FB 0/2-Chelsea 2/1 (Yinede Tebrikler Fenerbahçe)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

İftar dan sonra insanda zaten hafif bir agırlık olur, BJK sayesinde TV ye bakarken ne de guzel icim gecmis, koltukta uyuklamısım. Basım iyice one dusunce soyle bir baktım devre olmus.

Daha once tahmin ettigim gibi BJK ve Marsilya UEFA kupasına devam icin cekisirler. Beraberlik iyi sonuc, yenemiyorsan yenilme, yeniliyorsan az ye! Bu arada benim sevdigim oyuncu Zenden ayık oldugum bolumde tam bir hayal kırıklıgı yasattı.

2.devre de boyle bir oyun oynanırsa 60-70 dk arasında yatagın yolunu tutup mısıl mısıl uyumak lazım.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Bu arada Besiktasin rakiplerinin macinda Liverpool 10 kisi kaldi, mac 1-1 devam ediyor, son yarim saat. Porto Liverpool'u yenerse Besiktasa UEFA yolu gorunur sanirim.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Luce'nin BJK'ina benzemis ama o kadar yuksek hucum gucu yok bu takimin :D

Ligde neden gol atamadiklari ortada, sadece tesdufle gol atabilir BJK, bulunan pozisyonlari belli yuzdelerle degerlendirerek falan degil.

Ama Ertugrul Saglam'in futbol felsefesi (ozellikle o istedigi icin alinan yabancilara bakinca anlasiliyor) epey belirgin. Duz, gorev adami tarzi oyuncularla saglam defans yap, hani olur da bir de gol atarsan ne ala ama mutlaka ve mutlaka yeme.

Daha otursalar dahi gol sIkIntilari gecmez, defanstan eksi bir gol yiyerek mac kazanmalari da mumkun olamayacagindan galibiyetler zor gelir.

Ricardinho'nun ic diz baglarinda yirtik varmis.

Ali
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Yazik, cok kotu gol yedi BJK 75. dakikada.

Falsolu ve guzel bir korner Hakan'i asip uzak direkten dondu, bosta kalan topu Rodrigues yakin mesafeden atti. Kotu yan toptu, Hakan da iyi degildi. Bu mac cikislarinda cok zayif buldum Hakan'i. Sanki her turk kalecisi ayni karsidan gelen toplarda iyi, yandan hep heyecan.

Besiktas atak yapmasi gerektigi zaman reklam filmi icin futbol oynayan aslinda baseball takimi olan sporcular goruntusunde wallahi.

Hakem sertlige cok goz yumdu, Marsilyalilara daha erken ve daha cok kart cikarabilirdi, ya dururlardi ya da adamlari atilirdi ama yapmadi. Sayin Demiroren takini sampiyonlar liginden cekmez umuyorum.

Ali
Last edited by Ali Gursel on Tue Sep 18, 2007 11:28 pm, edited 1 time in total.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ali Gursel wrote:Yazik, cok kotu gol yedi BJK 75. dakikada.

Falsolu ve guzel bir korner Hakan'i asip uzak direkten dondu, bosta kalan topu Rodrigues yakin mesafeden atti. Kotu yan toptu, Hakan da iyi degildi. Bu mac cikislarinda cok zayif buldum Hakan'i. Sanki her turk kalecisi ayni karsidan gelen toplarda iyi, yandan hep heyecan.

Ali
Sevgili Ali -

Mahalle de basliyor bu aliskanlik...

Muhabbetler soyle:

"olm gec lan kaleye sana sut cekiyim..." --- boylece cepheden gelen toplar da kalecilerimiz super...

yada...

"hadi hadi orta-gol orta-gol..." orta gelir kaleci cikar alir... "olm cikma lan su toplara birak da vuralim..." ondan sonra kaleciler cizgi kalecisi olur... :roll:
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mert Tokman wrote:
Ali Gursel wrote:Yazik, cok kotu gol yedi BJK 75. dakikada.

Ali
Sevgili Ali -

Mahalle de basliyor bu aliskanlik...

Muhabbetler soyle:

"olm gec lan kaleye sana sut cekiyim..." --- boylece cepheden gelen toplar da kalecilerimiz super...

yada...

