Transfer Gundemi (Yaz 2006) - 3

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Gravesen ingiltereye giderken fransız diarra da roma ile anlaşmış.

http://www.footmercato.net/lens-diarra- ... e7955.html
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Gravesen Galatasaray dedi!

Real Madrid'in Danimarkalı yıldız oyuncusu Thomas Gravesen Galatasaray'a gelmek istediğini söyledi.

Danimarka Milli Takımı'nda da oynayan Real Madridli yıldız futbolcu Thomas Gravesen, Galatasaray'da oynamak istediğini, bunun için de sarı-kırmızılı yöneticilerin bir telefon açmasının yeterli olacağını ifade etti. Galatasaray'ın transfer etmek istediği Gravesen, İhlas Haber Ajansı (İHA) aracılığıyla, Galatasaray yönetimine ve taraftarlarına önemli mesajlalar gönderdi. Önceki aksam Kopenhag Parken Stadı'nda F.C Kopenhag ile Ajax arasında oynanan Şampiyonlar Ligi maçını izleyen Gravesen Galatasaray'a transfer olmayı çok istediğini belirtti.

Real Madrid'in kadro dışı bırakarak satış listesine koyduğu Danimarkalı yıldız futbolcu Türkiye'ye ve Galatasaray'a gelmeyi çok istediğini, ancak bunun sadece kendi isteği doğrultusunda gerçekleşmeyeceğini ifade etti. Gravesen, ayrıca "Galatasaray beni almak istiyorsa bir an önce Real Madrid le ve menajerimle temasa geçsin" dedi.

Gravesen, Galatasaray'in daha önce kendisini transfer etmek için Real Madrid'le görüşmelerde bulunduğu yönündeki haberleri ise yalanlayarak, "Galatasaray, bu ana kadar kesinlikle kulübümle temas kurmamıştır. Tekrar ediyorum. Eğer beni transfer etmek istiyorlarsa Real Madrid'le temasa geçsinler" diye konuştu.

Kaynak: İHA

Ben Premier Lig'e gidecegini tahmin ediyorum.Bonservis bedeli cok yuksek olabilir.
25-2025

nefvakfi.org
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Selçuk Samli wrote:Gravesen Galatasaray dedi!

Real Madrid'in Danimarkalı yıldız oyuncusu Thomas Gravesen Galatasaray'a gelmek istediğini söyledi.

Kaynak: İHA

Ben Premier Lig'e gidecegini tahmin ediyorum.Bonservis bedeli cok yuksek olabilir.
Ben artik transfere karsiyim. Iste dun gorduk, bu takim asil oynamasi gereken besli orta sahayla oynayip, hele ki Arda, Sabri, Ilic gibi adamlar oldugu zaman saglam takimlara bile 5 cekecek kapasitede.

Artik bunun uzerine bir adam daha getirip huzuru bozmanin anlami yok, Ayhan var, Mehmet, Volkan, Okan, Cihan var on liberoda oynayabilecek.

Ustelik on liberonun zarari ciftyonlu, hem Gravesen'e cuvalla para, Hem de Heinz'a. Bence Heinz takima geri donsun, 4-5-1'de Ayhan'in veya Mehmet'in yanina gobekte oynar.
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Gravesen hazirlik donemini takimdan ayri gecirmis olacak, hem de takima kaynasmasi guzel olur mu olmaz mi soru isareti olacak. 2'li gobekle oynadigimizda ihtiyacimiz yok filan, gecti o transfer bence de...
Heinz'i isteyen de yok galiba, klasik hikaye ama kimse ona bizim verdigimiz parayi vermiyordur... Kalsa da olur kalmasa da, illa 6 yabanciyi dolduracagiz diye de bisey yok. Devre arasina dogru bir kontenjanla gidersek belki 'dogru yere dogru teshis' bir transfer yapilabilir transfer sezonu baslamadan. Mesela yani...
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

bENİM SERBEST ATIŞLARINDAN VE ORTALARINDAN DOLAYI ALINMASINI çok istediğim Corinthiaslı Ricardinho denyosu ile bjk anlaşmış. Ağır defansa fazla yardımcı olmaz ama çok güzel paslar atar harika serbest atışlar kullanır.

Delgado ile aynı mevkide oynayan bir adamı almak bjk için boşa harcanmış 5+2=7 milyon euro demek.Delgado'yu niye aldın diye adama sorarlar.

