Türkiye Kupası G.SARAY-BURSA 2- 1 (Necati 52, kARAN 75')

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mehmet Gorgen
Staff Member

Türkiye Kupası G.SARAY-BURSA 2- 1 (Necati 52, kARAN 75')

Post by Mehmet Gorgen »

Fortis Türkiye Kupası'nda kuralar çekildi.
Galatasaray'ın rakipleri,
Kayserispor,
K.Erciyespor,
Bursaspor ve
Karşıyaka

Fortis Türkiye Kupası grup maçlarının kura çekimi Ataköy Olimpiyatevi'nde yapıldı. Kura sonucunda 5'erli takımdan toplam 4 grup oluşturuldu. A Grubun'da yer alan Galatasaray'ın rakipleri, Kayserispor, Kayseri Erciyesspor, Bursaspor ve Karşıyakaspor oldu. Galatasaray ilk maçını Ali Sami Yen'de Bursaspor ile oynayacak. İkinci maçında Karşıyaka deplasmanına gidecek olan Galatasaray, üçüncü maçında Kayserispor'u Ali Sami Yen'de konuk ettikten sonra son maçını da Kayseri Erciyesspor deplasmanında oynayacak.

Fortis Türkiye Kupası 3. turunda 5'erli gruplardan oluşan takımlar, tek maçlı eleminasyon sistemiyle mücadele edecek. Gruplarında ilk iki sırada yer alacak 8 takım çeyrek finale yükselecek. Çeyrek final ve yarı final maçları ise çift maçlı eleminasyon sistemiyle oynanacak. Fortis Türkiye Kupası'nın 9 Mayıs 2007'de yapılacak olan final maçını kazanan takım ise, 3.5 milyon dolarlık ödülün sahibi olacak.

A Grubu

GALATASARAY
Karşıyaka
Bursaspor
Erciyesspor
Kayserispor

A Grubu'da maç takvimi ise şöyle;

25 EKİM ÇARŞAMBA
Galatasaray-Bursaspor
K.Erciyesspor-Karşıyaka
Kayserispor bay

8 KASIM ÇARŞAMBA
Kayserispor-K.Erciyesspor
Karşıyaka-Galatasaray
Bursaspor bay

17 ARALIK PAZAR
Bursaspor-Karşıyaka
Galatasaray-Kayserispor
K.Erciyesspor bay

20 ARALIK ÇARŞAMBA
K.Erciyesspor-Galatasaray
Kayserispor-Bursaspor
Karşıyaka bay

14 OCAK 2007 PAZAR
Karşıyaka-Kayserispor
Bursaspor-K.Erciyesspor
Galatasaray bay

Fortis Türkiye Kupası'ndaki diğer gruplar şöyle:

B Grubu

Trabzonspor
Eskişehirspor
Ankaraspor
Konyaspor
V.Manisaspor

C Grubu

Fenerbahçe
İnegölspor
İstanbul B. Bld.
Gaziantepspor
Sivassspor

D Grubu

Beşiktaş
Bucaspor
Ankaragücü
Ç.Rizespor
Gençlerbirliği
Last edited by Mehmet Gorgen on Wed Oct 25, 2006 9:33 pm, edited 7 times in total.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

En kazık gruba düşmüşüz :)
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote:En kazık gruba düşmüşüz :)
Gazetelerin deyimiyle "Atese dustuk". Zaten uc tur manset vardir kura cek,imlerinden sonra "atese dustuk", "disimize gore kura", "seker gibi kura".

Yedeklerin PAF'larin denenmesi icin buyuk firsat.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Yedeklerin PAF'larin denenmesi icin buyuk firsat.
GS PAF larda oynayan orta saha -Volkan,M.Guven, Oguz, Aydın- +Ozgurcan +Ferhat bu maclarda gorev almalı.

