2007/08--Turkcell Süper Lig Maçları/Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:
1. Egemen'in umit milli takim gecmisini bir karistiriverirsen enternasyonel tecrubesini oldugunu gorursun... Egemen ust duzey ve lider bir oyuncu...

2. Mehmet Topuz'un alternatifi var --- Hamit ondan iyi - formunda oldugu zaman Sabri'de iyi oyuncu... ama milli takimin stoper ihtiyaci var... yapi olarak onde basmasi ve pres yapmasi gereken milli takimin hizli ve topa sert giren arkasina top atildiginda rakipten evvel topa yetisebilen stoperlere ihtiyaci var... Egemen bu yapi da bir oyuncu ve lider ozellikleri olan bir oyuncu... A milli olunca heyecanlanir hata yapar ama ustunde israr edilmesi gereken bir adam. Servet kendini gelistiriyor diyoruz - Kiessling karsisinda ne durumlara dustugunu gorduk...

3. Senin mantigina kalirsa ve 3 buyukler disindan adam alinmazsa Volkan Yaman, Tumer, Ilhan gibi oyuncular hicbir zaman kazanilmazdi. Milli takimin en cok gol atmis adami Hakan Sukur ilk defa Bursa da iken milli oldu.

4. Giray sacmaligi dururken Egemen'in alinmamasinin hicbir anlami yok. Egemen uluslarasi tecrubesi oldugunu iddia ettigimiz Toraman, Zan gibi adamlardan cok daha iyi. Bir de Ibrahim Kas sacmaligi var... Kas BJK'de kac macta forma giymis de milli takima aliniyor? Defansta Kas ve Giray gibi adamlarin alinmasi o bolge de saglam bir adama muhtac oldugumuzu gosteriyor. FT'nin en zorlandigi yer burasi - ben hala sasiriyorum Egemen'in umit milli'den gelmesine ragmen hic denenmemis olmasina.
1) Umit milli takim tecrubesinin pek fazla bir sey ifade etmedigini dusunuyorum. Ulusararasi tecrube derken herhangi bir mactan degil en yuksek seviyedeki maclardan bahsediyorum. Bizde en fazla umit ve genc milli olmus Faruk vardi bilmem hatirlar misiniz? Nerede bilen var mi? Berkant vardi bir Bayern'in alt yapisindan bize gelmeden once umit milli takimda 33 gol atmisti. Hani nerede? Yok.

2) Milli macta hata yapar diye bir sey yok. Zaten 2 ayda bir mac yapiliyor. O takimin en hazir ve en deneyimli oyunculardan kurulmasi gerekiyor.

3) Hakan Sukur bir kac kere milli olduktan sonra GS'a geldiler. Keza Besiktas oncesi Ilhan ve Tumer'in milli mac deneyimi cok sinirlidir. Volkan bir kere milli oldu GS'a gelmeden once o da sans eseri. Uzulmez sakatlandi da yedekten girdi. Bu oyuncularin A milli takima katkilari 3 buyuklere gelmeden once "ihmal edilebilir" derecede azdir. Asil katki transfer olduktan sonra olmustur. Bu bile kanit olarak yeterlidir aslinda.

4) Giray miray Ibrahim kas ben bilmem dedim... Onlar Terim'in derdi, kendi eksantrik secimleri.

Sadece kendi fikrimi soyluyorum. Ben olsam milli takim icin sunlari yaparim.

1) Uluslararasi karsilasmalar oynayan takimlardan veya Avrupa'nin ust duzey liglerinde oynayan takimlardan oyuncu cagiririm.
2) Kendi takiminda surekli ilk 11 oynayan oyunculari cagiririm. Kendi takiminda oynamiyorsa cagirmam.
3) Sadece kendi pozisyonunda oynatirim.

Bunlar benim kriterlerim olurdu. Kayseri ligde ilk 3'e mi oynuyor, takim UEFA'da 3-4 tur atlamis, gruplardan cikmis o da kriterlerime dahil olurdu. Kendi takiminda ilk 11 oynamayan, 3 aydir mac yapmamis adami Emre Belezoglu, Yildiray bile olsa almazdim. Milli takima hazir adam lazim. "Mehmet Topuz iyi oyuncu. Sag bek yok. Bu macta onu sag bek deneyelim" gibi sacmaliklara girmezdim.

