Şampiyon'a Alkış... G.Saray'a Utanç... GS-FB 1-2

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Alkışlayalım mı, alkışlamayalım mı?

Alkışlayalım
9
26%
Alkışlamayalım
26
74%

Total votes: 35

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Maci seyredemedim,iyi de oldu diyebilirim.Bir gun onceki basketbol macinda GS'li yoneticilere saldirilmis,dun de mac oncesinde ve sirasinda bir suru olay cikmis.Sahaya atilan koltuklar,pet siseleri,cakmaklar...
Bu olaylari hemen hemen her statta gorebiliyorsunuz.Maclara gitmiyorum,herhalde yakinda tv'dan seyretmeyi de birakacagim.

Mactan sonra Gerets oyunculari elestirdi.Gecen sezon da bu oyuncular vardi hocam,ve 83 puan topladik.Bence oturun,teknik heyet olarak ciddi bir ozelestiri yapin.Oyuncular ve yoneticiler de yapsinlar!

(Arda'nin sezon bitmeden iyilestigine sevindim,fakat dizlikle oynuyordu.Umarim tam olarak,100% iyilesip oynamistir.)
25-2025

nefvakfi.org
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ozan Ersoy wrote:Utanc gecesi. GS'a 6 ay ceza verilmesi lazim. Seyirci istifa.

Ozan
Neden Ozan. FB'li oyucuya ses bombasi mi atildi, TD'nun kafasi mi yarildi.
Ben 2 mactan fazla bir ceza beklemiyorum, yöneticilerde beklemesin,
savunmasini ona göre yapsinlar.
Last edited by Hasan Tezcan on Sun May 20, 2007 2:33 pm, edited 1 time in total.
Sinan Edil

Kamikaze Ultraslan

Post by Sinan Edil »

Kazabileceğimiz bir maçı taraftar sayesinde hem yenik kapadık hem de tüm dünyaya rezil olduk. İnsan bir öne geçer ondan sonra meşale yakar sonra dalgasını geçer. Bizimkiler daha maçın başından itibaren olayı abartıp stadı yakmaya, polisle çatışmaya, maçın içine etmeye kadar götürdüler. Gelecek sene güzel bir kombine alıp numaralıya gidecektim. Bu salakları gördükten sonra artık neyi tutuyoruz diye düşündüm vazgeçtim. Ne futbolcular futbolcu (kapasitesiz Orhan Ak, Cihan, Mehmet Topal, terbiyesiz Hasan Şaş, Ayhan, Sabri), ne taraftar taraftar. Stad yıkılmadan önce son maç olsa anlarım, ama sen hangi hakla stadını yakıp yıkarsın? Fenerbahçe pislik yapıyor diye 10 katını yapmak mı zorundayız hep? Nereye varacak bu kin ve hınç?

Sinan
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Cengiz Akgun wrote:Bir de ez kaza bu macta kafa kafaya gelip maca cikmak olsa ne olackti bilmem. Kan govdeyi goturecekti demek.
Muhtemelen o zaman pasa pasa takimi desteklerlerdi, isin ucunda sampiyonluk yemi olacagi icin.

Gorunuse gore taraftarin dediklerine kulak tikayan bu yonetime taraftar cok kizmis. Yapilanlarin hic biri maruz gorulemez ancak sucu yonetimde gormek lazim tamamen. Taraftar cok uzun zamandir yaratici bir hareket bekliyor yonetimden, yonetim ise buna sirtini donerek ve kazmaliklarina yeni kazmaliklar ekleyerek yanit veriyor. Dalga gecer gibi bir ortam olusuyor yani. Anladik mali imkanlarin sinirli ama taraftarin odedigi biletin hakkini veremiyorsan en azindan durumu kabullen ve basarili olduk filan deme. Herkesi enayi yerine koyma.

Bu durumda hic bir iddiasi kalmamis ama sembolik anlami yuksek bu maci taraftarin firsat bilip, tepkisini en duyulacak bir sekilde gostermesi beklenmeliydi. Ama nerede bu hassasiyeti gosterecek yonetim...