"hadi hadi orta-gol orta-gol..." orta gelir kaleci cikar alir... "olm cikma lan su toplara birak da vuralim..." ondan sonra kaleciler cizgi kalecisi olur... :roll:
Wallahi dogru bunlar :D

BJK Serdar Ozkan ile gol kacirdi, Tello'nun ortasinda top tum defansi gecip caprazda Serdar'in onune dustu, uzak kose bombostu ama o traftan auta gitti.

Ali
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Yazik, 90+1'de Cisse ile ikinci golu bulmus Marsilya.
Besiktas 2-0 yenilgiyle baslamis oldu CL'e.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hakan Bakircioglu wrote:Yazik, 90+1'de Cisse ile ikinci golu bulmus Marsilya.
Besiktas 2-0 yenilgiyle baslamis oldu CL'e.
Sanirim BJK CL'i bitirdi demek daha dogru olur. Ben epeydir oyunun hucum yonu bu kadar aciz bir futbol takimi izlememistim.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Bence BJK UEFA sansını zora soktu. Ist da Marsilya yı yenerler ama ikili averaj da 2-0 ı duzeltebilirlermi, bana gore zor.

Tello denen adamı ne icin aldılar anlamıs degilim. 2. yarı kendisine atılan her topu ya geriye oynadı ya kaptırdı. Onune atılan toplarda Allah icin bir gun de adamın ustune git be kardesim. Ben İbrahim Akın nın cok daha verimli oldugunu dusunuyorum. Ya diger alınan Arjantinli. Bu tip oyuncular BJK nın alt yapısında var, ne diye Arjantin den adam getirirsiniz?

Son krıtık TD Saglam a. Elinde Rustu gibi tecrubeli bir kalecin varsa oynatacaksın, sahada durusu yeter. Hakan yetenekli, su bu. Ama Avrupa da tecrube, tecrube.

FB nin rakipleri icin atılıp tutuluyor; PSV, hatta CSKA nın kupa tecrubeleri yabana atılamaz. FB ile hic kıyaslanmaz. GS ın bu yeni kadrosu icin de aynı durum soz konusu. Bir basit hata bize cok pahallıya mal olur. Ilk macta yaptık, geriye dustuk macı kurtardık. Bakalım Persembe aksamı neler yapacagız. Avrupa da tecrubeli takımlar, rakiplerin form durumları ne kadar iyi olsa da, kupalarda avantajlı.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Sinan Engin harikaydi, hakem kartlari neden gostermemis, Avrupa'da hakemler Turk takimlarina karsi boyleymis, ruzgar topu kaldirdigi icin gol yemisiz, soyluyor, soyluyor ardindan tabii bunlar bahane olmaz diyor. O zaman neden soyluyorsun.

Sonunda ise saha kalkti. BJK'in en az berabere kalmasi gerekirmis. Dusundum, en az berabere kalmasi gerekirmis, yani biraz zorlasa kazanacak. BJK ilk atagini 85. dakikada 1-0 yenikken yapti, en az beraberlik almaliymis.

Sonunda da BJK bu gruptan cikacaktir dedi.

Saka mi ciddi mi anlamiyor insan. 80 dakika atak yapmamis takimi neredeyse, soylediklerine bak.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote: ...
Hakem sertlige cok goz yumdu, Marsilyalilara daha erken ve daha cok kart cikarabilirdi, ya dururlardi ya da adamlari atilirdi ama yapmadi. Sayin Demiroren takini sampiyonlar liginden cekmez umuyorum.

Ali
Vah vah! Cam yarmasi mactan sonra yumrugu indiririz altindan kalkamazlar demedi mi bu sefer. $L'den de cekilebilirler bu da bir secenek aslinda.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mac cok sert gecti diye macin tekrarini isterler mi acaba...eh avrupada futbol
böyle oynaniyor, anneler ligi degil...
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Internetten FB-Inter macini seyredebilecegim bir yeri bilen var mi?

Biraz aradim ama Setanta diye bir site buldum, o da gecikmeli verecek hemde sadece Kuzey Amerika icin.

Bilen birisi yazarsa sevinirim.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Demirören ve Sinan Engin'in açıklamalarıyla ilgili söylenecek fazla bir şey yok, bu tip adamların futbolun içinde asla olmamaları lazım...

Bjk'nin oyunu ise gerçekten kısır... Aslında ellerinde hücumda da etkili olabilecek bir kadro var ama işte iş teknik direktörde bitiyor.

