CL 3.Tur: M.Boleslav-GS 1-1 (hasan şaş 72)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Gorgen wrote:Çek takımından dm oynayan 26 numaralı abraham rakibine kafa attığından kırmızı kartla atıldı iyi haber.
:D Zidane ise yaradi desenize.

Arkadaslar bence fazla detaya iniyorsunuz. Sol kanat sag kanat, Hasan oynamazsa isimiz is vs vs...

Bu takim elenir. Fakat ancak 5'li orta, 2 DM, Lucescu taktigiyle bogusarak, tekmeye kafa uzatarak, Liverpool'a, Nantes'a Bulent Akin'la Suat Kaya'yla nasil oynamissak oyle oynayarak elenir. :shock:

Yoksa Ilic, necati-hakan, sagdan hasan bindirecek, Ergun falan, Tomas'mi sol bek oynasin (panik seziyorum burada ben) eyvah eyvah.. Butun mac karsi kaleyi ablukaya alirsin, 2 tane cakarlar ne oldugunu bile anlamazsin.

Nasil panik olduk ama.

Asil derdimiz yapilmayan transferler, yaslilar, gencler degil. Herkesin gizli korkusu bu takimin oyun anlayisi yani dik kafa Gerets.

Gecen seneki Gerets'ciler, az cektirmediniz bize. Hepiniz dizilin bakeyim, ceza verecek Ozan abiniz/kardesiniz size. :D:D

Ozan Ersoy
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

dk 84 : 10 numaralı kulic kendi ceza alanından aldığı topla rakip ceza alanına gitti golünü attı 1-2

bu poziyonda tüm valerenga rakip ceza alanına gitmişti.

dk 87 defans oyuncusunun yanlışlıkla kendi kalesine attığı kafa topu ağlara gidecekken kaleci hamle yapıp topu direğe çarptırdı , direkten dönen topu f. holm tamamladı 2-2
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Evet paranoyaklaştık :)
Galatasaray Avrupada kime karşı oynarsa oynasın şansı vardı. O güveni vermişti. Şimdi 'Fenerlileşme' sendromu yaşıyoruz bence ve elemede başarısız olursak bu durum kronikleşebilir :) Çünkü 'Galatasaraya kim çıksa eler, Fenerse kimle oynarsa oynasın elenir' şeklinde bir klişe düşünce hakimdi uzun zamandır. Elenirsek en büyük kaybımız 'güven' konusunda olacaktır... Bu yüzden korkuyoruz.. :)
Ozan Ersoy wrote:
Nasil panik olduk ama.

Asil derdimiz yapilmayan transferler, yaslilar, gencler degil. Herkesin gizli korkusu bu takimin oyun anlayisi yani dik kafa Gerets.

Gecen seneki Gerets'ciler, az cektirmediniz bize. Hepiniz dizilin bakeyim, ceza verecek Ozan abiniz/kardesiniz size. :D:D

Ozan Ersoy
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Maci izleyen biri bir zamet Mlada Boleslav'in sahaya taktiksel yayilisini buraya gecebilirmi? Bu tur seyleri bulmak cok zor oluyor...
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ozan Ersoy wrote:
Mehmet Gorgen wrote:Çek takımından dm oynayan 26 numaralı abraham rakibine kafa attığından kırmızı kartla atıldı iyi haber.
:D Zidane ise yaradi desenize.

Arkadaslar bence fazla detaya iniyorsunuz. Sol kanat sag kanat, Hasan oynamazsa isimiz is vs vs...

Bu takim elenir. Fakat ancak 5'li orta, 2 DM, Lucescu taktigiyle bogusarak, tekmeye kafa uzatarak, Liverpool'a, Nantes'a Bulent Akin'la Suat Kaya'yla nasil oynamissak oyle oynayarak elenir. :shock:

Yoksa Ilic, necati-hakan, sagdan hasan bindirecek, Ergun falan, Tomas'mi sol bek oynasin (panik seziyorum burada ben) eyvah eyvah.. Butun mac karsi kaleyi ablukaya alirsin, 2 tane cakarlar ne oldugunu bile anlamazsin.

