CL PSV-GS 31 Ekim Sali PSV Stadi Eindoven TSI 21:45

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Mactan sonra Fatih Terim'in yaptigi yorumlara tamamen katiliyorum. Kisaca:

1- Takim ilk yari taktik disiplin icinde oynadi, her oyuncu yerine getirdi.

2- Inamoto iyi oynadi. Gorevini tam olarak yapti.

3- Mondi'nin sacma golunden sonra taraftarin verdigi tepki utanilacak bir seydir. Daha macin bitmesine 30 dakika var, seyirci destek verecegine protestoya dondu.

4- Golu yedikten sonra takimin biraz daha ileride basmasi gerekiyordu.

Butun bu noktalar benim de paylastigim dusunceler. Gole kadar takim gayet iyiydi, PSV'nin pozisyonu dahi yoktu. O golu yemeseydik bu mac 1-0 biterdi. PSV super hucum gucu olan, oyunu kontrol edebilen bir takim degil. Mondi'nin ve Arda'nin hatasi onlara hayat verdi.

Bu arada Arda hakkinda bir iki kelime: Hincal'a hak vermeye basladim. Bir calim sevdasi gidiyor, 3 kisinin arasina gereksiz dalarak top kaybediyor. İkincisi ise kondusyonu berbat, ikinci yari sahada yok. Hem hucumda hem de savunmada yok hem de. Genc bir futbolcu, ligler baslayali kac hafta oldu, fizik kondusyonun iyi olmasi gerekir. Bu nasil oluyor? Aydin da ayni sekilde.. Bunlara kondusyoner ayri program mi yazacak ne yapacaksa yapsin. Bu sekilde bir devrelik oyuncu bizim icin luks....

Mactan once Ismail kadroyu gectiginde inanamamistim. Hasan Sas sakat miydi bilmiyorum ama Aydin tercihi ust duzey Avrupa maci icin yanlis tercihti. Sonucta yazik oldu. Ama taraftardan utandim resmen...
Tan Erten
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:Golleri $imdi gordum. Mondragon'un da suyu isinmi$. $unu fevzi filan yapsa asarlardi adami. Hiyar herif.
Hiyar degil Cengiz abi, adam odun, ingilizcesi log...bunu senelerdir söyluyorum...

Umit Karan'da beyinsizin teki. Bunu söylemeden edemeyecegim :D
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Tolga Girici wrote:
İrfan BALKIS wrote:GERETS NE DEDİ? "TAKIM DİBE VURDU BUNDAN DAHA KÖTÜ OLAMAZ...ARTIK YÜKSELİŞE GEÇİYORUZ..." HADİ BAKALIM... :roll:
Dibin sonu yok, ben soyleyeyim. Kayseri Erciyes'e de puan verirsek ne diyecek acaba?
'auf wiedersehen' diyebilir ama bu sefer yerine kimi getirecekler, gelen
gideni aratti hep.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Hasan Tezcan wrote: 'auf wiedersehen' diyebilir ama bu sefer yerine kimi getirecekler, gelen
gideni aratti hep.
Bir kac hafta oncesi haberleri ve dedikodulara gore Durulululu ile gorusuyorlarmis bunun disinda Daum ve Souness diger konusulan isimlermis. Secin secin begenin. :D Klasik palavralar da olsa hic sasirmam artik. Gerets'i canindan bezdirdiler adam kendini ickiye vurmus. Lippi gelse ne yazar o da kariyerini bitirir transferi VHS kasetten yapanlarla.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Keremcim bence sık sık dezenformasyon yapiyorsun. Artik vhs yerine cd kullaniyormus yonetimimiz. Hatta son bulus, emula'da en cok seyredilen futbolcu videolarini indirip oradan seciyolarmis. Vhs falan yazip Sayin Ba$kanimizi kizdirma :lol:

