Türkiye Ligi Transfer Haberleri (2006)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Trabzonspor İbrahim Akın'la anlaşma sağladı

TRABZONSPOR'un yılan hikayesine dönen teknik direktör arayışlarına 2 gün içinde son vermek istediği, gündemindeki son isim Huub Steveens'dan haber beklediği bildirilirken Beşiktaşlı İbrahim Akın'la prensipte anlaşma sağlandığı açıklandı.

Trabzon bile bomba denebilecek bir transfer yaptı! Özhan Canaydın uyuma! Yönetici transferleriyle kurtaramazsın sezonu :)
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Image

Fenerbahçe'nin yeni transferi Tümer Metin, sarı-lacivertli formayı giyecek olmaktan dolayı mutlu ve heyecanlı olduğunu söyledi.

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Murat Aksu ile görüştükten sonra, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki FB TV'ye gelen Tümer, sarı-lacivertli formayı giyerek, yönetici İlhan Ekşioğlu ve menajeri ile birlikte canlı yayına katıldı.

Tümer, şu anda güzel bir duygu içinde olduğunu belirterek, ''İki taraf için de hayırlı olsun. Basında yazılıp çizildiği gibi karambollü yollar olmadı. Dün bir ön görüşme, gece de başkanımızla görüştük, sabaha karşı bitti. Şu anda çok heyecanlıyım. Hedefleri olan, özellikle 100. yılda hedefi olan Fenerbahçe camiasında kadronun içinde olmak, hedefleri yakalamak en büyük amaçlarımdan bir tanesi. Yüzüncü yıl farkını da biliyorum. Daha önce bu deneyimi yaşamış bir futbolcu olarak elimden geleni yapacağım'' diye konuştu.

''ÇOK HEYECANLIYIM''

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nden Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'na gelirken yaşadığı duyguların sorulması üzerine Tümer, ''Çok kolay duygular değil. O kulüpte 5 senem geçti. Buranın atmosferini biliyorum. Fenerbahçe Kulübünün camia olarak yapısını da biliyorum. Çok heyecanlıyım. İçinde bulunduğum formadan mutluyum'' dedi.

Eski kulübü Beşiktaş'a da değinen Tümer, ''5 sene önce transferim gerçekleştiğinde sayın başkanımız Yıldırım Demirören çok büyük etken
sahibiydi. Hiçbir zaman o gün yaptıklarının hakkını ödeyemem, ama ben
de 5 sene gerek duruşumla, gerek saha içinde yaptıklarımla Beşiktaş'a
hizmet ettim. Benim tarafımdan her şey helal olsun, onların da hakkını
helal etmesini istiyorum. Futbolda bu tür şeyler var'' şeklinde konuştu.

Sabırsızlıkla Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'na çıkmayı beklediğini anlatan Tümer, ''Rakip olarak oynadığım dönemde de güzel bir atmosfer vardı. Seyirci profilini de iyi tanıyorum. Onlar da beni orada görmek istiyor. Bir an evvel ben de sahaya çıkmak istiyorum.

Saha içinde en büyük Fenerbahçeliden daha fazla mücadele ederim.
Bundan kimsenin şüphesi olmasın'' diye konuştu.

Beşiktaş camiasına önümüzdeki sezonda başarılar dileyen Tümer,
Fenerbahçe'deki futbolcularla ilgili soruya, ''Kaliteli bir kadromuz
var. Appiah'ı çok beğeniyorum. Alex çok yetenekli, Anelka'yı
beğeniyorum. Aslında Fenerbahçe'deki tüm futbolcular yetenekli'' diye
yanıt verdi.

ASKERLİK SORUNU
Tümer, askerlik sorununa da değinerek, yaklaşık 6 aydır bu konuda açıklamalar yaptığını ifade ederek, ''Ben askerlikle ilgili bir garanti aldığım için bu tercihi yapmadım. Başkanla da konuştuk, gerekli girişimlerin yapılacağını, ancak hiçbir şeyin garanti olmadığını söyledi. Yasanın değişmesini bekliyorum'' dedi.

Fenerbahçe'ye gelişinde yakın çevresinden destek alıp almadığı sorusuna Tümer, ''Eşimle çok uzun süre detaylı konuştuk. Menajerim yardımcı oldu. Amcamın etkisi olabilir. O çok büyük bir Fenerbahçeli.

