Kayseri -GS 1-1 (U. Karan)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Murat Biricik

Kayseri -GS 1-1 (U. Karan)

Post by Murat Biricik »

7 Ekim 2007. Saat 20:00 de. Orta Hakem Zafer Onder İpek.

Sion macı sonrası almamız gereken cok onemli bir mac. Ligin basındaki dort maclık seriyi 12 puan ile kapatamadık. Telafi etme sansı bu mac!Kayseri deplasmanı onemli bir donemec.

Bu hafta BJK belalısı Gencler ile evinde stressli bir maca cıkıyor, FB ise Vestel e konuk oluyor.

Uc puan alınırsa Bursa, Vestel, Kayseri deplasmanlarından 7 puan ve bunlara ek evimizdeki ilk derbiden 3 puan almıs olacagız. Ben Sion macı kadar kadar onemsiyorum.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Cok onemli bir mac...

Lincolun durumu hala netlesmemis.

Resmi sitemizde mac 21:30 diye yazilmis ama Biricik ve TFF dogru zamani gecmisler: 20:00pm

Obur tarafta Gokhan iki mac cezasini doldurmus. Bize karsi forma giyecekmis. Diger tehlikeli oyuncularida galiba Mehmet Topal...

Rakibimizin resmi sayfasina soyle bir goz atinca http://www.kayserispor.org/ antrenorleri, Tolunay Hakki'ni uzerinde taraftarlarindan kadro secimi hakkinda baski oldugu anlasiliyor.

Ayrica taraftarlari bilet fiatlarininin yuksek olmasindan da yakiniyor.

Kendi forumlarinda macin Kadir gecesinde oynanacagi icin tribunlerin tam dolu olmayacagini yazan var. Bence tiklim tiklim olur...

Basarilar Galatasaray...
Ahmet Ünaydin

Post by Ahmet Ünaydin »

Murat Gokcigdem wrote:Cok onemli bir mac...
Diger tehlikeli oyuncularida galiba Mehmet Topal...
O bizde kulübede, pek tehlikesi yok. :)
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Pardon Mehmet Topuz demek istedim :lol:

Mehmet Topal Lincoln ve Arda'dan sonra bence top teknigi en yuksek olan bir futbolcudan biri...ne yazik ki fizigi zayif....
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Bu macta eger oynatilirsa Kayseri sagbeki Durmus Bayram'i dikkatli seyretmek istiyorum... kendisi Volkan ve Hakan Balta gibi altyapisini Almanya'da Schalke klubunde almis, genc ve gercek yeri sagbek olan bir oyuncu... TR U21 milli formasini da giyiyor... Durmus Ugur'a aradigimiz alternatif olabilir...

Durmus Bayram
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Bu mac bekledigimizden kolay gecebilir. Ben sadece Besiktas-Kayseri macini izlemistim. O mac Kayseri'nin hakkiydi, inanilmaz goller kacirmislardi ve de cekinilecek bir takim gorunumu veriyorlardi. Simdi gidip Kayseri'nin butun attigi ve yedigi gollere baktim ve sizler icin dokumu asiyorum. Bu takimin savunmada ciddi sorunlari var ve attiklari gollerin yarisi rakiplerin buyuk hatasindan doguyor. Bu kadar buyuk hatalar yapmazsak bu savunmaya ve kaleciye yedigimizden fazla atabiliriz.

Vestel ic saha 3-1

1-0Soldan Ragip Cizgiye inip on direge orta yapiyor, on direkte kafa vuruyorlar, direkten donuyor, Gokhan tamamliyor.

2-0 Kornerden on direkte kafa

3-0 Yayin oradan sut

3-1 Yayin oradan sut. Hakan Balta'nin cektigi sut defansa carpip kaleciyi yaniltiyor.

Konya Deplasmani 1-1

1-0 Gokhan sag carprazdan cok uzaktan vurmus, yerde seken top, kaleci hatasi.

1-1 Alti pasin icine duran top ortasi ivankov cizgide kalmis bombos kafa ve 1:60 lik Hacioglu kafa golu atmis. Kaleci ve defans hatasi

Kasimpasa kendi sahasi 2-0

1-0 Sol kanattan orta defans vuruyor kafayi on direkte ama geriye ! arkada iglesias tamamliyor. Defans hatasi

2-0 Kontra 2 ye bir yakaliyorlar, kaleciyi calimlayip golu atiyor Gokhan. Dakika 90 butun KP cikmis durumda.

Antep deplasmani 3-4

1-0 Omer Catkic'in kisa dusen out atisi, paslasa paslasa, Cangele bombos kaleye atiyor. Kaleci hatasi.

2-1 Mehmet topuz, sol carprazdan doksana frikik atiyor. Sag ayaginin disiyla.

3-2 Sagdan orta yapiyorlar. Yerde seken topu, iglesias ceza sahasina girer girmez hafif onde olan kalecinin ustunden kafayla asirtiyor.

1-1 Ceza sahasina bir sisirme top ve de nigris indirip 2 kisiyi calimlayip yerden golu atiyor. Defans hatasi.

