Siddet geri dondu

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mehmet Gurdal Cetin

Siddet geri dondu

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/6326513.stm

Olaylar son gunlerde sadece bizde oluyor saniyordum.Bizim bakan maclari oynatmam derken bunlardan mi ornek aldi diye soracaktim ki M.A.Sahin'in aciklamasinin cok daha once oldugunu farkettim.

Bir oyun icin insan olur mu ya ....
DIE FOR YOU KILL FOR YOU bunlar artik geride kalmali.

Gerci bu iki takim da sicilyali imis ,olasilik cok fazla tabi.
TRUST GALATASARAY
MGC
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Bu topik uygun gibi geldi. Malumunuz Hrant Dink'in öldürülmesinden sonra stadlarımızda sıra dışı tepkiler geldi.

Bunların en ses getireni geçen hafta Elazığdakiydi. Açıkçası Elazığ Malatya rekabetini bildiğimden, Dink'in de Malatyalı olması nedeniyle Elazığ taraftarının yaptığını bir derece de olsa anlamıştım. Rakip takımı ve taraftarı kızdırmak için hepimiz birşeyler yapıyoruz, ama tabi burada ölçü biraz kaçmıştı. Gene de yazdığım iki gerekçe nedeniyle Gakkoşları mazur görebilmiştim.

Ama dün Afyon Bozüyük maçında, ev sahibi takımın reklam yapma çabası içindeki taraftar grubu "Af yok!" tarafından atılan "Hepimiz Ogün'üz, hepimiz Türküz" sloganının hiç bir mazereti olamaz. http://www.milliyet.com.tr/2007/02/05/son/sonspo02.asp
Bu slogandan hareketle caydırıcı birşeyler yapılmalı. Ama her zamanki gibi alakasız biçimde taraftar grubu ya da münferit atılan slogandan dolayı kulüp cezalandırılmamalı. Kulübe en fazla, bu grup üzerinde baskı kurması ve bu fikir her kim(ler)e aitse onları deşifre ettirmesi sağlanmalı.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ba$ka yerde olsa emniyete toplarlardi sizin bu cinayette olan katkiniz nedir diye? Ne olacak i$te boyle kafaya boyle tra$, Adam yoklugunda adamiz diye gecinen it surusu her yerde.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Post Reply