Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Volkan Aslan gibi!
Fener Vederson'u, Kartal Tello'yu alınca, Cim Bom da Volkan Yaman'ı kaptı. Polat Otel'de görüşen taraflar anlaşma sağladı. İş imzaya kaldı...
01.06.2007

Brezilya’dan sonra
Galatasaray, Sivassporlu Servet’in ardından, Antalyasporlu Volkan Yaman’ın da transferini bitirmek üzere. Özellikle A Milli Takım’ın Yunanistan deplasmanında yıldızı parlayan ve İstanbul kulüplerinin gözdesi haline gelen genç sol kanat oyuncusu ile Ay-Yıldızlı ekibin kamp yaptığı Polat Otel’de görüşen Sarı-Kırmızılı yöneticiler, prensip anlaşmasına vardı. Volkan’ın Bosna ve Brezilya maçlarından sonra resmi sözleşme imzalaması bekleniyor.

Sırada Selçuk var
Transferin gerçekleşmesinde en önemli rolü, Fenerbahçe’nin Vederson’u, Beşiktaş’ın da Tello’yu kadrosuna katması oynadı. Sol kanat kontenjanını dolduran Fener ve Kartal, Yaman’dan vazgeçince, Galatasaraylı yöneticiler işi bitirdi. Şimdi sırada Manisasporlu Selçuk İnan var. Geçtiğimiz günlerde Vestel’in patronu Nazif Zorlu ile görüşen Başkan Canaydın, başarılı orta saha oyuncusunun transferinde büyük aşama kaydetmişti.

Raşit ALTUN/fanatik

Mini yorum
Yıllardır aranan kan
Volkan’ı 4 yıl önce Antalya’nın sezon başı kampında görmüştüm. O zaman takımın başındaki Coşkun Demirbakan’a kim olduğunu sordum genç yeteneğin. “İleride büyük futbolcu olacak” demişti. Antalya 2. Lig’de mücadele ederken, bizim gibi yakından takip etmeyenler fark edemedi onu. Oysa takım Süper Lig’de vitrine çıkınca, Volkan’ın değeri anlaşıldı. Çok güçlü bir fiziğe sahip. Hem savunma hem de hücumda var. Kavisli ortaları ve uzaktan sert şutlarıyla dikkat çekiyor. Transfer edilirse sadece Galatasaray’a değil, A Milli Takım’a da uzun yıllar başarıyla hizmet eder.

Tunç KAYACI
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

CİM BOM KALECİSİNİ BULDU!..

Cimbom Orkun ile anlaştı !.. Galatasaray'da Mondragon'un takımdan ayrılmasıyla birlikte gelecek sezon kaleyi kimin koruyacağı belli oldu.

Bu sezon K.Erciyesspor'da Bülent Korkmaz'ın takımın başına geçmesiyle beraber kaleyi devralan ve gösterdiği performansla herkesi kendini hayran bırakan kaleci Orkun gelecek sezon Galatasaray'ın kalesini koruyacak.

Lig Tv'nin haberine göre Galatasaray'ın K.Erciyes kulübüyle her konuda anlaştığı ve Orkun'un sözleşmesinde bulunan bonservis bedelinin Galatasaray tarafından K.Erciyesspor'a ödeneceği belirtildi.
Insallah bu haber dogrudur.
Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Görkem KIRGIZ wrote:Bursaspor Pablo Aimar'a teklif götürmüş, pazartesiye kadar haber bekliyormuş. Vay anasını demek geliyor içimden.
Aimar'a bu teklifi menejeri iletmez bile. Yalan haber. Bursa'nın tüm bütçesi 5 milyondan fazla değildir. Adam yılına en azından 3-4 milyon Euro alır.
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

ÖMER'DEN İLGİNÇ AÇIKLAMA!..

Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray'ın transfer listesindeki Bursasporlu futbolcu Ömer Aysan Barış, bugün yurtdışından döndükten sonra ilk açıklamasını yaparak, "Bursaspor ile yapılan görüşmeler olumsuz geçiyor. Şu anda beni isteyen üç büyüklerden transferime en yakın olan kulüp Galatasaray" dedi.

Bursaspor'un Galatasaray'ı 2-0 yendiği ligin son maçında, attığı 2 golle takımına galibiyeti getiren ve oynadığı futbolla üç büyüklerin transfer listesine giren Ömer Aysan Barış, transferiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Barış, "2 yıldır Bursaspor'da oynuyorum ve sözleşmem sona ermesine karşın etik kurallar gereği önce Bursaspor ile görüşüyorum. Ancak şu ana kadar menajerim ile yönetimin yaptığı görüşmeler olumsuz geçti" dedi.

