27. Hafta:Galatasaray-K.Erciyesspor 0-1

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sinan Edil wrote: ...
Eyvallah Cengiz Abi doğrudur.. Artık İstanbul'dayım. Bir de ufak Arda'm var artık. :) 13 yıl sonra Amerika'yı bırakan fazla yoktur herhalde. Istanbul'da gelecek sene kombine alacaklar varsa konuşmak isterim. Bu seneyi şanslı bir şekilde atladım.

Sinan
o zaman $u uyelik kismindaki Location kismini degi$tir. Istanbul olsun. Ben acaba askere filan gitti iki sene kayip dedim. Gerci bedelli askerlik cok kisa ama olur da ben yedek subaylik yapacam filan demi$sindir sandim iki sene yoktum dediginde. Demek baba olmakla me$guldun. Gecen gun Selim Yurdakul da ugradi senelerden sonra o da cok me$gulum dedi ve yine kayip .

Bakiyorum hemen gelir gelmez ada$in Sinan Kalpakcioglu'nu sorguya cekmi$sin. Ama hic umitlenme cevaplamaz boyle $eyleri ahret sorusu diye. O dedigin gibi bizim Alpay icin geldi idi buraya. Demek bu i$i ayda 15 bin dolar gibi cuzi bir rakam ile neredeyse gonullu sayilacak bir $ekilde yapiyormu$. Ben 10 bin dolar saniyordum. Kolay degil GS'yi 2 milyon dolarina kan dogramak UEFA kupasi mac finalinde. 15 bin bile az sayilir boyle marfetlere. Polat aslinda guzlel bir i$ yapmi$. Tebrik etmek lazim. Demek boyle her $eyini 15 bin dolarcik aylikla veren dededen kalip olma bir muazzam GS'liyi sepetlemi$. Cok ayip olmu$ hakikaten yahu? Cocuk $imdi nerede boyle gonllu cali$acak bu $ekilde her $eyini vererek.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Apr 09, 2007 12:49 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Cengiz Akgun wrote:
Bakiyorum hemen gelir gelmez ada$in Sinan Kalpakcioglu'nu sorguya cekmi$sin. Ama hic umitlenme cevaplamaz boyle $eyleri ahret sorusu diye. O dedigin gibi bizim Alpay icin geldi idi buraya. Demek bu i$i ayda 15 bin dolar gibi cuzi bir rakam ile neredeyse gonullu sayilacak bir $ekilde yapiyormu$. Ben 10 bin dolar saniyordum. Kolay degil GS'yi 2 milyon dolarina kan dogramak UEFA kupasi mac finalinde. 15 bin bile az sayilir boyle marfetlere. Polat aslinda guzlel bir i$ yapmi$. Tebrik etmek lazim. Demek boyle her $eyini 15 bin dolarcik aylikla veren dededen kalip olma bir muazzam GS'liyi sepetlemi$. Cok ayip olmu$ hakikaten yahu? Cocuk $imdi nerede boyle gonllu cali$acak bu $ekilde her $eyini vererek.
Adaşımın buraya üye olup milleti sorguya çektiğini yeni farkettim kusura bakma. Ona daha da sorularım var aslında ama önce o iki soruma bir cevap alırsam sevincem.

Bu arada aldığı ücreti fazla abartmayalım. Futbolculara 3.5 milyon dolar verip çöpe atan bir klüpten 15 bin Dolar almak (5 yıl durduğunu varsayarsak 1 milyon eder 5 yılda sanırım) çok önemli bir rakkam değil. Nasıl olsa borsaya açtı şirketi. Ne şirket ama, hiç masrafı yok. :) Şimdi de olaylar çıkıyor şirketler birleşince tabii.

Seneye bizim komşularla numaralıdan kombine alacağız sanırım. Amaç geyik tabii. Seneye de beklentimiz falan yok. Tek isteğim gençlerin artık oynaması. Özellikle Hakan Şükür yerine Özgürcan'ı istiyorum. Solda Ferhat, sağda Uğur. Arda, Cafercan, Oğuzlu bir orta saha. UEFA kupasında bir kaç tur atlayıp bize Avrupa'daki büyüklüğümüzü hatırlatsınlar yeter...

Sinan
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cok yazik yahu. TRT'den macin ilk yarisini izledim. Buyuk kaleci Orkun ve ligin ikinci yarisinda ses getiren Erciye$. GS takiminin onune mahalle takimi da olsa fark etmez. Iki tane karambol haricinde ortada futbol adina bir kiyam var. Erciye$ yari sahasindan cikmiyor. GS'yin etkili oyunundan degil. Buyuk kaptan galibiyetin ustune yatmak icin boye bir taktik vermi$. Ikiye bir kenarda gosteriyorlar. Agzi yuzu oynuyor ve pantomim yapiyor. Ne soyledigini anlamak mumkun degil. Ama futbolculari anliyor. S. Die denen adam Ilic'e futbol oynatmadi ve sonunda kalle$ce bir dirsek atti Ilic ona. Kirmizi kart gayet guzel ve yerinde verildi. Hakikaten ihanet olay yani.