Kuralar çekildiğinde Bjk'nin grupta 3. olup Uefa'ya gideceğini düşünüyordum ama dün akşamki sonuçla bunu zora soktular. Bjk mevcut oyunuyla CL grubunda sonuncu olur, ligde de şampiyonluğu zorlayamaz.

Ancak bütün bunlar hakem hataları olmasa adamların geçtiğimiz 4 gün içindeki 2 maçı da kazanmış olacağı gerçeğini değiştirmiyor.

Marsilya içinde bulunduğu zor dönemden kurtulmak için oldukça hırslı ve baskılı oynadı, fizik olarak üstünlüklerinin yanı sıra hakemin Marsilya'nın sert oyununa izin vermesiyle Bjk fizik olarak resmen ezildi.

Bilmiyorum burada yorum yapanlardan kaç kişi maçı seyretti ama İtalyan hakem disiplin uygulamalarında oldukça taraflı davrandı.

İlk yarıda kendisine faul yapılan Tello yerde yatarken ve hakem faulü vermişken, Tello'nun baldırına basan Marsilya'lı oyuncunun direk kırmızı kart görmesi gerekiyordu. Ayrıca maç boyunca 3 net sarı kartlık faul yapan Cisse'nin maçı tek sarıyla bitirmesi de cabası...

Yani Bjk hücumda oldukça etkisiz olmasına rağmen en az 30-35 dakika 9 kişiyle mücadele etmesi gereken Marsilya'yı öyle ya da böyle yenerdi diye düşünüyorum.

İtalyan bir hakemin yönettiği bir CL maçında ilk yarıda sakatlıklar nedeniyle 2 oyuncu değiştirmek zorunda kalıyorsanız ve rakibiniz maçta toplam 6 sarı kart(hepsi sert faullerden) görüyorsa bunu "Avrupa'da futbol sert oynanıyor canım..." lafıyla açıklayamazsınız.

Tabii Bjk'nin bu sertliğe hiç cevap vermemesi de ayrı bir olay... Dün sahada Uefa'yı alan Galatasaray takımı olsaydı, muhtemelen (hakeme itiraz, rakiple dalaşma ve sert faullerden) 1-2 oyuncumuz oyundan atılırdı ama Marsilya'da da bir kaç oyuncu kırmızı görür ve/veya sahayı sedyede terkederdi.

Bjk ise maç boyunca 2 sarı kart gördü biri -çoğu zaman kartlık fauller yapan- Koray'ın tertemiz müdahalesine yanlış düdükle faul çalan ve kart gösteren hakemin hatasıydı, diğeri ise gerzekçe bir şekilde orta sahada yaptığı bir faul sonrasında rakip topu oyuna hemen sokmasın diye topun önünde duran İbrahim Kaş'ın gördüğü karttı.

Sonuçta benim tahminim Bjk geçen sene bizim yaptığımız gibi 4 puanla grup sonunculuğuna gidiyor.

Fener'in bu sezonki kaderi ise bu akşam belli oluyor. Cezalar ve sakatlıklar nedeniyle İnter savunmasında 6-7 eksikle sahaya çıkacak. Sağ bek oynayan takım kaptanı Arjantin'li Zanetti mecburen stoper oynayacak. Ama İnter'in geri kalanı oldukça iyi, forvet hatları(hocasıyla kapıştığı için CL kadrosuna alınmayan Adriano dışında) Crespo, İbrahimovic ve Cruz'dan oluşuyor.

Eğer Fener hırsla maça asılır biraz da şansı yaver giderse bu sezonu kurtarabilir. Ama yok beklenen olurda İnter rahat bir galibiyet alırsa Fb'nin önündeki 2 CL deplasman maçında puan çıkarmasını çok zor görüyorum. 3 maçta 0 çeken Fenerbahçe camiasını da kaostan başka bir şey beklemez.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Bu aksamki CL'deki takimimiz Turk takimi mi?

Biz size Avrupali olamazsiniz demedik, UEFA & Super Kupayi alamazsiniz dedik :)

Fenerbahçe'nin maça şu 11 ile çıkması bekleniyor: Volkan Demirel, Önder, Edu, Lugano, Roberto Carlos, Deivid, Aurelio, Deniz, Vederson, Alex, Kezman.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Post Reply