BJK'ya hayırlı olsun.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Gorgen wrote:bENİM SERBEST ATIŞLARINDAN VE ORTALARINDAN DOLAYI ALINMASINI çok istediğim Corinthiaslı Ricardinho denyosu ile bjk anlaşmış. Ağır defansa fazla yardımcı olmaz ama çok güzel paslar atar harika serbest atışlar kullanır.

Delgado ile aynı mevkide oynayan bir adamı almak bjk için boşa harcanmış 5+2=7 milyon euro demek.Delgado'yu niye aldın diye adama sorarlar.

BJK'ya hayırlı olsun.
Mehmet NTV, "Gustavo Nevry ile anlastilar" demis. Hic duymadim, bilmem, yorum da yapmayayim. as

Ricardinho cok gereksiz bir transfer olur, Delgado ile Ricardinho beraber oynarlar mi muhabbeti baslar. Zaten defansif acidan zayif orta sahasi olan Besiktas disli rakiplere karsi zorlanir.

Besiktas defansta 3 stoper bir orta saha oyuncusu oynatiyor. Bekler iki kazma stoper. Ne ileri cikarlar, ne orta yapabilirler, ne cabuk aciklara karsi bellerini dondurebilirler. Baki Mercimek gulunecek halde. Gercekten berbat oynuyor. Bana yillar once universitede bir hali saha macini hatirlatti. Bizim bek o kadar kotuydu ki karsi forvet gulmekten gol atamiyordu. Bu Baki berbat otesinde. Ben uc buyuklerde hic boyle performans gormemistim uzun zamandir.

Koray senelerin orta saha oyuncusu degil miydi, simdi o boyuyla stoper oynuyor. Tigana bu sacmaligi gecen sene de yapiyordu, Cagdas falan bek oynuyordu. Bir de kalede titrek Runje var. O da ayri bir konu ve bu takim milyonlarca dolar harcayarak orta saha oyuncusu aliyor.

Eehh ne diyeyim ki?.. Beterin beteri var.

Ozan Ersoy

Not: Bu arada Burak Yilmaz'i begendim. Tecrubesiz daha birinci ligde ilk defa oynuyor ama cogundan aktif ve etkili. Ama bu Besiktas'in hali de belli olmuyor kardesim. Gecen seneki Gokhan Gulec'in yerinde yeller esiyor. Ibrahim Akin ayri bir vaka. Ne olacagi belli olmaz bu Burak'in da.
Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

Ricardinho'yu sol kanat oynatacak zannımca :wink:
Heinz gibi o da Unsettled olup bela olacak bu da bir kehanettir.
Image
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Kamuoyunu, taraftarlarını kandırma ve yalanlarla uyutma konusunda bu sene çığır açtı Fenerbahçe yönetimi.

Transfer yapamayınca, emirler verildi, bol bol dedikodu ürettirildi. Birkaç güne kalmaz, "Zaten ŞL'ye kalamadık, elimizdeki mevcut kadro Türkiye ligi için" yeterli diye bir açıklamada bulunurlar, Fener taraftarı da Roberto Carlos ile Lugano'nun üztüne bir bardak soğuk su içer.

Yabancı futbolcu İstanbul'a inmeden, yeni formasını giymeden, en kesin ağızla dillendirilen transfere bile inanmamalısınız.

Bakınız ne demiş Fener'in 4 yıllık imzayı attırdığı(!) Uruguaylı Lugano, FIFA.com'a verdiği mülakatta:

"I'm playing for the best team in the best footballing country in the world. My family and I have been treated marvellously here, and that has helped us settle into this great city. Should I ever leave I'd have to be very sure I'd made the right decision. I'm not planning on playing in Europe, but if I were to make the move one day it would be for professional and financial reasons only"

Röportajın tamamı için:
http://www.fifa.com/en/news/feature/0,1 ... 13,00.html
Liseli vardı ya ah o liseli...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bence bu transfer haberleri konusunda FB doğru söylüyor. Anlaştıklarını düşünüyorum. Hatta başka bir futbolcuyla daha anlaştıklarına inanıyorum.

http://www.fenerbahce.org.tr/detay.asp?ContentID=4424

Can Baysan wrote:Kamuoyunu, taraftarlarını kandırma ve yalanlarla uyutma konusunda bu sene çığır açtı Fenerbahçe yönetimi.

