Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

bonservis parası verilmediği için bende bu transferi gayet olumlu buluyorum. Tolga bu sene formsuz olduğu için bekleneni veremedi. Servet şuanda Türkiye içinden alınacak en iyi stoper. Ozan ile hemfikirim hızlı defanslara karşı zaafiyeti var. Aklıma şevki abi'nin servetin sağından atıp solundan geçtiği pozisyonlar geldi.

İşe yaramazsa ise zaten bırakması kolay olur. Öbür türlü verdiğim paradan enaz nasıl zarar edeceğim endişesi oluyor.Bakınız carrusca transferi. :lol:
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: Olmazsa Song'un yerine Avrupa'dan bir stoper bakilmali. Hizli Afrika kokenli oyuncular, Fransa'da surusune sepet.

Antalya'dan Volkan da, Ali Bilgin de iyi topcular ama islenmesi gerekiyor. Orhan Ak'a, Cihan'a donusebilirler cok kolaylikla GS'in yuku onlara agir gelirse.

Ozan Ersoy
Birincisi Song neden satiliyor? Ne yapti? Ha yerine ucuz adam bulduk Servet bir Song eder diyorlarsa buna bir sozum yok. Gorecegiz. Ben aslinda Tomas'i da yollarim. Onun gibi adami Turkiyede bile bulmak zor degil. Aldigi parayi hak etmeyen birir. Bakin Emre bile onun kadar oynayabiliyor. Ikincisi Ali Bilgin bilmem kim filan gibi adamlara 2.5M bonservis verilmez. Akillarinii peynir ekmekle yemedi iseler demeyecem cunku bu adavallilar boyle sacmaliklari cok yaptilar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Abi adam 39 yaşındaymış bırakalım artık dedeleri :) Bülent Tulun öyle dedi geçen gün TV'de. Yalancısıyım. Bu arada defansı Uğur, Tomas veya Emre, Servet, Ferhat şeklinde kurcaz sanırım. Orhan Ak da ortada oynama kabiliyetine sahip. Kanatta zaten felaket. Orta sahada iyi bir oyun kurucu veya Arda, sağ kanatta Sabri, ileride Ümit ve Necati, bir iki yabancı ekleme ile bu takım iş yapar.

Bence Mondi yerine de daha ucuz olarak Martinez olabilir. Aykut bana güven vermiyor, Fevzi daha iyi ama bizi taşıyabilir mi bilemiyorum.

Song'u sağ kanatta da deniyebilir ama adam gerçekten sağlık problemleri yaşıyorsa satılıp para yapabilirsek (bu kadar laf üzerine zor ama) o da bir kardır. Antalyalı oyuncuların daha bir iki yıla ihtiyaçları var, Burak gibi olmasınlar.

Sinan

Cengiz Akgun wrote:
Ozan Ersoy wrote: Olmazsa Song'un yerine Avrupa'dan bir stoper bakilmali. Hizli Afrika kokenli oyuncular, Fransa'da surusune sepet.

Antalya'dan Volkan da, Ali Bilgin de iyi topcular ama islenmesi gerekiyor. Orhan Ak'a, Cihan'a donusebilirler cok kolaylikla GS'in yuku onlara agir gelirse.

Ozan Ersoy
Birincisi Song neden satiliyor? Ne yapti? Ha yerine ucuz adam bulduk Servet bir Song eder diyorlarsa buna bir sozum yok. Gorecegiz. Ben aslinda Tomas'i da yollarim. Onun gibi adami Turkiyede bile bulmak zor degil. Aldigi parayi hak etmeyen birir. Bakin Emre bile onun kadar oynayabiliyor. Ikincisi Ali Bilgin bilmem kim filan gibi adamlara 2.5M bonservis verilmez. Akillarinii peynir ekmekle yemedi iseler demeyecem cunku bu adavallilar boyle sacmaliklari cok yaptilar.
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Sinan Edil wrote: Song'u sağ kanatta da deniyebilir ama adam gerçekten sağlık problemleri yaşıyorsa satılıp para yapabilirsek (bu kadar laf üzerine zor ama) o da bir kardır. Antalyalı oyuncuların daha bir iki yıla ihtiyaçları var, Burak gibi olmasınlar.
Ben bu saglik problemi olayini anlayamadim. Adam oynadigi zaman tas gibi, nasil saglik problemiymis bu acaba?