Bu arada dun maca gittim, rahatca iceri girdim. Bayrak salladim. Golle cosdum. Sonra kahroldum. Ve hiddetle "YONETIM ISTIFA" diye bagirdim.
Ustelik eve de rahatca dondum ama sinirden uzunca bir sure uyuyamayinca degisen birsey de olmadi...
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Yönetim istifa da, yerine kimler gelecek? Kemer sikma politikasini daha yurekten
anlatmalari gerekiyordu. Transfer yapmayacagiz, ekonomimiz musait degil
demeleri gerekiyordu ama kiviriyorlar. Beklenti var bu yuzden, taraftar
kadroyu, teknik heyeti ve yönetimi bir mok zannediyor. Hatalari burada
bence. PSV yi yenebilirdik diyorsaniz iste o taraftar sizsiniz. GS dengesiz
bir takim, kornerden kontra yiyecek kadar beyinsiz ve aciz. Sistem falan
demeyi, bu dupeduz aptalliktir.

Gerets olayini sezon sonu cözeceklerdi ama sampiyonluk araya girdi. Ben
olsam sampi mampi dinlemem yollardim sarlatani. Ondan ne bag olur ne
bahce. Yollanacak cok insan var, sirasiyla....

Hasan Sas,
Ergun,
Necati,
Umit Karan,
Mondragon,
Ayhan (maaliyetine bagli)
Inamoto (listeme yeni eklenen isim)

Bu oyunculari satip para kazanabilirler...kayip olmaz, katkilari ne ki son
seneleri baz alirsak, yarari zararindan fazla.
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Valla gerceklesmeyecegini bile bile istifa! Alternatifsiz oldugunun ben de farkindayim :cry:

Dun onumuzde defalarca ufak hortumlar olustu. Sahaya meczuplardan once naylon torbalar girdi, mac sirasinda :shock: Sirf o kepazelikte gozgore gore oynamamiza yol acanlar icin istifa!

Gerets istifa icinse gec kalindi. Capsiz Abidin'in bileti balikcilara elendigimizde kesilmeliydi :wink: Dedigin gibi sampiyonluk kurtardi belki de! Ama Luce'ye ayni seyi reva gordukten sonra basimiza gelenlerden oturu Canaydin mukerrer islem yapamamis da olabilir...

Yol ayrimina yakiniz!

Ya Polat / Gerets cekismesinde Polat galip gelecek ve yeni hoca gelecek, ya da Polat da gidecek ve Canaydin kabinesi eski silik kadrosuna donusecek. Her kosulda tablo karanlık :cry:
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Yonetim bu sene iki tane transfer yapti. Ikisi de fos cikti demeyelim ama bu takima bir Mehmet Guven'den veya Arda'dan fazla sey veremeyecekleri ortaya cikti. Evet basarisizlik sayilabilir ama GS'in maddi acidan buyuk bir zarari yok, 2 milyon bile harcanmamistir. Kapuska yarin satilsa ki cok genc bir oyuncu piyasasi da az cok var, GS'in kasasindan para cikmamis olabilir.

Cok daha kotusu de olabilirdi, 15 tane transfer yapip Besiktas gibi hepsi bos cikabilirdi veya FB gibi buyuk paralar da harcanabilirdi. Felipe gibi bir oyuncuya 5 milyon verilebilirdi, Bratu ya da keza oyle.

Kerem'in elestirisi yani CL'ye katilacagimiz bu kadar onceden belliyken transferde uyumus olmamiz haklidir. Ama Turkiye'de bu isler hep boyle yapiliyor. Yine baska takimlari ornek vermeyelim. Adnan Polat profesyonel maasli bir scouting ekibi kuruldugunu soyluyor. Ben senelerdir bu takimi izliyorum, senelerdir de burada arkadaslarca yazariz, hala yazilar burada duruyor. ILK DEFA scouting ekibinin kurulacagini duyuyoruz. Ne cansunu ne sureni ne urasi ne yalman'i hic birinin agzindan boyle bir sey cikmamistir, bu vizyonda da olmamislardir. Bu bir cozum denemesidir, bir girisimdir, bu kulup icin de bir umittir.

