PAF LIGI: Bursa- G.Saray 2-4 (PAF LIGINDE SAMPIYONUZ.)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ben Ugur Demirok Gaziantepspor'a gidiyor diye okudum,(Ugur Akdemir degil.)KSK'ye gitmesi daha iyi olur bence,2. Lig A grubunda daha cok oynama sansi bulur.
Konsantrasyon, concentration, concentracion

nefvakfi.org
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

VESTEL MANİSASPOR - GALATASARAY A.S.
Stad: 8 EYLÜL SUNİ ÇİM
Mac Saati: 18:00

Ates ve Volkan Bekci den cok daha iyi konsantrasyon ve oyun bekliyorum. 2005-2006 sezonunda neler yapabileceklerini, total yeteneklerini dosta dusmana gosterdiler. 2007 ye averaj altı basladılar, eski formlarını yakalayıp ustune koyacaklardır. Haydi Aslanlar!
Butun takıma basarılar.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Vestel Manisaspor PAF:0-GS PAF:2

Goller:Ozgurcan,Efe.

www.tff.org

nefvakfi.org
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Denizlispor PAF:2-GS PAF:0

www.fanatik.com.tr

nefvakfi.org
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Florya dan 88 dk da ayrıldım. GS: 6 BJK:1.

Gollerden ucu biri penaltıdan olmak uzere Ozgurcan dan. Ayrıca Aydın a alda at seklinde bıraktıgı bir assist i var. Diger goller penaltıdan Volkan ve 9 numaralı oyuncumuzdan. BJK nın attıgı ve macın henuz 8 dk.sında yenik dustugumuz gol, TS un Osasuna dan yedigi ilk golun karbon kopyası. Bizim kaleci bir hayli hatalı gol yedi.

Maca Volkan-Oguz-Mehmet –Aydın orta saha dortlusu ile basladık. Bu orta saha degil PAF liginde TC Super ligindeki bir cok takımda yok. Hali ile skora da yansıdı. Aydın ve Oguz ilk yarı vasat ikinci yarı daha derli toplu oynadılar. Oynamaktan daha ziyade yetenekleri o kadar yuksek ki oyunu belirli aralıklarda domine edip, surukluyorlar. Volkan iyi oynadı. Aydın ile beraber kimi zaman sag kimi zaman sol kulvarı degisimli olarak kullandılar.

Bir iyi haber sag bek Ates daha toparlanmıs. Ikı tane cok iyi ters kademeye girip kritik gol pozisyonunu onledi. Mucadeleci oyunu 90dk geneline yaydı. Bu oyununu gordugume cok sevindim. Sezon basındaki tutuklugunu ustunden atmıs.

Ozgurcan mukemmel oynadı. Top tuttu, dagıttı, kafa toplarını aldı, indirdi. Duvar oldu. En onemlisi hızını onemli olcude arttırmıs olması. Bircok defa BJK defansını bire iki, hatta bire uc yakaldıgı pozisyonlarda gecti. Kendisinin attıgı ucuncu gol ayakta alkıslanacak cinsten. Benim gordugum kadarı ile orta sahada kendisine atılan topu gogusunde yumusattı, adamını gecti, diger BJK defans oyuncusu ile omuz omuza mucadele ile 18 dısına kadar geldi, bu oyuncuyu da gecti. Kafayı kaldırıp bos arkadasını aradı. Bulamayınca sag ayagı ile ic plase uzak catala topu mıhladı. Ayakta alkısladık!

Selcuk ta bu mac ile ilgili yorum yazar ise sevinirim. Su goruldu ki ister PAF ister 1.lig ister CL ligi yarısması olsun, orta sahayı domine eden oyunu domine diyor. GERETS uyuma!

Ozgurcan nın oyundan alınmasını takiben Cek Kohler in fizigini andıran fakat cok daha fit, 16 yasında oldugunu tahmin ettigimiz bir gencimiz sahaya girdi. Ben boyle sey gormedim. Hokey oyuncusu gibi bir eleman; kosuyor, pres yapıyor, topu saklıyor, dripling yapıyor, sıfıra inip guzel bir orta kesti. Kimdir nedir anlayamadım. Allah PAF takımımızı hakikaten nazardan korusun!

