FB 0/2-Chelsea 2/1 (Yinede Tebrikler Fenerbahçe)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Mert Tokman wrote:
Sinan Edil wrote:
Mert Tokman wrote:Erciyes maci ikinci yarisi basladi... Erciyes iyice geriye yaslandi - gol yememiz an meselesi diyecektim ki az daha Erciyes bir tane daha atiyordu kontradan...
Erciyes elense bile helal olsun adamlara. Kadroloarı bu kadar dağıldı buna rağmen çok iyiler. Tel Aviv boş takım değil, özellikle Israil-Turkiye maçlarındakı sonuçları hatırlarsak.

Sinan
Goooooooooooolllll Erciyes 3-1 yapti - gol genc Alattin den

Erciyes iyi kapaniyor ve harika kontraya cikiyor...
Bizimkiler kontradan saldiriyorlar. Helal be Erciyes. 90+1'deyiz.
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Sinan Edil wrote:
Mert Tokman wrote:
Sinan Edil wrote: Erciyes elense bile helal olsun adamlara. Kadroloarı bu kadar dağıldı buna rağmen çok iyiler. Tel Aviv boş takım değil, özellikle Israil-Turkiye maçlarındakı sonuçları hatırlarsak.

Sinan
Goooooooooooolllll Erciyes 3-1 yapti - gol genc Alattin den

Erciyes iyi kapaniyor ve harika kontraya cikiyor...
Bizimkiler kontradan saldiriyorlar. Helal be Erciyes. 90+1'deyiz.
Turu gectik... mac bitti 3-1
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Gruplar bu aksam belli oldu. Buna gore:

- BJK, Porto, Liverpool, Marsilya
- FB, Inter, PSV ve CSKA Moskova ile eslesti.

Her ikisi icin de gorece olarak iyi gruplar. Inter dengesiz bir takim oldugu icin FB aradan 2.lige oynayabilir.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Gruplar bu aksam belli oldu. Buna gore:

Her ikisi icin de gorece olarak iyi gruplar. Inter dengesiz bir takim oldugu icin FB aradan 2.lige oynayabilir.
Bence FB'nin grubu BJK'de olmaliydi. BJK'nin CL'de is yapma sansi daha fazla.
NO ADNANS, NO CRY !!
Savas Macun

Post by Savas Macun »

FB bu grupta herseyi yapabilir.Gecen sene basabas oynadigi AZ ve Newcastle'dan daha kuvvetli degil PSV.

Cska surpriz bir takim ve Rusya'nin Chelsea'si.Ozellikle deplasmanda dondurucu sogukta oynamak dezavantaj.Kadrosunda 3 tane Brezilyali milli var.CSAK maclari kilit olacaktir.

Ilk uc mac sirasiyla Inter(H), CSKA(A) ve PSV(A).Eger ilk devre 4 puan ile kapatilirsa o zaman ilk iki sansi cok yuksek olur.

Inter ilk torbadan cikacaklarin icinde genede en iyisi.PSV ikinci torbadan cikacak en makul takimlardandi, ozellikle PSV maclarimiz iyi.CSKA yerine Marsilya'yi tercih ederdim sahsen.

Herneyse umut fakirin ekmegidir.Takima takviye yapilmayacak anlasilan zaten Fatih cok pahaliya mal olacakti.Kezman kritik maclarda ortaya cikiyor, OFTAS'a veya SIVAS'a gol atacagina ciksin Uc buyuklere veya Avrupa kupalarinda gol atsin daha iyi.

Alex,Tumer,Kezman cok formsuz.Appiah henuz girmedi kadroya.Bu oyuncularin performansi artarsa FB daha iyi olur.

Ayrica FB Avrupa maclarinda gol sorunu yasamiyor.

Tum bunlari altalta ustuste topladigimda umutlu olmamak icin neden gormuyorum.

Hedef gruptan cikmak olarak belirlenmeli.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Ufuk Sezekkaplan

Savas, bence Alex, Tumer ve Deivid ayni anda oynamazsa sansiniz fazlalasir. Zico neden Semih'i hic degilse 45 dakika denemiyor anlamiyorum. Ayrica top tutan adam olarak Colin'i de kullanması lazim bana gore...

Bizim buroda kombine biletli bir FB'li arkadasimiz var (inside information), Colin'in ilk geldigi gunlerde, idmanlarda asiri laubali davrandigini, civik oldugunu ve taraftarda bunun biraz antipati yarattigini soylemisti. Ama sanirim simdi biraz torpulenmistir.

Ben bir de sene ortasinda Tuncay'in donusunun gundeme gelecegini saniyorum. Ingiltere'de buyuk hayal kirikligi yasayacak sanki.

