UEFA : Galatasaray-A. Wien 0-0 (üst turdayız)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Bahri Unlu
Staff Member

Bayram hediyesi olsu bu yahu

Post by Bahri Unlu »

Ustune bir Image icecektik ama
hadi yine Image bayrami hatrina mi ne..

zehir olacakti yoksa.

iyi Bayramlar... :)
* * *
Bahri Unlu
ISO 2000, UEFA ve Super Kupa $ampiyonu taraftari
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Mehmet Gorgen wrote:
seç beğen al
alman leverkusen çıkar inşallah
Aman aman, Leverkusen cikmasin da. Bu sezon cok iyi oynuyorlar. Bizi bu halimizle dagitirlar. Ingilizlerden biri olabilir. Bayern baska torbada mi?
Quo vadis, Galatasaray?
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Balli diyorlardi FB'liler; haklilar galiba. Neyse stadimiz yapiliyor isler duzeliyor. Cok para kazanacak GS. Deliye hergun bayram. Bu aksam bir Bordo sarabi almali artik.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Simdi dondum mactan. Ne diyecegimi bilemiyorum, bu takimi bu hale getirenlere tesekkurler olsun, stad yapip tarihe gececeklermis. Yaziklar olsun, bize uzuntuyle tur atlamayi da gosterdiler.

Futbol yazasim da yok pek. Baris ve Volkan Yaman futbol felaketiydiler bugun. Arkadaslari da onlara eslik etti.

GS'in problemi cok acik. Arda gibi mac icinde zaman zaman parlayan bir oyuncu disinda gol servisi yapacak adami yok. O servis yaptigi zaman da Hakan sagolsun artik gol olmayacagi garanti. Nonda faydali ama daha yeni yazdim bizim aradigimiz golcu degil.

Yani az gol servisi, ve de dusuk yuzdeyle gole cevirme. FB maci, bu mac, bir suru mac, 90 dakika degil, 900 dakika oynansa gol mol atamayiz. Mehmet Yildiz'i istemiyordum, ama bugun baktim, Mehmet Yildiz, Ahmet Yildiz, Yildiz Tilbe, sokaktan birini cevirin, kim olursa olsun getirin santrfor diye lutfen.

Bir de, ilk yari felaket oyundan sonra oyuncu degisiklikleri icin 60. dakikayi bekleyerek ustasi Feldkamp'in oyuncu degistirme konusunda gecikmelerini Ahmet Akcan'a da tesekkurler.

Mehmet Topal'in da problemi belli oldu. Kesici olarak iyi ama oyun kurma, sorumluluk alma konusunda cok cok cok zayif.

Ali
Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

bizim foruma yazmıştım, buraya da geçelim.
bi de şu hususa dikkat çekmek istiyorum bizim futbolcularla alakalı. genelde bizim kanat oyuncularına önlerine bakarak orta yapıyorlar, toplar saçma sapan yerlere gidiyor diye eleştiri getirilir. bu maç 5-6 kere öyle pozisyon olunca şu iyice belli oldu ki, sorun bakıp bakmamak değil, insan baktığı yere topu atamadığı sürece, baksa ne bakmasa ne. kafayı kaldırıp içerdeki boş adamı görüp topu yine arka direğe şandelleyen adamı "kafayı kaldırmıyor" diye eleştirmeyi artık yersiz buluyorum. adam kaldırsa da fark etmiyor, en azından böyle daha hızlı orta yapıyor.
Ugur
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Muhtemel rakipleri tam yazalim, her satirdan birer tane:

Everton
Panathinaikos ya da Atletico Madrid
Villareal ya da Fiorentina
Hamburg
Leverkusen
Bayern Munchen
Getafe

Sec begen al, bu futbolla. Bayern, Leverkusen ve Everton olmasa en iyisi herhalde, Getafe ne menem bu sene, Ersen Martin bunlara mi gitmisti?

Ali
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Takim Kalli'yi bile hasta etti. Adamin artik 'bu son mac olur da cilem biter' diye dusunmeye basladigi bir anda Bordo cikip Kalli'nin hevesini kursaginda birakti. Izdirap devam edecek ve adam grip ile kurtulamayacak. Bir tur daha atlarsak bu isin sonu kansere kadar varir.

