FIFA Ribery kararını verdi.GS bir bardak soğuk su içsin.

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Marsilya para teklif etmişti de bizimkiler kabul etmemişti değil mi? :D
Kendine güven, işte budur!!
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Klupten aciklama gelmis. Asayis berkemaldir iciniz rahat olsun. Biz de Cengiz abi ile balyoz ve beyzbol sopalari ile Marsilya'ya yapacagimiz geziyi simdilik iptal ettik. Helvaaaci helva aman canim heelva. Bu arada iki fransizca kelime kullanarak nasil da seksi bir cevap vermisler adeta taraftara 'hah bizimkiler fransizca bilecek kadar kulturlu olduklarina göre bosa adim atmaz' mi dedirtmek istemisler. Bir de Marsilya'nin reddedilen talebi neymis onu anlamadim. Diouf eski limanda haberi kutluyordur simdi.
http://www.galatasaray.org/detay.asp?PI ... rID=296706
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Kerem Tezic wrote:Klupten aciklama gelmis. Asayis berkemaldir iciniz rahat olsun. Biz de Cengiz abi ile balyoz ve beyzbol sopalari ile Marsilya'ya yapacagimiz geziyi simdilik iptal ettik. Helvaaaci helva aman canim heelva. Bu arada iki fransizca kelime kullanarak nasil da seksi bir cevap vermisler adeta taraftara 'hah bizimkiler fransizca bilecek kadar kulturlu olduklarina göre bosa adim atmaz' mi dedirtmek istemisler. Bir de Marsilya'nin reddedilen talebi neymis onu anlamadim. Diouf eski limanda haberi kutluyordur simdi.
"Tribunal d’Arbitration du Sport" 'a götüreceklermiş.
Abi bu çok önemli bir kurum ve üyeleri GS'lı olmalı. Ya da bu kurumun başkanı ve üyeleri de bizim Başkan'ın Lüksemburg başbakanı gibi yakın dostları olmalı.

Heyttt kim tutar Canaydın'ı !!! :lol:
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ben haberi olumlu buldum acikcasi. Her iki tarafin da isteklerine olumlu talep gelmemis. Yani eger Marsilya Ribery'nin ustune eseklik tazminati adi altinda GS'dan para talep ettiyse falan bunu kazanamamislar. En azindan simdilik Ribery'nin ustune para vermeyecegiz gibi duruyor, ki bu bence bu yonetim icin kaydedilecek en onemli yoneticilik basarisidir benim gozumde.

Marsilya'nin talebine olumlu cevap gelmemis, cidden cok iyi, Marsilya adama formayi giydirdi, oynatip duruyor, ama taleplerine olumlu cevap gelmemis, kimbilir ne zor duruma dusmuslerdir simdi. Yaaaa, GS'la ugrasirsan boyle olur :lol: :lol:

Pek benim alanim degil ama benim bildigim bir davada bir davaci bir de davali olur. Talebine olumlu cevap almaya calisan da davacidir. Simdi insan ister istemez Marsilya hangi talebine olumlu cevap alamadi diye merak ediyor, sen adamlardan 10 milyon Euro istemissin. Sanki Marsilya bizden birsey istemis de talebine cevap verilmemis gibi haber. :lol:
Last edited by Ali Gursel on Fri Nov 17, 2006 8:42 pm, edited 1 time in total.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Kerem Tezic wrote:Klupten aciklama gelmis. Asayis berkemaldir iciniz rahat olsun. Biz de Cengiz abi ile balyoz ve beyzbol sopalari ile Marsilya'ya yapacagimiz geziyi simdilik iptal ettik. Helvaaaci helva aman canim heelva. Bu arada iki fransizca kelime kullanarak nasil da seksi bir cevap vermisler adeta taraftara 'hah bizimkiler fransizca bilecek kadar kulturlu olduklarina göre bosa adim atmaz' mi dedirtmek istemisler. Bir de Marsilya'nin reddedilen talebi neymis onu anlamadim. Diouf eski limanda haberi kutluyordur simdi.
Benim bunlarin soylediginden anladigim iki tarafta birbirini mahkemeye vermis ve bu iki dava birbirinden bagimsiz. Marsilya ve Ribery bizi mahkemeye vererek bizden daha ne istiyorlar anlamis degilim - yakamizi birak diye mi GS'i dava ediyorlar, yoksa Ribery hala alicaklarinin mi pesinde :roll: GS'a gore Marsilya/Ribery'nin actigi dava sonuclanmis sadece ve bu davadan iki tarafa da birsey cikmamis ama GS'in actigi dava ile ilgili bir sonuc/karar yok daha... Yanlis mi anlamisim? Fransizcamiz yok ne yapalim :?