Tavukla yumurta hikayesine donuyor is anlayacagin.
Birol Önder

Post by Birol Önder »

Merhaba,

dün utanc duydugum bir aksam oldu. Bu kadar rezillik simdiye kadar
görmedim.
Benim istegim seneye bütün maclarimizi seyircisiz oynayalim.
Buradaki yazilarda anlamadigim ise sucun büyük bölümünün yönetime
atilmasi. Yönetimin sucu iyi futbolcu alamamis veya almamis,
yeni stad yapmamis veya yapamamis olabilir. Bu yönetim bir darbe ile
gelmedi. O zaman demokrasiye saygimiz var ise bu yönetimi kabul etmemiz
gerekir ve demokrasinin kurali olan secim ile de gönderilir.

Ama bana hic kimse dun seyircilerimizin yaptigi bu rezalet bu siddet icin,
yok yönetim, yok Kadiköy'de de böyle oldu, yok onlarin yönetisi böyle
gibi hafifletici nedenler veya özür göstermesin.
Ben bir sporsever olarak bir daha böyle mac seyretmek istemiyorum .
Siddetin ve hakaretin oldugu her eyleme karsiyim.

Hosca Kalin
Birol Önder
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Birol Önder wrote: Buradaki yazilarda anlamadigim ise sucun büyük bölümünün yönetime
atilmasi.
Ortami geren herkesin kabahati var. Buna FB yonetimi de dahil.

Bu, cok planli oldugu belli olan bu tepkiyi hazirlamis taraftar gruplarinin kabahatsiz oldugu anlamina gelmiyor elbette. Ama GS'nin kendi sahasinda gerceklesen boyle bir olaydan GS yonetimi direk olarak sorumlu. Daha da kotusu GS yonetimi 'yapmadiklariyla' ortami geren bir cizgi cizmekte aylardir. Nasil mi? AY 'yaptiklariyla' ortami gererken, onun yaptiklarina hak ettigi tepkiyi veremeyen, transfer yapamayan, elindeki futbolcudan verim alamayan, surekli huzursuzluk sinyalleri veren taraftari yok sayan haliyle GS yonetiminin her 'yapmadigi' sey simdi donup dolanip su sisesi olarak sahaya dokuldu.

Ne mi yapmalari lazimdi? Onu bulup cikarmak da onlarin isi benim isim degil.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Birol Önder wrote:Merhaba,

dün utanc duydugum bir aksam oldu. Bu kadar rezillik simdiye kadar
görmedim.
Benim istegim seneye bütün maclarimizi seyircisiz oynayalim.
Buradaki yazilarda anlamadigim ise sucun büyük bölümünün yönetime
atilmasi. Yönetimin sucu iyi futbolcu alamamis veya almamis,
yeni stad yapmamis veya yapamamis olabilir. Bu yönetim bir darbe ile
gelmedi. O zaman demokrasiye saygimiz var ise bu yönetimi kabul etmemiz
gerekir ve demokrasinin kurali olan secim ile de gönderilir.

Ama bana hic kimse dun seyircilerimizin yaptigi bu rezalet bu siddet icin,
yok yönetim, yok Kadiköy'de de böyle oldu, yok onlarin yönetisi böyle
gibi hafifletici nedenler veya özür göstermesin.
Ben bir sporsever olarak bir daha böyle mac seyretmek istemiyorum .
Siddetin ve hakaretin oldugu her eyleme karsiyim.

Hosca Kalin
Birol Önder
Sevgili Birol,

Kadıköy'de yapılan hiç bir şey dünkü olayları affettirmez, çok haklısın. Dün Adnan Polat beş maç ceza az demiş, umarım bu tavrını sürdürür ceza azaltmaya falan çalışmaz.

Gelelim yönetim konusunda yazılanlara şaşırma kısmına. Yönetimin icraatleri tabii ki dünkü olayları haklı çıkarmaz, dünkü olaylar da tabii ki futbolcu alınmasına, stad yapılmasına falan bağlanamaz ama sevgili Birol, demokrasilerde de istifa terbiyesi, aday olmama, eğer işler iyi gitmediyse biraz da benden başkaları denesin demek gibi kurumlar vardır. Darbeyle gelmedin diye bütün bir camiayı dünkü hale getirmeye mi hakkın var?

