Oğuz Sabankay

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Davut Gerçekcioğlu

Oğuz Sabankay

Post by Davut Gerçekcioğlu »

Adı: Oğuz
Soyadı: Sabankay
Doğum Tarihi: 07.08.1987

bu genc yıldız adayımıza dikkat cekmek istiyorum arkadaslar. umit milli takımda da forma giyen bu genc arkadasımızın bu sezon kiralanacagını duydum ve bu fikir bana yanlıs geldi. muthiş yetenekli bir oyuncu, ustelik en cok ihtiyac duyulacak bolgede gorev alıyor. izledigim kadarıyla da mucadeleci, gereginden fazla teknik, oldukca hırslı bir futbolcu. benim dusunceme gore galatasaray , uzun lig ve avrupa maratonunda bu cocugun enerjisinden fzlasıyla yararlanabilecegini dusunuyorum. uyum sorunu cekecek bir kişiliğe sahip degil, sahada oldukca rahat ve kendinden emin bir futbolcu.

bu benim dusuncem, sizlerin gorusu hangi yonde acabamerak ediyorum :!: ?
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Henüz 18-19 yaşındaki bir oyuncunun oynayabileceği bir 1. lig ve lig a kuübüne 1 sene kiralanmasında fayda var.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet Gorgen wrote:Henüz 18-19 yaşındaki bir oyuncunun oynayabileceği bir 1. lig ve lig a kuübüne 1 sene kiralanmasında fayda var.
Oguz mac kadrosuna girecek kadar yetenekli bana sorarsaniz.
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Oguzù Gladbach macinda sahada izledim ve Galatasaray da oynayabilecegini düsünüyorum.

Dortmund da Nuri Sahin 17 yasinda iken gecen sezon sürekli oynatiliyordu.

Yillar önce Dortmund - Galatasaray Sampilik macinda ilk 11'de Emre nin titreyen bacaklarini hala hatirliyorum. Emre Belezoglu da oynaya oynaya alisti.

Köln de genc yasta oynatilan, daha sonra Alman milli takimina alinan ve su an Bayern e transfer olan Podolski de cok genc ve yetenekli bir oyuncu. Bayern onu 2. Lige düsen Köln de 2 sene oynasin tecrübe kazansin sonra alalim demeden hemen transfer etti. Hatta tüm Alman spor basini Podoslki nin 2-Lige düsen Köln'de heba olmaktansa Bayern tarafindan transfer edilmesini önerdiler.

Her yetenekli futbolycuyu tecrübe kazansin diye bir Anadolu kulübüne yollamak bence dogru degil.

Cok yetenekli bir futbolcunun bu belki daha az azim gerektiren bir takimda, belki de yetersiz calisma sartlari altinda vs., vs. nedenlerle kaybedilme riski de vardir. Bazi istisnai futbolcular iyi takimlarda da ilk 11 de veya con 30dk oynayarak tecrübe kazanabilirler. Oguz böyle bir oyuncu.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
Gökhan Özçelik

Post by Gökhan Özçelik »

Kesinlikle ilk 11'de oyantılmalı. Ankaraspor maçı kadrosunda göremeyince ismini şok oldum açıkçası. En az Nuri Şahin kadar yetenekli bir oyuncu.
Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

galatasaray oguzu 5 mac ustuste oynatsın, 5 hafta sonra en buyuk transfer lan edileceginden suphem yok. en az emre kadar hakediyor kazanılmayı.
Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

acaba bir maça şu kadroyla çıksak bütün dünya haber merkezlerine de haberi salsak neler olur?
---------------Fevzi-----------------
Arda---Uğur------Uğur------Ferhat

Sabri---M.Güven---Oğuz---Aydın

----Özgürcan---HasanKabze---

tabii kadroya alamadığım mülayim,zafer(abow),uğur erdoğan(ya amma uğur var ha),erkan ferin(tanımıyorum hiç izlemedim),İRFAN BAŞARAN(en küçükleri ve Florya'da güvenlik müdürü olan yakınımın dediğine göre ilk geldiğinde daha imzalamamışken kaçırılmasın diye peşinde dönüyorlarmış bakalım şu ana kada hiç görünmedi)ha bi de CARRUSCA var ya? onu hep unuttum.......

