Euro 2008 Öneleme: Turkiye-Moldova, (5-0 Hakan (4). Tuncay)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kabze bu konuda kusurlu olabilir, tam olarak nasıl sakatlandığını hatırlamıyorum. Ama Karan bence masum. Maçta sakatlandı adam ve beklenenden önce döndü sahalara. Yinede kendine bakma konusunda sicili pek parlak değil ama eskisi kadarda kötü olmadığı kanaatindeyim..
Necati dönsede güvenilir değil artık..
Şartlar böyleyken, Hakan'ın bu takımda işi ne, sakatsa gitsin ameliyat olsun, yeter bıktık, bıraksın bu ayakları şark kurnazı, demek pek insaflı olmuyor :D
Ali Tuncer wrote: Biraz daha ileriye gideyim. Hasan Kabze ve Umit Karan. Bu ikisi Hakan Sukur kadar kendilerine baksalar iyi profesyonel olsalar bu sezon basindan itibaren takimdaki yerlerini alabilirlerdi. Beyefendiler 6. haftadan sonra tesrif ettiler.

Necati nerde bu arada? Barbie bebeklerle oynuyor olmasin.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Dunku maci utube'ye filan koyan olmami$ mi? Demi$tim ama kendim buldum

http://www.youtube.com/watch?v=8SFTxzPEzXE
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cumartesi gunku macin ancak son 20 dakikasini yakalayabildim. Macin skorundan ve sahaya cikan kadrodan memnunum acikcasi. Bu tip maclar verdigimiz icin son iki turnuva elemelerinde zorlandik. Grubun guclu takimlariyla cikardigimiz maclarla degil. Onlarla ya berabere kaldik ya yendik ama orta seker takimlara beklenmedik puanlar kaybettikce is zora girdi.

Macaristan'i en son Dunya kupasina hazirlanan Ingiltere karsisinda izlemistim. Ingiltere onlari kendi evinde kupaya 2-3 hafta kala 75. dakikadan sonra attiklari gollerle 2-1 zar zor yenmisti. Ingiltere'yi cok iyi kitlemisler, fazla bir amaclari olmamasina ragmen, cok mucadele etmisler, uzaktan nefis bir sutla golllerini de atmislardi. Sonra bu Macaristan Norvec'e son dakikada ustuste yedigi gollerle farkli yenildi ve Bosna'ya fark atti.

Bence oynan oyun, dogru durust kaleyi gostermememiz, 4-5 net pozisyon bulmamiz, organize bir duran top atagiyla golu bulmamiz (ki bu gol gecen seneki FB menseli bir goldur) bu takimin kendine guveninin yerine gelmesine yol acacak. Kazandikca daha iyi oynayacak, uzerindeki baskiyi atacak bu takim.

Ben takimi begendim. Su acidan.. Rustu haricinde 10 kisiden 7'si 25 yas alti oyuncular, 2 tane 30 yas ustu oyuncu vardi. 5'li cok kosacak bir orta saha kurulmustu ve bu orta sahadan sadece Aurelio'nun defansif ozellikleri agir basiyordu. Yani diger 4 oyuncu surekli ileriye cikan, ileriyi dusunen ofansif ozellikleri olan oyunculardan kuruluydu. Bu anlayisi begeniyorum. Fatih Terim'e daha onceleri ters gelen anlayis ama dunyada artik bu tip sistemler egemen. Chelsea'nin gecen seneki 4-3-3 bile aslinda 4-5-1'di.

Defans herkesin korktugu yer olmasina ragmen cok ciddi acik vermedi.

Oynadikca daha da iyi olacaklar, sakatlar duzelecek. Bu takimda Yildiray, Halil, Nihat, Tekke'nin sakat, Emre'nin cezasi oldugunu unutmayalim.