Bir diger alkıslanacak olay, A takımı PAF arasında gelip giden oyuncularımızın bırakın kaprisi bir yana, hic etkilenmeden kendilerine verilen gorevleri en iyi sekilde yapma arzuları. Buyuk takdir ve alkısı hak ediyorlar. PAF maclarına gelmenizi israrla tekrar oneriyorum.

Umarım bu sonuc uc saat sonra oynayacagımız derbiye olumlu yansır ve galibiyeti alırız.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Hafta ortasinda belki de en formda forvetimiz Ozgurcan'dir neden kadroya alinmiyor demistim,dogru tahmin etmisim.Bugun cok iyi oynadi,macin sonlarina dogru sakatlandi umarim ciddi bir sakatligi yoktur.

Aydin niye oynamiyor diye Gerets'e soylenmistim,bugun gordugum kadariyla Aydin oynayacak durumda degil.Gerets hakli bu durumda.Oguz'u da iyi gormedim.Ikisi de cok daha iyisini yapabilecek oyuncular,toparlanmalari lazim.

Mehmet Guven ve Ates de bayagi iyi oynadilar.GS sag bekte problem yasiyor,Ates'in o formayi muhakkak kapmasi lazim.Ara sira sag kanattan bindirmeler yapiyor,yalniz pas alamiyor,bunun nedenini cozemedim.Ortalarini izleme sansi bulmadim,iyi degil mi acaba?Bir de basit oynayip gereksiz calima kacmadigi zaman oyununu daha cok begeniyorum.

nefvakfi.org
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozgurcan'a cok sevindim. Onun onunde buyuk bir firsat var su anda. Hakan 35 yasinda ama alternatif bulunamiyor. 4 tane forvet oldugu halde yine de en uygunu Hakan, cunku uzun boylu, kafa toplarini indiriyor, savunmadan atilan toplari yakalayip olgun ataklara ceviriyor. Gol atamama problemi yilardan beri var, ama buna ragmen faydali. Ozgurcan bu sene iyi calisirsa seneye garanti formayi kapar. Ustelik onunde Hakan gibi onemli bir ornek var, olumlu ve olumsuz yanlariyla. Mac kasetlerini izler, iyi incelerse dersini iyi calisirsa hem o hem GS kazanir. Ozgurcan'in yerine giren oyuncuyu da merak ettim.
Murat Biricik wrote:Florya dan 88 dk da ayrıldım. GS: 6 BJK:1.
Ozgurcan mukemmel oynadı. Top tuttu, dagıttı, kafa toplarını aldı, indirdi. Duvar oldu. En onemlisi hızını onemli olcude arttırmıs olması. Bircok defa BJK defansını bire iki, hatta bire uc yakaldıgı pozisyonlarda gecti. Kendisinin attıgı ucuncu gol ayakta alkıslanacak cinsten. Benim gordugum kadarı ile orta sahada kendisine atılan topu gogusunde yumusattı, adamını gecti, diger BJK defans oyuncusu ile omuz omuza mucadele ile 18 dısına kadar geldi, bu oyuncuyu da gecti. Kafayı kaldırıp bos arkadasını aradı. Bulamayınca sag ayagı ile ic plase uzak catala topu mıhladı. Ayakta alkısladık!