Cok zorunda kalmadikca bu kurallari da bozmazdim. Hazir, iyi kotu deneyimi olan oyunculari toplar, iki gun antrenman yaptirir, taktik konusur, oyun planini belirlerdim. Oyuncularim bilirdi, ona gore calisirlar, ona gore transferlerini yaparlar, oynayacaklari takimlara giderlerdi. Kamuoyu da bilirdi, niye onu aldin bunu almadin diye sorulmazdi.

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sike mi var yahu? Genclerbirligi Konya'ya yarim duzine gol atmis.
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Feb 24, 2008 1:35 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:
1) Umit milli takim tecrubesinin pek fazla bir sey ifade etmedigini dusunuyorum. Ulusararasi tecrube derken herhangi bir mactan degil en yuksek seviyedeki maclardan bahsediyorum. Bizde en fazla umit ve genc milli olmus Faruk vardi bilmem hatirlar misiniz? Nerede bilen var mi? Berkant vardi bir Bayern'in alt yapisindan bize gelmeden once umit milli takimda 33 gol atmisti. Hani nerede? Yok.

2) Milli macta hata yapar diye bir sey yok. Zaten 2 ayda bir mac yapiliyor. O takimin en hazir ve en deneyimli oyunculardan kurulmasi gerekiyor.

3) Hakan Sukur bir kac kere milli olduktan sonra GS'a geldiler. Keza Besiktas oncesi Ilhan ve Tumer'in milli mac deneyimi cok sinirlidir. Volkan bir kere milli oldu GS'a gelmeden once o da sans eseri. Uzulmez sakatlandi da yedekten girdi.

4) Giray miray Ibrahim kas ben bilmem dedim... Onlar Terim'in derdi, kendi eksantrik secimleri.

Sadece kendi fikrimi soyluyorum. Ben olsam milli takim icin sunlari yaparim.

1) Uluslararasi karsilasmalar oynayan takimlardan veya Avrupa'nin ust duzey liglerinde oynayan takimlardan oyuncu cagiririm.
2) Kendi takiminda surekli ilk 11 oynayan oyunculari cagiririm. Kendi takiminda oynamiyorsa cagirmam.
3) Sadece kendi pozisyonunda oynatirim.

Bunlar benim kriterlerim olurdu. Kayseri ligde ilk 3'e mi oynuyor, takim UEFA'da 3-4 tur atlamis, gruplardan cikmis o da kriterlerime dahil olurdu. Kendi takiminda ilk 11 oynamayan, 3 aydir mac yapmamis adami Emre Belezoglu, Yildiray bile olsa almazdim. "Mehmet Topuz iyi oyuncu. Sag bek yok. Bu macta onu sag bek deneyelim" gibi sacmaliklara girmezdim.

Cok zorunda kalmadikca bu kurallari da bozmazdim. Hazir, iyi kotu deneyimi olan oyunculari toplar, iki gun antrenman yaptirir, taktik konusur, oyun planini belirlerdim. Oyuncularim bilirdi, kamuoyu bilirdi, niye onu aldin bunu almadin diye sorulmazdi.

Ozan Ersoy
1. Umit milli takim cok ustunde durdugun uluslararasi tecrubeyi kazandiyor... Arda, Sabri, Ugur bugun uluslararasi maclara cikip takir takir oynuyorsa bunu umit milli tecrubelerine borclular. Kendine hic bakmayip gelistirememis adamlari ornek gosterebilirsin tabii - ama Egemen'in yeri yurdu ve oynadigi futbol belli --- TV'de verilen her Bursa macinda seyrettim - cizgisini hic bozmadan ayni ciddiyetle oynadi her maci.

2. FT ozel maclarla takimin oturmamis yerlerini oturtmak zorunda... Kale, defans ve ileri ucta denemeler yapmali ve bu bolgelere en iyi verim alabilecegi isimleri bulmali. Toraman ve Zan'la olmayacagi gun gibi acikken devaminda israr etmenin anlami yok. Zan her an sakatliga acik - Toraman bir felaket. Stoper de hazir oyuncu yok! Onun icin FT hazirlamak zorunda...

3. Egemen de lutfedilip milli takima alinirsa o da belki 3 buyuklere transfer olur --- ama olmasa da bu onun TR'nin en iyi stoperlerinden oldugunu degistirmez.

