12. Hafta C.Rizespor-Galatasaray 2-1 (iliç dk 42)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Turkiye liglerinin en iyi stoper ikilisi bence Rize'de. Hakan'la pozisyon bile bulmamaiz imkansiz.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Inamato ne kadar kotuyse Ayhan da o kadar iyi. Simdi bir volesini kaleci kurtardi. Ayhandan baska sut vurmayi dusunen adam yok.

Ozan
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ozan Ersoy wrote:Inamato ne kadar kotuyse Ayhan da o kadar iyi. Simdi bir volesini kaleci kurtardi. Ayhandan baska sut vurmayi dusunen adam yok.

Ozan
:D:D:D:D:D:D:D

Ayhan cikti Necati girdi...

Ulen Gerets sen hocaysan ben burada harcaniyorum ha...

Allah seni bildigi gibi yapsin....

Simdi Ilic atti... Bu gol bizi hezimetten kurtarmis olabilr.

Ozan Ersoy
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Uzun top attik. Top defansdan sekti, kaleciyle Hakan topa yukseldi, kalecinin yumrugu kisa dustu, sola acildi. ceza sahasi cizgisinin oralardan carprazdan Ilic koseye cok iyi plaseledi.

Ozan Ersoy
Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

Kimi çıkarsın 2'li forvete dönüp Necati'yi sokmak için?
Image
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Okan Akçay wrote:Kimi çıkarsın 2'li forvete dönüp Necati'yi sokmak için?
Inamato hic bir topu kesemedi, cok onemli yerlerde faul yapip kalemizde tehlike yaratti, ayaginda topu cok tutup, defalarca kaptirdi, paslari kisa dustu, ikinci golde en buyuk hata onun. Siyahi forvetin topu donunce Imamotunun onune dustu, vurup uzaklastirmak yerine, topu duzeltmeyi surmeyi denedi, kaptirdi, o top dondu dolasti Altana geldi, Altan ortayi yapti, Orhan kafayi vurdu, ceza sahasinin hemen onunde Imamotu'nun o topa basmasi gerekiyordu ama yerinde degildi.

Bakiniz Defensive Midfielder ozellikleri ve gorevleri Ders 101:

Gerets ise onu tutup Ayhan'i cikardi. Ayhan bu macta kafasiyla oynayip orta sahada olumune mucadele eden ayrica uzaktan sutlarla gol arayan tek oyuncuydu. Ayrica Necati'nin girmesiyle ikinci yarida yiyecegimiz kontrataklarin sayisi artacak. Orta sahamiz iyice dusecek. Cunku simdi Ilic orta sahaya gelmek zorunda kalacak. Ilic'in agir sahalarda siliklestigini, yoruldugunu sokaktaki cocuk bile biliyor. Bu mac uzun topa donecek. Bu mactan puan cikarmak cok zor olacak.

Ozan Ersoy
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Ozan'nin dedigi gibi Ayhan-Necati degismesi benim icinde bir hata..Inamoto ve Hasan o kadar kotu oynuyorlarki Ayhan'nin o ucgenden cikarmak buyuk risk..

Aslinda oyuna cok iyi baslamistik. Ama adamlar uc kere ustumuze geldiler ikisi gol oldu. Ben Galatasaray gibi profesyonel bir ekipden bu kadar basit bu kadar ucuz hatalar beklenmez.. Adamlarin ilk golunde kalemizin onunde iki tane forvetleri hic rakipsiz kafa vurdular. Ikinci golleri gol geliyorum diye mesaj vererek kalemize girdi. Altan diye forvetleri gol aticagim diye bir tarafini yirtarken obur tarafta Hakan Sukur 6 pasdan kaleciye nisanliyor.