Alttan Nuri Sahin, Caner, GS'li baska oyuncular gelecek. Yeterki orta seker ve zayif takimlarla olan maclar kazanilmaya devam edilsin. Terim'in demeclerinde bir ayrintiyi cimbizla cektim. Vestel'i soruyorlar. Caner surekli radarimizda, genis kadromuzda yer aliyor diyor. Ama Ersun Yanal Caner'i begenmiyor, dogru durust oynatmiyor. Sorun nedir bilmiyorum. Bana gore Arda'dan da, Nuri Sahin'den de fazla potansiyeli olan bir futbolcu, o kadar iddiali konusuyorum.

Hakan olayinda senelerdir cok sey dedim. Bizim forumda da cok kafa patlatiliyor. Ama bu sefer susuyorum. Hakan gecen seneden beri GS ve milli takimin santraforuna yakismayacak bir performans gosteriyor. Gecen sene bana kizanlariniza sonra da bu sene fikir degistiren abilerimize goz kirpmak icimden geliyor ama hadi neyse diyorum.

Bana gore savunmaya gerek yok. Ama sunu da unutmayin, GS senede 1 milyon + maas versin, milli takimda mac basina 20 bin Euro mu 40 bin Euro mu ne primler verilsin, Hakan tek bacakla da olsa 40'ina kadar oynar. Profesyonelligini ovdugunuz adamin yuruyecek hali yok, ameliyat odasindan gecmesi gerekiyor.

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: ...Hakan olayinda senelerdir cok sey dedim. Bizim forumda da cok kafa patlatiliyor. Ama bu sefer susuyorum. Hakan gecen seneden beri GS ve milli takimin santraforuna yakismayacak bir performans gosteriyor. Gecen sene bana kizanlariniza sonra da bu sene fikir degistiren abilerimize goz kirpmak icimden geliyor ama hadi neyse diyorum.

Bana gore savunmaya gerek yok. Ama sunu da unutmayin, GS senede 1 milyon + maas versin, milli takimda mac basina 20 bin Euro mu 40 bin Euro mu ne primler verilsin, Hakan tek bacakla da olsa 40'ina kadar oynar. Profesyonelligini ovdugunuz adamin yuruyecek hali yok, ameliyat odasindan gecmesi gerekiyor.

Ozan Ersoy
Yani dini imani para diyorsun. Haklisin hakli olmasina da acaba Gerets ve Terim'e masa altindan para mi veriyor yoksa buyu filan mi yaptirdi bu herif bilemiyorum. Gerets'in mahsus alin i$te gorun diye oynattigini saniyorum. $u hali ile sahada takimi 10 ki$i oynatmaya ikiside razi ve ne yapalim elimizde adam yok diye adam kazikliyorlar. Buyu filan mi yaptiriyor bu Fetto$'a bilemiyorum. Maci seyredenlerden duydum Macar macinda da kaykilip yere du$up yerden kalkarken hakeme formayi gosterip duruyormu$ cekiliyorum diye. Kabak tadi verdi ama.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:
Yani dini imani para diyorsun. Haklisin hakli olmasina da acaba Gerets ve Terim'e masa altindan para mi veriyor yoksa buyu filan mi yaptirdi bu herif bilemiyorum. Gerets'in mahsus alin i$te gorun diye oynattigini saniyorum. $u hali ile sahada takimi 10 ki$i oynatmaya ikiside razi ve ne yapalim elimizde adam yok diye adam kazikliyorlar. Buyu filan mi yaptiriyor bu Fetto$'a bilemiyorum. Maci seyredenlerden duydum Macar macinda da kaykilip yere du$up yerden kalkarken hakeme formayi gosterip duruyormu$ cekiliyorum diye. Kabak tadi verdi ama.
Oyle bir sey demiyorum. Ama Hakan'in karakterini biliyoruz. Pek de suclamamak lazim. Yani sen de boyle bir adam olsan, oynadigin zaman Turkiye ayaga kalkiyor, oynamadigin zaman olay oluyorsa, arkanda seni savunan bu kadar cok insan varsa, "o yasayan efsanedir, tartisilmaz" falan diye bir koyun surusu varsa, bir de bunun ustune sana maddi olarak bu kadar deger biciliyorsa sen de oynamak istemez misin? Yani "bu suru bir sekilde gudulecek, birisi gudecek, bari ben gudeyim, gittigi yere kadar gider" diyor adam. Ama bilmiyor ki kurt kocayinca itlerin maskarasi olurmus.