Transfer yapamayınca, emirler verildi, bol bol dedikodu ürettirildi. Birkaç güne kalmaz, "Zaten ŞL'ye kalamadık, elimizdeki mevcut kadro Türkiye ligi için" yeterli diye bir açıklamada bulunurlar, Fener taraftarı da Roberto Carlos ile Lugano'nun üztüne bir bardak soğuk su içer.

Yabancı futbolcu İstanbul'a inmeden, yeni formasını giymeden, en kesin ağızla dillendirilen transfere bile inanmamalısınız.

Bakınız ne demiş Fener'in 4 yıllık imzayı attırdığı(!) Uruguaylı Lugano, FIFA.com'a verdiği mülakatta:

"I'm playing for the best team in the best footballing country in the world. My family and I have been treated marvellously here, and that has helped us settle into this great city. Should I ever leave I'd have to be very sure I'd made the right decision. I'm not planning on playing in Europe, but if I were to make the move one day it would be for professional and financial reasons only"

Röportajın tamamı için:
http://www.fifa.com/en/news/feature/0,1 ... 13,00.html
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Tobias Linderoth transferi gene gundeme gelmis, umarim gerceklesmez.
Dun Almaya'ya 3-0 maglup olan Isvec'in kaptani ama Allahin kazmasi/tahta
bacagi...lutfen almayin, rezil bir transfer daha gerceklestirmeyin!

http://www.superspor.com/detail.php?Typ ... 8&go=30756
Niyazi Gunay

Post by Niyazi Gunay »

Hasan Tezcan wrote:Tobias Linderoth transferi gene gundeme gelmis, umarim gerceklesmez.

Hasan abi birak adam almayi bu yonetim pazardan karpuz bile alamaz, o yuzden gonlunu ferah tut, bir sekilde gaz verip kendi caplarinda taraftarin stresini aliyorlar. Rakipler surekli bomba patlatiyor ya...Bizde lafta eksik kalmayalim diye.
Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

Son aday Constantin
Galatasaray'ın ön libero mevkii için son adayı Rapid Bükreşli Marius Marcel Constantin

Gravesen, Vogel ve Diarra atakları sonuçsuz kalan Galatasaray Yönetimi, teknik heyetin ısrarla istediği ön libero adaylarına birini daha ekledi. Yazılanların aksine; Bosna Hersek’e değil Bükreş’e giden teknik direktör Eric Gerets, Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ve yönetici Tunca Hazinedaroğlu; Bosna Hersek-Fransa maçında Diarra’yı değil, Romanya-Kuzey İrlanda Ümit Milli karşılaşmasında Marius Marcel Constantin’i izledi.

Başkan Razvan, menacer İlie

THY’nin 08.25 uçağı ile Romanya’ya giden üçlü, A Milli Takım’a en yakın aday olarak gösterilen Constantin’i takip ederken, Gerets’in yakın arkadaşı olan National Bükreş’in eski başkanı Gino İorgulescu da onlara eşlik etti. Belçikalı hocanın olumlu rapor vermesi halinde taraflar arasında pazarlıklar başlayacak. Masada ise iki tanıdık isim olacak: Rapid Bükreş Başkanı Razvan Lucescu, Constantin’in menaceri Adrian İlie...

KİMDİR?

Doğum tarihi: 25.10.1984
Doğum yeri: Braşov
Boyu: 1.85, Kilosu: 80
Oynadığı takımlar: Rostavarul Braşov,
Amvo Ghimbav, FC Ghimbav,
FC Brasov, Rapid Bükreş
Romanya Ligi karnesi:
78 maç, 1 gol

İyi de bu adam defansın göbeğinde oynayan kalecinin yanından ayrılmayan kazmanın teki!
Attınız bari destekli atın.
Image
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Niyazi Gunay wrote:
Hasan Tezcan wrote:Tobias Linderoth transferi gene gundeme gelmis, umarim gerceklesmez.

Hasan abi birak adam almayi bu yonetim pazardan karpuz bile alamaz, o yuzden gonlunu ferah tut, bir sekilde gaz verip kendi caplarinda taraftarin stresini aliyorlar. Rakipler surekli bomba patlatiyor ya...Bizde lafta eksik kalmayalim diye.
Kesinlikle hemfikirim, ellerine para verip pazara patates almaya yollayin, orada bile problem cikcacaktir.