Zico bence iyi hoca, AY onu tutarak akillilik yapti, medyanin doldurusuna gelmemek lazim. Hele Gurcan Bilgic gibi cahillerin...
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Savas, bence Alex, Tumer ve Deivid ayni anda oynamazsa sansiniz fazlalasir. Zico neden Semih'i hic degilse 45 dakika denemiyor anlamiyorum. Ayrica top tutan adam olarak Colin'i de kullanması lazim bana gore...

Bizim buroda kombine biletli bir FB'li arkadasimiz var (inside information), Colin'in ilk geldigi gunlerde, idmanlarda asiri laubali davrandigini, civik oldugunu ve taraftarda bunun biraz antipati yarattigini soylemisti. Ama sanirim simdi biraz torpulenmistir.

Ben bir de sene ortasinda Tuncay'in donusunun gundeme gelecegini saniyorum. Ingiltere'de buyuk hayal kirikligi yasayacak sanki.

Zico bence iyi hoca, AY onu tutarak akillilik yapti, medyanin doldurusuna gelmemek lazim. Hele Gurcan Bilgic gibi cahillerin...
Tuncay gundeme gelmez kolay kolay Ufuk.Oraya kendi istegi ile gitti.

Eger kulup para kazanmak icin gondermeye zorlasaydi dedigin olabilirdi tipki Hakan Sukur ve Fatih Tekke orneginde oldugu gibi.Zaman zaman Nihat'da oyle oldu.

Tuncay kafasina koydu ve gitti.Bunun mucadelesini yapacaktir, sesini cikartmaz boyle bir durumda ve gittigi takim hemen kapinin onune koymaz cunku bizdeki gibi ilk matca harikalar yaratmasini beklemez.Uyum sorunu, degisik kulturden gelmenin zorluklari vs gibi insani unsurlari goz onunde bulundurup son ana kadar sans verirler.Yok islama kofte, 12 numara gibi sacmaliklara girerse o zaman hal ve caresine bakabilirler.

Boyle bir durumda da benim bildigim AY yanasmaz buna artik.Rustu icin bile araya kimler girdi ve hic muhattap olmadan donusune ses cikarmadi.Rustu'nun BJK'a gitme nedeni de yuz bulamadigindandir yoksa simdi orada da yedek,degisen nedir?

Hocanin elinde cok genis kadro var ve icinde her tur adami barindiriyor.Isi kolay gozuksede degil.Tumer ve Alex ikilisinin beraber oynatilmamasi seklinde bir onyargim yok.Ozellikle gecen seneki Avrupa maclarinda ikisinin beraber oynadigi zamanlarda katkilari oldu.FB'nin Avrupa maclarinda gol sorunu cekmemesinin temel nedeni onlardi.

Alex,Tumer,Delgado,Rico,Lincoln gibi adamlar ozel adamlar.Bunlari oyanatmanin yolunu bulacaksin.

Colin hakkinda dogrusun, kulagi cekilmis Zico tarafindan ki Zico bu konularda herhalde en yumusak adamdir, o bile dayanamamis.

Muhabiri yazar yaparsan, fikrini yazdirirsan oyle olur.Muhabir benim bildigim haber kovalar, cok ozel zamanlarda cikar yorumunu yazar.Gurcan Bilgic iyi kaynakti, Milliyet'te verdigi haberlerin cogu dogru olurdu.Okudum mu, eger bu adam yazmis ise dogrudur dedigimi bilirim.Halil Ozer,Bilal Mese ve Gurcan Bilgic.

Zico'yu ben seviyorum.Hatalari cok oluyor fakat onemli maclarda hata yapmadi pek.Elestirildigi tum maclar fasa fiso maclariydi.Futbolcunun ruhundan anliyor.Kritik donemlerde dik durup basarili olabiliyor.

FB ile beraber yuruyor.Ozellikle Avrupa kupalarinda orta derece bir basari saglarsa hem bize hem kendisine katkisi oluyor.En iyilerini getirdik, en pahalilarini getirdik.Her ekolden adami denedik olmuyor.Zico ile kaybedecegimiz cok fazla bir sey yok, dersini aldiktan sonra gelisme gosterdikten sonra benim acimdan bir problem yok.Tabii bu elestirilmez anlamina da gelmiyor.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Zico ile kaybedeceginiz birsey yok ama kazanma sansida yok.
Brezilyada sampiyonolmus Cruzeironun aslari ile tingir mingir futbol ile
bir yere gidemez.

Gecen yil sadece 70 puanla sampiyon olan takimdan gidenler cok onemli,
gelenler ise onlarin yerini tam dolduramadi. Her seyden onemlisi kondisyon ve fizik gucunde onemli dusus var.

