FLASH : EN SONUNDA KURTULUYORUZ

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ali Gursel wrote:Bizim kulturun nedense bir konuda karmasik duygulara sahip olmakla arasi iyi degil. Yabanci zevat rahatca "mixed emotions"dan ya da cok murekkep yalayip yutmussa "cognitive dissonance"dan bahsedebiliyor.Ali
Ejnebilerin "contradiction" dedikleri seye yani celiskilere alismak insanoglu icin kolay bir durum degil. Adami cart diye ortadan ikiye ayirir celiskiler. Istersen uzayli ol, istersen cin ol, celiskilerle yasamak stress yaratir. O nedenle zaten yildizlar filan olusuyor gok yuzunde kendiliginden. Fizigin celiskili kanunlarina (itme/cekme vs.) dayanamayan madde sekil degistiriyor.

Bu celiskilere eyvallah demeyen ve surekli olarak en aza indirgemeye calisan bilinen tek canli ise insan. Ama bu celiskilerle yasamak yine de kolay degil.

Ama bizim problem bu degil!

Bizim kultur problemimiz, kisi ile o kisinin oynadigi rolu birbirinden ayirt edemememiz. Bay Canaydin ile GS Baskani Canaydin'i birbirinden ayirdigimiz gun, sorunlara cozum bulmaya daha yakin oluruz.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yani oyle bir havaya girilmis ki sanki Canaydin'a gebersin denmis gibi kraldan cok kralcilik taslanmaya baslanmis. Ben burada boyle kinlenerek kendni kaybeden birileri oldugun sanmiyorum. Ama bir insanin bir hastalik sonucu sagligini kaybetmesi onu saglam iken sevip begenmeyip saygi gostermeyi aklindan gecirmeyenlerin bak hastalandi iste diye gorus degisikliginde bulunmasi ise dupeduz iki yuzluluk. Yaptigi icraatlar ortadadir.

Allah sifalar versin ve sevdiklerine bagislasin der kandisine baska islerinde basarilar dilerim. Ama GS'yi icinden cikaracagim dedigi mali girdapta aldigindan da kotu birakmakta eger birakacak ise eger. Durust olup hrsizlik yapmamistir. Bu meziyet bir lider ve yonetimin basinda olan insan da aranan gerekli ama yeterli bir meziyet degildir. Durust olusunuz ama safliginizdan is bilmeyisinizliginizden etrafa yedirtirsiniz. Avrupadan oyucu aliyorum diye nerde curuk nerede sakat toplar gelip bir kurusa metelik atan klubu milyonlarca dolar yukun altina sokarsiniz. Bir de ustune ustluk kai gibi kontrati olanlara paralari vermeyip sonra bunlari bir misli faizi ve mahkeme masraflari ile odemeler filan da cabasi. Bunlar midir tesekkuru hak ettiren icraatlar? Iste gordugunuz gibi klubun kasasindan alacaklarini toparlamaya verdigi teminat mektuplarini geri almaya baslamis bile. Hibe ettigi ya bunlarin bir kismi zaten benim yuzumden oldu dedigi kac para var. Bileniniz var mi? Evet belki bu paralar ile cok daha karli isler yapacakti ama kardan kaybetti. Peki GS nasil kapayacak peki bu edilen ziyanlarini? Helal edilecek ne hakki var diye ben sahsen boyle bir sey goremedigimi her zaman soyleyecegim. Ha bunda da Suren iyi idi filan gibi sacmalamadan. .
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Alpay Dedeoglu wrote:...
Alpaycım sen Tevfik Fikret salonunun nabzını en iyi tutanlardansın. Yazındaki son paragraftan tekrar aday olup olmayacağını anlamadığın anlamını çıkarıyorum ki belki de şu an Canaydın kendisi dahi bilmiyor tekrar aday olup olmayacağını. Ya da biliyor ve Şark kurnazlığı yapıyor...

