15.hafta :FENERBAHCE - GALATASARAY 2-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Biricik wrote: Bu sene sahada yapılana sapka cıkarırım. Her kesim tertemiz bir galibiyet aldıgında hem fikir. Daha once FB nin GS derbilerinde yaptıkları sizce saha ici mucadele ve olaylarmıdır? GS sahasında aynı icerikte olayları organize edip, takiben galibiyetler alsa su forumda kac kisi galibiyetten - FB dahi olsa- haz duyardı?
...
GS da ayni cirkeflige elinden geldigi kadar cevap vermege calisti ve en sonunda esegin kulagina su kacirdi. Elbette FB'liler bu yarayi kasimayi dozu artira artira yaptilar. Ama akli basinda (s cengelli) birileri bu cirkeflige cirkeflik olarak cevap verme yerine ilk olaylarda takimini sahadan cekerek (Hasan'in basinda su torbalari ve siseleri patlarken korner atmaya calistigi maci kastediyorum) sip diye bitirirdi. Kaptan hakeme gider bu sartlar altinda oynayamayacaklarini ve gerekeni yapmasini ister ve yapamadiginda da onceden yapilan bir anlasma ile seref tribunundeki yonetici kadrosunun isaretle anlasir ve TD'nin de izni ile soyunma odasina yururdu. Bu yapilamayacak bir olay mi idi? Simdi kalk agla boyle bize cok cektirdiler diye. Geciniz.

Bu arada ShowTV'nin Amerikadaki TV yarisma oyunun iyice yozlastirilip adi bir kopyasina cevrilen "Var misin Yok musun" yarismasini izliyorum. Ben olsam programin adini "Hamdi'nin Alcak Teklifi" koyardim. Yahu o sandukalar ne oyle birader. Atese canta bulamamislar mi yoksa ABD'nin aunisinin tipkisi olacak diye korktular mi? Howie Mandel kulaklarin cinlasin! No Deal babam No Deal!
Last edited by Cengiz Akgun on Tue Dec 11, 2007 7:52 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Orkun hatasiz degil. Bu kadari da olmaz ama dedirtecek bir sacmaliga girmemis. Cikmiyor diyenlerden etkilenmis olsa gerek. Ama bu tur bacak arasi yiyecek ustalikla vurulmus bir top yok. Semih oylesine caprazina vurmus.

GS'da bu kafa ile defans hatasi bitmez. Cunku adam gibi ustune dusunulmuyor. Adamlar duran toplarda nerede duracaklarini kimi nasil paylasacaklarini bilmiyorlar. Hadi Cemsikezeksporlu Ali'nin ne yapacagini bilemezsin ama Alex ceza sahasi civarinda boyle rahat sekilde gezecekse ben oyle defans anlayisinin icine dersin.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozgur Huseyinoglu wrote: Bir de, Ali Gursel'in, ve Murat Kara'nin Panionios ve bu mactaki tepki zitliklarina da dikkat cekmeden edemeyecegim. Ali Hocam, hem Panionios macinin ilk yarisinda takim defansif oynadi diye, TD'nin haysiyetinin sorgulamasina gecip, hem de sonra, "FB, Belediye, Helsingborgs farketmiyor, parola maca gol yiyerek baslamak" demek, biraz nalinci keseri olmuyor mu sanki? Murat Hocam direk bu durumun ironisini vurgulamis aslinda. O mactaki defansif anlayisi mac sonrasinda anlatirken, Kalli'nin tepkisinden bu ilk 30dk'da gol yeme konusununu paranoya haline gelmeye basladigini cikariyordum. Alzheimer teshisleri dogru mu cikacak diyordum ama, hepten paranoya yapmamis herhalde?!?
Sevgili Ozgur,

Ben nalinci keserini goremedim. Panionios maciyla ilgili elestirim defansif degil son derece kotu oyuna idi benim. Ben de senin gibi golde Orkun'un hatasi falan olmadigini dusunuyorum. Ayaginda top olan adam Turkiye'nin en iyi takimlarindan birinin ilk 11 santrforu, yaninda rahatsiz eden kimse yok, Orkun cikmasa da bu yediginden cok daha basit ve de zimba bir gol yerdik. Orkun cikarak Semih'in isini bir derece zorlatirmaya calisti, ama duzgun bir golcu ile o pozisyon zaten pas atildiktan sonra bitmis. Orkun dogruyu yapti, Semih de cok da zor olmasa da guzel bir vurus yapti.

