2007/08--Turkcell Süper Lig Maçları/Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ercan Arslan wrote:Cengiz bey ben baska bir forumda gormustum.. sopcast denen bir sey var.. belki izleme sansiniz olabilir.. ben hic denemedim.. belki bilen arkadaslar vardir.. yoksa da asagidaki aciklamalara gore belki izleme sansiniz olur..cunku sizinle izlediginiz maclar uzerine tartismak daha iyi olur diye dusunuyorum..

...
Bu P2P olayi hakkinda bir fikrim var. Malasef bu tur programlar guvenlik acisindan oldukca tehlikeli. Ortada bir cok insanlari zor duruma du$urmeye yeminli terorist ahlaksiz var. Amaclari sadece hirsizlik degil ayni zamanda hainlik. Aslinda herhalde onemli maclar gelince ligTV internet yayini alacam galiba.

Benimle tarti$mak istemen hakikaten ho$. Bazen agabey bazen bey diyorsun. Artik buranin demirba$I oldun sayilir. Beye filan luzum yok artik.

Bu arda Kezman durumu 1-1 yapmi$.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Aaahh. Deivid sagdan kesti, bosta kalan Kezman kolaylikla ve kafayla durumu esitledi. Dakika 36.

Simdi vaziyet 1-1...
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

programin tehlikesi varmi yok mu bilemiyorum acikcasi.. bu arada maclarin radyo yayinlarini sanrim NTV radyo almis..
Ufuk Sezekkaplan

FB cok bastiriyor, 43'de Alex ceza sahasi icinden nefiz bir topuk pasi atti, Kezman 6.5 metreden asildi ama kaleci saglam cikartti. Su 1-2 dakka atlatilsa ve ilk yari boyle bitse mutlu olacagiz. Halen 1-1. Bu arada ik yari bitti.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ercan Arslan wrote:programin tehlikesi varmi yok mu bilemiyorum acikcasi.. bu arada maclarin radyo yayinlarini sanrim NTV radyo almis..
Ben Alem FM diye biliyorum :?:
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ercan Arslan wrote:programin tehlikesi varmi yok mu bilemiyorum acikcasi.. bu arada maclarin radyo yayinlarini sanrim NTV radyo almis..
P2P peer-to-peer demek. Yayina giren her PC yayinin kaynagi size daha cok yakla$tiriyor. Sonucta biraz gecikme olsa bile paket dedikleri Internetde yollanan video/audio kaynak size yakla$tikca hizlaniyor. Siz baglantinizi size en yakin olan PC ile yapiyorsunuz. Ana kaynak yerine o size yolluyor bu paketleri. Cinli uyaniklar bunu geli$tirmi$ler. Ama yukarda verdigi yapilmasi gerekli kurallara bakarsaniz "firewall" guvenligini kaldiriyorsunuz. O zaman boyle firsatlari bekleyenlere davet cikmi$ oluyor. Guvenlik programinizin etkisi kayboluyor.

Demek NTV aldi. Bu adamlarin interneten dogru durust yayin yapan bir radyolari yok. Varda $ansa cikarsa cikiyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Turkcell Süper Lig maçlarının "Radyo Naklen Yayın" ihalesi yapıldı. İşte sonuç...

Turkcell Süper Lig maçlarının "Radyo Naklen Yayın" ihalesini Alem FM-Lig Radyo ortaklığı kazandı.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan konuyla ilgili olarak yapılan açıklama şöyle:
''Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Turkcell Süper Lig maçlarının radyo naklen yayın hakkını Çukurova Grubu'na bağlı Alem Radyo ve Televizyon Yayın A.Ş'nin kazandığını açıkladı.

Kapalı zarf usulü yapılan ihaleye Saran Group'un sahibi olduğu Tatlıses Radyo Televizyon ve Medya Hizmetleri A.Ş., Doğuş Grubu'nun sahibi olduğu NTV Radyo ve Televizyon Yayıncılığı A.Ş., Doğan Grubu'nun sahibi olduğu Radyo Kulübü Uluslararası Programlar A.Ş. ve Çukurova Grubu'nun sahibi olduğu Alem Radyo ve Televizyon Yayın A.Ş. katıldı.