Bu olay ilk patlak veridiginde yazmistim yine yaziyorum... Yonetim bu hatadan dogan finansal kaybi kendi cebinden cikarip faizi ile klube odemelidir (10-15 milyon dolar). TR'de ve ozellikle GS'da isler boyle yurumez ama Genel Kurul uyesi olsam GS adina yonetim kuruluna gorevini ihmal etme ve dolayisi ile GS'i finansal zarara ugratma nedeni ile dava acardim. Aslinda hem gorevi ihmal hemde gorevi yanlis kullanma suclari var (inglizcesi negligence and malpractice).
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bizim avukat yönetici yine konuşmuş:

Helvacı: Ribery davası henüz başlamadı

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Helvacı, FIFA'lık olan Frank Ribery davasının henüz başlamadığını, verilen kararın, FIFA Uzlaştırma Kometesi'nin yaptığı çalışmanın bir sonucu olduğunu ve komitenin, kendilerini Marsilya Kulübü ile uzlaştırmadığını söyledi.

Helvacı, konuk olduğu Radyospor'da konuyla ilgili soruları yanıtlarken, Ribery olayının henüz bir dava olmadığını, hukuki prosedürün de henüz başlamadığını kaydetti.

Olayın, FIFA Uzlaştırma Komitesi'nin, Galatasaray'ın talebini reddetmesinden ibaret olduğunu vurgulayan Helvacı, ''Marsilya'nın zaten bize bir teklifi vardı ve biz, bu şartlarla anlaşmamızın mümkün olmadığını kendilerine iletmiştik. Yani FIFA'nın reddettiği, bir dava değil. Dava bundan sonra başlayacak. Kararın tam metnini görmek istiyoruz, bir süre daha bekleyeceğiz. Böylece İsviçre'deki spor mahkemesi dediğimiz asıl dava başlayacak'' dedi.

Galatasaray'dan, alacaklarının ödenmemesini gerekçe göstererek Marsilya'ya imza atan Ribery için yabancı bir avukata dava yetkisi verildiğini anlatan Mehmet Helvacı, bu avukatla yapılan anlaşma gereği, Ribery'den gelecek paranın 5 milyon dolardan fazla olması halinde, bu fazlalığın yüzde 15'inin, avukata verileceğini bildirdi.

''KARAMSAR OLMAMAK LAZIM''

Marsilya Kulübü'nün, Uluslararası Spor Mahkemesi (CAS) sürecini uzatmak isteyeceğini ve bu nedenle, daha önce ortaya koyduğu tavrı devam ettireceğini sandığını vurgulayan Mehmet Helvacı, ''Bu işin kolay olmayacağını söylemiştim. Şu ana kadarki süreç, benim beklediğimden uzun değil. Galatasaraylıların hiçbir şeklide karamsar olmaması lazım. Benim hiç tereddütüm yok. Hukuki süreç başladığı zaman hepimiz göreceğiz'' dedi.

En büyük dayanaklarının, Ribery ile yapılan sözleşme olduğunu, burada 90 günlük ödememe koşulunun bulunduğunu hatırlatan Helvacı, ödemelerin geciktiğinin doğru olduğunu, ancak sözleşmenin geçerliliğini kaybetmesi için gereken sürenin aşılmadığını ifade etti.

Galatasaray'ın, hukuk nezdinde bir sıkıntısı olmadığını, daha önce yurt dışında çok önemli davaların kazanıldığını dile getiren Helvacı, ''Bizim tecrübemiz, kalitemiz var, ancak Marsilya'nın da bir gücünün, lobisinin olduğunu unutmamak lazım. Ortada anormal bir durum yok. CAS'ta hakkımızı aramaya devam edeceğiz. Haklıyız, sabırlı olmak lazım. Söylememiz gerekenleri söyleyemiyoruz. Bugün resmi olarak söyleyeceğimiz her şey, yarın dava sürecinde aleyhte olarak karşımıza çıkabilir. Bazı şeylerin bizde gizli kalması lazım, anlayış bekliyoruz. Hep birlikte sabırlı olursak, bu davayı kazanırız'' diye konuştu.