Ben bu mac neden besinci dakikada gol yedin diye Kalli'yi elestirmem, zaten kendim yazdim mactan once, bir suru genc, tecrubesiz adam var, ilk 10 dakika gol yemesek bari diye.

Ama oynadigin maclarin yarisina ya da fazlasina boyle rakibin kacinci sinif olursa olsun gol yiyerek basliyorsan (tek FB maci degil yani) senin defans kurgunda, oyuncularin konsantrasyonunda vs. bir problem var demektir, bu da TD problemidir, karsi karsiya kaldigi iyi bir santrfordan gol yiyen Orkun'un degil.

Kalli konusunda elestirel olup olmamak konusunda ise, ben sene basinda GS onumuzdeki senenin takimini kuruyor, bu sene icin beklentilerimiz yuksek olmasin diyordum. Ama takim iyi basladi, biraz da fikstur yardimiyla one firladik. Ardindan Kalli once bir kriz yonetimi zaafi gosterdi (hatta durdup dururken bir kriz yaratti) etkisini bilemem ama o gun bu gundur ortada Hakan ve Lincoln yok. Ardindan oyuncu ve mevki secimlerinde bence bazilari cok bariz hatalar ve de oyun icinde yerinde mudahele eksiklikleri geldi.

Su duruma bir bakalim: son 10 senedir en onemli rakibimiz olan takimla oynayacagiz, bir mac oncesi Yalova Kaymakamlikspor gibi ismi olan bir takimla mac sirasinda adam sakatlaniyor, zaten haftalardir sorunlu, adami kaybediyoruz.

Bu hafta lig lideri ile oynuyoruz. Bilin bakalim kim yok: takimin belki de en vazgecilmez adami Song yok.

Ben yukarida yazilanin aksine rakiplere verilen puanlarin daha onemli oldugunu dusunuyorum. Hos oyle olmasa da daha iyi adamlara daha iyi maclar da ihtiyac yok mu? FB ve Sivas maclari yaklasirken birileri Song'un kart sayisina bakip sen GB, Denizli vs. macinda bir sari gor diyememis mi bu adama, hem FB hem Sivas maclarinda taze baslasin?

Cok yazildi, Sion macindaki Carrusca sacmaliklari, Hasan'dan sag bekler, Bouzid zirvalari falan izledik.

GS yeniden yapilanabilir ama zamani ve parasi kiymetlidir. kalli iyi niyetlidir, isini ve GS'i sevdigine de eminim ama eline gecen cok iyi avantajlari bir kismi da kendi hatalari yuzunden kacirdi diye dusunuyorum. Yani yeniden yapilaniyoruz diye FB ve BJK'in sacmaladigi, UEFA'da ise cok guzel bir kura cektigimiz bir sezondan faydalanmayalim mi?

Kalli hakkinda cok ciddi bir iki sorunum var. Maalesef yasiyla da ilgili ama Alzheimer oldu falan diye degil. Birinci son 15 senenin sadece bir bucuk senesinde faal hocalik yapmis. Icimizde herkes bir an durup meslegini son 15 senenin 13.5 senesi yapmadigini dusunsun, yarin tekrar yapamaya baslasa acaba nasil olur? meslegiyle ilgili dergilere yazi yazdi konferanslara gitti diye hallolur mu her sey? Ikincisi de bununla alakali, daha once de yazdim, yeni yildizlarin, ozellikle Lincoln tipi adamlarin zamanindan ve ruh halinden cok uzakta olabilir, bu da bize pahaliya patlar. GS her an yeni hoca bulur ama Alman liginde neredeyse bir takimi sampiyonluga tasiyacak ayarda bir oyuncu daha ne zaman bulur bilmiyorum.