Benim Fortis Kupa kadrom

Sag Bek....Emre.... Tolga .....Ferhat

Aydın ....Oguz.... M.Guven.... Carrusca
Kabze/Ozgurcan...Necati
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Abiler ablalar, PAF'lar denenmeli fikrinize katılamıyorum. En azından 3-4 PAF oyuncusu pat diye konmamalı bu maçlarda. Karşıyaka maçında belki!
Bizim seneye Avrupa kupalarına gidebilmemizin tek çaresi bu kupa olabilir. Dolayısıyla futbolcu denemeleri yapılacak maçlar gözüyle bakılmamalı...
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Abiler ablalar, PAF'lar denenmeli fikrinize katılamıyorum. En azından 3-4 PAF oyuncusu pat diye konmamalı bu maçlarda. Karşıyaka maçında belki!
Bizim seneye Avrupa kupalarına gidebilmemizin tek çaresi bu kupa olabilir. Dolayısıyla futbolcu denemeleri yapılacak maçlar gözüyle bakılmamalı...
Sevgili Ismail; PAF takımındaki orta saha bugun Super Ligdeki bircok takımda yok. TD nin genclere ust tur hedefini koyması, oynatması, konsantrasyonlarını ust seviyede tutmalarını saglaması bence yeterli. Yukarıda yazdıgım kadroyu dort buyukler haricinde herhangi bir Anadolu takım bunyesine verin, UEFA kupa sansını Fortis te degil ligde dahi kovalar; tabi bu benim dusuncem.

Son Konya PAF macında orta sahamız cok pas hatası yaptı, ikili mucadeleleri kaybetti. Fakat, bir yerden baslayacaklar. Bu grupta GS PAF destekli kadro ilk ikiye girer; kalan macları ise A takım destekli oynamalıyız.

Hemen belirteyim; GS uzun zamandan sonra ilk defa Carsamba -Pazar temposuna yogun bir sekilde giriyor. Bu surecte mutlaka rotasyona gidilmeli. Devamlı oynayan ve bu tempoya alısık olmayan oyuncuların sakatlık riskleri cok fazla. Fortis kupası derken Song, Tomas, Arda, Sas ı bu surecte kaybetmek bize cok pahallıya mal olur.

Sas in Ankaragucu den GS a transferinden bu yana gecen zaman dilimi ve Avrupa kupa macerasında GS takımının yuksek tempo ve yogun mac trafigi goz onune alındıgında, sakatlanmayan futbolcu hemen hemen yok gibi. Ben bir tek Sukur u bu liste dısında tutabilirim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Cem Yılmaz

Post by Cem Yılmaz »

Murat Biricik wrote:
Sevgili Ismail; PAF takımındaki orta saha bugun Super Ligdeki bircok takımda yok. TD nin genclere ust tur hedefini koyması, oynatması, konsantrasyonlarını ust seviyede tutmalarını saglaması bence yeterli. Yukarıda yazdıgım kadroyu dort buyukler haricinde herhangi bir Anadolu takım bunyesine verin, UEFA kupa sansını Fortis te degil ligde dahi kovalar; tabi bu benim dusuncem.

Son Konya PAF macında orta sahamız cok pas hatası yaptı, ikili mucadeleleri kaybetti. Fakat, bir yerden baslayacaklar. Bu grupta GS PAF destekli kadro ilk ikiye girer; kalan macları ise A takım destekli oynamalıyız.

Hemen belirteyim; GS uzun zamandan sonra ilk defa Carsamba -Pazar temposuna yogun bir sekilde giriyor. Bu surecte mutlaka rotasyona gidilmeli. Devamlı oynayan ve bu tempoya alısık olmayan oyuncuların sakatlık riskleri cok fazla. Fortis kupası derken Song, Tomas, Arda, Sas ı bu surecte kaybetmek bize cok pahallıya mal olur.

Sas in Ankaragucu den GS a transferinden bu yana gecen zaman dilimi ve Avrupa kupa macerasında GS takımının yuksek tempo ve yogun mac trafigi goz onune alındıgında, sakatlanmayan futbolcu hemen hemen yok gibi. Ben bir tek Sukur u bu liste dısında tutabilirim.
evet bu sakatlık konusu düşündürücü ama genç oyuncularında oynayacağını düşünürsek iyi bir rotasyona sahip olduğumuz da ortada
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu hafta Bursasporla oynuyormuşuz diye duydum.

---------Fevzi----------
Cihan----Song----Tomas---Ferhat
Sabri--M.Topal--İnamoto-Carrusca
------Necati---Ümit-----------------

Gibisinden bir kadro bekliyorum.. Maç Samiyende bu çarşamba.. Sanırım LİgTV yayınlıyor..
Ersoy Eligül

Post by Ersoy Eligül »

saat 20 carsamba aksamı eskı acıktakı yerımızı alacagızz ınsallah cıfte bayram olsun herkes gelsın bu maca
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kötü haber: ARDA antremanda sakatlanmış. Kucakta taşımışlar içeri. Durumun ciddi olma ihtimali yüksek!! Sabriyle çarpışmış
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

...Hasan Kabze...Ozgurcan
Carrusca...Mehmet Guven..Oguz..Aydin
Ferhat...Emre Asik...Tolga...Cihan
...........Fevzi

yedekler: Aykut/Ergun, Song/Mehmet Topal, Inamoto, Okan/Necati

Bu kupa gelecek sene avrupa'ya katilmamizin tek yoluysa, zaten bu sene gitti demektir. (Bu ligde ilk 3 veya 4'e giremiyeceksek artik insaf. Paniklemeye gerek yok--CL sansiyla--yani ikinciye--sadece 5 puan fark var. Her an dokulup gidicek olan Manisa'ya sadece 8 puan. Panik yapmadiktan sonra CL on elemelerine katiliriz.)

