Yeter Artık Kutsal İttifak Medyası!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Eren Aykın

Post by Eren Aykın »

İnamoto değil Ayhan Akman!
Cim Bom’un en büyük sıkıntısı olarak göze çarpan ön libero mevkiinde, Gerets’in transfer olduğu günden bu yana ilk onbirde şans verdiği İnamoto, taraftarlardan rağbet görmüyor...
06.10.2006 - Fanatik
Devre arasında Carrusca ile birlikte gönderilecekler listesine konulan İnamoto yerine Sarı-Kırmızılılar, Ayhan’ı sahada görmek istiyor. En popüler taraftar sitesi olan galatasaray.com’un anketine katılan 45 bin kişi, ‘ön liberoda kim oynamalı?’ sorusuna yanıt aradı. Katılımcıların yüzde 51’i ‘Ayhan’ cevabını verirken, İnamoto’yu tercih edenlerin oranı yüzde 11’de kaldı. Okan Buruk ile Mehmet Topal yüzde 16’şar oyda kalırken, genç yıldızlardan Mehmet Güven de yüzde 5 oy aldı. Son maçlardaki olağanüstü performansına rağmen Fatih Terim tarafından milli takım kadrosuna çağrılmayan tecrübeli futbolcu Ayhan, Gerets’in şans verdiği her karşılaşmada canını dişine takıp mücadele edeceğini söyledi.

Bakıyorum hemen "liste" hazırlanmış, Carrusca'yla İnamoto da anında listeye eklenmiş. Bunlar Heinz'a da daha ikinci maçında "gözükmedi, kayboldu, taraftar istemiyor" diye "haber"ler yapmışlardı.
Merak ediyorum, FB sitelerinde de (Siteler aynı kişilere ait) "Forvette kim oynasın?" anketi yapılsa ve Deivid %10 oy alsa, Deivid de Edu'yla beraber "liste" ye konur mu? Haşa onları yüce Aziz Yıldırım aldı, kimse bir şey diyemez. Oynayamıyorsa suç Deivid'le Edu'nundur, Zico'nundur, Ulusoy'undur, hakemlerindir.

’Daha beni görmediniz’
Cim Bom’un Japon futbolcusu Junichi İnamoto, Galatasaray’a başarılı olmak için geldiğini söyledi.
08.10.2006 - Fanatik
Devre arasında Carrusca ile birlikte gönderilmesi düşünülen 27 yaşındaki orta saha oyuncusu, Türkiye’ye adapte olmak için zamana ihtiyacı olduğunu belirtirken, “Gerçek gücümü henüz göstermedim. Galatasaray gerçekten çok büyük bir camia. Hocamız Gerets’in de bana güvendiğini biliyorum. Çok çalışıyorum. (...)
Last edited by Eren Aykın on Sun Oct 08, 2006 9:28 am, edited 1 time in total.
Eren Aykın

Post by Eren Aykın »

Başarı küçüğün para büyüğün
Federasyonu, şampiyonluğa ambargo koyan G.Saray PAF Takımı’na 30 bin YTL ödül verdi ama yönetim parayı dağıtmak yerine, kasasına koydu!
06.10.2006 - Fanatik
Tek kuruş zam yok
Adeta bir futbolcu fabrikası gibi çalışıp, özellikle son dönemlerde Türk futboluna müthiş yıldızlar kazandıran Galatasaray altyapısının gözbebeği PAF Takım’da, futbolcular son derece düşük ücretlerle görev yapıyorlar. 385 YTL maaşla çalışan ‘Genç Aslanlar’, takımlarına hemen hemen her sezon şampiyonluk sevincini yaşatırken, yönetim tarafından çok az destek görmenin sıkıntısı içindeler. Sarı-Kırmızılı oyunculara, 3 yıldır tek kuruş zam bile yapılmadı.
Şikayet etmiyorlar...
Onca probleme rağmen müthiş bir özveriyle, A Takım’da oynayacakları günü bekleyen gençler için Futbol Federasyonu’nun şampiyonluk primi olarak gönderdiği 30 bin YTL bile kulübün kasasına konuldu. Borç batağında yüzen kulübün, bu parayı futbolculara dağıtmak yerine, diğer işlerde kullanmaya karar vermesi, büyük bir şaşkınlığa neden oldu. Oysa genç yıldızlar, şikayet etmek yerine, kulübe hizmet için mücadeleye devam ediyorlar.