(AA)

Biri yalan söylüyor. Ama kim ?
ya Fifa yalancı, yada Helvacı.
Last edited by Mehmet Gorgen on Fri Nov 17, 2006 9:05 pm, edited 1 time in total.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mert Tokman wrote:
Benim bunlarin soylediginden anladigim iki tarafta birbirini mahkemeye vermis ve bu iki dava birbirinden bagimsiz. Marsilya ve Ribery bizi mahkemeye vererek bizden daha ne istiyorlar anlamis degilim - yakamizi birak diye mi GS'i dava ediyorlar, yoksa Ribery hala alicaklarinin mi pesinde :roll: GS'a gore Marsilya/Ribery'nin actigi dava sonuclanmis sadece ve bu davadan iki tarafa da birsey cikmamis ama GS'in actigi dava ile ilgili bir sonuc/karar yok daha... Yanlis mi anlamisim? Fransizcamiz yok ne yapalim :?

Bu olay ilk patlak veridiginde yazmistim yine yaziyorum... Yonetim bu hatadan dogan finansal kaybi kendi cebinden cikarip faizi ile klube odemelidir (10-15 milyon dolar). TR'de ve ozellikle GS'da isler boyle yurumez ama Genel Kurul uyesi olsam GS adina yonetim kuruluna gorevini ihmal etme ve dolayisi ile GS'i finansal zarara ugratma nedeni ile dava acardim. Aslinda hem gorevi ihmal hemde gorevi yanlis kullanma suclari var (inglizcesi negligence and malpractice).
Sevgili Mert, bu dava konusu ilginc. Negligence ya da malpracticeden ziyade, burada violation of fiduciary duties gibi bir durum var, tabii Turkcesini bulamadigim.

Ama kavram su, ben birinin malini emanet yoneten bir kisiyim (mesela 18 yas altinda bir cocugun mallarini, ya da bir kurum olarak yonetimime emanet edilen mallari), eger o mallarla sacmalarsam, o kisi dava acma kapasitesine haiz olmadigi icin yasalar devlete ya da yari devlet kurumlarina yasa acma hakki verir. Buna benzer yonetim kurulu uyelerinin sirketlere karsi gorevleri vardir. Mesela halka acik bir sirkette yuzlerce hissedar gidip sahsen cikarlarini savunamazlar, bir milyon kisilik yonetim kurulu olmaz, bu yuzden yonetim kurulu uyeleri hissedarlar adina hareket eder, yani malin sahipleri adina. Eger yonetim kurulu uyeleri mala zarar verirse "fiduciary duty"leri ihlalden sorumlu olurlar.

GS'da bu tip bir dava olabilir mi acaba diye dusunuyorum, bir devlet kurumu, klubun alacaklilari (klubun basinda bunlar oldugundan klup kendi acamiyor), birileri adamlar batirdilar klubu mallarini heba ediyorlar diye, zor ama olsa ne guzel olur.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Mehmet Gorgen wrote:Helvacı, ''Bizim tecrübemiz, kalitemiz var, ancak Marsilya'nın da bir gücünün, lobisinin olduğunu unutmamak lazım.
Bu sözler ustune klupten aldigim bilgilerle iyice rahatladim. Mireille Mathieu'yu devreye sokmusuz. Beyzbol sopalarina gerek te kalmadi. Diouf'u bastan cikarip karga agzini kac, tilki peyniri kap taktigini uygulayacakmisiz, klubumuz bir konuda daha bir ilke imzasini atacak ve kapanan davayi baslatacak. Haydi bakalim.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Bu konuda umutlu olmak istiyorum. Eskiden olsa pozitif birsey yazardim ama sahsi tecrübelerimden hukuki ve yonetimsel anlamda klubun hicte iyi yönetilmediğini bizzat gordugum icin bilemiyorum.

Ama yinede GS birseyler koparsin istiyorum, umut ediyorum. CAS'tan insallah iyi birseyler cikar. Yönetimi ve idarecilerin nasil oldugu malum ama o para GS'ye hakikaten lazim. Bu sevmedigim grubun basarisi gibi gozukecekse bile olsun 3-5 birsey ciksin.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:
GS'da bu tip bir dava olabilir mi acaba diye dusunuyorum, bir devlet kurumu, klubun alacaklilari (klubun basinda bunlar oldugundan klup kendi acamiyor), birileri adamlar batirdilar klubu mallarini heba ediyorlar diye, zor ama olsa ne guzel olur.
:) :)

aslinda kocaman bir kahkaha atmak lazim. Gulucuk olmuyor burada. Tabii bu sana degil Ali. GS'da boyle bir sey olmasinin ihtimaline. Siz hala GS olayini anlayamamissiniz. Durun aciklayayim:

Uyelerin bir kismi olu (Hak'kin rahmetine kavusmus yani) Bunlara aktif olmayan uyeler deniyor.

