Transfer Gundemi (Yaz 2006) - 2

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cimbom Maniche ile anlaştı

Adnan Sezgin, yedek kaldığı için Chelsea'den ayrılmak isteyen Portekizli oyuncuyla ön protokol yaptı. Bonservisini almak için çalışmalar sürüyor.
SABAH

Maniche geliyor

Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, Almanya'da bir araya geldiği Chelsea'li tecrübeli futbolcunun menajeri ile tüm şartlarda anlaştı ve ön protokol yaptı.
FOTOMAÇ

Cehaletimi hoşgörün, DK maçlarında yedekten girerken tombiş yüzüne dikkat ettim, onun haricinde bir bilgim yok. Ama yinede fena transfer gibi görünmüyor. İnanmak istiyorum sayın seyirciler, ağlamak istiyorum ağlamak :lol:
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Zokora Tottenham ile sözleşme imzalamış.

Ze Roberto'da Bordo ile anlaşmak üzereyemiş..

Polak Türkiye'ye futbol yaşantısını sürdürmeyi düşünmediğini söylemiş.

Gravesen'e başta M.united olmak üzere önemli ingiliz takımlarından teklif varmış.

Bize sadece Tji-kuzu ve bok-a kaldı. :lol:

Üstelik euro nerdeyse 3 milyon'a vuracak.Böyle dalgalı kurda transfer yapılır mı be arkadaşlar.

Dalgalar biraz dinsin. :lol:
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Canaydın: Gravesen konusunda sıkıntı yok

Galatasaray'ın gündemindeki Thomas Gravesen (sağda), Real Madrid'de
BURSA - Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, "Thomas Gravesen'de herhangi bir pürüz yok" dedi. Danimarkalı oyuncuyla görüşmelerinin sürdüğünü ifade eden Canaydın, "Birçok oyuncuyla temasımız var. Dünya Kupası'nın bitmesi, her şeyi çözümleyecek. İnşallah güzel transferler yapacağız" diye konuştu. Başkan Özhan Canaydın, Boğaziçi Köprüsü'ne astıkları Galatasaray bayrağının her defasında Fenerbahçeli taraftarlar tarafından yakılarak veya kesilerek indirilmesiyle ilgili olarak da, "Bayrak krizi geçici bir olaydı. Umarım bir daha olmaz" dedi.
Sarı-Kırmızılıların şampiyonluk kutlamaları yurdun çeşitli kentlerinde sürüyor. Son olarak Antalya Galatasaraylılar Derneği, Sarı-Kırmızılı takımın şampiyonluğunu kutladı. Kutlamaya katılan Kulüp Genel Sekreteri Cengiz Özyalçın, Galatasaray'ın Türkiye'nin en büyük kulübü olduğunu söyleyerek, "Galatasaray ismi artık ülke sınırlarını aşmış bir dünya markasıdır" dedi. (RADİKAL Spor Servisi)
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Gerets'in son aşkı (milliyet)

Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets'in isteği üzerine Hertha Berlin'den Gilberto Silva için girişimlere başlandı. Brezilyalı, halen Dünya Kupası'nda milli takımında yer alıyor

ERHAN TELLİ haberi: (arkadaşım haberi yapmadan önce gilberto silva'nın hangi takımda olduğunu bir öğren de ondan sonra yalan haberini yap. Haberde ismi geçen g. silva arsenal'de oynuyor. H.berlinde oynayan oyuncu ise sadece Gilberto ve sol kanatta oynuyor)

Galatasaray Yönetimi, haftalardır gündemi meşgul eden yabancı oyuncu adaylarıyla transfer görüşmelerini büyük bir gizlilik içinde sürdürürken, Teknik Direktör Eric Gerets'in listesindeki son isim de ortaya çıktı.
Sezon sonunda Başkan Özhan Canaydın ile yaptığı görüşmede, ihtiyaç duyduğu ön libero bölgesi için Danimarkalı yıldız Gravesen'i isteyen Belçikalı çalıştırıcı, alternatif olarak ise Çek oyuncu Jan Polak'ın ismini vermişti. Bu transferler için temaslarını sürdüren sarı- kırmızılılar'ın, Gerets'in isteği üzerine Brezilyalı Gilberto Silva'ya teklif götürdükleri öğrenildi.
Almanya'nın Hertha Berlin kulübünde top koşturan ve Brezilya Milli Takımı'nın da formasını giyen Silva için ilk girişimler gerçekleşti.
Geçen hafta Almanya'ya giderek Çek yıldız Polak ve İranlı Javad için temaslarını sürdüren Futbol AŞ. Genel Müdürü Adnan Sezgin'in, Gilberto Silva için de girişimde bulunduğu belirtildi.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yabancı oyuncu sayısı artmıyor sisteme İngiliz kriteri geliyor

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, yabancı futbolcu sayısını artırmayı düşünmediklerini ve ligin altı yabancıyla devam edeceğini söyledi.