Hakan $ukur'den hic bahsetmeyecegim bende. Kabze'den nereye isterse gitsin. Bu kafayla ondan da cacik olmaz. Yazik hakikaten yazik. Bu takimla Avrupaya bu oyunla ciklsa kalbura cevirirler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:Cok yazik yahu. TRT'den macin ilk yarisini izledim. Buyuk kaleci Orkun ve ligin ikinci yarisinda ses getiren Erciye$. GS takiminin onune mahalle takimi da olsa fark etmez. Iki tane karambol haricinde ortada futbol adina bir kiyam var. Erciye$ yari sahasindan cikmiyor. GS'yin etkili oyunundan degil. Buyuk kaptan galibiyetin ustune yatmak icin boye bir taktik vermi$. Ikiye bir kenarda gosteriyorlar. Agzi yuzu oynuyor ve pantomim yapiyor. Ne soyledigini anlamak mumkun degil.
Cengiz abi ikinci yariyi seyretmeden yazmis ama o boyle konustukca, Erciyes'in ve Bulen hocanin basarili sonuclari devam ediyor. Totem mi diyelim ne artik? Bugun Erciyes Trabzon'u kupa yari finalinde 1-0 yendi hem de deplasmanda. Kupa finaline ramak kaldi yani.

Bulent hocanin oynattigi futbola ofansif acidan olumlu bir seyler yazmak pek mumkun degil ama halep oradaysa arsin da burada. Eldeki malzeme senenin ilk yarisini en az puanla ligin dibinde bitirmis bir takim. Bu takimla ligin ikinci yarisinda en cok puani toplayabilmek ve belki de tarih yazarak ilk defa kupa finaline cikmak, hem de Kayserisporu, GS'i ve belki de Trabzon'u eleyerek. Haticeye degil neticeye bak derler adama. Helal olsun ne diyeyim.

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote:
Cengiz Akgun wrote:Cok yazik yahu. TRT'den macin ilk yarisini izledim. Buyuk kaleci Orkun ve ligin ikinci yarisinda ses getiren Erciye$. GS takiminin onune mahalle takimi da olsa fark etmez. Iki tane karambol haricinde ortada futbol adina bir kiyam var. Erciye$ yari sahasindan cikmiyor. GS'yin etkili oyunundan degil. Buyuk kaptan galibiyetin ustune yatmak icin boye bir taktik vermi$. Ikiye bir kenarda gosteriyorlar. Agzi yuzu oynuyor ve pantomim yapiyor. Ne soyledigini anlamak mumkun degil.
Cengiz abi ikinci yariyi seyretmeden yazmis ama o boyle konustukca, Erciyes'in ve Bulen hocanin basarili sonuclari devam ediyor. Totem mi diyelim ne artik? Bugun Erciyes Trabzon'u kupa yari finalinde 1-0 yendi hem de deplasmanda. Kupa finaline ramak kaldi yani.
Ikinci yari seyretmedim elbette. Ama Bulent'in oynattigi tam bir anti-futbol. Herhalde Lucescu'dan ogrendi bunlari. Ama dunku MU filan gibi futbol oynayabilen (yani uzaktan isabetli $ut atabilen demek istedim. yanli$ anla$ilmasin. Elbette MU ile Erciyes'i ayni kefeye koyamam) bir takima bu taktik i$lemez. Adam butun oyunu demode adam adama markaja baglami$. Bir sagdan bir soldan geldiler mi kimi tutacagini $a$irir kalirsin. O muydu senin adamin bu muydu diye kafa kafaya carpi$irlar.