Kalli butun bu sorunlari ikinci yari duzeltebilir ama duzeltse dahi bize guzel bir UEFA kazigi olarak fiyati olacaktir bunun. Bu seneki sonuclarin Tromso'dan ne farki var elenirsek?

Ben yoneici olmadigima seviniyorum, cunku yonetenlerin isi cok cok zor. Lincoln ve Linderoth neden oynamiyor, Bouzid ve Carrusca neden hala bu takimda, daha da onemlisi Kalli bu isin altindan kalkabilecek mi? Ben endiseliyim, ama insallah yersizdir endiselerim. Ama endisemin sebebi panionios'a neden defans yapti da oburlerinden neden gol yiyor degil, GS ikinci sinif takimlardan gol yiyerek baslamamali maclarina. Helsingborgs ve Belediye kaymakamligi oyle, bir de ustune bes dakkada FB eklenince kotu oluyor. Bir de bunun ustune ortada 5 gun mac yapsa gol atamaycak, birak gol atmayi pozisyon bulamayacak havada takimlar gormeye basladik, endiselenmeyelim mi?

Ali
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Lincoln,Linderoth,Hasan Sas ve Ayhan'dan bahsediliyor da..

Appiah-Deniz-Tumer GS'da olsa 11'de olur mu?

Peki yukaridaki 4 tane oyuncu FB'nin 11'de olur mu?

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote:
Ben de senin gibi golde Orkun'un hatasi falan olmadigini dusunuyorum. Ayaginda top olan adam Turkiye'nin en iyi takimlarindan birinin ilk 11 santrforu, yaninda rahatsiz eden kimse yok, Orkun cikmasa da bu yediginden cok daha basit ve de zimba bir gol yerdik. Orkun cikarak Semih'in isini bir derece zorlatirmaya calisti, ama duzgun bir golcu ile o pozisyon zaten pas atildiktan sonra bitmis. Orkun dogruyu yapti, Semih de cok da zor olmasa da guzel bir vurus yapti.

Ali
Bu attigi golden cok daha iyi pozisyonda atamadi ama senin bu duzgun golcu. Orkun'un farki acilmamasindaki cabasini gormemezlikten gelmek cok ayip olur. Macin basinda cok tahlisiz bir gol yiyip bir cuval incir berabt olmus. Zaten titrek ciktiklari macta FB artik one gectim ozguveni ile evirip cevirmis iste. Bunu kabul edip fazla tatava yapmamak lazim. Bir Gerets sevgilisi degildim ama adama cok buyuk ayip edildi. Cunku o da ayni sacmaliklari yapiyordu. Bakalim Kalli'ye ne yapacak bakalim Adnan'lar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Savas Macun wrote:Lincoln,Linderoth,Hasan Sas ve Ayhan'dan bahsediliyor da..

Appiah-Deniz-Tumer GS'da olsa 11'de olur mu?

Peki yukaridaki 4 tane oyuncu FB'nin 11'de olur mu?

Selamlar
Savas
Ben sana Lincoln, Linderoth, Ayhan (ve de Hasan'in aslinda) FB icin denklerini sayayim, daha rahat bakarsin FB icin mac nasil olurdu anlamak istiyorsan, Deniz, Tumer, Appiah degil de Alex (Lincoln), Aurelio (Linderoth) ve de Deniz'i cikar (Ayhan yerine) hatta orada durma bir de Deivid ya da Vederson'u cezali say (hos o ilk 11 degildi) ondan sonra bak FB'ye ne oynuyor :wink:

Yedek klubenizde kaliteli adamlar var, ama onlar sakat diye ilk 11inden en onemli 4 adamindan ucunu kaybetmeye benzemez bu. GS'da Song'u da eklerse bu sene basinda ilk 11in en onemli 4 ismi Lincoln, Linderoth, Song, Ayhan idi, ucunde mahrum oynadik. Dedim ya, cikar Alex, Aurelio, Deniz'i oyle dusun.

