2. Hafta:GS-KS 4-0 ARDA 44,ILIC 54,66, CİHAN 70

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Dakika 89'i geçmiş. Bizim ahali bu dakikalarda gevşeyip su koyvermeye teşne bile olsa, rakip son düdüğe kadar kasan bir Çek takımı değil.

Oooo Oğuz sahadaymış. 17 yaşında dediler TRT'den doğru mu, uzman abiler? :)

İstanbulda yaşayanlar bilir, korkunç bir sıcak altında hayatımızı sürdürmeye çabalıyoruz. Tek kelimeyle korkunç! Bu hava şartlarında -sezon başında- 4 gün içinde iki maç yapıp ikisinde de rakibi perişan edecek bir takımı en son ne zaman izledik? Milenyumun ilk senesinden bu yana böyle bir takım görüldüğü hatırlamıyorum. En son UEFA kazanıldığında böyleydi bu iş.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Yalniz macin basinda verilmeyen penalti(?) ve belki de kirmizi kart her seyi farkli yapabilirdi.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Carrusca'nın vasat oyuncu olduğuna Fabio pinto gibi GS'dan gönderileceğine inanmıyanlardan mısınız?

Carrusca GS'da oynayacak kalitede bir yabancı değil.Video'dan izleyip de oyuncu alınca böyle olması normal.
Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

Penaltı mı yapmayın alakası yok....Mondi topa vurdu gayet güzel....
Aynı pozisyonun daha beteri Sabri'ye yapıldı faul bile çalmadı Malatyalı Hakem.
İliç,Mehmet,Song'a tebrikler...
Cihan'a 90 dakika katlanan tüm Galatasaray'lı kardeşlerime de tebrikler....
Attığı gole ben dahil kahvedeki kimse sevinmedi bana artık kimse bu adamı savunmasın irtibatı kopardım :)
Bu gece Gerets i izleyelim bakalım
Image
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Rıdvan GS'yi anlatırken ağzının suyu akıyor :)
Cihanı anlatıyor.. :)
Bizim bekler 3'er pozisyona girmiş dediğine göre..
2-7-1 oynamışız.. :)
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ertugrul Saglam'a helal olsun. "Hakemlerle ilgili konusmama karari aldik, hele sahada yapamadigimiz bu kadar sey varken baskasina laf edemeyiz" dedi.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İlk yarı'nın özetini izledim. Kayseri'nin pozisyonu'da ARDA'nın pozisyonu da net penaltı. Karşısında o kadar futbolcu varken, topu kaleye soktuğu içinde ARDA'ya tebrikler..

İkinci yarıyıda izledim. Gerçekten nefis paslaşmalar vardı. Göremediğimiz kısımlarıda görebilenler, çok şanslıymış gerçekten :) Bu maçta eleştirilecek pek kimse yok sanırım. Tomasın kötü geri pasını saymazsak.. Ama övülecek çok insan var. Herkes görevini fazlasıyla yapmış. Beklerin hücuma bu denli katıldığı bir maçta toplam 2 pozisyon vermiş olmak büyük başarıdır. Son iki maçı baz alırsak Cihan'a laf etmek ayıp olur. Böyle oynamaya devam ederse kimseye formasını kaptırmaz. Prateste deliler gibi hücuma çıkıyordu ama gidince geri gelemiyordu. Bu kadar çabalayan bir Cihan'ı bu takım kaldırır.

A.Sezgin bir orta saha oyuncusunu kovaladıklarını söyledi ama transfere gerek yok. Aksine eldekiler oynama fırsatı bulabilecek mi, o tartışılır. Süper bir adam alacaklarsa ben onları tutmuş olmuyum ama sıradan bir oyuncu için para harcamak büyük hata olur!
Last edited by Ismail Gezer on Mon Aug 14, 2006 12:29 am, edited 1 time in total.
Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

Arda hatta Hakan'a çarptırıp attı golü di mi İsmail Bey :)
Rıd-One ilginçtir sanki Galatasaray'da ne kadar kötü oyuncu varsa övdü..
Gerets Az sonra Star da
Adnan Sezgin'in konuşmalarına bakılırsa transfer yok....
Image
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ilic dikkat ederseniz vole vurmadan once keklik gibi sekiyor. - Erman Toroglu

Bu arada penalti bariz penalti, hakemler biraz daha dikkatli olsun, GS belki 10 kisi de yenerdi Kayseri'yi, ama bu sekilde Kayseri'nin de emeklerine yazik oluyor.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

KAZMA CİHAN 20 POZİSYONA girip golünü en sonunda attı.