Hakan iki sene once 2 sene daha oynarim diyordu, simdi de 2 sene daha oynarim diyor, 38'ine gelince de der. Buraya yaziyorum, 2 sene daha oynasin, bir sekilde buna "artik yeter" densin, kiyamet o zaman da kopar eminim. "Beni futboldan ayirdilar, erkendi" falan filan.

Ameliyat olmasi lazim, ama ameliyat olsa, 4 ay gibi bir sure ayri kalacak futboldan, artik bu yastan sonra geri toparlamasi cok zor olur 4 aydan sonra. Onu biliyor, nereye kadar giderse gidecek diyor. Her Halinden belli cok yoruldugu, ayagindaki sakatligin cok rahatsiz ettigi. Umit Karan onune tingir mingir top yuvarliyor, ceza sahasina giriyor, hala bir sut yok, yok soluna al yok stoperi gec. Sut atmanin yarisi kafada yarisi fiziksel. Ikisi de kotu durumda Hakan'da .

Hakan'sizlik dusunulemiyor bile. Ama cok cabuk unutuyoruz, Hakan'siz GS'da Arif gibi bir topcu gol krali oldu zamaninda. O zamandan beri GS gol krali da cikaramiyor. Yazik geriden gelen cocuklara.

Ozan Ersoy
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Ozan,

Hakan'in paragoz birisi olarak gozuktugu dogru (bkz. surekli prim konularinda basrol oynamasi, FT ile girdigi Jeep polemigi), fakat su anda direnmesinin sebebinin para oldugunu dusunmuyorum. Zaten su ana kadar yeteri kadar kazanmistir ve futbolu biraktiktan sonra da eminim cuvalla para ile ona is teklif edenler olacaktir.

Bence Hakan, Tanju'nun gol rekorunu kirdigi gunun ertesi gunu futbolu birakir. Bu tur manevi basarilara ve 'title' lara cok onem veriyor. Sabirla 7 gol daha atmasini beklemek lazim! Hos, Avrupa macerasi icin harcadigi sure olmasa simdiye kadar coktan kirmisti ya neyse...

Hakan
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hakan Bakircioglu wrote:Ozan,

...
Bence Hakan, Tanju'nun gol rekorunu kirdigi gunun ertesi gunu futbolu birakir. Bu tur manevi basarilara ve 'title' lara cok onem veriyor. Sabirla 7 gol daha atmasini beklemek lazim! Hos, Avrupa macerasi icin harcadigi sure olmasa simdiye kadar coktan kirmisti ya neyse...

Hakan
Yok ben buna inanmiyorum. Onun $ohreti 10 Tanju etti. Tanju hangi rekoru tutuyorsa elinde tutsun hem uluslararasi hem de Turkiyede Hakan'in eline su dokemez un konusunda. Ozan dedigi gibi para geldigi surece oynayacak. Zaten agzindan ben $ahsen duydum. Ben de cok para oldugunu saniyorlar ama malasef cok aptalca kotu yatirimlar yaptim ve epey bir para kaybettim dedi bir soyle$ide. $imdi akarken doldurma pe$inde. Ama sagligindan olacak. Ozan'in dedikleri dogru topa vuracak hali yok o ayagi ile. Benim gencligimde bir yaz ba$parmagimin tirnagi batmi$ti. O yaz cektigimi bir Allah ile bir ben bilirim. O paramagi filan kangren olacak diyecem ama doktor kontrolu altindadir serseri degilse. Eminim bir tip adami ona derhal ameliyat olmasini tavsiye ediyordur ama o bunu dinlemiyordur. Sebeblerini Ozan gaet guzel aciklami$..
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Oct 09, 2006 10:51 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Hakan, Cengiz abinin dediklerine ekleme olarak, sunu diyebilirim. Boyle sportif bir basari pesinde kosan biri sahada aparir koparir, daha hirsli olur, Yaradan'a siginir vurur. O aglari delmeye calisir. "Ulan 7 gol alt tarafi, vurdugumun yarisi disari ciksa ne yazar" der. Hakan'i bilmem bu sene seyrettin mi ama onda bu yukarda anlattiklarimin yuzde biri yok. Kendine guven yok, toplari indirmeye calismaktan baska bir halt ettigi yok. Toplarin uzerinden atliyor, surekli verene geri pas veriyor. Macar macinda da Arda nefis getirdi soldan, Tuncay atladi, Hakan'a geliyor. Cok basit bir fake atmasi onu kaleciyle karsi karsiya birakirdi, o da atladi, Arda'nin soldan pasi atlana atlana sag kanada geldi, biri araya gildi, guzel atak harcandi.