Sizce nasıl bir maç olur? Sürekli oynarlarsa 3 sene sonra avrupada zirveye oynar mı oynamaz mı? aralarından zayık halkalar kalite yabancılarla desteklenecek.
Last edited by Okan Akçay on Fri Aug 11, 2006 10:51 am, edited 1 time in total.
Image
Gökhan Özçelik

Post by Gökhan Özçelik »

Oğuz Şabankay'a şans verilsin kesinlikle Türk Futbolu kısa zamanda ikinci bir Nuri Şahin kazanacaktır. Buradan artık Gerets'e yalvarıyorum Oğuz'u en azından lig maçlarında ikinci yarılarda oyuna alsın kesinlikle pişman olmayacaktır. Dünya futboluna ismini altın harflerle yazdıracaktır en kısa zamanda. Yeter ki Arda'ya verilen şans ona da verilsin.
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Oğuz artık 22'sinden gün alıyor ve Eskişehir'de kadroya giremiyor. IBB maçınd sakat olduğu için oynayamamış deniyor, geçen hafta da kadroda yokmuş.
Geçen senelerde kendisinden ilerisi için çok şey bekliyorduk, artık zamanı geldi.
Bu çocuktan hala umutlu musunuz?

Gençleri kiralık gönderirken hangi hocaya emanet edilecekleri çok önemli. Ligde kalmak için babasını bile satacak yöneticilerin, sadece anlık başarıya odaklanmış teknik adamların elinde gençlerimizi kaybedebiliyoruz.

Image

01.09.2008
...
Şimdi Galatasaray'ın PAF takımından A takıma yükselme sürecine gelelim.

Başlangıçta Abdullah Avcı ile yedi hafta çalıştım, sonrasında takımın başına Suat Kaya geldi. Üç sezonumu onunla geçirdim. Onun da üzerimde büyük emeği var. Akhisar'dan geldiğimde sadece top ayağına geldiğinde oynayan, çok fazla koşmayan bir oyuncuydum. Ama Galatasaray'a geldiğinizde herkes yetenekli ve en az diğerleri kadar koşmak zorundasınız. Bu arada mutlaka bir özelliğinizi de öne çıkarmanız lâzım. Zaten günümüz futbolunda tek yönlü oyuncu da kalmadı. Başlangıçta bunları yapmakta zorlandım. Ama aslan burcuyum ve çok hırslı, agresif bir yapım var. Kaybetmeyi kendime yediremem. Mutlaka özeleştirimi yaparım ve kendimi düzeltmeye çalışırım. Tek başıma kaldığımda kendi kendimi sorgularım. Genç oyuncuların çoğunun yaşadığı sıkıntılarından biri bu. Belli bir noktaya geldikten sonra mutlaka bir sıçrama yapmanız gerekiyor. Eğer bunu yapamazsanız geriliyorsunuz. Yaş grubunuzdaki bir arkadaşınız iyi yerlere ulaştıysa kendinizi onunla kıyaslamaya başlıyorsunuz. İşte bu noktada tehlike başlamış demektir.

Mesela sen kendini Arda'nın ulaştığı konumla mı kıyaslıyorsun?

İster istemez bunları düşünüyorsunuz. Çünkü benim de hedefim oynadığım takımın formasını banko giymek ve Milli Takım'da oynayabilmek. Ben de Arda'nın hem Galatasaray'da hem de Milli Takım'da sergilediği performansı göstermek isterim. Bunun için de elimden gelen çabayı göstermeye çalışıyorum. Bu sezonu da sayarsanız 2.5 sezondur Galatasaray dışındaki kulüplerde oynamış olacağım. Tamam, bu bir tecrübe ama eğer sürekli hale dönüşürse beni çok iyi bir konuma getirmez. Kiralık olarak gittiğim takımda sıçrama yapıp Galatasaray'a banko oynayan bir oyuncu olarak dönebilmeliyim.

Galatasaray'da seni A takıma alan teknik adam kimdi?

Hagi döneminde A takımla antrenmanlara çıktım, ardından PAF takıma döndüm. Gerets döneminde Almanya kampına götürüldüm ve Mönchengladbach maçında oynadım. Sonrasında A takımla antrenman yapıyor ancak PAF takımında oynuyordum.

Kiralık gitmeyi sen mi istedin?

Manisaspor beni istiyordu ama başlangıçta gitmek niyetinde değildim. Çünkü A takıma yeni çıkmıştım ve Galatasaray'da oynayabilme ümidini taşıyordum. Ama bir süre sonra sadece antrenmanlara çıkmakla yetindiğimi görünce gidip hocamla konuştum ve "Gitmek istiyorum" dedim. Bunun sebebi, Manisaspor'un başında Ersun Yanal'ın bulunmasıydı.