Ben bu hatalari kendi cpaimda konsentre bosluklari/hazirlanamama diye cok uzulerek yorumluyorum. Hayret edilecek bir durum...ama yinede bu maci cevirme potenseyelimiz var
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Yahu bu Orhan Ak nasil bir sol bek, anlayan var mi? Kendi kanadindan korner kullaniyor, cizgideki yerinde degil. Paslasarak kullaniyorlar ortayi yapan oyuncuya basmaya calisan sag bek Cihan!!!
Ferhat, Orhan Ak tan komple daha iyi. Orhan Ak ın ne yaptıgını anlamıs degilim. Bir ara orta sahayı gecti, topu kaptırdı eli belinde seyrediyor. Son dakika da onune aldıgı top ile dısarı kat etti.

Top kayıplarında tahmin ediyorum Ayhan acık ara onde, bu yuzden cıkarıldı. Inamoto oyunda pek yok, Ayhan dan da kotu. Mehmet Guven nin averaj altı bir performansı Inamoto yu takımdan rahat keser. Mehmet son maclarında hep istikrarlı ve uzerine koyarak oynuyor. Hem Ayhan dan hem Inamoto dan daha formda. yok Ayhan hucuma yonelik adam icin degerlendiriliyorsa Oguz rahat oynar. Bu macı alırız veririz, bunlar bir kenara Mehmet-Oguz un ikilisinin bu takımda sırıtmayacagı, alternatifler arasında en iyileri oldugu artık bagırıyor.

Sukur un kacırdıgı pozisyonlar sonrası Ozgur Huseyinoglu nun Kemal Belgin yazılarına verdigi tepkiyi hatırlıyorum. GS cok pozisyona giriyor, macı alması surpriz olmaz. Rize formda, ilk yarı bayagı efor sarf ettiler, 2. yarı gardları dusecektir.

Bu oyunu gordukten sonra artık iyice umitlendim, Mehmet -Oguz u GERETS mutlaka ortada deneyecektir.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

GS gibi bir takim ilk golde 2 rakip oyuncuyu nasil bombos birakir?Yine 2. golde bosta kalan topa nasil bir oyuncu rakipten once mudahele etmez?
Konsantrasyon, concentration, concentracion

nefvakfi.org
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Murat Gokcigdem wrote:Ozan'nin dedigi gibi Ayhan-Necati degismesi benim icinde bir hata..Inamoto ve Hasan o kadar kotu oynuyorlarki Ayhan'nin o ucgenden cikarmak buyuk risk..
Abi Hasan'in Arda'nin Hakan'in kaptirdigi toplari daha ilerde basan Ayhan vardi. Defalarca kaptirilan veya defansdan donen toplar karsi atak olmadan kesen ve yine kanatlara besleyen adam Ayhan'di. Rize 7-8 kisiyle kendi cezasina gomuluyor. Elbet GSa cok yer kalmiyor. Simdi bu gorevi kim yapacak?

Japon mu, Ilic mi, Necati mi? Sec seac begen...

Bir hoca bunu nasil gormez benim aklim almiyor. Butun bildigi cikar orta saha sok forvet.

Ozan Ersoy
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ilic, hem Inamoto dan hem Necati den daha gayretli ve verimli.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Evet tahminim tuttu. Rize oynuyor sagli sollu geliyorlar. Orta sahayi kaybettik. Bundan sonra uzun top ve kontraya kaldi GSin isi.

Ozan
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Ilic 2-1 yapti. Ayhan'in cikip Aysegul'un girmesiyle orta saha zayifladi ve ikinci yarida Rize karsi ataklara basladi.

Arda 60 dk.da cok musait pozisyonu yazik etti. Aysegul'un henuz olumlu bir hareketi yok, hakeme ve arkadaslarina itiraz etmekten baska. Ilic'in kalitesi sahada belli oluyor. 2-2 biter bu mac. Umarim...
Tan Erten
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

YApma Arda. Iyi geldik verkaclarla Arda soldan girdi,cekti sagina aldi ama vurusu direginden dibinden disari gitti.

Ozan Ersoy
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Simdi Ardanin ceza sahasinin disindan volesini kaleci cizgiden cikardi.

Arda bastiriyor, ve insiyatifi eline almaya calisiyor. Bakti abilerde bir numara yok.

Ozan
Post Reply