Kına zamanı.. 5 maçlık kına lazım..

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

O trumpet dedigim malum sahis ,
bir mali kongrede Galatasaraydaki yonetim yanlislari
ile ilgili konusma yapan 20'li yaslarda bir gence
konusmadan sonra fuayede bagirmaya basladi ki
cocuk yasina gore iyi ve saygili bir konusma yapmisti.
Tabii hemen araya girdim, cocugu korudum.

Sonra bunu burada yazdim. Buradan atilmis bir katilimci,
ozelden yazdi:'' Ah kankam Sinanda cok uzgun, babasi heyecanli falan, yanlis yapmis tabii
cok buyutmeyelim '' falan diye. Hani su ''AIG kabulu yoluna bas koyduk,
yemin ettik , yemek duzenliyoruz '' diyen.

Bizde tamam dedik. Sonradan ogrendik oyunculara satilan evleri, baska baska iliskileri vs...

Ogul gidecince birden cok kotu yonetilir olmus haaa.
Vah vah
NO ADNANS, NO CRY !!
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:Ha bir de Suren, Cansun, Sardan ve Kalpakcioglu'nu da atsalar keske. Senelerce ekonomi bakanligi yapmis Isin Celebi'nin halka acilis hakkindaki son sozlerine dikkat cekerim. Bu vizyon sahipleri Jardeli, bulent akini falan getirmek icin 3 kurusa kulubu sattilar, hem de herkesin gozu onunde minareye kilif gecirerek, siz hala canaydin manaydin diye soylenip duruyorsunuz.

Ozan Ersoy
Ozancıgım, bu konuda kor noktan mı var, inadına mı yazıyorsun? Sen yazdıkca ben de yazacagım, 100 bin Euro parası odenmeyip GS'dan ayrılan, ayrılmaya giderken sopayla ziyaret edilen Ribery 20-25 milyon Euro karşılığında transfer olmus, bugun GS'ın olabilecek 20-25 milyon Euro. Ne yapalım Canaydın'a söylenmek yerine, bravo be, ne güzel kaçırdı yönetim Ribery'i helal olsun falan mı diyelim?

Jardel diye tutturmuşsun, sen GS'ı Jardel batırdı dersin, ben bakar Terim'in ikinci dönemince alınan ve hepsi bir Jardel etmeyip toplam maliyeti de Jardel'i geçen Ali Lukunku ve ekürisini sayarım (ha Jardel ile CL'de çeyrek final var, Ali Lukunku ile olanı sen yaz bir zahmet). Ama sen sana hayatında GS'dan olup olamaycak en büyük başarıyı gösteren Süren atılşsın diyeceksin, kötü transferlerine bir de spor fiyaskolarını ekleyen Canaydın'a söylenmek de kabahat olacak.

Yaz o zaman, adam pek başarılı, Ribery'den Sahip Som'a, ikinci Terim döneminden Marek, Carrusca, Inamoto'ya verilen milyonlarca Euro'ya Canaydın pek başarılı o yüzden söylenmeyin de, biz de anlayalım.

Ayrıca 19 Mayıs gününe gelinmesinde herkesin rolü sayılırken bugünkü yönetimi de unutmayalım. Stadı çapulculara bırakmakta, her sene yıldız alıyoruz deyip GS'a tapon adam sokup, Tromso ve bu seneki CL hüsranlarını yaşatmaktaki rolleriyle kendi bahsettikleri 20 milyon Euro kaybında gırtlaklarına kadar rolleri vardır.

19 Mayıs 2007 Süren ya da Şardan döneminde olmadı, Canaydın döneminde oldu. Tesadüfen bugünlere rastlamış bir olay değil herhalde.