...
Ozgurcan nın oyundan alınmasını takiben Cek Kohler in fizigini andıran fakat cok daha fit, 16 yasında oldugunu tahmin ettigimiz bir gencimiz sahaya girdi. Ben boyle sey gormedim. Hokey oyuncusu gibi bir eleman; kosuyor, pres yapıyor, topu saklıyor, dripling yapıyor, sıfıra inip guzel bir orta kesti. Kimdir nedir anlayamadım. Allah PAF takımımızı hakikaten nazardan korusun!
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Trabzonspor PAF-Galatasaray PAF

TS Tesisleri,23-09-2006,TSI 16:00.

nefvakfi.org
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Petre'nin bonusu

Rumen futbolcu, Galatasaray formasını giydiği 1.5 sezonda bekleneni verememişti ama Temeşvar'dan, Steaua Bükreş'e transfer olarak Cim - Bom'a para kazandırdı. Petre'nin yeni takımı özel sözleşme gereği Aslan'a 500 bin dolar ödeyecek

HALİL ÖZER
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

PAF'lar kazanmis. Aydin da bir gol atmis.
PAF Ligi | Trabzonspor: 1 - Galatasaray: 2

Galatasaray PAF Takımı, PAF Ligi'nin 7. hafta maçında deplasmanda karşı karşıya geldiği Trabzonspor PAF Takımı'nı 2-1 mağlup etti.

Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde oynanan maçta Galatasaray'ın golleri, Aydın ve Volkan'dan geldi.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

GS PAF - Konya PAF
29/09/2006 Cumartesi

Florya Metin Oktay Tesisleri
15:00

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

GS PAF, Konya PAF macına BJK PAF macındaki aynı orta saha ile basladı. Volkan-Mehmet Guven-Oguz-Aydın. Sol bek Ferhat, santrafor Ozgurcan. Bu altı oyuncuyu Super Ligde orta sıralardaki bir takıma monte etseniz, oyunun seklini degistirirler.

Ne yazık ki bugun orta sahamız cok kotu oynadı. Hemen hemen butun ikili mucadeleleri kaybettik. Cok pas hatası yaptık. Kanat bindirmeleri ilk yarı hemen hemen hic yoktu. O kadar yoktu ki sag bek oynayan oyuncumuzun ben Ates degil bir diger takım arkadası olduguna karar verdim. Ilk yarı boyunca sagbekimiz yarı sahayı bir iki kere gecti. Savunmada kotu hatta acemi mudaheleler yaptı.Ikinci yarıya da sag bek ve sol acık Volkan ı degistirerek basladık.

Ilk yarıda rakip ceza sahasına tehlikeli ilk gidisimiz 15 dk da idi. Bundan once Konya 8 -9 dk. da sag kanattan yapılan ortaya vurulan guzel bir kafa golu ile macı 1-0 onde goturuyordu. Takım yılgın, bıkkın bir oyun oynadı. Ilk yarı sadece Ozgurcan gayretliydi. Orta sahadan aldıgı topları kendisi tasıdı, ceza sahası dısından iki uc kez uzak koseye isabetsiz vuruslar yaptı.

Ikinci yarıya iki oyuncu degisikligi ile basladık. Oyuna biraz daha hareket geldi. PAF larımız oyunu karsı kaleye yıktılar, ama asırı savruk ve amacsız, zaman zaman kendilerinden beklenmeyecek kotu oyun secimleri yaptılar. Macın 65-70dk sında sol dan yapılan ortaya altı pas cizgisi icerisinde Konya lı iki oyuncu cok kotu hamle yaparak bos kale yerine topu auta attılar. Bu iki oyuncu kafaya arka direkte cıkarken kalecimiz on direkte yapılan ortaya dokunamadı; savunmamızdan bir tek Ferhat defansif pozisyondaydı. 75 dk da Oguz oyundan alındı. Macın kalan suresinde oyunu karsı kaleye yıktık. Beraberligi karambolden 80 dk da sagladık. Mac 1-1 bitti.