Kalan sanirim 6000 kusur aktif uye gibi bir rakam. Bu aktif uyelerin bir cogu aidatini bile vermiyor. Yani adam birak GS'in malinin falan pesine dusecek, hesap soracak, ilk gorevini dahi yerine getirmiyor. Ve GS'in tuzukleri oyle sacma ki bu aidatini senelerdir vermeyen adami atamiyorlar da. Atmak icin bir suru dereden gecmek gerekiyor.

Geriye kalanlarin yine buyuk bir kismi yurt disinda yasiyor, secimlere gelmiyor, adamin umrunda degil GS falan. Oyle bir keresinde uye olmus nasil olmussa. Umrunda olsa bile kac bin km oteden ne ise yarayacak?

Geriye kaliyor kala kala 2-3 bin uye.

Simdi bunlarin yine onemli bir kismi genc insanlar. Eski sporcular, liseden yeni mezun olmuslar, 35 yasin altinda, hirsli heyecanli ama GS yoneticiligi gibi bir gorevin gerektirdigi deneyim, tecrube sahibi insanlar degil. Bunlarin bir cogu zaten Sardan-Cansun'a oy verdiler. Ama neden verdikleri belli degil. Bu ikilinin yedigi haltlardan haberleri yok. Onlarin gozunde vizyon sahibi adamlar bunlar. Canaydin olmasin da kim olursa olsun, laf olsun torba olsun.

Bunlari da gectik.

Geriye kalanlardan ogretmen, avukat, doktor, muhendis adamlar yer aliyor. Bunlarin ne yoneticilik yapacak kadar ceblerinde paralari var, ne de GS umurlarinda. Futbol seyretmezler, spor onlar icin sahilde yurumekten ibaret. GS denince asil dusundukleri ogullarinin sunnetini Kalamis'da yapabilmek, kizlarini Kurucesme adasinda evlendirebilmek. Ya da arada lokale gidip uyelik kardini gosterip, ucuza cay icebilmek, bric oynayabilmek.

Geriye dinazorlar kaliyor. Bunlarin bir kisminin yasi basi gecmis, artik ahiretin kapisini gormusler, cogunda turlu hastalik, kalp, romatizma, artirit, Alzheimer falan. Cok tecrubeli olsalar da gecmisle yasiyorlar, gunumuzun sartlarini bilmiyorlar. Aralarinda Can Kirac gibi bir yerlere gelmis insanlar var ama onlar da memur kafali insanlar. Zaten GS spor kulubu umurlarinda degil, kendilerini hayir islerine falan vermisler. Murat Biricik'in dedigi gibi, ogrenci yetistiriyorlar, okullara yardim ediyorlar, kimsesiz cocuklar icin para topluyorlar vs. GS futbol takimi falan demeyin onlara, sizi bir kasik suda bogmaya kalkabilirler.

Ne kaldi.... Bakin ne kaldi soyleyeyim... Cekirdek kaldi. Bunlar en tehlikeliler. Bunlar hic sandiginiz kadar aptal insanlar degil. Hani oyle kenefi bile yonettirmem falan diyorsunuz ya. Bunlar aslinda sizi bizi suya goturur susuz getirecek kadar cin insanlar. Bunlar camiayi toplumda yukselmek, varlik ve sosyal konum olarak zenginlesmek, buyumek icin kullanan insanlar. Bunlar GS'daki baglantilariyla is yapan, is yaptiran, ticaret yapan, kontratlara imza atan, ihaleleri kazanan insanlar. Bunlar icin GS manevi olarak olmasa bile, maddi olarak bir tarikattan masonluktan farki yok. Nasil aczimendi, naksibendi dinciler, 5 metre sakallariyla, dinci gazeteden baskasini okumuyor, Fatih'de yasiyor, malin ustunde Ihlas yazmiyorsa almiyor, o camiadan sagladigi rantla zenginlesiyorsa, GS'daki bu cekirdek bir kac yuz kisilik grup da ayni seyi yapiyor. Bunlar kim? Bunlar son 20 senede GS sayesinde isimlerini ezberlediginiz, medyadan dusmeyen insanlar ve onlarin ayakcilari.

Ve ayrica bunlar bu duruma gelinmesine sebep insanlar. Cunku GS onlar icin ikinci planda. Ilk planda olsa bile spor kulubu yoneticiligi bilmiyorlar, becerileri yok.

Yani camia, kongre, genel kurul denilen olayin %90 zaten bir halta yaramayan, yaramayacak insanlar, %10'u da zaten bu durumdan sorumlu insanlar. Tam bir korler sagirlar birbirini agirlar durumu.

Simdi sormak lazim...

