Mehmet Aurelio Milli Takımda

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Okan Akçay

Mehmet Aurelio Milli Takımda

Post by Okan Akçay »

A Milli Takım'da 5 Galatasaraylı

16 Ağustos Çarşamba günü deplasmanda Lüksemburg’la özel bir maç oynayacak A Milli Takım’ın kadrosu ve maç programı belli oldu.

Milli Takım 13 Ağustos Pazar günü saat 17:00’de Polat Renaissance Otel’de toplanacak. Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim 14 Ağustos Pazartesi günü saat 12:00’de Polat Renaissance Otel’de bir basın toplantısı düzenleyecek. Milli Takım aynı gün saat 19:00’da Galatasaray Florya Metin Oktay Tesisleri’nde bir antrenman yapacak.

A Milli Takım 15 Ağustos Salı günü saat 14:00’te özel uçakla Lüksemburg’a hareket edecek. Milli Takımımız Lüksemburg’da Sofitel Otel’de kalacak. Milli takım Salı akşamı saat 19:00’da maçın oynanacağı Josy Barthel Stadyumu’nda son antrenmanını yapacak.

16 Ağustos Çarşamba akşamı saat 20:00’de oynanacak karşılaşmayı Almanya Futbol Federasyonu’ndan Michael Weiner yönetecek. Weiner’in yardımcılıklarını Sönke Glindemann ve Detlef Scheppe yapacak. Karşılaşmanın dördüncü hakemi Lüksemburg Futbol Federasyonu’ndan Romain Sales.

A Milli Takım karşılaşma sonrası özel uçakla Türkiye’ye dönecek. Milli Takım’ın kadrosunda şu oyuncular yer alıyor:

Hakan Şükür, Necati Ateş, Tolga Seyhan, Orhan Ak, Arda Turan (Galatasaray)

Rüştü Reçber, Volkan Demirel, Can Arat, Mehmet Aurelio, Tuncay Şanlı, Tümer Metin (Fenerbahçe)

Gökhan Zan, İbrahim Toraman, Fahri Tatan (Beşiktaş)

Yıldıray Baştürk (Hertha Berlin)

Nuri Şahin (Borussia Dortmund)

Hüseyin Cimşir (Trabzonspor)

Hakan Arıkan (Ankaraspor)

Mehmet Topuz, Gökhan Ünal (Kayserispor)

Nihat Kahveci (Villarreal)

Fatih Tekke (Zenit)

Halil Altıntop, Hamit Altıntop (Schalke 04)

Evet Yorumlarınızı alalım ben birşey demiyorum kızarsınız bana :)
7 forvet almak da çok akıl karı değil ayrıca bence.......
Image
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Necati bomba olmus! Demek ki form filan onemli degil milli takim kadrosunda. Hakan Arikan da tez elden cagirilmis, Kingston kaderine kussun :) Emre yok, sakat mi? Neyse Luxembourg macini rahat gecmemiz lazim

Stoperler: Gokhan Zan, Tolga Seyhan, Can Arat, Toraman ve Orhan Ak(yani sol bek oynamazsa) Insallah zor maclar baslamadan beraber oynamaya alisirlar...

Benim tahmini 11'im:
Rustu
Hamit Toraman Gokhan(Can) Orhan
Aurelio Nuri S.
Nihat Yildiray Tuncay
Halil(Tekke)

veya ayni kaleci+defansa
Aurelio
Nihat Yildiray Arda
Halil(Tekke) Tuncay

Duruma gore Hakan abileri de oynar, hatta ilk 11 bile cikar..

