DFH'de CL maclari zor gozukuyor...

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Deniz Selman

DFH'de CL maclari zor gozukuyor...

Post by Deniz Selman »

Setanta Sports'dan meshurlasmis Shane O'Rourke'la son bir kac gundur yazisiyorum. Email'ler sirayla bu sekilde:

Deniz: Any idea if DFH will air the Galatasaray CL matches? As usual, there is no news from them. The past two years, they showed the Fenerbahce matches, presumably through an agreement with Setanta(?)...

Shane: We are showing it on broadband live

Deniz: Is there a reason to prefer your broadband to the live broadcast available on uefa.com? Also, is there a chance DFH will buy the rights to all the Galatasaray matches the way they bought the Fenerbahce package last year, or have things changed somehow?

Shane: No different deal. UEFA to us try both see which one you like!

Deniz: To clarify, are you saying that DFH will absolutely NOT have the Galatasaray matches, or is there still a chance? They refuse to give us, their loyal subscribers, any information one way or the other...

Shane: None

"No different deal" ne demek anlamamistim. Yani, "hayir, bu sene farkli durum" mu demek yoksa "hayir degisen bir sey yok" mu demek? Ama maalesef son emailimin cevabina bakilirsa umut az gibi gozukuyor. "None", sanirim benim soruma yanit olarak "no chance" demektir...

DFH'le telefonda gorustum (Shane'den gelen son email'den evvel), gorusmelerin surdugunu, sublicense sahibi olan Setanta ile degil, asil license owner olan ESPN ile gorustuklerini, onlardan yanit beklediklerini, her sene boyle son saniye'ye kaldigini bu islerin, pazartesi gunune kadar olumlu veya olumsuz haber vereceklerini soylediler.

Shane'in emin bir sekilde konusmasindan, sanki onlarin ESPN'le yaptiklari anlasmada, kendilerinin (Setanta'nin) gosterecegi maclarin her hangi baska bir TV'den yayinlanmayacagana bir soz varmis gibi geldi bana. Fakat isin ilginc yani artik TV ve Internet birbirine karisti, yayin haklari TV olarak ve Internet olarak ayri ayri satiliyor olmali, ve su an Bordeaux macini canli gosterecek olan hic bir TV kanali yok. Hem Setanta, hem uefa.com, canli olarak internet uzerinden verecekmis--uefa bunu ilk defa denedigi icin, ve genelde internet yayinlarinin kalitesini beyenmedigim icin, bu bana yeterli gelmedi.

Simardik belki, olabilir, ama ayda 35 kagit veriyoruz heriflere, son iki yildir FB'nin maclarin tikir tikir verdiler, tabiiki beklentimiz farkliydi. Internet uzerinden en onemli maclari izlemeye alismak lazim bir sure icin sanirim, zaten Liverpool maclari barlarda TV'de olur falan, ama genede sikici bir durum. En sinir tarafi, her seneki gibi, DFH'in sessiz kalmasi, emailler'e yanit vermemesi, sanki CL diye bir sey yokmus gibi web sayfalarina hic bir sey koymamasi, ve telefon acan bir cok adaminin CL'den haberi olmamasi, GS'nin CL maclarinda son durum nedir diye sorunca "Tabii veriyoruz!!--cumartesi Denizlispor-Galatasaray DFH-5'de" gibi yanit vermeleri, "ha--SuperLig farkli bir seymi?" diye sormalari falan.

Evet, SuperLig cok ama cok farkli bir sey, maalesef.

Deniz
Cengiz Akgun
Moderator

Re: DFH'de CL maclari zor gozukuyor...