Önceki görev döneminde bu sayıyı önce beş, ardından dörde düşürmek için karar aldıklarını; ancak bir sonraki dönemde uygulanmadığını belirten Ulusoy, altı yabancıya da kriter getirmek için çalıştıklarını belirterek, “İngiltere'deki gibi kriter getirmek amacındayız. Yapabilirsek, bunu hayata geçirmek için uğraşacağız.” dedi.

İsviçre maçı sonrasında yaşanan olaylar konusunda da açıklamalarda bulunan Haluk Ulusoy, FIFA'nın Türkiye'yi yakın takibe aldığını söyledi. FIFA Tahkim Kurulu'nun kararları için CAS'a gitmeyeceklerini de açıklayan Başkan Ulusoy, “Biz bir futbol ailesiyiz. Sorunu kendi aramızda çözmeliyiz. Zaten ceza indirimi de bu şekilde gerçekleşti. Futbol olduğu sürece FIFA ile ilişkilerimiz iyi olmak zorunda.” dedi. Daha önce tüm dünyanın Türkiye ile maç yapmak istediğini; ancak Almanya'da yapılan hazırlık maçlarının bir bölümünü başka yerlerde oynama taleplerinin dahi kabul edilmediğini belirten Ulusoy, “Atacağımız bütün adımlarda daha dikkatli olmalıyız. Dünya bizi yakın takibe aldı. Her türlü hareketimiz takip ediliyor. Bunun farkındayız. Sorunun çözümü için herkese büyük görevler düşüyor.” açıklamasında bulundu. Ayrıca, Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu, ‘Şike Tahkim Komisyonu' oluşturmaya karar verdi. Hukuk Kurulu'nun belirleyeceği isimler yönetime sunulacak ve onay alınırsa ‘Şike Tahkim Kurulu' oluşturulup Türk futbolu incelemeye alınacak.

İngiliz Kriteri nedir?

İngiliz Premier Ligi’nde de yabancı sınırlaması yok. Ancak İngiliz Federasyonu etkili bir filtreleme sistemi uyguluyor. İngiliz kulüpleri alacakları yabancı futbolcuların A Milli Takım’da oynama sayısına dikkat etmek zorundalar. Federasyonun baktığı sayı, oyuncunun belli bir süre zarfında oynadığı milli maçların toplamı kadar oluyor.
ZAMAN
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Portekizli Petit yedekte (türkiye gazetesi)

Erik Gerets’in, Şampiyonlar Ligi ön eleme turuna kadar kadroda görmek istediği yıldız futbolcu için çalışmalar hızlandırılırken, Dünya Kupası’nda bulunan antrenör Erdal Keser’in raporu doğrultusunda Portekizli futbolcu Petit’le de temasa geçildiği öğrenildi. Benfica’da forma giyen Fransız asıllı Portekizli futbolcuyla, Sezgin’in transfer şartlarını konuştuğu ve sözlü olarak “olabilir” cevabını aldığı belirtildi. Sarı-kırmızılılar Gravesen’de pürüz yaşanması halinde Benfica’yla 5 yıl daha sözleşmesini uzatan 30 yaşındaki futbolcuyla anlaşma zemini arayacak.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Adnan Polat: Ze Roberto ile ilgileniyoruz...

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, Brezilyalı futbolcu Ze Roberto ile ilgilendiklerini, şartlar uygun olursa transfer edebileceklerini söyledi.
Futbol Federasyonu Olağan Mali Genel Kurulu'nda, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Polat, Galatasaray'ın transfer konusunda acele etmeyeceğini belirterek, ''Ze Roberto ile ilgileniyoruz ancak bu futbolcu şu anda Dünya Kupası finallerinde mücadele ediyor. Eğer şartlar uygun olursa transferi düşünebiliriz'' dedi.
Polat, basında Galatasaray'ın transferiyle ilgili yer alan haberleri hayretler içinde izlediğini vurgulayarak, şöyle konuştu:
''Şu ana kadar 100'e yakın transfer yaptık. Bizim üstünde çalıştığımız hiçbir tansfer şu ana kadar bitmedi. Transfer çalışmalarımızı 4-5 koldan sürdürüyoruz. Takım ve futbolcularla görüşmelerimiz devam ediyor. Galatasaray'ın şu anda defansif ve ön liberoda futbolculara ihtiyacı var. Transferde acele etmiyoruz. Bir yabancı kontenjanımız var. Onu da iyi değerlendirmek istiyoruz.'' Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, başkanlık seçiminde sarf ettiği ''Ligin son 6 haftasının incelenmesi gerekir'' sözlerinin hatırlatılması üzerine, Polat, ''Bu konuyla ilgili polemiğe girmek istemiyorum. Şu anda federasyon mali genel kurulundayız. Federasyon görevlileri burada. Sanıyorum gereğini yapacaklardır'' diyerek sözlerini tamamladı.