4. Giray'i Kas'i bilmiyorsun da yerine alternatif gostermiyorsun. FB'nin stoperleri Lugano-Edu, bizimki Song-Servet, BJKnin Gordon-Zan/Toraman. Yani senin secim sartlarina gore milli takim da stoper de oynayabilcek yegane oyuncular --- Toraman, Zan ve Servet... BJK'ye gelen Gordon, Zan veya Toraman dan birini kesince ne olacak... Milli takim Servet ve Toraman/Zan'dan bir tanesine kalacak sadece. Eee biri sakatlanirsa? O zaman senin bilmedigin eksantriklere kaliyor is...

Yani 3 buyuklerde ve yurt disinda oynayan oyunculara bakarsan - orta saha ve ileri ucta alternatif bol - senin sartlarin oralara uygulanabilir ama stoper de durum ayni degil - alternatifler cok kisitli ve elde Egemen gibi bir deger varken degerlendirilmeli - tek soyledigim bu.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote: 1. Umit milli takim cok ustunde durdugun uluslararasi tecrubeyi kazandiyor... Arda, Sabri, Ugur bugun uluslararasi maclara cikip takir takir oynuyorsa bunu umit milli tecrubelerine borclular. Kendine hic bakmayip gelistirememis adamlari ornek gosterebilirsin tabii - ama Egemen'in yeri yurdu ve oynadigi futbol belli --- TV'de verilen her Bursa macinda seyrettim - cizgisini hic bozmadan ayni ciddiyetle oynadi her maci.
.
Bu Egemen Ugur'un kunde attip tuslamaya calistigi adam mi?
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Feb 24, 2008 1:43 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:
Mert Tokman wrote: 1. Umit milli takim cok ustunde durdugun uluslararasi tecrubeyi kazandiyor... Arda, Sabri, Ugur bugun uluslararasi maclara cikip takir takir oynuyorsa bunu umit milli tecrubelerine borclular. Kendine hic bakmayip gelistirememis adamlari ornek gosterebilirsin tabii - ama Egemen'in yeri yurdu ve oynadigi futbol belli --- TV'de verilen her Bursa macinda seyrettim - cizgisini hic bozmadan ayni ciddiyetle oynadi her maci.
.
Evet ta kendisi - o macta da kok sokturdu bizimkilere...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:
Cengiz Akgun wrote:
.
Evet ta kendisi - o macta da kok sokturdu bizimkilere...
Adamin Turkcesi de hic ummadigim kadar iyi idi. Belli ki iyi bir lise hatta onunda ustunde bir egitim almis olmali. O mactan sonra adam gibi konustu idi olay hakkinda.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Ben de F.Bahce taraftariyim ama Ozan'in (bu arada foruma tekrar hosgeldin uzun zamandir yazilarini goremiyordum) bahsettigi gibi sokta degilim. Bugun zaten mac baslamadan boyle olacagi belli idi, bugun sahaya cikan kadronun basarili olmasi sadece ve sadece tesaduf olurdu, olmadi.
Sonuc ve skor normal. Zico ve F.Bahce kendini deva aynasinda gordu ve umarim dersini aldi. Rakibine saygi gostermezsen, mecburiyet olmadigi zaman bugunku gibi tamamen yeni 11 kisi bir araya koyup futbol oynayin demek mahalle macinda bile olmaz.

Zico nasil yapti, yonetim nasil izin verdi anlasilir gibi degil!!! Bu arada sormadan soyleyeyim sezon basi G.Antep maci ornegi bugunku mac icin uygun olmaz, o bir nevi sok tedavisi denemesi idi, bugun yapilan ise ukalalik.

Neyse, eger yarin G.Saray puan kaybetmezse iyi bir avantaj saglar. Ne yapalim kendi dusen aglamaz..

Selamlar,

YK
Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Beni şaşırtan Ali Bilgin, Kemal, Ilhan, Vederson ve Önder'in bu kadar kötü olmaları ve kendilerini hiç hazırlamamış olmaları idi. Burada da hata Zico'nun adamları haftalardır kullanma sonra bir anda maça koy. Yoksa o oyuncular Bursa'daki tüm oyunculardan daha iyi oyuncular. Zico sanırım Gençlerbirliği, Oftaş ve Bursaspor'u daha çözememiş. Bu takımlarla savaşmadan maç kazanamıyorsun.