Garip bir ülkede yaşıyoruz: Sivas'da buzla kaplı sahada ev sahibi takım futbolun tüm gereklerini yerine getirip tabiat şartlarına takılıp puan kaybederken, yeni federasyon başkanı, bu maçı oynatan federasyonun başkanı Hasan bey ev sahibi takımın büyük ilgisine ve sevgisine mazhar oluyordu 8) Hasan bey federasyon başkanlığı görevini istemiş midir, yoksa hazırlanan bir kurula atanmış mıdır bilemiyoruz?

Bizim kulübün durumu da aynı: Bu saatten sonra -ki kongreye çok az kalmasına karşın adaylığı netleşen kimse yok, (bir gazetede aday olacağım diyen diğerinde olmayacağım diyebiliyor :roll:) -, Hakan Şükür gibi Canaydın da fenomendir. Aday olsa da, olmasa da günlerce GS gündemini işgal edecektir.
Alpay Dedeoglu wrote:Borclar uzerindeki kisisel teminatini kaldirdi.
En çok bu kısma takılıyorum: GS eski banka borçlarını yenileriyle değiştirirken Canaydın'ın kişisel itibarı ile hukuki terimle şahsi kefil imzasıyla bu kredileri kullanmamış mıydı? Öyle ise, banka borçları da devam edegelmekteyse bu kefalet kalkamaz! Kalktıysa nasıl kalktı?

A) Bankalara borç kapandı (imkansız haliyle, hatta 300'lü rakamlara yaklaştı)
B) En az Canaydın kadar kredible biri yeni kullanılan bir krediye kefil oldu
(Camiada tabii ki böyleleri var ama böyle birşey de duymadık)
C) Bankaya ek bir teminat verilmek suretiyle kefil aranmaksızın yeni bir kredi kullandırıldı ( Böyle birşey de duymadık. Riva projesi, florya vs hakkında GS x bir banka ile anlaştı gibisinden vs...)

Bu durumda bence yazdığın "Borclar uzerindeki kisisel teminatini kaldirdi" argumanı, Canaydın'ın basına yaptırdığı asılsız bir haber olabilir. Tek izahı da ekonomiden anlamayan kitlelere, "eyvaaah teminatı kaldırmış, yanarız batarız endişesiyle galeyana getirip aman sayın başkanım lütfen tekrar aday olunuz" dedirtmektir.

Dolayısıyla bu kısmı netleştirirsek sanki Canaydın'ın tekrar aday olup olmayacağı belirsizliğini de giderebileceğiz...

Not: Forumumuzun avukatı Sn. Sezekkaplan, kefaletle ilgili ticaret hukuku hükümleri ile bizi aydınlatabilir misiniz :D
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Osman Kiciman wrote:"eyvaaah teminatı kaldırmış, yanarız batarız endişesiyle galeyana getirip aman sayın başkanım lütfen tekrar aday olunuz"
Akilsiz filan diyoruz Canaydin'a ama bu kadar da akilsiz olamaz o konumlara gelmis birisi olarak. Cunku ezeli rakibi daha iki sene once kullandi bu taktigi (hay yarabbim artik salya sumuk aglamak da siyaset taktigi oldu basimiza).

Ayrica su anda cok da kotu bir durum yok (daha bir hafta once hersey gulluk gulustanlik idi). Oy istese, oy alir, kamuoyu git demiyor. Hic katakulliye gerek yok su asamada!

O nedenle muhtemelen saglik nedenleriyle ayrilip gidecek. Bu asmadan sonra gitmez ise son 6 yildir kurdugu uc kurusluk 'durust' itibarini da kaybeder.

Boyleleri gelemez hic sevilmemeye.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Osmancim,

Birseyin icine ne kadar girersen o kadar igreniyorsun.
Ayrica is guc coluk cocuk yuzunden kulislere uzak kaldik.
Ama arkadaslar sayesinde arada takip ediyoruz. Benim saptamlarim yeni duyumlar yerine GS'de insan ve ortamlari biraz tanima gecmisi ve tecrubesi uzerine.