GS PAF oyuncuları Türkiye'deki diğer PAF oyuncularından daha mı az maaş alıyorlar? Kazanılan her çeşit paranın tasarruf hakkı GS yönetiminde değil midir? Bu para diğer pek çok kaynaktan gelen para gibi borçların kapatılmasında kullanılmışsa bunda "şaşkınlığa neden olan" nedir?
Bu habere yaptığım yorum aşağıda. Elbette ki uygun bulmadıkları için yayımlamamışlar.
-GS'ın altyapısı harika! buna nasıl çomak sokabiliriz?
-Para abi para, bizde olan onlarda olmayan tek şey. Para alamıyorlar diye huzursuzluk çıkaralım, arada da "borç batağında yüzen GS" falan diye de GS'ye hakaret ederiz.
-Çok iyi fikir, ileride büyük spor gazetecisi olacaksın, aferin!
Eren Aykın

Post by Eren Aykın »

Yıldırım duymasın!
Denizlispor Başkanı İpek’ten Fenerbahçe Başkanı Yıldırım’ı kızdıracak sözler: Aziz Yıldırım’a özel bir karşılama yapmak istedim. Ama o yüzümüze bile bakmadı... Fenerbahçe adına çok üzülüyorum.
12.11.2006

Süper Lig’de beklentilere karşın sönük geçen Denizlispor-Fenerbahçe maçının ardından konuşan Yeşil-Siyahlı kulübün başkanı Ali İpek’ten, Sarı-Lacivertliler’in başkanı Aziz Yıldırım’a eleştiri... Stada gelirken kapıda özel bir karşılama yapmak istediği Yıldırım’ın yüzüne bile bakmadan içeri girdiğini söyleyen İpek, “Yıldırım, tribünde de belediye başkanımızın yanına oturdu. Topluma verilen mesaj, kesinlikle tasvip edilecek gibi değildi. Fenerbahçe adına çok üzülüyorum” diye konuştu.
Yıldırım’ın maçtan sonra arkadaşlarıyla VIP odasının kapısını kilitleyerek toplantı yapmasını da değinen İpek, “Ne belediye başkanımız, ne de valimiz girebildi odaya. Ben de olay çıkmaması için arkadaşlara rahat bırakmalarını söyledim. Başkan Aziz Yıldırım, benzer şeyleri Antep’te de yapmış. Hatta daha ağır olduğu söyleniyor. Biz, futbolu dostluk, kardeşlik için oynuyoruz. Herkesin gereken şekilde davranması gerekiyor. Kimse düşman kazanmamalı” dedi.
Cüneyt KARAKAYA

Aman sakin Aziz Yildirim duymasin! Sonra kizar, tansiyonu cikar!
Denizlispor baskaninin hakli olarak AY'yi elestirmesiyle ilgili haberin basligi: Yıldırım duymasın!
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Fotomac'a veya Umit Karan'a gore Fenerbahce'yi Kadikoy'de 10 yildir yenemiyoruz. http://www.fotomac.com.tr/gal102.html

Haberin asparagas olma ihtimali yuksek, o yuzden raconu Fotomac'a kesmek lazim gelir diye dusunuyorum.

Benim hatirladigim kadariyle en son 1999-2000 sezonunda Kadikoy'de 2-1 yendik. Biz 2-0 ondeyken Fenerbahce'nin golunu Moldovan atmisti...
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Fotomac'a veya Umit Karan'a gore Fenerbahce'yi Kadikoy'de 10 yildir yenemiyoruz. http://www.fotomac.com.tr/gal102.html

Haberin asparagas olma ihtimali yuksek, o yuzden raconu Fotomac'a kesmek lazim gelir diye dusunuyorum.

