UEFA: Galatasaray - S. Koprivnica 2-1 (U.Karan, H.Sukur)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Biraz once geldim mactan. 2. yari durgun 1. yari iyiydik. Takimin en kotusu Umit Karan'di ama suc Lincoln'de! Adamin o toplari nasil kenarlardan getirecegini, o paslari nasil atacagini dusunemiyor! Acemi bir futbolcu gibiydi. Daha kotuye gidiyor. Bugun onun yerine Ozgurcan olsa daha iyi oynardi. Hakan klasik, 10 tane top geldi birini gol yapti, hemde en zor olanini. Acaba diyorum ben bu adami genelde sevmedigim icin mi bu kadar kotu goruyorum ama yok sahiden kotu. Hani su meshur rekoru var ya. Abartmiyorum bugune kadar Hakan'in gordugu destegi ne biliyim bi Fatih Tekke veya daha iyi bir golcu gorseydi, Sukur'den en az 100 gol daha fazla atardi. Basin bu adami oyle bir yere getirdi ki olacak is degil ama adamda sansli. Dunya kupasinda sifir performans gosterdi (eksi 10 daha uygun) gitti en hizli atilan golu atti yine bir sekilde sutunlara cikti!

Sabri, bal yapmayan ari.

Volkan, eh iste.

Hasan'da garibim 2. yari takimin yenisi gibiydi.

Ayhan, iyiydi.

Servet'i begendim.

Song ayni Song, bir kritik hata haricinde.

Orkun, malesef cikilmamasi gereken topa cikti, hadi ciktin neden penalti yaptiriyorsun.

Ugur, sanki takima hafif kaliyor. Hatasiz oynuyor belki ama faydali degil.

Lincoln! Sahiden bu adami seyretmek keyif. 2. yari takim durdu diye oda cok zorlamadi kendini ama neler yapiyor, ne toplar atiyor. Inanilir gibi degil. Alex ile kiyaslayanlara biyik altindan guluyorum.

Okan girdi mac bitti. Tek aklimda kalan, mactan hemen sonra kosa kosa soyunma odasina gidisiydi. Onunla beraber top oynarken ayagindan topu kimse alamazdi, simdi top ayagina degmiyor...

Takima golcu lazim diyorduk, Batista'yi Morientes'i istiyorduk. Ama ben Nonda'dan umitliyim. En azidan Umit'i keser, Hakan'i Kalli bile kesemez......
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Ben burda okuduklarimin cogundan farkli dusunuyorum..

Bir kere defansimiz cok kotuydu..
Nasil "bildigimiz Song" deniyor hayret.. Song un bu kadar kotu oynadigi bir Trabzon deplasmani hatirlarim bir de bu maci heralde.. Calim yedi, adam kacirdi, garip fauller yapti, garip paslar, sisirmeler vs,, yapmamasi gereken herseyi yapti..

Servet Song u gordukten sonra pek fazla elestiriyi haketmiyor ama daha once vurguladigim birebirde ki "mudahale beceriksizligi" aynen devam ediyor.. Adamlarin pek de ince olmayan 9 numarasinin Servet i gectigi pozisyonunu hatirlayanlar ne demek istedigimi anlayacaktir.. Tum mac iyiydi ama bu tur pozisyonlarda ki yetersizligi takimi yakabilir..

Yine Orkun u degerlendirebilecek bir mac olmadi.. Penalti dogru karar.. Rakip topu kurtardiktan sonra Orkun bariz bir engel oluyor onunde ve bayagi bir sicramasi lazim takilmamasi icin.. Niye sicrasin?.. Ama her kalecinin basina gelebilecek bir pozisyon.. En azindan ben kaleciyi bu tur pozisyonlarla degerlendirmem..

Ugur icin de yetersiz demistim.. Hakikaten fizik olarak ozellikle GS in futbolcusu degil bu cocuk.. Olmayacak duaya amin deniyor resmen.. Linderoth un donusuyle Sabri gececek sag beke, cok da iyi olacak..

Volkan da sasirtici bicimde kotuydu.. Ne ileri cikislari basariliydi, ne defans yapabildi.. Bir de dikkatimi ceken yerini cok bosaltiyor.. Tabii ki hucumu dusunecek ama abartiyor ve oncelikli gorevini aksatiyor gibi.. Umarim sadece bu mac icin gecerli bir durumdur..

Orta saha genel olarak iyiydi ozellikle Ayhan iyi oynamaya devam ediyor.. Sadece cok kisir hucum ediyoruz.. Lincoln birsey yapip pozisyon yaratirsa gole yaklasiyoruz.. Onun icinde olmadigi pozisyonlarda tehlike yaratamiyoruz.. Bu baglamda Arda takim icin cok onemli.. Hucum gucunun sadece Lincoln e endeksli olmamai icin Arda sart..