Yurtdışındayken dahi üç büyük kulübün kendisini telefonla aradığını ve kimseye söz vermesini istemediklerini vurgulayan Ömer Aysan, "Bursaspor'u ve Bursaspor taraftarını çok seviyorum. Yeşil beyazlı kulüpten de hakettiğim parayı istiyorum. Ancak kulübün bana teklif ettiği rakam ile benim istediğim rakam arasında biraz fark var. Benim yerime başka biri olsa, şimdi gözü kapalı üç büyüklerden biriyle sözleşme imzalardı. Ben Bursaspor için elimden gelen her türlü fedakarlığı yaptım. Ama tek taraflı fedakarlık olmaz. Şu anda üç büyüklerin arasından transferime en yakın kulüp ise Galatasaray" diye konuştu.

Ömer Aysan Barış, 2 sezon önce Bursaspor'a Kocaelispor'dan transfer olmuştu
BU oyuncu son oynadigimiz Bursa macinda iki guzel gol atmisti bize, bunlarin biri 30 metreden cok sert bir suttu. Cok hirsli oynadigi icin GS'a kendini begendirmeye calistigini hissetmistim. 82 dogumluymus. Orta saha oyuncusu.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

O.MARSİLYA RESMİ SİTESİ: "RİBERY'İ BAYERN MÜNİH'E VERDİK."

"BEDAVAYA ALDIK, 25 MİLYONA SATTIK, KERİZLER KERİZLİĞİNE YANSIN"

Son cümleyi söylediler mi bilmiyorum ama enazından içlerinde geçirmişlerdir. Kara başkan papa diof'un bizim özhan abi'den daha akıllı olduğu ispatlandı.

http://www.om.net/
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

"Dunyada aptal ve enayiler ikdisadi yonde karar verme ve ticaret yapma ozgurluklerini kullandiklari surece ya da onlara bu hak tanindigi surece akilli olanlar bunlarin sirtindan kazanmaya devam edeceklerdir."

Cengiz Akgun, 4 Haziran 2007
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mehmet Gorgen wrote:O.MARSİLYA RESMİ SİTESİ: "RİBERY'İ BAYERN MÜNİH'E VERDİK."
Daha tam "verdik" dememisler, astiklari daha cok "vermek uzereyiz" gibi bir aciklama:
Google Tercumesi wrote:OFFICIAL: MEET OM/BAYERN MUNICH IN CONNECTION WITH FRANCK RIBERY
04/06/07 - Official official statement OM

The President of Olympic of Marseilles, Diouf Pope, and the Manager General of Bayern Munich, Uli Hoeness, met this Monday in connection with Franck Ribéry.
The discussions are in very good way.

The leaders of the two clubs are agreed to be re-examined in the very next days to ratify a possible agreement on the transfer of the player to Bayern Munich.

If an agreement is found, the OM will authorize Franck Ribéry to pass the traditional medical visit preliminary to its signature.
(Orjinal Fransizcasi)

Bizimkiler bir konuda bari hakli ciktilar ama canim!!! :D :evil: 2-3 milyona razi olmamislardi, en az 10 milyon isteruk diye! Haberlerdeki rakamlara bakilirsa, 25'e gidiyor gibi... Eh, bizde kalsa, belki o kadar piyasasi olacak miydi, milli takima ayni sekilde secilebilecek miydi orasi da bilinmez ama, kendi "malimiz" olmasi gereken seye, zugurt halimizle cene yoruyoruz, yoneticilerimizin isbilirligi sagolsun! Mert'in onerisi vardi ilk ciktiginda bu fiyasko ortaya, yoneticiler kendi ceplerinden versinler diye. Vermeleri lazim simdi bu parayi...
Özgür
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Sezgin: Serkan Çalık yeni Ribery olacak!

FUTBOL AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin, Almanya’ın Essen takımından transfer edilen Serkan Çalık’a kefil. 20 yaşındaki genç futbolcunun patlama yapacağını vurgulayan Sezgin ‘Seyredince herkesin ağzı açık kalacak. Stili Ribery’ye benziyor. Galatasaray’a çok şey kazandıracak’ diye konuştu.

