2006 Dunya Kupasi - Almanya

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

10.06.2006 18. dünya kupası (Maç No: 3/64)

Hakem: Rodriguez Moreno (Meksika)

Seyirci sayısı: 48.900

İngiltere : 1 (yaş ortalaması: 25.09)

.................................1-Paul Robinson

2-Neville..............5-Rio Ferdinand...........6-John Terry...........3-Cole

7- Beckham (Cap.)....4-Gerrard......8-Frank Lampard........11-joe Cole

..................21-Peter Crouch......................10-Michael Owen

Paraguay : 0 (yaş ortalaması: 26,83)

...........................1-Justo Villar

21- Caniza.............5- Caceres...........4-Gamarra.........3- Delio Toledo

6-Bonet..............10-Roberto Acuna.........13-Paredes...........16-Riveros

....................9- Santa Cruz.............18- Nelson Valdez

Goller:
1-0 (4', Gamarra kendi kalesine)

İSTATİSTİKLER:
England vs. Paraguay

49 Possession 51
3 Saves 5
49 Balls lost 62
0 Goals 0
11 Successful crosses 8
6 Corners 1
0 Direct free kicks 0
0 Successful assists 0
22 Successful tackles 17
13 Fouls committed 12
5 Offsides 3
22 Interceptions 19
61 Long balls 56
209 Successful short passes 174
9 Goalkeeper off his line 8
51 Headers 50
5 Shots on target 3
15 Shots 17

Bana göre maçta iyi performans gösteren oyuncular:
Valdez, bobadilla, cuevas (paraguay)
Terry, ferdinand (ingiltere)

Futbolcu ratingleri:
http://home.skysports.com/matchratings.asp?fxid=291366
Last edited by Mehmet Gorgen on Sat Jun 10, 2006 9:27 pm, edited 2 times in total.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

INgiltere-Paraguay 1-0 devam ediyor. IKinnci yarinin ortalarindayiz. IKinci yarida Paraguay cok daha iyi oynuyor. INgiltere idare etmeye calisiyor. Her biri milyonlarca dolar olan adamlardan biraz daha iyi bir futbol bekliyor insan. Paraguay 2 tane ciddi pozisyon yakaladi ama atamadi.

Boyler maclari abc'den naklen yayinlamasinlar, Amerikanlari futboldan hepten sogutacaklar futboldan.

Magazin bilgiler vermeye devam ediyorlar abc'de.

"He's now married to a top Paraguayian model Gloria Vera and life is good"
Ergün Simsek

Post by Ergün Simsek »

Tolga Girici wrote:Magazin bilgiler vermeye devam ediyorlar abc'de.

"He's now married to a top Paraguayian model Gloria Vera and life is good"
O kisimda ben de koptum.. BI de ardindan ekledi ya "He's not taking the bus anymore" gibisinden.... Kahroldum.

Futbolu magazin yonunden anlatip isi biraz daha cekici hale mi getirmeye calisiyordur, yoksa Dave O'Brien kisisel olarak magazin manyagi midir cozmus degilim.

O zaman Dave O'Brien'in macta bizlerle paylastigi essiz bilgilerden olusan bir quiz'e ne dersiniz...

Konumuz: David Beckham

(1) David Beckham'in nikah sahidi kimdir?
(2) Hangi oyuncu David Beckham'i korkaklikla suclamistir?
(3) David Beckham'in hair-stylist'i kim?
(4) Hangi universiteden bir prof. David Beckham'in sutlarini bilimsel olarak incelemistir?

Bu gereksiz bilgileri bilenler bilmeyenlerle paylassinlar..
Ergun Simsek
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Isvec Milli takımında buyuk bir ihtimal ile on liberoda Tobias Linderoth oynayacak. Alıcı gozle seyredip, yorum gecmenizi rica edecegim. Kopenhang da oynuyor, takım kaptanı, 27 yasında. Bu sene kontratının bittigini tahmin ediyorum.

Ecuador un bir ust tura cıkmasını isterim. Paraguay dan farkları bence topsuz oyunu daha iyi oynamaları ve sahaya daha iyi yayılmaları.

