Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Ben 16 mio $ bonservis yıllık 3 mio $dan 4 senelik anlaşma, toplam maliyet 28 mio $ diye hatırlıyorum. Hagi'nin ilk senelerinde 2 mio $ civarında aldığını son senesinde ise diğer oyuncular gibi maç başına değil peşin 3 mio $ aldığını hatırlıyorum.

Hatta Romanya'daki otelini bitirmek için GS ile 1 yıl daha anlaştı diye yazılar bile çıkmıştı hem medyada hem de forumlarda...
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Sabah'ta levent tüzemen'in yazısı

http://www.sabah.com.tr/tuzemen.html
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ben onun Fresco'suna :D
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ersun Yalan bitti, şimdide M. Denizli palavraları başladı. I. Adnan dün NTV'deydi ama spor programı izlemek istemedi canım :D

Eğer gerçekten aklı Denizli'deyse ben onun aklına tüküreyim..

Ama ondan önce, Gerets'le saçma sapan bir zamanda sözleşme imzalayan boyu uzun aklı kısa başkanın yüzüne......
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

...simdi de Souness sözkonusu :D Adnan Polat önumuzde ki sezon bir
seyler pirskalayacak ama ne...
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Adnan Polat nasil is adami olmus ? Bunca yildir guya futbolun icinde, koskoca Galatasaray icin uydurdugu hocalara bakin : Souness, Ersun Yanal, Denizli bir de Feldkamp. Ilk 3'unden 2'sini Vestel zaten kovdu ve eminim ki Souness bedavaya gelse Vestel Giray Bulak'i gonderip onu almaz. Feldkamp'a da sorsalar muhtemelen adam, "hastayim kusura bakmayin" diyecek.

Su iddaa bayilerinden 3-5 adam toplasak yemin ederim daha iyi kulup yonetirler. Yaziklar olsun bu kapasitesiz adamlara, bu kadar ucuzladi mi koskaca Galatasaray'in adi, Souness'lara, Denizlilere, Ersun Yanallara kadar. Hatta Adnan'lara kadar.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Servet GS ile her konuda anlaştığını açıklamış...
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ismail Gezer wrote:Servet GS ile her konuda anlaştığını açıklamış...
Ismail bey, yazi ile baslik tam birbirini bulmus.

"Servet GS ile her konuda anlaştığını açıklamış...Son pismanlik neye yarar, herseyi bir bedeli var."
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Milliyet Tomas da yolcu demis.

http://www.milliyet.com.tr/2007/04/13/son/sonspo05.asp

Emre son zamanlarda forma buldu, herhalde Tomas yerine Emre dusunuluyor gelecek sezon. Song yerine Servet, peki Ilic yerine kim? Ilic futbol zekasi olan ve oyunu yonlendirebilen bir orta saha oyuncusuydu. Hagi ayarinda olmasa da Hagi tarzinda bir oyuncuydu.

Tomas, Ilic, ve Song takimda ne yaptigini bilen kaliteli oyunculardu. Hepsi ozellikle para kriziyle kusturuldu.

Tamam Tomas, Song, Ilic gonderilsin yeni bir takim, ozellikle de genclere dayali bir takim kurulsun da, yerlerine bu kalitede yabanci alinabilecek mi bilemiyorum. Yoksa elde avucta olan da kalitesiz ya da takima uyum saglayacagi mechul yabancilara harcanirsa gercekten cok yazik olur.

Gelecek sezon ligin ortalarini hedefleyen bir takimimiz olursa kimse sasmasin.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Milliyet spor o der. Ne de olsa konduklari Sukru Saracoglu kombinelerini haketme cabalari ve Yakubun talebeleri olma durumlari var.

Tomasin 2008'e kadar kontrati var. Song giderken onu yollamazlar gibime geliyor. İlici ancak yerine biri olursa yollarlar ama Polat kin yapmis o yuzden soru isareti..

