Aziz Yildirim istifa etti .. ( HA HAA HAAA )

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Ismail Gezer wrote:
Saadettin Saran ve FB yönetimi arasındaki savaş bizi pek ilgilendirmez esasen. Birbirlerini yesinler deriz en fazla
Ama Galatasaray zor durumdayken ileriye dönük yayın haklarını satın alarak Galatasaraya para verdi diye adamı eleştirmek için gerçekten çok aşağılık insanlar olmak lazım! Nerde kaldı Fenerbahçelilik diyor bide? Adam sanki karşılıksız yardımda bulunmuş, Fenerbahçeye ihanet etmiş! Birde utanmadan sormuşlar "Ticari menfaat herşeyden öncemi gelmelidir?" diye.. Öyleya bırak sürünsünler, acı çeksinler sen FENERBAHÇELİSİN sana yakışan yardım etmek değil acı çektirmektir! Sen önce fenerlisin, sonra iş adamısın sornada insansın!

Haklısın Savaş, FB yönetimi gerçekten yıpranmış, ama kafa olarak!

Savas Macun wrote:

Saran, Galatasaray’ın en zor zamanında peşin para vererek Galatasaray’ın geleceğe yönelik yayın haklarını satın almıştır. Buna “Ben almasa idim, başkaları alacaktı” şeklinde cevap vermiştir. Ortada alacak başkaları yoktu ki. Varsa bile “Sen alma, başkaları alsın” Fenerbahçelilik nerede kaldı ? Ticari menfaat, her şeyden önce mi gelmelidir ? Ya Fenerbahçe’yi yönetirken de bu mantık geçerli olursa, bu işin altından nasıl kalkılacaktır.

Hepsi birbirini bir kasik suda bogar, bizimkiler politik olmayi ogrenemedi.

O yuzden hic sportmence degil falan denmesin, amatorce bir spor yapilmiyor.Herkes rakibinin daha az kazanmasini ister.Bu bir gercek.

Ama genede kas yapayim derken goz cikarilmis tabii.

Selamlar
Savas

Bunun politik olabilmekle ne ilgisi var ki? Fenerbahçede bir üslup ve şahsiyet erozyonu yaşanıyor, sorun bu... Ayrıca adamın ticari ilişkileri klüp başkanlığı ne ölçüde bağlayabilir ki FB yönetim kurulu bunları da malzeme olarak kullanmış, çok saçma... O zaman hiçbir Fenerli Galatasaraylıya selam bile vermesin..
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Soner Özaltındere wrote:
Saran'a karsi cikmamizin temeli sizlerin Cem Uzan'a karsi cikmaninizin nedeniyle birebir ortusmektedir.
Bu iki kişinin başkanlık sürecini aynı kefeye koymak çok büyük hata olur. Herşeyden önce bilmek lazım ki; Cem Uzan başka bir klüpte hem üyelik hem de başkanlık yapmış biriydi. Dolayısıyla en azından Galatarayda yanlış hatırlamıyorsam sırf bu sebepten bile başkan olması imkansızdı.
Cem Uzan zaten direkt baskan olmuyordu, Ates Unal Erzen'i destekliyordu.

Saran'in olayi cok daha garip.Aslinda AY genc kusak yoneticileri yonetime almak icin cok cirpindi, Raif Dinckok ile S.Saran'i alarak ileriye donuk plan yapip baskanligini birakmak istiyordu, tipki simdi 7'lilere yapmak istedigi gibi.Fakat Saran yonetim aleyhine calismaya baslayinca AY yoentiminde tutunamadi tipki HBK gibi.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Soner Özaltındere wrote:
Ismail Gezer wrote:
Saadettin Saran ve FB yönetimi arasındaki savaş bizi pek ilgilendirmez esasen. Birbirlerini yesinler deriz en fazla
Ama Galatasaray zor durumdayken ileriye dönük yayın haklarını satın alarak Galatasaraya para verdi diye adamı eleştirmek için gerçekten çok aşağılık insanlar olmak lazım! Nerde kaldı Fenerbahçelilik diyor bide? Adam sanki karşılıksız yardımda bulunmuş, Fenerbahçeye ihanet etmiş! Birde utanmadan sormuşlar "Ticari menfaat herşeyden öncemi gelmelidir?" diye.. Öyleya bırak sürünsünler, acı çeksinler sen FENERBAHÇELİSİN sana yakışan yardım etmek değil acı çektirmektir! Sen önce fenerlisin, sonra iş adamısın sornada insansın!

Haklısın Savaş, FB yönetimi gerçekten yıpranmış, ama kafa olarak!

Savas Macun wrote:

Saran, Galatasaray’ın en zor zamanında peşin para vererek Galatasaray’ın geleceğe yönelik yayın haklarını satın almıştır. Buna “Ben almasa idim, başkaları alacaktı” şeklinde cevap vermiştir. Ortada alacak başkaları yoktu ki. Varsa bile “Sen alma, başkaları alsın” Fenerbahçelilik nerede kaldı ? Ticari menfaat, her şeyden önce mi gelmelidir ? Ya Fenerbahçe’yi yönetirken de bu mantık geçerli olursa, bu işin altından nasıl kalkılacaktır.