Süren mali durumu kötü idare etmiş, fahiş hatalar yapmış olabilir. Bugün GS'da oprtünist, kötü niyetli bir sürü insan da olabilir. Ama sen ne kadar ugrşırsan ugraş, bunlar Canaydın'ı iyi, hatta vasat bir başkan dahi yapmıyor. Klüp UEFA sıralaması tarihinin en hızlı düşüşllerinden birini yaşarken TVlarda ben başarılıyım tipi laflar edip, sonra bunu vebalini Süren'e ona buna atamazsın yahu. Forumda biraz daha yazmaya devam etsek neredeyse arkadaşlar Ribery'i de Süren kaçırmış duyum aldık diyecek hale geldik neredeyse. Sanki beş senedir klübün yaşadığı futboldan amatör branşlara bir sürü rezalet yaşanırken Canaydın NASA'da roket yapıyormuş, biz de adama söylenen garip bir grubuz.

Ali
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ali Gursel wrote:
Ozan Ersoy wrote:Ha bir de Suren, Cansun, Sardan ve Kalpakcioglu'nu da atsalar keske. Senelerce ekonomi bakanligi yapmis Isin Celebi'nin halka acilis hakkindaki son sozlerine dikkat cekerim. Bu vizyon sahipleri Jardeli, bulent akini falan getirmek icin 3 kurusa kulubu sattilar, hem de herkesin gozu onunde minareye kilif gecirerek, siz hala canaydin manaydin diye soylenip duruyorsunuz.

Ozan Ersoy

Ali
Bunun anlatmasi cok uzun surer ama Canaydinla, Sureni ve ekurisini
ayiran en onemli ozellik niyettir. Yanlis transfer, kotu spor yonetimi,
adam harcama , kuliscilik, ketunluk, benmerkezcilik, yavas reaksiyon , falan beceri eksikligi ve yonetim tarz kusurlaridir.

Ama AIG gibi bir finansal sahtekarlik, maket icin 10 milyon dolarlar, GS'nin borclarini deftere kaydetmeyip oldugundan az borclu gostermeler,
gibi niyetin hakikaten baska turlu adlandirilacak, niyetin sorgulanacagi hareketler oldu.

Cok kisaca beceri noksanligi versus kotu niyet ve cikar elde etme diye ozetleyelim.

Canaydin bir gecis donemi baskanidir, sportif basaridan cok
borclarin yapilandirilmasi, stad yapimi, Rivayi halletme,
sirket birlestirme gibi GS'nin gelecegi icin daha onemli,
sevimsiz, sabir ve zaman gerektiren, bunlari yaparken de
60 milyon USD'nin altina girebilen biridir. Bunlar sevimsiz islerdir.
Futbolcu transfer edip poz vermeye, gazetecilere roportaj vermeye,
soyunma odasinda prim dagitmaya, vs... benzemez.

Bir defa daha yaziyorum, Canaydinci degilim ve ona oy vermedim.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Alpay Dedeoglu wrote:
Ali Gursel wrote:

Ozan Ersoy

Ali
Bunun anlatmasi cok uzun surer ama Canaydinla, Sureni ve ekurisini
ayiran en onemli ozellik niyettir. Yanlis transfer, kotu spor yonetimi,
adam harcama , kuliscilik, ketunluk, benmerkezcilik, yavas reaksiyon , falan beceri eksikligi ve yonetim tarz kusurlaridir.

Ama AIG gibi bir finansal sahtekarlik, maket icin 10 milyon dolarlar, GS'nin borclarini deftere kaydetmeyip oldugundan az borclu gostermeler,
gibi niyetin hakikaten baska turlu adlandirilacak, niyetin sorgulanacagi hareketler oldu.

Cok kisaca beceri noksanligi versus kotu niyet ve cikar elde etme diye ozetleyelim.

Canaydin bir gecis donemi baskanidir, sportif basaridan cok
borclarin yapilandirilmasi, stad yapimi, Rivayi halletme,
sirket birlestirme gibi GS'nin gelecegi icin daha onemli,
sevimsiz, sabir ve zaman gerektiren, bunlari yaparken de
60 milyon USD'nin altina girebilen biridir.
Bunlar sevimsiz islerdir.
Futbolcu transfer edip poz vermeye, gazetecilere roportaj vermeye,
soyunma odasinda prim dagitmaya, vs... benzemez.