Nasil panik olduk ama.

Ozan Ersoy
Ortada SL'ne katilim parasi olan 5 milyon SFR(yanlis bilmiyorsam) durunca panik olusuyor ister istemez. :lol:

Gerets uzun sure kalsin da cift dm'le oynasin. :lol:
Last edited by Selcuk Samli on Wed Aug 02, 2006 11:42 pm, edited 1 time in total.
Konsantrasyon, concentration, concentracion

nefvakfi.org
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Maç bitti rakip mlada boleslav.
Formasında Skoda reklamı olan takım. :lol:
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mehmet Gorgen wrote:
Deniz Selman wrote:Maci izleyen biri bir zamet Mlada Boleslav'in sahaya taktiksel yayilisini buraya gecebilirmi? Bu tur seyleri bulmak cok zor oluyor...
yazdık ya. Bir baksana zahmet.. :lol:
Mehmetcigim,

Sonradan ilk sayfadaki o yazini editleyerek ekledin ya kadrolari filan, gozden kacmis olabilir. Editlemenin bazen oyle yan etkileri olabiliyor forumu sikca kontrol edenler gozden kacirabiliyor eklenenleri. Ozellilke de su "new post" iconlarini (Image, Image) filan kullanaraktan takibedilirse basliklar. Ben tasimis olayim orda yazilanlari bu sayfaya da:
Mehmet Gorgen wrote:
Deniz Selman wrote:yarin aksamki Valerenga-Mlada macini veren bir turk kanali varmi?...
maçı norveç kanalından canlı izliyorum yorumlarımı buraya aktarırım.Maç birazdan başlayacak.Stat b0ş sayılır.

Benim giibi motorlu uydusu olanlar aşağıdaki frekansdan maçı seyredebilirler.

Intelsat 10-02 & Thor 2/3 (1.0°W)

Frequency: 11517 - Pol: V - SR: 6111 - FEC: 3/4

maç kadroları:

Vålerenga
Arason - Storbæk, Wæhler, Johnsen - Jepsen, Gashi, Holm, Grindheim - Dos Santos, Flo, Fredheim Holm
Reserve
Bolthof, Skiri, Sørensen, Berre, Mathisen, Lange, Hovi

Mladá Boleslav

..........................Kucera

Seviniksy.......... Vit,...... Brezinsky..........Palat

..............Abraham..........................Matejovsky

Vaculik.(en iyi adamları)...................................Polatek

......................Pecka...........Kulic.

Reserve:
Miller, Sedlacek, Smerda, Riegel, Kyseka, Rolko, Holub

TV ilk maçın(3-1) gollerini verdi.Valeranga kalecisi maşallah kova gibi.Pecka denen adam ilk golü atmıştı.
Özgür
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Abraham'in kirmizi kart gormesi cok iyi oldu bizim icin. Bu sene sampiyon olan Slovan Liberec'ten gelmis. Kafa attigi icin 2 mac da ceza alabilir.

Resmi Site'den.
Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi 3. Öneleme Turu'ndaki Rakibi Mlada Boleslav

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi Öneleme 3. turundaki rakibi Mlada Boleslav oldu.

Şampiyonlar Ligi 2. Öneleme Turu 1. Maçı'nda kendi evinde Norveç temsilcisi Valeranga’yı 3-1 yenen Çek ekibi Mlada Boleslav, bu gece Oslo'da oynanan rövanş maçından 2-2'lik beraberlikle ayrılarak Galatasaray ile eşleşti.

Tarihinde ilk kez katıldığı bir Avrupa Kupası'nda 3. Tur'a yükselmeyi başaran Çek Cumhuriyeti'nin Mlada Boleslav takımı, maçın ilk yarısını da 1-0 önde kapattı.

Galatasaray'ın ilk karşılaşmasını Ali Sami Yen Stadı'nda oynayacağı Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu'nun ilk maçları 8/9 Ağustos 2006 tarihlerinde, rövanş maçları da 22/23 Ağustos 2006 tarihlerinde yapılacak.