3-5 arkadaşım var onlar yalnız bırakmadı. Ayrıca arkadaşım Aydın Saban'ın da çok büyük etkisi olmuştur, ama benim tercihimdir, yaptığım tercihlerden de hiç pişmanlık duymadım. Bu camiada çok mutlu günler yaşayacağımı düşünüyorum'' diye cevap verdi.

EKŞİOĞLU: ''TÜMER BİZE GÜÇ KATACAK''

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Ekşioğlu ise Tümer'in Fenerbahçe'ye güç katacağını söyledi.

Ekşioğlu, dün Tümer ile bir ön görüşme yaptıklarını, daha sonra da Başkan Aziz Yıldırım'ın bulunduğu toplantıda sabaha karşı anlaşma
sağladıklarını kaydetti.

Tümer'in yaşadığı askerlik sorununa da değinen Ekşioğlu, şöyle konuştu:

''Biz yüz yüze görüştüğümüzde konu gündeme geldi. Böyle bir sorunu var. Yasaya göre önümüzdeki sezondan sonra ya yurtdışına gidecek, ya
da askere gidecek. Bunu iki taraf da net bir şekilde söyledi. Biz yasanın değişmesi taraftarıyız. Eğer askerlik sorunu ile ilgili yasa yürürlüğe girmezse önümüzdeki sene yollarımızı ayıracağız. Bu yasayla ilgili geçmiş dönemlerde 30-32 yaşındaki futbolcu futboldan kopuyordu.

Ama günümüzde bu 36-37 yaşlara çıktı. Dolayısıyla devletimiz bunu göz
önüne alacaktır. Fenerbahçe'ye gelişi ile askerlik sorunu arasında bağlantı yoktur. Biz Tümer'i güç katacağı için takımımıza kattık.''

Fenerbahçe'nin akılcı transferler yapmaya devam edeceğini belirten Ekşioğlu, ''Fenerbahçe, camianın gurur duyacağı bir futbolcuyu daha
bünyesine kattı. Beğendiğimiz ve istediğimiz bir futbolcu aldık'' dedi.
Liseli vardı ya ah o liseli...
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Taraflara "hayırlı uğurlu olsun" diyelim.

"1 maç oynar, 5 maç yatar" Tümer'i almakla akıllı bir yapmadı Fenerbahçe. 32'lik Tümer'in son iki sezondur Beşiktaş'taki performansı belli. Hep Sergen'in gölgesinde kaldı ve gölgede kaldıkça futbolunun yerini başedemediği bir ihtiras kapladı. Buna rağmen, bu sene sefilleri oynayan takımda bile Sergen'in bıraktığı izi bırakamadı.

Acaba bu sene çokça göze çarpan "lider oyuncu eksikliği"ni kapatmak amacıyla mı yaptılar bu transferi?.. Öyle olsa dahi; Beşiktaş'a liderlik edemeyen adam, camia tarafından zor kabullenileceği bir takımda nasıl olup da Alex'e, Appiah'a, Anelka'ya "ağabeylik" edecek?

Vaktiyle, 32 yaşındaki Feyyaz'ı da aynı hevesle transfer etmişlerdi, sonradan avuçlarını yalamak zorunda kaldılar...

* * *

Öte yandan; Tümer, askerlik meselesinden ötürü Fener'e kapağı atmış olabilir. Meclis'ten askerlikle ilgili yasanın çıkması beklentileri var. Çıkmasa da önemli değil. Kutsal İttifak, Tümer'in askerlik sorununu bir çırpıda halledecek güçte. Aziz Bey'in, girdiği ihaleler sayesinde Genelkurmay'ın üst kademesiyle yakın ilişkiler içinde olduğunu biliyoruz. Hiç değilse paşalara peşkeş çekilen Saraçoğlu kombinelerinin diyetini bir "çürük raporu"yla ödetiverirler.

* * *

İşin bir diğer ilginç yanı da şu:

Bu seneye kadar Nobre FB'nin, Tümer BJK'nin formasını giyerken, Beşiktaşlılar "emek hırsızı" Nobre'ye, Fenerliler de her derbide kendilerine karşı aşırı hırslı oynayan Tümer'e ateş püskürüyor, ağız dolusu küfürler ediyorlardı.

Şimdi önümüzdeki sezondan itibaren manzara değişecektir...

Fenerium'da bir kampanya başlatma hazırlıklarının sürdüğüne eminim: "Getir Nobre formasını, al mis gibi 0 km Tümer formasını!.."

BJK Store durur mu; Kupa finalinde Fener'e 2 gol atan Tümer'in hatırasını fotoğraflardan silme uğraşındadırlar şimdi...

Bu, işin espirisi tabii...