Aysan kapışması
Galatasaray, sezonun son maçında kendisine 2 gol atan Bursalı sağ kanat oyuncusu Ömer Aysan Barış’ı takibe aldı. 23 yaşındaki genç futbolcu için Fenerbahçe’nin de devrede olduğu vurgulandı

TEKNİK direktör sorununu çözdükten sonra transfer harekatına başlayacak olan Galatasaray, Bursasporlu genç sağ kanat oyuncusu Ömer Aysan’ı da listesine aldı. Ancak karşısına ezeli rakibi Fenerbahçe çıktı.

Cim-Bom’un, sezonun son maçında kendisine 2 gol atan ve bir topu da direkten dönen 23 yaşındaki Yeşil-Beyazlı futbolcuyu yakın takibe aldığı ve teklif yaptığı vurgulandı. Sarı-Kırmızılılar’ın 1.77 boyunda ve 71 kilo ağırlığındaki Ömer Aysan’a 3 yıllık sözleşme önerdikleri ifade edildi. Ancak Fenerbahçe’nin de kendisiyle ilgilenmesi ve Galatasaray’daki bazı orunlar nedeniyle genç futbolcunun henüz net bir yanıt vermediği belirtildi. Ömer Aysan için son kararı da yeni hoca Feldkamp’in vereceği kaydedildi.

Orkun gelir, Aykut gider

GALATASARAY Yönetimi file bekçisi Mondragon ile yollarını ayırmasından sonra kaleyi Erciyespor’dan Orkun’a teslim etmeyi planlarken yedek kalecisi Aykut da bu transfer karşısında Bursaspor ile anlaştı. Gizli tutulan uzlaşmaya göre Orkun’un Galatasaray’a imza attığı gün Aykut’un da Yeşil-Beyazlılar’la sözleşme imzalayacağı belirtildi.

star gazetesi
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

HAYIRLI OLSUN............

İşte G.Saray'ın gurbetçileri

İşte Galatasaray'ın transfer ettiği iki genç gurbetçinin futbol kariyerleri....5 Haziran 2007 17:54Galatasaray, Almanya 2. Ligi'ne veda eden Rot Weiss Essen'den transfer ettiği Barış Özbek ve Serkan Çalık, Türk futbol kamuoyunun tanımadığı isimler. İşte takımın önemli futbolcuları olarak gösterilen iki isim hakkında herşey:

Servet'in ardından Sarı kırmızılıların kadrosuna kattığı iki gurbetçi futbolcu, bu sezon takımları küme düşse de diğer gurbetçi futbolcu Barbaros Barut ile birlikte sivrilen isimler oldu. Özellikle Daum'un takımı Köln ile yapılan maçta rakip takımı dağıtan isimler olan genç yıldızlar, yine de Essen'in küme düşmesini engellleyemedi. İşte Barış Özbek ve Serkan Çalık'ın istatistikleri:

BARIŞ ÖZBEK

14. Eylül 1986 doğumlu olan Barış Özbek orta sahada ve kanatlarda forma giyebiliyor. 1.80 boyundaki genç futbolcu, 2003'te Hordel'de profesyonel kariyerini başladı. 2005'te Rot Weiss Essen'e transfer olan futbolcu, defansif bir anlayışa sahip. Bu sezon 25 maçta forma giyen Barış, 1 gole imza attı.

SERKAN ÇALIK

Rot Weiss Essen'in hücumdaki isimlerinden biri olan Serkan Çalık, 15. Mart 1986 doğumlu. Daha önce Monchengladbach forması da giyen genç yıldız, bu sezon 32 maçta oynadı ve iki kez fileleri havalandırdı. ancak sezonun en önemli maçını Daum'un takımı Koln'e karşı oynayan Serkan, 1 gol attığı maçta özellikle Alpay'a yaşattığı zor anlarla dikkat çekti. 1.67 boyundaki futbolcunun sözleşmesi sona eriyordu.

Ligtv

"Ergün ayrılıyor"

Galatasaray Futbol Şube Sorumlusu Adnan Sezgin, sarı-kırmızılı takımın transferleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Sarı kırmızılı takımın yeni teknik direktörü Feldkamp'ın basın toplantısından sonra açıklama yapan Sezgin, iki gurbetçi futbolcu ile sözleşme imzaladıklarını belirterek, şöyle konuştu: "Essen'de oynayan Barış ve Serkan ile sözleşme imzaladık.