Vuruslar pamuk gibi, surekli ayak degistiriyor, sakat olmayan ayagina almaya calisiyor. Oyle bir goruntusu var ki "aman ne olursa olsun da su top ayagima gelmesin kaleciyle falan karsi karsiya kalmayayim" diyor sanki. Kala kala kafa toplari kaldi. Onda da eskisi gibi yukselemiyor, bir turlu isabetli vurup kaleyi tutturamiyor. Liverpool macinda kacirdigi Umit'in attiklarindan kolaydi. Ligde kafayla kacirdiklarinin hesabi ve izahi da yok.

Boyle mi gol rekoru kirilacak? Pek sanmiyorum. Daha dogrusu hedefi rekor kirmak olan adam boyle mi oynar? Tabii ki hayir.

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: Macar macinda da Arda nefis getirdi soldan, Tuncay atladi, Hakan'a geliyor. Cok basit bir fake atmasi onu kaleciyle karsi karsiya birakirdi, o da atladi, Arda'nin soldan pasi atlana atlana sag kanada geldi, biri araya gildi, guzel atak harcandi.
...
Ozan Ersoy
Bu olayin kayidi yukarda mac esnasinda var. Ben radyodan dinledim. Arda nefis pas verdi Tuncay daha musait olan Hakan'a birakti dedi. Arkasindan da ah Hakan vursaydin ya o topa dedi. Ismail bunu topa vuramadik diye yorumlayip yazinca dayanamayip yazdim. Onun verdigi cevapta yukarda. 70 kusur dakika acir ayaginla cendere icindeki adam vurmaz topa, sicramazda kafaya istedigi gibi. Boyle Bogazin Bogasindan Bogazin kuzusu rolu ile idare edecek. Bursada Hollandaya heriflerin en uzun savunmacisini yarim govde gecen sicramasi ile caktigi kafa hala gozumun onune geliyor. 780 gundur Milli takimda golu yok diyorlar. Ne fark eder alan razi satan razi. Bak Terim cok memnun kalmi$ oyunundan.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Siz hala orda mısınız? :D
Evet verdiğim cevap yukarda biryerlerde. Ben ne gördüysem onu yazdım. Dün akşamki maç özetlerinin hemen hepsinde o pozisyon es geçilmiş. Geçilmese net konuşmak mümkün olabilirdi. Ama 3. devre programında gösterildi, ama tabi hızlı geçti biraz. Gerçi İlker Yasin gibi biri, gerçekten o pozisyonda Hakan beceriksizlik etmiş olsa, bunu çok rahat ağzına sakız yapardı. Hakan fenere 2,5'dan 3 gol atarken nasıl kıvrandığını dünya gözüyle görmüş insanlarız. Neyse ben ne gördüğümü tekrar anlatayım: Çok net hatırlamıyorum, bu akşamın spor programlarında, yeniden izlemeye çalışırım. Çünkü benim gördüğü, top Hakan geldiğinde sırtı kaleye dönüktü ve arkasında defans oyuncuları vardı. O da topu sağa attı. Bence makul bir hareketti ama % 100 böyle oldu diyebilecek dikkatte izleyemedim. Ama Erdoğan çok kararlıydı galiba :) İnşallah tekrar izleme imkanı olur. Tabi şuda var, Hakan vuramadı denecek kadar bariz bir pozisyon olsaydı, bunu gören ve eleştiren insan sayısı heralde birkaç kişiden ibaret kalmazdı, değil mi? :)