GS'da transfer cidden komediye benziyor. Gecen sene sol kanat oyuncumuz yok diye Marek Heinz'i son anda aldik, bu forumun yazarlarinin yonetici olsalar yapmayacagi bir transferdi.

Marek Heinz fos cikinca (asagi yukari yaptiklari yabanci translerlerin yuzde 95i gibi) bu sefer Carrusca'yi aldik, Arda'ya iki yabanci yedek var.

Bu arada diger flas transferimiz Tolga Seyhan da Song ve Tomas'a yedek.

Ihtiyac olan mevkiler: sagbek, on libero. Alinan adam: maalesef. Ihtiyac olmayan yerler, sol acik, defansin gobegi, transferler buraya.

Simdi GS'da tablo su: iki yabanci kontenjanimiz Marek Heinz ve Carrusca tarafindan Arda'nin yedegi olarka dolduruluyor. Bunu yapan insanlara bakkal idare ettirir misiniz, birakin GS klubunu?

Simdi bir on libero muhabbetidir gidiyor, Gravesen, yersen yemezsen (yahu dalga mi geciyorsunuz, bizim yonetim kim Gravesen kim, o da Gravesen cok muhim bir adam oldugundan degil, ise yarayabileceginden), ayni gecen sene Pires, Gonzales gibi ortaya isimler atilacak, bunlar su veya bu sorundan alinamayacak, sonra klube yeni bir Marek Heinz ya da yeteneksiz genc kakalanacak. Bizimkiler cikip bu yeni ise yaramaza forma giydirip resim falan cektirecekler. Ne o, transfer yaptiniz mi, yaptik. Ne aldiniz, oralarini fazla karistirmayin.

Herseye ragmen, GS iyi bir sagbek ile iyi olabilir, ama iyi bir sagbeki bizim yonetim alamaz. Savunma yapmayi bilmeyen Cihan'in savunma hatalarini izler, ardindan bizim atabilecegimiz golleri kacirisini izler, yahu ne savunma yapabiliyor, ne hucum bu cocuk, neden burada oynuyor diye dusunuruz ama yonetim bu8nu gorup sag bek falan alamaz.

Arada sansimiz yaver giderse Heinz'i az bir para vererek yollayabiliriz, GS formasi ile oynadigi toplam 57 dakika bize 3-4 milyon Euro'ya falan patlar. Giderken yedek klubesindeki yerine Carrusca'ya birakir. Carrusca'nin bosalttigi yere yeni alinan yeteneksiz on libero adayi gelir, Constantin, Rolex, her neyse.

Bu adamlar gidene kadar bu is boyle devam eder, bu arada elalem Marcelinho, Ricardinho, Lugano, Delgado diye oyuncular alir. Ben bunlari istedigimden degil, bir sag bek alin takima yahu, birakin milleti Gravesen falan diye kandirmayi, kac senedir ayni filmi izliyoruz, Kalon, Gallardo, Pires, Gonzales, ve daha sayisini unuttugum niceleri.

Ali
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Ben Carrusca'dan hala umitliyim. harika bir oyuncu olacagindan degil sol ayakli olmasindan dolayi takima bir seyler katabilecegini saniyorum. Heinz'de sol ayakli ama adam cok agir. Arda daha iki mac yapti, karsina iyi bir bek cikinca cuvallamasi buyuk ihtimal. Senelerce Hasan Sas'i sol tarafda koreltik bari Arda yerinde yani sagda veya serbest olarak oynasin.

Istanbul'da olsam Carrusca'yi her oglende kollundan tutup Beyti'ye gotururum. Biraz kilo alip kuvvetlenmesi sart. Ankara macinda yerden kalkamadi.

Yonetim transfer harici islerde klubu iyi idare ediyor. Transfer bitti dediklerinde cok ferahliyacagim.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mehmet Marsan wrote:Ben Carrusca'dan hala umitliyim.
Sn.Marsan, ben tersini düşünüyorum. Ricxardinho, oıliveira gibi gibi yıldız oyuncuların transferini görünce Carrusca çok vasat bir oyuncu .

Aydın ile kıyasladığımda bile Aydın'ın özellikleri Carrusca'dan daha iyi.

Carusca;
Fabio pinto gibi gereksiz ve boşuna bir transferdir. Göndermek istediğimizde verdiğimiz parayı bile kurtaramayacağız.
Post Reply