Post by Cengiz Akgun »

Deniz Selman wrote: ....
Shane'in emin bir sekilde konusmasindan, sanki onlarin ESPN'le yaptiklari anlasmada, kendilerinin (Setanta'nin) gosterecegi maclarin her hangi baska bir TV'den yayinlanmayacagana bir soz varmis gibi geldi bana. Fakat isin ilginc yani artik TV ve Internet birbirine karisti, yayin haklari TV olarak ve Internet olarak ayri ayri satiliyor olmali, ve su an Bordeaux macini canli gosterecek olan hic bir TV kanali yok. .
...
Deniz
Buna ne $uphe? Degilse DFH Digiturk'u tefe koyardi. Internet'in guzelligi de burada. FCC, mefsisi gibi kimsenin ona buna agalik etmesi soz konusu degil. Servisini yapana hodri meydan diyerek tamamen bir market ekonomisi sergileniyor. Elbette boyle $ap$al avcilarina da gun doguyor kazik atmak icin. Kazik yedin mi yapacak fazla bir $ey olmuyor. Bu da her guzelligin bir kusuru olur lafina bir nazire olsa gerek.

Bu arada soyleyeyim bu Setanta ve Shane de tamamen BS artist. Bunlarin da DFH'ten ustunlugu bir gomlek olsa gerek "BS artistligi" konusunda. Malasef DFH olayinda bunlari uyandiran da sen oldun Deniz. Gerci DFH yaptiklari tam bir Turk i$i ile kanunsuz bir i$ti ama Setanta (Shane'nin iddia ettiginin tam tersine) ile degil ESPN ile DFH arasinda olan bir olaydi. Bu i$i DFH caktirmadan iki uc sene rahatlikla yaptiktan sonra Setenta tarafindan sayende ESPN'e gammazlandilar. Gerci bu er gec olacak bir olaydi. Bu da bir gercek. Setanta boyle kendilerini yayin hakki oldugunu iddia edip ortada cazgirlik yapiyor. ESPN onlara hicbir yayini exclusive filan verdigini hic sanmiyorum. Aptal mi bu adamlar boyle bir sacmalik yapip Setanta'yi kendi ekmeklerine ortak edip bedavadan ben yiyemedim bari sen ye diye para kazandiracaklar? Onun icin Shane ve Setanta'dan uzak dursan ya da daha dogru bir deyimle onlarla olan konu$malarinda sorsalar bile DFH'i hic i$in icine kari$tirmasan (cunku bilgi veriyorsun adamlara DFH ne yapip ne yapamadigi hakkinda. Onlarda bundan ellerinden geldigi $ekilde azami derecede yararlaniyorlar) DFH'in i$ini kolayla$tirirsin ve kendinin de maclari DFH'den seyretme $ansini da boylece artirirsin. (Sakin ha yanli$ anla$ilmasin. Benim DFH'le filan hic i$im yok. Bu sahtekarlara, iki kici kirik Turk TV kanali seyredip hergun Turkiyede olan biten kepazeligi gorup sinirimin bozulmasina ve bunun icin de her ay 40-50 lira odemeye hic ama hic niyetim yok. Hem de evin damini mamini deltirterek ustelik. )