Cengiz Akgun wrote: Bu olayin kayidi yukarda mac esnasinda var. Ben radyodan dinledim. Arda nefis pas verdi Tuncay daha musait olan Hakan'a birakti dedi. Arkasindan da ah Hakan vursaydin ya o topa dedi. Ismail bunu topa vuramadik diye yorumlayip yazinca dayanamyip yazdim. Onun verdigi cevapta yukarda. 70 kusur dakika acir ayaginla cendere icindeki adam vurmaz topa, sicramazda kafaya istedigi gibi. Boyle Bogazin Bogasindan Bogazin kuzusu rolu ile idare edecek. Bursada Hollandaya heriflerin en uzun savunmacisini yarim govde gecen sicramasi ile caktigi kafa hala gozumun onune geliyor. 780 gundur Milli takimda golu yok diyorlar. Ne fark eder alan razi satan razi. Bak Terim cok memnun kalmi$ oyunundan.
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Ben Hakan'ın sorununa biraz daha farklı bir açıdan bakmak istiyorum. Diyeceğim şudur ki; Hakan ŞÜKÜR bazen basın bazen yöneticiler ve Teknik Direktörler ve bazen de taraftarlar tarafından öyle bir noktaya getirildi ki sanki Hakan ŞÜKÜR futbol bırakınca Türk futbolunun sonu gelecekmiş gibi bir saplantı içine sokuldu. Kendisi bence biraz da "Kardeşim,Türkiyeden bir tane futbolcu Avrupaya gidemezken ben Avrupanın en baba liginde top oynamış adamım, benim kalitemi tartışmak size mi düşmüş " gibi bir düşünce içerisinde gibime geliyor ve sahada bir türlü bekleneni veremdikçe de yok ayağım da kemik çıktı, yok zaten ayak parmağım kırık gibi sudan bahanelerle hem kendini hem de kandırabildiği kadar çok adamı kandırmaya, kendi tarafına çekmeye çalışıyor. Macaristan maçı gecesi TRT3'te sanıyorum 99'da ki 2-2 biten TR-HUN maçı vardı, o Hakanla şimdikinin arasında o kadar büyük fark var ki...Eğer Hakan gerçekten iki sene daha oynamak niyetinde ise artık kafasında ki kronikleşmiş sorunları aşmak için mutlaka psikolojik destek almalı diye düşünüyorum. Çünkü başarısız oldukça ve bunu kabullenemedikçe suçu hep başka şeylere atmaya çalışıyor, çünkü O yıllar sonra Türkiyeden yurtdışına gitmiş, şimdiki gençlerin önünü açmış ilk futbolcu... Onun hata yapması, kötü oynaması imkansızdır ancak olsa olsa ya ayağında ki ağrılar azmıştır ya da basın üzerinde çok baskı yaratıyordur.
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Hakan sukur sevsek de sevmesekte, oynasa da oynamasa da olay adamdır, fenomendir. Yalnız sahada hic mecali yokken oyna (tıl) ma nedeninin para kazanmak olduğunu da düşünmüyorum. Bence hem Gerets'in hem de Terim'in onu oynatmaktan vazgecememelerinin farklı gerekceleri var;

Terim'inki, Yanal döneminde dışlanan Şukur'u, eski öğrencisini sonuna kadar desteklemekten kaynaklaniyor. Yani soğuk savaş sürüyor. Ulusoy sonrası tekrar Bıçakçı Başkan olursa Yanal'ı bir kez daha o koktukta görebiliriz...