Yonetimin bu seneki Avrupa seruveninde yaptigi en buyuk hatayi elbet herkes goruyor. Maclari olimpiyat stadina aldirmak. O stadin dibine dinamit konulmali. Hala orada top oynanir diyen var mi icinizde? ASY'e izin yok tamamen palavra. UEFA Tromso'nun insaatli, camur icinde stadina izin veriyor, 2-3 bin kisilik paravan sahalara izin veriliyor da ASY'e mi vermeyecek? Neymis tuvaletler falan filan uygun degilmis.

Yonetim bir kumar oynadi. Ne kumari? ASY'e en fazla 20 bin bilet satiliyor. Yarisi kombine desen, numaralinin bir kismi es dost, protokol desen, oradan gelecek para en fazla bir kac yuz bin dolar bir Avrupa kupasi macinda. AOS'de 72 bin bilet satmissin, 3 mac, gelecek hasilat 3-4 milyon dolar arasi bir para.

Iste kumar budur. Tabii onlar da bu takimla, bu oyunla, bu hocayla ASY'de de ayni golleri yiyebilir, patlayabilirdik, hic olmazsa cebimize para girdi diye kendilerini savunabilirler ama bana gore GS Liverpool maciyla o sahada son macini yapmalidir ve bu stad spor tarihimizin en kara lekelerinden biri olarak kayitlara gecmelidir.

Ozan Ersoy
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Ozan Ersoy wrote:Yonetim bu sene iki tane transfer yapti. Ikisi de fos cikti demeyelim ama bu takima bir Mehmet Guven'den veya Arda'dan fazla sey veremeyecekleri ortaya cikti. Evet basarisizlik sayilabilir ama GS'in maddi acidan buyuk bir zarari yok, 2 milyon bile harcanmamistir. Kapuska yarin satilsa ki cok genc bir oyuncu piyasasi da az cok var, GS'in kasasindan para cikmamis olabilir.
Yonetimin tek basarisi transfer yapmamasidir. Sampiyonluk FB camiasinin bize hediyesidir. Takimi direk omuzlayacak oyuncu alamazsan hic alma daha iyi. Innamoto olayina son derece gicigim. Bu herif sahadayken rezil olacagimiza Mehmet Guven'le rezil olalim daha iyi.

Yenilen her iki golde CL gruplarina kalmis bir takimin yememesi gereken goller. 19 yasinada ki Arda'nin suruklemeye calistigi takim eger Sas iyilesmezse daha cok kotu gunler bekliyor. Kazara UEFAya kalirsak ve bazi arkadaslarin istedigi gibi kasarlanamis oyuncular devre arasinda kesilirse UEFA maclarinda rezilin otesi sonuclar aliriz.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote: ...
Yenilen her iki golde CL gruplarina kalmis bir takimin yememesi gereken goller. 19 yasinada ki Arda'nin suruklemeye calistigi takim eger Sas iyilesmezse daha cok kotu gunler bekliyor. Kazara UEFAya kalirsak ve bazi arkadaslarin istedigi gibi kasarlanamis oyuncular devre arasinda kesilirse UEFA maclarinda rezilin otesi sonuclar aliriz.
Yani Hasan olsa boyle olmazdi demek istemi$sin gibi. Hasan'i da bilirim ben. Hirs ayagina neler yapmazdi ki. GS futbol takimi PAF ile gider diyenler var. Ama PAF'dan gelenleride goruyoruz. Arda haricinde pek bir $ey yapabilen fazla yok. Ne de olsa "class" meselesi. Emeklemeden ko4mak her baba yigidin harci degil.