Bunlarin icinde sahaya cikan ilk 11den FB'ye cidden fark yaratan Appiah olur, o da sezon basindan beri yok zaten. Selcuk Deniz'i kapatiyor, Tumer zaten yedek, asli da Alex, yani bizim Lincoln.

Cengizcigim, Semih daha kolayini kacirdiysa Semih'in derdi, Orkun'u bu pozisyonda hatali yapmaz, hem de yuzde bir bile hatasi yok. Cikmasa zimbalanacak. Ha, Orkun Semih sacmalar insallah diye cikip cikmamaya karar verirse bizim daha cok cekecegimiz olur. Dogrusu cikmak, cocuk da cikmis.

Ali
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote: ...
Cengizcigim, Semih daha kolayini kacirdiysa Semih'in derdi, Orkun'u bu pozisyonda hatali yapmaz, hem de yuzde bir bile hatasi yok. Cikmasa zimbalanacak. Ha, Orkun Semih sacmalar insallah diye cikip cikmamaya karar verirse bizim daha cok cekecegimiz olur. Dogrusu cikmak, cocuk da cikmis.

Ali
Kacirma degil Orkun kurtariyor Semih'in atamadigini. Ama ilk golde cikmis cikmamis fark etmez; adam kotu bir bacak arasi yiyor. Anlarim Semih cart diye caprazdan doksana taksa ya da uzanamayacagi koseye plaselese o zaman ne yapsin dersin. O golu bir daha seyret bakalim ne olmus. Yukarda Ugur'un (ikinci gol calismiyor hala) astigi video da var. Semih'in zimbasi mimbasi yok ortada. Adam gozunu kapamis capraza diye vuruyor. Iyi bir golcu olsa kalecinin ustune vurmaz zaten. Yorulmus, cok kosmus, belki enerjisi azalmistir bile denilemez daha, oyunun besinci dakikasi cunku. (Iyi bir kaleci bile demeyecegim bak burada simdi.) Oyunun ikinci yarisinda oynayan Orkun bile o golu yemezdi. Ayni seyi ikinci yedigi gol icin soyleyemeyecegim malasef. Adam nasil vurmus topa Ugur o ikinci golu oynatir hale getirirse gor. Uzak koseye yuvarlamis atlamasina filan firsat vermeden.

Sonuc Orkun ilk golu pis bir sekilde sansiz olarak yemis. Belki heyacanli idi belki daha isinamadi idi, kimbilir. Ama iyi bir kaleci o golu yemezdi ayni sonra kendisinin cikardigi gol pozisyonlarinda oldugu gibi. Orkun GS'yi hezimetten kurtardi diyenler var. Ben ozetlerde ikinci yari cikardigi bir suru gol gordum.
Last edited by Cengiz Akgun on Tue Dec 11, 2007 7:45 pm, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ali Gursel wrote:Sevgili Ozgur,

