2007-2008 Sezona Hazirlik donemi ve Maclari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

MAraton.com'dan takip ettigim kadariyla bastan sona atak oynuyoruz ama daha bir gol atabildik. Umit bariz bir pozisyon kacirmis az once. Okan'in adi daha cok geciyor orta sahada. Ilk yarida Arda ve Baris'in adi geciyordu.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Bende dikkat ettim. Baris'in adi cok gecti.

Kendisi hakkinda hic bir bilgim olmadigi icin soruyorum. Acaba uzun orta sahamiza guven getirebilecek capta bir futbolcu mu?
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Murat Gokcigdem wrote:Bende dikkat ettim. Baris'in adi cok gecti.

Kendisi hakkinda hic bir bilgim olmadigi icin soruyorum. Acaba uzun orta sahamiza guven getirebilecek capta bir futbolcu mu?
Ben daha hic izleyemedim. Aslinda sagbek olarak dusunuluyor sanirim, ama orada pek iyi oynayamamis. Ama hucumda fena degil sanirim. Sabri'le formayi paylasacak gibi duruyor.

Feldkamp ilginc degisiklikler yapiyor. sagbek Ugur'u cikartti, M. GUven'i soktu. Acaba Linderoth'u sagbekte mi deniyor yine? Sagbek'im yok mesaji mi vermeye calisiyor? Ugur fena degildi okudugum kadariyla, ortalari falan da var.

Bize karsi oynayan kaleciler de devlesiyor. Ilk yari Onur, ikinci yari Attila.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Radyoda da Barış'ın ismi çok geçiyor..
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Feldkamp herhalde bu macta oynayan Orkun, Song, Servet, Volkan, LInderoth, Arda'da kesin karar kildi. Onun disinda Lincoln ve Sabri var tabi ki.

Forvette ve sagbekte belirsizlik var sonuc olarak. Bir de Baris var gayet iyi oynayan. Serkan'la birlikte piyango oldular bu sene bize.

Neyse mac bitti. Feldkamp'in memnun kaldigini saniyorum. Bir de su pozisyonlarin bir iki tanesini sokabilseydik.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Feldkamp Ugur'u begenmis, buna cok sevindim. Neyseki sakatliktan son anda kurtulup trene yetisti.

Feldkamp israrla ARda'yi begendigini soylemiyor, sanirim baski altinda tutup terbiye etmeye calisiyor.
Feldkamp, ilk 11'i ligin ilk maçından 1 gün önce belirleyeceğini belirterek, ''Uğur, ikinci maçı olmasına rağmen çok iyi oynadı. Bu maçta savunmanın göbeğinde oynattığımız Song ve Servet ikilisi, daha uyumlu göründü. Bu ikilinin önünde oynayan Linderoth ile olumlu bir grup oluşturdular. Barış ise çok istekliydi ve çok çalıştı. İkili mücadelelerde olumlu görünmesine karşın, kimi pozisyonlarda oyununu güzelleştirmek isterken, tam performans sağlayamadı. Arda iyiydi, ancak daha iyi olursa tam istediğimiz Arda olacak. Ümit Karan'a gelince oyun başında çok kişinin rahatlıkla gol yapabileceği pozisyonu değerlendiremedi. Sanırım bu pası beklemiyordu. Hakan ise 3 haftalık sakatlıktan çıkmasına karşın, maçta değerli bir futbolcu olduğunu gösterdi, duran toplarda geriye gelerek arkadaşlarına yardımcı oldu'' diye konuştu.

Oyundan genel olarak olarak memnun olduğunu kaydeden Feldkamp, ''Ama girdiğimiz gol pozisyonlarını değerlendirmede eksiğimiz vardı. 4 gol daha atmamız gerekirdi. Bu kadar gol pozisyonuna girdiğimiz maçlarda her zaman 1-0 kazanamayabiliriz. Bunun çok zor olduğu maçlar da olabilir. Onun için bu pozisyonları değerlendirmemiz gerekir'' dedi.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ismail Gezer wrote:Yine bir maçı daha kaçırdım. Suçlu Özgür Hoca :D
Guzelce takibedip, basligi guncellemedigim icin sucluyum ama, yanlis tarih yazma sucu, staff member'lardan bir baskasina ait... :) Adaletin keskin kilici sucumu ona gore saptasin!
Özgür
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Macin ozeti:

http://www.dailymotion.com/yeme128/vide ... yaka_sport

Ozetler cok guzel hakkaten. Giderek saglam bir takim oldugumuz belli. Aramizda canli seyreden varsa onlarin da gorusleri onemli tabi.