Ilic'i de harciyorlar benzer sekilde, onun hakkinda da cok alkol aliyor, aksaray'daki pavyonlara gidiyor diye haber cikarmislar Hurriyet'te. Benim bildigim ILic'in ASY'deki maclara da gelen bir kiz arkadasi veya esi var, oyle seyler yapmaz, bence yonetimin ismarlama haberi gibi duruyor.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Görkem KIRGIZ wrote: Bu arada bugün Adnan Polat, Ertuğrul Sağlam ile anlaştı diye bir haber okudum. Haber hiç inandırıcı gelmedi ama Ertuğrul'un gelmesini isterdim.
Ertuğtul benimde beğendiğim bir TD. Birgün GS'ye gelmesini isterim ama şimdi olmaz, daha erken. Galatasaray ligi şampiyon yada 2. olarak bitiremezse zaten yeni bir hoca arayışı sözkonusu olacaktır. O yeni hocadan sonraki TD Ertuğrul olabilir :D
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ozan Ersoy wrote:... uzun senelerdir uluslararasi mac tecrubesi kazanmis bir oyuncu.
Ozan'in bu satirlarini okur okumaz, eminim ben dahil cogu kisinin aklina gelen durumu, Mehmet benden once yazivermis bile:
Mehmet Gorgen wrote:Aklıma şevki abi'nin servetin sağından atıp solundan geçtiği pozisyonlar geldi.
4-0'di o mac herhalde di mi? Fener'in Avrupa defterinin sayfalarindan birisi... Neyse gerci, bizim Chelsea'ye (herhalde sampiyonlar liginde) ve Sevki Abimize karsi oynama olasiligimiz cok dusuk oldugu icin, Servet'te eski anilari canladiracak bir durum olmaz herhalde diyelim... :)

Görkem KIRGIZ wrote:Bu arada bugün Adnan Polat, Ertuğrul Sağlam ile anlaştı diye bir haber okudum. Haber hiç inandırıcı gelmedi ama Ertuğrul'un gelmesini isterdim.
Bu konuyu dun, Santra'da da ufurduler... Ama, oyle bariz ufurduler ki, buyuk tantanali haber seklinde Ahmet Cakar duyuracakken konuyu, sonradan hatirlatmalari gerekti Cakar'a, "Hani sen GS'den onemli haber verecektin ya!?" filan diye. Neyse, dediklerine gore, Polat, Feldkamp'tan rica etmis, "Gel hele, su Kayseri'nin bir macini izle, onlarin teknik direktoru GS'a uyar mi, bize bir akil ver" demis, o da onun icin Bursa-Kayseri macina gelmis. Ahmet Cakar, "Kalli'nin baska ne isi var boyle bir macta" deyince Gurcan Bilgic de, Zaman'a yazi yaziyor, onun icin gelmistir filan deyince bakindim ben de:
Mac Oncesi:
Bursa-Kayseri maçını keyifle izleyeceğim

Galatasaray'ın ve Beşiktaş'ın unutulmaz teknik direktörlerinden Karl-Heinz Feldkamp, bugün Bursaspor-Kayserispor maçını izleyecek.

Feldkamp, Ertuğrul Sağlam'ın davetlisi olarak Bursa-Kayseri maçını izleyecek.
Beşiktaş'ı çalıştırdığı yıllarda Kayserispor'un başarılı çalıştırıcısı Ertuğrul Sağlam'ın hocalığını yapan Alman teknik adam, eski öğrencisinin daveti üzerine Bursa'daki maçı takip edecek. Aynı zamanda karşılaşmayı gazetemiz adına yorumlayacak olan yazarımız Feldkamp, "Eski öğrencim Ertuğrul Sağlam tarafından Bursaspor-Kayserispor maçına davet edilmem beni son derece mutlu etti. Bursa'da çok keyifli bir maç izleyeceğimi tahmin ediyorum." diye konuştu.