Bir defa daha yaziyorum, Canaydinci degilim ve ona oy vermedim.
Sevgili Alpay,

İşte anlaşamadığımız nokta boldlu, korkarım deliller de benden yana. Geçiş dönemi başkanı Fatih Terim'i getirip, 10 senede şunu bunu alacağız sözü verip, bir sürü ismini unuttuğumuz oyuncuya iki senede milyonlarca Euro verip icraate başlamaz.

Geçiş dönemi başkanı ilk iş Lucescu ile sözleşme yapar. :wink:

Şu tarihi revizyonu arada çıkarabilirsek ve Canaydın'ı geriye dönüp olmadığı birşey yapmaz isek bence çok rahat anlaşırız.

Canaydın en az Süren kadar "glory" için GS başkanı oldu, hayali Avrupa'nın zirvesine yakın bir klübe başkan olmaktı.

Bu konuda cok kötü çuvalladı (ama Ozan bir konuda haklı, FT hatası bu forumda da çok kişinin taraf olduğpu ve kolay düşülebilecek bir hata idi), çuvalladıktan sonra, aynı Irak'a nükleer bomba bulmaya giren Amerikalıların bomba ve terörist bulunamayınca, biz zaten buraya demokrasi yaymaya gelmiştik gibi dönüş yapması gibi, enkaz devraldım, projeler için buradayım, resim çektirmek için değil dedi.

Canaydın'da insanı çileden çıkaran işte bu tavır. Geçiş dönemi ve proje adamı göreve gelip Luce'yi yollayıp FT ile anlaşma yapmaz, yapsa dahi transferi ona bırakmaz, hoca bütçe falan yok, gençlerle ne yapılacaksa yap der (zaten o zaman FT gelmezdi).

Bence zarı sallayıp (kendi parasıyla dahi olsa) tutarsa keyfine varıp, tutmazsa enkaz devraldım muhabbeti yapan insan da en az maket işini yapan kadar kötü niyetlidir. Ben sırf o yüzden kongrenin bu adamı tekrar tekrar seçmesini hazmedemiyorum.

Üye olsam, çıkıp konuşmasında benim ilk iki senemde bazı hatalarım oldu, bunlar da klübün zaten kötü olan ekonomık yapısını iyice bozdu, devir bunu düzeltme devri onun için göreve talibim deseydi, ben de alkışlar, rakibine bakar, belki de oy verirdim.

Aevgili Alpay, her mevkide liderlik sorumluluk almak demektir. Hatta herkesden önce kendin almak demektir. Ama sen her yanlış giden işten sonra, kendi beceriksizliğin de dahil her sorunu senden öncekilere, teknik direktörlere, olmayan transferi seyirciye, ona buna yüklemeye kalkarsan senden lider olmaz, proje adamı da olmaz.

Son olarak, proje adamlarına göreve geldiklerinden beş sene sonra hani projeler dendiğinde cevap, eh stadda ihale de bugün yarın, Riva'dan ötesi köprü, köprüden geçer vak vak, aman Fadimemin eteği de ıslak olmaz. Sana en az bir projede birşeyler gösterir.

Canaydın'a oy vermediğini biliyorum, versen de fikrin benim için kıymetli olurdu zaten, yani öyle bir sorgulama derdim olmazdı. Ama umarım birkaç gündür düzgün gidiyor gibi gözüken şeyler böyle devam eder, Canaydın hala düzgün birşeyler yapabilir ama yönetim olarak kamuoyunu, karşılarındaki insanları ahmak yerine koymaktan vazgeçmeleri lazım.

Ali
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Gerets'le sözleşme imzaladığı zaman afallamayan varmıydı?

Riberry 3 kuruş için kaçırılınca afallamayan varmıydı?

Sahip Som dolandırıcı çıkınca afallamayan varmıydı?