MLADA BOLESLAV HAKKINDA
Geçtiğimiz yıl, kendi ligini Slovan Liberec’ın ardından 2. olarak tamamlayan Mlada Boleslav (30 maçta 16 galibiyet, 6 beraberlik ve 8 mağlubiyet aldı ve 50 gol atıp 36 gol yedi), ilk kez bir Avrupa Kupası’na katılıyor.

Şampiyonlar ligi 2. Ön eleme turunda rakibi Valeranga’yı 3-1 yenen Mlada Bloslav, büyük bir süprize imza attı. 26 Temmuz’da Mlada Boleslav’ın 5.000 kişi kapasiteli Mestsky Stadı’nda oynanan karşılaşmada, 7 dakikada Pecka, 10. dakikada Palat ve 18. dakikada Matejovsky’ın golleriyle karşılaşmayı 3-1 önde tamamlayarak rövanş maçına avantajlı çıkacak.

1902 yılında kurulan Mlada Boleslav’ın renkleri Mavi-Beyaz. Mlada Boleslav, deplasman maçlarına koyu mavi formayla çıkıyor. Takımın ana sponsorluğunu Skoda Otomobil Fabrikası yapıyor.

Çek Cumhuriyeti’nde lig yarın başlıyor. Mlada Boleslav, ilk maçını yarın evinde Sigma ile oynayacak. 6 Ağustos’da deplasmanda Slovacko ile oynayacak olan Mlada Boleslav, 13 Ağustos’da evinde Plzen, 20 Ağustos’da deplasmanda Jablonec ile oynayacak.

Teknik direktörlüğünü eski ünlü Çek milli futbolcu Dusan Uhrin’ın yaptığı Mladá Boleslav’ın kadrosundaki futbolculardan Kaptan Marek Kulic, daha once Avrupa takımlarında oynamıştı. 31 yaşındaki Kuliç, aynı zamanda takımın en golcü oyuncusu konumunda, geçen yıl Çek ligi’nde 11 golü var. Kulic’i 7 gollle Pecka izliyor.

1. lige 2004 yılında çıkmasına, ve ilk yılında küme düşmekten zor kurtulmasına rağmen geçen yıl ligde üstün bir performans gösteren Mlada Boleslav, kendi evinde en başarılı takım olmuştu. Sahasında oynadığı 15 maçta 30 gol atıp 13 gol yiyen takım, 11 galibiyet, 2 beraberlik ve 2 mağlubiyet almıştı.

Mlada Boleslav, bu yıl Çek Cumhuriyeti’nin güçlü takımlarından Sparta Prag’ın 25 yaşındaki sol kanat oyuncusu Tomas Polacek’i ve geçtiğimiz sezonun Çek şampiyonu Slovan Liberec'in orta saha oyuncusu Martin Abraham'ı transfer etti.

Mlada Boleslav, bu yaz oynadığı son 2 hazırlık maçında şu sonuçları aldı:

Graz AK: 3 - FK Mladá Boleslav: 2
FK Mladá Boleslav: 0 – FC Stade Rennes: 0
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

:D :D

Gormemisim...cok tesekkurler, ellerinize saglik. Su an bu forum Mlada Boleslav hakkinda Turk spor basininin %99'unun iki mac oynandiktan SONRA bile biliceklerininden daha fazlasini biliyor..."tecrubesiz takim, rahat eleriz" yazacaklar, mactan sonra "o uzun boylu oyuncu neydo adi..." diye yorum yapacaklar. Ama bunlar eski konular, konusmanin pek anlami yok.

Mlada Boleslav, Skoda arabalarinin fabrikasi olan kentmis, Prag'dan bir saat'den az kuzeyde. (Bunuda yazan olduyse ozur diliyorum, tam tatil tembelligim tutmus demektir...)

Neyse seri basi olduk diye seviniyorduk ama artik rakip belli, hic bir sekilde kucumsemeden hazirlanip eleriz insallah...eger bu turu gecemezsek tarihimizde ilk defa CL on elemesinde elenmis oluruz. (CL'ye sadece 8 takim katilirken bile Man Utd'i eleyip katilmistik.) Boylece Gerets'in Avrupa karnesi inanilmaz kotu olur, bakilmayacak kadar kotu hatta...