Tatlıses Radyo Televizyon ve Medya Hizmetleri A.Ş. 2.057.500 $, NTV Radyo ve Televizyon Yayıncılığı A.Ş. 3.255.000 $, Radyo Kulübü Uluslararası Programlar A.Ş. 800.000 $, Alem Radyo ve Televizyon Yayın A.Ş. 3.500.000 $'lık teklifte bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun değerlendirmesi sonucunda, Turkcell Süper Lig maçlarının radyo naklen yayın hakkına ait ihaleyi, 3.500.000 $ ile en yüksek miktarı veren Çukurova Grubu'na ait Alem Radyo ve Televizyon Yayın A.Ş kazanmış oldu
evet Mert bey hakli... alem FM almis..

bu arada p2p'nin ne demek oldugunu biliyorum abi.. ancak sopcast art niyetli kullanilan bir ortam midir onu bilemiyorum... yoksa cogu insan p2p programlariyla yillardir film ve sarkılari paylasiyor...
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:
P2P peer-to-peer demek. Yayina giren her PC yayinin kaynagi size daha cok yakla$tiriyor. Sonucta biraz gecikme olsa bile paket dedikleri Internetde yollanan video/audio kaynak size yakla$tikca hizlaniyor. Siz baglantinizi size en yakin olan PC ile yapiyorsunuz. Ana kaynak yerine o size yolluyor bu paketleri. Cinli uyaniklar bunu geli$tirmi$ler. Ama yukarda verdigi yapilmasi gerekli kurallara bakarsaniz "firewall" guvenligini kaldiriyorsunuz. O zaman boyle firsatlari bekleyenlere davet cikmi$ oluyor. Guvenlik programinizin etkisi kayboluyor.

Demek NTV aldi. Bu adamlarin interneten dogru durust yayin yapan bir radyolari yok. Varda $ansa cikarsa cikiyor.
Cengiz abi http://www.yayinonline.com/# burdan AlemFM'i sec...
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

macin hakemi Ankara Emniyet mudurlugune bagli bir polismis...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sag olasin Mert. Hakikaten Alem imi$. Yahu TRT'deki Orhan Ayhan agabeyim $imdi ne yapacak. COk ayip olmu$. Adama emekli olacak $imdi. Severim kendisini. Eskilerden kim kaldi ki. Bu yeni yetmeler yatarak kayarak filan diyerek mac anlatiyorlar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ufuk Sezekkaplan

Fener 2.yariya baskili basladi. Susic takimini tamamen geriye gommus durumda. Ama ilginctir, FB ileri gittiginde geri donemedigi icin, top bir anda (hali saha maci gibi) Rize ceza sahasindan Fener kalesine gidebiliyor. Mesela 47.dakikada Rize defansindan tek bir top cikti, 70 metre; Emrah neredeyse kaleciyle karsi karsiya kalacakti.

3-5-2 oynuyorlar belki ama gittiklerinde, 2-1-7 kaliyorlar sanki. Bu zaaflarindan yararlanmak lazim.

55.dakikada Carlos ceza sahasi onunden iyi yokladi, kaleci cikartti. Halen 1-1.
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Fener her an gol atabilir ya da kontradan yiyebilir.. bir gercek var ki Saffet Susic eger Emre Toraman'i cikarmazsa birazdan 2. saridan atilacak..
Ufuk Sezekkaplan

70.dakikaya girdik, durum 1-1 ve tempo biraz dustu. Fener Semih'i ve Colin Kazim'i isindiriyor, muhtemelen Kezman'in yerine Semih'i alabilir. Bugun Deivid cok caliskandi, arkadan cok pas atti, saga sola ve Alex'in bolgesine surekli kostu. Evet bu arada Selcuk cikti, genc Gurhan oyuna girdi.
Ufuk Sezekkaplan

Seyirci herhalde Zico'ya bayagi sinir olmustur. En sevdiklari yedek, Semih, yine macin bitimine 5-6 kala (Deivid'in yerine) oyuna girdi. Normal surede son 5 dakika. 1-1.
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

super ...mac 1-1 bitti...
Post Reply