Canaydın'ın daha yığınla komik hataları vardır ama kendisi 5. yılını doldurduğu için eski hatalar unutulmaya başladı. Fatih Terim'i getirmek gibi -çok az insanın yapmayacağı- bir hata maruz görülebilir tabi, ama yukardaki sorulara bakınca Başkan olsaydım bu hataları bende yapardım diyen kaç kişi var?

Anlaşılır hatalar vardır, birde insana sinir krizi geçirten hatalar vardır. Canaydın ikincileri daha fazla yapıyor uzun zamandır.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote: Ozancıgım, bu konuda kor noktan mı var, inadına mı yazıyorsun? Sen yazdıkca ben de yazacagım, 100 bin Euro parası odenmeyip GS'dan ayrılan, ayrılmaya giderken sopayla ziyaret edilen Ribery 20-25 milyon Euro karşılığında transfer olmus, bugun GS'ın olabilecek 20-25 milyon Euro. Ne yapalım Canaydın'a söylenmek yerine, bravo be, ne güzel kaçırdı yönetim Ribery'i helal olsun falan mı diyelim?
Ali, Canaydin'in ilk geldigi gunden beri futboldan anlamadigini yanlis atlara oynadigini soyluyorum. Kendi de itiraf ediyor. "Yaptigim en buyuk hata Lucescu'yu yollamakti ve Ribery olayidir" diyor.

Ben bunlari savunmam veya benzer sekilde Suren'in Emre ve Okan'i nasil bedavaya kacirdigina falan da girmem. Buyuk vizyon sahibi Suren'in.

Ama suna girerim. Sadece bunlara bakip elestiren sizler GS'in sahadaki durumuna bakip buyuk tabloyu kaciranlarsiniz. Hemen kadro kurmaya baslamissiniz iki duzgun hareket yapilip heyecanlaninca. Lincoln de gelince "fit" olacaksin yani. Hele Juninho gelseydi belki de en kral Canaydin'ci olacaktin burada.

GS korkunc bir sekilde satildi, iki gunluk zafer icin, "benden sonrasi tufan mantigiyla". Bu is bilmezlik degil, kotu niyet. Ve o gunlerde yapilan hatalar yuzunden belki de GS hic bir zaman bir daha Avrupa kupasi alamayacak.

Simdi sen avukatsin, bir muhendis kadar matematik okumadigini biliyorum. Ama bir kac rakami ekleyebilecek kadar hesap yapabildigini de eminim.

GS'in gelirlerinin %40'i satildi 40 milyon dolar ugruna. GS o zamandan beri 90 milyon dolar temettu odemek zorunda kaldi. Bu sirkete mesela Ribery yuzunden gelen zarar islenemiyor. Cunku bu sirkette gider diye bir sey yok. Sadece gelir var. Belki 10 sene sonra odenmis toplam temettu 500 milyon dolar olacak. Bir de daha o zamanlar dolar uzerinden %20-30 faizlerle alinan borclar dag gibi birikti. Kulup dolar uzerinden borclanmaya Suren zamaninda basladi. Jardel'ler, Bulent Akin'lar, maketler, Manoca deplasmanlarinda otel kapamalar. Bu kulup nasil buyur, nasil takim gelistirilir, eldeki oyuncu nasil tutulur?

Bunun matematigini nasil yapamiyorsun, bunun neresini anlamakta zorluk cekiyorsun, hangi rakami alt alta getirip toplayamiyorsun?

Ayrica bu Canaydin oyle gozukuyor ki 2-3 sene icinde seni essek gibi anirtacak. Bugun ihale yapiliyor. Ama insallah yanlis anlamazsin "ben anirdim" diyerek kurtulamayacaksin benden. O stadin onune gecip o halde videonu cekip, youtube'a koymani rica edecegim.

