FB 0/2-Chelsea 2/1 (Yinede Tebrikler Fenerbahçe)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Celal Gürcüoglu wrote:
Tolga Girici wrote: Dun Semih'e hayran kaldim, cok super pivot oynadi, haddinden fazla mukemmeldi gercekten. Terim milli takimda artik Hakan yerine onu dusunmeli pivot olarak, daha ne yapsin adam. 2 sene once de diyordum, Hakan sukurun veliahti diye, ama kendi takiminda bir turlu ilk 11 oynamayinca milli takim isi de olmadi.
Terim takiminda oynayan adamlari sevmiyor. Hakan Sukur ile Tumer banko diyorum :)
Evet Mehmet Yıldız demek istemiştim. Ama Terim herkesi şaşırttı ve Semihle Gökhanı milli takıma alıp Palyaço ve Asık Suratlı Kralı almadı. Böyle değişimler de bu kadar hayati maçtan evvel yapılmazki!!! Kaç maçtır yapması gerekeni yeni yapıyor.

Sinan
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Manchester United Eng CL 4 11 13.5160
2 Arsenal Eng CL 4 10 12.5160
3 FC Barcelona Esp CL 4 10 12.3510
4 Chelsea Eng CL 4 9 11.5160
5 Sevilla Esp CL 4 9 11.3510
Real Madrid Esp CL 4 9 11.3510
7 Fenerbahçe Tur CL 4 9 11.0625
8 AC Milan Ita CL 4 9 10.9385
Internazionale Ita CL 4 9 10.9385
10 FC Porto Por CL 4 9 10.3905

FB, 2008 UEFA puan sıralamasında bugunku Inter macı oncesi 7. durumda. 11.0625 puanları var. Bir ust tur basarıdır, ama topladıkları UEFA puanı ceplerine koydukları en buyuk kazanctır.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

FB macinin ilk yarisi 0-0 bitti... Bariz olmasa da iki takimin da pozisyonlari vardi... yuksek tempo da gecen bir mac oluyor...

Ikinci yariyi seyretmek isteyenler icin...

http://www.ivyonline.info/sport/index.php?id=279

Saniyorum Edu'nun kendi kalesine attigi golle FB 1-0 yenik duruma dustu... gol de Gokhan Gonul'un kendi bolgesini kapayamamis olmasi bariz nedendi...
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

2-0 oldu. Inter son PSV macina gazozuna cikacak, Fenerbahce'nin Istanbul'da kesin CSKA'yi yenmesi gerek artik. PSV Inter macina iyi asilacaktir.

Philips (PSV'nin sahibi) Champions League'in nerdeyse kuruldugundan beri ana sponsoru. PSV'nin daha ilk turda elenmesi hosa gitmez. Son macta hakem oyunlari donerse -her iki macta da- kimse sasirmasin.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

2-0 Inter.

Ibrahimovic cok kolay ama super bir gol atti. Nasil olur demeyin golu atan o olunca acaip seyler cikiyor ortaya. Deminde acaip bir frikik atti. Volkan ne oldugunu sasirdi. Aslinda FB kotu degildi 2. yariya kadar. Gerci seyrettigim en kotu Avrupa maclarindan birini oynadi FB.

Son 15 dakika.

Hersey son maclara kaldi.

Ibrahimovic misses next match. Sari kartida sanki bilerek mi gordu ne...
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Carlos un Ibrahimovic den yedigi golu seyredemeyenler gorsun. Bu golu herhangi bir Turk defans oyuncusu hele hele genc bir Turk defans oyuncusu yeseydi takiben dort bes mac sahayı akabinde dort bes mac ilk 18 i zor gorurdu. Hatanın babısnı en tecrubelisi de yapıyor.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Soru: Inter'in Fenerbahce macina gogsunde kocaman kirmizi bir hac olan formayla cikmasinin tesaduf olduguna inanan var mi?

FB ilk yari gayet iyi oynadi ama sag kanat aksadi. Alex yine eski haline dondu ve takimini yalniz birakti (Lincoln'e cekmeye basladi galiba). Wederson bence bu seviye icin yeterli bir oyuncu degil. Onun disinda genel olarak takim iyiydi. FB bir beraberlik alir diye umuyordum, olsun. 2.tura cikar FB, yollari acik olsun.

