17. Hafta: G.Saray-Bursa 3-1 (karan 54,okan 85, sabri 94)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Maçla ilgili çok şey söylenmiş, kesinlikle haketmediğimiz bir 3 puan aldık. Ama yukarıda da denildiği gibi sezon başında kaybettiğimiz puanlara saymak lazım... Kaybetseydik ilk yarıyı 4. sırada bitirecektik, berabere kalsaydık 3. sırada bitirecektik ama 2. sıradayız. Moral açısından çok önemli bir şey bu, eğer bu maçı kaybedip ilk yarıyı FB'nin 10 puan gerisinde 4. sırada bitirseydik şampiyonluğu da CL'ye katılma hakkını da bir daha zor görürdük.

Ancak Bursa forvetlerinin beceriksizliği, Mondragon'un muhteşem performansı kadar hakemin de çok etkisi vardı bu galibiyette...

Ümit Karan'ın yan hakeme ana avrat küfürlerini görmezden geldi, Tolga'nın Sinan'ı düşürdüğü pozisyonda penaltı vermedi ve 3. golümüzden önce Bursa'nın kullandığı serbest vuruşta barajın 6-7 metreye yaklaşmasına bir şey demedi...

Ama o dönen topta Sabri'nin attığı gol gerçekten çok güzeldi, 1 hafta içinde tempolu 3. maçını oynayan bir Türk oyuncunun 93. dakikada o deparı atması gerçekten muhteşem...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Golleri ve pozisyonlari az once gordum. Demek tatil oncesi, okul cocuklari gibi boyle asiyorlar maclari. Biraz daha gevseseler Mondragon direklerle top arasinda tost olacakmis. Yazik olmus Bursa'ya diyecektim ama oyle kazma goller kacirmislar ki dilim varmiyor.

Bu arada Gerets amca Song'u ilk 18'e almis ama yedek birakmis. Song yedek kalacak adam mi yahu? Bir mesaj varsa bunda soyle acik acik ve insanlari tahmin etmeye zorlama be adam!
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Tolga bu mac cok kötu oynadi. Cok dikkatsiz ve laubali oyun sergiledi. Tomas
da ona eslik etti. Ilk golde Tomas'in hamle hatasi var....Arkadaslar bana
kimse Mondragon iyi kaleci demesin, tepem atiyor. Lutfen onu kahraman
ilan etmeyin. GS'in dun yenecegi varmis, olay bu kadar basit. Adamin cikislari
yok denecek kadar az. Defansa katkisi 0'in altinda. Cagdisi bir kaleci yapisina
sahip...odun.

Bir diger kötu oyuncu Ayhan bu maca neden ilkonbirde basladi bilmiyorum.
Ilk yari hemen hemen butun toplari rakibe verdi. Inamoto nasil oynadi girmek
istemiyorum bile. Onu GS'a layik görenler utansin...
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Dunku mac veya gecen haftaki FB macinin ilk yarilsi tesaduf degil. Kadromuz bizlerin dusundugu GS ayarinda degil. Song, Mondi (Hasan kizma) ve Hasan Sas (Gokcigdem darilma) haricinde ki butun oyunculardan Anadolu takimlarinda tonla var. Hadi sene basi performasina dayanarak Arda yi da bize yakistialim gerisi tam bir fos.

Hadi kadromuz kotu bari bir duzenimiz olsun. O da yok. Sagdan 10 tane korner sag ayakili oyucuya kullandiriliyor. Kimse dusunmuyor Ergun bir ise yaramiyor ama sol bacaklidir, o atsin. Kaleci Omer defansimizin ortasina degaj atiyor, stoperlerin rahat karsilamasi gereken bir top. Ikiside kanada acilmislar, bakiyorlar. Japon canla basla kosup topu Bursalinin onune indiriyor ve herif atamiyor. Resmen futbol komedisi. Penelti denen pozisyonda Tolga'nin yedigi calim tam bir acizlik belirtisi. Ulan daya gogsunu adam donmesin. Kabze'ye Bursali kazma Burak'i gosterip bak buda bizde yildiz adayiydi bos kaleye topu atamadigi icin Bursa'nin santraforu oldu demek gerekir. Belki kendinin daha hazir tutar.

Velhasil biraz formanin agirligindan birazda FBye yapilan hakem kiyaklarini dengelemek ugruna maci aldik. Hak etmedik demiyorum cunku herifler bos kaleye atamadi, kapasiteleri o kadarmis.
Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Hasan Tezcan wrote:Arkadaslar bana
kimse Mondragon iyi kaleci demesin, tepem atiyor. Lutfen onu kahraman
ilan etmeyin. GS'in dun yenecegi varmis, olay bu kadar basit. Adamin cikislari
yok denecek kadar az. Defansa katkisi 0'in altinda. Cagdisi bir kaleci yapisina
sahip...odun.
Sorunu "Mondragon iyi kaleci" diyenlerde değil, tepenizde arayın bence, bu lafı duyunca tepeniz atıyorsa. Hele bu laf dünkü maçtan sonra, Galatasaray'ın yeneceği varmış" diye temellendirilirse daha bir hoş oluyor. Sırf Sinan'ın direk dibinden çıkardığı topu bile yeter ya örnek diye, gerek yok.