Benim hatirladigim kadariyle en son 1999-2000 sezonunda Kadikoy'de 2-1 yendik. Biz 2-0 ondeyken Fenerbahce'nin golunu Moldovan atmisti...
Dogru.O macta afederseniz deri montumun rengi donuma kadar islemisti, ben oyle bir yagmur hatirlamiyorum.GS gollerinden birini de brezilyalisi atmisti.Marcio diyesim geliyor.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Eren Aykın

Post by Eren Aykın »

Bordeaux uyarısı
19.11.2006 - Fanatik
...
Bu arada, maça yine yedek başlayan Kral’ın esprisi herkesi kırdı geçirdi. Daha önce Adnan Polat’ın, “Dinlenmesi gerek” sözüyle ilgili olarak konuşan Kral, “Galiba Adnan ağabeyi fazla ciddiye aldılar!” dedi.

Harbiden kirdi gecirdi, ehe ehe ehe oluyorum gulmekten, ne espiriymis ama!

Olmazsa olmaz!
Gerets, İnamoto inadından vazgeçmedi. Maça tek ön libero olarak Ayhan ile başlaması beklenen Belçikalı hoca, Japon futbolcuyu da ilk onbirde oynattı. Tecrübeli teknik adam, Ergün’e yine forma şansı tanımazken, sağ bekteki performansı tartışılan Cihan’a defansın solunda görev verdi!
19.11.2006
Her maçta o var!
Hafta içindeki taktik antrenmanlarda Ayhan’ı tek ön libero olarak görevlendirip, Hasan Şaş’ı sağ kanatta oynatan teknik direktör Eric Gerets, Antalyaspor deplasmanında İnamoto aşkından vazgeçemedi... Yine ilk onbirde mücadeleye başlayan Japon futbolcu, vasatı aşamadı. Transfer olduğu günden beri tüm maçlarda 90 dakika forma giyen İnamoto, sadece kupadaki Bursaspor ve geçen haftaki Sakaryaspor karşılaşmasında oyundan çıkarılmıştı. Buna karşın İnamoto’nun ne golü var ne de asisti.

Adamin ne golu ne asisti var hala ilk 11'de oynuyor hayret bir sey!
Inamoto'ya hayran degilim ama bir adamin ustune "prensinden vazgecemedi, gonderileceler listesinde, kizaga cekilecegi ogrenildi vs." diye bu kadar gidilmez.

Duzeltme: Dunku 3-1'lik Bordeaux macinda golumuzu atan Inamoto'yla ilgili Fanatik'te bugun cikan ust duzey yorumlar:
Hello Moto! 23.11.2006 - Fanatik
59’da Jurietti’ye kafa atan Arda kırmızı kartla oyundışı kaldı. Geldiği günden beri hiçbir şey yapmayan Inamoto 72’de Ducasse’den topu çaldı ve sağ ayağının dışıyla skoru ilan etti: 3-1.
Inamoto’dan ilk gol
Cim Bom’un Japon futbolcusu Junichi İnamoto, Galatasaray formasıyla ilk resmi golünü attı. 90 dakika boyunca vasatı aşamayan 27 yaşındaki oyuncu, yine Bordeaux karşısında ilk asistini de yaptı! 22. dakikadaki Bordeaux atağında topu uzaklştırmak yerine Alonso’nun önüne bırakan İnamoto’nun bu hatası, Sarı-Kırmızılı ekibin ağlarında gol olarak sonuçlandı.

Duzeltme2:
Taraftarlar da aynı görüşte - 25.11.2006, Fanatik
Özellikle takımın sergilediği futboldaki anlık iniş-çıkışların faturasını bazı futbolculara çıkartan taraftarlar, yönetimden devre arasında bir temizlik yapmasını bekliyor. ‘webaslan.com’ adlı taraftar sitesinde düzenlenen ve 40 bin dolayında kişinin katıldığı ‘Devre arasında öncelikle hangi futbolcunun takımdan gönderilmesini istersiniz?’ başlıklı anketten çıkan sonuç, Gerets’in kafasındaki isimlerle örtüşüyor. İnamoto, Cihan ve Carrusca, öncelikli olarak istenmeyenler olarak karşımıza çıkıyor.
Gönderilsin sıralaması!
Futbolcu Yüzde
İnamoto 27,4 - Cihan 25,0 - Carrusca 14,6 - Tolga 11,0 - Sabri 5,4
Okan 3,9 - Emre 3,8 - Ergün 1,9 - Orhan Ak 1,4 - Diğer 5,5