Bir iki oyuncuyu ozellik ile pur dikkat izledim. Biri Aydın. Bu sene izledigim uc mac icerisinde biraz yılgın, biraz savruk, biraz umursamaz, defansif yanı olmayan bir goruntu cizdi. Yanımda PAF ları Denizli ve TS da izlemis bir bey ile sohbet ettik. Deplasmanlarda da aynı goruntuyu cizmis. Bugun Konya macına sag acık ta basladı, 20-25 dk da Volkan ile kanatlarını degistiler. Ikinci yarıda sag acık basladı, 60 dk dan sonra ise orta sahanın ortasında forvet arkası/serbest adam oynadı. Burada istenileni veremeyince 75 den sonra sol acıkta oynadı. Kullandıgı kornerler, serbets atıslar cok kotu. Ikinci yarı bir ara, on direkte birikmis Konya lılara arka arkaya iki kere kornerden top kesti. Aydın nın bu formu ve oyun yapısı ile sag kanatta Sabri, Hasan, solda Arda, Carrusca, orta sahada Ilic ve Necatiyi kesmesi bir yana alternatif yaratması imkansız. Bence kiraya verilmesinde yarar var. Bu oyunu ile PAF ta bıkkın bir goruntu ciziyor, A takımını ise ruyasında gorur.

Diger izledigim oyuncu Ozgurcan. Bence gectigimiz seneki performansının ustune koyan ve oyununu gelistiren tek oyuncumuz. Birebirde daha rahat adam geciyor, daha cabuklastı. Iki ayagını daha iyi kullanıyor. Oyunda agırlıgını hissettiren ve guven veren bir yapısı var.

Ferhat, iyi oynadıgı Bordo macı sonrası TS macı ile kızaga cekilmisti. Bugun PAF macında hala etkisinde kaldıgını soyleyebilirim. Vasat oynadı ama bugunku oyununa bakarak yorum yapmak dogru degil.

PAF takımında oncelik, sorun kelimesini kullanmak hem dogru hem de hos degil, verim alamadıgımız oyuncu diyelim, Aydın konusu. PAF ta mı devam edecek, yoksa kiraya mı verilmeli bunun uzerinde dusunulmeli. Ben Super Lig de ikinci devre orta sıralardaki bir takıma yada Ikinci ligde devamlı oynayacagı bir takıma kiralık olarak gitmesi taraftarıyım.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

GS PAF:4-Gaziantepspor PAF:2

Goller:Aydin Yilmaz(2),Volkan Bekci(2)

Kaynak:Fanatik

nefvakfi.org
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Galatasaray’ın ikinci Arda’sı
Galatasaray’ın PAF Takımı’nda forma giyen Aydın, futboluyla büyük beğeni kazanıyor.(haber3.com)

Galatasaray PAF Takımı, Gaziantepspor’u 4-2’lik skorla mağlup ederken, genç Aydın, attığı 2 gol ve ortaya koyduğu futbolla göz doldurdu.

Her Maç Atıyor
Altyapı sisteminin tartışılmaz lideri Galatasaray, PAF Ligi’nde yeniden yükselişe geçti. Erteleme maçında Gaziantepspor ile Florya Metin Oktay Tesisleri’nde kozlarını paylaşan Sarı-Kırmızılılar, bir ara 2-1 geriye düştükleri maçı 4-2 kazanarak, taraftarın yüzünü güldürdü. Cim Bom’un gollerini Aydın (2) ve Volkan Bekçi (2) kaydetti. Konuk ekibin golleri ise Ahmet Arı’dan geldi. Sarı-Kırmızılı ekibin genç yıldızları, karşılaşma boyunca baskılı bir futbol ortaya koyup, izleyenlerden takdir topladı.

Giggs Gibi!
Geçen sezon kazanılan şampiyonlukta payı bulunan, çok fazla şans bulamasa da, forma giydiği maçlarda oyunun kaderini değiştiren Aydın Yılmaz, PAF Takım’da en fazla sivrilen isimlerin başında geliyor. Genç oyuncu, sol kanatta tekniği ve becerisiyle, hocaları tarafından, Manchester United’in Galli yıldızı Ryan Giggs’e benzetiliyor. Gerets tarafından tekrar A Takım’a çağrılacağı günü bekleyen Aydın, hocasının beğenisini kazanmak ve formayı tekrar kapmak için var gücüyle mücadele ediyor.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

GS PAF-MKE Ankaragucu PAF

14-10-2006 Cumartesi, TSI 15:00,Florya Metin Oktay Tesisleri.

nefvakfi.org
Post Reply