Turkcell Süper Lig Maçları/Oyuncular 2006-2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Ozan Ersoy wrote:
Ben maci izledim. Besiktas'in offside taktigi ile oynamasinin sebebi basit. Orta sahada rakibe basip, topu dolastirip oyuna hakim olamiyorlar. Defansi geriye cekip daha risksiz oynamaya kalksalar, bu sefer korkunc ezik bir futbol oynacaklar, takke dusecek, kel iyice gozukecek. Savunmayi cizgi halinde ileri cikarinca, rakib offside'a dusmemek icin mecburen geriye geliyor. Bir nevi yalanci hucum (pseudo offense) deyip futbol dunyasina yeni bir terim kazandiralim.

Tabii iki tane hizli kontratak futbolcu varsa karsinizda boyle langirt oyunundaki gibi iki topta gol yersiniz. Fir fir yapip atarlar adama. Hele hele Baki Mercimek, Toraman falan gibi yavas adamlariniz varsa stoper pozisyonunda iyice zorlanirsiniz.

Besiktas neden orta sahada basip, oyuna hakim olamiyor? E tabii iki forvet, + delgado/Ricardinho oynarsaniz, butun yuk Koray ve Serdar'a kaliyor. Onlar da ancak bir yere kadar bu alanlari kapayabilirler. Ne sag acik var ne sol acik var. Bekler kotu. Bekler ileri geri calisabilen ve orta sahayi destekleyebilen adamlar olsa, iki duran adami kaldirabilirsin orta sahada. Uzulmez geldi 30 kusur yasina nereye kadar?

Aslinda mac ilk yarida Trabzon lehine olmaliydi, Besiktas 3 kere Trabzon hatasindan geldi, 2sinde atti. Besiktas'in sansi Yattara'nin olmamasi. Olsa 4-5 tane yiyebilirdi bugun.

Tigana da cok kotuydu bugun, hata uzerine hata yapti.

Trabzon'u sonra yazariz.

Ozan Ersoy
Bjk'nin asıl problemi stoperlerinden çok bekleri... Ofsayt taktiğinde savunmanın birlikte hareket etmesi gerekir, ne Ali Tandoğan ne de Üzülmez gerçek anlamda bek olmadıklarından sürekli ofsaytı bozup kademe hatası yapıyorlar.

Benim beğendiğim bir stoper olan Gökhan Zan'da sürekli sakatlık problemi yaşadığından hızlı hücumculara sahip Trabzon'dan 2-3 gol yiyecekleri çok netti.

Tabii tam anlamıyla savunma yapmayı bilmeyen Türk oyunculardan kurulu bir defans kurgusuyla en son 15 yıl önce Milne'nin Bjk'si şampiyon olmuştu. O zamandan beri bütün şampiyonların defansında en az 1-2 yabancı vardı.

Türklerin savunma özürlü olduğunu bilmelerine rağmen 2 senedir yabancı bir stoper almayan Bjk yönetiminin de büyük hatası var bence... Bjk bu savunmasıyla ligin en az gol yiyen takımı olması büyük başarı, bizim savunmamızın Cihan-Tolga-Emre-Orhan dörtlüsünden oluştuğunu düşünsenize?! Küme düşme hattının hemen üstünde olurduk sanırım...

Devre arası transferinin bitmesine az bir süre kala Deportivo'nun Arjantin milli takım oyuncusu Coloccini'nin adı Bjk ile anılıyordu ama olmadı. O adam olsaydı Bjk'nin şampiyonluk şansını çok yüksek görüyordum.

Bjk Baki ile sanırım bu sezonki 4. omuz çıkığını yaşadı, haftaya savunması nasıl olacak bilmiyorum, ama Bjk ve Ts maçlarından 6 puanla çıkamazsak 2.liği unutalım diyorum.
Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

DAkika 46' An itibarıyle Antalya taktı bi tane Ali Bilgin ile

Volkan'ın soldan yaptığı ortada sağ çaprazda topla buluşan Ali yaptığı güzel vuruşla takımını 1-0 öne geçirdi...

Semih, Deivid ve Aurelio F.Bahçe'de ısınmaya başlayan oyuncular...

Fenerde Olcan,Ümit,Lugano Sarı gördü şimdiye kadar
Lugano cezalı duruma düştü

Uğur'un sağdan ortasında Coşkun'un kafa direkten döndü sonraki pozisyonda Ali Zitouni'nin vuruşunda Volkan'dan seken topu Coşkun ağlara gönderdi ama ofsayt
Olcan çıkıyor, Deivid oyunda...
Deniz çıkıyor, Aurelio giriyor...