* * *

2001 Nisan'ında Fatih Akyel, basına "Fener'e gitmem" diye açıklamalarda bulunuyordu...

Ardından Fener'in Boşnak'ı Elvir Baliç "Kefen giyerim, Galatasaray forması giymem" demişti...

Aylardır "Türkiye'de Beşiktaş'tan başka takımda oynamam" diyen Tümer Metin, şu sıralarda ezeli rakibin formasıyla FB TV'de boy gösteriyor.

Süleyman Demirel boşuna dememiş "Dün dündür bugün bugündür" diye...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

V.Manisaspor: Ersun Yanal gitmek isterse 750 bin avro tazminat öder

Vestel Manisaspor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Semih Vardarer, Trabzonspor ile transfer görüşmesi yaptığı belirtilen teknik direktör Ersun Yanal'ın ayrılması halinde 750 bin avro tazminat ödemesi gerektiğini kaydetti.
Vardarer, Vestel Manisaspor ile sözleşmesi süren Ersun Yanal'a Trabzonspor'dan öneri geldiğini bildiklerini söyledi.
Yanal'ın takımdan ayrılmasını istemediklerini vurgulayan Vardarer, şöyle devam etti:
''Biz yönetim olarak Ersun Yanal Hocamıza git demedik. Fakat gidip gitmeme, onun kendi tasarrufunda bir şeydir. Biz onun Trabzonsporlu yöneticilerle konuştuğunu, hatta kendi kulüplerine gelmesi yönünde baskı oluşturulduğunu biliyoruz. Ersun Yanal'ın gitmesi durumunda hukuki sorumlukları var. Bu da tazminatı ön görüyor. Ayrılmak istediği takdirde 750 bin avro öder. Teknik direktör krizi çözülene kadar iç ve dış transferi askıya aldık.''
MİLLİYET
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ersun Yanal Vestel'i de yarida birakip giderse artik kendisine acimaya baslayacagim. Devamli buyuk hedeflerden projelerden bahseden bir adam, bir kulupte 6 aydan fazla zor duruyor. Neyse bu kargasada Arda ve Zafer de GS'a doner insallah.
Ismail Gezer wrote:

Vestel Manisaspor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Semih Vardarer, Trabzonspor ile transfer görüşmesi yaptığı belirtilen teknik direktör Ersun Yanal'ın ayrılması halinde 750 bin avro tazminat ödemesi gerektiğini kaydetti.
Vardarer, Vestel Manisaspor ile sözleşmesi süren Ersun Yanal'a Trabzonspor'dan öneri geldiğini bildiklerini söyledi.
Yanal'ın takımdan ayrılmasını istemediklerini vurgulayan Vardarer, şöyle devam etti:
''Biz yönetim olarak Ersun Yanal Hocamıza git demedik. Fakat gidip gitmeme, onun kendi tasarrufunda bir şeydir. Biz onun Trabzonsporlu yöneticilerle konuştuğunu, hatta kendi kulüplerine gelmesi yönünde baskı oluşturulduğunu biliyoruz. Ersun Yanal'ın gitmesi durumunda hukuki sorumlukları var. Bu da tazminatı ön görüyor. Ayrılmak istediği takdirde 750 bin avro öder. Teknik direktör krizi çözülene kadar iç ve dış transferi askıya aldık.''
MİLLİYET
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Tolga Girici wrote:Ersun Yanal Vestel'i de yarida birakip giderse artik kendisine acimaya baslayacagim. Devamli buyuk hedeflerden projelerden bahseden bir adam, bir kulupte 6 aydan fazla zor duruyor. Neyse bu kargasada Arda ve Zafer de GS'a doner insallah.
Ismail Gezer wrote:

MİLLİYET
Lafi agzimdan aldin Tolga.Bir insan kendi degerini az-cok bilir.Boyle durumlarda yerli adam listesinin baslarinda oldugunu da bilir, hal boyleyken bastan tavrini koyar ve ne ise programi o surec icinde butun transfer gorusmelerinin onunu kapatir.Daum vari hareketleri var Yanal'in.

Yazik Manisa'ya, bu sene cok umitliyim onlardan bir Bursa,Antep,Gbirligi olabilirler, guzelde bir iskelet kurdular, yabancilari da gayet iyi.Yazik onu kesiliyor bazen boyle takimlarin bu hareketlerle, sonucta onlarda Yanal'a guvenip hareket ediyorlar.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Süper Ligimizde bir sezonu baştan sona tamamlayabilen hoca bulmak artık çok zor zaten! Ama bunların çoğunda hocadan ziyade yönetim kabahatli bence! 5-6 sonra yollamaya başlıyorlar hocayı, sonra kümede kalacam diye çırpınmalar falan filan..