Arda yine 3 kisiden siyrilmis mukemmel sekilde ama musait pozisyonda vurmayip, kaleciyi de gecmek istemis. Bir de uzaktan sol ayakla sert sutu var. Kalli'nin dediklerine gucenmemis, cok gayret ediyor.

Attigimiz gol cok guzel, Umit cok ince bir kafa pasi veriyor, Hakan da cok guzel koseye gondermis. Hakan 15 sene onceki gibi hucum presler yapmis bu macta. Bir tanesi az daha gol oluyordu.

Ozetlerde hic pozisyonu yok Karsiyaka'nin, takim baya oturuyor. Umit cok kacirmis bir tek o endiselendiriyor. Umit-Hakan-ozgurcan'a guvenebilsek aslinda forvete gerek yok, ama ucu de istikrarsiz. Ama bu sene Hakan rekoru kirmak bir yana rahat 10'un uzerinde gol atacak gibi duruyor. Iyi bir forvet geldigi anda Kalli Umit'i kesebilir, fantazi vurus sevdasi devam ederse.

Onun disinda yine kose vurusundan Song'un guzel kafa vurusu var. Hakan'a yapilan derinlemesine ortalarda yakalanan pozisyonlar var. Baska bir frikik organizasyonunda Volkan'in sert vurus var. Hakan Unsal'in iyi zamanlari gibi olacak. Karsiyaka kalecileri cok basarili macin tamaminda. Kisacasi ben begendim takimi.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ozetlerden her ne kadar yorum cok saglikli olmasada ki bu goruntuler bayagida uzun olmasina ragmen diyorum bunu, bende takimi begenenlerdenim. Hatta Hakan'i bile begendim (anlayin artik) :) Takima forvet sart, kesin. Bu kadar pozisyona 1 gol cok az. En az 3 olmasi gerekirdi. Bu maca gore gidisat iyi gozukuyor...
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Oguzhan Basyigit

Post by Oguzhan Basyigit »

kendimce bir kaç yorum yapmak istiyorum

maçın en iyi oyuncusu bence servetti..songun rakibe yetişemediği yerlerde fişek gibi çıktı ve atakları kesti..servet müthiş oynadı ve öyle gözüküyor ki milli takımın da bankosu olacak hatta uefada boy gösterdikten sonra avrupaya gidebilir,o fizikte birine oranla inanılmaz fuleleri var

Song,sanki hızını mı kaybetmiş ?

Uğur,hani bu takıma sağ bek lazım diye bağırıyor, sanırım nedenini anlıyorsunuzdur,sadece 1 tane dribling yaptı,defansı çook iyi ama Burası Galatasaray,sadece defans ile olmaz,çok top şişiriyor

volkan,çok koşuyor ama çoğu gereksiz daha ; kim nederse desin hazır değil herzaman dediğim gibi duvardaki çatlaktan su sızmasını engeller ama duvarı sağlamlaştırmaz

tobias,çok koşuyor pasları akıllı,yer tutuşu çok iyi

Barış,çok mücadele ediyor çok koşuyor benim çok hoşuma gitti hem ortaalan hem de bekteki performansı..sağ bekte kesinlikle uğurdan iyiydi..ortaalanda çok rahat top kapıyor

Arda,şov yaptı sadece 1 pozisyonda hatalı çalım yaptı sanırım kalli de çıldırmıştır..2.devre rakip cezasaahsının sağı önce sağa sonra sola çekti orta beklerken tekrar sağa çekti ve önünü kapattı..genelde ise çok iyiydi mücadelesi de yüksekti,alkış alan top çalmaları da oldu

ümit karan,gerçekten şanssızdı ama sadece gol yönünden..etkili bir maç çıkardı,özellikle bir kafası varki nasıl girmedi anlamadım

hakan şükür,attığı gol harikaydı,ilk kez uzun zamandır topa bukadar net,sert vurdu..onun dışında hava hakimiyeti iyiydi ama tamamen kalitesiz karşıyakasavunmasına bağlıyorum..çok pozisyon kaçırdı ve beni çıldırttı

serkan,birisi bu çocuğa kendini yereatmaması gerektiğini söylesin..oyuna girdi rakip cezasahasının solunda rakbin solundan atıp sağından geçiyor topu alsa ortayapsa tehlike olacak ama arkadaş yüzüne gelen rüzgardan kendini yere atmasa..kesinlikle çok etkili bir oyuncu
Niyazi Gunay

Post by Niyazi Gunay »

Oguzhan Basyigit wrote: ümit karan,gerçekten şanssızdı ama sadece gol yönünden..etkili bir maç çıkardı,özellikle bir kafası varki nasıl girmedi anlamadım

hakan şükür,attığı gol harikaydı,ilk kez uzun zamandır topa bukadar net,sert vurdu..onun dışında hava hakimiyeti iyiydi ama tamamen kalitesiz karşıyakasavunmasına bağlıyorum..çok pozisyon kaçırdı ve beni çıldırttı
Ben iki seneden beri takimin en buyuk eksikliginin forvet oldugunu soyluyorum. Sag bekten once forvet gerekiyor(en kotu ihtimalle Ugur veya Sabri bek oynar Baris acik oynar). Hic geregi yokken milyon tane stoperimiz oldu ama esasli bir striker'imiz yok. Keske forvet aramaya gecen senenin basinda baslasalardi.