Ozhan Canaydin bir gecis donemi baskanidir ne eksik ne fazla.
Borcu konsolide etme, Stad isini yoluna sokma, iltidar ve TFF degisikliklerinde gemiyi ayakta tutmaya calisma, sirket birlesmesi,
alt yapi yapilanmasi gibi konularda iyi kotu bir noktaya gelebilmesi icin
2-3 donem kalmasi gerekti. Herseyi dogru yapti demiyorum. Sadece sabir ve kulis basarisi isteyen faaliyetlerdi ve adam harcayarak bu donemi elde etti. Ama artik bu gecis doneminin bitmesi lazim. Bu bir gecis donemiydi, gecis donemi icin eldeki en iyi gibi gozuken aday oydu. Ona oy atmadim ve yonetimi ile ilgili hukuki duzeye ulasan sorunlar yasayan biri oldugumuda ayrica belirteyim. Canaydinci, liseci kafatasci bayagiliklarindan bayagi bunaldim artik.

FB'lilerin Ulusoy gittikten sonra neyi suclayacaklarini bilememesi gibi,
her olumsuzlukta alakali alakasiz Ozhan Canayadini suclayanlara soyleyecek birsey kalmadi. Sorun daha yapisal.

Kendi teminatini cekme konusuna gelince... Kismi olabilir, rotatifi yenilememek olabilir, yerine olasi ileriki yillarin gelirini koyma olabilir,
bir kisminda ise ibra olunmasiyla beraber yukumlulugu kalkmis olabilir,
strateji olabilir, basin uydurmasi olabilir. Bilmiyorum, teknik bir konu. Ama butun dernek kluplerinde bir sekilde baskanlar pat diye siyriliveriyorlar, demekki mumkun
NO ADNANS, NO CRY !!
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Genel kurulun genis ozeti.

Ibra etmeyen bir kisi var
Ozdemir Kalpakcioglu

Alpay yakindan tanir
Cocugun babasi :)

http://www.galatasaray.sk/?p=295
TRUST GALATASARAY
MGC
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Genel kurulun genis ozeti.

Ibra etmeyen bir kisi var
Ozdemir Kalpakcioglu

Alpay yakindan tanir
Cocugun babasi :)

http://www.galatasaray.sk/?p=295
Kendiside renkli bir sahsiyettir. Oglu suyun basindayken elestiri konusmasi yapan genclere fuayede bagirir cagirirdi.
NO ADNANS, NO CRY !!
Mehmet Gurdal Cetin

Mehmet Gorgen wrote:Gözlerim yaşardı :lol: tam da aday olacağına %100 inanmışken bizi yine yanılttı.
Gerçi vakit var. Bir yürüyüş yapar(ki karşı yakada bu çok yapılan birşey) Canaydın aday olsun diye. :lol: O da bizi kırmayıp aday olur. :lol:
CANAYDIN BİZİ BIRAKMA
:roll:
Simdi konuya iddiali bir sekilde yaklasmak lazim.

Sevgili Ali, NONDA'nin gol sayisi ve anirma konusunda bir tohmet altina girmisti.Medeni cesarettir cok taktir ediyorum, sonra aslanlar gibi cikip beni hayal kirikligina ugratsin ben anirmaya raziyim dedi.

Bende diyorum ki, "CANAYDIN GERI DON" diye yuruyecek insan sayisi 100'u gecsin birakin anirmayi :)

Yuruseler yuruseler Grand Cour'dan kantine kadar yururler sayilari da 100 olmaz diyorum.(Alpay siniflar kac kisi bugunlerde ?)