Son uc dunya kupasına nazaran daha tempolu, gollu maclar seyredecek gibiyiz.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ergün Simsek

Post by Ergün Simsek »

Tolga Girici wrote:INgiltere-Paraguay 1-0 devam ediyor. IKinnci yarinin ortalarindayiz. IKinci yarida Paraguay cok daha iyi oynuyor. INgiltere idare etmeye calisiyor. Her biri milyonlarca dolar olan adamlardan biraz daha iyi bir futbol bekliyor insan. Paraguay 2 tane ciddi pozisyon yakaladi ama atamadi.
"
Golu bu kadar erken bulup rahatlamis Ingiltere'nin daha varyeteli bi oyun oynamasini bekliyordum, olmadi. 55. dakikada Owen-Downing degisikligiyle 4-5-1'e gectikten sonra macin 1-0 bitmesi kacinilmaz oldu. -attigi 2 gole ragmen- Dunku Costa Rica gibi bugun de Paraguay oyun kurmakta cok zorlandi. Avrupa'da fazla oyuncu bulundurmayan bu takimlar Avrupa takimlari karsisinda cok ciddi sorunlar yasiyorlar.
Costa Rica ve Paraguay'i izledikten sonra turnuvada bizim olmayimiza bi kere daha uzuldum.

Bugunku macta Ingiltere'de herkes vasat bi oyun sergiledi bana gore. Crouch ve Terry en faydalilariydi. Terry gibi bi defans oyuncumuz olsa milli takim bazinda sirtimiz yere gelmez gibi. Defansin gobeginde cok saglam, ilk toplara mukemmel zamanlamalarla, mukemmel temaslar yapiyor, defansta arkadaslarini yonlendiriyor, ve de yeri geldiginde gol ariyor. Daha ne istersin. Crouch'da o upuzun boyu, incecik bacaklariyla klasik futbolcu tiplemesinin cok disinda bi profil cizerken caliskanligi ve de akilli oyunuyla bugun Ingiltere'ye cok faydali oldu. Ama her oyuncusunun saglam isler yaptigi bi macta vasat gozukebilir. Zaten hocanin da ilk tercihi o degil, "Bizi Diskoya Gotur" Rooney. Umarim bi dahaki maca onu izleyebiliriz..
Ergun Simsek
Ergün Simsek

Post by Ergün Simsek »

Murat Biricik wrote:Isvec Milli takımında buyuk bir ihtimal ile on liberoda Tobias Linderoth oynayacak. Alıcı gozle seyredip, yorum gecmenizi rica edecegim. Kopenhang da oynuyor, takım kaptanı, 27 yasında. Bu sene kontratının bittigini tahmin ediyorum.
Galatasaray ilgileniyor mu bu oyuncuyla yoksa senin kendi kisisel gozlem/onerin mi?
Ergun Simsek
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Kayserisporun Ergün gibi ümit vaat eden bir sol beki varken niye yabancı solbek aldığını merak ediyorum. Ergün'e yazık olacak..

Turnuvada 32 takım içinde
en genç yaş ortalaması olan takım:Gana (24,09)
en yaşlı yaş ortalaması olan takım: Fransa (28,13)

Anlaşılan o ki 23 kişlik bir takımda yaş ortalaması 26,11 olursa ortalama bir takım oluyorsunuz.Bunun üstü yaşlı , altında ise takımınız genç kabul ediliyor.

2. genç takım: İsviçre (24,13) aynı zamanda avrupanın en genç milli takımI oluyor.

İspanya :25.52
İngiltere: 25.09
Almanya 25,96 ile genç milli takımlar olarak kabul edilirken,
Portekiz, Çek cumhuriyeti, İtalya yaşlı milli takımlar arasına giriyor.

YAŞ ORTALAMALARI:

ALMANYA 25,96
EKVATOR 26,04
KOSTA RİKA 27,09
POLONYA 26,00

İNGİLTERE 25,09
İSVEÇ 27,17
PARAGUAY 26,83
TRINIDAD 27,65

ARJANTİN 25,57
FİLDİŞİ 24,96
HOLLANDA 26,13
SIRBİSTAN 27,39

ANGOLA 25,78
İRAN 26,04
MEKSİKA 26,91
PORTEKİZ 26,87

AMERİKA 27,30
ÇEK CUMH 28,04
GANA 24,09
İTALYA 27,74

AVUSTRALYA 27,65
BREZİLYA 27,65
HIRVATİSTAN 26,91
JAPONYA 27,13

KORE 25,43
FRANSA 28,13
İSVİÇRE 24,13
TOGO 24,43

İSPANYA 25,52
ARABİSTAN 26,00
TUNUS 26,52
UKRAYNA 25,83
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

10.06.2006 18. dünya kupası (Maç No: 4/64)

Hakem: Shamsul Maidin (SINGAPUR)
BU ÜLKEDE PROFESYONEL LİG YOK.