Ama olan Hakan'a ve bize oluyor, o sahada biz ekranda acı çekiyoruz. Terim ise egolarından ötürü pek birşey hissetmiyor gibi :wink:

Gerets'inki ise klasik bir hoca kaprisi! Bir de elinde Özgürcan ve İliç’İ de eklersek altı forvet var. Hangisini oynatmasa yazarlar hemen sorguya çekecek, o da en fenomenini, ölü de olsa diri de olsa oynatarak, hatta bazen de tek forvet oynatarak en kolaya kaçıp, aklı sıra eleştirileri minimize ediyor.

Bu arada gol krallığı, Hakan'ın kafasından ziyade Şaş'ın kafasında gibi. Konya maçında bu kadar mecalsiz adama hala inatla tüm topları göndermesi başka türlü izad edilebilir mi?

Soner'in fikrine de iştirak edemiyorum. Hatta Hakan'ın bilinçaltında, ilk dönemindeki milli maçlar dışında Avrupa ligleri ve hatta 3. olduğumuz dünya kupasında yeterince başarılı olamadığı yatıyor...

Neyse tabi bunlar da bence'ler...
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Hakan Sükür’ü tartismaya baslamadan evvel bazi seyleri kabul edelim.
O Turkiye’nin gelmis gecmis en cagdas forveti, büyük profesyonel, en iyi fizike sahip futbolcularindan birisi, golcu olmamasina ragmen Turk futbol tarihinin en cok gol atan adami
iyi bir Galatasaraylı, iyi de bir insan. Bizi kizdiran insani bazi hatalarini ve futbol sahalarindaki eksiklerini yazarken bunlari dusunmek lazim. Parasi elbet vardir ama Hakanin cevresine, ailesine ve bulundugu cemaate verdiği ve yaptigi buyuk hayir isleri olmasi coktan birakir veya rolantiye alirdi.. Yoksa Hakanin mutevazi hayati oldugunu biliyorum, zaten dunyaligini yapti, Nisantasinda, Floryada, Modada falanda yasamiyor, Catalcada mutevazi bir hayati var, cocuklari bile nisbeten makul okullara gonderiyor. Yani kendi icin degil, cevresi icin calistiriliyor.

Hakan futbolu birakmayi veya rölantiye almayi dusunebilirdi mesela boyle zorlanmasa. Bu yuzden de cok aciyorum. Adamcagizi sagilmalik inek olarak goruyorlar. Ona bir sakatlanma, rolantiye alma ,vitesi dusurme hakki tanimiyorlar. Her hafta kendinin yari yasindaki kasap oyuncularin ve de ondan daha kasap agzindan salyalar akan capsiz spor medyasinin karsisina cikariyorlar.(Hele o Kazim Kanata her gün bela okuyorum) Bu isi 20 senedir yapiyor. Her yil yuzlerce tekme, tokat, dirsek kafa darbesiyle. Tabii bir de butun rekorlari kirma istegi varki buraya kadar getirmisken tamamina erdirmeyi istemesi normal.

Ben Hakani sezonda sadece 10-15 macta , saglam olarak gormek isterim. Bu ona rekorlari kirmak icin yeterde artar bile. Ama cevresi bir yandan, klupleri ve antrenorleri bir yandan,
bizler bir yandan adama rahat vermiyoruz. Yeter, bir insana bu kadar yuklenilmez. Gol atmasada , gucu azalsada, o hala vazgecilmez cunku kafa topu ustunlugu(ince beli ile birlikte bu bir deger), topsuz hucumu ve hucum yerlesmesini bilmesi, adi ve unu , inancli cabasi. iyiniyetiyle calismasi ile hala iyi bir alternatif. Her antrenorde onu bu hali ile bile takiminda gormek ister

Evliligi, hatalari, kacirdiklari, cenesini tutamamasini ben artik unuttum. Galatasaraya bu kadar seyler kazandirmis, Galatasarayin gelmis gecmis en iyi forvetinin futbol sahalarinda son 1-2 yili kaldi.Galatasarayliliginin samimi olduguna inaniyorum. Zevkini cikaralim, o 1-2 yili daha az aci cekerek ve iyi gecirmesine yardimci olalim.