Ozan Ersoy
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Ozan Ersoy wrote: 20 kadar sucluyu tutukladilar. Gecen gun de bir 5 tanesi daha yakalanip tutuklanmis. Bir bakin forumlarinda nasil gaza gelmisler teroristler. Herkesi tehdit ediyorlar. Forumlarda yazilanlarin bir belge olarak kullanip daha fazlasinin iceri tikilmasi gerekiyor.
Çok talihsiz şeyler yazıyorsun yattığın şezlongundan, pişman olabilirsin bu yazdıklarına! İçeri alınanlar hakkında ne biliyorsun? Zamanı gelince hem bu maç, hem de Leeds maçı ile ilgili olayları yorumlayacağım. Ama şu an doğru zaman değil, sadece topiğe şerh koyuyorum!
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Osman Kiciman wrote: Çok talihsiz şeyler yazıyorsun yattığın şezlongundan, pişman olabilirsin bu yazdıklarına! İçeri alınanlar hakkında ne biliyorsun? Zamanı gelince hem bu maç, hem de Leeds maçı ile ilgili olayları yorumlayacağım. Ama şu an doğru zaman değil, sadece topiğe şerh koyuyorum!
Aman Leeds macindaki katilleri koruyacaksan, hic durma cunku o zamanlar o ahmakligi yapanlarin hic biri artik burada yazamiyor.

Tutuklanan hakkinda ne biliyorum? Organize suc islediklerini, dunyanin herhangi bir gelismis ulkesinde cok agir cezalar alacaklarini biliyorum. Turkiye'de ne olur kestiremiyorum.

Canaydin tutuklatti degil mi? Ya da onlar Canaydin'in kulup icindeki muhalifleri degil mi? Geciniz.

Bir de cekinmeden utanmadan, pisman olabilirsin falan diye de tehdit yollama curetini gosteriyorsun. Yonetimin ne gibilerle ugrastiginin, her gun nasil tehditler aldiginin kanididir bu.

Serh koyarken baska talihsizlige kurban olmayalim. Tavsiye edilmez.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Thu Jun 14, 2007 6:47 pm, edited 1 time in total.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Osman Kiciman wrote:
Ozan Ersoy wrote: 20 kadar sucluyu tutukladilar. Gecen gun de bir 5 tanesi daha yakalanip tutuklanmis. Bir bakin forumlarinda nasil gaza gelmisler teroristler. Herkesi tehdit ediyorlar. Forumlarda yazilanlarin bir belge olarak kullanip daha fazlasinin iceri tikilmasi gerekiyor.
Çok talihsiz şeyler yazıyorsun yattığın şezlongundan, pişman olabilirsin bu yazdıklarına! İçeri alınanlar hakkında ne biliyorsun? Zamanı gelince hem bu maç, hem de Leeds maçı ile ilgili olayları yorumlayacağım. Ama şu an doğru zaman değil, sadece topiğe şerh koyuyorum!
Bir iki serh de ben koyayim bari Osman kardesim.

Pisman olabilirsin lafini ''Bu tutuklanan insanlar GS'yi seven ve katki yapan insanlardi,
ögrenince yaptigin haksizliktan üzülebilirsin'' diye yorumluyorum seni tanidigim icin . Yoksa sonundaki isaretle yanlis anlasilmaya müsait bir cumle, hele ki bu toplu histeri doneminde.

2. serhide sezlong konusunda koyuyorum. Ozan dedigin kipir kipir faal formda zimba gibi bir adam in, aslan gibide bekar, aktivitelerden aktivitelere akar, esas sen ve ben sezlongluk olduk oglum. Ozanin sezlongla isi olmaz pek. :lol: :lol:
NO ADNANS, NO CRY !!
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ozan Kardesim,

okudum eyvah dedim, yanlis anlasilmaya müsait bir cumle, araya girdim ama gec kalmisim, senin kasteddigini demek istemedigini biliyorum. Umuyorum demiyorum , biliyorum. Cok bariscil, sakin, seker gibi bir insandir.

