Transfer Gundemi (Yaz 2006) - 3

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Benimde aklıma geliyor. Fos çıkarsa, kelimelerle oynama sanaatında hayli uzmanlaşmış olan medyamız bu kelimeyi manşetlerinde mutlaka kullanacaktır.
Tolga Girici wrote: superspor.com'da yaziyor, Sabah kaynakli haber. Carrusca, 2 milyon DOLAR bonservis (Devamli Kapuska aklima geliyor bu arada, futbolcuya isinmama engel oluyor :)).
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Tolga Girici wrote:Vogel 4.5 milyon EURO bonservis, biz 3'e kadar cikmisiz, masallah. Ulker verecek herhalde parayi.
Ozan'im, Ze'ye bir bonservis bicmistin, bu elemana da sicak yaklasiyorsun, buna kac para deger biciyorsun bakalim? :) Italya'dan geliyor olmayacak mi bu adam gelirse? Ora sali pazari modunda degil miydi yahu? Bu ucuzlamis hali mi yani elemanin?
Özgür
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Tolga Girici wrote:Vogel 4.5 milyon EURO bonservis, biz 3'e kadar cikmisiz, masallah. Ulker verecek herhalde parayi.
Ozan'im, Ze'ye bir bonservis bicmistin, bu elemana da sicak yaklasiyorsun, buna kac para deger biciyorsun bakalim? :) Italya'dan geliyor olmayacak mi bu adam gelirse? Ora sali pazari modunda degil miydi yahu? Bu ucuzlamis hali mi yani elemanin?
Ze icin "3 milyon dolar fazla para" demis. Bu durumda Vogel icin epey kazik bir miktar oluyor. Ben pek seyretmedim, ama istikrarli bir adam deniyor. Ama 3 milyondan fazla kesinlikle verilmemeli.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Serdar Tatlı hakemliği bırakmış!

'New Post' işaretini görüp heyecanla konuyu açan olduysa özür dilerim, nereye yazacağımı bilemedim :D
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Tolga Girici wrote:
Ozgur Huseyinoglu wrote:
Ze icin "3 milyon dolar fazla para" demis. Bu durumda Vogel icin epey kazik bir miktar oluyor. Ben pek seyretmedim, ama istikrarli bir adam deniyor. Ama 3 milyondan fazla kesinlikle verilmemeli.
Gerci, pardon ben de yanlis ifade kullanmisim, "Ze'ye bir bonservis bicmistin" deyip. Ze serbest oyuncu durumundaydi, sadece kendi yillik ucreti icin degerlendirme yapiyordu Ozan. Bu Vogel icin, bonservisten ote, bir de yillik ucreti soz konusu olacak, isin orasina senin kaynak hic girmemis bile Tolgacigim, var mi baska yerlerde telaffuz edilen bir rakam?...

Hakan'in ve de bucurlerin olayli gidisinden, Inter'e zaten hepten kil oluyorum. Kily'nin alinmasi soylentileri zamaninda filan, tutup da memleketin dovizinin o adamlara gidecek olmasi tuylerimi kaldiriyordu ayaga... ama, Milan'in da cok aman aman farki yok yani, dunyanin en zengin kluplerini zengin eden Chelsea filan olsun yahu, bize nooluyor?! :)
Özgür
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ozgur Huseyinoglu wrote: Gerci, pardon ben de yanlis ifade kullanmisim, "Ze'ye bir bonservis bicmistin" deyip. Ze serbest oyuncu durumundaydi, sadece kendi yillik ucreti icin degerlendirme yapiyordu Ozan. Bu Vogel icin, bonservisten ote, bir de yillik ucreti soz konusu olacak, isin orasina senin kaynak hic girmemis bile Tolgacigim, var mi baska yerlerde telaffuz edilen bir rakam?...
Evet arkadaslar Ze serbestti. 3 milyon Euro yillik ucret cok para demistim. Net o parayi alan inanin cok az oyuncu var Avrupa'da. Vogel'in bonservisinden bahsediyorlar. Milan'dan oyuncu aliyorsun, yani bonservis veriyorsun ve yasi da cok fazla degil. 3-4 milyondan asagi acmazlar. Sasirmam. Maasi ne kadarmis onu da ogrenelim tabi.. Bu kadar bonservisi Real 30 yasindaki Gravesen istiyordu. 3-4 milyon da yillik maasi var adamin.