Bu arada gözünü lig üçüncülüğüne diken Kayserispor, Bursaspor'la deplasmanda oynayacağı maçın hazırlıklarını dün yaptığı çalışma ile sürdürdü. Geçtiğimiz hafta Fenerbahçe karşısında galibiyeti, uzatma dakikalarında kaçıran Sarı-Kırmızılı takım, puan kayıplarına Bursaspor karşısında alacağı 3 puanla son vermek istiyor. Bursaspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu ise yaptığı açıklamada Kayserispor ile yapacakları maçı kazanarak, sezon başında belirledikleri 40 puan hedefini gündemden düşürmek istediklerini söyledi. İpekoğlu, "Bu maçı kazanırsak, İntertoto Kupası'na katılmayı hedef olarak belirleyeceğiz.'' dedi.

MUHTEMEL KADROLAR

BURSASPOR: Yavuz, Hasan, İsmail, Egemen, Volkan, Ömer, Aysan, Sumulioski, Cumhur, Frasineau, Veli, Burak

KAYSERİSPOR: Ivankov, Uğur, Mendez, Tayfun, Toledo, Ragıp, Ümit Aydın, Kemal, Mehmet Topuz, Gökhan Ünal, Iglesias

Stat: Bursa Atatürk Saat: 15.00 Hakem: Süleyman Abay
15 Nisan 2007, Pazar
Bu da mac yorumu:
Kayseri'nin futbolu, Bursa'nın taraftarı

Bursaspor ile Kayserispor maçını izlemek için Bursa'ya büyük bir merakla geldim. Bu maç, kendine üst sıralarda yer arayan Kayserispor adına çok kritikti. Son dönemlerde bu takımı fazla izleme imkanı bulamadım.
Bu nedenle maç öncesi büyük bir heyecan içindeydim. Diğer yandan, Türk futbolunun son yıllarda iyi bir yapılanma içinde olduğunu bildiğim için Bursa'nın ne durumda olduğunu da merak ediyordum. Türkiye'de hem şehirleşme hem de endüstrileşmenin futbola katkıda bulunduğunu Bursa'da gördüm. Bu durum, Türk futbolu adına sevindirici bir gelişme. Bursaspor'un olumlu yapılanma içinde olduğunu görmek ne kadar olumlu ise futbol dışında Bursa'nın da çok güzel bir şehir olduğunu görmek ayrıca beni sevindirdi.

Asıl konumuz olan maça gelince ilk yarıda her iki takımın da ortaya koyduğu oyun, beklentilerimin altında kaldı. Bilhassa Kayseri- spor'un üst sıralardaki hedeflerini göz önünde bulundurursak, galibiyeti yakalamak için gelen takımın, kendisinden beklenen ofansif futbol anlayışı yerine daha pasif oynadığına şahit oldum. Bursaspor ise ilk yarıda daha hakim olan, daha iyi basan takım görüntüsündeydi. İlk yarıda Kayserispor'un sadece Fenerbahçe gibi büyük takımlara karşı değil diğer takımlara karşı da aynı şekilde etkili oynamasını beklerdim.

İkinci yarıda da takımlar, ortaya konan oyun anlamında birbirlerine karşı bariz bir üstünlük sağlamadı. Ama futbolda her hatanın bir gole yol açabileceğini gördük. O zamana kadar iyi bir yönetim gösteren hakem Süleyman Abay, bence haklı olmayan bir faulü verdikten sonra gelen serbest atışla konuk ekip Kayserispor takımı 1-0 öne geçti. Hemen ardından da o ana kadar oyuna ağırlığını koyamayan Gökhan, oyuna asıldı ve attığı ikinci golle kalitesini ispatladı. Böylece 2 dakika içinde Kayserispor maçta 2-0 öne geçti. Ardından gelen 3. gol maçın sonucunu tayin etti. Sonuç olarak Kayserispor, kendisinden beklediğim oyunu ortaya koyamasa da 15 dakikada içinde klas oyuncularıyla attığı gollerle üç puanı almasını bildi.

Bu yıl Anadolu takımlarının en büyük çıkışını yakalayan Kayserispor'un Avrupa kupalarında mücadele etmek isteyen üst takımlara olan baskısı devam ediyor. Ertuğrul Hoca'nın Kayserispor'a olan katkılarının devam ettiği düşüncesiyle Kayseri'nin gelecekte Türk futbolunda kendine daha iyi bir yer bulacağına inanıyorum. Bursaspor'un ise maçı kaybetmesine rağmen bu sene 1. Lig'e tekrar dönmüş bir takım olarak seyircisiyle, ortaya koyduğu oyun anlayışı ile şu an bulunduğu yeri hak ettiğini gözlemledim. Bursaspor'un stadyum yapısı ve seyircisi muhteşemdi. Bursa- spor taraftarı maçın başından sonuna kadar takımını yalnız bırakmadı. Kısacası Bursaspor, ileriye dönük çok olumlu mesajlar verdi.