Artik bu yonetimdi $uydu buydu lafi kabak tadi verdi. GS da bu hababam zihniyeti degi$medigi surece yonetimdeki $oparlik degi$meyecek. Adi canaydin bilmeme ne olmasi onemli degil. Hepsini toplasan bir adam edecek kapasitede insan yok yok. Ozan sevinmi$ Scouting filan diye iz surecek profesyonel bir takim kuruluyor diye. Oha diyememi$. Profesyonel takim oluyorsun ama boyle bir hazirligin yok ve bunun eksikligi Adnan Polat tarafindan gorulmu$. yine yapilacak olan profesyonel diye ne idugu belirsizleri bir araya toplamak. Kapistesi adamlar hepsi bunlarin. Nasil i$ adami olmu$lar diyede du$unuyorum artik. Cunku Turkiyede i$ adamligi icin kriterde belli. E$kiya bozuntularindan i$ adami oluyor.
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Oct 19, 2006 6:45 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote: Ozan sevinmi$ Scouting filan diye iz surecek profesyonel bir takim kuruluyor diye. Oha diyememi$. Profesyonel takim oluyorsun ama boyle bir hazirligin yok ve bunun eksikligi Adnan Polat tarafindan gorulmu$. yine yapilacak olan profesyonel diye ne idugu belirsizleri bir araya toplamak.
Hangi kulubun Avrupa standardinda bir scouting ekibi var Cengiz abi? Soyle butun dunyaya yayilmis, sistematik calisan, arada bir dunya capinda yildiz cikarabilen? Sakin Cavcav deme bana, o bulmus kaziklayacak 3 Istanbul kulubunu ondan yasiyor, yoksa ortada ne cikarilmis bir yildiz var ne de sportif basari.

Oha diyoruz, senelerdir diyoruz, hala kafayi calistirip bu isi bir sisteme oturtamadiklari icin. Simdi bir yonetici cikmis "biz bu isi yapacagiz" diyor diye oha diyecek halimiz yok.

Tabii illaki basarili olacak diye bir sey yok. Bizde sabir yok, bizde kayirmacilik var. Toplarlarsa akrabalarini, mahalleden tanidiklarini, "sen bu isi iyi yaparsin abicim" diye is yuruturlerse, tabii sonuc husran olur, giden GS'in paralari olur, olmayan kaynaklar kurur. Sevindigim bir olay yok, bu bir umittir bir atilimdir dedim, her ne kadar 20 sene gec gelse bile.

PAF'la basarili olunur, iyi hocan varsa. Hep ornek veriyorum Koeman Ajax'in yas ortalamasi 20 olan takimini CL'de yari final oynatti, cok degil, 3-4 sene once. Gecen sene final oynayan Arsenal'in kadrosunun yaslarini gecmistim burada. 85-87 dogumlu kac oyuncu vardi. Feldkamp geldi, 20lik Hakanla, Bolicle, Okanla, Tugayla, Arifle sampiyonluk kazandi. Takimda iki tane tecrubeli Turk, iki Alman vardi, isi bitirdi.

Boyle olmaz ama. Bir mac oynat, ikinci mac PAFa yolla. Iki gol yedin diye, 30. dakikada cikar oyuncuyu. 8 hafta PAF'da olsun oyuncu, bir anda kafana essin, cikar derbide oynat. Mehmet Guven en fazla pas yuzdesiyle oynasin, cocuk kaleye fuze gibi sutlar cekmeye baslasin, sen begenme, butun gun "on libero da on libero" diye kicini yirt, cocuga guvenmedigini cumle aleme bagir, ondan sonra Imamotunu getirt, e olmaz tabii.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Thu Oct 19, 2006 6:36 pm, edited 1 time in total.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozan Ersoy wrote: PAF'la basarili olunur, iyi hocan varsa. Hep ornek veriyorum Koeman Ajax'in yas ortalamasi 20 olan takimini CL'de yari final oynatti, cok degil, 3-4 sene once. Gecen sene final oynayan Arsenal'in kadrosunun yaslarini gecmistim burada. 85-57 dogumlu kac oyuncu vardi. Feldkamp geldi, 20lik Hakanla, Bolicle, Okanla, Tugayla, Arifle sampiyonluk kazandi. Takimda iki tane tecrubeli Turk, iki Alman vardi, isi bitirdi.