Ama Ersun Yanal öyle değil! Adam hep kaçıyor! Kimse git demiyor ama illaki daha iyi şartlar teklif eden birileri çıkıyor ve hooop Yanal yalan olmuş! Birtek milli takımdan gitmek istemedi, çünkü daha iyi bir teklif yoktu :)
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fatih Tekke ve Topuz da bitti

Başkanvekili Nihat Özdemir "Fatih Tekke ile görüşmelerimiz sürüyor" derken, dün gece bu transferin de bittiği öğrenildi.

F.BAHÇE'nin Tümer'den sonra bir diğer yerli yıldız Fatih Tekke ile de kesin anlaşma sağladığı belirtildi. Nihat Özdemir, Fatih Tekke için "Onu almak istiyoruz. Fatih için Trabzonspor'a resmi teklifimizi ilettik" dedi. Fatih konusunda son gelişme ise dün akşam yaşandı. Başkan Aziz Yıldırım, dün akşam Yeni Şafak gazetesinde Nuri Albayrak ile bir araya
geldi ve prensipte anlaşma sağladı. Kanarya'nın bonservis bedeli olarak Trabzon'a 8 milyon dolar vereceği öğrenildi. Sarı-lacivertli takımın da Fatih ile 3 yıllığına söz kestiği bildirildi. Bu arada Kayserili Mehmet Topuz da F.Bahçe'nin bitirdiği bir başka transfer oldu.
FOTOMAÇ
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Tumer'in transferi kendisinin GS macinda ve sonrasinda yaptigi bazi hareketleri acikliyor aslinda. Macta asiri hirsli olmasi, butun toplari kendisi kullanmak istemesi ve mactan sonra Cordoba'ya gostere gostere firca atmasini Besiktas taraftarina yaranmak niyetiyle yapti diye dusunmustum, ama belki de FB ile bir suredir gorusuyordu ve yeni takimina yaranmak icin ozverili oynadi ve son saniye golu yenince sinirlendi, mactan sonra da roportajda diger oyunculara camur atti, 'ben bu gece rahat uyuyacagim' dedi.

Sonuc olarak Tumer transferi Yildirim Demiroren'e karsi bir misilleme olmus oldu. Baska da bir ise yarayacagini zannetmiyorum zaten. Ama bunu yapan Fenerbahce yonetimi kesin Galatasaray'dan da bir oyuncunun aklini celip, bir gol de GS'a atmak isterdi. Zaten Hasan Sas'i, Ayhan'i almaya niyetlendiler diye duymustuk, ne kadar dogrudur bilmiyorum. Neyse ki Hasan boyle bir seye alet olmadi. Tumer gibi onu da Fener formasi ile gorsem cok uzulurdum herhalde. Profesyonellik de bir yere kadar.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ne demiş ünlü Türk düşünürü Fatih Terim: "Fenere gidecek kadar profesyonel değilim" :)

Tümere verilen para korkunç bir para! Üstelik Tümerin 10 maç 90 dk oynayacağı bile şüpheli. Ama işin geleceğe bakan bir yönü daha var. Bir camiaya mal olmak futbolculuğun akabindeki yaşamlarında kendilerine çok faydalı olabiliyor. Vedat gibi artis olmayı düşünmüyorlarsa, yine futbol içinde kalacaklarsa Galatasaraylı Bülent, Beşiktaşlı Tümer, Fenerbahçeli Tuncay olarak anılmak bu işten biraz daha para kazanmalarına çok yardımcı olacaktır :)

Tolga Girici wrote: Profesyonellik de bir yere kadar.
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Ismail Gezer wrote:Fatih Tekke ve Topuz da bitti

Başkanvekili Nihat Özdemir "Fatih Tekke ile görüşmelerimiz sürüyor" derken, dün gece bu transferin de bittiği öğrenildi.

...

FOTOMAÇ
Kutsal İttifak Medyası'nın bayraktarlığını yapanların karaladığı masabaşı soytarılıklarına itibar edip de buraya koymayın lütfen.

Daha düne kadar utanmadan Campbell'lardan, Totti'lerden, Morientes'lerden, Adriano'lardan bahsediyorlardı...

O mecralarda avuçlarını yaladılar; Campbell Liverpool'la, Morientes Valencia'yla anlaştı, bizim medya da hemen ağız değiştirmeye başladı.

