27. Hafta:Galatasaray-K.Erciyesspor 0-1

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote: Yazdiklarimda hakaret olarak gorunen seyler varsa, kusura bakilmaya. Ama, o kadar kesin yargilisin, ve o yargilarinin aleyhine ifade edilen fikirlere onem vermemekte, gosterilen kanitlari, gercekleri gormezden gelmekte o kadar israrlisin ki bazen, bu durumu izah etmeye en uygun deyim o geldi aklima. Arkasinda herhangi bir ek anlam/hakaret dusuncesi filan yoktu tabii ki...
Ben kusura baktim. At gozlugu yerine aklina "sen de katir inadi var" deyimi de gelebilirdi diye sevinemedim yani. Bu laflari mac oynanirken sondan ikinciye ($imdi artik sondan ucuncu oldugu gercegini iyice ogrendim) sonuncu diyerek gercegi gorememem ve fikirlerimin aleyhine yazanlara gosteremedigim tolerans sebeb oldu. Orkunun da buyuk kaleci oldugunu gelecek hafta TV'den seyredip bu hatalarimdan vaz gecerim herhalde.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Mactan sonraki roportajlarda Adnan Polat'in ihanet diye birsey geveledi. Cok yanlis demis, hem ayip etmis. Seneler oncede aklimda Okan'in Ankaragucu macinda kirmizi almasi var. Ilic'in pozisyonu futbolun icinde olan isler, arti hakemin gormeden verdigi bir pozisyon. Ayagi top yapan iki oyuncudan biri Ilic bu sene gider.

Macta karsi takim ikinci yarinin formda takimidir degildir yorumlarina katilmiyorum. GS 10 kisi ile bayagi pozisyon buldu. Genel elestiri alan Hakan Sukur golluk 5 pozisyonun 4 unde ya pasor yada gol vurusunu yapti. Hakan bildigimiz gollerini kaciriyor, 15 senedir bu boyle ama takimda en yararli oyuncu idi. Futbolu birakana kadar bu boyle gider, Benim kizginligim takimi yanliz birakan Umit, Hasan , Necati . Cok formsuzlar.

Bu sene eger ilk uc takimdan bahsedersek, Galatasaray bunlarin arasinda en duzgun top oynadi ve puanlari dagitti. Sampiyon olamamak gercekten becerisizlik.

Son sozde yorumcu Hakan Unsal icin. Yorumlari hep birbirinin tekrari. Soyledigi Ergun oynamazmi, Okan ile Ayhan cok iyi ikili. Durmadan soyledigi birde oyuncularla hocanin problemleri demesi. Kisisel sorunlarini cok belli ediyor.
Kemal Bakircioglu
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Simdi BJ ve FB yenilirse umutlanacakmisiniz? Gidisatin bas sorumlusu ne
yönetim ne de oyuncular. Bu kadro yeterli kanimca, ama Gerets gibi bir
teknik direktörun varsa isin zor. Dun yaptigi degisikliklere bir bakin. Takim 2.
yariya 10 kisi giriyor, bana göre 3 lu forvetten vazgecmesi gerekirken Umit'i
sokuyor. Hasan Kabze ilk firsatta harcanan bir isim. Halbuki GS'a cok sey
verecek bir oyuncu. Neticede GS kalan dakikalarda 9 kisi oynuyor (Umit bu
kadarlik oynadi). Sonra Ayhan'i cikarmasi, gununde olmaya Hakan Sukur
varken.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ligin son 3 sirasinda yer alan 2 takimla(Denizlispor,Kayseri Erciyesspor) oynadigimiz maclarda,4 beraberlik,2 yenilgi,ve sadece 1 galibiyet aldik.Forvetimiz surekli gol kaciriyor,koca sezonda 24 kisilik kadroda serbest vurustan gol atan bir tane oyuncu yok.Gereksiz kirmizi kartlar,disiplinsizlik...

Yoneticiler,teknik ekip,ve futbolcular otursunlar ve ciddi bir ozelestiri yapsinlar.Bu kabul edilebilir bir durum degil!
25-2025

nefvakfi.org
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Sevgili Selcuk, teknik kadro ve futbolculari bilmem ama baskanimiza ozelestiri imkani verilmis soru sorulup, o da kendini cok basarili buldugunu soylemis, bilmem senin acindan tatmin edici bir ozelestiri mi ?Bu arada cocuk kandirir gibi her demecte, tabii arada hatalarimiz olmustur diyor--yok yahu, ciddi soyle, olmus mudur, ama onca basarinin arasinda lafi mi olur? :lol:

Dun tasdiklenen herkesin Subat sonunda bildigi seydi, GS'in kupadan elenmesiyle 2006-2007 sezonunda manali bir maci kalmadigi yani. Nisan ayinda Avrupa'da manali mac yapan GS'dan Turkiye'de dahi sezonu Subat ayi sonunda kapatan GS'a geldik, hem de bes senede.