Bu arada Almanya ligi acildi mi, ya da hazirlik maclarinda Altintop'lar oynuyorlar miydi, formlari nasil. Ben gozu kapali ilk 11'e koydum da ikisini de :lol:

p.s. Aklima takiliyor, Turk uyruguna gecmek icin illa sart midir isim degistirmek, yoksa eskiden gelen aliskanlikla mi yapiyoruz bu isi? Yoksa Aurelio sunnet mi oldu? :lol:
Kenan Atak

Re: Mehmet Aurelio Milli Takımda

Post by Kenan Atak »

Okan Akçay wrote:
Evet Yorumlarınızı alalım ben birşey demiyorum kızarsınız bana :)
7 forvet almak da çok akıl karı değil ayrıca bence.......
Ben Terim'in Necati'yi alacagini adim gibi biliyordum. Guya birilerine mesaj gönderilecek. 2002 dunya kupasinin oldugu sene Bulent-Emre ikilisi belki de CL'in en iyi tandemlerinden birisiydi. Gedik vermemislerdi. Gelir gelmez bu tandemi yikip Almaguer-Sarr diye akil almaz bir degisiklik yapti. Yedi forvetle takim ancak yemen collerine gider. Avrupa sampiyonasini unutun derim.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ben bir daha Hakan milli takima alinmaz diye dusunurdum, ama bu son haftalardaki gayreti gercekten milli takimi hakediyor. Ligdeki en formda forvetlerden biri.

Necati de simdi formda olmasa da haziran ayindaki hazirlik maclarinda en iyilerden biriydi. Guzel golleri vardi.
Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Emre 5 mac cezaliydi sanirim. Malum Isvicre maci :evil:

Cemal
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Cemal Savas wrote:Emre 5 mac cezaliydi sanirim. Malum Isvicre maci :evil:

Cemal
Emre 6 mac cezaliydi ama cezasi 3 maca indirildi.

Murat
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bundan 2-3 ay önce yabancı oyuncu yönetmeliği değişince aurelio'nun türk statüsünde oynaması için bu değişikliğin yapıldığını ondan başka hiçbir yabancıya uymayacak bir yönetmelik de 3 ay önce sıraladığım tüm olaylar oluyor. Fener 31 ağustostan önce aurelio yerine 1 yabancı oyuncu daha alacak.

Herkes 6 yabancı ile oynarken fener 7 yabancı ile oynayacak.

Uyuyanlar uyumaya devam etsin.

Aurelio'nun milli takımda oynayıp ligde türk statüsünde oynanması için düşünülmüş bir milli maç Yoksa Lüksemburg ile maç yapmanın kime ne faydası olacak.

Bu maçı 1 eylülden sonra yapsaydık Aurelio'nun türk sttaüsünde oynaması Ocak 2006'ya kalacaktı.

Fatih terim de bu oyunda piyon rolünü oynadı.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Mehmet,

Benim bildigim Bir oyuncu Turk statusunde sayilabilmesi icin milli olabilme imakani olmasi gerekiyor yani milli olmasi sart degil.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote:Bundan 2-3 ay önce yabancı oyuncu yönetmeliği değişince aurelio'nun türk statüsünde oynaması için bu değişikliğin yapıldığını ondan başka hiçbir yabancıya uymayacak bir yönetmelik de 3 ay önce sıraladığım tüm olaylar oluyor. Fener 31 ağustostan önce aurelio yerine 1 yabancı oyuncu daha alacak.

...
Fatih terim de bu oyunda piyon rolünü oynadı.
Alsin. Parasi bol olan oto boka yatiriyor. Anelka'yi aldilar Ortagayi aldilar ne oldu?

Ya $u Elvan Abdu%&*#@ ya da Filelerin Sultanlari diye adlandirilan Rus ve Slav artiklarini kabullendiniz ve ay yildizli formayi giymesine gikiniz cikmiyor ama nedense Aurelio sorun oldu. Oynasa ne olur oynamasa ne olur. Sinyor Terim icin sorun mu bunlar?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ümit Milli Takımı aday kadrosu açıklandı

2007 Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleri hazırlıkları kapsamında 15 Ağustos Salı günü deplasmanda Rusya ile karşılaşacak Ümit Milli Futbol Takımının aday kadrosu, teknik direktör Reha Kapsal tarafından açıklandı. Aday kadroya Galatasaray'dan 4 futbolcu çağrıldı.

Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Ümit Milli Takım kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:

Uğur Uçar, Ferhat Öztorun, Sabri Sarıoğlu, Mehmet Güven (Galatasaray), Ufuk Ceylan, Selçuk İnan, Caner Erkin (Vestel Manisaspor), İbrahim Akın, Gökhan Güleç, Burak Yılmaz (Beşiktaş), Serkan Kırıntılı, Emre Güngör (Ankaragücü), Yasin Çakmak, Ferdi Elmas (Çaykur Rizespor), Olcan Adın (Fenerbahçe), Ergün Teber (Sakaryaspor), Özer Hurmacı (Ankaraspor), Bekir İrtegün (Gaziantepspor), Mehmet Çakır (Gençlerbirliği), Ufukhan Bayraktar (Trabzonspor), Ömer Kaplan (Bursaspor), Burhan Eşer (Diyarbakırspor), Giray Kaçar (Gençlerbirliği OFTAŞ Spor)
Milliler, yarın Ataköy Crowne Plaza Otel'de toplanacak ve 13 Ağustos Pazar günü de İstanbulspor Tesislerinde bir antrenman yapacak. 14 Ağustos Pazartesi günü Rusya'nın başkenti Moskova'ya hareket edecek milliler, Holiday Inn Otel'de konaklayacak. Milli Takım, 15 Ağustos Salı günü saat 19.00'da Ramenskede Stadı'nda Rusya ile yapacağı maçın ardından, 16 Ağustos Çarşamba günü Türkiye'ye dönecek.

Nedense ümit milli takımda tek kaleci gördüm. A.gücülü Serkan dışında kadroda kaleci göremedim.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fatih Terim, Aurelio'yu kadroya çağırmasaydı başına kötü şeyler gelirdi. Ne ırkçılığı kalırdı ne faşistliği. Bu kararı verirken çok tereddüt ettiğini düşünüyorum. Artıyı eksiyi koydu topladı çıkardı, sonuç bu. Aurelio'yu çağırmamak için elinde sağlam arguman yok. İzah edemez! Ben burda gayet ciddi bir şekilde karşı çıktım, halada karşıyım. Ama benim söylediklerimi çıkıp Terim söyleyemez, komik kaçar: Türk milletini temsil edecek insanın bu milletle bir bağı, bir yakınlığı olmalı! Kadroya alındığına göre, sahaya çıktığında canını dişine takar mücadele ederse gerçekten samimi olduğuna inanırım. Kendini sakınırsa, bu olayın Fenere kıyaktan başka bir halt olmadığını düşünürüm.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Nobre de Türk mü olacak?

Kartal, Brezilyalı oyuncu için vatandaşlık başvurusunda bulunacak. Yıldız futbolcunun başvurusu kabul edilirse Marcio’nun yeni ismi Mert olacak. Yönetim, Türkiye'de 5 yılını doldurmayan yıldız konusunda "Ülke tanıtımına katkı" statüsünden yararlanacak

CEMAL ERSEN

Beşiktaş, çarşamba günü Türk vatandaşlığı başvurusunda bulunacak Nobre konusunda müthiş bir plan yaptı.
Siyah-beyazlı kulüp, Türk vatandaşlığı başvurusunda yer alan "Türkiye'de en az 5 yıl ikamet etmesi gerekir" hükmünün, 2.5 yıldır ülkemizde bulunan Nobre için uygulanamaz olması nedeniyle değişik bir yol izleyecek. Yönetim, Türk vatandaşlık kanununda yer alan "Bakanlar Kurulu, ülke tanıtımına katkıda bulanacak sporcu, bilim adamı, sanatçı ve benzeri şahıslara ayrıcalık tanıyarak Türk vatandaşlığına hemen alınmasına karar verebilir" hükmünden hareket ederek, başvurusunu bu yönde yapacak. İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun oğlu Murat Aksu'nun katkılarıyla bu başvurunun Bakanlar Kurulu tarafından kabul edilmesine ve Nobre'nin Türk statüsüyle oynamasına mutlak gözüyle bakılıyor.
Federasyonun yeni yönetmeliğine göre de, kendi ülkelerinin milli takımında oynamamış olan yabancılara, Türk vatandaşlığı başvurusunun kabul edilmesi halinde, Türk statüsünde oynama olanağı tanınıyor. Böylece bu özelliğe sahip Nobre'ye, Türk lisansı alma yolu açılıyor.
Ancak yetkililer bu başvurunun, özellikle Anadolu takımlarında oynayan, ülke takımlarında forma giymemiş diğer yabancılara da aynı statüden yararlanma şansı yaratacağını da söylüyorlar.
MİLLİYET