Rustu orada uzun sureli kontrat yapti ve sizden alacaginin 2 katini alacak.
Rustu icin artik oynayip oynamamak farketmez, paraya bakiyor. Kac yil guzel guzel oturdu Barcelonada sesi cikmadi.

Zico'ya hakaret edilmesini ve futbol bilmiyor elestirilerine gulup geciyorum. Ayip yani .. Ama tabii , kendi zamaninda yetenekle is hallediliyordu, artik bir sistem ve yuklenme isi oldu futbol.
Elbet futbolu ve futbolcuyu biliyor, ama daha fazlasi gerek.
Gunumuz futbol antrenorlugu icin cok naif, ihtirassiz ve donanimsiz (trainership altyapisi, ekip, teknoloji kullanimi, halkal iliskiler vs...)
kaciyor Zico.

FBde tek tek adamlar iyide ''Bes benzemez'' el gibi(Bazilari kupa almaz :lol: diyor). Futbol anlayis ve stilleri farkli olan bir cok yetenekli suru oyuncu kisisel becerilere dayali dusuk tempolu futbol oynuyorlar.
Kolin Kazim oynasa bile nasil etkili olacak? Kimle kanat akini organize edecek? Kim vuracak ortalarina tek forvet ziplama ozurlu Kezman mi?

Tuncay bir yolunu bulup Avrupada tutunacak. Oldukca iyi para aliyor.
Siz bile veremediniz o miktari. Kafasinda Avrupa vardi hikaye. Verseydin 4,5 milyon euro/yil, menajerine de 1 milyon aciktan, bak idealistler nasil realist olurdu.
NO ADNANS, NO CRY !!
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Gruplar bu aksam belli oldu. Buna gore:

Her iki takımımız icin bir ust tur bence cok cok az ihtimal. 4. olma riskleri takımların diger CL tecrubeleri ile kıyaslandıgında ne yazık ki butun cıplaklıgı ile ortada. Hedef her iki takım icin bence 3. luk. Ne yapıp edip 3. olmaları ve UEFA dan devam edip puan toplamaları lazım.

FB nin ilk macı iceride takip eden diger iki macı dısarıda. Bu uc mactan 0 puan da alabilirler. Ben belki SS de Inter e bir surpriz yapabilirler diyorum. En iyi senaryoda beklentim SS de 1 PSV den 1, toplam 2 puan.
FB nin kaderini PSV ve CSKA nın kendi aralarında oynadıkları maclar tayin eder diye dusunuyorum. Bu iki takımın mucadelesinde her iki macta beraberlik cok iyi olur

BJK Marsilya yı takiben iki mac iceride. Marsilya da yenemiyorsan, berabere kalamıyorsan az gol yemege calısacaksın. Sonucta BJK nin rakibi bence Marsilya.

Butun ekiplere bol sans ve basarılar.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Sabah yazdıgım yazının murekkebi kurumadan bakın neler dile getiriliyor.

Havaya girmis AY: ''Türkiye'den dünyaya açılacak tek spor kulübünün Fenerbahçe olacağına tüm Türkiye şahit olacaktır''

Kıvamına gelmis Edu: "'Fenerbahçe Spor Kulübü'nün büyüklüğü tartışılmaz."

Birisi bu arkadaslara CL de bu sene karsılasacakları takımları ciddiye almalarını, her uc rakip takımın da Avrupa Kupalarında tecrube ve basarıya sahip oldugunu hatırlatmalı.

Ofiste Anderlecht eslesmesi oncesi yaptıgımız yorumlarda ya FB nin on elemede elenip UEFA dan devam etmesi yada CL grupları icinde 3. lugu kovalaması uzerinde fikir birligi vardı. (Makul FB li arkadaslar dahi buna olumlu baktılar.) Bu kafayla 4. olup gene elenirlerse sasırmamak lazım.

BJK ise Marsilya ile bence 3. luk icin kapısır. Biraz sansı yavar giderse bence UEFA dan devam eder. Bizim icin ise UEFA dan devam etmemiz cok iyi oldu.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Murat Biricik wrote:Sabah yazdıgım yazının murekkebi kurumadan bakın neler dile getiriliyor.

Havaya girmis AY: ''Türkiye'den dünyaya açılacak tek spor kulübünün Fenerbahçe olacağına tüm Türkiye şahit olacaktır''

Kıvamına gelmis Edu: "'Fenerbahçe Spor Kulübü'nün büyüklüğü tartışılmaz."