Fanatik'in her firsatta reklamini yaptigi bu sitelerden Fenerbahce'ye ait olaninda ise yine benzer sekilde bir oyuncu listesi var: "Dunya sampiyonu Italya'nin lig liderini 3-0'la eze eze yendikleri" macta hangi futbolcunun daha cok begenildigi soruluyor. Formattaki benzerlige ve amacin farkliligina dikkat cekerim.
Last edited by Eren Aykın on Sat Dec 02, 2006 7:30 am, edited 2 times in total.
BarisCakan

Post by BarisCakan »

la havlee
1-Saidou'nun asist ve gol rakamlariyla kimse ugrasmiyordu, Inamoto'ya ise kulp takmak icin binbir dereden su getiriyorlar
2-Ayhan tek onlibero oynadigi zaman supermis gibi bidi bidi ediyorlar ama oyle oynatsa "bu takim hala ortasi bos oynuyor, bir tek Ayhan'la olur mu" diyecekler
Dupeduz onyargili ve de kotu niyetli yaziyorlar da bana ne oluyo ki cevap filan veriyorum boyle sacmaliklara, sasirdim ben de artik
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Osuruktan nem kapıyorsun Eren.
Liseli vardı ya ah o liseli...
Eren Aykın

Post by Eren Aykın »

Maclara gitmiyorsam maclar ve takim hakkindaki bilgileri medya disinda baska bir yolla ogrenemem. Pekiyi medyayi elinde tutanlarin spor servislerinde calisanlar hangi zihniyete ve ilkelere sahipler? Bunu tespit etmeye calismak icin ilk basta onemsiz gorunebilen ayrintilari yakalayarak aslinda bunlarin sporla bir alakalarinin olmadigini gostermeye calisiyorum. Gozume takilan haberlerin altina da emek ve zaman harcayarak duzgunce kendi dusuncelerimi ekliyorum. En azindan osuruktan yorum yapmiyorum. Eger aktardigim ayrintilar onemsiz bulunuyorsa okunmaz veya dikkate alinmadan gecilir, bu kadar basit.
Eren Aykın

Post by Eren Aykın »

Şike iddiası
Fenerbahçe’nin 2000-2001 sezonunun son haftasında oynadığı Samsun maçında şike yapıldığı iddia edildi.
23.11.2006 - Fanatik
2000-2001 sezonu...
Federasyona başvuran bir kişinin bu konuda gerekli bilgileri federasyon yetkililerine iletebileceği, bunun karşılığında ise can güvenliği istediği iddia edilirken, bu iddialardan bilgisi olan birkaç yönetim kurulu üyesinin, ispatın yapılması halinde Fenerbahçe camiasını karşısına almadan olayı nasıl inceleyebileceklerini tartıştıkları belirtildi.
Kulübe değil, yapanlara
Kimliği (şimdilik) belirsiz şahsın iddialarının ispatlanması durumunda nasıl bir yol izleneceği ve Fenerbahçe’ye verilecek cezanın neler olabileceği konusunda çeşitli görüşler ortaya atılırken, kulübün kendisinden çok, yapan ya da yaptıranlara ceza verilmesi düşüncesi ağırlık kazandı. Hatırlanacağı gibi o sezonun son maçında Fenerbahçe 1-0 yenik duruma düştüğü karşılaşmada Samsunspor’u 3-1 yenmiş ve şampiyonluğa ulaşmıştı.