Sinan
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:
1. Umit milli takim cok ustunde durdugun uluslararasi tecrubeyi kazandiyor... Arda, Sabri, Ugur bugun uluslararasi maclara cikip takir takir oynuyorsa bunu umit milli tecrubelerine borclular. Kendine hic bakmayip gelistirememis adamlari ornek gosterebilirsin tabii - ama Egemen'in yeri yurdu ve oynadigi futbol belli --- TV'de verilen her Bursa macinda seyrettim - cizgisini hic bozmadan ayni ciddiyetle oynadi her maci.

2. FT ozel maclarla takimin oturmamis yerlerini oturtmak zorunda... Kale, defans ve ileri ucta denemeler yapmali ve bu bolgelere en iyi verim alabilecegi isimleri bulmali. Toraman ve Zan'la olmayacagi gun gibi acikken devaminda israr etmenin anlami yok. Zan her an sakatliga acik - Toraman bir felaket. Stoper de hazir oyuncu yok! Onun icin FT hazirlamak zorunda...

3. Egemen de lutfedilip milli takima alinirsa o da belki 3 buyuklere transfer olur --- ama olmasa da bu onun TR'nin en iyi stoperlerinden oldugunu degistirmez.

4. Giray'i Kas'i bilmiyorsun da yerine alternatif gostermiyorsun. FB'nin stoperleri Lugano-Edu, bizimki Song-Servet, BJKnin Gordon-Zan/Toraman. Yani senin secim sartlarina gore milli takim da stoper de oynayabilcek yegane oyuncular --- Toraman, Zan ve Servet... BJK'ye gelen Gordon, Zan veya Toraman dan birini kesince ne olacak... Milli takim Servet ve Toraman/Zan'dan bir tanesine kalacak sadece. Eee biri sakatlanirsa? O zaman senin bilmedigin eksantriklere kaliyor is...

Yani 3 buyuklerde ve yurt disinda oynayan oyunculara bakarsan - orta saha ve ileri ucta alternatif bol - senin sartlarin oralara uygulanabilir ama stoper de durum ayni degil - alternatifler cok kisitli ve elde Egemen gibi bir deger varken degerlendirilmeli - tek soyledigim bu.
Cok uzatmaya gerek yok ama 2. ve 4. noktalar hakkinda kisa yorumlar yapayim. Milli takimda oyuncu oturtmak hazirlamak bana gore milli takim hocasinin isi degil ve boyle bir seyin olasiligi da yok. Bir kulup takiminda bile bir oyuncunun takima oturmasi 5-6 ardarda oynanan resmi mac alabilirken bu kadar macin milli takimda belki bir, bir bucuk senede oynandigini dusunursek ne kadar zor hatta imkansiz oldugunu gorebiliriz. Takim zaten ender bir araya geliyor cok az calisiyor. Cogu kisinin yanildigi konu bu. Efendim hoca takima oturtmaya calisiyor. Eee bir mac oynaniyor iyi oteki mac 3 ay sonra, orada stoperin tactan gelen topu iskaliyor gol yiyoruz. (Moldova macinda Servet'in yaptigi hata) Neyi nasil oturtacaksin? Hergun bu oyuncuyla beraber olsan uzerinde calisirsin. Sivas'dan yeni gelmis Servet mi daha guven verici 6-7 aydir GS'da oynamis deneyim kazanmis Servet mi?

4. noktada yazdiklarin zaten benim yabanci oyuncu sinirlamasinin kaldirilmasinda vurguladigim nokta. Sonra milli takimim niye iyi degil? Iyi degil cunku Anadolu'da oyuncu yok. Oyuncu yetistirmesi gereken onlara uluslararasi deneyim kazandirmasi gereken takimlarimiz da yabancilarla dolduruyor ilk 11'leri. Avrupa'nin iyi liglerinde oynayan 20-30 oyuncun olur da birak serbest sabaha kadar.

Sonra oyuncu yok, FB'ye GS'ye karsi iyi oynadi diye al Egemen'i koy milli takima oyuncularinin tamami disarda oynayan Norvec, Yunanistan karsisinda, cocugu elege cevirsinler. Daha bunun Ingiltere'si, Almanya'si, Italya'si Fransa'si, Portekiz'i var. Eee benim milli takimim niye iyi degil?