Hala ne kadar gaflet içinde olduklarını anla, Adnan Polat dün FB ve GS kadroları arasında kalite farkı var diyen Gerets'i kınamış. Kesin artık millete yalan söylemeyi yahu, işte koltuk sökmeye, yakmaya yıkmaya başlıyorlar ahmak yerine konulmaktan, yalan söylenmekten. Gerets doğruyu söylüyor, kadrolar arasında kalite farkı var adam Anelka ve Alex ile oynuyordu, Kezman ile Alex'e döndü, Tümer'i oynatalım mı oymatmayalım mı tartışması yapıyorlar. Sen Marek'i yollayıp Carrusca'yı aldın, insanlara aptal muamelesi yapmayı kesin artık yahu. Geçen sene de vardı kalite farkı, şampiyon olduk, her sene daha kaliteli kadro şampiyon olmuyor ama daha çok o oluyor.

Beşiktaş'ın da kadrosu bizden iyi, seneye daha da iyi olacaktır. Biraz daha devam etsinler Trabzon, GB, Kayseri onlardan birileri de daha iyi olacaktır. Sağolsunlar tüm emekleri için ama Cihan'ın, Ayhan'ın, İnamoto'nun, Orhan Ak'ın futbolculuğu bu kadar yahu, geçen sene öyle düştü şampiyon olduk diye kimi kandırıyorsunuz, aynı sene Tromso'ya elendik, bu sene de CL'de gördük kadroyu.

Takım sporlarında bu sene FB klübü ile 14 karşılaşmada 14 yenilgi 0 (yazı ile sıfır) galibiyet almışız. Yalan söylemeyi kesin artık, kadroda fark var diyen adamı kınamayı kesin, çıkın ve icraatlerinizin hesabını dürüstçe verin. 14-0 kolayla olmaz, tesadüfen olmaz.

Churchill İngitere Almanya ile savaşa girdiğinde size kan, ter ve gözyaşından başka hiç bir şey söz vermiyorum demiş İngiliz halkına. Slobodan Miloseviç ise NATO Kosovo savaşında Sırbistan'ı bombalamaya başladığında halkına merak etmeyin, ellerinde sayılı füze var, onlar da bitti, NATO yakında gider demiş. Futbol savaş değil tabii, ama ders aynı, biri muzaffer ve iyi lider oldu, diğeri Sırbistan'ı elli sene geriye götüren kasap.

Oranın alt kullanımı, buranın üst sallanımı falan dinlemiyor millet işte. Hakikaten ciddi işler bile yapıyor, hizmet dahi ediyor olsa sırf kurumun iyiliği için bırakmak zorunda kalabilir insan, yapışıp koltuğa, hayır, illa başarılıyım, zorla iyi icraatlerime devam edeceğim diye bir muhabbet yok yahu. Kaldı ki bir iş becerdiğin de yok.

Ne halde Galatasaray, kimler bunun sorumlusu, dünkü çapulcular neden ASY'i ele geçirdi, GS başkanı nasıl ASY'de maça gelemez? Daha ne olması lazım yahu biz bu işi beceremiyoruz, bir başkasına şans verelim bari demeleri için bu adamların?

Geçen sene Canaydın'ın aday olduğunu öğrendiğimde gözlerime, kulaklarıma inanamamıştım, bir insan nasıl bu kadar kötü bir performansın üstüne tekrar vazife isteyebilir diye. Seçilince hayretim iyice doruklara çıkmıştı.

Alın iste düne geldik. Moral authority diye bir şey lazım yönetmek için, bizim başkan da şu anda sıfır bu, hala GS'a şunu bunu yapacağım demenin alemi yok. Dün straddaki çapulcu istemiyor, daha düzgün GSseverleri staddan soğutmuşsun, e kimin başkanısın sen?

Lütfen çık ve seneye aday olmamaya söz ver tüm GS camiasına, sonra da etrafına GS'ın ileri gelen birkaç insanını al bir kriz yönetiminin isim olarak başında dur ama icraat olarak bu işten 99.5% değil 100% çekil. GS'ı gerçekten kendinden başka başkan adayı olmayacak hale gelmeden bırak lütfen sayın Canaydın, ben bir GS'lı olarak ne stad istiyorum, ne transfer sadece artık bu klübe daha fazla zarar vermeyin arzum.