Iddia mutlaka yalanlanlanir, buyuk olasilikla da ispat edilemez. Ben de zaten "Fener sike yapti" demiyorum. Habere gore: Federasyon yoneticileri oturmus haril haril "Bu buyuk camiayi karsimiza almadan sorunu nasil hallederiz" diye dusunmusmus. Sonuc olarak da kulube degil yapanlara ceza verilmesi kararlastirilmismis. Italya'da Juventus Lazio ve Fiorentina'nin kume dusurulmesinin, Juventus'un sampiyonluklarinin geri alinmasinin, Milan'in puanlarinin silinmesinin ardindan Denizlispor'a cekilen faks olayina atifta bulunarak "Darisi Basimiza" diye baslik atanlar bu sefer "Kulube degil de yapanlara diye dusunuldugu bildirildi" diye "haber" yapmislar.
Acaba yine nem mi kapiyorum??
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ben bu şike olayına inanmıyorum. Yanlız anlamadığımıda birşey var. Özellikle teşvik primi vakaları sıkça yaşanır ve sıkıştıkları zaman takımlar rakiplerini teşvik primi almakla suçlarlar! Yanlız garip olan şu ki, transfer sezonu geldiğinde teşvik almakla suçladıkları takımdan oyuncu transfer etmeme gibi namuslu bir duruş sergileyene rastlamadım! Hem o takıma demediğini bırakmazlar, hemde ilk fırsatta beğendikleri bir oyuncu varsa trasfer etmeye kalkarlar! Sanki teşviği yöneticiler yiyor!
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ben o Samsun-Fener macini televizyondan seyretmistim. Samsun'da Tumer ve Ilhan Mansiz vardi o zaman. Hatta Ilhan'in bize transfer olacagi soyleniyordu ciddi olarak. Samsun acik soyleyeyim, hirsli oynamisti, zaten ilk golu onlar atti.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

FB gereken basvurulari Basbakan,Bakan ve TFF nezdinde yaptigini aciklamis.

http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=5495

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Eren Aykın

Post by Eren Aykın »

‘Galatasaray’ın hali içler acısı’
Liverpool Teknik Direktörü Benitez, Sarı-Kırmızılılar’ın Devler Ligi’nden elenmesinin sürpriz olduğunu söyledi.
05.12.2006 - Fanatik
Benitez, “Galatasaray’ın iyi bir takım olduğunu düşünüyorum. Bu durumda olmaları üzücü, içler acısı” dedi. Tecrübeli hoca, Olimpiyat Stadı’nda düzenlediği basın toplantısında, İstanbul’da güzel anıları olduğunu belirterek...

Bir ispanyol gazetesinde FB hakkinda "Tarihiyle Turkiye'nin en onurlu takimlarindan biri" cumlesinden "Turkiye'nin en onurlu takimi" basligini cikaran, yine bir ispanyol gazetesindeki "GS gecmiste aristokratlarin takimi olarak anilirken FB de son zamanlarda zengin baskan ve yoneticileriyle aniliyor" mealli bir cumleden "Zengin takimi Cimbom" basligini cikaran gazete bu sefer de Sampiyonlar ligindeki tek takimimizin az da olsa ulke puanina katki yapabilecegi bir mactan once rakip takim teknik direktorunun "GS gibi bir takimin gruptan cikamiyor olusu surpriz ve uzucu" mealindeki yorumundan "Galatasaray'in Hali Icler Acisi" basligini cikarmis ve bunu mac oncesi gazetenin manseti yapmis.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eren Aykın wrote:‘Galatasaray’ın hali içler acısı’
Liverpool Teknik Direktörü Benitez, Sarı-Kırmızılılar’ın Devler Ligi’nden elenmesinin sürpriz olduğunu söyledi.
05.12.2006 - Fanatik
Benitez, “Galatasaray’ın iyi bir takım olduğunu düşünüyorum. Bu durumda olmaları üzücü, içler acısı” dedi. Tecrübeli hoca, Olimpiyat Stadı’nda düzenlediği basın toplantısında, İstanbul’da güzel anıları olduğunu belirterek...

.....
Fanatik kicindan uydurup bok yemi$. Hicbir akli ba$inda yabanci TD bu $ekilde konu$maz. Adamin mac sonu konu$malari BBC'de kendi agzindan. Ben mac konusu altina koydum. Oradan alsinlar ne dediklerini. Utanmadan ozel konu4tuk filan diye yalan soyleyeceklerine adamin aciklamalarini tercume etselerdi dangalaklar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Post Reply