Hakem Süleyman Abay da oyunun genelinde, bir hatası hariç çok iyi bir maç yönetti. Devamlı oyun içindeydi. Oyunu kesmeden devam ettirdi. Ama futbolda herkeste olduğu gibi hakemler de yanlış yapabilir.
16 Nisan 2007, Pazartesi
Bugun Milliyet de gecmis bir haber Ertugrul Saglam'dan, "resmen bir teklif gelmedi, ancak bazı kişiler aracılığıyla bazı teklifler iletildi" diye:
Ertuğrul Sağlam: Galatasaray yönetiminden resmen teklif almadım

Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Galatasaray yönetiminden resmen teklif almadığını belirtti.
Sağlam, Kadir Has tesislerinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Ankaraspor ile yapacakları maçtan mutlak galibiyet beklediklerini ifade ederek, şunları söyledi:
''Fenerbahçe karşısında berabere kaldıktan sonra, Bursaspor'u 3-0 yenerek moralimizi yükselttik. Kendi sahamızda Ankaraspor ve Konyaspor ile yapacağımız iki maçtan 6 puan bekliyoruz. Kayserispor'un hedefi daha üst sıralara çıkmak.''

''GALATASARAY'DAN RESMEN TEKLİF GELMEDİ''
Sağlam, gazetecilerin sorusu üzerine Galatasaray'a transfer konusunda resmen bir teklif yapılmadığını kaydederek şöyle devam etti:
''Galatasaray yönetiminden resmen bir teklif gelmedi. Ancak bazı kişiler aracılığıyla bazı teklifler iletildi. Şu anda transfer konusunu konuşmak istemiyorum. Adnan Polat ile Galatasaray'a transfer edilmem konusunda resmen bir görüşmem de olmadı. Bu gibi haberler maç motivasyonumuzu bozuyor. Gazetelerde çıkan haberler nedeniyle cep telefonumu kapattım''diye konuştu.
Öte yandan, TED Koleji öğrencileri de Kayserispor tesislerine gelerek futbolcularla tanışıp, bir süre antrenmanı izlediler.
Öğrencilerin arasında yer alan, Kayserispor Başkanı Recep Mamur'un torunu Alara Mamur da tesislere gelen dedesine çiçek verdi.
Kayserispor Teknik direktörü Ertuğrul Sağlam'ın oğlu Burak Sağlam da gazetecilere poz verdi.
Kayserispor antrenmanını Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki de izledi. Özhaseki, futbolculara baklava ikram etti.
Bu son haber de olmasa, hepten ufurme diyecektim, cunku Adnan Polat egosuna sahip birisi, hoca konusunda Kalli'den bile akil almaya kalkmaz herhalde diyordum ama... Hayirlisi bakalim...
Özgür
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

G.Saray'dan Ertuğrul Sağlam açıklaması

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'ın yeni sezonda Galatasaray'a geleceği yönünde çıkan haberleri ilişkin açıklama yaptı.

Galatasaray Yönetim Kurulu, haftalık olağan toplantısını Mecidiyeköy'deki Sportif A.Ş. binasında gerçekleştirdi. Toplantı sonrasında Başkan Özhan Canaydın rutin bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirtirken, Başkan Yardımcısı Adnan Polat ise toplantıda genel bir durum değerlendirmesi yapıldığını ifade etti.

Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'ın yeni sezonda Galatasaray'ı çalıştıracağı şeklinde çıkan haberlerin hatırlatılması üzerine ise Polat, gazetelerde çıkan tüm haberlere cevap veremeyeceğini, Sağlam konusunda çıkan haberlerin ise doğru olmadığını savundu.

İHA
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Servet konusunda, demin yazacaktim, unutmusum... Rakibimiz yapsa, acaip kil olurdum ben, bizimkilerin de yapmis olmasina da killandim haliyle. Mayis'a kadar sozlesmesi olan adam, 32. haftada (mayisin 2. haftasi filan oluyor) biz Sivas'la oynayacagiz, daha oynamamisiz. Is ahlaki cok saglam birisi bile olsa, tutup o macta bir hata yapacak filan olsa, agzi torba olmayip da buzulemeyeceklere bir dolu malzeme vermis oluyorsun bostan yere... Daha sonra yapilmis olsa bu anlasma/protokol, ne olurdu ki sanki, elemanin bir yere kacmasindan, fiyatinin yukselmesinden mi korkuyoruz?!
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote:Servet konusunda, demin yazacaktim, unutmusum... Rakibimiz yapsa, acaip kil olurdum ben, bizimkilerin de yapmis olmasina da killandim haliyle. Mayis'a kadar sozlesmesi olan adam, 32. haftada (mayisin 2. haftasi filan oluyor) biz Sivas'la oynayacagiz, daha oynamamisiz. Is ahlaki cok saglam birisi bile olsa, tutup o macta bir hata yapacak filan olsa, agzi torba olmayip da buzulemeyeceklere bir dolu malzeme vermis oluyorsun bostan yere... Daha sonra yapilmis olsa bu anlasma/protokol, ne olurdu ki sanki, elemanin bir yere kacmasindan, fiyatinin yukselmesinden mi korkuyoruz?!
Evet ondan korkuluyor. Gizli olacagina acik olmasi daha iyi. Profesyonel denilen i$lerde bu olay hali ile oluyor. I$ten ayrilacagini soyluyorsun aman bari $u i$leri bitir diyorlar. Iki hafta bir ay yeni i$ine gitmeyip (izin alabilirsen elbette) ve adamlarin rakipleri bile olan bir yer olsada eski i$ine guya devam ediyorsun. Evet verimli olmuyor ama yine de yerine birini buluna kadar mumkunse kalmani istiyorlar.

Malasef sene sonu beklenirse piyasa kizi$iyor ve kafalar kari$iyor. Ha bir de FB'li Deniz gibi andavallilar var. On protokol anla$masi yapip sonra fazla para verdiler diye ba$ka klube gitmeye kalkanlar. Artik olay oyle bir raddeye geldi ki her $ey mubah. Bunlar ufak i$ kaldi bu on protokol imzalanmasinin yaninda. Servetin de canini di$ine takarak GS macinda oynamayacagi bilneceginden Sivas TD'sinin oynatmama gibi bir $ey yaparsa daha akillica olur. Bunu ben takim arkada$i olsam TD'den isterdim. Herkes icin hayirli olur.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Avrupa kuluplerinin hepsi aylarca onceden, sezon bitmeden transferleri yapiyorlar. Bu tip anlasmalarda ahlaka aykiri bir sey yok bence.

Kadro disi birakma oyuncunun yeni ile eski takimlari karsilasmasa bile yapiliyor. Beckham'a Madrid'de LA Galaxy ile daha anlasmayi imzaladiktan sonra "istersen oynama" dendi. Gerci sonra tekrar oynadi ama.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Galatasaraya karşı varını yoğunu ortaya koyan bir Servet mi daha sempatik gelir yoksa kasmayan, maçı GS kazansın diye sahada emekleyen bir Servet mi?

Bu adam bize karşı çok iyi oynadı diye transferinden vazgeçilen bir isim hatırlamıyorum. Ama sana karşı iyi oynamayan adamı transfer etme konusunda tereddüt etmen doğaldır. İş ahlakı denen şey farklı şekilllerde tezahür edebilir. Bugün Servet için iş ahlakı aynı hırsla GS'ye karşı mücadele etmesini gerektirir, yarın GS'de profesyonel bir şekilde yaşamasını yada başka şeyleri gerektirecektir. Yarım yamalak iş ahlakı olmaz, vardır yada yoktur.
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Is ahlakinin önemli oldugu ve Servet'in eger oynarsa gayet normal oynamasi gerektigini düsünüyorum.
Fakat insanin farkinda olmadan bilinc altinin etkinisinde kalabilecegini de gözardi etmemek gerek.

Bu yil K. Erciyes maclarinda, sadece tek macta degil, basimiza gelenlerde de bazi futbolcularimizin kaptan Bülent Korkmaz ile yillarca birlikte oynamis olmalari ve Bülent Korkmaz'in su anki durumu nedeniyle psikolojik olarak oyuna iyi konsantre olamamalari sebep olmus olabilir.