Kezman da Sarı gördü

Fenerbahçe çok kötü ama belli olmaz tabii

Appiah çıkıyor, Semih giriyor oyuncu değişiklik hakkı doldu fenerin
Şimdi Yılmaz hoca yerinde kullanmalı değişikliklerini 5 forvet le oynuyor Fenerbahçe

DAkika 83 oldu Antalya topa daha çok sahip

Ali ve Coşkun sarı gördü Antalyada
90' Volkan çıkıyor Levent giriyor

Cordoba Lugano'nun kafa vuruşunu mükemmel kurtardı belki takımına 3 puan getirdi

4' uzatma var

92'İlyas çıkıyor Metin giriyor

Aurelio ve Ali Zitouni sarı kart görüyor 93'

Ve maç bitti!
Image
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Şampiyon adayları içinde haftayı en karlı kapatan takım olduk :D

Ortada bu kadar berbat rakipler varken şampiyon olamamak resmen ayıp!
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ismail Gezer wrote:Şampiyon adayları içinde haftayı en karlı kapatan takım olduk :D

Ortada bu kadar berbat rakipler varken şampiyon olamamak resmen ayıp!
Bence TÜRK FUTBOLU bitmiş.Şampiyon adayları denen takımların oynadıkları fuybola bakarsak ne kadar kötü bir durumda olduğumuz anlaşılır. 3 gündür hasta yatağımda durmadan maç seyrederken bir alman ligi, bir arjantin ligine bile baksak bizden kat be kat kaliteli takımları görüyorum. Bu gidişle daha birkaç sene avrupa kupalarında birşey yapamayız.
Mehmet Ulupinar

Post by Mehmet Ulupinar »

Mehmet Gorgen wrote: Bence TÜRK FUTBOLU bitmiş.Şampiyon adayları denen takımların oynadıkları fuybola bakarsak ne kadar kötü bir durumda olduğumuz anlaşılır. 3 gündür hasta yatağımda durmadan maç seyrederken bir alman ligi, bir arjantin ligine bile baksak bizden kat be kat kaliteli takımları görüyorum. Bu gidişle daha birkaç sene avrupa kupalarında birşey yapamayız.
Gecmis olsun sevgili adas. Ne kadar kotu oldugumuz konusunda yapacak fazla bir seyimiz olmadigi icin en iyi receteyi Kerem Tezic aylar oncesinden ilgi ve alakayi kesmek seklinde aciklamisti. Ben de tatbik ediyorum o receteyi uzun zamandir ama haftaya da derbi maci varmis :) ne yapsakki?
Bu arada bir Ulkerli olarak basiniz sagolsun demek lazim, E.Ulker Hanimefendi vefat etmis, daha yeni duydum :(
Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

Arkadaşlar bir de her maçta Lugano en az 2 penaltı yapıyor karambollerde
Hakem denilen yaratıkların bunları görmemesi de daha ilginç bir durum...
Fenerbahçe ataklarında vurduğu her kafa topunda da kesin faulü var

İlginç.Aklıma geldi söyledim.
Image
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hep destek Tam destek unutulmuş :D

Fener taraftarı antalyadan dönen futbolcuları çok kötü protesto etmiş sanırım :D

Volkan taraftara küfretmiş..

Starda telegolü izliyorum, salak Adnan AYbaba bir kutu jöle getirmiş, saçlarını sürüyor, Volkanı hicvediyor süperzekasıyla :D

En berbat 100. yıl FB'ye nasip oldu desek abartı sayılmaz. Ne vaatler verildi be.. 100. yılda ne şampiyonu olacaktı Fener? Kaç yıldır neye hazıranıyordu? 100. yıl için Aziz'in hazırladığı müthişşş planlar neydi?

Fener taraftarı acaip hakaretler etmiş maç dönüşü gelen takıma..

angut.com'a da uzun süre girilmez artık :D
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Image

Rakip olan gidiyor

Fenerbahçeli olacaksanız, Aziz Yıldırım'ın dediklerini yapacak, söylediklerini onaylayacak, onu eleştirmeyecek ve rakip olmayacaksınız. Yıldırım'ın kendi hazırladığı Haysiyet Divanı, Saran'ı kulüpten ihraç etti. Bu kararı disiplin suçu ile ilişkilendirdi. Halbuki şikayet evrakta usulsüzlük yapmaktı. Bu olay nasıl disiplin suçu oldu ve 'kulübü zarara uğratmadığı halde' denilerek nasıl ihraç kararı alındı, bilinmiyor.
Yine muhalif Tahir Kıran'ı
'teşvik' demeci nedeniyle kulüpten ihraç eden aynı Haysiyet Divanı, asbaşkan Mahmut Uslu'nun TV'de yayınlanan "Başkası teşvik primi vermişse, biz de vermişizdir" demecini gayriciddi bulduğunu açıklıyor.
Bu olay F.Bahçe'nin artık F.Bahçeliler'in değil, Aziz Yıldırımcılar'ın olduğunun kanıtıdır. Aslında kulübün 100. yılı değil, Yıldırımspor'un dokuzuncu senesi kutlanmaktadır.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

SANTRA'yı izliyorum. Beşiktaşlı Muhammeti getirmişler, garibime soru sorup duruyorlar, yazık yazık! Oraya çıkartmak bu çocuğa faydamı sağlar, zarar mı verir diye düşünemiyorlar..