10-15 yildir tribune devam edersen , insanlarla yakinlasiyorsun, ahbap oluyorsun. 2 turlu sonuc veriyor, ya bazen sende kendini fanatiklige kaptirip grup psikolojisiyle yapilani hos gorebiliyorsun, veya dahan yakindan taniyip insanlara haksizlik yapilmissa eger onuda gorebiliyorsun.
Bence her iki genelleme yanlis . Tek tek vaka/kisi olarak incelenmeli.

Ozan Ersoy wrote:
Osman Kiciman wrote: Çok talihsiz şeyler yazıyorsun yattığın şezlongundan, pişman olabilirsin bu yazdıklarına! İçeri alınanlar hakkında ne biliyorsun? Zamanı gelince hem bu maç, hem de Leeds maçı ile ilgili olayları yorumlayacağım. Ama şu an doğru zaman değil, sadece topiğe şerh koyuyorum!
Aman Leeds macindaki katilleri koruyacaksan, hic durma cunku o zamanlar o ahmakligi yapanlarin hic biri artik burada yazamiyor.

Tutuklanan hakkinda ne biliyorum? Organize suc islediklerini, dunyanin herhangi bir gelismis ulkesinde cok agir cezalar alacaklarini biliyorum. Turkiye'de ne olur kestiremiyorum.

Canaydin tutuklatti degil mi? Ya da onlar Canaydin'in kulup icindeki muhalifleri degil mi? Geciniz.

Bir de cekinmeden utanmadan, pisman olabilirsin falan diye de tehdit yollama curetini gosteriyorsun. Yonetimin ne gibilerle ugrastiginin, her gun nasil tehditler aldiginin kanididir bu.

Serh koyarken baska talihsizlige kurban olmayalim. Tavsiye edilmez.

Ozan Ersoy
NO ADNANS, NO CRY !!
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Suçlu olan kimseleri tabi ki korumayacağım Ozan, ama suçun oluşmasına elverişli zemin hazırlayanları bir bir ifşa edeceğim!

Alpay orada sen veya ben de olabilirdik. (Ozan şezlongta olurdu o kesin)Örneğin Leeds maçından dolayı tekrar yargılanacak Yılmaz, polisle taraftarı engellemek için en fazla çaba harcayan kişiymiş! Düşün yanındaki arkadaşının polise saldırmasını engellemeye çalışırken, bir görüntüde sanki polise girmeye çalışıyormuş gibi görünüp gözaltına alınmış olabilirsin. 40, 50 yaşında insanlar cinnet geçirdi, kelepçelenerek tutuklandı, içeri alındı. Kimse neden mazlum GS taraftarı buhale geldi'yi konuşmadı! Hemen holigan yaftası vuruldu!

Olayın ertesi günü Akşam gazetesi bile resimlerle sıcağı sıcağına olayların, polisin kontrolsüz biber gazı sıkması sonucunda çıktığını yazmıştı. Ozan'ın objektif, gördüğünü yorumlayan biri olduğunu bildiğimden yukarıda alıntıladığım bölümü büyük bir önyargı ya da ardniyetle yazdığını düşünüyorum ve buna haliyle kızıyorum!

Neyse şu dava bir görülsün, gel 25 Haziran gel... Ondan sonra holiganizm dosyasini açmak boynumun borcu olsun :!:
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Alpay Dedeoglu wrote:Ozan Kardesim,

okudum eyvah dedim, yanlis anlasilmaya müsait bir cumle, araya girdim ama gec kalmisim, senin kasteddigini demek istemedigini biliyorum. Umuyorum demiyorum , biliyorum. Cok bariscil, sakin, seker gibi bir insandir.