Hep Avrupa iyi örneklerle anilir Türkiye'de.
Avrupada'ki yanlisliklar sadece Ab ile ilgili dili getirilir :
Hamit Altintop sezonun ortasinda kis tatilinden az önce Bayrn ile mukavele imzaladi. Fakat mukaveleyi imzaladigindan bu yana genellikle ilk 11 de oynatilmiyor.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Milliyet Adnan Sezgin Riquelme icin Ispanya'ya gitti demis. Villareal 4.5 milyon euroluk bonservis bedelinden kurtulmak istiyormus. Ispanyol kulubu gorusmeyi dogrulamis.

Eger gercekten dogruysa haber Allah akil fikir versin kulube. Paranin otesinde, Guney Amerikali futbolcularun hepsinde Avrupa'ya uyum ve profesyonellik sorunu var. Hepsi birer Sergen Yalcin. Olaganustu yetenekliler ama keyifleri yerinde olursa oynuyorlar. Ulkelerinden uzakta da pek kolay kolay keyifleri yerine gelmiyor. Latin kulturunun bir gercegi bu. Basarili olamayinca da kontrat falan dinlemeyip aynen basip geri donuyorlar. Ortega , Felipe ornekleri ortada.

Ust duzey liglerde Italya, Ispanya, Ingiltere gibi liglerde parlayanlari da olaganustu profesyonel olaganustu disiplinli olanlari.

BJK'nin FB'nin elindeki oyuncular da kaliteli oyuncular, ama %50 kapasite ile bile oynamiyorlar. Paralari alip ucbes macta bir hareketle vaziyeti idare ediyorlar.

Riquelme transferi ikinci bir Ortega transferi olur, bir seneye ulkesine doner, gene mahkemelik oluruz. Ayrica hatirlayin, Fenerbahce Ortaga davasinda hakliydi ve catir catir 10 milyon tazminati kazandi, ama gene de para odenmedi ve Ortega'nin simarikligi fener'e kazik olarak kaldi.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Aşağıdaki haber doğruysa çok iyi olur. Barış Özbek Almanya 2. takımlarında essen de oynuyor. 1986 doğumlu Almanya ümit milli takımında takım arkadaşı serkan çalık ile beraber oynuyor. Defansif orta saha. Enson Alman ünit milli takımının mart ayında çek cumhuriyetini 1-0 yendiği maçta golün asistini yapmış.

FANATİK 19.04.2007
Cim Bom’da Barış zamanı
Sarı-Kırmızılılar, Rot-Weiss Essen’de forma giyen 20 yaşındaki orta saha oyuncusu Barış Özbek’le anlaşmaya vardı.

Sözleşmesi sona eriyor
Yeni sezonun kadrosunu oluşturmak için düğmeye basan Galatasaray Yönetimi, Sivassporlu Servet’in ardından gurbetçi Barış Özbek’in de işini bitirdi. Almanya 2. Ligi’nde Rot-Weiss Essen takımında forma giyen 20 yaşındaki oyuncu orta sahada görev yapıyor. Güçlü fiziği ve tekniğiyle büyük beğeni toplayan Barış’ın mukavelesinin sezon sonunda biteceği öğrenildi. Genç yetenek için kısa bir süre önce Fenerbahçe de devreye girmiş, fakat herhangi bir sonuç elde edememişti.

Gündeme gelmişti
Barış Özbek devre arasında takım arkadaşı Serkan Çalık ile birlikte Galatasaray’ın gündemindeydi. Bu iki futbolcunun ligin ikinci yarısında kiralanması planlanıyordu ama Essen teklife sıcak bakmadı. Önceki gün İspanya’ya gidip, dün de Almanya’ya geçen Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, genç oyuncuyla bizzat görüşüp, transferini bitirdi. Başta Çalık olmak üzere Sezgin’in listesinde birçok genç isim olduğu belirlendi.

Raşit ALTUN

Sezgin döndü
İspanya ve Almanya’daki temaslarını tamamlayan Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, İstanbul’a döndü. Gerçekleştirdiği görüşmeler hakkında Başkan Özhan Canaydın’a bilgi ve
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Locked