Bu macta galibiyeti kacirmak tur atlansa da uzucu. Zira GS'nin bu yil Avrupa'da alacagi en son puanlar bunlar olacak muhtemelen. 3 puan yerine 1 puan! Yenseydik ve elenseydik daha hayirli olurdu.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

1- Yeni transferlerimiz ve 07-08 donemindeki kazanımlar ABD de tez konusu olursa 19 Aralık 2007 deki futbolsuzluk ve skor ayıbı hangi ulkede neye konu olmalı?

2- GS futbol takımı yeni oyunculardan kurulu bir takım olmasına ragmen son 4-5 haftadır kadro istikrarı var, aynı oyuncular ile mucadele ediliyor. ASY de bir ust tur icin iyi futbol, skor ve motivasyonun gozlemlememiz gerekli. Bu macın ve potansiyel futbolsuzlugun ozuru yok. Rakip grupta hicbir amacı kalmayan 0 puanlı bir ekip. Buna kıyasla biribirleri ile hemen hemen hic beraber oynamamıs bir Bordo ekibi. 90 dk yı bir an once bitirmek isteyecek, skordan yana bir sorunları olmayan, X-mas oncesi akılları tatilde ve demotive olmus bir ekip. Rakip kazanması durumunda gruptan cıkacak, kendi evinde mucadeleci oyun sergileyen bir ekip.

Sen gel ASY de hicleri oyna, Bordo ise 2-0 dan 3-2 ile seni adam etsin. Bunun genc takım olmak ile alakası yok, is ahlakı ve sorumluluk kardesim is ahlakı ve sorumluluk!

3- Mac oncesi FB icin “07-08 CL donemi son derece sanslı geciyor. CL on eleme turunda cok iyi kura cektiler. Gruplarda da tahminimden daha kotu performans gosteren rakipleri karsında yine tahminlerimin otesinde iyi performans gosterdiler” diye yorumlasıyorduk. Agzıma bu gece yasananlardan sonra tıpa takıldı. FB soyle sanslı boyle sanslı demeye GS lıların yuzu yok!

4- Yensin yenilsin bu takıma destek verecegim. Bu surecte bizde de futbolcu kardeslerimizin saglam ruh hali bırakmalarını isteyecegim. TC liginde derbylerde yenil, sampiyonlugu ver, yine destek olacagız. Ama UEFA katsayısı icin kıvrandıgımız, kazanmamız gereken bir macta bu ayıp olmaz. Bos tribune dahi oynasan bu ayıp olmaz.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ugur Sahin wrote:bizim foruma yazmıştım, buraya da geçelim.
..Ugur
Senin forum hangisi, Elma birader? Omuzu omuzladiniz mi yoksa yine.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Panionios macindan sonra Bordo yedek takimla cikarsa Yunanlilarin sarap yapip iceceginden falan bahsedildi. Yedek takimin nasıl oynadigini hepimiz gorduk. Avrupali ile Turkun farki da bu iste, profesyonellik. Bizim takımlarimiz almalari gereken maca bile konsantre olamazken, Avrupali'nin yedek takımı iddiasinin olmadigi macta bile sakir sakir top oynuyor, son saniyeye kadar maca asiliyor.

Bence Galatasaray'in su anki durumu tamamen moral motivasyon dusuklugunden. Kadroda eksikler olmasina ragmen herkes kapasitesinin altinda, ruhsuz ve isteksiz oynuyor. Su ulkede en yuksek miktarda duzenli ve garanti maas alan grup futbolcular. Maasi odendigi surece, onceki mac skoru,diger mac skoru, cezalar, klupte olup bitenler, baska oyuncularin basina gelenler onu hic ilgilendirmez. Her maca ayni motivasyon ayni hirsla cikmasi lazim. Ama yapamiyorlar. Bu hava cogunlukla takimin tumune ve yabancilara da yansıyor. Turk oyuncusu yumurta kapiya gelmeden full motivasyon vermiyor. Bu tembellik bazen oyle bir hale geliyor ki, oyuncu "Abi ne oynayip da kendimi yorayim ki, bak Panionios da 2-0 galipmis zaten, tur artik imkansiz" diye dusunebiliyor.