10-15 yildir tribune devam edersen , insanlarla yakinlasiyorsun, ahbap oluyorsun. 2 turlu sonuc veriyor, ya bazen sende kendini fanatiklige kaptirip grup psikolojisiyle yapilani hos gorebiliyorsun, veya dahan yakindan taniyip insanlara haksizlik yapilmissa eger onuda gorebiliyorsun.
Bence her iki genelleme yanlis . Tek tek vaka/kisi olarak incelenmeli.
Alpay olabilir. Tanimam etmen Osman Kiciman'i. Yakalananlardan arkadasi oldugu belli. Belki iyi insanlar da var arada. Ama iyi insanlar da suc isleyebilir. Ceza verilirken hafifletici bir neden olabilir ama sucun islenip islenmedigine bu tip subjektif (oznel) seyler etki etmez.

Boyle organize bir sucta biri yakalanmasi gerekiyor. Burada NBA macinda basketbolcuyla yumruklasan adama 2 sene hapis cezasi verildi.

Burada herkes Canaydin'i elestiriyor ama isinin ne kadar zor oldugu belli. Suclu iceri girdiginde bile adam sebebi oluyor. Ulan GS kongresi karar alsa bir Arab'a satsa futbol takimini veya indirse kepenkleri, edecek laflari yok. Sen kimsin FB sampiyon oldu diye takimi sabote edecek?

Benim bir arkadasim gecenlerde is icin gec kalmis, bile bile girilmez sokaga girmis, hizla giderken, karsidan farkinda olmadan gelen motosikletli 17 yasinda bir cocuga carpmis ve oldu cocuk. Iyi bir insandir ama yasadigi sehrin kalburustu ailelerinden ailesi, araya bir suru insan girdi, rusvetler verildi, cikti icerden. Olen oldugu ile kaldi.

Allah kimseye vermesin. Iyi insan mi iyi insan... Ama Amerika Avrupa ve Turkiye arasindaki fark sadece ekonomik degil. Burada "murder" degil ama "manslaughter'dan" iki sene yersiniz boyle bir durumda.

Ozan Ersoy
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Ozan Ersoy wrote: Bir de cekinmeden utanmadan, pisman olabilirsin falan diye de tehdit yollama curetini gosteriyorsun. Yonetimin ne gibilerle ugrastiginin, her gun nasil tehditler aldiginin kanididir bu.
Ben gerçeklerden pişman olmayı kasdettim, hemen yazdığımı tehdit olarak aldın, bu ne paranoya be... Aman smayli falan koymayayim, Ozan efendi stres olmasin...
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Osman Kiciman wrote:
Ben gerçeklerden pişman olmayı kasdettim, hemen yazdığımı tehdit olarak aldın, bu ne paranoya be... Aman smayli falan koymayayim, Ozan efendi stres olmasin...
Yazdigina bak, sonra da ben paranoyak olayim. Hadi aslan kardesim beni sezlongumda rahatsiz etme de stres olmayayim.

Leeds macindan yargilanan adamin GS-FB macinda polisle falan isi ne? Bu durumda olan kafayi calistirir oturur asagi evinde seyreder. Adam ayiriyormus falan.

25 Haziran gelecek, dava gorulecak, holigan dosyasi yeniden acilacak !!! breh breh breh... Canaydin en buyuk terorist cikar belki o davada. Hey guzel memleketim benim hey..

Ozan Ersoy
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Osman Kiciman wrote:
Ozan Ersoy wrote: Bir de cekinmeden utanmadan, pisman olabilirsin falan diye de tehdit yollama curetini gosteriyorsun. Yonetimin ne gibilerle ugrastiginin, her gun nasil tehditler aldiginin kanididir bu.
Vallahi billahi sonundaki isaretle bende oyle anladim, ama seni bildigim icin yok olmaz dedim. !! , paranoya, efendi falan , oglum senin saftin kaymis ,
aksam bebek uyutmamis anlasilan.

Aman Ozan , alttan al, bu uykusuzluk ve is yasami adami dagitiyor. Oyle boyle degil.
Bir uyusun bak nasil kendine gelecek.

Bu arada sezlong konusunda serhim devam ediyor. OZANIN SEZLONGLA İSİ OLMAZ, ALEMLERE AKAR 8)
NO ADNANS, NO CRY !!
Post Reply