Egemen madem bu kadar milli takima alinmasi gerekecek kadar iyi GS Song'u yollasin alsin yerine Egemen'i. Boylece hem gerekli tecrube kazanir Egemen hem de GS faydalanir. Yok o kadar da degil dersen buyuk celiski olur. Bence olur. Su Servet'in iyi bir hocanin egitimi altinda kendini nasil gelistirdigini gorduk. Egemen'in de Song'dan tecrube haricinde hic bir eksigi yok. Alsinlar oynatsinlar da Milli takimin savunmasinin buyuk cogunlugu bir arada oynayan GS'dan olussun. Antep'deki Bekir de fena bir oyuncu degil.

Ozan Ersoy
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote: Cok uzatmaya gerek yok ama 2. ve 4. noktalar hakkinda kisa yorumlar yapayim. Milli takimda oyuncu oturtmak hazirlamak bana gore milli takim hocasinin isi degil ve boyle bir seyin olasiligi da yok. Bir kulup takiminda bile bir oyuncunun takima oturmasi 5-6 ardarda oynanan resmi mac alabilirken bu kadar macin milli takimda belki bir, bir bucuk senede oynandigini dusunursek ne kadar zor hatta imkansiz oldugunu gorebiliriz. Takim zaten ender bir araya geliyor cok az calisiyor. Cogu kisinin yanildigi konu bu. Efendim hoca takima oturtmaya calisiyor. Eee bir mac oynaniyor iyi oteki mac 3 ay sonra, orada stoperin tactan gelen topu iskaliyor gol yiyoruz. (Moldova macinda Servet'in yaptigi hata) Neyi nasil oturtacaksin? Hergun bu oyuncuyla beraber olsan uzerinde calisirsin. Sivas'dan yeni gelmis Servet mi daha guven verici 6-7 aydir GS'da oynamis deneyim kazanmis Servet mi?
Tabii ki milli takim hocasi oyuncu "yetistirsin" demiyoruz ama islemeyen yerlere alternatifler gelistirip o oyunculari hazirlik maclari ile takima entegre edip sistem icinde ki rollerini belirlemek milli takim hocasinin gorevi. Benim hazirlamaktan kastim bu.
Ozan Ersoy wrote:4. noktada yazdiklarin zaten benim yabanci oyuncu sinirlamasinin kaldirilmasinda vurguladigim nokta. Sonra milli takimim niye iyi degil? Iyi degil cunku Anadolu'da oyuncu yok. Oyuncu yetistirmesi gereken onlara uluslararasi deneyim kazandirmasi gereken takimlarimiz da yabancilarla dolduruyor ilk 11'leri. Avrupa'nin iyi liglerinde oynayan 20-30 oyuncun olur da birak serbest sabaha kadar.

Sonra oyuncu yok, FB'ye GS'ye karsi iyi oynadi diye al Egemen'i koy milli takima oyuncularinin tamami disarda oynayan Norvec, Yunanistan karsisinda, cocugu elege cevirsinler. Daha bunun Ingiltere'si, Almanya'si, Italya'si Fransa'si, Portekiz'i var. Eee benim milli takimim niye iyi degil?
Uzun vade de tabii ki senin soylediklerin dogru. Yurt disina transfer olan az miktarda ki oyuncularimiza bakarsan zaten %99 hucuma donuk oyuncular. Bir Hakan Unsal gitti - o da boyunun olcusunu alip geri dondu. Alt yapilara Italyan savunma yapmayi ogreticek adamlar getirmeleri lazim. O bolge de neden oldugunu anlasilmayan fundemental eksiklikler var. Duran yan toplar da Superlig'in %80 stoperleri adama tutmayi beceremiyor daha.

Benim Egemen alternatifim kisa vede de ise yarayacagina inandigim - ufak capli bir cozum.
Ozan Ersoy wrote:Egemen madem bu kadar milli takima alinmasi gerekecek kadar iyi GS Song'u yollasin alsin yerine Egemen'i. Boylece hem gerekli tecrube kazanir Egemen hem de GS faydalanir. Yok o kadar da degil dersen buyuk celiski olur. Bence olur. Su Servet'in iyi bir hocanin egitimi altinda kendini nasil gelistirdigini gorduk. Egemen'in de Song'dan tecrube haricinde hic bir eksigi yok. Alsinlar oynatsinlar da Milli takimin savunmasinin buyuk cogunlugu bir arada oynayan GS'dan olussun. Antep'deki Bekir de fena bir oyuncu degil.
O cok kendini gelistirmis Servet bile UEFA kupasinda madara oldu... Leverkusen'in Kiessling'i, Sion'un siyahi forveti, agirligi yuzunden sebep oldugu penaltilar, vesaire...