Ruhsuz oyuncular guruhuna benzedi takim, Fenerbahcenin eski haline donmeye basladi. Avrupa maclarina cikarken hep olan o "karsimiza kim ciksa yeneriz" havasi kayboldu. Dilerim, bu eski heyecani gelecek sene yakalariz.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Yunan Bordo'yu sarap yapip icemedi, bence icebilirdi, az dahada iciyordu. Demek bu Yunan takiminin fena takim olmadigini dusunmeme GS'in berbat oyunu sebeb olmus. Boyle tur gelmez olsun. Wien'e ilk puanini veren takim bundan sonra ne yapabilir ki? Rakip kim olursa olsun Wien'den gucsuz olmayacagi kesin. Bir mucize olupta devre arasinda takim duzelmezse, Avrupa'da mucize skorlarla bitiririz macerayi. Takimin genelde kotu oldugunu soylemek istemiyorum, sadece Avrupa'da berbat oldugunu soyluyorum. Hadi hayirlisi, bakalim yarin kim cikacak.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Cengiz Akgun wrote:
Ugur Sahin wrote:bizim foruma yazmıştım, buraya da geçelim.
..Ugur
Senin forum hangisi, Elma birader? Omuzu omuzladiniz mi yoksa yine.
Ne zamandın açık Omuz aslında ama arşivleri gidince böyle kuş gibi kalmıştı, şimdi ince ince kendine geliyor.

Gerçi arşivleri de var, benim bilgisayarda duruyor :)

Ugur
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Görkem KIRGIZ wrote:
Peki bu takım umut vaad etmiyor mu? Bence ediyor. O zaman yazık değil mi bu takımın tur atlamaması? Sevinmemek için deli olmak lazım. Allah aşkına kazanınca süperiz, kaybedince bu takım rezalet, Adnanlar bizi yaktı gibi garip söylemlerde bulunmayın.

Bu forumda "Transfer Gündemi" başlığı hiç bir zaman boş kalmayan bir başlık, sürekli yazılıp çiziliyor. Ben 2005 yılından beri bu forumdayım ve okuduğum sayfalarca yazıdan sonra transfer politikasının rezalet olduğunu düşünen arkadaşlara şunu sormak istiyorum; Bu takımda transferden sorumlu yönetici siz olsanız, sezon başında Lincoln ve Linderoth'u takıma kazandırmak istemez miydiniz? Yazılanları hatırlıyorum, herkes çok memnundu transferlerden.

.
Çok haklısın. Sana katılıyorum bu takım bence kötü değil. Sadece 1-2 oyuncuya ihtiyacı var. Kalli'nin dediği gibi 4-5 oyuncuya ihtiyacımız yok.Açıkça ben de yönetici olsam sezon başında Lincoln ve Linderoth'u alırdım. Bu iki taransfer bence doğru transferler. Zaten Lincoln benim geçen sene yazdığım transfer listesinin en başlarındaydı. Şanssız olan konu ise bu iki oyuncunun malesef en fazla ihtiyaç duyduğumuz zamanlarda ve uzun süre sakat olmaları idi. Oynamadıkları süre oynadıklarına göre daha fazla oldu. İnşallah ligin 2.yarısına hazır olurlar.

Ben olsam paraya kıyar, uzun boylu bir santrafor alırdım.Kimi almak istersin diyenlere de isveç'li toulouse da oynayan Elmander'i ilk sıraya koyardım. Lyon'da yedek kalan Fred de takımından ayrılmak istiyormuş o da olabilir.

Bence ismail bouzid kötü oyuncu değil ama öyle ahım şahım oyuncu değil. yedek için Emre aşık takımda kalabilirdi. Ara transferde emre'nin takıma gelmesi iyi olacak. Çünkü Song 1 ay afrika kupasından dolayı takımda olmayacak.
Esas ve 1. öncelikli olarak takımdan gitmesi gerekli oyuncu ise geçen seneden beri yazdığım CARRUSCA. Bence onun yerine genç sağ ve sol açıkta oynayabilen düzgün orta yapabilen bir yabancı alınmalı.
Takıma yabancı kaleci alınmasına şuanda karşıyım. Çünkü Orkun yabancı kaleci gelmesini gerekirecek şekilde hatalı oynamadı. Bence yabancı kaleci de gelse Orkun kadar gol yerdi.

Ama anladığım kadarıyla bizim yönetim yanlış transfer politikası izleyecek. Takımın öncelikle ihtiyaç duymadığı stoper ve kaleci mevkiine yabancı oyuncu alacaklar. Bence kanata ve golcüye ihtiyaç var.
Last edited by Mehmet Gorgen on Thu Dec 20, 2007 8:39 pm, edited 1 time in total.
Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Gorkem Kirgiz ve Mehmet Gorgen'e katiliyorum. Takim yeni, bir suru sakatlar var, bu takimdan bundan fazla beklenilmez. Bir kac iyi transferle, cok daha iyi neticeler alinabilir. Her kotu sonuctan sonra aci tenkitler cozum yolu degil.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Mehmet Gorgen wrote:
Görkem KIRGIZ wrote:
Peki bu takım umut vaad etmiyor mu? Bence ediyor. O zaman yazık değil mi bu takımın tur atlamaması? Sevinmemek için deli olmak lazım. Allah aşkına kazanınca süperiz, kaybedince bu takım rezalet, Adnanlar bizi yaktı gibi garip söylemlerde bulunmayın.