Bu arada Aziz Yildirim'in model takiminin Inter oldugu belli oldu. Italyan takiminin ilk 11'inde bir tane bile Italyan oyuncu yoktu.:) AY'ye kalsa o da aynisi FB'de yapacak ama ah su FB dusmani, Galatasaray'li federasyon yok mu, ahhhh...
Tan Erten
Eren Gumrukcuoglu

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Tan Erten wrote:Soru: Inter'in Fenerbahce macina gogsunde kocaman kirmizi bir hac olan formayla cikmasinin tesaduf olduguna inanan var mi?
Inanma falan degil ama bu sene Inter bir cok maca o formayla cikti; Italya ligi maclari dahil. 100. yil icin tasarlanan ve Milan'in sehir bayragini simgeleyen bir kirmizi haca benzer dizayndir bu. Lutfen birakalim artik boyle seyleri. Kendimizi o kadar farkli gormeyelim. Benim aklima hic hac gelmedi dusunmedim bile. Sonra girdim eksisozlukte herkes agzina geleni sayacak nerdeyse adamlar 100.yil formalariyla ciktilar diye.

Bilmiyorum, saygi duyuyorum, ama bana ters geliyor.

Saygilarimla,

Eren.
Eren Gumrukcuoglu
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

UEFA.com Inter sayfasinda listelenen formalardan biri bu. Orda "Home/Away" diye, sirali listeledilerse, normalde deplasman formasinin bu olmasi lazim ama, Istanbul'da klasik cubuklulariyla cikmislardi, demek ki ya o sira ters, ya da cok onemli degil hangisinin nerde giyildigi:
Image Image

Image

Zaten daha once bildirmeyip de, boyle kafalarina gore formayla cikmalarina, guclu italyan lobisi bile yetmezdi, UEFA cezayi keserdi sanirim (Gerci sayfadaki resimle, cubuklularinin sort rengi tutmamismis ama, bilmiyorum artik... :) ).

Bu tesaduftu de, BJK'nin oynadigi deplasmandaki Lazio macinda, Inzaghi, gol sevincini itinayla, Turkcell reklaminin "Turk" kismi ustunde tepinerek yasamisti, o pek tesaduf degildi sanki... Baktim simdi, taa 2003'teymis, iyi kin tutmusum!? :)

TR'nin Inter'i, IST'da pek top gostermemisti harbici Italyan Inter'e ama, (maci seyretmedim) bu sonuca gore, bu sefer pek kafa tutamamislar herhalde. Gerci golu yiyinceye kadar basabasmis mucadele sanirim.... FB bu kadar yuzup yuzup kuyruguna gelip de, sonrada panikleyecegi tutar mi bilmem. Hemen 2 yilda "Avrupa tecrubeli" takim havalarinda cogu taraftari, umarim ki, o turlu bir paniklemeyi engeller bu tecrubeleri.

Ust tura cikmak icin oynayacaklari CSKA maci, bizle oynayacaklari mactan 4 gun sonrasina denk gelecek, o da bizim lehimize bir konsantrasyon dagitici olabilir. UEFA'da bizim bay cektigimiz hafta olacak o hafta. Tabii insallah Panionios'u yendigimizi varsayarak o planlara girdim, yoksa pek onemi kalmayacak tabii... :) :(
Özgür
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Arkadaslar, ben "Inter FB maci icin ozel hacli forma yaptirdi" demedim ki... Tabi ki baska maclara da bu formayla cikmis olacak. Ayrica yine dunku formanin UEFA'dan onayli olmasi gerekir, kafasina gore maca cikamaz...

Ancak....

Inter'in Sampiyonlar Ligi grup maclarinda bu formayla ciktigi tek mac dunku Fenerbahce maci. Yani bundan onceki dort macin hepsinde Inter bildigimiz siyah-mavi formayla cikarken, dun FB'ye karsi 100.yil formasiyla cikti. Ayrica bu forma Ozgur'un de gosterdigi gibi zaten deplasman formasi olarak listelenmis, ama anlasiliyor ki Inter deplasmanlarda dahi cubuklu formasini tercih ediyor. Ah, Ozgur gibi biraz Internet yetenegim olacakti ki, resimleri koyabilseydim rahatca gormek icin...:) Yine de su adreste, sayfanin altindaki maclara tiklarsaniz, ilgili resimlere ulasabilirsiniz.