2-2Sag bekin (pablo) ayagindan topu sokuyor de nigris, cizgiden iceri giriyor, aci darken uzak direge vurdurup atiyor. DEfans hatasi.

3-3 Penalti noktasina sol kanattan sisirme bir orta, de nigris nefis bir kafa vuruyor.

4-3 90. dakika 3-3 Sag kanattan bir orta arka direge. Ugur yildirim hic yukselmeden bekleye bekleye gostere gostere kafa vuruyor. 4-3. Defans ve kaleci hatasi.

Ankaraspor kendi sahasi. 3-1

1-0 Gokhan sagdan cizgiye iniyor, iceri yerden orta, alti pasin icinde Iglesias tamamliyor.

2-0 Defans sektiriyor, Gokhan Unal kapiyor kalecinin ustunden asiriyor. Buyuk defans hatasi.

3-0 Kaleci Ivankov (penaltilari kaleci atiyor) penaltidan atiyor.

3-1 Arka direge soldan bir orta, Ivankov yine seyrediyor, Necati'ye kafa vurduruyorlar gol.

Denizli deplasmani (0-2)

1-0 Penalti. sol bek elleriye kesiyor ortayi, penaltidan yiyorlar.

2-0 Gol Konya deplasmaninda yedikleri golun bir kopyasi. Sagdan duran top alti pasa orta, defansi asiyor, kaleci cizgisinde bulent bombos kafa vuruyor direge de carpan top gol.

Gordugunuz gibi Ivankov tam bir cizgi kalecisi. Defans cok ciddi hatalar yapiyor. Ortalarda sacmaliyorlar, kisacik adamlara bombos kafa vurduyorlar. Duran toplarda Servet'i yollamak lazim. Hocalari da defansta sorunlarinin oldugunu soyluyordu gecenlerde. Top kaptiriyorlar, prese karsilik veremiyorlar, alti pasta calim yiyorlar. Ne ararsan var.

Yarin Gokhan oynayacak. Gokhan oynadigi zaman Iglesias'i oynatir mi bilmem. Iglesias oynarsa kafalara dikkat. Gokhan'in ozelligi kafa toplari degil. Kafa golu o boyuna ragmen az atiyor Gokhan. Gokhan yakaladi mi birebirde adam gecebiliyor, uzaktan sut cekebiliyor. Mehmet Topuz da oyle. Buyuk bir olasikla uzaktan sutlarla gol arayacaklar. Orkun'un da yedigi son iki gol uzaktan sut oldugu icin, kaleyi gordunuz mu vurun diye emir vermis olacaktir Tolunay. Buna onlem almak lazim. Son iki golde adam takibimiz cok zayifti. Bombos sut cektirdik.

Cangele hizli adam. Ama bir haftadir sakat ve antrenmanlara cikmiyor. Mac gunu belli olacak diyorlar ama igneyle falan oynarsa Servet'in ustune oynayacaktir. Gokhan'i da Song tutar. Mehmet Topuz'u Linderoth takip ederse Kayseri'nin hucum gucu buyuk olcude darbe yer.

3-2, 3-1 GS'in leyhine olasi sonuclar.

Ozan Ersoy
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

eger gokhan-cangele ikilisi oynarsa cangele'yi song'a, gokhan'i servet'e teslim edersin, ikisini de kilitlersin. gokhan iyi top teknigine ve guclu fizigine ragmen cok kivrak ve cabuk degil. servet bu tip adamlari kolay marke eder. cangele ise cok hareketli ve kivrak. onunla ancak song cevikliginde bir defans mucadele eder. eger iglesias oynarsa o zaman iglesias servet'e, gokhan song'a teslim edilir. burada bizi zorlayacak, cangele'nin tipik bir forvet gibi ilerde top beklemek yerine kanatlara inip, surekli alan degistirip geriden top getirmesi olacak.

bir onemli husus da, kalli'nin bu mac icin bir rotasyona gidecegi ve hangi oyuncularin bu rotasyon dahilinde ilk onbirde olmayacagi konusu. lincoln olmayabilir, lincoln yoklugunda besiktas macindaki gibi bir orta saha ile cikabiliriz. forvette muhtemelen hakan yedek kalacak, umit-nonda olacak ki umit'in bu macta da gollerine devam etmesini umut ediyorum. gerci umit simdiye kadar iyi oldugu maclardan bir sonraki maclarda sahada pek gorunmemis olsa da, en azindan bu seriyi bu macta bozsun istiyorum.

defansinda problem yasayan kayseriye karsi, rotasyona gitmesi muhtemel galatasaray takiminda serkan calik gibi suratli bir adam, bir sure de olsa (bir devre mesela) kullanilmali diye dusunuyorum. bakalim kalli nasil bir rotasyon uygulayacak.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

TD leri Tolunay ı biraz tanıyorsam takımını bize karsı cok sert bir oyun formatında oynatacaktır. Su macı sakatsızlık ve uc puan ile atlatalım, buyuk bir virajı almıs olacagız.