Setanta'nin ki sadece barlari ve belki pay per view haklarini aldilar ama ESPN pek ala DFH ile anla$ip onlara da isterlerse ayni mac hakkini satmasinda hic bir sorun olmamali. Goruldugu gibi FB maclarinin DFH'den verildigini biliyor (veya yeni ogrendi Shane efendi bunu senden). Elbette yayin haklarini Setenta'dan degil ESPN'den aldilar. Setenta iddia erttigi gibi "exclusive" filan bir hak satin almiyor ESPN'den kuzey Amerika yayinlari icin. Ama Shane efendi boyle imi$ gibi BS artistiligine devam ediyor DFH bizimle anla$mali filan diye. DFH amaci da son gune kadar bekleyip ESPN'den bir ucuzluk koparmak olsa gerek.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Lutfen olayin gercegini bilmeden sacmalamayin Cengiz Bey--olayin gercegi Shane benim kim oldugumu hic bilmeden, ben hic DFH lafini etmeden, ayri bir milli mac sorunu icin email attigim gunlerde, DFH diye bir Turk uydu sirketi oldugunu, illegal bir sekilde maclari gosterdigini soylemisti bana. Ondan sonra ben "evet, biliyorum" dedim, o da artik ESPN'in bu tur illegal yayinlara tahmulu kalmadigini falan yazmisti. ESPN'e Shane soylemis olabilir DFH olayini, ama ben ne diye gidip illegal yayin yaptigini bildigim DFH'i bir yabanciya anlatigim. Aptal degilim herhalde. Bu olaylar zannetiginiz kadar basit, karakterler ise zannetdiginiz kadar salak degil. Bu isin icinde profesyonel olarak calisiyorlar ve birbirleriyle yarisiyorlar. Bizim gibi uzaktan bakanlardan bilgi alma ihtiyaclari yok. Son iki senedir DFH ESPN'le nasil anlastiysa, gene anlasabilir, Shane denen herif hic bir sey zaten yapamaz belki, anlasmalari nasil bilemem, ama herkes birbirinin ne yaptiginin farkinda.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Deniz Selman wrote:Lutfen olayin gercegini bilmeden sacmalamayin Cengiz Bey--olayin gercegi Shane benim kim oldugumu hic bilmeden, ben hic DFH lafini etmeden, ayri bir milli mac sorunu icin email attigim gunlerde, DFH diye bir Turk uydu sirketi oldugunu, illegal bir sekilde maclari gosterdigini soylemisti bana. .
Evet i$te her $ey o milli maclarla macladi ya. Shane denen herif ayni sorulari bana da sormu$tu o zaman. Setanta yayin yapiyor acaba nerden yapiyor DFH gec kaldi e-mail atalim bastiralim bizim maci da versinler diye buraya senin de dahil oldugun bir gurup mesaj attiktan sonra ben de o Shane denen herife e-mail attim. Tam o siralar DFH verecegiz dedigi milli maci son anda yayinlayamadi. Cunku bunlar gidip aldilar bu maclari demek ki market varmi$ diye. Ama UEFA $L maclarina bir halt edemiyordu. Bana cevabinda DFH mahkemye verecekleriini UEFA maclarini ESPN yayin yapmadigi butun maclarin yayin haklari ellerinde oldugu palavrasinida sIkarak yazdi da ondan biliyorum onun karninin agrisini. Agzimi ariyordu kac seneden beri UEFA kupa maclarini veriyor DFH filan diye. Hatta bunlari ben burada yazdim bu heriflerin bu yaptiklarini. Ve o sordugunda hala DFH GS'yin $L maclarinin yayin yapiyordu. ESPN'i DFH gammazlayan o heriften ba$kasi degildi elbette. Sonra bunlar kalkip GS'yin maclarini da aldi ama barlarda para etmeyince yaptigi ile ortada kaldi. Bugun Turk milli maclarinada pek sicak bakmiyor bu yuzden cunku para kazanamiyor. Ama sen hala daha yukarda soruyorsun i$te adamlara DFH maci yayinlayacak mi yayinlayamayacak mi diye?

Bir kere DFH'in bu hakki Setanta'dan almasi gerektigini nerden cikardin? Ben iki sene filan once ESPN ile butun maclari gosterin diye Ozgur'un yardimi ile internet'de anket yapip ESPN yolladim. Bir yada 600 kusur imza toplanmi$ti. Bana gelen yazida Amerikada UEFA'nin $L maclarini 2010 kadar mi ne "exclusive" olarak aldiklarini ve bu haklarini da UEFA ile yaptiklari anla$ma cercevesinde kimseye exclusive olarak satmayacaklarini (yani Setanta'nin filan bu maclari alip ba$ka bir yayinciya pazarlamasi soz konusu bile olamaz.) ve ESPN Deportes diye bir kanal kuruyor olduklarini ve burada hemen hemen butun maclari yayinlayacaklarini benim kendi kablo $irketimle goru$up bu kanali almalarini tavsiye etmemi soylediler. Bunlari burada konu$tuk yanli$ hatirlamiyorsam. Sen hala Setanta'daki bu herife DFH yayin yapacak mi yapamayacak mi diye soruyorsun hala. Niye? Benim anlayamadigim nokta burasi. Bunlarin DFH'e pazarlayacagi hicbir haklari yok oldugunu bilmiyorsan ben sana soyleyeyim. Yok. DFH gidip ESPN ile anla$mak zorunda. Setanta'nin yapacagi tek i$ ulan acaba market buyudu mu diye gidip bunu satin almalari ve DFH yar etmemeleri olabilir. Ke$ke alsalar ben de gider barda seyrederim diyorsan bunu oyle soyle. Ama Shane'in agzi yandi bardan ne GS ne de Turk milli maci icin yeterli mu$teri bulamiyor ve dedigin gibi aptal degil ve o yuzden de on-line al demi$ sana i$te. Birakta DFH bu herifin golgesi olmadan alsin bu hakki alabilecekse ESPN'den. Adamlar son gunde bizim takimin transfer yapmasi gibi fiyati kirdirip almayi du$unuyorlar buyuk bir ihtimal ile.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Hocam,

Sana zahmet, bana ikram, soccertv.com'dan alinti yaptigim kismi okur musun, Bordeaux maci basligi altinda? Burdan direk o yaziya gidebilirsin.

Her zamanki usengecligini :P ya da cok hizli okuyuculugunu yapacaksan, buraya, burdaki tartisma acisindan en onemli buldugum kismin alintisini da yapayim hadi:
ESPN International has sublicensed the second pick of live match telecasts in the US on each match day to Setanta Sports North America. Setanta Sports USA will air the second choice live match.

Setanta Premium ... if ESPN2 does not pick one of those matches for live broadcast.
Yani, uzun lafin kisasi, ESPN ve Setanda arasindaki bir "sublicensing" anlasmasi var. Ve o anlasmanin detaylarini bilmeden, Setanta'nin bu yayin konusunda, hic hakki yoktur demek pek mantikli olmaz. Su anda goruneni, ESPN2'den sonra, canli mac yayin hakkinin bu adamlara ait oldugu. Liverpool macinin oldugu gun mesela, bu Setanta'cilar alirsa, DFH ESPN'le anlassa bile, o anlasmada "Setanta yayinlamayacaksa" gibisinden bir sart konulmasi gayet muhtemel, DFH'in boyle son dakikaciligi yuzunden.

Benim umudum, dil farkindan. Dunya kupasinda filan, ayni cografya icin, "Ingilizce" ve "Ispanyolca" yayin haklari mesela, farkli sirketlere verilebiliyordu. O hesaptan, DFH de belki "Turkce" yayin hakki hesabindan, ESPN'le degisik bir anlasma zemini bulabilir, bilmiyorum.

Gerci, "umudum" dedigim de cok dogru olmadi, bende DFH olmadigi icin, cok da farketmiyor, nerden yayinlandigi, yayinlansin da bir sekilde!?! :)
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote:Cengiz Hocam,

...
Yani, uzun lafin kisasi, ESPN ve Setanda arasindaki bir "sublicensing" anlasmasi var. Ve o anlasmanin detaylarini bilmeden, Setanta'nin bu yayin konusunda, hic hakki yoktur demek pek mantikli olmaz...
Iyi de benim oraya buraya bakmama luzum yok. Bak ben nereye baktim. Setanda yayini ESPN den aldim, DFH'e isterse ben satiyorum benimle anla$malilar diyor mu diyemiyor mu; sen ona bak. ESPN yayin hakkini satti demekle al bunu sen gostermezsen DFH'e sen sat biz yorulmayalim diye verdigini saniyorsan, ikiniz de aldaniyorsunuz bana kalirsa. Bu kadar aptal olacaklarini saniyor musunuz ikiniz de ESPN'in. Setanda'da gosterceklerini aliyor para kazanmayacaklarini satin mi aliyor dersin? Gecen sene FB maclarini DFH pekala verdi. Setanta'dan mi almi$lar bunu ESPN'den mi bir defa da sen sor bakalim Shane'e istersen.
Deniz: Any idea if DFH will air the Galatasaray CL matches? As usual, there is no news from them. The past two years, they showed the Fenerbahce matches, presumably through an agreement with Setanta(?)...

Shane: We are showing it on broadband live
Shane efendi evet biz sattik DFH'e demi$ ya da diyebilmi$ mi FB maclarini (Bizim Liverpool maci varsa onlarin da MU maci vardi)? Bak Deniz Selman yukarda sormu$ bu soruyu direk olarak kendine.

Boyle kizi$tirirsaniz dedigim gibi Shane bu i$i golgeleyecektir dedim ben sadece. Benim icin de hic fark etmiyor DFH gosteriyor mu gostermiyor mu? Cunku bende de DFH yok.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

DFH'le simdi gorustum, bir saat telefonda bekleyip sonra 10 dakika "bu konularda daha fazla bilgisi olan" birilerini istiye istiye Burak adinda biriyle konustum, yardimci oldu ve ogrendiklerim sunlar:

Gectigimiz seneler DFH maclari direk olarak ESPN'den aliyormus. Hatta FB'nin Man Utd'la oynadigi maclari bile gostermistiki bu beni cok sasirtmisti, cunku bu maclari Setanta barlarda $20 cover charge isteyerek veriyordu. Bu sene, Setanta'nin ESPN'le olan anlasmasi farkliymis, soccertv.com'da uzun uzun yazdigi gibi, ve bu nedenle DFH'in Setanta ile anlasmaya varmasi lazimmis maclari gosterebilmek icin. Haftalardir Setanta ile gorusmeye calisdiklarini, bu sabah Setanta ile gorustuklerini ve Setanta'nin kendilerine doneceklerini soylemelerini kendisinin duydugunu, ama hala bu saat'e kadar (8:45 pm edt, 5:45 pm pdt) donmedikleri icin, bunu simdilik negatif olarak yorumlamalari gerektigini, son dakikada bir degisiklik olursa bunu alt yaziyla, internetden, telefon mesajlariyla hemen ileticeklerini soyledi.

Bu topic'in acilisinda Shane O'Rourke (google edin bu herifi, Setanta North America'nin basindaki adam, siradan bir PRci falan degil) ile gorusmelerimi yazmistim. Bunlara bakilirsa, DFH'in bu sene mac gostermesi mumkun degil gibi gozukuyor.

Ilginc bir seydir, DFH'dekiler Shane O'Rourke'la gorusmenin ne kadar zor oldugunu soyluyorlar, kendilerine donmedigini falan. Ben ise Shane'e yazdigim her email'den 1 saat sonra cevap almis, DFH'den hic bir email'a cevap almayip telefonda saatlerce beklemisimdir. Bu insanlarin anlasamamasi yuzunden kucucuk internet ekraninin karsisindayiz yarin. Umarim kalite fena olmaz, ama sakin kimse setanta'nin broadbandinden izlemesin maci. Uefa'nin kendi sitesinden izliyelim, bu heriflere destek olmayalim.

Deniz
Murat Ersan

Post by Murat Ersan »

Setanta yada UEFA.com'in internet ustunden yayin kalitesi hakkinda fikri olan var mi? Biri digerinden daha iyi mi?

Ah DFH ah...
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Shane'le bir kac email daha attik birbirimize, diyorki bu seneki ESPN'le olan anlasmalari bambaska bir anlasma--"new deal--millions" diyor, DFH istese bile alamaz maclari cok pahali gelir diyor. Bunu en son milli maclar icin soylemisti, yillardir milli mac yok DFH'de. Anlasma sanirim 2009'a kadar gecerli, yani DFH birdenbire bunun bir yeni yolunu bulamazsa 2009'a kadar DFH'de CL maci falan goremeyiz. Sonrasi belki daha bile zor. Amerika'da bile CL, DFH'i asmis durumda demektir bu. Yakinda Setanta Digiturk'le anlasip SuperLig maclarinida alirsa cok sasirmayin...cok sinir bir durum. Bir yerlerde TV'den maci canli gosterseler neyse derim, ama sadece internet yayini yapiyorlar, ve 6 saat sonra bant'dan--hatta hic yayin yapmadiklari maclari bile DFH'e vermezler eminim--allah'tan uefa.com var.

Bu arada DFH resmi sitesinde bile yazmis maci veremiyoruz diye. Bunu bile yapmazlardi eskiden. Bir de mac saatinda verirlermis mesela...

Lutfen Setanta'ya destek olmayalim. uefa.com zaten kuzey amerika'da ESPN uzerinden internet yayini yapiyor. ESPN bu isi biliyor--NFL maclarini bazen canli yayinliyor internet'den, sanirim en iyisi onlar olur. Ben simdiden aldim.

Ya, bu arada bugun mac vardi galiba...haydi cim bom!

Deniz
Ozgur Huseyinoglu

Deniz Selman wrote:Lutfen Setanta'ya destek olmayalim. uefa.com zaten kuzey amerika'da ESPN uzerinden internet yayini yapiyor. ESPN bu isi biliyor--NFL maclarini bazen canli yayinliyor internet'den, sanirim en iyisi onlar olur. Ben simdiden aldim.
Uefa.com'un pay-Per-View olarak yayinlayacaklari mac listesinde, ikisi de Ingilizce yorumlarla, hem ESPNDeportes, hem de ESPNSoccerNet'ten linkler vermisler bizim mac icin. Denizcigim, fikrin var mi aralarinda bir fark olup olmadigina?

Ilginc yalniz, UEFA.com ve ESPN sistemi kurmus, ve $10'a satiyorken, Setanta'nin da ayni fiyattan verip, rekabet filan yaratmaya calismamasi (yani en azindan, kendi yayin izni aldigi mac icin, daha avantajli olmaya calismamasi).
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

DFH'deki aptal herifler bu firsatida kacirdi desenize. Aslinda Ozgur'un yukarda dedigi gibi bizim musteri tabanimiz Setanta ile tamamen ayri ve bizim bu maci Turkce vermemiz gerekiyor diye ESPN ile anla$abilirlerdi. Evvelden tahmin ettigim gibi ESPN bu yayin hakkini Setanta'ya "'excluisve" olarak vermiyordu. Demek $imdi biraz daha para verip bunu da aldilar.

DFH icin ne gam? Nasil olsa uyduruk dizilerle telegol ile filan idare ediyor her ay 50-60 dolari sovu$luyorlar. Aslinda bir iyilik yapip herkez iptal edip (mesela yaz aylarinda) bunlara gereken ders verilse bu $ekilde sacmalamazlar. Bu i$i kabloya gecirmek o kadar zor olmasa gerek ama kafasi cali$an bir yatirimci lazim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozgur Huseyinoglu wrote:Ilginc yalniz, UEFA.com ve ESPN sistemi kurmus, ve $10'a satiyorken, Setanta'nin da ayni fiyattan verip, rekabet filan yaratmaya calismamasi (yani en azindan, kendi yayin izni aldigi mac icin, daha avantajli olmaya calismamasi).
Sonunda nasil bolustuklerini bilmiyorum ama tahminim UEFA ve Setanta internet gelirlerinin tek bir havuzda toplandigi...

Deniz kizacak ama ben bugun maci Setanta uzerinden izledim - yayin kalitesi vasatin altindaydi... her 4-5 dakika da bir re-buffer etti... spikerler ESPN'in spikerleri idi --- ingilizle, iskoc aksanli adamlar... iki takimi da yerden yere vurdular...

GS'i yabanci ve tarafsiz spikerlerle izlemek faydali oldu... Sabri cektigi ve yuksekten giden iki sutta da Iskoc yorumcu vucudunun sut atarken ne kadar yanlis bir pozisyon aldiginin dikkatini cekti... yani fundemental eksikligi... bunu Turk yorumculardan duyamazdiniz...
Ozgur Huseyinoglu

Mert Tokman wrote:Deniz kizacak ama ben bugun maci Setanta uzerinden izledim - yayin kalitesi vasatin altindaydi... her 4-5 dakika da bir re-buffer etti... spikerler ESPN'in spikerleri idi --- ingilizle, iskoc aksanli adamlar... iki takimi da yerden yere vurdular...
Ben uefa.com tarafindan gozlemimi paylasmis olayim. Muhtesem "ayna gibi" olmasa da, 440 kbps ile, iyi sayilacak bir yayindi. 2. yarida, 2 ya da 3 kere donmalar oldu ama, en azindan ses surekli geliyor durumdaydi, oyle "buffering"e filan dusmedi.

Yalniz, kelle basi 10$'dan, TR'de olup da, azcik altyapim olsa, Star'i korsan olarak vermeye calisirdim yahu kalan 5 mac icin. Iyi para eder! :)

Spikeri dusundum simdi de, Ingilizdi herhalde, aksani dikkatimi cekecek kadar degilmis sanirim. "Nekati" deyisi, Sarioglu, ya da Haspolatli demek calismalarini izlemek, sevimliydi netekim! :D Takimlari pek o kadar elestirmedi. Bizim seyirciler costugu zaman onlara ovguleri vardi. Song'un ve Sabri'nin cabalarina, Song ve Tomas'a ikili olarak da yine aynen. Sas'in pek bekleneni veremedigini soyluyordu ki hakliydi. (Onu dusunuyordum simdi, Hasan Sas'a 30 dk vermeli bundan sonra. Macta nasil bir havada oynayacagini belli ediyor zaten, akli basinda gibiyse dursun sahada deli kursunumuz olarak. Yok darmadaginsa, hemen cekmeli kenara, 2. yari bile beklenmeden! :) )...
Özgür
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Görkem KIRGIZ wrote:
Ozgur Huseyinoglu wrote:Spikeri dusundum simdi de, Ingilizdi herhalde, aksani dikkatimi cekecek kadar degilmis sanirim. "Nekati" deyisi, Sarioglu, ya da Haspolatli demek calismalarini izlemek, sevimliydi netekim! :D Takimlari pek o kadar elestirmedi. Bizim seyirciler costugu zaman onlara ovguleri vardi. Song'un ve Sabri'nin cabalarina, Song ve Tomas'a ikili olarak da yine aynen. Sas'in pek bekleneni veremedigini soyluyordu ki hakliydi.
Ozgur abi, siz yurtdışında görüntü kalitesi açısından peki iyi bir maç izleyemesinizde, en azından Sabri Ugan'ı dinleme işkencesine katlanmadığınız için şanslıydınız. Bu adam senelerdir bu kadar kötü maç anlatıyor, hala da inatla ona veriyorlar maçları. Saymaya kalksam, en az 100 kere trafik düzenlemesinin kötülüğünden, taraftarın biletiyle yollarda kaldığından, sakat oyuncuların kim olduğundan sözetti durdu. Tamam, bilgi vermesi güzel ama, maçı anlatmayı bırakıp da sadece bunlardan sözedilmez ki..
Yalniz Sabri Ugan'in ilginc bir istatistigi var, onun anlattigi GS avrupa maclarinda maglubiyet almamisiz hic. Dun de bu devam etti. O yuzden katlanmaliyiz kendisine :)
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Sabri Ugan ilginc bir sahsiyet :D Spora gecmeden once Sakarya'da yerel bir radyoda siir programlari yaparken bir sekilde Starda mac yorumculuguna terfi etti. Ama ozellikle ilk donem anlattigi maclarda eski isinin izlerini direk gosteren laflarla taraftari cildirtmisligi vardir. Yalniz cok iyi de GS'lidir, cok! Uguru da ordandir :wink:
Post Reply