Umit Karan sansiz falan degil, istikrarsiz. 1 mac 4 attip on mac yatiyor. Bir sekilde insanlarda Umit'e hic bir tepki yok. GS gibi kolay pozisyona giren (TSL den bahsediyorum) takimda, leblebi gibi gol atmasi lagzim. Inanilmaz laubali oynuyor. Cok ciddi soyluyorum bu sekilde devam ederse yerini Serkan'a kaptirir,Kalli boyle laubali adama fazla tahamul etmez.

Bu sene hersey forvetin verimine bakar. Gecen seneden daha az gol yeriz ama sampiyonlugu ne kadar attigimiz belirleyecek.
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Hakan'in golu cok klas.
Arda yine yemis o iki pozisyonu. Ezmis toplari ikisinde de.
Gundem BJK ve FB'deyken iyi oluyor. Takim biraz oturmaya baslamis.
Oguzhan Basyigit

Post by Oguzhan Basyigit »

Niyazi Gunay wrote:
Oguzhan Basyigit wrote:
Ben iki seneden beri takimin en buyuk eksikliginin forvet oldugunu soyluyorum. Sag bekten once forvet gerekiyor(en kotu ihtimalle Ugur veya Sabri bek oynar Baris acik oynar). Hic geregi yokken milyon tane stoperimiz oldu ama esasli bir striker'imiz yok. Keske forvet aramaya gecen senenin basinda baslasalardi.

Umit Karan sansiz falan degil, istikrarsiz. 1 mac 4 attip on mac yatiyor. .
Sağ bek ihtiyacı,çok kaliteli santrfor ile eş zamanlı bir ihtiyaç bence..Galatasarayın sağ beki okadar kısırki..şimdi ben gidip morientesi alacağım elimde tobias ve lincoln gibi kanat oyuncularını kaçıracak 2 adam var ve bunlara dünya para akıtmışım(ki lincoln ilk sene tam tamına 6 milyon euro alacak) tabiki sağ beke hakkını veren bir adam almamız lazım..eğer ortalama takım yapacaksak evet gerek yok sağ beke..

ümit bence gol açısından şanssızdı asla yatmadı maçta oldukça çalışkandı
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Umit Karan yatmadi ama surati asik gibi. Gönderiliyor mu acaba ;-) ...
kazmanin teki herif, kiblesi hic belli olmuyor, insan sut cekerken dengesini
kaybeder mi, o kaybediyor iste, demek ki fundemental bir eksik var.
Ona harcana zamana yazik...gitmesini istiyorum...bir umut iste...Hasan
Kabze gibi oyuncuyu yakti meymenetsiz.

Takimi iyi bulmadim ben acikcasi. Defans cok acik veriyor, orta saha BJK
FB'ye göre zayif. Dun oynanan kupa macini baz aliyorum. Her iki takimi da
tebrik ederim, seyri guzel bir mac oldu. Ibrahim Uzulmez'in Kezman'a
hareketi cok cirkindi, agir ceza almasi gerekiyor. Ibo erkeklige sigar mi
yerde yatan adama birak ayagi, diz atmak??! Neden yapti bunu anlamasi
guc...bakalim ne ceza alacak...ayrica mac boyunca epey pet sise ve
cisimlerin atildigini belirtmeliyim...nasil bir ceza gelecek acaba...
dönelim GS'a...

GS'da ilerde kosu yapacak adam yok, Hasan Kabze vardi onu da yolladilar.
Defans tam corba olmus. Sag ve solda oynayan gencler kusura bakmasinlar
yeterli degiller (Ugur, Ferhat yani). Orta saha zayif kaliyor. Lincoln hakkinda
yorumu mu sonraya sakliyorum. Kalede kim duracak belli degil ama kim
durursa dursun gunah kecisi secilecek ilk firsatta. Sergiledikleri oyun buna
musait diyebilirim. Fevzi'yi göndermeyeceklerdi...Ozan Orkun'un sergiledigi
oyundan memnunmusun gercekten?
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

...bakiniz hirsli futboluyla dikkat cekmis :o

http://www.fotomac.com.tr/gal103.html
Post Reply