Bana kalsa ben Egemen-Emre ikilisini denerdim. 1.90lik izbandut degiller ama kafa topu zamanlamari ikisininde iyi - ustelik ikisi de cok cabuklar - takim olarak ileri de bastigimizda arkalarina top atildiginda rakipten once topa yetisme ozellikleri var (Servet bu konu da korkunc - ozellikle bu durumlarda kivrak bir oyuncu ile teke tek kalirsa). Ikisi de topa sert giren oyuncular ve daha da gelisme potansiyelleri yuksek - bunu fiziki ozelliklerine bakarak soyluyorum. Bir baska ozellik de ikisi de cok sogukkanli adamlar - panige kapilmadan rakibe mudahele ediyorlar ve cok zorunda kalmadikca kaptiklari toplari olumlu kullaniyorlar. Emre'nin uzun/orta mesafeli birkac topuna tanik oldum - isabetli kullanabiliyor bu toplari. Egemen ise 3'lu defans sisteminde bir libero gibi topu defanstan ileri yonlendirebilen bir oyuncu.

Bu arada Song'u sattigim anlasilmasin :) Kendisi GS'a gelmis en sevdigim yabanci oyunculardandir. Song su an icin dunya da klasi ile ilk 30 icine sokacagim bir stoperdir. Ondan vazgecmek cok da kolay degil.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Yigit Kavurmacioglu wrote: Zico nasil yapti, yonetim nasil izin verdi anlasilir gibi degil!!! Bu arada sormadan soyleyeyim sezon basi G.Antep maci ornegi bugunku mac icin uygun olmaz, o bir nevi sok tedavisi denemesi idi, bugun yapilan ise ukalalik.

YK
Carsamba gunu GS kupa maci var, sonra Ankaragucu sonra Sevilla maci var.

Bu macin telafisi olurdu nitekim bugun GS'in surpriz yenilgisi bunu teyit etti.Eninde sonunda BJK ve GS ile mac var, cikar oynarsin alirsin 3 puani alabiliyorsan.

Oysa carsambanin telafisi yok ve Sevilla macinin hic yok.

Keske Zico onumuzdeki A.Gucu macinda da ayni seyi yapsa.

Ben sonuna kadar Zico'nun kararinin dogru olduguna inaniyorum.

Adamin hedfeleri var ve programi var bunu da aynen uyguluyor,olmasi gerektigi gibi.

Son sozum de eger FB taraftari ve camiasi onceligi Avrupa'ya veriyorsa bu tarz hareketleri sindirmesi ve desteklemesi lazim.Lafta basari demekle olmuyor ve gunu kurtarmakla hic olmuyor.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Savas Macun wrote:
Yigit Kavurmacioglu wrote: Zico nasil yapti, yonetim nasil izin verdi anlasilir gibi degil!!! Bu arada sormadan soyleyeyim sezon basi G.Antep maci ornegi bugunku mac icin uygun olmaz, o bir nevi sok tedavisi denemesi idi, bugun yapilan ise ukalalik.

YK
Carsamba gunu GS kupa maci var, sonra Ankaragucu sonra Sevilla maci var.

Bu macin telafisi olurdu nitekim bugun GS'in surpriz yenilgisi bunu teyit etti.Eninde sonunda BJK ve GS ile mac var, cikar oynarsin alirsin 3 puani alabiliyorsan.

Oysa carsambanin telafisi yok ve Sevilla macinin hic yok.

Keske Zico onumuzdeki A.Gucu macinda da ayni seyi yapsa.

Ben sonuna kadar Zico'nun kararinin dogru olduguna inaniyorum.

Adamin hedfeleri var ve programi var bunu da aynen uyguluyor,olmasi gerektigi gibi.

Son sozum de eger FB taraftari ve camiasi onceligi Avrupa'ya veriyorsa bu tarz hareketleri sindirmesi ve desteklemesi lazim.Lafta basari demekle olmuyor ve gunu kurtarmakla hic olmuyor.

Selamlar
Savas
Kusura bakma Savas'cigim katilamiyorum.