Umit inanilmaz kotu.. Gecen seneki Umit den eser yok.. Agir kaliyor, gol vurusu kotu, mucadele yok.. Onu gorunce Hakan a laf edemiyor insan.. En azindan Hakan kosuyor, cabaliyor.. Inanilmaz bir gol atti, daha kolaylarinda sacmaladi her zamanki gibi..

Allah Lincoln e sabir versin.. En az 4-5 net gol pasi var.. Bos kaleye verdigini atabildik sadece.. Dikkatimi ceken Lincoln genel gorunusunun aksine bayagi cabuk ve suratli.. Hakikaten takimin hucum gucunun yuzde 70 i..

Rakip bayagi mucadele etti.. Becerikli forvetleri olsa ozellikle 2. yari bizi sikintiya sokabilirlerdi..

Genel olarak ben takimi hic begenmedim dun aksam.. Kalli de enteresan isler yapiyor.. Takim yorulmus, 2. degisikligi 86. dakikada yapti.. Yahu niye bu Serkan i bu kadar gec aliyor oyuna?.. Bu cocuk pozisyona sokar takimi, daha once alsana.. Zaten ayagina top dahi gelmedi..

90 da Okan i almasi daha da buyuk sacmalik.. Ben hic bir mantigini bulamadim.. Genc bir futbolcuyu jest diye alirsin veya skoru kroumak icin zaman kazanmak icin bir degisiklik yapilabilir.. Ama bunlarin hicbiri sozkonusu degilken Okan i da rencide edebilecek bir degisiklige ne gerek vardi?..
Galiba Kalli oyunun kacinci dakikasina gelindigini unutuyor diye dusunuyorum.. Yaninda mudahale edecek yardimcida olmayinca sacmaliyor..Umarim haksizimdir..
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ali Erdogan wrote: Rakip bayagi mucadele etti.. Becerikli forvetleri olsa ozellikle 2. yari bizi sikintiya sokabilirlerdi..
Evet bunu soylemeyi unutmusum. Rakip hicte yabana atilacak cinsten degildi. Ben hic bu kadar beklemiyordum. Hic kopmadilar mactan. Antrenorleri macin 80.dakikasinda bile kenara gelip bagirip cagiriyordu. Cok mucadeleci bir takima karsi kazandik diye dusunuyorum.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

"Yediğimiz gol Orkun'un hatası"

Galatasaray teknik direktörü Karl Heinz Feldkamp, Slaven Koprivnica maçı sonrası yaptığı açıklamada, rakip takımın golü için "Defans hatası değil tamamen bir kaleci hatası" dedi.

karşılaşmanın yüksek bir tempoyla başladığını belirten Feldkamp, "Müthiş bir tempoyla başladık. Bunda seyircinin etkisi de büyüktü. İkinci yarıda ise oyunu biraz daha rahat oynadık" derken, takımın düşen temposunun önemli olmadığını belirtti.

Feldkamp açıklamasında, "Böyle yüksek bir temponun ardından kondüsyon konusunda bir açıklama yapmaya gerek yok. Unutmamalıyız ki hafta sonu da büyük bir maç oynayacağız ve bunu aklımızdan çıkarmamız gerekiyordu" dedi.

Slaven Koprivnica'nın golünün defans hatası olmadığını belirten Feldkamp, "Yediğimiz gol için defans hatası diyemeyiz çünkü bu tamamen bir kaleci hatası. Eğer Orkun kalesinden zamanında çıksaydı böyle bir gol yemeyecektik" dedi.
her ne kadar Orkun'u begenmesemde Kalli'nin direk bu sekilde konusmasi cok iyi olmamis.. zaten duygusal biri olan Orkun, bu tarz hedef göstermelerle daha da tedirgin olabilir...
Oltunc Özgür

Post by Oltunc Özgür »

Bu bir Hakan Şükür eleştiri yazısı değil ama kendisinin yaşıtları vakti zamanındaki rakipleri ya futbolu bıraktı yada TD lik yapıyorlar bir yerde, Attığı gol çok güzel kaçırdıkları ise onun bir klasiği ve eleştiriye gerek yok, GS bir kumar oynayıp Nonda'yı aldı umarım güçlü ve motive bir golcüdür, ihtiyacımız olan Makaay yada Morientes gibi bir adamdı sepetten Nonda çıktı, Roma aldığına göre bir ışık olmalı kısa zamanda gönderdiğine göre o ışık hiç ortaya çıkmamış, Bizde çıkıp çıkmayacağı ise bir soru işareti yeterki Lincoln ile uyumlu olsun..