Yok devenin nalı!
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ismail Gezer wrote:Nobre de Türk mü olacak?

Kartal, Brezilyalı oyuncu için vatandaşlık başvurusunda bulunacak. Yıldız futbolcunun başvurusu kabul edilirse Marcio’nun yeni ismi Mert olacak. Yönetim, Türkiye'de 5 yılını doldurmayan yıldız konusunda "Ülke tanıtımına katkı" statüsünden yararlanacak

CEMAL ERSEN

Beşiktaş, çarşamba günü Türk vatandaşlığı başvurusunda bulunacak Nobre konusunda müthiş bir plan yaptı.
Siyah-beyazlı kulüp, Türk vatandaşlığı başvurusunda yer alan "Türkiye'de en az 5 yıl ikamet etmesi gerekir" hükmünün, 2.5 yıldır ülkemizde bulunan Nobre için uygulanamaz olması nedeniyle değişik bir yol izleyecek. Yönetim, Türk vatandaşlık kanununda yer alan "Bakanlar Kurulu, ülke tanıtımına katkıda bulanacak sporcu, bilim adamı, sanatçı ve benzeri şahıslara ayrıcalık tanıyarak Türk vatandaşlığına hemen alınmasına karar verebilir" hükmünden hareket ederek, başvurusunu bu yönde yapacak. İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun oğlu Murat Aksu'nun katkılarıyla bu başvurunun Bakanlar Kurulu tarafından kabul edilmesine ve Nobre'nin Türk statüsüyle oynamasına mutlak gözüyle bakılıyor.
Federasyonun yeni yönetmeliğine göre de, kendi ülkelerinin milli takımında oynamamış olan yabancılara, Türk vatandaşlığı başvurusunun kabul edilmesi halinde, Türk statüsünde oynama olanağı tanınıyor. Böylece bu özelliğe sahip Nobre'ye, Türk lisansı alma yolu açılıyor.
Ancak yetkililer bu başvurunun, özellikle Anadolu takımlarında oynayan, ülke takımlarında forma giymemiş diğer yabancılara da aynı statüden yararlanma şansı yaratacağını da söylüyorlar.
MİLLİYET

Yok devenin nalı!
Nobre Türkiyenin tanıtımına katkı yapmış. Neremizden güleceğimizi şaşırdık.
:lol: :lol:
Adamı ellle attığı golle ve rakiplerine salladığı dirseklerle hatırlayacağız
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

"Mehmet Aurelio'lu Milli Takım ilk defa atv'de "

Bu anonsu duyunca dişlerim gıcırdıyor :) Israrla da tekrar ediyorlar. Arda'lı milli takım de sıkıysa, şapşal :)
Burak Fenercioglu

Post by Burak Fenercioglu »

Ismail Gezer wrote:Fatih Terim, Aurelio'yu kadroya çağırmasaydı başına kötü şeyler gelirdi. Ne ırkçılığı kalırdı ne faşistliği. Bu kararı verirken çok tereddüt ettiğini düşünüyorum. Artıyı eksiyi koydu topladı çıkardı, sonuç bu.
Ismail, Terim'in her yaptigi onay goruyor da milli takima almamasi mi basina kotu seyler gelmesine neden olacak.

Terim degil miydi, yeni bir jenerasyon yaratacagiz, genclerden olusan bir milli takim kuracagiz diyen! Aurelio gibi 30 yasindaki Brezilyali adam sozumona yeni jenerasyonda lahana tursusu degil mi?
Post Reply