Evet sonunda Hatice degil netice. Buysa bu i$In raconu Turkiye de adam bunu yapacak. Ben ona degil GS'ya kiziyorum. Yahu etten duvar orduler diye adamlar $ut atamadilar kaleye. Olay besbelli. Tut Hakan $ukur'u ve Nacati'yi i$ bitiyor. Ilic'in de ba$ina da Die'yi dikti. Adim attirmadi. Olay cozuldu. Kabze kale agzindan iceri vuramazsa yapilacak bir $ey yok. Sabri'nin tribunleri doven $utlarina kaldi ise i$ olay bitti demektir. Ha babam de babam adamlar orta sahada abondone edip kopek gibi yordular. 65. dakikadan sonra (ben seyretmedim ama adim gibi biliyorum) $i$ip kalmi$lardir. Zaten onlarda bir iki duzgun forvet olsa mac ilk yari 3-0 idi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote: Ikinci yari seyretmedim elbette. Ama Bulent'in oynattigi tam bir anti-futbol. Herhalde Lucescu'dan ogrendi bunlari. Ama dunku MU filan gibi futbol oynayabilen (yani uzaktan isabetli $ut atabilen demek istedim. yanli$ anla$ilmasin. Elbette MU ile Erciyes'i ayni kefeye koyamam) bir takima bu taktik i$lemez. Adam butun oyunu demode adam adama markaja baglami$. Bir sagdan bir soldan geldiler mi kimi tutacagini $a$irir kalirsin. O muydu senin adamin bu muydu diye kafa kafaya carpi$irlar.
Ben o kadar emin olmazdim. Nitekim Lucescu'nun Avrupa'da hem sene basi ortalamada hem de toplamda Turk takimlarina en fazla puan ve para kazandirmis hoca oldugunu unutmayalim. Etini budunu gucunu bildigin, rakibi iyi analiz ettigin ve ona gore stratejini kurdugun zaman, sanslar esit olabiliyor sahada.

Asil emin oldugum kendini bir halt zannedip, ben hucumdan baska bir sey bilmem, kim olursa olsun oyunumu oynarim, ya Allah bismallah deyip saldirinca Manchester'dan da elin Club Brugge'undan da fark yemenin buyuk ihtimal oldugudur.

Bulent hoca gecen hafta bir tek Ilic'e adam markaji uygulatti. Digerleri alan savunmasi yaptilar. Ne Kabze'nin ne Necati'nin ne de Hakan'in pesinden giden adam yoktu. Adam kalibini biliyor ona gore elbise biciyor ve aldigi sonuclar Erciyes'i Turkiye'nin en istikrarli takimi yapti. Insallah da seneyi basarili bir sonucla bitirecek. Erciyes yerine baska bir takim olsa elinde, mesela bir Vestel veya Kayseri ayni futbolu oynatir mi? Sanmam ama benim gordugum o takimlara da bir seyler katip sampiyonluga oynatabilir.

Bu arada Erciyes finale kalirsa, seneye UEFA'da Turkiye'yi temsil edecek, cok ama cok buyuk bir basari bu.

Ozan Ersoy
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ozan senin Lucescu hayranligini anlamaya calisiyorum, gercekten öyle.
Bana göre o son derece kisir bir futbolun mimari, sana göre tutarli, ve efektif.
Bilmiyorum, zamanla bende belki senin görduklerini görurum :)
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: ...
Bu arada Erciyes finale kalirsa, seneye UEFA'da Turkiye'yi temsil edecek, cok ama cok buyuk bir basari bu.

Ozan Ersoy
Bir yandan du$meme mucadelsi verirken boyle bir $ey olmasi hakikaten takdir edilecek bir olay olduguna katiliyorum. Acaba Bulet ile zitla$ilacagina Keser'in yerine gelse idi Gerets ile anla$abilir miydi diye sormayacagim. Gerets'in Suat'a yaptigi gibi onu kovacagi buyuk bir ihtimal ile ortada. Ama takimda bulunan eski takim arkada$larini adam edebilirdi ve belki de cok iyi olurdu diye de icimde bir his yok degil. Bulent Korkmaz'in GS olan hizmetini unutmak katiyen olmaz. Kendisine ben de onu seven bir olarak daha buyuk nice ba$arilar diliyorum.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Hasan Tezcan wrote:Ozan senin Lucescu hayranligini anlamaya calisiyorum, gercekten öyle.
Bana göre o son derece kisir bir futbolun mimari, sana göre tutarli, ve efektif.
Bilmiyorum, zamanla bende belki senin görduklerini görurum :)
Hasan'cim bunu defalarca acikladim ama sen kacirmis olabilirsin bir kez daha yazayim. Benim Lucescu hayranligim yok, degerini bilme, takdir etme olayim var (appreciation). Gunumuzden hayran oldugum tek hoca Arsenal'in basindaki Arsenne Wenger.

Ben yeri gelince pragmatist biriyim. Gercekci olup rakamlara, sonuca bakarak bazi sonuclar cikarabilmek lazim. Aksi takdirde futbol gibi saha disi saha ici bir cok faktorun isin icine girdigi, bir bilim degil, belki biraz zanaat, hatta bazen kumar olan bir oyunda kaybolup gidebilirsiniz.