SEYİRCİ sayısı:

iSVEÇ : :0

..........................................23-SHABAAN

7-Alexandersson,.............. 3-Mellberg,........... 4-T. Lucic,..........5-Edman

21-Wilhelmsson, ......6-Linderoth .........8-A. Svensson,........ Ljungberg

..........................10-.Ibrahimovic, .....................11-Larsson
.
Trainer: Lagerbäck

TRINIDAD TOBAGO : 0

.......................................1- HISLOP -

8-Gray, ...............5-Sancho, .............6-Lawrence, ...............3- A.jOHN -

7-Birchall,.......................... 19-Yorke, ...........................18-Theobald -

...............11-C.Edwards,........................ 12-Samuel -

...................................14-S. John

Trainer: Beenhakker

Goller:
MALESEF YOK.

İSTATİSTİKLER:

Trinidad and Tobago VS. Sweden
42 Possession 58
0 Goals 0
6 Shots 26
2 Shots on target 5
49 Headers 44
5 Saves 1
9 Goalkeeper off his line 6
1 Corners 8
6 Fouls against 10
1 Offsides 2
10 Fouls committed 7
2 Yellow cards 1
1 Red cards 0
37 Balls lost 40
29 Successful tackles 29
16 Interceptions 17
44 Long balls 47
126 Short passes 267
0 Assists 2
7 Successful crosses 13

Trinidad başta k37 yaşındaki alecileri Hislop olmak üzere inanılmaz mücadele etti. 10 kişi kalıp tamamaen defansa çekildiklerinde bile çok koştular.Orta sahada defansa yardımcı olan 35 yaşındaki Yorke da gayet güzel mücadele etti.

İsveç'te yıldız oyuncular İbrahimovic , Larsson, Ljunberg maça ağırlıklarını koyamadılar. Anderlecht'te orta sahanın ortasında oynayan wilhelmson beni şaşırtacak derecede kötü oynadı. Murat Biricik bey'in önerdiği isim Lindereoth'u ise defensive middilefield olarak iyi buldum. Tek top otnadı genelde ileriye uzun havadan toplar attı. Bence alınsa bile Saidou'dan kötü adam değil.Fakat sanırım bu mevkiye star oyuncu alınması düşünülüyor. Gravesen yerine danimarkalı sözleşmesi biten poulsen'e parayı verip alsalar bence daha iyi olurdu.

SKY SPORTS FUTBOLCU RATİNGLERİ
http://home.skysports.com/matchratings. ... 361&cpid=4

puan durumu
Last edited by Mehmet Gorgen on Sat Jun 10, 2006 9:43 pm, edited 4 times in total.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Galatasaray ilgileniyor mu bu oyuncuyla yoksa senin kendi kisisel gozlem/onerin mi?
Haz 2006 da bonservisi elinde olan oyuncular arasında, futbolun teorik ve temel bilgisinin iyi verildigine inandıgım Isvec ten, potansiyel on libero adayı. Kulubun ilgilendigini tahmin etmiyorum. Daha once Selcuk Samlı da onermisti. Ilk yarı sonunda izledigim kadarı ile Tobias Linderoth - GS PAF tan Mehmet arasında Mehmet i tercih ederim. Hem finansal hem oyuncu kalitesi yonunden.

Kesici yonleri cok iyi olan GS gobeginin onune, biraz daha oyunu kurabilen teknik bir oyuncu katma deger yaratacak gibi. Isvec, Ingiliz ekolu futbol oynuyor, uzun toplar ve kanat bindirmeleri.

Ilk yarıda Isvec te sag bek ve orta sahanın sagında oynayan ikilinin kanat bindirmelerini, oyun tarzlarını, topsuz oyunlarını, kademe anlayıslarını, mucadele hırslarını begendiyseniz, GS PAF lardaki sag kanat oyuncularımız aynı oyunu makine duzenine yakın oynuyor. Amerika dan GS PAF maclarına gidemedik diye uzulmeyin, Isvec in sag kanadı size GS PAF ların sag kanat oyunu hakkında genel bir fikir verir.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ergün Simsek

Post by Ergün Simsek »

Mehmet Gorgen wrote:
Trinidad and Tobago VS. Sweden
43 Possession 57
0 Goals 0
6 Shots 26
2 Shots on target 5
49 Headers 43
5 Saves 1
9 Goalkeeper off his line 6
1 Corners 8
7 Fouls against 10
1 Offsides 2
10 Fouls committed 7
2 Yellow cards 1
1 Red cards 0
37 Balls lost 40
29 Successful tackles 29
15 Interceptions 17
44 Long balls 46
126 Short passes 263
0 Assists 2
7 Successful crosses 13

puan durumu
Fifa'nin resmi sitesinde istatistikler eurosport.com'dan biraz farkli :

TRI.............. SWE
2...Shots on Goal...6
6...... Shots...... 18
10 ......Fouls...... 9
1... Corner Kicks... 8
0... Free Kicks... 1
1... Offsides... 2
0... Own Goals... 0
3... Yellow Cards... 1
1... Red Cards... 0
40% Ball Possession 60%
Ergun Simsek
Ergün Simsek

Post by Ergün Simsek »

Mactan sonra Trinidad-Tobago'lu oyuncu ve taraftarlarin sevinci gorulmeye degerdi. Ilk defa katildiklari Dunya Kupasinda ilk puanlarini aldilar.