Maçı seyretmedim ama bu takım uyum süresinde kazandığı için sorun yok, kaybedilen puanların yıl sonundaki değerini gayet iyi biliyoruz, Bu takımın Aydın gibi Oğuz gibi yetenekli gençleri var ayrıca elinde satmayı düşündüğü oyuncularla rakiplerden alabileceği değerler var. Ben umutsuz değilim ama şu anda yaratılan olumlu havanında çok uzun sürmeyeceği kesin..

Saygılar
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Ben buradaki negatif yorumlara hayret ettim. Takim oyunu forse ediyor mu, ediyor. Hizli paslasabiliyor mu, evet, geride cogaliyor mu, kesinlikle... Macin son 10-15 dakikasi da rakipten daha diri fizik olarak.. Ne olmasi gerekiyor ki acaba? Herkes UEFA kupasindan sonra o 4 senenin ilk donemlerini unuttu. Hemen hersey olsun isteniyor. Takimin futbolu pozitif, istahli ve disiplinli. Orada hata yapilmis, beriki daha iyi olmaliymis falan. Yani kotu ornek ornek olmaz ama ezeli rakiplerimize de bir bakin, veya Avrupa'daki esguclu takimlara. Kim ne oynuyor su anda bakin, iste GS bunlari yapamiyor diye gostereceginiz somut bir liste varsa sasiririm. Sezon basi olmasina ragmen gecen sezonun ikinci yarisindan cok daha iyiyiz, her mac bir oncekine gore biraz daha iyi, ki arada cirtlak performanslar olur, ama trend yukari.

Hasandan ben sol ic veya sag icte faydalanacak kadar Kallinin Onu yola getirecegini umuyordum, sol bek daha da nefis oldu. Sevmeyeni coktur ama bence hala cok onemli, ve yetenek olarak dunyanin sayili topcularindan. Ayrica hirsi, savasi bir sezon haric hic eksik olmadi. Gulmusunuzdur 'eksigi hic olmadi da fazlasi cok oldu' diye ama eger bu yasindan sonra takim oyununa, disiplinine uyarsa bu sezon da onumuzdeki bir-iki sezon da cok onemli rol oynar. Fizik olarak da kaydadeger bir dusus gormuyorum kendisinde.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Baris'in dedigi gibi Hasan Sas Lincoln'un topla bulusmasina mani olmamis.

Anladigim kadari ile Kalli'de Sas'i Lincoln'den uzak bir bolgede gorev vermis.

Takim icin verildigi gorevi kabul eden Sas'i tebrik ederim. Hele onu Lincoln'u mac sonrasi cani gonulden tebrik eederken gordukten sonra kendisine biraz isinmaya basladim :wink:

Her sey Galatasaray icin!
Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Murat Gokcigdem wrote:Baris'in dedigi gibi Hasan Sas Lincoln'un topla bulusmasina mani olmamis.

Takim icin verildigi gorevi kabul eden Sas'i tebrik ederim. Hele onu Lincoln'u mac sonrasi cani gonulden tebrik eederken gordukten sonra kendisine biraz isinmaya basladim :wink:

Murat Abi, Hasan Şaş iyi adamdır, dürüst adamdır ve gönülden Galatasaraylıdır. Ha hafif delidir orası da doğru. Hırslanıp oynadığı zaman kimse durduramaz onu. Real Madrid falan da dinlemez :)
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Ayhan'ın kendisini oyuna verdiğinde neler yapabildiğini gördükçe onun adına seviniyorum. Dökülen defansımızı toparlayan adamdı diyebilirim. Böyle bir Ayhan, belki gol atmaz attırmaz ama çok maç kurtarır, tabiri yerindeyse rakibini ısırmaya başladı artık, çok çok güzel tabii ligin ikinci yarısında bu tempoyla sürantrene olmazsa. Nonda'nın gelmesi, kendisinin neler yapacağını yada yapamayacağını bilemem ama, rekabetin artması açısından çok çok iyi oldu.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Hasan Sas takim icinde bir cimento. Milleti kaynastiran, gaza getiren, iyi Galatasarayli,espri yapan bir adam ve takim kimyasi icin gerekli. Duyumlara gorede
Lincoln'le iyi anlasiyorlar. Delinin derdinden baska bir deli anlar.

Zaten adam hayatini Floryada , GS ustune kurmus. Necatiden daha akilli olduguda kesin cunku kendisi icin cok zorda olsa hemen toparlanmaya basladi. Kallinin tatli sert adam edecegi adam.
Murat Gokcigdem wrote:Baris'in dedigi gibi Hasan Sas Lincoln'un topla bulusmasina mani olmamis.

NO ADNANS, NO CRY !!
Post Reply