Ulker'in parasinin kokusu duyulunca Adnan Polat boyle bir cikis yapmis. Keske biraz daha sussaydi. Ben diyorum size Gravesen falan yalan, bizim kulubun ilk hedefi Ze Roberto.

Adnan Bey'e buradan sesleniyorum. Aklinizi hic bir sey karistirmasin. GS'in hedefi Ze Roberto olmali ve bu futbolcu mutlaka alinmali. Buyuk faydasi olacaktir. Hem Avrupa'da hem Turkiye'de.

Ozan Ersoy
Mehmet Gurdal Cetin

Z Raporu

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Cok haklisin Ozan,

Ze Roberto keske alinsa.Bir suru gence formalarin arkasina yazdiracak isim lazim.

ULKER Z'yi alsa bizimkilerde soyle bir ceplerini ic dis yapip soyle bir parlarini ortaya dokup saysalar GRAVESEN cikarmi tombaladan ?

Ama buraya aylar once BBC 'den bir transfer dedikodusu yazmistim.MANU bayag bi ilgiliydi GRAVESEN'le.

Avrupada ozellikle ingiltere'de iyi bir takima (burada iyi den kastim iyi para veren) gidecegine eminim.Biz son tercih oluruz gibi geliyor.
TRUST GALATASARAY
MGC
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bizimkiler Ülkerden o parayı alıp (transfer harici) olmadık işlere harcamazlar umarım :)
Canaydına kalırsa herşey olabilir tabi. Ama Ülker heralde doğru düzgün bir transferle reklamını yapmak istiyordur. A.Polatta saçma sapan birşeye izin vermez sanırım :)
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote:Bizimkiler Ülkerden o parayı alıp (transfer harici) olmadık işlere harcamazlar umarım :)
Canaydına kalırsa herşey olabilir tabi. Ama Ülker heralde doğru düzgün bir transferle reklamını yapmak istiyordur. A.Polatta saçma sapan birşeye izin vermez sanırım :)
Bir ara Seyrantepeye 100 tane direk, Olumpiyat'a ruzgar gulu dikeceklerdi. Ulker'den gelen paranin bir kismiyla onlari hallederler sanirim :)
Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Besiktas klubunden yapilan aciklamaya gore Cola Turka Delgado'nun transferi icin yaklasik 5 milyon avro yardim yapmis.
Ellere var da bize yok mi? :lol: :lol:
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Serdar Beyazyurek wrote:Besiktas klubunden yapilan aciklamaya gore Cola Turka Delgado'nun transferi icin yaklasik 5 milyon avro yardim yapmis.
Ellere var da bize yok mi? :lol: :lol:
http://www.cimbom.org/forum/viewtopic.php?t=3782
Özgür
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Gene Isvicreliler karli cikti bu isten...
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Sampiyonluk balosu ve yoneticiler ile yapılan soylesilerden Sn. Adnan Polat ın acıklamaları:
Metnin tumu http://www.ajansspor.com/haber/147442

Adnan Polat, 8 futbolcuyla ilgilendiklerini ve bunlardan 2'sini transfer etmek istediklerini belirterek, ''Biraz yavaş olacak ama bizim daha en az 1 ay zamanımız var. Transfer için acele etmiyoruz'' dedi.

Dünya Kupası finallerinin kendileri için handikap oluşturduğunu kaydeden Polat, oyuncuların çoğunun Dünya Kupası için kampta bulunduğunu ve görüşmenin kolay olmadığını söyledi.

-''OKAN'I KADROMUZDA GÖRMEK İSTİYORUM''-
Polat, Okan Buruk'u 16 yaşındayken kendisinin profesyonel yaptığını hatırlatarak, ''Okan'ı kadromuzda görmek istiyorum'' dedi.

Okan Buruk'un 10 yaşında Galatasaray'da futbola başladığını kaydeden Polat, ''Şimdi 32 yaşında. Hata yapmış olabilir. İyi Galatasaraylılar'ın, gerçek Galatasaraylılar'ın hatalarını, büyükleri olarak hoşgörüyle karşılamamız lazım. Ben Okan'ı, Galatasaray kadrosunda görmek istiyorum ve katkısının olacağına inanıyorum'' diye konuştu.

-''GRAVESEN'E İHTİMAL VERMİYORUM''-
Real Madrid'in Danimarkalı oyuncusu Grevesen ile hala ilgilendiklerini belirten Polat'ın, ''Transferine pek ihtimal vermiyorum'' demesi dikkat çekti.