Ali
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote:
Gelelim yönetim konusunda yazılanlara şaşırma kısmına. Yönetimin icraatleri tabii ki dünkü olayları haklı çıkarmaz, dünkü olaylar da tabii ki futbolcu alınmasına, stad yapılmasına falan bağlanamaz ama sevgili Birol, demokrasilerde de istifa terbiyesi, aday olmama, eğer işler iyi gitmediyse biraz da benden başkaları denesin demek gibi kurumlar vardır. Darbeyle gelmedin diye bütün bir camiayı dünkü hale getirmeye mi hakkın var?
...
Ali
Demokrasilerde ba$arisiz olanlar icin istifa terbiyesi filan aranmaz. Boyle $eyler utanma duygusu olanlar ve $erefi icin ya$ayanlar icin gecerli. Adam acik acik istifa etmiyecegim keyfim oldugu surece canimin istedigi surece ba$kanim dedi. Demokraside boyle durumlarda i$leve gececek bir suru mekanizma vardir. Gensoru verilir olaganustu toplantiya cagrilir guven oyu alamaz isen o zaman e$ek gibi i$ten el cektirilirsin. Sonra "recall" dedikleri i$lemler de vardir. Eger olagan ustu toplantiya divan filan cagirmaz ise belli bir sayi ustunde imza toplanir ve yonetim du$urulur ve yanli$larin hesabi sorulur. GS kongresinde demokrasi filan yok ki. Ortada bir alengirli dani$ikli dogu$ var. Buna bacakarasi demokrasisi denir. Mafyavari bazilari ko$eleri tutarlar ve gerisini de koyun surusu gibi idare ederler. Onun icin istifa etsin filan diye bekleme sakin. Bu bir.

Ikincisi hani o yapamadi ben yapayim diyecek adam? Boyle biri var mi ortada muhalefet olarak bu adamin kar$isinda meydan okuyan? Bu istifa etsin elbet biri bulunur ile olur mu bu i$ler.> Nerede gordun bunu? Yani muhaleet denen bir makanizma i$lemiyor ve yanli$ yapilanlarin hesabi sorulamiyor ise istifa etse ne olacak yeni secim yapilsa ne olacak. Yine o secilecek. Her sene adam butcesini ibra edip gecip gidiyor. Koyunlar gibi he deyip parmak kaldirip indiriyorlar. Sen ise bo$una konu$uyorsun. Haricten gazel atiyorsun. Alan memnun satan memnun. Gormuyorsun nasil savunuldugunu? AKP'nin kicini yalayip onun bunun elini opup Seyran tepede $ahane stad yaptiracakmi$ ya i$te. Yeter de artar bile. Hem sana ne, bana ne, bize ne arkada$. Bak hala bundan daha iyisi yok daha da kotusu gelecek diyen adamlar var ortada ve sen hala bu gitsin istifa etsin filan diyorsun. Bana gecen gun Alpay coluk cocugu dolduru$a getiryorsun ondan sonra sagdan soldan da kendine saygi bekliyorsun demedi mi? Dolduru$a getirdigim icin uzgunum hakikaten; cunku mahkeme mahkeme ugra$iyor gaza gelip burada soyledikleri dogrular icin. Bu i$ boyle. Yersen anlayacagin. Bir daha gormeyim seni bu konuda bozuk plak gibi istifa etsin filan derken. Ayip oluyor adama.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon May 21, 2007 7:15 am, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Cengiz Ağabey iyi yerden kaynağı açmış, o halde ben de sondajı yapmayı sürdüreyim...

Adına "demokrasi" dediğimiz sistem dünya sahnesinde kılıcını şakırdattığı günden beri, adına "aydınlar/düşünürler" denilen bir grup insan, demokrasi denen varlığın mahiyetini, özünü, neye yarayıp neye yaramayacağını açıklama uğraşına katılmışlar.

Kalıba en sıkı oturan tanımlamalardan biri; demokrasinin "makul çoğunluğun kararı" olduğu tanımlamasıdır...