Hocamız da onları biliyordu aslında bu imzayı daha önce attık ama açıklamayı bugüne bıraktık. Sözleşmesindeki tarih nedeniyle böyle bir yol izledik. Gerek yerli gerek yabancı transferlerinde sona yaklaştık ama lütfen isim sormayın bitince size isimleri açıklayacağım. Mondragon ile çok iyi bir şekilde, karşılıklı teşekkür ederek yollarımızı ayırdık. Bunun dışında hemen hemen tüm futbolcular ile sözleşmelerimiz devam etse de görüşmelerimiz olacak. Takımda kalanlar olduğu kadar ayrılanlar da olacaktır." Adnan Sezgin, Ergün'ün Galatasaray'dan ayrılacağını ifade ederek, "Ergün ile görüştüm, uzun yıllar Galatasaray'a hizmet etmiş bir arkadaşımız.

Galatasaray'ın en başarılı yıllarında görev almış bir arkadaşım. Ergün ile bir sohbet toplantısı yaptık, kendisi futbola devam etmek istediğini söyledi ben de kendi görüşlerimi belirttim. Ergün önümüzdeki sezon başka bir takımda futbol hayatına devam edecek ama ona kapılarımız her zaman sonuna kadar açık olacaktır" dedi. Sezgin son olarak, "İliç için Salzburg'tan 600 bin Euro'luk bir teklif geldi, biz de kabul etmedik. Tüm futbolcular hoca ile toplantı yaptıktan sonra kalacak ve gidecekler netleşecek" diye konuştu.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Yaklaşık 1 senedir sol bek olarak beğendiğim 2-3 adamdan biri olan cezayirli nadir blhadj'dan bu forumda bahsediyorum. Bu sene Fransa'nın en iyi defans oyuncusu seçildi. Takımı Sedan küme düşecek bu adam kaçırılmamalı diye de çok yazdım.Hatta Murat BİRİCiK de benimle aynı fikirdeydi..

CEZAYİR MİLLİ TAKIMI ŞUANDA ARJANTİN İLE MAÇ yapıyor.
Maçta arjantin 4-3 önde. Arjantin as kadrosu ile sahada.

Cezayir'in 2 golünü serbest atıştan 3 numaralı Belhadj attı.

Sakalımız yok ki inandıralım.

Şimdi gel de Belhadj'ı almaya kalk. Kapıyı enaz 7-8 milyon euro'dan açarlar.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Roberto Carlos Fenerbahce'de

Hayirli ugurlu olsun.PR acisindan iyi bir is basardi yonetim.Heyecan verici hakikaten.Heyecan verici.

http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=7686

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Savas Macun wrote:Roberto Carlos Fenerbahce'de

Hayirli ugurlu olsun.PR acisindan iyi bir is basardi yonetim.Heyecan verici hakikaten.Heyecan verici.

Selamlar
Savas
Muhterem Roberto akil almaz goller atmis...helal olsun Fener'e. Umarim bombalar elde patlamaz da adam gelip topunu oynar.
http://www.youtube.com/watch?v=a1wd-XN8z00
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Savas Macun wrote:Roberto Carlos Fenerbahce'de

Selamlar
Savas
Bakanızın resmi sitenizde yaptığı/yaptırdığı basın açıklamaları

http://www.fenerbahce.org/popdetay.asp?ContentID=5358

http://www.fenerbahce.org/popdetay.asp?ContentID=3014

http://www.fenerbahce.org/popdetay.asp?ContentID=2962

http://www.fenerbahce.org/popdetay.asp?ContentID=2467

http://www.fenerbahce.org/popdetay.asp?ContentID=2146

http://www.fenerbahce.org/popdetay.asp?ContentID=2146

Bari bu kadar yalanma yapmasaydınız. Zaten başkanıza kimsenin inandığı yok. Yalanlama yazdırıp da daha fazla kendini rezil etmesin..
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Almanya'nın Bild gazetesi: "Kalli Nürnberg'li DM Jan polak ile Schalke'li OM Lincoln'u istiyor"

http://www.bild.t-online.de/BTO/sport/b ... saray.html

http://www.sport1.de/de/sport/artikel_1330697.html
Last edited by Mehmet Gorgen on Wed Jun 06, 2007 7:44 pm, edited 1 time in total.
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Ömer Aysanında alınması çok iyi olabilir, çok hırslı ve yetenekli bir oyuncu. Bence 35 yaşında adam transfer etmekten de daha büyük bir iş olur.Roberto Carlosta ne sevinmiştir, şu son iki üç senemde de kendime top oynayacak bir yer buldum diye.Zaten nostalji yapmaya geldiği "Zico için geldim" demesinden de belli oluyor.
Locked