FB 0/2-Chelsea 2/1 (Yinede Tebrikler Fenerbahçe)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Besiktas camiasi korkunc bir hata yapti, "Paf takimi cikaricaz" diye alt tarafi bir lig macinin sonucu icin oyuncularinin onemli bir sampiyonlar maci oncesinde konsantrasyonlarini sifirladi.

Bu sonuctan sonra Besiktas ligde de tutunamaz. UEFA'ya da zaten gule gule. Kotu yonetim buna denir.

Fenerbahce aklini basina alsin, tarihi bir maca cikiyorlar, deli gibi motive olsunlar. Avrupa disiplini boyle oluyor iste, rehavete girince adami dumduz ediveriyor.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Levent Guntay wrote: ...
Fenerbahce aklini basina alsin, tarihi bir maca cikiyorlar, deli gibi motive olsunlar. Avrupa disiplini boyle oluyor iste, rehavete girince adami dumduz ediveriyor.
Yapmayin gozunuzu seveyim ne rehaveti yahu? Arada "class" farki var. Rehavet Inonunde idi. Liverpool boyle mahalle takimina firsat verir de SL olur mu saniyorsunuz. Adamlar isi bu. Futbol oynamak gugus degil.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Bir Turk takimin salt skor olarak degil oynanan futbol bakimindan da bu kadar asagilandigini pek hatirlamiyorum.
GS ın Real Madrid ile 4-2 in rovansında aldıgı 3-0 bir yenilgi vardır. O gun bizden cok ustun oynamıslardı, farklı bir yenilgi almıstık. Ama en azından mucadele vardı, belli bir format icersinde cabaladık. Bugun futbol bakımından bu kadar koreldigimiz, yok oldugumuz macı klupler seviyesinde bende hatırlamıyorum.

Gule oynaya 8-0, rahatlıkla cift sayılı skoru bulabilecekleri bir performans. Aramızda gercekten bu kadar mı fark vardır?

Avrupa kupalarında hem kalecilerin hem defansların ciddi test edilecegini bekliyorduk. Yan top zaafı ve ozellikle defans gobegi Turk futbolunun bence temel sorunu.

Selcuk Samlı nın kulakları cınlasın, PAF maclarını ve altyapıdan gelen oyuncuları seyrederken beni hep uyarıyordu, ikaz edip gozlemlemege tesvik ediyordu. Bak gor gobekte dogru hamle yapan, temel bilgisi saglam, uyumlu iki stoper goremiyoruz seklinde. Cok vahimdir, ama dogru!

Zan sakat olmasa yine bir sey degismeyecekti. Ben boyle bir skor hic beklemiyordum, bayagı bayagı uzuldum.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Cengiz Abi, klas farki var tabii ama evvelki hafta ayni takim Liverpool'u yenmis. Hepimiz en az 2-3 farkli yenilgi bekliyorduk -klas farkindan dolayi- fakat 8 fark beklemiyorduk. Bence yenilginin degil ama rezaletin kaynagi yonetimin sacma sapan aciklamalari.

"Paf takimini cikaririz" aciklamasina once SPK tepkisini verdi. "Nasil oluyorsun da sen halka acik sirkete sov yapicam diye zarar verirsin dediler." Mac basina, oynayinca para alanlar, "yandim allah" ; "garanti para alanlar da "eyvallah" havasina girmislerdir.

Hafta sonunda Sivasspor macina pasa pasa cikaracaklar, onceden butun soylediklerini de yutacaklar.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Besiktasin bu agir yenilgisi benide cok uzdu. Evet Fener macinda haksizliga ugradilar ama bu onemli macdan once basta yoneticeleri olmak uzere futbol takimi tamamen ana hedeflerinden uzaklastilar gibi...

Fenerlilerle o kadar atistilar ki aklima buralarda soylenen bir atasozu geldi: Bir kokarca ile kavgaya girersin ve kavgayi kazanabilirsin ama uzun zaman da uzerindeki o pis kokuyu cikaramassin...

Bakalim Sivasspor bu hafta ne yapacak?
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Levent Guntay wrote:Cengiz Abi, klas farki var tabii ama evvelki hafta ayni takim Liverpool'u yenmis. .
Yenmis ama nasil yenmis. Hakem son dudugu caldiginda derin bir oh ceken BJK taraftari idi. Rehavet'den bashsediyorsan bunu Liverpool adina soylemen gerekirdi Levent. Adamlar iki kontradan gol yediler. Ilki zaten seken toptu.
Last edited by Cengiz Akgun on Wed Nov 07, 2007 2:27 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Türk futbolu adına çok üzücü.
Ama bu skorun, Liverpool ile Beşiktaş arasındaki mali güç farkı, gelir-gider dengesi, futbolcu yapısı ile alakası yok.
Geçen yıl döküntü halimizle bile orada 3-2 yenildik, beraberliği kılpayı kaçırdık.
Onu bırakın, daha 15 gün önce Beşiktaş ama şöyle ama böyle bu Liverpool'u yenmedi mi?
Burada suç tamamen Beşiktaş'ındır. Kendileriyle birlikte Türk futbolunun da alnına kara leke sürdüler.
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Sivas maci yerine bu maca PAF takimi ciksa, yine 8 gol yenir miydi?
Bence de tamamen yonetim ve Sinan Engin hatasi. Abuk sabuk aciklamalar yapacaklarina takimlarini motive etmeye calissalardi boyle hezimet yasanmazdi.