Suyun karsi tarafinda yurumus olanlara laf etmeyelim,
Adamlar baskanlarina 1000lerce kisi ile yuruduler.
Geri dondu kotu mu yapti ?
100.yilinda Sampiyon
Avrupa'da CL Ceyrek Finali (seruven daha bitmemis olabilir)
Muhtemel bir Turkiye Kupasi
Muhtemel bir Turkiye Super Ligi Sampiyonlugu
Stadi var biz bok atalim daha gecekondu, altyapisi yok diye
Kombine satislarina bak bir de bizimkilere anlarsiniz.
Biz hala plan projeden bahsediyoruz

CANAYDIN bizi birakma diye FB haykiriyor :)
Daha ne diyim.
TRUST GALATASARAY
MGC
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Mehmet Gorgen wrote:Gözlerim yaşardı :lol: tam da aday olacağına %100 inanmışken bizi yine yanılttı.
Gerçi vakit var. Bir yürüyüş yapar(ki karşı yakada bu çok yapılan birşey) Canaydın aday olsun diye. :lol: O da bizi kırmayıp aday olur. :lol:
CANAYDIN BİZİ BIRAKMA
:roll:

Bende diyorum ki, "CANAYDIN GERI DON" diye yuruyecek insan sayisi 100'u gecsin birakin anirmayi :)
Sevgili Mehmet, şu bırakın anırmayı kısmını tam anlayamadım, biraz açar mısın? :lol:

FB CL'de çeyrek finalde değil, keşke olsa ama değil, ilk 16da, ya da grup aşamasını geçti. Biz çeyrek finale kalmıştık, iki ghrup aşaması geçerek, sonradan format değişti ve birinci grup aşamasından sonra doğrudan elemeler başlıyor.

Ayrıca sırf hatırlatma amacıyla, benim iki anırma sözüm var, biri bu yönetim stad yapsın anırırım gibi bir şeyler dediğimdi. Oradan anırmayacağım gibi duruyor, çünkü yönetimden kasıt sayın Canaydın idi. Tabii stad yapmaktan kasıt da maket yapma, temel atma falan değil, stad yapmaktı.

Nonda konusunda mahcup olmayı umuyorum. Ama hala şu bırakın anırmayı kısmına kafam takıldı.....

Ali
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Anirma kismi risk olusturur bence. Olayi ciddiye alsin
Bursadaki calisanlarini aileleri ile sizin evin sokaginda yurutur
sasar kalirsin. Ozhan Canyadinin klub disindada seveni vardir.
Sadece bir Aziz Yildirim veya Demiroren olmadigi icin bile takdir edeni birsuru insan var.

Ali Gurselin kelimelerle oynayarak , demagoji yaparak bir yukumlulukten
kurtulma cabalarini da buyuk bir begeni ve hayranlikla izledigimizden (ki bu daha sonra genede lafini yedi dememizi engellemeyecek) :lol: , anirma, vs.. taahhutlerini sonradan kacinabilecek kelimelerle tanimlanmasinin faydali olacagi kanaatindeyiz. Mesela ''Eger bu yonetim.. tabii oda esittir Ozhan Canaydin kismi'' sahane bir ornek olusturuyor. GS'nin bilmem kac yil evvelki puan durumunu bulan arastirmaci arkadaslar, forumumuzun yazili olmasininda faydasi ile, ''Su stad meselesinin '' anirma ile olan ilgisinin yer aldigi taahhudu ilk printerden basilan murekkebin tazeligi ile yazildigi bilgiye ulasabilirlermi aceb?. Yok mu boyle arastirmaci bir arkadas??
NO ADNANS, NO CRY !!
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Alpay Dedeoglu wrote: Ali Gurselin kelimelerle oynayarak , demagoji yaparak bir yukumlulukten
kurtulma cabalarini da buyuk bir begeni ve hayranlikla izledigimizden (ki bu daha sonra genede lafini yedi dememizi engellemeyecek) :lol: , anirma, vs.. taahhutlerini sonradan kacinabilecek kelimelerle tanimlanmasinin faydali olacagi kanaatindeyiz. Mesela ''Eger bu yonetim.. tabii oda esittir Ozhan Canaydin kismi'' sahane bir ornek olusturuyor. GS'nin bilmem kac yil evvelki puan durumunu bulan arastirmaci arkadaslar, forumumuzun yazili olmasininda faydasi ile, ''Su stad meselesinin '' anirma ile olan ilgisinin yer aldigi taahhudu ilk printerden basilan murekkebin tazeligi ile yazildigi bilgiye ulasabilirlermi aceb?. Yok mu boyle arastirmaci bir arkadas??
Alpaycığım, yapma yani din kardeşiyiz. Yani şimdi mesela Tunca Hazinedaroğlu farzet Faruk Süren yönetiminde de görev almış olsun, sonra beş sene sonra sen başkan ol GS'a, bu arada stad yapılsın, Faruk Süren yönetimi mi yapmış olacak stadı?