Dunyada ornegi cok azdir bu tip cuvallamanin, incelenmesi gerekir. Hele hele basinda duran adamin kendimi cok basarili buluyorum demesi esliginde. Timarhanede bulamazsiniz bu muhabbeti, dikkatle izleyiniz.

GS Riquelme ile anlasiyor dedikodulari uzerine Adnan Sezgin aciklama yapip, summe hasa, yalan, Riquelme ile en ufak bir konusmamiz olmadi demis. Tesekkur ederiz sayin Sezgin, biz de bu yonetim alir Riquelme'yi getirir zannediyorduk. :lol: :lol:

En son hangi yildi GS'in boyle ne lig, ne kupa, ne Avrupa, manali bir maci kalmadigi? Bu arada guzide yoneticilerimiz onumuzdeki gunlerde cikar size GS sampiyonluk sansi devam ettigi surece sampiyonlugu kovalayacaktir, sampiyonlar ligine gitmek istiyoruz falan gibi palavralar sunacaktir, aman aldanmayiniz.

Sahaya caki atan GS taraftarini dun cok guzel andim, ama simdi yukarida Allah var, boyle yonetici icin ideal taraftar tipi, tencere yuvarlanmis, kapagini bulmus.

Bir de endisemi yazayim: bundan sonra manasiz maclarimiza ciktikca, ozellikle de evimizdeki FB macinda klubu zedeleyecek olaylar olmasindan korkuyorum. Bundan kastim onumuzdeki sene maclarimizla ilgili ceza almak falan degil, cunku seneye de bir iddiamiz falan olacagi yok, korkum seneler sonra anlatilacak olaylar, rezaletler yasamamak. Umarim acar yoneticilerimiz hassas ve dikkatli davranip bari bunu yasatmazlar GS'a.

Ali
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali yine bo$una konu$uyorsun. Canaydin dan ben ba$arisiz sakar ve sahtekar adamin biriyim adam yoklugunda bu gorevdeyim demesini beklemiyorsun herhalde. Sen de biliyorsun ki o kongre denen surunun icinden bu adami devirerek o koltuga oturmak isteyen dirayetli akli ba$inda ne yaptigini bilen biri yok. Olsa cikardi Alayli Liseli bilmem ne demeden arkasina adam toplar gerekeni yapardi. Her secimle i$ ba$ina gelen bir mekanizmada secilenler yanli$ ve gorevini yapamayan olarak goruldugunde bunun duzeltilmesi icin gelecek secimi beklemeden iktidari du$erecek mekaznizmasi olur. Yani demokratik sistemlerde kendilerini sectik ne yapalim diye yok edilmelerine izin verilmeyecek $ekilde bir korunma ile donatilmi$lardir. Bu GS yonetimi ve kongresi icinde gecerli. Bugun 200 milyonun ustundeki bir borcun icinde hatiri sayilir bir kismina ki$Isel olarak kefil olacak adam yok. Zaten boyle biri ciksa Canaydin da embesil degilse ayaklari kicina vurarak kabul edip cekip gidecek. Bakma sen onun benim keyfim ne zaman isterse canim ne kadar cekerse ba$kanim diye osurup ufleyerek caz yaptigina orada burada. Ici kan agliyor kaderine kusuyor. Kolay degil insanin boyle yuzune tukrulecek hale gelip insan icine cikamamasi. Bak maclara gelemiyor besledigi kopekler olmasa arkasindan boklu ta$ atilacak her goruldugu yerde. Bu malasef GS'yin kaderi. Boyle el goz muhtaci gibi oturup bekle$ecekler birileri cikar elbet bir $ey yapar diye. Bo$u bo$una yonetim deyip yonetim i$itme. Yok i$te adam yahu Canaydindan ba$ka bu i$e talip bu i$e $u zamanda. Borcu nerdeyse uc katina katladi ki yeri saglam olsun diye. O yuzden bu i$ bana kalmi$ diyor hali ile. Ne zaman cani isterse birakacak. O zamanda ba$ka bir vela deli veli akilliyi allayip pullayip salla sirt edip o sandelye oturtacaklar bu biz hic kimseye benzemeyiz biz GS'lyizi diyen kongre cemaati. Sen istedigin kadar orada burada soylen dur. Durumun bu oldugunu kavraman lazim. Ali Uras'a filan da bakma sen. Evet muhakkak ona ben mektepli olmayan bir adamin altinda cali$mam demi$tir o zaman. Yalan olmadigina eminim. Tam bu sozleri soyleyecek adam cunku. Ama $imdi kalkip ben Suren zamaninda yonetim kurulunda idim diyecek. Bir insanda $eref ve haya olmali namus tek ba$ina yetmiyor. Yani her namuslu insan lider olur diye bir yanli$ bir bilgi ile adam secemezsin. Adamin fanatik yanlarini, egosu icin $erefini ayaklar altina alip alamayacagini filan da tartmak lazim ba$kan filan diye secerken.
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Apr 08, 2007 6:18 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ali Gursel wrote:Sevgili Selcuk, teknik kadro ve futbolculari bilmem ama baskanimiza ozelestiri imkani verilmis soru sorulup, o da kendini cok basarili buldugunu soylemis, bilmem senin acindan tatmin edici bir ozelestiri mi ?Bu arada cocuk kandirir gibi her demecte, tabii arada hatalarimiz olmustur diyor--yok yahu, ciddi soyle, olmus mudur, ama onca basarinin arasinda lafi mi olur? :lol:

Dun tasdiklenen herkesin Subat sonunda bildigi seydi, GS'in kupadan elenmesiyle 2006-2007 sezonunda manali bir maci kalmadigi yani. Nisan ayinda Avrupa'da manali mac yapan GS'dan Turkiye'de dahi sezonu Subat ayi sonunda kapatan GS'a geldik, hem de bes senede.

Dunyada ornegi cok azdir bu tip cuvallamanin, incelenmesi gerekir. Hele hele basinda duran adamin kendimi cok basarili buluyorum demesi esliginde. Timarhanede bulamazsiniz bu muhabbeti, dikkatle izleyiniz.

GS Riquelme ile anlasiyor dedikodulari uzerine Adnan Sezgin aciklama yapip, summe hasa, yalan, Riquelme ile en ufak bir konusmamiz olmadi demis. Tesekkur ederiz sayin Sezgin, biz de bu yonetim alir Riquelme'yi getirir zannediyorduk. :lol: :lol:

En son hangi yildi GS'in boyle ne lig, ne kupa, ne Avrupa, manali bir maci kalmadigi? Bu arada guzide yoneticilerimiz onumuzdeki gunlerde cikar size GS sampiyonluk sansi devam ettigi surece sampiyonlugu kovalayacaktir, sampiyonlar ligine gitmek istiyoruz falan gibi palavralar sunacaktir, aman aldanmayiniz.

Sahaya caki atan GS taraftarini dun cok guzel andim, ama simdi yukarida Allah var, boyle yonetici icin ideal taraftar tipi, tencere yuvarlanmis, kapagini bulmus.

Bir de endisemi yazayim: bundan sonra manasiz maclarimiza ciktikca, ozellikle de evimizdeki FB macinda klubu zedeleyecek olaylar olmasindan korkuyorum. Bundan kastim onumuzdeki sene maclarimizla ilgili ceza almak falan degil, cunku seneye de bir iddiamiz falan olacagi yok, korkum seneler sonra anlatilacak olaylar, rezaletler yasamamak. Umarim acar yoneticilerimiz hassas ve dikkatli davranip bari bunu yasatmazlar GS'a.

Ali
Ali Hocam,

Ben ciddi bir ozelestiri yapilsin diyorum;buyuk ihtimalle yapilmaz ama yapilmasi SART!

Bugun gazetelerde GS'in artik gelecek sezonu planlamasi gerektigi konusunda yazilar okudum.Bonjour...Planlamanin esasinda gecen sezon bu aralar yapilmasi gerekiyordu.

