Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Bugun Polat'in soylediklerinden...

Sivassporlu Servet Çetin ile anlaştıklarını kaydeden Polat, yurt içinden 7 oyuncunun daha listelerinde olduğunu söyledi.

Geçen sezon transfere hemen hemen hiç bütçe ayırmadıklarını söyleyen Polat, şöyle konuştu:
''Son bir haftada medyada takıma 40-45 oyuncu transfer edildi. Galatasaray'a yakışacak, Galatasaray'ın geleceğinde faydalı olacak oyuncular olacak. Riquelme'nin transferi doğru değil. Onun ayarında, kafamızda ve gönlümüzde oyuncular var.

Geçtiğimiz sezon transfere aşağı yukarı hiç para ayırmadık. Inamoto için çok cüzi bir miktar harcadık. Bu sezon ciddi bir bütçe ayırdık.''

GS bir futbolcuya senede 4,5 milyon euro veremez. Bu arada Hagi hayali falan duyanlarin dikkatini cekerim. Riquelme gibi bir futbolcunun aldigi paraya bakin. Artik Turkiye'ye 31 yasinda Hagi kariyeri ve kalitesi olan bir futbolcu gelemez. O defter dunya piyasalari kokten degismedikce bir daha acilmamak uzere kapandi.

Birakin siz onu herhangi bir Turk takimi Hagi potansiyeli olan genc bir oyuncu bulsa yetistirse bile elinde tutma imkani yok. Akilli olunursa sozlesmesi bitmeden 10-20 milyona satilir, yok illaki tutacagim derlerse, sozlesmesi bitince biri 4-5 milyon teklif eder, kosa kosa, ziplaya ziplaya gider o oyuncu. Riquelme senede 4,5 milyon ediyorsa, Haginin ikizi bize su anda gelse 7-8 milyon etmesi lazim. Peeh paraya bakin senede nerdeyse 6 milyon dolar, vergisini de ekle, 9-10 milyon dolar para...

Yuhhh...

Ozan Ersoy
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ozancim,

Eger butceyi 17-18 million dolar/yildan 22-24 milliondolar / yıla cikarip,
pahalı kontratli ve policeli oyuncuları yollayip veya kontratlarini revize edip , yerine gencleri/ hesapli
adamlari koyarlarsa , 4,5 olmasa bile 2-3,5 milliondolar arası biri mümkün olabilir.

Tomas-Song-Mondi yillik 4 million dolara yakin. (Toplam)
Necati-Hasan- Hakan- Umit Karan - gene 4 million dolara yakin. (Toplam)
NO ADNANS, NO CRY !!
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Emre Aşık'ın sözleşmesi 2 yıl uzatılmış..
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

haber ve yorumlar..

Türkiye gazetesi:
Barış bitti!
G.Saray’ın, Servet’ten sonra ikinci transferini gerçekleştirdiği iddia edildi. Almanya İkinci Ligi’nde mücadele eden Rot Weiss Essen’de oynayan Barış Özbek ile sarı-kırmızılıların her konuda anlaşmaya vardığı ifade edildi. Daha önce de takip altına alınan 20 yaşındaki genç liberonun sezon sonu bitecek sözleşmesini uzatmayıp, G.Saray’a transfer olacağı belirtildi. Bu sezon iyi bir çıkış yakalayan Barış, Almanya Ümit Milli Takımı için forma giyiyor ve bu sezon 21 maçta oynadı.

Bence geleceğe yatırım için Alman ümit mili takımında oyanayn 20 yaşındaki bir oyuncunun transferi çok iyi olur. Antalyalı ali Bilgin de geçen sene barış'ın takımında oynuyordu.

zaman:

Cim-Bom, Aimar ve İnsua için harekete geçti
Yeni sezonda transfere büyük bir bütçe ayıran Galatasaray, şimdiden önümüzdeki sezon kadrosuna katmayı planladığı oyuncularla ön görüşme yapmaya başladı.

Geçen hafta Almanya ve İspanya'da oyuncu izleyen Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin'in Bundesliga'da küme düşmeme mücadelesi veren B.Mönchengladbach'ın orta saha oyuncusu Federico İnsua ile Real Zaragoza'nın orta saha oyuncusu Pablo Aimar ile görüştüğü ortaya çıktı. B.Mönchengladbach'ın küme düşmesi halinde takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılan İnsua'nın Sarı-Kırmızılı yönetimin teklifine sıcak baktığı belirtildi. R.Zaragoza'da mutlu olmayan Aimar'ın ise yüksek bonservis bedeli bu transferi zora sokuyor. Galatasaray yönetimi, İspanyol kulübünden bu oyuncunun bonservis bedelinde indirim yapılmasını bekliyor.

Aimar kaliteli oyuncu ama bence GS'ın ihtiyaç duyduğu 10 numara mevkiinde oynayacak bir adam değil. Bence alınmamalı. Insua kim ya. Geçen seneden söyledim verilecek her kuruşa yazık olur. carrusca'dan daha fazla kazık yeriz. Birde alman takımı M.galdbach küme düşerken Insua için verdiği 3,5 milyon euro'ya bize satmaya kalkarsa yediğimiz kazığı çıkartmak seneleri alır. Kesinlikle uzak durulmalı. sene başında hazırlık maçında Oğuz'un İnsua'dan daha iyi oynadığını sanırım herkes hatırlıyor.