Yazım bulunsa memnun olurum, search yapamıyorum bu sitede doğru düzgün, ama yani başkan gittikten sonra yapılan staddan bu yönetim nasıl sorumlu olur?

Bende kıvırma yok, yazım bulunsun, ne kastettiğim ve kastettiğimin ne derece Canaydın'a bağlı olduğu görülecektir. Yönetim lafı dahi kullanmamış olabilirim, doğrudan Canaydın deyip. Oradan anırmam zor.

Nonda forma gitsin diye dua etmeye başlayın bence, kalan maç sayısı azalıyor, dünkü hali pek öyle fazla gol atacakmış gibi değildi, vurduğu kafalar nasıl desem, Beşiktaş asbaşkanının da dediği gibi bayan maçlarında oluyor anca. :lol: Bu arada hangisi daha çok gol atmış, tencere tava ile kovalanmak istenen Hakan mı, yere göğe konamayan Nonda mı? :wink:

Ali
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Bence stad yapilsin, Canaydin yonetimine yazar. Onemli olan gerekli izinleri saglayip, TOKI'nin guvencesini alip, ihalenin yapilmasini saglamakti. Bu noktaya getirmekti. Bundan sonra otomatige baglandi, gider artik. Ozhan Canaydinin inadi ve kulisciligi ile IsıN Celebinin cabalarini ve cevresini yabana atma. Din kardesiz falan demissin, o baglamda hakkini yemeyelim Baskanin.

Bu arada bizi bilmeyen 3. sahislar icin belirtiyorum. Sadece girgir olsun diye yapilan bir muhabbettir bu anirma. Cok ciddiye almayiniz.

Nondada 11 gol var , kaldi 4 tane. Bu arada 10 kusur daha mac kaldi. Kupa maclarini ve gollerini daha saymadik. Agbi gununde oldumu 3er 3er atiyor.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Alpay Dedeoglu wrote:Bence stad yapilsin, Canaydin yonetimine yazar. Onemli olan gerekli izinleri saglayip, TOKI'nin guvencesini alip, ihalenin yapilmasini saglamakti. Bu noktaya getirmekti. Bundan sonra otomatige baglandi, gider artik. Ozhan Canaydinin inadi ve kulisciligi ile IsıN Celebinin cabalarini ve cevresini yabana atma. Din kardesiz falan demissin, o baglamda hakkini yemeyelim Baskanin.

Bu arada bizi bilmeyen 3. sahislar icin belirtiyorum. Sadece girgir olsun diye yapilan bir muhabbettir bu anirma. Cok ciddiye almayiniz.

Nondada 11 gol var , kaldi 4 tane. Bu arada 10 kusur daha mac kaldi. Kupa maclarini ve gollerini daha saymadik. Agbi gununde oldumu 3er 3er atiyor.
Penaltıları saymam dediğimi hatırlar gibiyim. :lol:

Yoksa ben de her sezon 3-5 gol atarım.

Ali Topkapı
Mehmet Gurdal Cetin

Özhan Canaydın, Kulüpler Birliği Başkanlığını Bıraktığını Açıkladı
Galatasaray Kulübü Başkanı ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Özhan Canaydın, Kulüpler Birliği Başkanlığını Bıraktığını Açıkladı.