Ozan Ersoy
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Tolga Girici wrote: Ze icin "3 milyon dolar fazla para" demis. Bu durumda Vogel icin epey kazik bir miktar oluyor. Ben pek seyretmedim, ama istikrarli bir adam deniyor. Ama 3 milyondan fazla kesinlikle verilmemeli.
Gerci, pardon ben de yanlis ifade kullanmisim, "Ze'ye bir bonservis bicmistin" deyip. Ze serbest oyuncu durumundaydi, sadece kendi yillik ucreti icin degerlendirme yapiyordu Ozan. Bu Vogel icin, bonservisten ote, bir de yillik ucreti soz konusu olacak, isin orasina senin kaynak hic girmemis bile Tolgacigim, var mi baska yerlerde telaffuz edilen bir rakam?...
Yillik ucreti yaklasik bir sene sonra zar zor alacagi icin su anda cok onemli vermemisler, kaynak bulamadim. Hele bir gelsin de ondan sonra konusuruz ayrintilari :) Ulker reklamlarina cikar, sonra bakarsin Yabanci Damat turu bir dizi ayarlariz, oyunculuk falan yapar oradan gecinir. :)
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Carrusca'nin ucreti hakkinda daha ayrintili bilgi:
Carrusca geliyor

Sarı-Kırmızılı yöneticiler, yabancı transferleri 30 Temmuz’da Beşiktaş’la oynayacakları Süper Kupa finaline yetiştirmek için yoğun çaba harcarken, Carrusca’nın transferi Arjantin basınında da geniş yer buldu. Diariohoy Gazetesi, Galatasaray’ın Arjantin’li oyuncu Carrusca ile anlaşmaya vardığını ve sözleşmenin 1-2 gün içinde İstanbul’da imzalanacağını yazdı. Habere göre, Galatasaray, Arjantin’in Estudientes kulübünde top oynayan Chelo lakablı Marcelo Carrusca için 1 milyon 800 bin dolar bonservis ödedi. Ayrıca Carrusca ile 1 yılı opsiyonlu 3 yıllık anlaşma yapılarak Galatasaray’ın bu oyuncuya yıllık 1 milyon dolar olmak üzere 3 yılda toplam 3 milyon dolar ödemesi karara bağlandı. Bu arada Milan’ın İsviçreli ön liberosu Johann Vogel’in transferinde de büyük aşama kaydedildi. Milan Teknik Direktörü Angelotti’nin kadrosunda düşünmediği Vogel’le her an sözleşme imzalanabileceği ifade edildi.
Aslinda Vogel'i kiralik getirebilseler iyi olurdu.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Görkem KIRGIZ wrote:
Tolga Girici wrote:Devamli Kapuska aklima geliyor bu arada, futbolcuya isinmama engel oluyor :)
Tolga abi, benim de aklıma devamlı "kuru sıkı" geliyor.Sanki daha isminden bir şey olmayacağı belli gibi hissediyorum, moralim bozuluyor :)
Benim de aklima La Coocaracha geliyor. Meshur anonim latin halk sarkisi. Ne demek hic soylemeyeyim. Bizim bu yeni topcunun lakabi Chelo imis. O da demektir meshur Iran kebabi. Chelo kebab.

Bir de Joojeh kebab vardir ki bu Iran'lilarin meshur, iyi yapanini bulursaniz inanilmaz olur.

Kapuskanin neyi varmis kardeslerim? :) Her derde deva, cok faydali bir yemektir. Bizim Kerem hic sevmez.

Ozan Ersoy
Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

Carrusca Solak ama bunu belirgin olarak bir tek duran top atarken görebileceksiniz...Mevki olarak sol açık oynuyor ama kanattan sıfıra inmesini beklemiyorum hasan gibi diagonal oynayan bir adam ve şutları çok iyi...Frikikleri Hasan Şaş gelip elinden almazsa o atacak...Ergün gibi sağ ayağıyla hiçbirşey yapamayan bir adam değil dediğim gibi sadece frikik ve penaltılarda solak oldugunu anlarsınız 2 ayak da aynı derece kullanılıyor...Konuştuklarından anladığım kadarıyla onun amacı da avrupada kendini göstererek meşhur olmak...İyi bir ara kulüp seçmiş kendine...

Önlibero olarak ilk tercihim Gago sonra Somoza sonra Vogel hepsi aynı benim için Batista gelse de olur....
Image
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Sol ayaklilara penalti attirilmaz

Hasan dahil :)

Du bakalim adam nasil cikacak

daha oncesi gelecek mi ?

karisi felan varsa kotu

gerci guney amerikaliarin esleri burda iyi duruyor (Mondragon Cordoba yengeler bayag bi sebat emisti)

bekleyelim gorelim

formayi opmeden asla inanmam :)
TRUST GALATASARAY
MGC
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Carrusca genc , yetenekli ama 1 mac iyi, 3-4 mac ortalarda olmayan
bir oyuncuymus. Arjantin Ümit Milli iyi bir referans.Arjantinliler Brezilyalılara göre daha az atletik ve yetenekli, fakat daha disiplinli ve takım oyuncusu oluyorlar genelde. Cok cizgi oyuncusu gibi degilde, daha teknik iceriye giren cinstenmis. Olumlu bir transfer ama once onlibero halledilseydi daha iyi olurdu. YAsı iyi, oynanacak bir kumar yeterki parasi ödensin ve kacmasin.
Vogelin hamle cabuklugunu begenmedigimden , Gago veya Somoza daha iyi olur.

Okan Buruk sacmaligi ise inanilmaz. Klupte bir takim seyler dondu o konuda.
Hicbir GS oyuncusu icin istemem ama ASY'de yuhalayip disari diye bagirirlarsa sevinirim. Yonetimin gosteremedigi dirayeti , seyirci gostermeli.
NO ADNANS, NO CRY !!
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

PAF takımına Hollanda kampını cok gor, ama sonra git Gago ya para say. Sag bek Ugur Akdemir ve sol acık Volkan nın kampa neden goturulmedigini hala anlamıs degilim.

Cafercan Rize den dondukten sonra bes altı macını Florya da izledim. Vucudunu daha cok kullanmaga, daha cok ikili mucadele de kora kor girmege baslamıstı. Morali yerine geldi. Sampiyonluk kutlamasındaki halini ve sevincini gozunuz onune getirin. Sonra ne oldu yeni sezonda kendini bir baska diyara atılmıs buldu. O moral ile cıktıgı Uluslararası turnuvada kendinden bekleneni veremedi.

2005 - 2006 sezon sonu Selcuk Samlı nın basının etini yemistim aman kombine bilet alma diye. Kombineye verecegin parayı PAF takımını izlemek icin harca, begendigin oyuncuya bir I Pod al, dizustu hediye et, ceyrek altın ver.

PAF takımı oyuncularımızın hemen hepsi bize yar olmak icin calısıyor cabalıyor. Gel gor ki transfer politikamız sayesinde elleri havada kalıyor. Bu oyunculara yapılan haksızlıga aklım ermiyor.

Ne Carrusca ne Gago beni zerre kadar ilgilendiriyor, heyecanlandırıyor.

Arda yı koy sag acıga ve israr et, ASY i ayaga kaldırmaz ise ben esegim! Ugur Ucar/Ugur Akdemir bu takımda sırıtmaz. Hata yapacaklar, hatalarından goller de yiyecegiz. Ama adım gibi eminim, hicbiri sırıtmaz. PAF taki Volkan nın ofansı iyi, defans eksikti. O da 2005-2006 ikinci devrede toparladı. Cafercan/Volkan bu sene mutlaka denenmeli idi.

Gectigimiz sene Arjantin ve Brezilya nın finali oynadıgı Dunya Kupası mucadelesinde Brezilya dan Rafinha, Arjantin den Gago ve Messi en goze batan oyunculardı. Rafinha 5 milyon Euro uzeri bir ucret ile Schalke 04 egitti. Messi yi zaten cumle alem takip ediyor. Gago icin Boca kapıyı en azından 5 Milyon Euro dan acar. Ben Boca da yonetici olsam, kendi PAF takımına bu kadar ınanmayan bir klup ile gorusme yapmamasını onerirdim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Carrusca yarın geliyor

Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, Çek futbolcu Marek Heinz ile yollarını ayırdıklarını söyledi.
Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yapılan akşam antrenmanı sırasında basın mensuplarıyla sohbet eden Sezgin, Çek futbolcuyla görüştüklerini kaydederek, ''Kendisini takımda düşünmediğimizi açıkça söyledik ve kulüp bulmasını istedik. Hem biz, hem kendisi kulüp bulmak için çalışıyoruz'' dedi.
Marek Heinz, takımın akşam yaptığı antrenmanda yer almadı.

CARRUSCA GELİYOR
Sarı-kırmızılılarda, Adnan Sezgin'in Arjantin'de yaptığı transfer çalışmaları meyve vermeye başlarken, Sezgin, Carrusca'nın yarın İstanbul'a geleceği imasında bulundu.
Basın mensuplarının ısrarlı soruları üzerine, bu futbolcuyla programın yarın sabah netleşeceğini dile getiren Sezgin, ''(Carrussca yarın geliyor) diye yazabilirsiniz'' dedi.
Adnan Sezgin, Galatasaray'ın ön libero için düşündüğü Arjantinli Somoza ve İsviçreli Vogel ile görüşmelerin ise sürdüğünü söyledi.
MİLLİYET

Gelsin! Başımızın üstünde yeri var. Kendini ispat etmek zorunda olduğunun bilincindedir umarım.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Heinz kadroda dusunulmedigine gore, Isvicreli ile diger Arjantinli yi biraz tanıyalım. Somoza nın yaz basında Liverpool a gidecegi haberi cımıs. Takiben Liverpool forumlarında hem telas hem saskınlık belirtilen bir cok post var. Somoza yı en detaylı anlatan post lardan biri:

"he is a 26-year-old defensive midfielder who has always played for Velez and has been outstanding this season and the past one, he is a very good player, but he is a typical "Velez Sarsfield" player, and by this I mean that this team has a special youth system, in which not only good players are brought up, but also they are taught to play in this team with its identity and style, which sometimes makes it hard, for defensive players esp., to for the players to adapt to other clubs and styles

still he is a good player, not good enough for a team like Liverpool considering the quality of the other midfielders and the level of the game

he usually sits back and doesn't go forward often, he's got a vicious shot from long distance which is very good, he's quite tall and strong and covers up very well just like he can put pressure and be an obstacle on the rival's start of attack, average on distribution though, many of these concepts are not natural of his, it's the team style and the coach's doing, like I've said
he's the second best defensive midfielder in our league, second to Gago, but completely different styles."
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Post Reply