"Milli Takım'ın vazgeçilmez isimlerini bir kağıda yazalım, ardından teker teker onların Fener'e transfer haberlerini yapalım. Nasıl olsa biri olmazsa öbütü tutar" mantığıyla yapılan haberler(!) bunlar... Buraya koyup, bize okutup, boşu boşuna gözlerimizi yormayın.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Tümer içinde aynı şeyi düşündüğüne bahse girerim! Eminim yalan diyordun, bende öyle diyordum, peki netice? Erkan Özbeyde uydurmaydı sana göre, peki netice? Sanki sayfayı baştan aşağıya dolduran bir yazı asılmış gibi davranıp 'gözlerimi yormayın' demende ayıp!
Can Baysan wrote:
Ismail Gezer wrote:Fatih Tekke ve Topuz da bitti

...

FOTOMAÇ
Kutsal İttifak Medyası'nın bayraktarlığını yapanların karaladığı masabaşı soytarılıklarına itibar edip de buraya koymayın lütfen.

Daha düne kadar utanmadan Campbell'lardan, Totti'lerden, Morientes'lerden, Adriano'lardan bahsediyorlardı...

O mecralarda avuçlarını yaladılar; Campbell Liverpool'la, Morientes Valencia'yla anlaştı, bizim medya da hemen ağız değiştirmeye başladı.

"Milli Takım'ın vazgeçilmez isimlerini bir kağıda yazalım, ardından teker teker onların Fener'e transfer haberlerini yapalım. Nasıl olsa biri olmazsa öbütü tutar" mantığıyla yapılan haberler(!) bunlar... Buraya koyup, bize okutup, boşu boşuna gözlerimizi yormayın.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fatih Tekke: "Fenerbahçeden teklif geldi ama görüşme olmadı"

Tekke'nin peşinde olduklarını zaten açıkladılar. Siteden yalan haber vermeleri bu sefer zor biraz :)

Gönül isterki bu transfer haberi balon olsun, ama Tümer hadisesi benim gözümden Tekkeden daha zor bir transferdi ama oldu.. Yabancı futbolcularla ilgili rahat rahat sallarlar, ne futbolcu inkar eder ne yönetim! Futbolcunun haberi olmaz, yönetiminde havası olur! Ama Türk futbolcu transferlerinde o kadar kolay sallamamaları lazım, azıcık haysiyetleri varsa..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Beşiktaş Burak Yılmaz için Antalyaya 1,7 trilyon ödemiş ve Serdar Özkanı vermiş..

Bu serdar çok yetenekli bir çocuktu, kendini gösteremedi galiba..
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Meger Tumer'in alinmasini isteyen Daum'mus, gitmeden once yonetime verdigi raporda yaziliymis. Alaattin Metin'in durumu aciklayan yazisi asagida. Kendisinin bu transferden hosnut olmadigindan adim gibi eminim ama iste insan birilerine gebe olunca inanmadigi seyleri yazmak zorunda kaliyor.

Bu arada takimdan ayrilmasina ragmen Daum raporuna Ataturk ilkeleri gibi sahip cikilmasi da enteresan.
Beşiktaş'ta Tümer-Sergen yan yana oynar mı, oynamaz mı kavgasın Fenerbahçe'de Alex-Tümer tartışmasına dönerse ne olacağını merak ediyorlar.

Oysa Tümer ileri ikilide iyi bir santaforun yanında oynar. Alex'in alternatifi olur. Brezilyalı kötü oynadığı vakit kitlenen takımı coşturabilir. Çok top kaybeden Tuncay'ı hırslandırır, yerine de oynar, kaleye de uzaktan sert, isabetli şutlar atar. Yeter ki, istediği, aradığı havayı yakalasın.

'Kim aldırdı'ya gelince!
Daum Fenerbahçe'den ayrıldı ama, onun yönetime verdiği rapora göre transferler yapılıyor.. Nobre'nin satılmasını istedi. Tümer'in de alınmasını. Trabzonsporlu Fatih Tekke de o rapora göre alınmak isteniyor.

Bıraktığı listede Mehmet Topuz, Caner ve Hamit Altıntop da var.

Yeni gelecek hoca bu transferlere karşı çıkacak olursa ne olacak! En iyisi, takımın başına Daum'un felsefesine uygun bir Alman hoca getirmek. Ama Daum gibi değil de 'takıma hırslı, agrasif, heyecan verici futbol oynatan, başarıya aç bir hoca' olmalı..
Post Reply