Ben nalinci keserini goremedim. Panionios maciyla ilgili elestirim defansif degil son derece kotu oyuna idi benim.
%100 dogru bir mantik demeyecegim ama, (yani "best of both worlds" denilen hesap gavurcada, defansi da, hucumu/oyun kurmayi da daha dengeli yapacak cozumler bulunabilirdi belki ama), dumduz bir mantikla, "takimin ilk yari gol yememek icin oyunu Panionios macindaki gibi kilitlemesi gerekiyor" gibi bir yaklasimda bulunmak cok mu gercek disi? Ve ayni mantik paralelinde, ilk yari gol yenmesi elestiriliyorsa, ilk yarida gol yenmeyen bir dizilisin de, takdir edilmesi, veya en azindan haysiyet sorgulamasi derecesinde elestirilmemesi gerekmez mi? Benim mantigima ters gelen kisimlar orasiydi, Murat Hocamin yaptigi gibi, ya birini elestirmek lazim, ya oburunu. Ikisini birden degil ama...
Kalli konusunda elestirel olup olmamak konusunda ise, ben sene basinda GS onumuzdeki senenin takimini kuruyor, bu sene icin beklentilerimiz yuksek olmasin diyordum. Ama takim iyi basladi, biraz da fikstur yardimiyla one firladik. Ardindan Kalli once bir kriz yonetimi zaafi gosterdi (hatta durdup dururken bir kriz yaratti) etkisini bilemem ama o gun bu gundur ortada Hakan ve Lincoln yok. Ardindan oyuncu ve mevki secimlerinde bence bazilari cok bariz hatalar ve de oyun icinde yerinde mudahele eksiklikleri geldi.
"Kadro disi krizi" olayina (balonuna), (daha once de yazdim) ben medyanin oyununa gelmek diye bakiyorum. ASY'deki 5-1'lik Sion maci, bu "krizin" en sicak oldugu gunlerdeydi, ve olayin merkezindeki iki oyuncumuz takir takir oynamislardi. Hatta takimin o oyunundan sonra, Bayern'e filan sarkmaya baslamistik aramizda. Bu oyuncularimiz, o sicak gunlerde tepki gostermeyip de, simdi mi gosteriyorlar?!? Formsuzluk/sakatlik sanssizligi aciklamalari daha aklima yatiyor. (Lincoln'un sakatliklarinin cok tekrar ediyor olmasi belki sanssizliktan da ote, transfer idaresi eksikligi filan da olabilir, bilemiyorum)...

Elestiri konusunda, yine bu gavurcadaki deyimiyle bir "hindsight 20/20" avantajina sahibiz biz TV TD'leri (yani, bir olay olup bittikten sonra o konuda daha onceden bilinemeyecek ama gerceklesen olasiliklarin filan biliniyor olmasi, vbg). Yani birseyler denenip de yolunda gitmeyince, hemen "o kotu, X alternatifi daha iyi olurdu" diyebiliyoruz. Bazen cok acik ve bariz oluyor bu alternatifin daha iyi olacagi evet, ve cok yuksek oranda kisi tarafindan kabul goruyor. Ama, Hasan'dan sag-bek olayini ben hala elestiremiyorum mesela. Veya tutup da, IBB macinda Lincoln oynatilmasa, ama mac yine ayni sekilde puan kaybiyla sonuclansa, bu sefer "evet iyi yapti FB maci icin dinlendirerek" mi diyecektik, yoksa, "FB macindan da en fazla 3 puan alinacakti, IBB macindan da" diye, eldeki kozlari kullanmamayi mi elestirecektik?!
Kalli hakkinda cok ciddi bir iki sorunum var. Maalesef yasiyla da ilgili ama Alzheimer oldu falan diye degil. Birinci son 15 senenin sadece bir bucuk senesinde faal hocalik yapmis. Icimizde herkes bir an durup meslegini son 15 senenin 13.5 senesi yapmadigini dusunsun, yarin tekrar yapamaya baslasa acaba nasil olur? meslegiyle ilgili dergilere yazi yazdi konferanslara gitti diye hallolur mu her sey? Ikincisi de bununla alakali, daha once de yazdim, yeni yildizlarin, ozellikle Lincoln tipi adamlarin zamanindan ve ruh halinden cok uzakta olabilir, bu da bize pahaliya patlar. GS her an yeni hoca bulur ama Alman liginde neredeyse bir takimi sampiyonluga tasiyacak ayarda bir oyuncu daha ne zaman bulur bilmiyorum.
...
endiselenmeyelim mi?
TD'lik, en genelinde 2 ana nitelik gerektiriyor denilebilir: 1) Taktik yetenek (kaynaklarin en ideal kullanimi da bunun icinde diye dusunuyorum) 2) Insan yonetimi. Taktik yetenek konusu, evet, TD'ligin, Futbol Endustrisinin ne hizla ilerledigine bagli olarak, pratikten uzak kalindiginda etkilenebilecek bir nitelik. Ama ote yandan da, "Almanya/Brezilya/vs ekolu" gibi ifadeler de kullaniliyorsa bu endustri icinde, demek ki, mesela bilgisayar teknolojileri kadar hizli ilerleyen bir alan degilmis de denilebilir. Insan idaresi konusu da, yas/kusak farkinin acilmasi paralelinde, giderek zorlanma olasiliginin artacagi bir durum, ona da evet. Ama, yastan cok daha once genel karaktere dayanan bir nitelik o da bence. Mesela, bu tur "yildiz" yonetiminde, yuksek basari gosterebilmis olsaydi, FT Milan basinda cok daha uzun sureler kalabilirdi belki de.