Kimi kime sikayet edeceksin, kimi sorumlu tutacaksin, ayrica sen kim oluyorsun Ali Efendi?

Ozan Ersoy
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Kerem Tezic wrote:
Mehmet Gorgen wrote:Helvacı, ''Bizim tecrübemiz, kalitemiz var, ancak Marsilya'nın da bir gücünün, lobisinin olduğunu unutmamak lazım.
Bu sözler ustune klupten aldigim bilgilerle iyice rahatladim. Mireille Mathieu'yu devreye sokmusuz. Beyzbol sopalarina gerek te kalmadi. Diouf'u bastan cikarip karga agzini kac, tilki peyniri kap taktigini uygulayacakmisiz, klubumuz bir konuda daha bir ilke imzasini atacak ve kapanan davayi baslatacak. Haydi bakalim.
TR'de islerin nasil yurudugunun bir gostergesi. Bu isin gucle, kaliteyle, lobi ile ne alakasi var anlamadim. Bu isler icin yazili kanunlar var, mahkeme elinde ki delillere bakip kim bu kanuna uymus kim uymamis kararini vericek. Eger hakikaten ellerinde imzali ve gecerli bir belge varsa delil olarak Marsilya'nin gucu veya lobisi hicbir ise yaramaz.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Madem ki bizim Sayin Helvaci'ya gore bizim dava daha baslamadi, ve zaten biz uzlasmak istemiyoruz ve reddedilen bu uzlasma istegi, niye CAS'a bas vuruyoruz, veya bu "arbitration" kuruluna gidiyoruz. Yani esas dava baslamadi demek, cikan karari zaten biliyorduk deyip de sonra CAS'a ve benzeri yerlere basvurmak biraz celiskili olmuyor mu? :roll:

Yine bizi enayi yerine koyuyorlar, adam gibi soyleseler kendileri de daha iyi biz de de daha iyi hazmederiz.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Demek ki aslinda ortada dava yokmus. Bana Matrix filmini hatirlatti bu laf.

Boy: Do not try to bend the spoon; that's impossible. Instead, only try to realize the truth.
Neo: What truth?
Boy: There is no spoon.
Neo: There is no spoon?
Boy: Then you will see, it is not the spoon that bends, it is only yourself.

Yukaridaki diyalogda spoon yerine lawsuit, bend yerine de win koyarsak avukat Helvaci da Neo oluyor. :) :)
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Haklısın! "There is no spoon" felsefesiyle klüp olarak üstesinden gelemeyeceğimiz sorun yok :D

There is no Canaydın!
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bu da Ali Gürsel bey'in bu konudaki mesajının ve bizim konu başlığının Türk basınındaki yeralması.

Canaydın'a tepki

Marsilya'ya kaçan Ribery'den beklenen tazminatın hayal olmasından sonra Galatasaray tararftarları, '10 milyon euro tazminat alacağız' diyen başkan Canaydın'la alay ediyorlar
G.SARAY'da Fransız futbolcu Ribery'den beklenen tazminat da hayal oldu. Geçtiğimiz yıl Galatasaray'dan olaylı bir şekilde ayrılan ve yönetimin 10 milyon euro gelir beklediği Frank Ribery davasında FIFA'nın Galatasaray'a Ribery ile ilgili olarak 'Soğuk su için' demesi başkan Özhan Canaydın'ın moralini bozarken Sarı Kırmızılılar CAS'a gitme kararı aldılar. Yöneticiler, 'Haklıyız, sabırlı olursak bu davayı kazannırız' dediler.

TARAFTAR ALAY EDİYOR
SARI Kırmızılı yöneticiler, Ribery şokunu yaşarken, taraftarlar da 'alisamiyen.net ve cimbom.org' internet sitelerinde Başkan Özhan Canaydın'la alay ediyorlar. Sitelerdeki forumlarda taraftarlar, 'Bunlar stat yapacaklarmış. Onlar stat yaparsa ben de jüpitere giden ilk astronot olacağım, Unutulmaz başkan, Yüz yıllık eza, El attığın her işi kuruttun, artık istifa edin, Galatasaray'a verdiğiniz zararda Aziz Yıldırım'ı geçtiniz' şeklinde Canaydın'la alay ettiler.

Güneş

http://www.gunes.com/2006/11/18/spor/s1.html

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=177240

"BİR BARDAK SOĞUK SU İÇSİN" DEMİŞİZ DİYE GAZETEYE GÖRE CANAYDIN'IN MORALİ BOZULMUŞ. :lol: :lol:

Tam Kerem Teziç'in yorum yapması gereken bir haber :lol:
Post Reply