Sözgelimi; Amerika'nın ünlü kamuoyu araştırma şirketleri kalemi kağıdı eline alıp bir anket yapsınlar diyelim, tıpkı geçmişte olduğu gibi Beyaz Saray'da bir yangın meydana çıksa ve sarayın tüm dış görünüşünü bir anda mahvedip rengini kalbura çevirse, duvarın yeniden normal rengi olan beyaz renge boyanmasına taraf olanların oranı ezici çoğunluk olacaktır. Ankette bordo, gri, kızıl gibi "uçuk" renklere alaka gösterenlerin oranı ise dikkate alınması lüzumu doğmayacak denli marjinal azınlık...

"Beyaz Saray'ın duvarı beyaza boyansın" diyen ezici kesimin siyasi terminolojideki adı "makul çoğunluk"tur. Demokrasi, makul çoğunlukların idarede söz sahibi olabildikleri ölçüde sağlıklı işleyebildiği rejimlerdir. Makul çoğunluğun "rayından çıkıp", bir delilik psikolojisine kapıldığı olağandışı durumlarda ise demokrasi zaten sıhhatle işleyemez.

"Makul çoğunluk", ayaktakımının süreç pastasının dilimlenmesinde payına daha fazla aş düştüğü bir durum yaratmaz; iyi yetişmiş, eğitimli beyinlerin de tercihi Beyaz Saray'ın yeniden beyaz surete bürünmesi yönünde olacaktır.

Özhan Canaydın'ın Galatasaray başkanlığı hususunda camianın makul çoğunluğunun hissiyatı ne yönde?..

Anlamak için müneccim hal ve hareketlerine aşinalık gütmeye gerek yok; ister sokakta, ister kahvede, ister bu forumda; tezgahı nereye kurarsanız kurun, alacağınız cevap çok büyük bir keskinlikte gözünüze batacaktır...

Cümleyi ters çevirip ifade edecek olursak... Galatasaray eğer Galatasaraylıların kontrolünde nefes alıp veriyor olsaydı Özhan Canaydın'ın bugün o koltuğa yayılıp kalması sıfırın ötesinde bir imkansızlığa tekabül ederdi.

O halde eksik olan ne?..

Sorun belli: Galatasaray, Galatasaraylıların tümü tarafından yönetilmemektedir. Galatasaray'ın kader rotası, G.Saraylılarca belirlenmekten hayli uzaktır. Galatasaray gemisinin direksiyonu makul çoğunluk tarafından kontrol edilmemektedir.

G.Saray'ın yol istikametini çizen işbilmez şoförler kimler?..

Birol Bey'e şunu hatırlatalım; bir müessesenin söz sahiplerinin bir bölümü, kelle beşı 500 liradan o yapılanmaya dahil ediliyorsa, bir başka bölümüyse hal kağıdı ne yazıyor olursa olsun kendini 10 bin liradan aşağı o süslü duvarlardan içeriye sokamıyorsa, demokrasinin "hakkaniyet" prensibi daha baştan ayaklar altına alınmış ve demokrasinin sıhhat içinde yürümesine sekte vurulmuştur.

Demokrasinin temelinin sağlam atılmadığı yerde muhtıraya maruz kalmak olasılık dışı değildir. Cuma günkü basketbol maçında taraftar o yüzden düzene bilfiil kendisi el koymak istemiş ve G.Saraylı bir yöneticiyi yaralamıştır; ne yapalım, oradaki kişinin de elinden gelen budur.

Dün akşam Ali Sami Yen'de vuku bulan kargaşaya ne ad vermek istiyorsanız veriniz; lakin G.Saray'ın tekeli, antidemokratik bir vesayetle imtiyazlı bir tahakküm odağının tapusu halini almışsa, siz ne söylerseniz söyleyin, bu mesele öyle kafa-göz yarmakla da demokrasicilik oyunlarıyla da çözülmeyecektir.
Liseli vardı ya ah o liseli...
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

AY buyurmus...senin gibi yöneticilerin eseri, ne bagiriyorsun??!