GS'in elinde 30 metreden kaleyi tutturabilen, kavisli duzgun orta yapabilen, 3 kisilik kosabilen, 10 saniyede 100 metre kosan adamlar yok. GS'in boyle bir takimi kurma sansi da yok. Hatta UEFA'yi kazanan takimin benzerini kurma bile hayal artik. 30 yasinda Barcelona'nin kaptanini alacaksin, dunyanin en iyi futbolculari listesine girmis bir efsaneyi emekli yasina gelmeden takima getireceksin, 3 kere dunya kupasi finalinde oynamis bir kaleciyi transfer edeceksin vs vs.

Butun bunlarin ustune GS iflas da etti, acil paralara ihtiyaci var, hayallere degil. Bu durumda GS'in Lucescu gibilere ihtiyaci var, en azindan gecici bir sure.

Simdi baktim Shakthar Donesk bu sene 15 puan toplamis Avrupa'da. Son saniyede kalecinin attigi golle gecen senenin UEFA sampiyonuna elendiler. Size gore klasik Lucescu bana gore sanssizlik. Geldiginden beri 40'in uzeri puani var. Iki sene daha boyle 60 puan ve belki de ikinci torbada yer alacaklar. GS 2 senede 2. torbadan torbasizliga dustu.

Erciyes'in bu senenin ikinci yarisinda gosterdigi gelisime bakinca futbolda hocanin onemini daha iyi anlayabiliyoruz. Bir hoca takima en fazla %15 etki eder diyenler kulahima anlatsin. Bulent Hoca Erciyes'in %89'u geriye kalanlar da sahadaki 11.

Bulent hocanin Lucescu'dan bu kadar cok sey ogrenmis olmasi beni cok mutlu ediyor acikcasi. Insallah devam eder basarisi. GS'dan asker arkadaslari gidince GS'in basina gelebilir ve ilac da olabilir. Simdi sirasi degil.

Ozan Ersoy
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Kayseri Erciyes ikinci yarida 14 puan toplamis. Hem de oynadigi rakipleri icinde ligin su an ilk besindeki takimlar da var.

Buyuk basari ama hala Kayseri Erciyes sondan ikinci ve isi kolay degil.

Kayseri'nin en buyuk handikapi Kupa'da oynuyor olmasi. Sakatindan cezalisina, yorgunlugundan motivasyon kaybina Erciyes'in ligde kalmasi uzerindeki en buyuk tehlike bu. Trabzon ve Fener/Besiktas galibiyle 3'er mac daha yapacaklar finale kalirlarsa.

UEFA kupasina katilmak var, para kazanmak var da bir numarali oncelik ligde kalmak Erciyes icin, ben durumlarinin hic parlak olmadigini dusunuyorum.

Iki uc hafta icinde ciddi dususe gecerlerse kimse sasmasin. Bir zamanlar da Karabuk vardi hatirlarsaniz. Herkesin sempatisini toplamisti ama yine de tum cabasina ragmen ligde kalamamisti.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Aslan'da 7 eksik

Cimbom, Ankara'ya sakat Arda, Aydın, Aykut, cezalı Sasa İliç ile Ergün, Tolga ve Carrusca'dan yoksun gitti.

G.Saray, Ankara'ya 7 eksikle gitti. Dün sabah yaptığı idmanın ardından saat 16.00'da uçakla başkente giden sarı-kırmızılı takımda tedavileri süren Arda, Aydın ve kaleci Aykut, cezalı Sasa İliç'in yanı sıra Ergün, Tolga ve Carrusca kadroya alınmadı.

Teknik direktör Erik Gerets, kafileye 19 futbolcu alırken, 1 kişiyi daha bugün tribüne yollayacak.
Başkan yardımcısı Adnan Polat da takımla Ankara'ya giderken, sarı- kırmızılı oyuncular havaalanında soruları yanıtsız bıraktılar.
Topal onbirde

Orta sahada değişikliğe giden Gerets, göbekte bugün Okan ile Mehmet Topal'ı oynatacak. Şaş da ilk 11'de.

Gerets, G.Birliği maçına yine değişik bir orta saha ile çıkacak. Geçen hafta Kayseri Erciyesspor karşısında göbekte Sasa İliç ve Ayhan'ı oynatan Belçikalı teknik adam, sağ kanatta Okan'a solda ise Hasan Kabze'ye şans tanımıştı.

G.Saray'ın hocası, Ankara'da çift ön libero görevini Okan ve Mehmet Topal'a verip, Ayhan'ı sol kanada kaydıracak. Sağ
kanatta cezası biten Hasan Şaş forma giyecek. Sasa İliç cezası nedeniyle kadroda yok, Kabze de kulübede.

Aykut

Sabri Emre Tomas Orhan

Hasan Okan Topal Ayhan

Karan Necati
Post Reply