Bu forumda "Transfer Gündemi" başlığı hiç bir zaman boş kalmayan bir başlık, sürekli yazılıp çiziliyor. Ben 2005 yılından beri bu forumdayım ve okuduğum sayfalarca yazıdan sonra transfer politikasının rezalet olduğunu düşünen arkadaşlara şunu sormak istiyorum; Bu takımda transferden sorumlu yönetici siz olsanız, sezon başında Lincoln ve Linderoth'u takıma kazandırmak istemez miydiniz? Yazılanları hatırlıyorum, herkes çok memnundu transferlerden.

.
Çok haklısın. Sana katılıyorum bu takım bence kötü değil. Sadece 1-2 oyuncuya ihtiyacı var. Kalli'nin dediği gibi 4-5 oyuncuya ihtiyacımız yok.Açıkça ben de yönetici olsam sezon başında Lincoln ve Linderoth'u alırdım. Bu iki taransfer bence doru transferler. Zaten Lincoln benin geçen sene yazdığım transfer listesinin en başlarındaydı. Şanssız olan konu ise bu iki oyuncunun malesef en fazla ihtiyaç duyduğumuz zamanlarda ve uzun süre sakat olmaları idi. Oynamadıkları süre oynadıklarına göre daha fazla oldu. İnşallah ligin 2.yarısına hazır olurlar.

Ben olsam paraya kıyar, uzun boylu bir santrafor alırdım.Kimi almak istersin diyenlere de isveç'li toulouse da oynayan Elmander'i ilk sıraya koyardım. Lyon'da yedek kalan Fred de takımından ayrılmak istiyormuş o da olabilir.

Bence ismail bouzid kötü oyuncu değil ama öyle ahım şahım oyuncu değil. yedek için Emre aşık takımda kalabilirdi. Ara transferde emre'nin takıma gelmesi iyi olacak. Çünkü Song 1 ay afrika kupasından dolayı takımda olmayacak.
Esas ve 1. öncelikli olarak takımdan gitmesi gerekli oyuncu ise geçen seneden beri yazdığım CARRUSCA. Bence onun yerine genç sağ ve sol açıkta oynayabilen düzgün orta yapabilen bir yabancı alınmalı.
Takıma yabancı kaleci alınmasına şuanda karşıyım. Çünkü Orkun yabancı kalecisini gelmesini gerekirecek şekilde hatalı oynamadı. Bence yabancı kaleci de gelse Orkun kadar gol yerdi.

Ama naladığım kadarıyla bizim yönetim yanlış transfer politikası izleyecek. Takımın öncelikle ihtiyaç duymadığı stoper ve kaleci mevkiine yabancı oyuncu alacaklar. Bence kanata ve golcüye ihtiyaç var.
Ben de takimin oyunundan - daha dogrusu oynamak istedigi oyun tarzindan memnun olanlardanim... daha butun taslar yerine oturmadi...
Kale yeterli degil... Ugur'un alternatifi yok... Bouzid'in yerine daha iyisi lazim... Volkan'da dusus var... Sabri'de dusus var... Ayhan'in iyilesmesi lazim... Lincoln'un biraz daha saglam - biraz daha az cit kirildim olmasi lazim... Arda'nin mac icinde surekliligini artirmasi lazim... ve Nonda'nin yanina Hakan Sukur tarzinda fakat gol vuruslarin da yuzdesi daha yuksek bir adam lazim... en onemlisi cokca yasana sakatliklar yuzunden kadro devamli degisime ugradi ve takim tam anlami ile birbiri ile oynamaya alisamadi... bunlarin hepsi zamanla halledilirse ortaya iyi birseyler cikacak - umut var...

Sevgili Gorgen - Afonso Alves icin GS'in hic sansi kalmadi mi? Bir de Song'un yaninda Muhammed Adama Sarr'i gormek isterdim - halen Std. Liege'de galiba... Blackburn'de ki Samba da cok iyi ama ona anasinin nikahini isterler...
Post Reply