Kerem tezic'e selam yolladı .

Cihan da gol attı ya..
Forumun sadece spor yonunden degil insan saglına faydalı bilgiler icerdigi de asikar. Sabah PAF takımımızdaki Ates teki form dusuklugunu, Ugur Ucar ın yedekte bekleyisini, 20 uzeri top kaybeden Cihan nın gol attıgını gordukten sonra PAPATYA diyorum, PAPATYA, PAPATYA, PAPATYA!

Kerim Tezic e gercekten tesekkur ederim, soyle on dakika demlenince ve koyu olarak icerseniz, gercekten insanı yatıstırıyor.

Iki Aslan Ugurlar, ya gozunuzu seveyim. Gozunuzu dort acın, fırsatı degerlendirin! Bu Cihan ı nasıl kesemezsiniz ya?
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Arda-Mehmet-Ayhan-Sabri

Maçı seyretmeyen biri olarak çok konuştuğumun farkındayım ama seyretmeyince konuşmak zor oluyor gerçekten :)

Bu orta saha'nın geçilmesi çok zor olur kanaatindeyim. Sabriyi Ayhanı biliyoruz at gibi koşar mücadele ederler. Mehmet'in savunması zayıf deniyordu ama yinede mücadele ediyordur sanırım. Arda da sadece hücuma değil savunmayada katkı sağlayan yardım eden bir oyuncu olsa gerek, aksi takdirde sağ-bek oynatılmazdı onca zaman. Neticede 4'te 4 mücadeleci bir orta saha pek yok. Anadolu takımlarında vardır belki ama onlarında hücuma katkısı zayıftır tahminim.

İnşallah bu oyun kalıbı iyice özümsenir. Uzun vadede bir çok oyuncudan yararlanmak gerekecek. Herkes bu şablona göre görevlerini yerine getirebilirse çok çok başarılı bir GS izleriz bu sene..
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote:Arda-Mehmet-Ayhan-Sabri

Maçı seyretmeyen biri olarak çok konuştuğumun farkındayım ama seyretmeyince konuşmak zor oluyor gerçekten :)
[/b]
Orta saha guclu olunca bu savunmaya da yansimaya basladi. Ozellikle Song ve Orhan Hagi zamanindaki o guvenli savunmayi oturtmaya basladilar.

Tomas da iyiydi, ama o geri pasi yuzunden butun mac saibe altina girdi. Topa resmen benden daha kotu vuruyor. Bu kacinci hatali geri pas?

Cihan fena degildi, Kayseri fazla hucum yapmayinca kritik hatalari da olmadi. Attigi gol de ona moral oldu.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ismail Gezer wrote:Arda-Mehmet-Ayhan-Sabri

Sabri en iyiydi. Her yerdeydi. 5 li orta sahanin getirdigi serbestlikle iceri daha cok katedebildi. 4 lu orta saha olunca, yerini kaybederse, bizim sag beki yanliz birakacakti. Soldan yaptigi orta golle sonuclandi. Ilic'e attigi ara pasi akil doluydu. 2 kere Cihan'i gol pozisyonuna soktu.

Mehmet Guven kil payi ikinci oldu. Yaninda savunma yukunu azaltan birisi olunca daha iyi oynayacagini soylemistim. Cok az pas hatasi yapiyor. Pres yapilinca cok rahat siyriliyor. Cok cok onemli toplar kesti, defansi Ayhan'la be$ledi. Kaleyi bulan sutlari var. Bugun 2-3 kere denedi, cok sert cikti sutlar ama defansdan dondu.