Song FB'de veya BJK'da. Kesin. Yalniz birinde Luganoyu, öbüründe Toraman-Korayi keser. Ayni tip oyuncular. Gene üstüste adam cakistirdilar.
NO ADNANS, NO CRY !!
Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Song sağ cenapta oynatılsa sorun ortadan kalkar. Gidecek adamlar bizim Japon tutkalımız ve satılabilinirse Carrusca. Geçen gün bir yerde Gerets Saidou'yu arıyor diye bir yazı okudum. O adam gittiğinden beri orta saha dağıldı, onun yerine alınan 10%u bile değil.

Sinan
Alpay Dedeoglu wrote:Milliyet spor o der. Ne de olsa konduklari Sukru Saracoglu kombinelerini haketme cabalari ve Yakubun talebeleri olma durumlari var.

Tomasin 2008'e kadar kontrati var. Song giderken onu yollamazlar gibime geliyor. İlici ancak yerine biri olursa yollarlar ama Polat kin yapmis o yuzden soru isareti..

Song FB'de veya BJK'da. Kesin. Yalniz birinde Luganoyu, öbüründe Toraman-Korayi keser. Ayni tip oyuncular. Gene üstüste adam cakistirdilar.
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Saidou gibi "gelisme gostermesi muhtemel" transferlerle 2 yil +2 yil (ya da 1 yil) opsiyonlu kontrat yapilmali. Baktin oyuncu gelisme gosterdi 2 yil sonra uzatirsin kontrati. Baktin oyuncu hicbir gelisme gostermedi aldigi parayi kesinlikle haketmiyor kontrat uzamaz, oyuncu serbest kalir. 2yillik kontrattan da, 4 senelik kontrattan da kulup acisindan daha avantajli.

Tabii her oyuncu icin uygun olmayabilir bu kontrat tipi, ama eminim Saidou kabul ederdi zamaninda teklif edilse. 2 yillik kontrat yuzunden hem elimizdeki takima uyum saglamis oyuncu gitti, hem de bes kurus para kazanamadik.

Yanlis yapilan kontratlar yuzunden bir servet kaybetti bu takim ve hala da akillanamadilar.

Ilk hatirladigim bir Kosecki skandali vardi. Polonya takimindan Kosecki'yi almistik, ciddi bir para da odemistik, kiralik degildi ama bir sekilde tam bonservisi de elimizde degildi. Adnan Polat'in ilk donemiydi sanirim. Kosecki bizde parladi ama Ispanya'ya transfer olunca transferinden bes kurus para kazanamamistik. Bolic'i biz getirttik bir sezon oynadi, sonra Gaziantep'e kiraladik, bonservisi elimizdeydi, kiralik anlasmasina konulan sacma sapan bir madde yuzunden bonservisi Gaziantep'in eline gecti. Sonra Fener'e satildi, Fener'e yasattigi basarilari ve bize attigi golleri anlatmaya gerek yok sanirim.

Son donemde olanlari hatirliyorsunuz. Parlayan oyuncularin (okan, emre, vs) kontrat surelerinin kisaligindan dogan kayiplar. Jardel transferinden gelen oyuncularin takimda oynamadan kapi disari edilmesi ve odenen milyonlarca lira cezalar. Ribery olayi.

Kontrat hazirlamayi bilmemek ve spor hukukunu hice saymak cok pahaliya mal oldu bu kulube.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Milliyet 17.4.2007

Aslan'dan çifte atak
Servet'le anlaşan Galatasaray, Volkan Yaman ve Ali Bilgin için Antalyaspor'a teklif götürdü. Kırmızı - beyazlıların, iki yıldıza 2.5 milyon dolar bonservis bedeli biçtiği bildirildi