PASFOTOMAÇ:
G.Saray'a çılgın teklif

Kayserispor, Gökhan Ünal ve Mehmet Topuz'da ısrar eden G.Saray'dan Uğur+Özgürcan+Ferhat ile birlikte üç milyon euro talep etti. Cimbom bu teklifi değerlendiriyor.

İşte o pazarlık

Cimbom, Gökhan ve Mehmet için Uğur, Özgürcan ve 2 milyon euro önerdi. Teklifi az bulan Kayseri, Ferhat artı 1 milyon euro daha istedi.

Kayserispor'un her fırsatta, Gökhan Ünal ve Mehmet Topuz'u satmayacaklarını açıklamasına karşılık, 'ateş olmayan yerden duman çıkmaz' deniyor ancak kanıt gösterilemiyordu. Fakat transfer piyasasının nabzını elinde tutan Fotomaç, bir kez daha farkını konuşturarak Galatasaray ile Kayseri arasındaki görüşmelerin
perde arkasını ortaya çıkardı. İşte iki sarı- kırmızılı ekip arasında kıran kırana geçen ama herkesten saklanan görüşmelerinin perde arkası:

FERHAT'A TAKILDI
Gökhan ve Mehmet'i çok isteyen sarı-kırmızılı yöneticiler, Adnan Polat aracılığıyla Uğur Uçar ile Özgürcan'la birlikte 2 milyon euro bonservis ücreti teklif etti. Ancak bunu az bulan Kayseri, bu iki oyuncu ile birlikte Ferhat ve 1 milyon euro daha istedi. Cimbom'un bu talebi fazla bulması üzerine görüşmeler kilitlenirken, Galatasaray'ın ilerleyen günlerde yeni bir teklifle Kayseri'nin karşısına çıkacağı ifade edildi.

Güldüm geçtim. Bari tüm takımı isteseydiler...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

ŞANSAL BÜYÜKA: Hafta içinde Galatasaray çok önemli bir yabancı transferi patlatabilir… Ya bitti, ya bitmek üzere.. Çözemedik. Yönetimde de herkesin bu işten haberi yok… Yönetim bu kez çok ciddi çalışıyor…
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Dag fare mi doguracak? :D Herkes bu önemli transferi beklesin
bakalim. Bu sefer cok ciddi calisiyorlarmis...muasebeyi kim yapti acaba,
kendileri mi yoksa Sansal mi?

Ben 'ciddi transferin' GS'a birseyler getirecegine inanmiyorum. Basinda
böyle bir TD var ise isin zor demektir. Kimi alirsan al farketmez. Yönetim
böyle bir yanlisin icine girmez insallah.

Allah GS'i Gerets'in gazabindan korusun. Tekrar tekrar söyluyorum...en
cok genclere aciyorum, sonra taktigi oyunculara...

Not: GS Suat Kaya'yi TD adayi olarak ciddi ciddi dusunmeli.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

HÜRRİYET'TEN

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... &oid=1&l=1

Insua G.Saraylı gibi
22 Nisan 2007

Galatasaray, transfer taaruzuna çıktı. 5 oyuncuyla yakın temas halinde olan sarı kırmızılıların, iki yıldır peşinde koştuğu B.Mönchengladbach’ın Arjantinli yıldızı Federico Insua için girişimlerini artırdığı öğrenildi. Dün Almanya’ya giden bazı yöneticilerin Insua’yla prensipte anlaştığı belirtildi. Yöneticilerin ayrıca Mainzli Zidane, Wolfsburg’dan Krzynowek, H.Berlinli Yıldıray Baştürk ve Nürnbergli Jan Polak’la da görüşeceği öğrenildi.

INSUA'yı alan bence Hain ve Galatasaray düşmanıdır. Bu parasızlıkta GS'ın zorla bulacağı parayı sokağa atmaya kimsenin hakkı yoktur.

adam Almanya'nın son sırasındaki takımda ne yapmış hiç takip eden oldu mu? Topu topu 28 maçta 2 gol ve 2 asist. Yıldıray bu adamdan 5 kat ;takımdaki iliç bile 10 kat daha iyi.

Image
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet kizma, Kapuska ile iyi bir ikili olusturabilirler...
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Insua yi almak GS PAF lardaki oyuncular ile alay etmektir. Lig basinda oynanan macta hem Insua yi hem bizim Aslanlari seyrettik. Bizimkilerin az degil fazlasi vardi.

Disaridan alinabilecek oyuncular arasinda sansimiz sol bek Belhadj icin artti. Fransa liginde dusme hattina iyice yerlesen Sedan bu hafta evinde Nice ile berabere kaldi. Dusme potasinin ustundeki takim ile arasinda 6 puan fark var. Sedan da sol bek oynayan Belhadj bu sene cok iyi bir cikis yakaladi. Mac sonrasi aldigi puanlar belli bir istikrari koruyan oyuncu huviyetini yansitiyor. ( Terim doneminde Capone transfer surecini hatirliyorum ) Sedan buyuk bir ihtimal dusecek, bu elemani ucuza kiralayabiliriz / alabiliriz.