Ayhan kil payi ucuncu oldu. Sikca gordugumuz gereksiz sert fauller, hakeme itiraz yoktu. Mehmet gencliginden, bize verdigi umut yuzunden ikinci oldu. 18 yasindaki cocuk 2. macinda boyle oynuyorsa bir kac sene ne olacak diye heyecanlaniyoruz. Yoksa Ayhan daha kotu oynamis falan degil.

Arda iyiydi, golu atarken tuttugu yer ve kiliti acmasi onemliydi. Ama topu sol ayagina bir kere alip cizgiye indi onda da Orhan'a gol attiriyordu. Cogunluk topu cekip sagina aliyor. Bunu yakinda ezberler bekler ve verimi duser. Sag acik daha iyi oynar. Ortanin ortasinda da oynar.

Iki mac ustuste, GS oyuna hakim. Az pozisyon verip, cok buluyor ve atiyor. Cok pas yapabiliyoruz, rakibe orta saha cizgini gecirtmiyoruz. Orta saha guclu, Okan - M. Guven degisikligi hic etkilemedi. Bu sablonda daha Heinz oynar (Mert'in dedigi gibi), Volkan oynar, Arda - Sabri ortada oynar.

Gerets'in inadindan vazgectigine inanmiyorum hala. Bir kac mac gelecek, Ilic'i orta sahaya alip, tek DM, iki forvet oynayacak gecen seneki gibi, o zaman fark gece ve gunduz gibi ortaya cikacak. Insallah derbi veya CL maci gibi cok onemli bir mac olmaz bu.

Ozan Ersoy
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu ARDA'nın Vestel'den alınamayabileceğine dair yapılan haberleri hatırlıyordumda, gerçekten yazık olurdu. İnşallah ama inşallah şımarmaz!

Altyapı'dan yetişmelerinin en önemli faydalarından biride İstanbula aşina olmaları, sudan çıkmış balığa dönmemeleri. Aileleri'nin yanlarında olması, yaşam tarzları'nın belli olması ve çok sağlam karakterli çocuklar olarak yetiştirilmeleri... Gece hayatı olur mu, bozulur mu falan gibi endişelerimiz olmaz en azından. Arkadaş çevresi belli, ortamı belli..

-Song'u yine Tolga'nın sevdiği hareketleri yaparken izliyorum, küçük bir çocukla haşır neşir :) -

Şu an en ciddi problem Hasan ve Necati. Hasana haksızlık yapılmasın, küstürülmesin, yazık olur. 13-14 futbolcuyla bu futbol uzun vadeli oynanamaz. Kimi ne zaman kiminle değiştireceğini iyi belirlemek, herkesten faydalanmayı bilebilmek lazım. Bu bakımdan Hasan, Sabri, ARDA ve İliç'in oynayamaması durumunda bir numaralı alternatiftir. Necati'nin sözleşmesi ne zaman bitiyor, yada kafasında ne var bilmiyorum, bu kadar uzun süreli formsuz olmayı anlamıyorum. Yedek kalması gerektiğinde bunu hazmedebilmesi lazım. Yedek kalırsa huzursuzluk çıkartır denen Hakan bile yedek kaldı, ağladı zırladı ama fitne fesat kaynağı olmadı. Olsa şampiyon mampiyon olamazdık. Necati'den de aynı 'yedeklik' performansını bekliyorum :)

Bu arada Cengiz abi görünmüyor ortalarda. Günün anlam ve önemine binaen bol mesajlı bir fıkra okumak güzel olurdu :)
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote:Ya su devre aralarindaki Mehmet Agar reklami beni hayattan soguttu :) Cumhuriyet tarihinin an dirayetli iktidarini kuracaaazz!!
Ya ben bunu dalga geciyorlar sandim. $ener $en seslendiriyor ortada bir $aka var ama nedir diye anlyamiyordum. CUnku hep baktigimda dag tepe nehir gozukuyordu. Sonra anladim ki bu bir parti reklami ama hala komedi sandim uzun bir sure. Ne kadar andavalli var bu dunyada. Ses tastamam $ener $en. Rustem aga mi ne idi biraz da Kurt $ivesi katsa tamam yani. Allahim yarabbim sen aklima mukayyet ol. Neler yeti$tirip ortaya saliyorsun ve bunlarin arkasindan da ko$uyorlar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Post Reply