Hagi Baba Sert Kayaya Çarpmış

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Sinan Edil

Hagi Baba Sert Kayaya Çarpmış

Post by Sinan Edil »

Aziz Başkan'dan beterleri de varmış...

Hagi plans to continue as Steaua coach despite criticism
BUCHAREST, Aug 21 (Reuters) - Steaua Bucharest coach Gheorghe Hagi on Tuesday brushed off threats from the club's owner to sack him and said he wanted to stay at the club to transform them into a leading European side.

Steaua's main shareholder Gigi Becali was angry when the team drew 0-0 at CFR Cluj at the weekend and lost their place at the top of the table. He complained that Hagi had not stuck to the line-up he had asked him to play before the game.

"I'll give Hagi the line-up on the paper, as I invest millions (of euros) in this team," Becali said. "I give Hagi a 400,000 euro salary per year and if he fails to apply my orders, then he must leave."

Hagi said he wanted to stay at the club and pass on what he had learnt as a player to his squad.

"I have a job here, Steaua must become a top European team again and I'll stay here until I manage to teach my players to apply my rules of discipline and efficient play on the pitch," Hagi told reporters.

The former playmaker scored 35 goals in 125 matches for Romania and won the UEFA Cup and European Super Cup in 2000 with Galatasaray.
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Becali Hagi'nin manejeri degil mi idi? Parayi veren takimi yapar. Bu konuyu bilemem ama Hagi o kafayi cok carpacak. Kolay degil TD olmak.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Cengiz Akgun wrote:Becali Hagi'nin manejeri degil mi idi? Parayi veren takimi yapar. Bu konuyu bilemem ama Hagi o kafayi cok carpacak. Kolay degil TD olmak.
Evet ayni zamanda Romen Futbolunu arka planda yöneten kişi. Hagi'ye ben en fazla 5 maç zaman veriyorum. Aslında GS'da iyi işler yapmıştı ve 2005-2006 sezonunda gelen şampiyonluğu o hazırlamıştı.

Sinan
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Menajer Becali ile steau başkanı başkanı Becali(ki siyasetçidir) aynı kişi değil. Birinin adı Gieovanni diğerinin adı George(gigi)'dir.

hatırlatayım dedim. :lol:
Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Mehmet Gorgen wrote:Menajer Becali ile steau başkanı başkanı Becali(ki siyasetçidir) aynı kişi değil. Birinin adı Gieovanni diğerinin adı George(gigi)'dir.

hatırlatayım dedim. :lol:
Doğru bu kuzeni olan Gigi. Adamlar birbirlerinden nefret ediyorlar zaten. Bu adam hafif manyaktır diye duymuştum, Hagi'nin işi zor.

Sinan
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ben Hagi'nin cok iyi bir hoca olacagini dusunuyordum. Hatta 5 sene icinde GS'a 2. UEFA kupasini aldirabilecegini bile dusunuyordum. Ama malesef futbolculukla antrenorluk arasindaki farki anlamadi; cok konustu, cok sert cikislar yapti ve "Hirsiz" olayi ile iyice batti. O yonden duzelirse yinede onun cok iyi bir hoca olabilecegini dusunuyorum.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Celal Gürcüoglu wrote: O yonden duzelirse yinede onun cok iyi bir hoca olabilecegini dusunuyorum.
Sadece bilgi yetmiyor. Personality denilen gorgu, alcak gonulluluk, kultur de lazim insanlari yonetip cali$tirmak icin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Celal Gürcüoglu

Cengiz Akgun wrote:
Celal Gürcüoglu wrote: O yonden duzelirse yinede onun cok iyi bir hoca olabilecegini dusunuyorum.
Sadece bilgi yetmiyor. Personality denilen gorgu, alcak gonulluluk, kultur de lazim insanlari yonetip cali$tirmak icin.
Bende onu diyorum iste Cengiz abi. Bagirma cagirmayi, "hirsizsiniz siz" gibi cikislari, vs. yi birakip adam gibi yaparsa bu isi, o zaman cok iyi bir hoca olabilir.
Celal Gürcüoglu

Post Reply