Başkan Aziz Yıldırım çileden çıktı. Meşale ve su şişesi yağmurunun
yaşandığı anlarda televizyon karşısında ayağa fırlayan Yıldırım, “Şu rezilliğe
bakın. Futbol, spor bu mudur? Maçın hakemi anons yapmak için ne bekliyor?
Futbolcularımızı yaralayacaklar” diye bağırdı.
Bulent Erol

Post by Bulent Erol »

Cevik kuvvet neden kapaliya giristi anlayan var mi? Mac baslamadan neden boyle bir olay oldu? Sonra da neden cikip gittiler?
Biraz conspiracy theory olacak ama bizim baskanin 'gazateye bana karsi ilan verirseniz ben de boyle dayak attiririm ' mesaji olmasin sakin????

Gazeteler de bize verilece cezayi artirmak icin gazi veriyorlar. Almayin Milliyet, Sabah ve Hurriyet'i. Bu adamlar paradan baskasini tanimiyor. Ne zaman ki birlik olup bu gazeteleri satin almaktan vazgeceriz o zaman yaptirim gucumuz olur.

Saygilar,

Bulent
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Ne kadar yaralandı gönlümüz ve içimiz nasıl daraldı o geceden sonra bir gün bütün bunların arkasından bunları da atlatabilmiş olmaktan dolayı sanırım Uefa kupası alabilmiş olabilmekten yada o şaşalı ve heyecanlı günlerin arkasından çok daha büyük bir gurur yaşacağız. Galatasaray, hiç kimsenin olmadığı gibi aynı zamanda hepimizin. Maç başlamadan önce taraftara polisin yaşattığı cehennemi neden hiçbir yöneticinin eleştirmediğini anlamıyorsam, taraftarı bu hale getirdikten sonra "tu kaka" diye eleştirmenin de sebebini anlayamıyorum. Orada o insanların yaptıklarının doğruluğunu ya da yanlışlığını tartışmıyorum ama taraftarın dış kapının dış mandalı olarak görülüp sonra da "kırmızı formaları yarı fiyatına satın alın" ya da seneye "kombinelerinizi mutlaka alın" diye koyun yerine konmasını da anlamıyorum. Taraftar maçlara gelmediği zaman "onikinci adamımızı yanımızda istiyoruz diyerek" arkalarından ağlayanları da unutmayınız. Ardayı bunun dışında tutarak, takımın ne kadar "kazma" adamlardan kurulu olduğunu dün bir kez daha gördüm. Benim fikrim bu takımdan dün sahada olan onbirin Song da dahil olmak üzere tümünün Arda dışında acilen gönderilmesi. Bu adamları bu takıma toplayıp futbol takımı kurduk diye onlara Galatasaray forması giydirenlerin artık şapkayı önlerine koyup düşünmelerini ve artık yapacakları neler kaldıysa bir an önce yapmalarını istiyorum. Ben şimdi daha çok Galatasaraylı daha çok taraftarım, bu klüp bu takım çok daha büyük acılar da yaşamıştır mutlaka zamanında, bunlarda atlatılacaktır. Bugün olanların hepsini biryerlere not etmek lazım, yarın çıkartıp unutanlara hatırlatmak için. HER GECENİN SONUNDA MUTLAKA SABAH VARDIR.
Niyazi Gunay

Post by Niyazi Gunay »

Hasan Tezcan wrote:AY buyurmus...senin gibi yöneticilerin eseri, ne bagiriyorsun??!

Başkan Aziz Yıldırım çileden çıktı. Meşale ve su şişesi yağmurunun
yaşandığı anlarda televizyon karşısında ayağa fırlayan Yıldırım, “Şu rezilliğe
bakın. Futbol, spor bu mudur? Maçın hakemi anons yapmak için ne bekliyor?
Futbolcularımızı yaralayacaklar” diye bağırdı.
AY'a cok oturakli bir haa...... cekerdim gorsem o pozisyonda. Karsilikli olarak Fenerbahce ve Galatasaray'in bazi yoneticileri atesin uzerine benzinle gittiler, kac senedir bu boyle. Kadikoy'de olan rezillik neyse ASY'de budur. Galatasarayli Fenerliden farklidir gibi zevzeklik yapmanin geregi yok, ulkenin egitim kultur duzeyi neyse stadlarimizdaki de onun yansimasi.