Kayseri bu sene istikrarsız bir goruntu ciziyor. Cangele nin sakatlıktan yeni cıkması iyi olmus. Ben bu macta Hakan ı dinlendirip Sukur -Nonda ile baslayabilecegini dusunuyorum. Bakalım oynarsa Karan ne yapacak. Bir mac iyi dort mac kebap formatında mı yoksa takım icin mi oynayacak.

Ben Bursa, Vestel ve Kayseri deplasmanlarını ilk zorlu etap olarak goruyordum. Bu uc deplasmandan 7 puan cıkarma sansımız var. Ilk devre icerisinde Antep, Denizli ve TS dan olusan diger ikinici zorlu bir deplasman etapı var.

Bunları kazasız belasız atlatırsak 2. devre cekinerek gidecegimiz Sivas Ve Konya deplasmanları kalıyor.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Biricik wrote: ...
Kayseri bu sene istikrarsız bir goruntu ciziyor. Cangele nin sakatlıktan yeni cıkması iyi olmus. Ben bu macta Hakan ı dinlendirip Sukur -Nonda ile baslayabilecegini dusunuyorum. Bakalım oynarsa Karan ne yapacak. Bir mac iyi dort mac kebap formatında mı yoksa takım icin mi oynayacak.

.
Aslinda Hakan oynatilarak dinlendiriliyor. Farkinda degil misiniz?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

"GS yenerse ligin tadi kalmaz." BJK yoneticisi.

Sonuc: GS yendi, hem de ne takimla yendi, hem de top gostermeden yendi. Tadi agzimizda kaldi...

"Istanbul'da her turlu pislige hazir olmamiz lazim. Kendi ascimizi goturecegiz, kendi guvenlik kuvvetlerimizle gidecegiz. Soyunma odasina gaz detektoru koyacagim." Sion baskani

Sonuc: Sion be$ibiryerde ile ugurlandi, attiklari gol icin tebrik edilip alkislandi. Sion baskani o gazla Tibet'e gidip, kendini dunyadan soyutlamaya budist monk olmaya karar verdi.

"Ligde yenilmemis takim kalmayacak" Suleyman Hurma.
"GS bizden cekinsin" Tolunay Kafkas
"Biz Sion degiliz" Suleyman Hurma

Simdi vakit, Kayseri'yi pastirma yapip, ligin iyice tadlandirmaya geldi. Amaan ne guzel olur o yumusacik ince ince kayseri pastirmasi. Bakalim bize iki macta 4 gol atmayi basarmis Sion kadar olabilecek mi Kayseri? Yazdan beri sacmalayan asil meslegi pankartcilik olan Hurma'nin da tadindan yenmeyecek mubarek Ramazan ayinda.

Ozan Ersoy
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ozan sezona cok iddiali basladin, bir bildigin vardir herhalde :-) Haydi bastir
cimbom!
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Bana Istanbul derbisi havasin da gececek bir mac gibi geliyor... stresli olacak ve 3 sonucunda esit sekilde dogabilecegi bir mac olarak goruyorum...

Sivas'in da berabere kaldigi bu hafta da bana gore beraberlik kotu bir sonuc olmaz... galibiyet cok cok iyi olur... daha da onemlisi bu maci sakatsiz bitirmek --- ben de Murat biricik gibi Kayseri'nin sert oynayacagini dusunuyorum --- hakemin tutumu onemli olacak bu macta...
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Hasan Tezcan wrote:Ozan sezona cok iddiali basladin, bir bildigin vardir herhalde :-) Haydi bastir
cimbom!
Ozan hakkaten cok iddialisin ama unutma ki babamlar burada. Babam FB'lidir, ne zaman Amerika'da GS maci seyretse kaybettik su ana kadar :)

Ama bakarsin Kalli babami da yener :)
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Mehmet Cirak wrote:Babam FB'lidir, ne zaman Amerika'da GS maci seyretse kaybettik su ana kadar :)
Aman Mehmet, su guzel havada mac mi seyredilir? Baban Sarah Duke Gardens'i filan gezip gunun tadini cikarsin :)

Selamlar,

Hakan
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ercan Taner kadroyu verdi...

Sion maci ile ayni 11... Nonda yine yedek basliyor... beklenen dinlendirme yapilmiyor...

Kayseri de 4-4-1-1 cikiyor... Durmus Bayram oynuyor - dikkatli seyredelim... Arda onunde iyi bir sinav verecek... Ne Cangele ne de Iglesias yok onbirde... En ileride Gokhan Unal arkasinda da Topuz oynayacak...

Tahminim Tolunay'in ofansif dusuncesi - Topuz'u Volkan ileri ciktigi zamanlarda onun bosalttigi bolgeye sokmak ve Servet'le birebir oynatmak - bu sekilde ya penalti yaratacak yada Servet'i birebir de gecip ya sut cekecek yada bosta ki arkadasina gol pasi verecek...

Bence Servet'i Gokhan'a adam markaji ile gorevlendirirsek - Song'u onun yerine Volkan'in kademesine sokarsak daha iyi olur... Volkan ve Ugur'un cok fazla ileri gitmemesi lazim....
Post Reply