Bence Ronaldinho da topçu değil, Barcelona'nın yeneceği oluyor genelde.

ağaca balta vurmuşlar sapı bendendir demiş...

Ugur
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Okan'ın golü burdan
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Bursaspor ligin ilk yarısında kendisinden beklenenin fazlasını şimdiye kadar yapabildiği için, Sinan başta olmak üzere hepsi çok laubalice top oynadılar diye düşünüyorum. Eğer hakikaten puana çok ihtiyaç duydukları bir maç olsaydı ve biz aynı oyunu oynamış olsaydık, bence skor kesinlikle böyle olamazdı. Hakemin yüzde yüz bir penaltıyı da maçın kopabileceği bir dakika da es geçmesini de bizim adımıza büyük bir şans olarak görüyorum. Keşke o penaltıyı çalsaydı diye geçmiyor da değil hani içimden, çünkü tüm Fenerliler bunu bir yere yazmıştır, ısıtıp ısıtıp koyarlar önümüze her verilmeyen penaltılarından sonra. Fakat Mondragon'un hakkı da yememek lazım, insan bir kere bile isyan etmez mi kardeşim böyle bir defansa. Ne diyelim, delikanlı adammış şu Mondragon. Ben olsaydım hem Tolgaya hem Cihana sallardım iki tane, "oğlum siz futbolcu musunuz?Futbolcuysanız Galatasaray'a kadar nasıl geldiniz? Eğer değilseniz, necisiniz siz?" diye. Neyse uzatmayayım fazla..Sene başında Okan hakkında ileri geri konuşanlara da yazdıklarımı bir okumalarını tavsiye ederim. Kaptanlık pazu bandını da takmayıp Ümite vermeside efendiliğini, terbiyesini ve büyüklüğünü gösterir, görebilenlere. Bu takımın orta sahasında iki tane daha Okan olsaydı , şimdi 7 puan farkla liderdik...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mondragon: Muhteşem bir maç çıkardı. Millet, Bursa'nın forvetlerine kızıyor bunlar nasıl kaçar diye. Karşında Mondragon varsa o kadar kolay vuramıyorsun o topa. Adı bile ürkütücü: MONDRAGON :D Hiç tanımasan bile, Galatasarayın kalesinde bir dev var diye hayal edersin..

Cihan: Yine kötüydü. Bu takımın ilk 11'inde oynamayı haketmiyor, ancak yedek olabilir. Beceriksiz ama mücadeleci. Kızsam vicdanım sızlar..

Tomas:
Hatalar yaptı, masum değildi. Ama yinede defansın en sağlamı oydu galiba. Defansın en iyisi Tomas ise o defansın hali dün akşamki gibi olacaktır elbet..

Ergün: Samiyendeki GS-Gençler(3-1) ve İzmirdeki Göztepe-GS (2-0) maçlarını hatırlayanlar Ergün'ün sol bekte nasıl bir koridor açtığınıda anımsar.. O zamanlar bile Ergün sol-bek oynamamalı deniyor iken, aradan 4 sene geçmiş, koskoca Galatasaray şu sol-bek'e daha yaşlı daha kötü bir Ergünü kokuyor! O zamanlar Ergüne kimse kızmıyordu, çünkü orda oynatılmaması gerektiği konusunda çoğunluk hemfikirdi. Ergün bugün bu takımda oynayacaksa bu ancak orta sahada olabilir. O da belki! Sol bekte oynaması 4 sene önce tartışmalıydı, artık tartışmalı falan değil. Oynamaması, oynatılmaması gerekiyor..

Sabri:
Çok mücadele etti yine. O kornerler tam bir faciaydı. Üst üste 4-5 korneri hep ön direğe atıp rakibe vermek neyin nesidir? Bari Ergün atsaydı, sol ayağı bir işe yarardı. Bunun haricinde son dakikada attığı golde kendini aştı. Bildiğimiz Sabri o topu rakip ceza sahasına kadar getirebilirdi elbette ama, o topu öyle aşırtmak yerine ölümüne abanır ve topu kaleciyle beraber içeri sokmaya çalışırdı. Böyle olmadı, topun altına harika girdi ve yılın en güzel 5 golü arasına rahat girecek bir golü attı..