Futbol kulturu olusmamis, futbolu stres atmak icin, hayattan bir sure olsun kopmak icin bir alet olarak goren insanlardan ben her turlu hareketi beklerim. Bu reziligi bir daha yasamamak icin taraftarin egitimlisine, mafya isene karismamis olanina ihtiyac var. Yeni stad artik elzem oldu, ben sahsen kurtulusu burada goruyorum, baska da bir care yok gibi.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

''Taraftarin gazeteye seviyeli ve sebep-sonuc iliskili bir metinle
protesto etmesini anlarim. Memnuniyetsizliklerini cesitli platformlarda
belirtmelerini anlarim.
Ama olay yavas yavas cilginlik ve histeri boyutuna ulasti.
Icine liseyi karistiran seviyesiz laflar , hakaretler, taslamalar,
kufurler, lastik patlatmalar vs...gibi kontrolsuz cilginliklara ulasmaya baslandi.
GS Baskanlik Makami yipratildigi gibi bundan sonraki gelecek insanlar icinde o makamin zorluk derecesini arttiriliyor ve akli basinda adamlarin uzaklasmasi sağlanacak. Ne olursa olsun, Baskan Canayadin o hakaretleri ve davranislari haketmiyor. Ayip. Bundan sonra ne olcak peki? 1-2 ay takim kotu giderse, tribun agalari bunu kullanip cikar elde etme yolu acacaklar, yol acildi ya bir kere gene, gene bir daha , bir daha daha , bu cilginlik yapilacak. 40-50 milyon dolara kefil olacak, akli basinda adami ve ekibini nereden bulacaksiniz peki?Kim parasiyla REZİL OLMAK İSTER?
Ya da GS'de kendi Aziz Yildirimini yaratip bir korku imparatorlugu haline gelip sopa zoruyla Baskana tapinacaksiniz.
Zaten sirada Duygun Yarsuvat bekliyor,
Canaydini mumla ararsiniz Duygun Yarsuvat gelince.
Yalniz Su kadarini soyleyeyim GS'nin basina AIG belasini bulastiranlarin basindadir Yarsuvat.

Ha burada en kotuyu gosterip, kotu (Canaydina) razi olun, sukredin falan demiyorum. Ama olay sagduyuyu coktan asip sinirleri zorlamaya basladi ve meydan yavas yavas serserilere birakilmaya baslandi.''

Bir hafta önce neler yazmisiz bakalim. Bu arada bu yil ben maclara gitmiyorum. Bu halde bile o kadar belliydi ki hersey..
Biraz sagduyu gerekiyordu.

Oyle yada boyle Canaydin zaten gidecekti. Olay onun misyonunun
bitirilip bu surecin kazasiz belasiz atlatilip
daha nitelikli bir yonetime uygun gecis yapmakti.

Oyle mi oldu. Hayir. Giden CL sansı ve 6-7 maclik ceza.
Ve hasar cok cok buyuk.
''Degerdir agbi, Canaydinin gidisine yaradi''.
Tamam oglum bu kafayla devam et sen.
Bilumum site adminleride bu kini ve ofkeyi
biriktirip sagduyuyu bitirirerek bu noktaya gelmesine katkida bulunduklari
icin kendileri ile gurur duymalilar.
Adam zaten gidiyor, en üst amac olan stad isini halletsin birakin,
dedik anlatamadik.

Simdi de para toplayin verin ilanı gazeteye.
''Biz sorumsuz ve bencil insanlarız. GS'li degil,
antifenerliyiz. Günlük basari ile avunuruz,
kitleleri histeriye sürüklemede hicbir sakinca gormeyiz.
Bize bir tane Aziz Yildirim lazim cunku biz sopadan ve popülarize edilmis
gucten anlariz.Iste bu yüzden bir defa daha kanitlandi ki mevcut klube alim tuzugu dogrudur.''

Cevik Kuvvetin olaya sebep olduguna %100 inaniyorum cunku kraldan fazla kralci valinin
(Yani RTEden fbli Vali Güler'in) bunu yaptirtacagi belliydi. FB medyasida pusuda bekliyordu. Malzeme verildi.
Gum diye tuzaga geldiniz cunku 2-3 yildir surekli olarak olumsuzluk pompalaniyor ve doldurusa geliyordunuz. Bir kibrit yetti patlamaniz icin.