Manisaspor'a gitmek sana artı değerler kazandırdı mı?

"34 maçın kaç tanesinde oynadın?" diye sorarsanız, beni tatmin eden bir rakam değildi. Ama futbol dışında yaşadığım tecrübelerin birçoğunu yaşadığım için mutluyum. Mesela 1.5 sezonda 4-5 tane teknik direktör değişikliğini gördüm. Her antrenörün tarzı ve istekleri çok farklı. Hepsine adapte olmaya çalışıyorsunuz ve bu da genç ve kiralık oyuncu için zor bir durum. Teknik adamların kiralık oyunculara bakış açısı her zaman aynı değil. Birçoğu size "Nasıl olsa önümüzdeki sezon benim kadromda yer almayacak" diye bakıyor ve diğer oyunculara şans verebiliyor. Bunların hepsini yaşadım ve önemli tecrübeler edindim.

Sezon bittiğinde Galatasaray'a dönmen gerekmiyor muydu?

Normalde sezon başı kampına katılmam gerekiyordu. Ama iki hafta geçtikten sonra beklemeye alındığımı hissettim. Bu da üzerimde bir gerginliğe yol açtı. Çünkü 21 yaşındayım ve bu yaştaki birçok oyuncu Süper Lig'de ya da Avrupa'da oynuyor. Bense bu dönemde sezon başı kampına katılıp katılmayacağımı düşünüyorum. Bir oyuncu için gerçekten çok zor bir durum. Bir futbolcu için en önemli şey sizi teknik adamın istemesidir. Zorla bir yere giderseniz sorun yaşarsınız. Bu arada beni isteyen bir kulüp çıkınca sezon başı kampına katılmayı beklemedim. Kulübü aradım ve "Benim hedeflerim var, gitmek istiyorum" dedim. Sağ olsun Galatasaray kulübü anlayışlı davrandı ve Eskişehirspor'a geldim.

Eskişehirspor'u tercih etmenin sebebi neydi?

Dediğim gibi teknik direktörün beni istemesi çok önemliydi. Geçen sezon ve daha öncesinde yaşadıklarımdan çıkardığım en önemli ders, istenen futbolcu olmanız gerektiği. Rıza Çalımbay Hocam aradı ve beni Eskişehirspor'da görmek istediğini söyledi. Bunun dışında Eskişehirspor'un potansiyelini iyi biliyorum.

Bu sezondan neler bekliyorsun?

Geçtiğimiz sezon geçirdiğim dönemden çok daha iyi bir performans göstermek amacındayım. Biliyorum ki böyle bir performans gösterirsem patlama yapabilecek ve hedeflerime daha çabuk ulaşabileceğim.

İlk hedefin Galatasaray tarafından istenilen bir oyuncu olmak mı?

Kiralık olduğuma göre şu aşamada Galatasaray'ın düşünmediği bir oyuncuyum. Ama bonservisim Galatasaray'da ve ben tabii ki Galatasaray'ın istediği oyuncu konumuna gelmeyi amaçlıyorum. Ancak şu anda ille de Galatasaray gibi bir düşüncem yok.

Yani iyi bir performans gösterip Fenerbahçe tarafından istenirsen oraya da gidersin.

O kadar da değil yani. O benim için imkânsız bir şey, çünkü ben Galatasaraylıyım. Ama eğer olmuyorsa çok fazla zorlamanın bir anlamı da yok. Açıkçası bugün düşündüğüm tek şey Eskişehirspor'da göstereceğim performans ve takımımın başarısı.

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=286&ftxtID=4791
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Cozum Beylerbeyi'nin 2. lige (ya da Asya 1. lige) cikmasi. Gelecek vaadeden ama kadroya giremeyen genc oyuncular guvenilen bir hocanin egitimi ve gozetimi altinda orda oynayacaklar. Beylerbeyi 2. ligin ortalarinda bir takim olsun, emin olun oyuncularimiz kiytirik 1.lig takiminda kiralik ve yedek olmaya gore cok daha iyi sure alirlar ve tecrube kazanirlar.

Genclerbirligi bile kurdugu takimi birinci lige cikartti, Beylerbeyi senelerdir 4. ligde surunuyor, daha yeni 3. lige cikti.

Not: Yazida super Lig'i 1.lig olarak tanimladim.
Post Reply