Bu kadro Turkiye'de sampiyonluga oynar(di),bunu hala iddia ediyorum.Tabii ki Turkiye'deki sampiyonluk yeterli degil.Beklentimiz tekrar UEFA Kupasi'ni alabilecek gucte bir takim olmamiz.(benim beklentim demem daha dogru olur)
25-2025

nefvakfi.org
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selçuk Samli wrote: ...
Bu kadro Turkiye'de sampiyonluga oynar(di),bunu hala iddia ediyorum.Tabii ki Turkiye'deki sampiyonluk yeterli degil.Beklentimiz tekrar UEFA Kupasi'ni alabilecek gucte bir takim olmamiz.(benim beklentim demem daha dogru olur)
Oynamadigina gore Gerets yetersiz diyorsun. Gencleri takima monte edemedi ve devamli hatali kadro kuruyor sonucu cikiyor bu sozlerden. Dun ben de maci dinlerken kizdim ve kizdirdim. Al dun takimda oynuyan adamlri tek tek Erciye$'deki adamlarla kar$ila$tir. Yenilmede suc Gerets'in mi yoksa bu adamlarda mi?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Beyler boş yere heyecanlanmayın sene sonu Gerets de gider bu takımın 80%'i de. Sadece Büyük Başkan gitmez. Ergun Gürsoy'dan sonra Adnan Polat'ı da bitirdi başkan. Bizim şirkette Palmann marka bir öğütücümüz var. Her türlü polimeri alıp toz haline getiriyor. Bizim başkan da öyle. GS tarihindeki tüm futbol şubesinde görev almış taraftarda heyecan uyandırmış tüm isimleri birer birer öğüttü, taraftarın gözünde bitirdi. Sağolsun kendileri de saçma sapan konuşup (Ilic ihanet etti lafları, Gerets'in otoritesini bitirme olayı) ve hareket edip Büyük Başkan'a yardımcı oldular. Geçen yıl dolduruşla ve Hagi'nin kurduğu takımla gelen şampiyonluk bu kafayla gidilierse beş sene sonra belki tekrar bize gelir. Bakalım Gerets gençlerle oynuyacağız gibi laflar etti. İnşallah gençleri koyar takıma da bari gitmeden bir iki olumlu işe imza atar. Gelecek yıl yapılacak en iyi iş sağ kanada Uğur'u, sol kanada Ferhat'ı, orta sahaya Sabri'yi, sol kanada veya ileriye Cafercan'ı, ortaya Arda'yı ve ileriye Özgürcan'ı monte etmektir. Bu taktirde belki 5 yıl beklemeden 2 yıla tekrar bir şeyler olabilir. Artık seneye de Hakan Şükür'ü forvette görürsem delirecem.

2 yıl sonradan sonra herkese merhabalar ve selamlar,

Sinan
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Sinan Edil wrote:Gelecek yıl yapılacak en iyi iş sağ kanada Uğur'u, sol kanada Ferhat'ı, orta sahaya Sabri'yi, sol kanada veya ileriye Cafercan'ı, ortaya Arda'yı ve ileriye Özgürcan'ı monte etmektir. Bu taktirde belki 5 yıl beklemeden 2 yıla tekrar bir şeyler olabilir.

Sinan
Takimda caba var ama gol atmaya kazanmaya maci koparmaya ya da cevirmeye istek ve istah yok. Kadro Turkiye liginin en yasli ikinci kadrosuymus. Iki senedir transfer yapilmadi. Yeni bir takim kurulmali.

Genc ve yetenekli bir suru oyuncumuz var ve bunlar oynamazken Hakan, Ergun, ve Okan gibi artik bitmis oyuncularin veya Orhan ve Cihan gibi vasat oyuncularin oynamasi insani cileden cikariyor. GS'yin altyapidan gelmis, su anda kadroda, PAF takiminda veya kiralik 10'a yakin oyuncusu var. Alttan da gelen 15-16-17 yas gurubunda bir o kadar daha yetenekli oyuncu mevcut. Bu oyuncular 2-3 sene sonraki GS'yin belkemigini olusturabilir. Genc milli takim PAF takimi tecrubesi ile SuperLig tecrubesi ayni sey degil. Birakin 6-7 mac ardarda oynasinlar, hata yapsinlar ama tecrube kazansinlar, eger ki yeteneklerine guveniyorsaniz.

Su anki kadrodan 30 yas altinda, tecrubeli, istikrarli, ve hala futbol oynamaya istahli 7-8 oyuncuyu tutup, 8-9 tane altyapi kokenli, ve 3-4 tane yine nispeten genc ve yetenekli Turkiye transferi ile yepyeni dinamik bir kadro kurulabilir.