http://www.uefa.com/footballeurope/club ... index.html

Sevgili Eren, "kirmizi bir haca benzer" demissin, benzer filan degil dupeduz hac, bunda da garipsenecek bir sey yok. Bir cok ulke ve sehir bayraginda var bu.[/b]
Tan Erten
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Forma Inter in 100. yılı icin hazırlanmıs, Milano sehrinin Official bayragını simgeliyor. http://en.wikipedia.org/wiki/Milan#The_Ambrosian_Rite

2. yarı FB cok farklı bir skor alabilirdi, Inter bayagı gol kacırdı. CSKA macında favori FB olmasına ragmen, al gul ver gulum macı olmayacak. O mac oncesi bnzimle oynamalrı iyi oldu. FB nin ilk yarı sonuna kadar kalan macları

Denzili(D)
GS
(CSKA)
Gencler(D)
TS

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

I love you Gerets (x 4).

Besiktas Tello''nun sol ayakla salladigi ve Marsilya kalecisinin yuruyerek alabilecegi topa baktigi frikik goluyle 1-0 onde. Gerets Marsilya'ya beklenenin aksine hucum futbolu oynatmiyor. Ilk yari bitmek uzere.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

22. dakikada bizim ASY de Arda ile kazandıgımız kornerin karbon kopyası yasandı. Defans oyuncusu ve Bobo yine guneydeki kaleye dogru aut cizgisine yakın bir pozisyonda mucadele ettiler. Defans oyuncusu vurdu top Bobo nun ayagına dokunup dısarı cıktı. Bobocugum elini kaldırıp "korner" diye isaret etti. :lol:

Bizim ASY de korneri kullandıgımız kose gibi yine guney cephesindeki kaleye BJK soldan korner kullandı. Cok istedim pozisyonun devamında gol olsun diye. Ceza yayı dısından soldan Ricardinyo kalecinin ustune vurdu.

BJK umarım macı alır. Marsilya 10-20 arası baskılı oynadı. BJK golu bulduktan sonra biraz daha etkiliydi. Ibrahim ve Tello ya Ricardinyo/ Delgado destek vererek sol kanadı ilk yarı son 15 dakika etkili kullandılar.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Ikinci yarida syretmey basladim.

BJK geriye yaslandikca yaslandi, sonunda Rustu 30 metreden ustune gelen fuzeyi iceri aldi. Mac 1-1 oldu. Dak 70 civari.

Simdi BJK cikmaya basladi. Marsilya cekildi, ilerde bir tek Cisse'yi birakiyorlar.

Ozkan cikti, buyuk golcu Nobre girdi. Gerets memlun olmustur. Bobo, Delgado bir seyler yapmaya calisiyorlar.
Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Besiktasin su asamada atacagi bir gol, yedigi 8 golu unutturacak onemde. Besiktas kazanir ve diger mac berabere sonuclanirsa, Besiktasin son macta deplasmanda Portoyu yenerek grubu birinci bitirme sansi dahi var. Fenerin ilk 4 mactaki o iyi performansina ragmen CL'ye devam edebilmesi da son macini kazanmasina bagli neredeyse. BJK ile FB arasindaki tek fark FB'nin UEFA'yi garantilemis olmasi. Umarim Besiktas bu maci alir ve her iki Turk takimi da yoluna devam eder ve ulke puanimiz biraz daha duzelir.

Ben bunlari yazarken Liverpol 2 gol daha atti. Besiktas kazanamazsa grubu sonucu bitirmeyi garantiliyor su durumda, 15 dakikada semsiye tamamen tersine dondu Besiktas icin.

Neyse ki Besiktas'ta atti bir gol son dakikalarda, umutlar son haftaya kaldi.

Besiktasin 6, Liverpool ve Marsilyanin 7 ve Portonun 8 puani var. Kimin ucuncu olacagi bile bir bilmece. Besiktas Porto'dan o son dakika golunu yememis olsaydi simdi Fener gibi garantilemis olabilirdi UEFA'yi neredeyse.
Last edited by Mehmet Daskiran on Thu Nov 29, 2007 12:38 am, edited 3 times in total.
Post Reply