Bu ara ben baya iyi ayarladim, Ankaraspor, Mlada Boleslav, ve Kayseri maclarinda tribundeyim. Ne mutlu bana.

Deniz
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Adamlar 10 ki$i kaldiklarinda bile gol yazdiklarina gore ASY'de epey azap cekilecek demektir. Iyi analiz ederlerde bu i$i kendilerinin aleyhine ASY'de bitirtirtmezler in$allah . En az 2-0 gibi net bir galibiyet lazim gibi gozukuyor. Ama bunu yapacagiz derken Ozan'in dedigi gibi iki tane cakarlarsa ben 0-0 fittim. Orada onlar asilacak cunku. 1-0 pek sevmiyorum cunku genelde bizimkiler yalaklaniyorlar 1-0 ile yabanci sahaya gidince.

Deniz'in keyfine limon sikmak istemezdim ama ke$ke ilk maci orada oynasalardi. Tromso'ye elenenler yine bu adamlardi o yuzden yan basmamak lazim. Acaba Valerenga BJK'a yaptigi azizligi bunlara da yapar mi diyecektim ama herkez BJK olamaz ki.
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Aug 03, 2006 9:00 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Ilk maci disarda oynamak banada eskide avantaj gibi gelirdi ama beni en yakin zamanlarda uzen sonuclara bakinca...

Letonya-Turkiye 1-0, 2-2.
Tromso-Galatasaray 1-0, 1-1.
Isvicre-Turkiye 2-0, 2-4,

hepsinde kura cekilince "ah ne guzel hem rakip zayif hem ikinci mac icerde" demistik.

Ikinci macin disarda olmasi belki daha ciddi bir sekilde hazirlanmamizi saglar. Tromso'ya yeni yenilmis bir takimin hic bir takimi kucumsume hakki tabiiki yoktur zaten. Sonucta daha iyisek bu heriflerden mac nerde olursa olsun cikip gostermeliyiz. Bu ara Leeds yarifinalinde ikinci mac disardaydi...

Deniz
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mustafa Denizli zamaninda oynanan Banik Ostrava maclarinin da ilki icerdeydi. Ve 0-1 yenilmistik. Ayni Boleslav ayarinda bir takimdi. Bir turlu defansi asamadik, ustune bir de gol yedik.

Ikinci macin baslarinda bir gol daha yiyince umudumu kesmistim. Ama nasil olduysa oldu, once Kosecki'nin penalti golu, sonra da Yusuf Altintas'in bir sutuyla one gectik.

Bir sonraki turda rakip Werder Bremen'di sanirim. Bu sefer ilk mac deplasmandaydi 1-0 onde gotururken son 15 dakika panik yaptik 2-1 yenildik. Ikinci macta felaket kar yagiyordu hatirlarsaniz. O macin da son 3 dakikasinda kaleye bir metre mesafede top yere saplandi, Rotariu vuramamisti. Mac 0-0 bitti elendik. O sirada Inonu'de kar yagmiyordu, mac oraya alinsaydi belki gecmistik turu.

Yani ilk macin nerede oldugu pek onemli degil, onemli olan rakip takimi taniyip analiz etmek, ciddiye almak. Umarim Gerets bunun ne kadar onemli oldugunu biliyordur.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Tolga Girici wrote:En azindan Bulent Under'in gidip seyrettigini umuyorum. Aksi halde bu cok buyuk bir hata olur. Elenirsek en buyuk sebebi bu olur.
Gecen sene Bulent Under'in ismi+resmi resmi sitedeki teknik/idari kadro sayfasinda vardi degil mi, ben mi yanlis hatirliyorum? Ben onun "danisman" pozisyonunu unuttum diyecektim ama, gecen sene vardiysa, ve bu sene yok olduguna gore, tek "unutan" ben degilim demek ki, ayrildi/cikarildi mi bir sekilde bir zaman??
Evet Ozgur, Bulent Under hakkaten birakmis, Gerets'le anlasamamislar. Paylasamadiklari nedir, onu da bir bilsek..
Ünder bıraktı (Pasfotomac)