Yonetimle diyalogunuz ve isbirliginiz dogru durust olsaydi,
kurardiniz bu mac icin kendi guvenliginizi, sokturmazdiniz Cevik Kuvveti stadin icine, tek bir sey attirmadan
guvenligi saglardiniz, tam secim ustu protestonuzu RTE ve AKP'ye yoneltirdiniz, zaten bunu firsat bekleyen medyayi arkaniza alirdiniz,
cikardiniz mansetlere,
AKP'de secim oncesi gider ayak stad isi ve sirket birlesimi ile ilgili
tavizler koparilirdi. Ulan 2. Ligteki Erzurumspor kadar bile olamadiniz.(RTE oraya mitinghe gitmeden evvel huzursuzlandilar yardimi kaptilar).

Bu arada bir kere daha , az ceza alinmasi icin elimizden gelen yapilmalidir.
Ornek olsun agir ceza verilsin yaklasimiz yanlistir, GS'nin mali durumu kotu , her mac cezasi bize vurur. GS'nin mali durumu iyi olsa tamam hakketiler derdim ama , tribun yapti, klub ceza alicak. GS'nin fazla veya az ceza almasi daha sonrasi icin bir fayda saglamaz. Cezayla degil, daha baska onlemlerle bu teror onlenir. Belki olay cikaran tribundekilere toplu olarak 1-2 yil ceza (kombine yasaklisi) verilebilir. Ama klube ceza gelmemeli.

Not: Bu arada mactan once kulagima gelen duyumlara gore FBnin yenmesi onumuzdeki sene radikal bir takim degisikliklere cesurca yapma firsatina yol acacagi icin esasinda gizliden gizliye isteniyordu.
Ama tabiiki tribun cilginligi hesapta yoktu.
NO ADNANS, NO CRY !!
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Alpay Dedeoglu wrote:Bu arada bir kere daha , az ceza alinmasi icin elimizden gelen yapilmalidir.
Az ceza degil, adil ceza bekliyorum Alpay. FB'nin aldigi kadar bir ceza.
Nasil bir ceza olur, 2 mac falan...komik ama adil olani bu. Sonra
timing olayi önemli, cezalarin hangi maclara denk gelmesi gibi...
cambazlik iste, ahlakli ve adil bir davranis mi...hayir.

AY ve yöneticileri hic agizlarini acmasinlar, otursunlar oturduklari yerde.
Onlarda bir nebze utansalar ne olacak, ama olmaz tabii.
Alpay Dedeoglu wrote:Not: Bu arada mactan once kulagima gelen duyumlara gore FBnin yenmesi onumuzdeki sene radikal bir takim degisikliklere cesurca yapma firsatina yol acacagi icin esasinda gizliden gizliye isteniyordu.
Ama tabiiki tribun cilginligi hesapta yoktu.
Bu insanlari GS'li olarak saymiyorum, manyak herifler :( Alpay kim
olduklarini biliyorsan isim ver lutfen.

Icimden kufur etmek geliyor ama dilim varmiyor. Bu rezil yönetici anlayisina
ve onun uzantisi medyaya. Sansal Buyuka, sen hic inandirici degilsin, samimi
degilsin. Senin amacin baska. Sen bir gazeteci hic ama hic degilsin. Hic
kimse olaylari gerektigi gibi analiz etmiyor. Gecmiste olan bitenleri hice
sayip kafanizi kuma gömuyorsunuz. TFF tarafsiz degil, PFDK, tahkim kurulu
tarafsiz calismiyorlar. Adalet yok. Böyle bir ortamda bu olaylar az bile.
FB ucuz kurtuldu, GS o mac takimi sahadan cekmis olsa FIFA UEFA katinda
hakli cikardi, bu biline...Ayrica TR de futbolcuya hak etmedigi kadar para
veriyorlar, neticede Tuncay, Necati, Umit Karan ve Sabri gibi keresteler
uruyor ve gecimini bos is yaparak sagliyor.

Son sözum Gerets'e, haydi defol artik, iyice pirskaladin sen. Ona buna
saldirman, bahane araman utanc verici degil mi!? Sen Mehmet Topal veya
baska bir gencin degerini anliyacak onu gelistirecek adamisin...hayir...
onun icin git artik....sonra sen hazir takimin bile icine edecek kadar
sahtekar birisin, sarlatan.
Post Reply