Fenerbahce'nin PSV'yi yenecegini tahmin ediyorum. Yollari acik olsun.

Hakan
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Isten acele cikip ancak 8. gole yetisebildim. Hakemde bikmis olacak ki 90. dakikada maci bitirdi, uzatma falan eklemedi. Gollerin ozetlerinde milli takim kalecimiz Hakan'in marifetlerine sahit olduk. Ne kadar kalite farki olursa olsun 8 tane yemek icin bayagi ugrasmislar. Hakan acaba bir tane bile kurtaris yaptimi?
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Levent Guntay wrote:Cengiz Abi, klas farki var tabii ama evvelki hafta ayni takim Liverpool'u yenmis. Hepimiz en az 2-3 farkli yenilgi bekliyorduk -klas farkindan dolayi- fakat 8 fark beklemiyorduk. Bence yenilginin degil ama rezaletin kaynagi yonetimin sacma sapan aciklamalari.
Farkli yenilginin nedeni o ilk mactaki skor ve ardindan gelen yilisiklik. Genelde boyle buyuk takimlar 4-0 yaptiktan sonra uzerine gitmezler rakibin ve abartmazlar. Bizimkiler oyle bir havaya girdi ki ilk mactan sonra, Liverpool da aldi eline sopayi, yermisin yemezmisin, kafayi gozu dagittlar belli ki.

Ben ilk yariyi evde gezinerek seyrettikten sonra kapattim TV'yi. 5-0 biter bu dediydim ama Liverpool kulubesindeki sopayi gorememisim.

Bir seref sayisi bile yok! Kalaye sut var mi acaba? Seyrettigim kisimlarda goremediydim ilk yarida.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Tekrar BJK'nin bu sekilde yenilmesine uzuldugumu belirterek -hic bir sekilde onlarin yarasina da tuz atmak istemedigimi yazarak - goruntuleri http://www.ensonhaber.com/Spor/91437/Li ... ATIMI.html geciyorum
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mehmet Marsan wrote:Hakan acaba bir tane bile kurtaris yaptimi?
UEFA.com "MatchCentre"daki istatistikler bayagi dikkatimi cekmisti mactan sonra:

Image

19'u kaleyi tutan, 30 sut cektirmis BJK defansi. Biz 2002'de oynadigimizda da, bayagi saglam suta maruz kalmisti bizim defans ve Mondragon ama, bu kadar da olacagini sanmiyorum (derken, arayip buldum sitelerinde, 10'u kaleyi tutan 17 sut atmislarmis). Hakan da, en azindan 11 sutu kurtarmis ama, seken top anlaminda "rebound" kelimesi o kadar cok geciyor ki gol anlatimlarinda. Bilmiyorum sutlarin kacta kaci gercekten de tutulamayacak sutlardi ama, milli takim icin de 1 numara oldugu dusunulurse, bu toplari nereye/nasil sektirecegi konusunda, Hakan'i tekrardan bir okula gondermek gerekecek gibi...
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

10'u kaleyi tutan suttan 8'ini iceri almis kova Hakan. BJK buna epey bir para verdi galiba. Rustu de yan geldi yatiyor. FB'liler cok gulmuslerdir BJK bu transferine. Cam yarmasina yol gorundu ama anlamaz ki.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Refleksleri ve yer tutusu fena degil aslinda. Ama birader her topu 1-2 metre onune sektiriyor. BJK defansi da seken toplara yetisene kadar Liverpool'lular atip durdular. Hic kurtarmasa ayni sey. Ama tabi skoru kaleciye yuklemek icin maci izlememis olmak lazim.

Bu arada Fener macinda da gollerden birini ayni sekilde yedi.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

8-0 gibi bir skor hic bir zaman sadece futbolla aciklanmaz, ornek verilmis, ayni takima kotu halimizle 3-2 yenildik. Hos 3-0 iken biz 4u yesek ne olurdu bilinmez ama BJK Leeds'den de 6 yemisti.

8-0 icin atanin fazla motive yiyenin de daginik olmasi lazim. Birinci mactan sonra BJKliler bu takin gol bile atamayabilir diyenlere sitem ediyordu, simdi ne derler acaba.

BJK bu arenanin takimi degil, FB yeni yeni olma yolunda, biz bir zamanlar oradaydik, artik bizden de emin degilim.

Sanirim buradaki herkes farkli maglubiyeti bekliyordu, ben epeydir bir Turk rakiminin CL macini izlemek yerine yatip uyudum, belliydi cok kotu olacagi.

Demiroren iki takim yaratilmaya calisiliyor demis. Bu konuda en onemli katki kendisinden geliyor. PAF takimi aciklamalarinin boyle bir mac oncesi yeri yok, zaten zor maclar bunlar, bir de ekstra dis etkene gerek yoktu giderken.

BJK'a gecmis olsun, taraftarina da. O macta BJKli futbolcu olmanin, taraftar olmanin ne kotu olacagini dusundum, o son yarim saat bir omur gibi gelmistir.

Son olarak guzel bir fikir okudum, PAF takim yerine PAF baskanla cikalim maclara diye. Haklilar, kotu yonetiliyor BJK.

Ali
Post Reply