Artik Hakan gol kacirsada, sut cekemesede, gucsuz kalsada , benden hep 4 yildiz alir. Bende bir depariyla, kafa topu indirmesiyle, dayak yeme pahasina rakip defansi mesgul etmesiyle zevk alirim, bize yasattiklarina sukrederim. Ne yapalim, bizi Sultanide boyle yetistirdiler, bir turlu salt basari endeksli olamadik.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu ülkede soysuzluk yolsuzluk namussuzluk almış başını gidiyorken, liselerde alkol oranı % 66 olmuş, hap kullanmayan kalmamışken, okul wc'leri kerhaneye dönmüş öğretmenlerin nasıl dayak yediğine dair cep telefonu kayıtları ortalıklarda dolaşıyorken, iki yüzlü şerefsiz avrupa soykırım palavralarıyla sağdan soldan saldırıyor, Amerika yüzümüze sırıtıp arkadan kuyumuzu kazıyorken, emperyalist köpekler çoluk çocuk demeden tepeden bombaları yağdırırken, Şili'nin Güney Afrika'nın üniversiteleri bizimkileri sollayacak akedemik çalışmalar yapabiliyorken, babası başbakan, babası milletvekili, babası kodoman, babası paşa değil diye güneydoğuda itle köpekle çarpışan yiğitlerin şahadet haberleri sinir krizleri içinde kanıksanmışken, Türk gençliğini(!) çok değerli zamanını ziyan ederek Hakan'a saldırabilme uğruna bilmemne sürüsü gibi davranabildiğini görmekte çok enteresan..

Kerem Tezic wrote:Bu ulkede ormanlar cayir cayir yanarken, kiyilarda cevre katliami yapilirken masmavi denizlere zehir dolu variller dökulurken KILINI KIPIRDATMAYAN ve UMURSAMAYAN turk gencligi Hakan'i gunun 24 saati savunacak tartisacak koyun surusu gibi pesinden gidecek kadar futbolla yatip futbolla kalkerken Turk futbolunun bulundugu yere bakinca görulen kocaman bir HIC!!!
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Ben Hakan'ın en az iki sene daha oynamak istiyorsa ki hakkıdır, verebileceğinin en çoğunu ve elinden gelenin en iyisini vererek oynamasını istiyorum. Hakanı savunmak ya da eleştirmek niyetinde değilim fakat Hakan kötü oynadığı veya hata yaptığı zaman, Hakan'ın geçmişinde ki başarılardan dolayı eleştirilmemek gibi bir lüksü olmamalı. Hangimiz altı yedi sene öncesinin Hakanına hayran değildik? Konu Galatasaray bir kurum ise mevzubahis Hakan bile olsa kuruma ve takıma zarar vermek gibi bir hakka sahip olamaz. Söylenenlerin hepsi tabii ki takımın diğer oyuncuları içinde geçerlidir. Hakan ne kadar büyük başarılara imza atmış olursa olsun, takım içindeki sorumluluklarını yerine getirme anlamında Özgürcandan, Ardadan veya Sabriden bir farkı olmadığını, onaltının içindeki bir olduğunu anlamalı ve bu sorumlulukları yerine getirebilmek için bir sıkıntısı ve problemi varsa bunları bir profesyonel olarak derhal aşmanın yollarını aramalıdır. Ben o formayı giyen herkesi çok seviyorum, tabii ki Hakanı da ve ondan en kısa zamanda toparlanarak tıpkı eski günlerdeki gibi olmasını istiyorum. Umarım Moldova maçında çok çok iyi bir oyun oynar ve hatta gol atar da eski günlerimizdeki Hakan anılarını tazeler.
Post Reply