Birisi bu arkadaslara CL de bu sene karsılasacakları takımları ciddiye almalarını, her uc rakip takımın da Avrupa Kupalarında tecrube ve basarıya sahip oldugunu hatırlatmalı.
Sevgili Murat,

O demecin havaya girme ile falan alakasi yok. FB'nin Avrupa'da ne yapacagi ile falan da alakasi yok. Su tesaduf meselesinin devami bu, yani simdiye kadar dunyaya acilan kimse yok, biz ilk olacagiz vs. vs.

Yahu adam, bir gruptan ciksin once takimin da sonra acilin oraya buraya dese biri. Neyse, Allah kolaylik versin diyorum ama maalesef haleti ruhiyesi iyi olan insanin donup donup soyleyecegi seyler degil bunlar. Acaba biri gidip ya uc sene ustuste UEFA alcaksiniz, ya gecmise donup GS'in kupayi alacagiz dese adam herhalde hic tereddut etmeden bizim kupayi geri aldirtir.

Dedim ya, Allah kolaylik versin.

Ali
Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Maci TV'den seyredemeyenler icin mac bir Fransiz kanali araciligiyla Sopcast'tan yayinlaniyor (P2P). Goruntu cok iyi ama bufferlama esnasinda goruntu donuyor. Grubun diger maci bayagi bir kanal araciliguyla verileceginden secenekler fazla ve sanirim cok daha rahat seyredilebilir. Link asagida.
http://www.myp2p.eu/Matches/Match1.htm
Bu arada takimlar isinirken kanalin baglantisi kesildi, yayin olmayabilir.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Marsilya formasi seker pembesi ile toz mavisinin guzel uyumundan tasarlanmis. Keske FB'ye dusup turkuaz formaya karsi oynasalarmis, seyrine doyum olmazdi. :D

Marsilya macin baslama vurusunde topu dogrudan BJK yari sahasi ortalarindan taca atti, pek anlayamadim.

Cok kotu bastirdi Marsilya ilk 3 dakika BJK telasliydi, pozisyon oldu ama Allahtan yemedik.

Bu arada Shaktar CL'de sezonun ilk golunu atmis sahasinda Celtic'e karsi.

Tigana ve Nouma mactalar.

Yuru be Besiktas.

Ali

Luce'ninkiler ikilemis 10 dakikada.

BJK biraz Marsilya sahasina yerlesti, 21 oyunu yarim sahada, dolayisiyla herkese yakin defans oyuncusu var, spikerin yorumu "herkes adam adama oynuyor sayin seyirciler". Marsilya atacak gibi duruyor. Begenmedigim Toraman iki kritik mudahele yapti ciddi pozisyonlarda.
Ufuk Sezekkaplan

Ali Gursel wrote: Marsilya macin baslama vurusunde topu dogrudan BJK yari sahasi ortalarindan taca atti, pek anlayamadim.
Bu benim cok hosuma gitti. Mantigi da var. 0. dakikada henuz rakip takim sahasinda iken bu duzenli sete atak kurmak zor olur. Bunun yerine topu olu bolgeye atip sonra birden baski yaparak henuz isinmamis adamlari sindirmek iyi fikir. Bu uıygulama moda haline gelebilir bir sure sonra.

Bence iyi akil.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ufuk Sezekkaplan wrote:
Ali Gursel wrote: Marsilya macin baslama vurusunde topu dogrudan BJK yari sahasi ortalarindan taca atti, pek anlayamadim.
Bu benim cok hosuma gitti. Mantigi da var. 0. dakikada henuz rakip takim sahasinda iken bu duzenli sete atak kurmak zor olur. Bunun yerine topu olu bolgeye atip sonra birden baski yaparak henuz isinmamis adamlari sindirmek iyi fikir. Bu uıygulama moda haline gelebilir bir sure sonra.

Bence iyi akil.
Dunya kupasinda Kore'ye attigimiz golu hatirla. rakip isinmamisken gidip gol atmak daha iyi. :D

Ilk yari 0-0. besiktas problemlerine ragmen 0-0a bagli bir oyun plani yapmis (plansiz takim izlemektenm artik oyun planina sukur der olduk).

Marsilya sertligin kart sinirinda oynuyor surekli, Serdar Kurtulus sakatlanarak cikti, Ibrahim Kas girdi, Ricardinho sakatlanarak cikti koray Avci girdi.

Kotu oldu iki degisikligi sakatliklar icin kullanmak zorunda kalmasi BJK'in, yoksa Delgado tam sikarmalik gununde.

Marsilay ust seviye takim degil, ama arzulu ve cok kosarak oynuyor. Besiktas suradan bir uc calmayi dusunse ilginc olur.

Ali
Post Reply