Bu Fortis denen gazozuna kupa ise tam gencleri denemenin zamani--gecen sene Gerets oyle yapmamisti, ama avrupa'dan elenmistik kupa baslayana kadar. Simdi cumartesi gencler sali PSV deplasmani varken hem gencleri gormenin hem milleti yormamanin zamani...

Zaten ceske elenip gitsek diyorum ben her sene dedigim gibi--her acidan bela bir kupa--yorucu, sakatlayici (gecen sene Karan), hem luzumsuz stres yaratan (gecen sene FB maclari), hem luzumsuz sevinc yaratan (iki yil once 5-1 kazanip ardindan Gencler'e yenilip CL'ye gidememiz) sacma sapan bir etkinlik. Aslinda tam Besiktas'a gore--her sene onlar alsinlar, biz adam gibi ciddi islerle ugrasalim.

Deniz
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu kadroyla çıkmak intihar olur. 2. ligten bir takımla oynamıyoruzki hocam! Bursaspor ciddiye alınması gereken bir takım. UEFA'ya bu kupa sayesinde gideceksek batsın bu kupa deme lüksüne sahip değiliz. Bir defa, bu maç ne maçı olursa olsun, hiçbir kıymeti olmayan bir hazırlık maçı dahi olsa kazanmak zorundayız, çünkü maç kazanmaya hasretiz. İkincisi, 3 sene önce 5-0 yenildiğimiz kupa maçını hatırlamak lazım. Olmaz diye birşey yok, gayri ciddi bir tavır benzer bir felakete yol açabilir. Ondan sonra ortada GS diye bir takım kalmaz, 3 sene önce kalmadığı gibi..

Mesela Ümit'in mutlaka maç yapması lazım, 45 dakika bile olsa oynamalı, en çok ihtiyaç duyduğumuz futbolcu o! Carrusca'nın oynaması şart! Ferhat zaten mecburi.. İnamoto da oynamalı ve takıma dahada alışmalı.
Arda, sakatlandı maalesef, Song, Sabri, Ayhan, Mondragon istirahate çekilsin..

------------Fevzi----------------
Cihan--Tomas--Tolga--Ferhat
Aydın--İnamoto--Mehmet (lerden biri)--Carrusca
------------Ümit--Necati----------------

Kırmızıların acilen form tutması lazım..
Deniz Selman wrote:...Hasan Kabze...Ozgurcan
Carrusca...Mehmet Guven..Oguz..Aydin
Ferhat...Emre Asik...Tolga...Cihan
...........Fevzi
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Bu sene 559 dakikada 7 gol atmis (80 dakika basina 1 gol) olan Umit Karan'in formda olmadigini--mac oynamasi gerektigini--nasil savunabilirsinizki? Mac yapmasi lazim olabilir, ama 3 gunde bir mac degil herhalde. Zaten cumartesi-sali oynanacak olan maclar yeterince zorlayacak herkesi. En fazla konusalan sey takimin 60'dan sonra yoruldugu, mac bitiremedigi. Bu durumda bir mac daha oynatarak cozulecek sorun degil bu bana gore.

Benim verdigim kadro Bursa'nin kadrosundan daha iyi. 7-8 tanesi Bursa'da oynasa ilk 11'de oynar. Buna inaniyorum. Avrupa'nin buyuk takimlarinin yaptigi gibi, lig ve CL maclari oncesinde oynanan kupa maclarina yedek kadroyla cikip oyuncu kazanmak--bir yandanda oyuncu dinlendirmek lazim. Zaten Gencler ve PSV maclari oncesi bu maca ciddi sekilde konsantre olabilicek oyuncularda bu oyuncular--kendilerini gosterme adina sampiyonluk macina cikarmis gibi cikarlar--iyi oynayanlar bu sefer 'A' takimdakileride forma kapma acisinda korkutup hirslandirir.

Kisaca, her acidan yedeklerle cikmak daha iyi.

