Yeni Formalar!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İşte yeni formalar. Yani öyle diyorlar... :)

Image
Image
Image
Image
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Formalarda hic bir cazibe yok. Hasan'in dedigi gibi renkler yine eskiye donmus. Cocuk oyuncagina cevirdiler olayi, inanilacak gibi birsey degil.
Tan Erten
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Teknolojik forma!

Galatasaraylı futbolcuların yeni sezonda giyeceği formalar medyaya tanıtıldı. Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yapılan tanıtımda, Sarı-Kırmızılı futbolcular yeni sezonda giyecekleri, beyaz, çubuklu, koyu gri ve parçalı formaların tanıtımını yaptılar. Tanıtımda bir konuşma yapan kulüp yönetim kurulu üyesi Fatih Gökşen, formaları hazırlayan Adidas firmasının kendilerine geçtiğimiz sezon uğurlu geldiğini ifade ederek, “Bu sezon da inşallah Türkiye Ligi ve Şampiyonlar Ligi’nde bu başarımızı devam ettiririz. Allah yardımcımız olsun” dedi. Galatasaray’ın formalarında, performans artıran kumaş teknolojisi kullanıldı. ORMANDA ÇALIŞTILAR

ADİDAS, Galatasaray formalarında ClimaCool teknolojisini kullandı. İnsan vücut haritası üzerinde çalışılarak ve spor sırasında en çok ısınan bölgeler tespit edilerek geliştirilen ClimaCool teknolojisi, nem yönetimi ve havalandırma sağlıyor. Fonksiyonel ve nefes alabilir kumaş, futbolcuların maç sırasında vücut ısısını ideal seviyede tutarak, performanslarını artırmalarına yardımcı oluyor. Bu arada Galatasaray, yeni sezon hazırlıklarını ormanda yaptığı kros çalışması ile sürdürdü. Çalışmaya Song ile Mondragon da katıldı.

Yasin YILDIRIM
AKŞAM

Teknolojinizi yiyeyim :)

Bu formalar altında, Sabriden isabetli ortalar Hakandan süper şutlar gelebilir, ee bu forma yüzünden beklentilerimiz arttı artık, Avrupada başarı meselesinide daha ciddi düşünüyoruz artıkın :lol:
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Tasarimi kim yapti acaba? Turgay Kiran mi? ;) Bu bir bakima kulubun
nasil yönetildigini gösteriyor...
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

renkler bencede ayni...gunes'de cekilen resimlerde (ve maclarda TV'de) renkler nasilsa simdi de oyle gozukuyor. Sonucta pek degisiklik yok formalarda...iki ayri sari-kirmizi forma olmasi ilginc. Boyle bir sezon hatirlamiyorum ben, 100. yil umbro/adidas olayini saymiyorum tabii.

Tek merak ettigim konu--numaralarin ve isimlerin yazilis seklinin kesin dunya kupasinda Fransa/Ispanya/Arjantin/Japonya/Almanya/Trinidad altilisinin formalarinda olan yuvarlak cizgili olmasini bekliyordum. Acaba resimdeki numaralar gerceklerimi yoksa gosteris icin gecen senekileri koymus olabilirlermi?...
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

adamlar ne yapsa taraftara yaranamiyor. yillardir parcali diye yirtindik. gecen sene parcaliya donuldu. bu sene de parcalida israr etti yonetim, ki bence cok dogru bir karar. bu sefer de "gecen senekinden bunun ne farki var?" deniliyor. en nihayetinde parcali forma iste, yarisi sari, yarisi kirmizi. ne gibi bir degisiklik bekleniyordu ki? anlayamiyorum bir turlu. en azindan bu seneki parcalinin siyahi yok denecek kadar az.

beyaz formada dikkatimi ceken bisey var. yanlis gormediysem yakasiz forma degil, polo yakasi var. (gs store'un web sayfasindaki resimde belli oluyor.) ayni sey gri forma icin de gecerli galiba.

tek dilegim, bu yil formalarin uzun kollu versiyonlarini da satisa sunmalari. ozellikle parcalida bunu yapabilmeyi basarirlarsa cok sevinecegim.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Fatih Mutlu wrote:adamlar ne yapsa taraftara yaranamiyor. yillardir parcali diye yirtindik. gecen sene parcaliya donuldu. bu sene de parcalida israr etti yonetim, ki bence cok dogru bir karar. bu sefer de "gecen senekinden bunun ne farki var?" deniliyor. en nihayetinde parcali forma iste, yarisi sari, yarisi kirmizi. ne gibi bir degisiklik bekleniyordu ki? anlayamiyorum bir turlu. en azindan bu seneki parcalinin siyahi yok denecek kadar az.
Fatih Hocam,

Burda itiraz edilen konu, "gecen senekinden bunun ne farki var?" degildi benim anladigim kadariyla, orda bir yanlis anlasma olmusa benzer. Asil dert, sari-kirmizi'nin daha parlak tonlarindan, pastel tonlarina gecilmisken, bu resmi site resimlerinden gorundugu kadariyla, tekrardan parlak tonlara gecilmis olabilecegine olan tutarsizlik isyaniydi. Deniz ve Gorkem aciklayip onaylamislar ama gecilmedigini.

Ama burda ilk etapta sikayet edenleri de suclayamiyorum, cunki ilk gorunen renklerle (GS-Store urun resmi: (*)), gecen seneki forma (**) veya resmi site tonlarinin (***) pek birbiriyle ilgisi yok gibi gorunuyordu.

Hoscakalin,

(**)
Image

(***)
Image
Image
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Görkem KIRGIZ wrote:bugün bir spor mağazasında yeni çubuklu formayı gördüm. formayı hiç beğenmedim ancak, renklerin aynı olduğuna dair garanti verebilirim :)
Yani gecen seneyle ayni renkler (visne kirmizi ve koyu sari) mi kullanilmis yine? Eger oyleyse, en azindan renklerde degisiklik yapilmasi sacmaligi yapilmamis olur.

Formalarin begenilmeme sebebi benim acimdan su: Bir kere parcali forma Galatasaray'in klasik formasi olarak her sene olmak zorunda. Bu konuda mesele yok. Buna ek olarak da iki tane forma yapilir, takima ve seyirciye secenek sunulmasi acisindan. Gecen sene kullanilan duz kirmizi ve siyah formalar gercekten guzeldi. Satis rakamlarinin da iyi oldugunu tahmin ediyorum, ozellikle siyahi bir cok kiside (daha cok universite ogrencisi genclerde) gordum bu sene. Kirmizi zaten Galatasaray'in iki renginden biri, siyah da ucuncu renk diyorlar.

Ancak yine bir gri forma yapilmis. Terim'in muthis tasarimci zeka ve engin begenisi sayesinde bu renk hic alakasiz bir sekilde formalarimizda yer gostermeye baslamisti. Gri renginin Galatasaray'la uzaktan yakindan bir ilgisi yoktur. Elinde sari ve kirmizi (bir de siyah) gibi iki canli ve guzel rengi olan bir kulubun neden bu imkani kullanmadigini anlayamiyorum.
Gecen sene duz kirmizi yapilmisti, bu sefer de duz sari yapilabilirdi, akillarina hic enteresan bir tasarim gelmiyorsa.
Tan Erten
Post Reply