PSG ne yazik ki dusme hattindan kurtuldu; bu yuzden benim Gallardo hayallerim biraz suya duser gibi. Ligden dusselerdi belki bir sans diyordum.

Mehmet Gorgen ile GS PAF macinda karsilastigimiz iyi oldu, hasret giderdik. Ben GS PAF maclari suresince izlediklerim ve gorduklerim uzerinde israrciyim. GS in iki iyi stoper, bir iyi oyun kurucu, bir iyi kaleci ve olabilirse sol kanada takviye yapmasi yeterlidir.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Hurriyet'in haberine gore Song BJK ile anlasmis. Song'u siyah beyaz formayla izlemek uzucu olacak.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Adnan Polat ve saygıdeğer başkannmız Özhan bey küfür yemekten zevk almaya başladılar galiba.. Yani Gerets'in bu işten paçasını sıyırması zor olacak. Dua etsinlerde adam orda başarılı olamasın, ki bunu pek mümkün görmüyorum..
Tolga Girici wrote:Hurriyet'in haberine gore Song BJK ile anlasmis. Song'u siyah beyaz formayla izlemek uzucu olacak.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Tolga Girici wrote:Hurriyet'in haberine gore Song BJK ile anlasmis. Song'u siyah beyaz formayla izlemek uzucu olacak.
Jet yalanlama!
Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Celalettin Kolot, Galatasaray'ın Kamerunlu oyuncusu Song ile anlaştıkları yolundaki haberleri yalandı.

Kolot, Rigobert Song ile 3 yıllık anlaşmaya vardıkları ve ön sözleşme imzaladıkları şeklindeki haberleri yalanlayarak, "Bu haberler tamamen hayal ürünü. Song ile kesinlikle bir ilgimiz yok" diyerek yalanladı.

23.04.2007

Kaynak : DHA
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Tabii bu son haber uzerine uc tane ihtimal var.

1) Besiktas Song ile gorusuyor ve ciddi sekilde ilgileniyor, "Su an anlasma kesinlikle yapilmadi" diyor ama bu "Ilerde yapmayacaklari" anlamina gelmiyor.

2) GS ya da Fenerbahce Song serbest kalirsa acaba Besiktas'a gidebilir mi, Besiktas'in ilgisi var mi diye zemin yokluyor, bazi gazetecilere "Song Besiktas'la anlasti" diye haber saliyor ya da haber yaptirtiyor.

3) Kutsal ittifak medyasi GS'in basarili gittigi su haftalarda kulubu karistirmak icin yalan haber yapiyor.

Bir oyunlar donuyor ama hadi bakalim. Bence haberi FB'nin yaptirtma ihtimali az degil. Sonucta Medya onlara hizmet ediyor. Sezon sonu Song'u Fenerde gorursek hic sasmam, Fener'in defansindaki cogu oyuncudan daha iyi Song, ilgileniyor olabilirler.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Insua kendi basina iyi bir transfer olmaz ama Marek Heinz da geri gtirilebilirse Alman liginden iki inanilmaz yildiz almis oluruz.

Dusunuyorum da Canaydin donemi seref kadrosu kurulsa, Ali Lukunku, Marek Heinz, Kapska, Limonata, Bratu, Tamas, Petre, Pinto falan, breh breh, dunya karmasi gibi, benim diyen futbol adamlari halt etmis. :lol:

Ciddi transfer yapacaklarmis. Hic utanmalari da yok.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Song'un bildigim kadari ile (aslinda bu konularda cok yanilirim ya, neyse) GS ile anla$ma gelecek sene icinde gecerli. Yani GS bonservis almadan
Song'u birakacak degil. Muhakkak kontratinda oynadiginda daha cok para alacagina dair bir madde var ki bugunlerde oynatmiyorlar adami.

Song'u yapacaklari $unlar o zaman. GS'dan ne kadar aliyorsa almaya
devam edecek ve "gel biz bu parayi sana veremiyecegiz kendini takim bul
bonservisinde kolaylik yapacagiz" lafini beklemesi. Ya da bakin ben bir takim buldum iyi de bonservis verecekler birakin ben gideyim diyecek.

BJK $imdi ölmü$ e$ek ariyor etinden sucuk yapacak. O yuzden ben biz
ilgilenmiyoruz lafina pek inanamadim. Havayi kokluyorlardir.
Ayni $ey FB icinde gecerli.

GS'daki andavallilar akillarini peynir ekmekle yemedilerse bu adam iyi bir bonservis getirmez ise birakmazlar herhalde. Song da paslanmayim diye kendi derdine du$mu$tur. Degilse gelecek sene oynatirlar. Song'a gel
mac ba$I parandan du$ oynatalim demi$lerdir bile.

Bunlarda benim tahminlerim.
Last edited by Cengiz Akgun on Tue Apr 24, 2007 12:25 am, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Locked