GEÇTİĞİMİZ sezon başında teknik danışmanlık görevine getirilen Bülent Ünder, Galatasaray'dan ayrıldı. Belçikalı teknik adam ile yıldızı başırmayan Ünder, bu şartlarda artık çalışamayacağını bildirdi.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Tolga Girici wrote:Resmi Site'den.
...
Sevgili Tolga,

Resmi site, bu senin alinti yaptigindan sonra, sayfadaki bazi tarihsel tutarsizliklari gidermis, ama hala eksiklikler/yanlisliklar var...

:arrow: Senin alinti yaptigin zaman, yazinin ilk kismi bugun, ikinci kismi 28 Temmuz'da yazilmismis herhalde. Orda "yarin" diye bahsi gecen mac oynandi, ve MBoleslav, kendi evinde, Sigma Olomouc'u 2-1 yendi. (Link 1 - Link 2) Mac kadrosu:
Mladá Boleslav: P. Kučera, F. Ševinsky, M. Brezinsky, J. Vít, M. Palát, L. Vaculík (46. J. Kysela), M. Matějovsky, M. Abrahám, T. Poláček (68. R. Holub), M. Kulič (84. M. Ordoš), L. Pecka
Goller: Holub, Brezinsky
:arrow: "3. Tur'a yükselmeyi basaran" ifadesine de takildim ister istemez. Bir sonraki paragrafta "Sampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu" da denmisken. Bir nevi onlar da biz de "-1". turdayiz sayilir! :)
:arrow: Ama evet adamlarin ilk Avrupa macerasi: UEFA.com sayfalarindaki mac ozeti tablosundan gorulecegi uzere, bizimle 3. ve 4. Avrupa maclarini yapmis olacaklar.
:arrow: O sayfada Cekce resmi sitelerinin adresi de var. Ingilizce olan icin, bizim resmi site sayfasinda da verilen, baska bir domain adi kullanmislar: fkmb.info
:arrow: UEFA.com'dan bugunki mac raporu: Durumu 1-1'e getiren golu direk Ševinsky kendi kalesine atti gibi yazmislar orda. 2. golu de nerdeyse kendileri attiklarina gore, bizim formsuz forvete de yardimci olurlar insallah! :D
:arrow: Poláček'i daha 12 gun once almislar.
:arrow: Bu da tum takimlarinin bir resmi, buyukce (900x600) diye, sadece linkini gecmis olayim.
:arrow: Resmi sitede bahsedilenlerle birlikte hazirlik (ve Lig) maclari (Tarihler resmi sitelerine gecis tarihleri, mactan daha sonra olabilir):
:arrow: "Ana" sponsor'un kim olduguna da %100 emin olamadim ben! :) "Skoda" icin "General" (genel), "Cedok" (Cek seyahat acentasi - expedia filan gibi) icin "main" ("ana") sponsor ifadesini kullanmislar.
:arrow: Slovak olan Brezinsky disinda, tum kadro Ceklerden olusuyormus. Yabancilari yok yani baska.
:arrow: 5,000 kisilik stad ne derece etki yapar bilmiyorum ama, benim bir kac eski tecrubem, bu eski dogu bloku seyircilerinin hakemi etkileyip, lehlerine cok ucuza faul caldirmak, kart cikarttirmak konusunda etkili olduklari yonde. Umarim, ordaki macimiza dirayetli bir hakem atanir.
Özgür
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Valerenga'nın 1. golünde lange kafa vurduğunda top rakibe çarptığı için kaleci abandone olup olup topu seyretmek zorunda kaldı.

Skoda'nın ana sponsor olması lazım. En azından formalarında Skoda reklamı var.

Rakip bizi çok zorlayacak.Defansları ve kalecileri çok iyi. Tur atlamak hakikaten zor olacak.

Demedi demeyin. :lol:
Post Reply