Boyle olmaz ama. Bir mac oynat, ikinci mac PAFa yolla. Iki gol yedin diye, 30. dakikada cikar oyuncuyu. 8 hafta PAF'da olsun oyuncu, bir anda kafana essin cikar derbide oynat. Mehmet Guven en fazla pas yuzdesiyle oynasin, cocuk kaleye fuze gibi sutlar cekmeye baslasin butun gun "on liberoda on libero" diye kicini yirt, cocuga guvenmedigini bagir, ondan sonra Imamotunu getirt, e olmaz tabii.

Ozan Ersoy
Yonetimin Souness veya Durululu diye sacmalamadan once Feldkamp ile gizli bir gorusme yapip tavsiye almasi gerek. Feldkamp akli basinda bir adam, eminim kafasinda bazi isimler vardir.

Bu takima oyle bir teknik direktor lazim, ki gencleri alacak sifirdan baslayarak paslasmasini, takim oyununu ogretecek. GS'a gelebilecek hic bir isim yok kafamda maalesef.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz Akgun wrote:
Yani Hasan olsa boyle olmazdi demek istemi$sin gibi. Hasan'i da bilirim ben. Hirs ayagina neler yapmazdi ki. GS futbol takimi PAF ile gider diyenler var. Ama PAF'dan gelenleride goruyoruz. Arda haricinde pek bir $ey yapabilen fazla yok. Ne de olsa "class" meselesi. Emeklemeden ko4mak her baba yigidin harci degil.
Ingilizlerin deyimiyle "quality" eksikligi cekiyoruz. Kotu yanlari cok olmasina ragmen malesef tek "quality" hucuma donuk oyuncumuz Hasan hadi birazda Arda. Digerleri seviyesinde Anadolu kluplerin tonla topcu var.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: ...
Hangi kulubun Avrupa standardinda bir scouting ekibi var Cengiz abi? Soyle butun dunyaya yayilmis, sistematik calisan, arada bir dunya capinda yildiz cikarabilen? Sakin Cavcav deme bana, o bulmus kaziklayacak 3 Istanbul kulubunu ondan yasiyor, yoksa ortada ne cikarilmis bir yildiz var ne de sportif basari.
..
Ben digerleri ilgilendirmiyor. Ama Ersun Yanal'in filan bunu cok daha iyi yaptigi herifin sectigi Ceklerden belli. heinz gibi birini getirmedi en azindan. Bir de Ziya Dogan var. Ekibini hergun kondusyon kontrolundan gecirip eksigi gedigi olanlari bilimsel yolla tespit etme pe$inde. Agzindan duydum. Hepsine ayri ayri antreman programi uygulamaya cali$iyoruz diyor. Profesyonel takimda prensip olarak boyle $eyler yapilmali teknik acidan. Gerets'de boyle bir program filan oldugunu sanmiyorum. Olsa gorurduk faydasini.

GS'da iz suruculugunu profesyonellige cevirmek Adnan Polat'i beklemi$ olmasi kapasitesizligin kepazalegin daniskasi. Bugun Bulent Korkmaz ve Suat Kaya'ya seyahat masraflarinizdan icin senede 100 bin dolar size de adam ba$i maa$ olarak senede 150 bin dolar desen adamlar sana kimleri bulacagi ortada. Bunlara bir de komputer database ve internet ara$tirmaciligi yapacak bir dil bilen adam versen comez takima filan luzum kalmaz. Avrupayi dola$salar sana onlarca Turk cocugu cikarirlar Almanya/HollandaIsvicre/Belcika ikinci liglerinden. Afrika ise cabasi. GS Appiah bulup elinden kaciran salaklarla dolu. Bunu yapan da herkesin hoca diye taptigi elini optugu Terim. Anla da dinle. Fettulahin yaptigini Anadolu cocuklarina yapamayanlar utansin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu takım başımı ağrıtıyor artık..
Post Reply