Cok fazla uzattim.. Okuyan olduysa hepsini gozlerine saglik! :) Endiselenmeyelim mi? Tabii ki endiselenecegimiz azimsanmayacak sayida sey var (hele de UEFA'da Bordo'nun eline bakiyor olmamiz! :( ). Ama, takimin 5 maclik cezaya filan da ragmen cok iyi baslamasi, bence hepimizi haddinden fazla havaya soktu, ve her turlu olumsuzlugun beceriksizligin pesine felaket senaryolari yazmaya egilimli hale geldik. Biraz daha olumlu/yapici yaklasilabilir dusuncesindeyim...

Deminki yazimda yazacaktim aslinda. Sevgili Mert'in dedigi gibi, sahsen, ben de, ilk once bizden gelmesini bekliyordum boyle olaysiz, yabanci maddesiz bir derbinin. Galibiyetlerinden, ve de bu acidan tebrikler FB'ye.
Özgür
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Ozgur Huseyinoglu wrote: Deminki yazimda yazacaktim aslinda. Sevgili Mert'in dedigi gibi, sahsen, ben de, ilk once bizden gelmesini bekliyordum boyle olaysiz, yabanci maddesiz bir derbinin. Galibiyetlerinden, ve de bu acidan tebrikler FB'ye.
Macin zamanlamasi cok farkediyor bu tur durumlarda. Ligin finaline yaklasilirken puan puana olsak gerilim cok daha fazla olurdu haliyle. Kaderin cilvesi, gecen sene gibi, bitime birkac hafta kala ASY'de oynuyoruz FB ile. Isler yolunda gitmezse, 2008-9 sezonunun ilk birkac macini cezali oynama riski var!
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ozgur Huseyinoglu wrote:(konular degismis, bayagi gecikmeli bir cevap olacak, kusura bakilmaya)
[Alpaycigim,

Bu pozisyon icin, "yaninda kosan adam var" demek biraz zorlama olmuyor mu sence? Yukarda bir dolu ovgu var Alex'in tek dokunmayla, defansimizi nasil oyundan dusurdugune dair. Hafizalari tazelesin diye, Ugur'un astigi videolardan benim aldigim kareler:
Huseyincigim,
boyle gorunce evet. Yaninda kosan adam ibaresi tam dogru degilmis.
Pozisyonu hareket halinde ve ofsyt kamerasindan izleyince yakinmis gibi gorunuyor.

Fakat bu goruntulerde baska bir sey daha var. Atilan kafa pasi
oldukca hizli, caprazdan alti pasin disina gidiyor ve Semih deli gibi ve dengesiz depar atmasa bu topu ya cizgide yakalar, yada avut olur. O hizda ya yaptigi gibi sacma sapan bir vurus yapacak, ( Orhun ayaklari acik atlamasa ayaginin ucuyla rahatlikla kontrol edebilecegi bir top)
ya da o kadar hizli giden bir topu stop etmeye calisacak ki bir yandanda kale acisini kaybetmeden
Yani Ali Gurselin '' cikmasa zimba gibi takardi'' lafi o hizda ve o acida giden bir top ve celimsiz plase golcusu Semih icin mumkun degil.

Ve de o hizla topu istop etmeye kalksa,geriden gelenler o aciyi kapatirdi gibime geliyor.

Boyle dondurarak tam anlasilmiyor ama pozisyonunu hareket halinde seyredersek, Semihin sanki sag ayagiyla topu iceri kesme amaciyla
zor bela yetismeye calisirken, Orhunun acisini ve acik bacaklarini gorunce vazgecip kaleye o sacma vurusu yaptigini zannediyor insan.
NO ADNANS, NO CRY !!
Post Reply