Deniz
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ümit Karan'ın henüz eski formunda olmadığını ben değil, neredeyse herkes söylüyor. O 559 dakikada kaç tane düzgün şut çekti Karan? Penaltı hariç ayakla attığı gol varmı? Takımda 60'dan sonra dökülenler belli. Karan'ın maç yapması lazım. 90 dakka olmasada çıkıp 45-60 dk civarı oynamalı, oturarak form tutamaz..

Bursa gibi takımlar içinde bu kupa UEFA yolunda en kestirme yol. Bursa bu maça asılacaktır. Neyseki maç burda. Gerçi, Feneri kadıköyde, yenmiş adamlardan bahsediyoruz, heralde bizim 2. takımdan biraz daha iyidirler. Özellikle savunma hattı komple birbirine yabancı bir kadronun Bursa karşısında işi çok zor olacaktır bence.

1 maçta birkaç oyuncu kazanılabilirde, o kadroda kazanılmaya muhtaç 7-8 tane oyuncu var. Avrupa kluplerininde bu kadar maceraperest olduğunu sanmıyorum..

Şu an bu maçı kazanmak, bir oyuncuyu kazanmak kadar önemli, hatta daha önemli! Maç kazanamayan bir takım haline geldik neredeyse. Bazı maçlarda lakayt tavırlarında bunda etkisi oldu. Maçları ciddiye alarak kadro kurmak ve bu ciddiyeti 90 dakka sürdürmek zorundayız..

Deniz Selman wrote:Bu sene 559 dakikada 7 gol atmis (80 dakika basina 1 gol) olan Umit Karan'in formda olmadigini--mac oynamasi gerektigini--nasil savunabilirsinizki? Mac yapmasi lazim olabilir, ama 3 gunde bir mac degil herhalde. Zaten cumartesi-sali oynanacak olan maclar yeterince zorlayacak herkesi. En fazla konusalan sey takimin 60'dan sonra yoruldugu, mac bitiremedigi. Bu durumda bir mac daha oynatarak cozulecek sorun degil bu bana gore.

Benim verdigim kadro Bursa'nin kadrosundan daha iyi. 7-8 tanesi Bursa'da oynasa ilk 11'de oynar. Buna inaniyorum. Avrupa'nin buyuk takimlarinin yaptigi gibi, lig ve CL maclari oncesinde oynanan kupa maclarina yedek kadroyla cikip oyuncu kazanmak--bir yandanda oyuncu dinlendirmek lazim. Zaten Gencler ve PSV maclari oncesi bu maca ciddi sekilde konsantre olabilicek oyuncularda bu oyuncular--kendilerini gosterme adina sampiyonluk macina cikarmis gibi cikarlar--iyi oynayanlar bu sefer 'A' takimdakileride forma kapma acisinda korkutup hirslandirir.

Kisaca, her acidan yedeklerle cikmak daha iyi.

Deniz
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Hic bir futbolcu 3 gunde bir 90 dakika konsantre olamaz...ancak dunya kupasinda falan kisa vadeli maclarin oneminden oturu bu tur konsantrasynu bekleyebilir oyuncularindan bir teknik hoca. Bu maca 90 dakika konsantre olabilicek bir tur kadro var--o da benim verdigim ve benzeri yedek agirlikli kadro turu.

"Formda" olculeri turkiye'de cok ilginctir. Herif 80 dakikada bir gol atiyor, duzgun sut cekmedigi icin formsuz oluyor. Hakan gol atamiyor diye formsuz diyenler, Hakan'in etrafindakilere faydasindan hic bahsetmiyor, ayni adamlar 80'de bir gol atan Umit'in gollerine degil, duzgun olmayan diger sutlarina bakiyor. Sanki alismis olduklari seviye cok yuksekmis gibi bu tur "formsuzlari" ilan edenlerin biraz daha saglikli bir sekilde "formda" olmayi tanimlamalari gerekir.

Neyse sonucta Gerets zaten %100 yedek bir kadroyla cikmayacaktir, biliyorum, ama cumartesi ve sali gunku maclari kazanma olasiligimizi dusurucektir bu davranisi, ve buna yazik demem lazim, cunku benim icin bu macin onemi (kazanma kaybetme acisindan) SIFIR'a cok yakin. Ne kadar cabuk elenirsek bu sacma kupadan, o kadar yukselir ligdeki ve avrupadaki sansimiz (evet, bu isin daha avrupasi var--ilk bahar gelince hala avrupa maclari oynarken diger hafta iclerinden Fener'le kupa maci yapmak ne kadar iyi olacak??)...

Fortis ve diger gazoz kupalarina SON.
-Deniz
Post Reply