Ayhan:
Sanırım yine mücadeleci ve rakibe top verici bir görünt sergiledi. Performansı biraz hayal kırıklığı oldu. Birşey anlamadık..

İnamoto:
Bu adam iyi mi kötü mü? İyi mi oynadı kötü mü oynadı bir türlü anlayamıyoruz.. Yine anlaşılamadı sanırım. Şimdilik no comment..

Arda:
Ya yorgundu yada lakayt! Kötüydü, dinlenmesi lazım artık. 27-28 maç oynadı. Bir sezonda bu kadar maç oynayanlara istikrarlı oyuncuymuş diyoruz..

Hasan Kabze:
Şansını iyi değerlendiremedi. Gerçi takım olarak kötüydük..

Ümit Karan: Golü harikaydı. Sigara migara geyiği yapılıyor. Sevdiğim bir oyuncu, umarım tiryaki değildir :) Tek forvet, çift forvet, kaç forvetle oynarsak oynayalım Karan o takımda olmalı..

Song: Bu takımın en önemli 2-3 oyuncusundan biri. NTV'de söylediklerine inanıyorum. Para sorunu olsa açık açık söylerdi. Aslan yürekli SONG :D

Okan:
Varlığının takıma mutlaka katkı sağlayacağına inananlardandım. Ve öyle olduğuna inanıyorum. Son 2 maçta 2 süper gol..

GERETS: Ucuz yırttı. Bursa öyle bir futbol oynuyorduki, bu akşam valizini toplatır şutlarlar diyordum. Takım kötü olabilir, kötü oynayabilir. İliç ve Song yerine, Kabze ve Tolga'nın oynatılma sebebi nedir, onu izah etsin yeter.. Adamın küçük maçlarda büyük balı olduğuna inanıyorum.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz abi, SANTRA nasıl? :)

Kuddusi'nin bize kıyak olsun diye atandığına kanaat getirdim :D

Çok sevgili Gürcan Bilgiç geçen haftanın acısını çıkartmaya çalışıyor. Madem Fener maçı kazanmışken paso Selçuk Dereli muhabbeti yapıldı, bu haftada Kuddusi konuşulsun istiyor :D

Hakem rezildi, Galatasaray berbattı tamam ama o gollerin hakkı verilmiyor..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Cengiz abi, SANTRA nasıl? :)

Çok sevgili Gürcan Bilgiç geçen haftanın acısını çıkartmaya çalışıyor. Madem Fener maçı kazanmışken paso Selçuk Dereli muhabbeti yapıldı, bu haftada Kuddusi konuşulsun istiyor :D

Seyrediyorum. O kadar olacak Ismail. Bu Tolga denen adama hakikaten milyon dolar filan veriyorlar mi? Emre den beter herif. Neden aldilar bu kazmayi bonservis filan da verdiler herhalde. Bende bu adam niye oynamiyor demi$tim ligin ba$inda.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Cengiz Akgun wrote:... Bu Tolga denen adama hakikaten milyon dolar filan veriyorlar mi? Emre den beter herif. Neden aldilar bu kazmayi bonservis filan da verdiler herhalde. Bende bu adam niye oynamiyor demi$tim ligin ba$inda.
Tolga ilk geldiginde kiralikti. Daha sonra bonservisi alindiysa yazik....

Emre'nin kafa toplarina hakimiyeti ve topu oyuna isabetli sokusu, kendisini Tolga'dan 3 gomlek fazla yapar.
Tan Erten
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Doktorum ol abi

"Agresifliğim Karadenizli olmamdan kaynaklanıyor. Sahada bazen kendimi tanıyamıyorum. Beni tedavi edecek tek doktor, saha içerisinde kendini en iyi kontrol eden kişi olan Ergün Abi."

Image

GALATASARAY’da son 3 maçta gösterdiği performansla bir yıldız gibi parlayan Sabri Sarıoğlu’nun en büyük sıkıntısı, saha içerisinde sinirlerine hakim olamaması. Agresif tavırlarıyla rakip takım oyuncularının ve futbolseverlerin antipatisini kazanan genç futbolcu, bu soruna çözüm bulmak için ilginç bir yola başvurmaya hazırlanıyor.

Bu sıkıntısından kurtulmak için takımın en soğukkanlı ve beyefendi futbolcusu olan Ergün Penbe’ye başvuracağını söyleyen Sabri, "Yapmam gereken tek şey, takımda saha içinde davranışları en tutarlı futbolcu olan Ergün Abi’den yardım istemek. Eğer kabul ederse kendisine, ’doktorum ol abi’ diyeceğim ve onun vereceği nasihatleri dinleyeceğim" dedi.