Gravesen için Real Madrid Kulübü'nün 2 Temmuz'da yapacağı kongreyi ve yeni yönetim ile başkanın kararlarını beklemek zorunda olduklarını anlatan Polat, ''Kendisi, ilgilendiğimiz futbolculardan biri ama ben pek ihtimal vermiyorum'' ifadesini kullandı.

Polat, Portekizli Maniche ile de ilgilendiklerini vurgulayarak, ''Bu oyuncu çok iyi oynamaya başladı. Portekiz de Dünya Kupası'nda yoluna devam ediyor. Bu bize dezavantaj oldu'' diye konuştu.

-HEINZ YOLCU-
Polat, Çek futbolcu Marek Heinz'ı kesinlikle göndermek istediklerini açıkladı.

Heinz'ın yerine doğacak kontenjandan 1 oyuncu almayı istediklerini belirten Polat, bu futbolcuyla 2 kulübün ilgilendiğini söyledi.

Ribery'nin iyi oynamasının ve değerinin artmasının kendileri için çok iyi olduğunu kaydeden Polat, ''Bu bizim lehimize gelişen bir konu. Şu anda bu oyuncuyla ilgili davamız FIFA'da görüşülüyor. İyi oynaması işimize geliyor. Olumsuz sonuç çıkarsa Uluslararası Spor Mahkemesi'ne de (CAS) gideceğiz'' dedi.

Polat, Brezilyalı Ze Roberto'nun da ilgilendikleri futbolculardan biri olduğunu sözlerine ekledi."

Okan Buruk geliyor gibi, belki de geldi. Insallah mac basına cuzi bir miktar ile anlasma yapılmıstır. Sag kanatta Arda nın oynama sansını keser ise gercekten yanarım. Genclerden cok umitliyim ve mutlaka uzun surelı sans bulmalılar.

Ulker in yerinde olsam milyon dolarlık yatırımı bir yada iki profesyonel oyuncu yerine, GS PAF taki genclere yatırım yaparım. Universite cagına gelenlere burs veririm, enternasyonal hukuk firmaları ile bu pırıl pırl genclerin menajerlik antlasmalarını ayarlarım. A takımında kadroya girmeyenleri Chicago, Washington DC, New York, Dallas, Los Angeles ve diger sehirlerindeki futbol takımlarına oneririm. Bu genclerin buyuk bir cogunlugu ABD deki ligde rahat oynat-r yada kadroyu zorlar. Antlasma saglanan gencleri once lisan okulu ve takiben universitede en az bir sene okuturum. Hem futbol kariyerine ABD deki sehir takımlarında hem de egitimlerine devam ederler. Bir sene sonra TC deki bir universiteye gecis yaparlar. Yedek bekleyeceklerine ya da Anadolu kuluplerindeki hocaların kaprislerini cekeceklerine, vakitleri degerlenir.

GS PAF taki genclerin aileleri sadece top pesinde kosan sporcu ya da atlet degil, topluma her yonu ile yararlı birey yetistirmek icin cabalıyorlar, didiniyorlar. Sadece GS altyapısının amacı degil, sporun amacı rol model olabilecek bireyleri bulup, yetistirmek. GS ın elinde cok iyi bir jenerasyon var. Ulker in yerinde olsam gozumu kırpmadan GS PAF a yatırım yaparım.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Akşam gazetesinden ( bu haberi uydurmaya cüret eden isimsiz muhabiri tebrik ediyprum. Çüşş yani)

Mascherano operasyonu
Ülker Grubu'ndan aldığı desteğin ardından transfer çalışmalarına hız veren Galatasaray, rotayı Arjantin Milli Takımı'nın ön liberosu Javier Mascherano'ya çevirdi. Genç futbolcu için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacak olan Başkan Özhan Canaydın, bugün yurt dışına çıkıyor. İki sezon önce de Galatasaray'ın gündemine gelen Mascherono, Sarı-Kırmızılı kulübün yaptığı teklifi prensipte kabul etmiş ancak maddi sıkıntılar yüzünden transfer gerçekleşmemişti.

DEVLER PEŞİNDE

MASCHERANO geçen sezon 11 milyon 800 bin euro karşılığında River Plate'den Corinthians'a transfer oldu. Dünya Kupası'nda Arjantin Milli Takımı'nın tüm maçlarında forma giydi. Teknik Direktör Jose Pekerman'ın oyun sisteminde Rodriguez ve Cambiasso ile birlikte Arjantin'in orta sahasında kilit isimlerden biri ve başarılı futbolu ile Chelsea, Manchester United, Inter gibi kulüplerin de dikkatini üzerine çekti. Bonservis bedeli de astronomik rakamlara ulaştı.
Last edited by Mehmet Gorgen on Thu Jun 29, 2006 1:51 pm, edited 1 time in total.
Post Reply