Hedefler programlari muhakkak vardir ama dun yapilanin nereden baksan tutar yani yok. Sevilla maci onemli ama ligi bosvertecek kadar degil. Carsamba gunku kupa maci da tabii ki onemli ama sana kupayi alip UEFA'ya git veya ligi ilk iki de bitir CL 'ye git derseler hangisini secersin, benim icin kupanin cok fazla onemi yok.

Rotasyon yaparsin adam dinlendirirsin , mesela 4-5 kisi degistirirsen anlarim ama yepyeni 11, yepyeni cift santrfor (Ilhan , Semih) bana gore ukalaliktir sana gore program , saygi duyarim ama katilmiyorum.

Haa, ikinci bir 11 yani stepne takim istiyorsan, o 11 ile bir suru hazirlik maci yaptirip hazir tutarsin ona da bir sey diyemem. Ben yaptigimiz hazirlik maclari pek hatirlamiyorum , ha iki hafta once Pendik macinda "harikalar" yaratan takima guvendi herhalde bizim hoca.

Kimseyi asalim keselim demiyorum ama bugun G.Saray bize maglup olup buldurmasaydi , biz esegi dun kaybetmistik. Benim acimdan plan program istikrar icinde her sene ligde ilk ikiye girip CL'ye gitmektir.

Selamlar,

YK
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Yigit Kavurmacioglu wrote: Kusura bakma Savas'cigim katilamiyorum.

Hedefler programlari muhakkak vardir ama dun yapilanin nereden baksan tutar yani yok. Sevilla maci onemli ama ligi bosvertecek kadar degil. Carsamba gunku kupa maci da tabii ki onemli ama sana kupayi alip UEFA'ya git veya ligi ilk iki de bitir CL 'ye git derseler hangisini secersin, benim icin kupanin cok fazla onemi yok.

Selamlar,

YK
Hocam,

Kadron genis gibi gozuksede gercek oyle degil.Kilit noktalarda oyuncularin alternatifleri yok.Semih veya Kezman'dan bir tanesi sakatlansa yandin.On libero'da Selcuk ve Aurelio'nun yedegi su anda yok.Alex zaten alternatifsiz.

Onunde cok yogun bir mac trafigi var ve eger Kupa&CL'de tur atlarsan tavan yapacak.Bu kadro eninde sonunda bu mac trafiginde tikanacak.Bu yuzden mumkun oldugunca yipratmadan telafisi mumkun olmayan maclarda kullanmak lazim.

Maci seyretmedim, cok yogun seyahat programim var su siralar.Elestirdigim tek nokta Yasin-Can ikilisi, ikiside saatli bomba.Gobekte Onder oynamaliydi, Kemal'de sag bek oynamaliydi.

Ayni kadro cikip, yenilebilirdi veya puan kaybedebilirdi.O zaman yorgunlugu arttirdigin gibi yipranabilirdi as oyuncular.Buna sakatlik veya cezali oyuncu ihtimallerini de ekle.11 hafta var ve daha cok sey degisir ligde.Su anda 3 buyuklerin hepsinin birbirleriyle maclari ve arti TS maclari var.

Tum bunlari goz onune aldiginda Zico'nun yaptigi dogrudur.Hic bir TR ligi takimi 3 gunde bir mac trafigini kaldiramaz.Boyle bir derinlige,fizige ve tecrubeye sahip degil.Bunu kabul edelim.Bu yuzden verecegin kurbanlari hesap edip ona gore plan yapman lazim.Yoneticilik,idarecilik budur.

Zico'nun kadro seciminden cok oynayan yedeklerin durumu tartisilmali.Ustunde durulmasi gereken budur.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Artik TS yenilmesi burada konu olmuyor. Bu mac dun oynanmis. Sonucu gorunce (1-0 yenilmisler Konya'ya ki bu Konya gecen hafta 6 yedi) acaba Ceyhun mu cakti dedim ama degil da Silva atmis. Gokdeniz de kirmizi gormus 66' dakikada. Turkiye de Futbola teroru sokan bir klup olduklari icin beter olsunlar ve artik onlari da normal Anadolu takimi bunyesine katmanin zamani coktan geldi ve geciyor.

Bu arada Necati Ates Istanbul beldiyesini Manaaya ynilmekten kurtaran adam olmus.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ankaragucu - Fenerbahce maci 0-0 sona erdi.
Post Reply