Kulüpler Birliği Vakfı, Gelecek Ay Yeni Başkanını Seçmek İçin Yeniden Toplanacak.
Haber Yayın Tarihi: 26.02.2008 16:54
www.sondakika.com

Galatasaray Kulübü Başkanı ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Özhan Canaydın, Kulüpler Birliği başkanlığını bıraktığını açıkladı. Kulüpler Birliği Vakfı, gelecek ay yeni başkanını seçmek için yeniden toplanacak.
TRUST GALATASARAY
MGC
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Özhan Canaydın, Kulüpler Birliği Başkanlığını Bıraktığını Açıkladı

Yeni başkanın 6 Mart'taki Kulüpler Birliği toplantısında seçileceğini de ifade eden Canaydın, "Galatasaray başkanlığına aday değilsem, Galatasaray'ı temsilen Kulüpler birliği başkanlığı da yapamam. Birliğin, işlerini sorunsuz yapabilmesi için bu seçim yapılmalı, o yüzden şimdiden aday olmayacağımı açıkladım. Federasyon çok hızlı çalışıyor, bizim de onlara ayak uydurmamız lazım. Burada güzel işler yaptık, güzel günler yaşadık. Devam etmek için teşvik aldım, ama ben kararlıyım, burada da bir an evvel seçim yapılmalı. Israrla kararımın peşindeyim" dedi.

Yaklaşan Galatasaray Genel Kurulu hakkında sorulan sorulara da cevap veren Canaydın, Galatasaray'ın geleceği için aday olmadığını, bu kararının Sarı-Kırmızılı camia için fayda sağlayacağına inandığını belirtti.

Özhan Canaydın, "Galatasaray platformu geniştir. Genel kurul üyelerimiz en doğru kararı bulacaktır. Şu ana kadar 3 aday var. Sayın Öztürk de açıklayacaktır. Benim aday olmamam, Galatasaray'ın geleceği için verilmiş bir karardır. Gençlerin önü açılsın, genç dinamik insanlar Galatasaray için faydalı olsun diye çekiliyorum. Başkanlık çok onurlu bir makam. Galatasaray genel kurulu çok önemli bir organdır. Ben de buna layık olmaya çalıştım. Benim Galatasaray felsefem tektir. Daha önce de asbaşkanlık, başkanvekilliği yaptım. Bu felsefem hiç değişmedi. Benim taraftarımın belli bir kısmı bana karşıydı ama sizi herkes severse işinizi iyi yapmış sayılmazsınız. Ama Anadolu'nun her köşesindeki Galatasaraylılar beni sürekli arayıp, mail yağmuruna tutuyor. Bunu beni mutlu ediyor. Az bir kısmın beni protesto etmesi çok önemli değil. Bundan sonra da Galatasaray için her göreve koşarım" şeklinde konuştu.

Öte yandan Canaydın, kulüplerin ve Türk futbolunun sorunlarıyla çözüm önerilerini çok detaylı bir şekilde görüşüp, fikir alışverişinde bulunduklarını, yayın hakkı gelirlerinin yükseltilmesi için federasyona girişimde bulunmasını tavsiye ettiklerini de söyledi.

Canaydın'ın açıklaması şöyle:
''2008-2009 ve 2009-2010 sezonları da dahil olmak üzere, yayın hakları gelirlerinin yükseltilmesi için Futbol Federasyonu'nun girişimde bulunması ısrarla tavsiye edilmiştir. Fortis Türkiye Kupası yayın hakları daha önce ihale ile verilmediğinden, 2008-2009 sezonu için ihaleye çıkarılmasına; Futbol Federasyonu'na, Digiturk ve D Smart ile yapılacak görüşmelerde Kulüpler Birliği Vakfı tarafından tam destek verilmesine, mevcut üyelerimizin oy birliği ile karar verilmiştir''
Post Reply