İçimdeki enerji hırsa dönüşüyor

Bursaspor maçının son dakikasında kendi yarı alanından kaptığı topu 80 metre taşıyıp, nefis bir gol atan Sabri, sahadaki enerjisini çok çalışmaya borçlu olduğunu söylerken, davranışlarıyla ilgili özeleştiri yapmaktan da geri kalmıyor. Agresifliğini Karadenizli olmasına bağlayan milli futbolcu, şunları söylüyor:

"Gençliğimin verdiği enerji, hırs, antrenman sevgisi ve kazanma duygusu zaman zaman beraberinde olumsuzlukları da getirebiliyor. Bursaspor maçının son dakikasında kendimi hızlı bir tren gibi hissettim. Kararımı verdim, bir ekspres gibi durmadan gitmeyi kafama koydum. Kendimi kontrol ettim, hala oksijenim vardı. Son istasyona kadar devam ettim ve sonuca vardım. İçimdeki enerjiyi ilk kez verimli kullandım ve zafere ulaştım.

Sinirlerime hakim olamıyorum

Saha içerisindeki hareketlerim nedeniyle zaman zaman eleştiriliyorum. Agresif olduğumu kabul ediyorum. Kimi zaman hakem, kimi zaman da rakibe karşı olmayacak hareketler yapıyor, sonra da ’ben ne yaptım?’ diyerek kendime kızıyorum. ’Bir daha olmayacak’ diyerek sahaya çıkıyorum ancak yine aynı hareketleri tekrarlıyorum. Yapmam gereken tek şey, takımda saha içinde kendini en iyi kontrol eden kişi olan Ergün Abi’den ders almak. Ona gidip, ’doktorum ol abi’ diyeceğim. Ondan nasihatler almam lazım. Eğer kabul ederse, beni çok mutlu eder. Hırçınlığım, Karadenizli olmamdan kaynaklanıyor. Beni tedavi edecek tek doktor Ergün Ağabey.

Gidersem dönüşüm olmaz

Avrupa’dan Roma, Fiorentina, Roma ve Valencia takımlarının transfer listesinde yer alan Sabri Sarıoğlu, resmi bir teklif gelirse bunu kulübün de menfaatleri doğrultusunda düşünebileceğini söyledi. "Eğer gidersem dönüşüm olmaz" diyen genç futbolcu, şöyle devam etti: "Benim için G.Saray her şeyden önce gelir. Çünkü bu noktaya G.Saray sayesinde geldim. Eğer kulübümden izin çıkarsa Avrupa’ya gitmek istiyorum. Yıllarca G.Saray ve Milli Takım’da forma giyiyorum. Gidersem, geri dönüşüm olmaz. Çünkü başarılı olacağıma inanıyorum."

AÇILIŞLARIN AYRILMAZ İKİLİSİ

Sabri Sarıoğlu, sahadaki hırçın tavırlarının aksine takım içindeki büyüklerine karşılık son derece saygılı. Sabri, "doktorum ol" diye çağrıda bulunduğu Ergün’le açılışlara ve davetlere birlikte katılıyor.

Hürriyet
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Yukardaki bir sürü abuk subuk pankart yerine,baba Koç Rahmi beyi oğlu adına uyaran tek bir pankart olsaydı medya oynamıştı yerinden hafta boyu..
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote:Cengiz abi, SANTRA nasıl? :)

Seyrediyorum. O kadar olacak Ismail. Bu Tolga denen adama hakikaten milyon dolar filan veriyorlar mi? Emre den beter herif. Neden aldilar bu kazmayi bonservis filan da verdiler herhalde. Bende bu adam niye oynamiyor demi$tim ligin ba$inda.
Cengizcigim, hangi aldiklari adam duzgun ki Tolga kazma olmasin? Carrusca ve Inamoto yabanci transferleri. Diger aldiklari da eski GSli Okan Buruk.

Bence kapasiteleri dahilinde yapabilecekleri en iyi is Fatih Akyel ve Hakan Unsal'i beklere getirmek. Su anda oynayanlardan daha iyi olurlar, espiri degil, cidden Fatih + Hakan U. bugun sahaya ciksalar Cihan + Ergun'den iyi olurlar.

Ama neyse, simdi ilahi komedyanin yeni bir bolumu baslayacak, Bursa ve hakem kelek yapti bizim yonetime, 10 puan geride dorduncu bitirsek Gerets sepetlenip vakitleri ucuncu sinif hoca bulmakla gececekti, muhtemelen transfer de beklenmeyecekti.

Simdi Zico'nun ilk 10 mac falan ugradigi dumur sagolsun puan farki sadece 7, o yuzden ortaliga cikip yine onemli transfer yapiyor gibi numara yapmalari gerekecek, yine seyahatler, onemli oyuncularla gorustuk diye taraftar kandirmalar vs. Adamlara yine rol yapmak dustu yani, seytan azapta gerek. :lol:
Post Reply