18 sut cekip de gol atamayan, ama sagli sollu 4 koldan saldiran Isvec, Paraguayi rahat gecer. Grubun kritik maci Ingiltere-Isvec. Bu cok ihtimalli maci iple cekiyorum... Turnuvanin devami acisindan bu gruptan Ingiltere-Isvec cikmasi daha mantikli/olumlu dururken, bugunku mactan sonra supriz olacaksa bu suprizin Trinidad-Tobago'dan gelmesi acikcasi hos olur.. Biraz sert oynayan ama guleryuzlu topculari var...
Ergun Simsek
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Eurosport ile fifa'nın istatistikleri sarı kart sayısında bile tutmuyor. Nasıl istatistik tutuyorsunuz bee. :lol:

Şimdi de Fildişinden bir süpriz gelsin mi?

Orta sahada defansif s.etinenne'li ZOKORA.
Forvette ufak tefek bakary kone, psv'li sarı kafa aruna kone, ve drogba
defanstta eboue, kola toure ve karşınızda Fildişi sahilleri..........
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

10.06.2006 18. dünya kupası (Maç No: 5/64)

Hakem: Frank De Bleeckere (Belçika)

Seyirci sayısı: 49.480

Arjantin: :2

.................................01 R Abbondanzieri

21 N Burdisso .......02 R Ayala ............06 G Heinze ..............03 J Sorin

18 R Maxi ............08 J Mascherano .....05 E Cambiasso .....10 J Riquelme

...........................07 J Saviola ..........09 H Crespo

Fildişi Sahilleri : 1

.............................................01 J Tizie

21 E Eboue .............04 K Toure ................12 A Meite ..........03 A Boka

18 A Keita ............05 D Zokora .............19-yaya Toure ........02- Akale

............................. 08 B Kalou................11 D Drogba

Goller:

1-0 Crespo (24')
2-0 Saviola (37') (Asist Riquelme)
2-1 Drogba (82') (Asist kola toure)

İSTATİSTİKLER:

Argentina vs.Ivory Coast
49 Possession 51
2 Goals 1
10 Shots 20
4 Shots on target 2
22 Headers 25
3 Saves 2
8 Goalkeeper off his line 4
3 Corners 6
17 Fouls against 15
6 Offsides 0
15 Fouls committed 17
3 Yellow cards 2
0 Red cards 0
41 Balls lost 41
21 Successful tackles 23
18 Interceptions 31
42 Long balls 34
251 Short passes 254
3 Assists 5
5 Successful crosses 9

Akale, drogba, bakary kone, (fildişi)
crespo, mascherano, riquelme, sorin (arjantin)

Futbolcu ratingleri:

http://home.skysports.com/worldcup/matc ... 8&clid=632
Last edited by Mehmet Gorgen on Sun Jun 11, 2006 12:10 am, edited 4 times in total.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Sevgili Mehmet - sen ne dusundun bilmiyorum ama ilk yari Zokora vasat bir goruntu cizdi... Hucuma katkisi hic yok... ama birkac iyi top kesip topu dikine en yakinda ki takim arkadasina kazandirdi -- bunun yaninda Riquelme'nin ilk yarida fazla bos alan bulmasi bence Zokora'nin sorumlulugunu tam olarak yerine getirmemesinden kaynaklandi... Bakalim ikinci yari ne yapacak :?: Kotu oyuncu degil ama oyle ustun yetenekleri olan biriside degil -- Saidou'nun genci denebilir... Gecen sene ki gibi 4-1-3-2 ye devam ediceksek ve hesapli ise dusunulebilir...

Bu arada Trinidad'li Edwards'i begendim - sagbek te Ljunberg'e goz actirmadi ve kazandigi toplari hep cok olumlu kullandi...

MT
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Sevgili Mert,

açıkçası Poulsen'den başkasını gözüm gömüyor.
Fakat Fildişinde orta sahanın solunda oynayan Auxerre'li Akale de çok iyi oyuncu. Fransa liginde çok maçını seyrettim. Hep vasatın üstünde iyi oynamıştır.
Post Reply