Yabanci transferine hic bulasmamak lazim derim. 2000'den beri Song, Tomas, ve Mondragon disindaki butun transferler havaya gitti. Allah askina bir de Guney Amerikali almayin, adamlarin kendine ozgu renkli bir kulturleri var. Avrupa'da Ispanya Portekiz gibi gorece kendi kulturlerine yakin yerlerde bile basari oranlari cok yuksek degil. Cogu geri donuyor. Ya da FB gibi parayi basip ucunu dordunu bir arada getireceksin.

Bir de tabii ki kaleci sorununu dusunmek lazim. Aykut ya da Fevzi'nin Mondragon'un yerini dolduracagini hic sanmiyorum.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Cengiz Akgun wrote:
Selçuk Samli wrote: ...
Oynamadigina gore Gerets yetersiz diyorsun. Gencleri takima monte edemedi ve devamli hatali kadro kuruyor sonucu cikiyor bu sozlerden. Dun ben de maci dinlerken kizdim ve kizdirdim. Al dun takimda oynuyan adamlri tek tek Erciye$'deki adamlarla kar$ila$tir. Yenilmede suc Gerets'in mi yoksa bu adamlarda mi?
Cengiz Abi,

Bir olumsuzluk varsa,ve bu bir takim ortaminda ise,tek bir ogeyi suclamak yanlis olur.Gerets ve yardimcilarinin GS'in bu durumda olmasinda muhakkak bir payi var. Ama yonetim ve futbolcular yapmalari gerekenleri tam anlamiyla yaptilar mi acaba?Buna da evet demek guc.
25-2025

nefvakfi.org
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Bence de sezon sonu Gerets'in bay bay demesi büyük ihtimal..Kafayı değiştirmedikçe kalması da bi şey ifade etmeyecek zaten..

Tek amacı var onun artık..Fenerbahçe'yi olası kritik bir durumda altedip,ikinci kez rövanşı almak..

Ama Ali'nin son mesajında değindiği gibi,bunun kanlı mı kansız mı olacağını o günkü şartlar belirleyecek.. :!:
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sinan Edil wrote: 2 yıl sonradan sonra herkese merhabalar ve selamlar,

Sinan
Sen bizim Sino degil misin? Neredeydin yahu iki sene. Tekrar Milwaukee Wisconsin'a mi dondun?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Cengiz Akgun wrote:
Sinan Edil wrote: 2 yıl sonradan sonra herkese merhabalar ve selamlar,

Sinan
Sen bizim Sino degil misin? Neredeydin yahu iki sene. Tekrar Milwaukee Wisconsin'a mi dondun?
Eyvallah Cengiz Abi doğrudur.. Artık İstanbul'dayım. Bir de ufak Arda'm var artık. :) 13 yıl sonra Amerika'yı bırakan fazla yoktur herhalde. Istanbul'da gelecek sene kombine alacaklar varsa konuşmak isterim. Bu seneyi şanslı bir şekilde atladım.

Sinan
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Eyvallah Cengiz Abi doğrudur.. Artık İstanbul'dayım. Bir de ufak Arda'm var artık. 13 yıl sonra Amerika'yı bırakan fazla yoktur herhalde. Istanbul'da gelecek sene kombine alacaklar varsa konuşmak isterim. Bu seneyi şanslı bir şekilde atladım.
Ben nacizane GS PAF maclarına gelmenizi ve seyretmenizi oneririm. ASY kombine alıp paranıza yazık etmeyin. Ustune ustluk bosu bosuna sinir sisteminizi tahrip edecek, bozacaksınız. Gercek taraftarlık sınavı icin ise GS ın AOS oynadıgı bir maca gitmenizi oneririm.

GS UEFA Cup a kalır ise yurt dısına gider adam gibi mac seyredersiniz. Ben GS a butcem nispetinde katkı ve yardım ediyorum. Store dan alısveris yapıyor, dergiye abone oluyor, aldıgım hediyelerin GS Store dan cıkmasına dikkat ediyorum. Ayrıca GS Lisesi ve Universitesinde okuyan ogrencilere katkı amaclı bagıs yapabiliniyor. ASY ne kombine bilet benim listenin dısında.

Umarım sevkinizi kırmadım; benimki sadece iyi niyetli ve samimi bir oneridir. Oglunuza saglıklı ve uzun bir omur dilerim. Istanbul a tekrar hosgeldiniz.
Saygılar
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Post Reply