Güle Güle Mondragon..

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mondi'yi severdim.. Kalsa 'gönderin şunu' demezdim. Gitti, üzüldüm biraz ama Galatasaray'ın yeni kalecisini bulma zamanıda geldi geçiyor.. İnşallah buluruz, bulamazsak 'keşke Mondi bir yıl daha kalsaydı' diyeceğiz hep beraber..
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Taffarel ayrilmisti,kalecimiz kim olacak diye merak ederken Metz'den Kolombiya'li Mondragon'un transfer edilecegi haberleri cikmaya basladi.Hakkinda olumlu seyler yaziliyordu.6 sezon GS'in kalesini korudu,Ispanya'daki Barcelona ve Ingiltere'deki Liverpool maclarinda mukemmel oynadi.Artilari eksilerinden cok daha fazla oldu.Hizmetleri icin tesekkur ederim.Belki gelecek sezonlarda GS'da kaleci antrenoru olarak da gorev yapar.
25-2025

nefvakfi.org
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ulen Mondi, cocuk gibiydin, guneyli oldugun her halinden belliydi. Haksizliklara dayanamayinca, hakemleri zebellah gibi korkutarak isin icinden cikmaya calisman seni az goze batirmadiydi.

Ama o koltuk alti gollerini, hele de solundan uzak koseye vurulanlari yumurtlayislarini birinci sinif bir kaleci olarak gormezden gelmek olmazdi. Yine de GS taraftari onlari sineye cekerek seni bagrina basti. Sen de onlara karsilik vermekte zorlanmadin ve son ana kadar kendini parcalayarak hizmet ettin. Gerektiginde adamlik dersi verdin. Sampiyon olunca onlarla beraber sevincten agladin.

Almanya'nin o soguk kislarinda kalede popon donarken, Daum'un duvar surati ile her gun yuzlesirken hatirlarsin artik Turkiye'de yedigin kebaplari, enseye tokat sulu sakalari.

Turkce ogrendim deyip duruyordun. Al o zaman benden sana okuyacak bir malzeme.
Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Tolga Kurtoglu wrote:
Sinan Edil wrote:Fenerbahçe bile genç Serdar'a şans verirken
Serdar 27 yasinda...
Bursaspor küme düştüğü sene dikkati çekmişti. Demekki o zaman 23-24 yaşlarında idi. Mondragon 37 olduğuna göre daha 10 yılı var önünde :)

Sinan
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mondi'ye güle güle, GS'ın uzun süredir devam eden iyi yabancı kaleciler zincirinin bir halkası idi bence.

Gidip gitmemesi konusunda ise yerine kimin geleceğini görünce karar vereceğim. Umarım milli takıma adam yetiştirmek falan gibi değil de en az Mondi kadar iyi bir kaleci almak şeklinde transfer yapılır.

Ben yaş kemale erip bekarkaldıkça eş dost Ali evlenmek istemiyor musun der, ben de hep kiminle diye sorarım (sanki Adriana Lima evlenelim diye kapımı tırmalıyor). Mondi de o hesap, gitsin mi, yerine kimin geleceğine bağlı derim, yerine gelen adama göre de cevap veririm.

Ben uzun süredir bu yönetimin GS'ı gün be gün kalitesizleştirip en sonunda bir Anadolu takımına cevireceğini düşünüyorum (fırsat verilirse tabii), görüşüm Mondi'nin ayrılışının da böyle olup yerine epey daha kötü bir kaleci alınıp yok yerli yok genc falan gibi bir takım martavallarla sunulacağıdır (Carrusca yıldız adayıydı değil mi?).

Ha, hiç öyle olacağını sanmasam da yanıldığımı umarım.

Ali
Oltunc Özgür

Post by Oltunc Özgür »

Sempatik bir kaleciydi GS nin sembollerinden birisi oldu ama bşrçok maçta yediği anlamsız goller özellikle karşı karşıya kaldığına ellerini açıp manda gibi oturması ve armut gibi gol yemesiyle ünlü oldu.. Simoviç ve Tafarel gibi olamadı idare etti ama senelerce hizmeti ve dostluğu unutulmaz..

Sanada güle güle Mondi
Post Reply