Haltı yiyende Kazım mış. Salak herif birde akıllı geçinir!
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote: ..
Haltı yiyende Kazım mış. Salak herif birde akıllı geçinir!
Kanad kanadi olsa ucacak bir kaz. Ama bu Muhammed cambaz mi olacak futbolcu mu? Evet belki Barcelona'nin elinde ona ceki bir duzen verirler. Degilse Hasan $a$ abisi ve Arda abisi gibi elde patlar. Zaten Barcelona'nin elinde bir maymun var bu tur cambazliklari yapan. Cocugun aklini kari$tirmamalari lazim. Buyumu$te kuculmu$ gibi olmu$ zaten. Bir suru futbolcudan duzgun konu$tu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Ulupinar

Post by Mehmet Ulupinar »

Istanbul Kadikoy'de 42. dakika skoru FB:1 Sivas:2 Bu hafta da puan farki acilmazsa Gerets'den balli teknik direktor olmadigi iyice aciga cikacak. :lol:
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Gerets'e bok atanlar Zico'nun halini gorunce ne derler acaba? Fb hemen ya$a yatmi$ kural hatasi oldu diye. Guya Sivas verdigi kadrodan degi$ik bir kadro ile cikmi$. Serdar Topraktepe ilk 11 de gosterilmi$ sonra yedege alinmi$ daha sonrada yedekten maca girmi$. Boyle olunca ayni oyuncu daha oynanmaya ba$lamami$ macta oyundan cikip tekrar girdi diye "Boyyuk FB" itiraz etmi$. Daha neler gorecegiz. Ali$mi$ kudurmu$tan beterdir. Rize macini tekrar edip yeni transfer edilen oyuncularla oynadilardi. Ona saysinlar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz abi, cok samimi söyluyorum. Bana ne FB den, ben GS a bakiyorum.
FB nin basarisizligi GS'in basarili gittigini mi gösteriyor...hayir, ne alaka.
Gerets'i elestirmekle Zico ne alaka. Zico yorumu yapmadim yapmam da,
ilgi alanim icinde degil.
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Cengiz Akgun wrote:Gerets'e bok atanlar Zico'nun halini gorunce ne derler acaba?
Sayın abicim,

Çıksınlar,şu büyükleri bu hale getiren teknik adamların hepsi itirafta bulunsun..

Biz bu işi bilmiyoruz,ya da biliyoruz da,sizin topunuzu,topçunuzu anlayamadık.Aldığımız paralara yazık,biz gidiyoruz burdan,ne haliniz varsa görün,belki aklınız başınıza gelir, desinler..

Derler mi dersin,yoksa biz yönetimlere saydırma görevimizi sürdürelim mi? :D
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Cengiz abi, cok samimi söyluyorum. Bana ne FB den, ben GS a bakiyorum.
FB nin basarisizligi GS'in basarili gittigini mi gösteriyor...hayir, ne alaka.
Gerets'i elestirmekle Zico ne alaka. Zico yorumu yapmadim yapmam da,
ilgi alanim icinde degil.
Yoo. Ama GS bu durumu kendi lehine ceviremiyor. Hayatta her $ey goreceli. Iyi ne ye gore iyi kotu neye gore kotu? Degilse guzellik yari$masi buz pateni yari$masi gibi herkes cikar boy gosterir birileri puan verir ve subjective birinci secilir. Lig gibi herkes birbirleri ile oynayip birbirlerine goreceli olarak ustunluk saglayarak birinci olacak bir yari$mada rakibinin ne durumda oldugu daha dogrusu ne yaptigi da onemli olur. Sonunda yenip yenilme ve berabere kalmakla birisi birinci oburu ikinci daha sonrasi ucuncu dorduncu diye gidiyorsa bana ne ben kendime bakarim olmaz. Sen kendinin di$andakilerin en iyisinden daha iyi olacaksin $ampiyon olmak icin. Bunda da elinde olan imkanlarda cok onemli. FB'nin TD verdigi kadro ve mali durum ile GS'yin TD verdikleri ayni mi? Ayni soruyu BJK icinde sor ve ondan sonra kalk Gerets'i ele$tir. Bak bugun Sivassporda bile frikikten gol atabilecek adam var kadroda. Durum boyle olunca ben GS'ya bakarim demekle cok dar bir $ekilde olaya yakla$ip TD ele$tiriyorsun oluyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply