Takımlarımızın Avrupa Maçları [AZ ALKMAAR-FB 2-2]

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

FB birini daha Turk yapip Luciano mesela, bir yabanci daha alsin $imdi. Belki UEFA kupasini alirlar boylece kimbilir.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Cengiz Akgun wrote:FB birini daha Turk yapip Luciano mesela, bir yabanci daha alsin $imdi. Belki UEFA kupasini alirlar boylece kimbilir.
Bir de soyle dusunelim. İlk 11de 6 yabanci , +Mehmet Aurelio+ Belcikada yetismis Onder + Almanyada yetismis Deniz , etti mi dokuz. Kaleciyi ekle 10. Yakinda boyle bir kadro ile cikmaya baslayacaklar.

Bir suru futbol okulunda yetisen binlerce FB'li genc futbolcuya siz sadece kadroda 1 yer vaadediyorsunuz. O da ancak Tumer veya Tuncay gibi ustun yetenekleriniz varsa baska kluplerden para bastirp belli bir yastan sonra parayla alinan. Onlarda zaten cocuklugunda GS'li veya BJK'li.
Sonra nerede takim ruhu, mucadelecilik, FB'lilik falan!!!

Ondan sonra en Ataturkcu, milliyetci, kurtulus savasi falan gibi goz boyama polemikleri...Sonrada populist, bu yapidan kurtulmali deyince Savasi gucendiriyoruz!!! Ama haksiz miyiz?
NO ADNANS, NO CRY !!
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Kayserispor Tiran'i M. Topuz, M. Hanefi ve G. Unal'in golleriyle 3-1 yeniyor su anda. Macin ikinci yarisi oynaniyor.
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Trabzon 87'de omer riza'yla one gecti: 1-0.
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Trabzonspor'un hali icler acisi, iki senedir Rum takimlari karsisinda surunuyorlar. 9-10 sene once Olimpic Lyon'a hem icerde hem disarda bir araba dolusu gol atan, Aston Villa'yi eleyen takimin dustugu hale bak. Ote yandan son uc senede Denizli, Gaziantep, ve Genclerbirligi'nin elde ettigi UEFA 3. tur ve 4.tur basarilarini hatirlayinca diyorum ki, Trabzon ve de diger uc buyukler ellerini baslarinin arasina alip uzun uzun dusunmeliler. Genc, hirsli, motivasyonlu, fundementali saglam, kendine guvenen oyunculara yatirim yapinca Sampiyonlar ligi olmasa bile UEFA'da basarili olmak tur ve turlar atlamak Anadolu takimlari icin o kadar zor degil.
Oguzhan__Gurses

Post by Oguzhan__Gurses »

trabzon ve kayseri kazanarak bir üst tura çıktılar ..

yarın 14.00 de 4 takımımızında rakipleri belli olucak .
Bu Aşk Bitmez ..
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Hadi bakalim butun takimlar Avrupa Yerlestirme Sinavini gecmisler. Simdi sirada mezun olmak var. Ben mezuniyet sinirini UEFA 3. turu olarak belirledim.

Ama ben SL'de oynuyordum filan anlamam.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Fenerbahceli yazarlar hala yonetime toz kondurmaktan cekiniyorlar. Asagida Necati Bilgic yazmis. Bunlari yazarken insan utanir. FB avrupa'da basarili olamayacaksa sebebi bu felsefedir. "Bizim icin CL zor, en iyisi on elemede elenelim, UEFA'da yukselelim" felsefesiyle bir yere varilmaz. Her zaman onundeki alternatiflerin en iyisini hedefleyesin ki bir gun basarili olma ihtimalin artsin.
Tam zamanı

F.Bahçe, çarşamba gecesi Dinamo Kiev'i yenemediği için Avrupa macerasına UEFA Kupası'nda devam edecek. Yönetim, transfer politikasında sanırım ince bir taktik uygulaması yaptı. Zira F.Bahçe turu atlasa Şampiyonlar Ligi'nde çok güçlü bir gruba düşebilir ve sonuncu olarak UEFA Kupası'na da katılma hakkını kaybederdik. Oysa şimdi UEFA garanti. Hedef 100. yılda Avrupa'da başarı olduğuna göre hemen yapılacak olumlu transferler mevcut kadronun büyük bir şanssızlık olmazsa UEFA'da finale kadar yükselmesini sağlayacaktır. Mesela Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'ndeki grupta ilk üçe giremezse UEFA'ya da katılamayarak elenecektir. Başkan Yıldırım, Anelka işini hemen bitirip, hatta Luciano'yu da gözden çıkararak açılacak üç kontenjana çok klas bir golcüyle beraber iyi transferler yaparsa uyguladığı taktik yerini bulur ve istenen amaca ulaşılabilir.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Tolga Girici wrote:Fenerbahceli yazarlar hala yonetime toz kondurmaktan cekiniyorlar. Asagida Necati Bilgic yazmis. Bunlari yazarken insan utanir. FB avrupa'da basarili olamayacaksa sebebi bu felsefedir. "Bizim icin CL zor, en iyisi on elemede elenelim, UEFA'da yukselelim" felsefesiyle bir yere varilmaz. Her zaman onundeki alternatiflerin en iyisini hedefleyesin ki bir gun basarili olma ihtimalin artsin.
Gecen gun, Ugur'un astigi linkteki, Championship Manager(?) oynayip da, "ben cok kalifiyeyim, beni M'boro'nun Teknik direktoru olarak alin", "Cografya notlarim iyiydi, gerekirse soforluk de yapabilirim" diyen elemanin mantigina guluyordum, sasiriyordum, 25 yasindaki insan nasil olur da boyle bir mantik duzenegi kurabilir diye! Bu Necati Bilgic kac yasinda ki?!
:arrow: "Hedef 100. yılda Avrupa'da başarı olduğuna göre"
:arrow: "büyük bir şanssızlık olmazsa UEFA'da finale kadar yükselmesini"
:arrow: "Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'ndeki grupta ilk üçe giremezse UEFA'ya da katılamayarak elenecektir"
La Havle vela.... Arkadasa biri hatirlatsa ya, GS ilk uce giremese bile, o ilk 3'e giren (3. olan demek daha dogrusu), demek ki GS'den de iyi olan, 8 takimdan, birini de degil, cok buyuk olasilikla bir kacini birden elemek zorunda kalacak "final yolunda" FB?!

Insanin hedefi belli birsey olunca, gercekleri/dogrular/mantigi ekarte etmek nasil kolay olabiliyor bazen, hayret!
Özgür
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ozgur Huseyinoglu wrote:La Havle vela.... Arkadasa biri hatirlatsa ya, GS ilk uce giremese bile, o ilk 3'e giren (3. olan demek daha dogrusu), demek ki GS'den de iyi olan, 8 takimdan, birini de degil, cok buyuk olasilikla bir kacini birden elemek zorunda kalacak "final yolunda" FB?!
Usenmedim, kendim de merak ediyordum, arastirdim. Bizim sampiyonlugumuza kadar olan UEFA finalleri:

2005 - 2006 Middlesbrough - Sevilla 0-4
2004 - 2005 Sporting - CSKA Moskva 1-3
2003 - 2004 Valencia - Marseille 2-0
2002 - 2003 Celtic - Porto (aet) 2-3
2001 - 2002 Feyenoord - Dortmund 3-2
2000 - 2001 Liverpool (gg) - Alavés 5-4
1999 - 2000 Galatasaray (4-1p) - Arsenal 0-0

Kalin yazilanlar, CL'den 3. olarak gelenler, hem kalin, hem alti cizili yazilanlar, CL'den gelip, kupayi da alanlar.

Yani, neymis, UEFA'da, son 7 kupa galibinden 3'u, 14 finalistten 6'si CL'den gelen takimlar. (Ve aslinda itiraf edeyim, dusundugumden dusuk bile cikti oranlar ama, bence yine de fena degil. Yari finalleri filan devreye katsak, daha da ilginc oranlar cikacaktir sanirim)."CL'de basarili olamazdik, UEFA'ya kalmak taktik icabiydi" diye dusunenlere duyurulur! :)
Özgür
Can Baysan

Post by Can Baysan »

TSİ 14:00'te (Aşağı yukarı yarım saat sonra) UEFA Kupası 1. Tur kuraları çekiliyor. Temsilcilerimizin 14 ve 28 Eylül tarihlerinde kapışacakları rakipleri bugün belli olacak.

Takımlarımız, şu takımlardan biriyle eşleşecekler:

Kayserispor
--------------
Parma FC (İtalya)
AZ Alkmaar (Hollanda)
RC Lens (Fransa)
FC Slovan Liberec (Çek Cum.)
Brøndby IF (Danimarka)

Beşiktaş
----------
PFC CSKA Sofia (Bulgaristan)
Vitória FC (Portekiz)
Atromitos FC (Yunanistan)
FK Mladá Boleslav (Çek Cum.)
Åtvidabergs FF (İsveç)

Trabzonspor
--------------
Feyenoord (Hollanda)
FC Basel 1893 (İsviçre)
US Città di Palermo (İtalya)
AFC Rapid Bucuresti (Romanya)
CA Osasuna (İspanya)

Fenerbahçe
-------------
Heart of Midlothian FC (İskoçya)
AS Nancy-Lorraine (Fransa)
SV Sulte Waregem (Belçika)
FC Salzburg (Avusturya)
Randers FC (Danimarka)
Liseli vardı ya ah o liseli...
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

G3 Fenerbahce : Rander (DEN)
G4 AZ (HOL) : Kayserispor
G5 Beskitas : CSKA Sofia
G6 Trabzonspor : Osasuna (SPA)
Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

Rander Fc http://en.wikipedia.org/wiki/Randers_FC
Az Alkmaar http://en.wikipedia.org/wiki/AZ_Alkmaar
PFC CSKA Sofia http://en.wikipedia.org/wiki/PFC_CSKA_Sofia
Osasuna http://en.wikipedia.org/wiki/CA_Osasuna

Hayırlı Olsun diyelim Osasuna ve Az Alkmaar zor gibi görünse de elenmeyecek takımlar değil şöyle hep beraberce ilerlesek ne güzel olur ya rusya 4 takımla katılıyo şampiyonlar ligine çok ilginç geldi bana
Image
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Kuralar oyle cantada keklik cikmamis.Ozellikle Trabzon ve Kayseri'nin isi cok zor.Ispanya ve Hollanda futbolunu temsil ediyorlar.

En kolay kurayi FB cekmis, tabii ozguvenimiz sifir oldugundan ne olacagi belli olmaz, ama artik bunu da eleyemezlerse yuh.Avrupa lafini agizlarin bir daha almasinlar.

BJK seribasimiydi bilmiyorum ama CSKA'da oyle kolay degil.Trabzon ve Kayseri kadar olmasada en azindan yillardir mucadele ediyorlar, baksaniza 3 kez Avrupa'da yari final oynamislar.

Hayirlisi olsun
Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Savas Macun wrote:En kolay kurayi FB cekmis, tabii ozguvenimiz sifir oldugundan ne olacagi belli olmaz, ama artik bunu da eleyemezlerse yuh.Avrupa lafini agizlarin bir daha almasinlar.
:D Iste böyle konusmayin...
Post Reply