Yeni sezonun kadrosunu oluşturmak için şimdiden kolları sıvayan ve ilk etapta Sivasspor'un milli savunmacısı Servet Çetin'le her konuda anlaşmaya varan Galatasaray Yönetimi, listedeki diğer yerli yıldızları da lig bitmeden bitirmek amacıyla düğmeye bastı.
Sarı-kırmızılılar, Beşiktaş'ın da peşinde olduğu iki gurbetçi yıldız Ali Bilgin ve Volkan Yaman'ı renklerine bağlayabilmek için Antalyaspor'a teklifte bulundu.
Ali Bilgin'in 2, Volkan'ın 3 senelik sözleşmelerinin daha olması nedeniyle tarafların bonservis bedeli konusunda görüşmede bulundukları vurgulandı. Galatasaray tarafından gizlice başlatılan transfer harekatını, Ali Bilgin'in menajeri Doğan Ercan da doğruladı.
Ercan, şartların oluşması durumunda iki yıldızın da gelecek yıl Galatasaray formasını giyebileceğini söyledi.
Antalyaspor'un sağ kanatta oynayan Ali Bilgin ve defansın solunda görev yapan Volkan için toplam 2.5 milyon dolar bonservis bedeli talep ettiği bildirildi.

Gurbetçi Barış listede
Bu arada gurbetçi yıldızları takibine alan Galatasaray, Alman Ümit Milli Takımı'nın da formasını giyen Essen'li Barış Özbek'i de kadrosuna katmaya çalışıyor. 21 yaşındaki futbolcu ön libero bölgesinde oynuyor.
Öte yandan sarı-kırmızılı yönetim, yeni sezonda büyük bir olasılıkla Galatasaray forması giyecek olan Servet Çetin'e bu hafta içinde gerekli imzaları attıracak. Milli futbolcu, menajeriyle birlikte yönetimle masaya oturarak kendisini Galatasaraylı yapacak olan mukaveleyi imzalayacak.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Servet'le 3 yıllık protokol imzalanmış
TRT2
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ismail Gezer wrote:Servet'le 3 yıllık protokol imzalanmış
TRT2
Simdi baktim TFF'nin sayfasina Sivas'la sozlesmesi Mayis ayinda bitiyormus, bir senelik sozlesme imzalamis Fener'den ayrildiginda. Yani kafasinda zaten Sivas'da oynayip kendini tekrar kanitlayip hemen Istanbul'a geri donmek varmis. Ben bonservisle alacagiz saniyordum, "yine bir iki milyon Euro" bayilinacak diyordum.

Bu sartlarda bu transferi olumlu buldugumu soyleyebilirim. 26 yasinda daha bir defans oyuncusu icin olgunluk yasina bile ulasmamis sayilir ama uzun senelerdir uluslararasi mac tecrubesi kazanmis bir oyuncu. Uyum sorunu falan olmayacak, ne sehire ne takima, ne kulture. GS'li oyuncularla senelerdir milli takimdan arkadas zaten. Fener'deyken bir taskinligini, terbiyesizligini hatirlamiyorum.

Havada cok iyi ama yerde agir bir oyuncu, belini dondurene kadar is isten gecebiliyor. Kontratak oynayacak ve suratli forvetleri olan takimlara karsi zayif halka olacaktir. Ama GS defansa cekilip, kontraya dondugu zaman veya oyun kontrollu orta sahada sikismis sekilde devam ettigi zaman, defansin guvencesi de olacaktir. Song ve Tomas'dan da fazla ileriye cikip, gol arayacagi, hucuma yardim edecegi kesin.

Song'un da sene sonunda satilacagini dusunursek, elimizde ayni tip (Tomas, Emre ve simdi de Servet) stoperler var. Yanina hizli bir stoper ekleyebilirse GS, cok iyi olur. Benim Turkiye'den adayim Antep'den Bekir. Cok hizli iyi bir stoper. GS, BJK maclarinda hemen hemen hatasiz oynadi. Daha genc, 23 yasinda, bazen kontrolsuz girip hata yapabiliyor ama iyi bir yatirim olabilir.

Olmazsa Song'un yerine Avrupa'dan bir stoper bakilmali. Hizli Afrika kokenli oyuncular, Fransa'da surusune sepet.

Antalya'dan Volkan da, Ali Bilgin de iyi topcular ama islenmesi gerekiyor. Orhan Ak'a, Cihan'a donusebilirler cok kolaylikla GS'in yuku onlara agir gelirse.

Ozan Ersoy
Locked