Hepsi birbirini bir kasik suda bogar, bizimkiler politik olmayi ogrenemedi.

O yuzden hic sportmence degil falan denmesin, amatorce bir spor yapilmiyor.Herkes rakibinin daha az kazanmasini ister.Bu bir gercek.

Ama genede kas yapayim derken goz cikarilmis tabii.

Selamlar
Savas

Bunun politik olabilmekle ne ilgisi var ki? Fenerbahçede bir üslup ve şahsiyet erozyonu yaşanıyor, sorun bu... Ayrıca adamın ticari ilişkileri klüp başkanlığı ne ölçüde bağlayabilir ki FB yönetim kurulu bunları da malzeme olarak kullanmış, çok saçma... O zaman hiçbir Fenerli Galatasaraylıya selam bile vermesin..

AY'in elinde GS yayin haklari ile bvirlikte diger 10 kulubun de yayin haklari olsa ne dersiniz?

Selamlar
Savas
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Kimse kalkip da FB'nin uslubuna laf etmesin, Adnan Polat/Ergun Gursoy ve son olarak Canaydin'in usluplari da ortada.

Ha bunlarin altina iletisim koordinatorlugu imzasi konmuyor bu yuzden baglamaz diyen varsa o ayri.

Selamlar
Savas
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Savas Macun wrote:Kimse kalkip da FB'nin uslubuna laf etmesin, Adnan Polat/Ergun Gursoy ve son olarak Canaydin'in usluplari da ortada.

Ha bunlarin altina iletisim koordinatorlugu imzasi konmuyor bu yuzden baglamaz diyen varsa o ayri.

Selamlar
Savas
GS resmi sitesinde yayınlanan YK imzalı duyuruları oku da ondan sonra konuş!
Ya da herhangi bir GS yöneticisinin FB'yi küçümser ifadesi olup olmadığını şöyle bir düşün.
Liseli vardı ya ah o liseli...
Soner Özaltındere

Hafızam beni yanıltmıyorsa; Cem Uzan başkan olmayı istedi hatta klüp içinde baskıyla yönetmeliği değiştirtmeye bile çalıştı fakat muhafazakar kanat bunun önüne geçti ancak destek verenler oldu diye hatırlıyorum.Yanılıyor olabilirim hatam varsa lütfen düzeltin....

Fakat Saran yonetim aleyhine calismaya baslayinca AY yoentiminde tutunamadi tipki HBK gibi.
Acaba Saran, yönetim aleyhine mi çalışmaya başladı yoksa Aziz Yıldırım'ın her söyledğine amenna mı demedi?
AY'in elinde GS yayin haklari ile bvirlikte diger 10 kulubun de yayin haklari olsa ne dersiniz?
Ben Fenerbahçeli olsam sırf bu yüzden bu adamı başkan yapardım. Yaklaşık 250 kulübün yayın haklarını elinde tutacaksın, bu işin kaymağını yiyeceksin, korkunç bir futbolcu izleme avantajın olacak, hangi ligde kim öksürse haberin olacak bir başkandan daha ne istenebilir ki? Aziz Yıldırımdan daha iyi Özhan Canydın daha hızlı cümleler kurabiliyor. Fenerbahçeye fazla bile...
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Savas Macun wrote: Alakasi yok Ismail.Bu isin icinde bir bit yenigi vardi zaten ama AY istifa etmesinin en buyuk 2 nedeni su olarak gozukuyor

1) FB'den rant saglamak ve baskanligin gucunu kendi menfaatleri icin kullanmak isteyenleri engellemek

2) Su andaki YK yipranmasi ve 100. Yil'da olasi zorluklara karsi daha guclu bir YK basa gelmesini saglamak ama onla ama onsuz.

Yarindan sonra-Saran'in basin toplantisindan sonra herseybiraz daha net konusulmaya baslanacak bence.

Selamlar
Savas
Ay acisindan bu denli etkin ve hukumran bir gorevden ayrilma karari asla aniden ve fevri olarak ortaya cikacak birsey degildir. Hesaba katmadigimiz, belki de AY'nin, FB sampiyon olsa dahi bu gorevi birakacagiydi. Cunku AY siradan bir isadami degildir, askeri ihalelerde MAKTAS ile en etkili Turk isadamidir ve tum askeri ve sivil havaalanlarında elektronik donanimlar kuran ve revize eden neredeyse tekel konumunda bir sirkettir.

Aziz Yildirim'in FB'den ayrilmasinin zemini, dayisi tarafindan Hurriyet'e bundan 2-3 ay once hazirlanmisti.

Son 3-4 ay icinde Turkiye icinde agir bir manevra ile tum taslar yerlerinden oynatiliyor, Guneydogu'da bir kitapcinin bombalanmasi ile baslayan bir surec bu. Hemen ardindan buyuk pasalara Hukumet tarafindan yoneltilen ciddi suclamalarla yukarida bir ic savas patladi. Bunu askerin Genel Kurmay karargahini Sirnak'a tasimasi izledi. Dolarin sicramasi ve Danistay saldirisi ile bu savas suruyor.

Aziz Yildirim'in bu safhada, Turiye-Iran-Kuzey Irak iliskisinde daha etkili ve ciddi bir konumu olabilir. Cunku gidisat ciddi bir Ortadogu savasi uzerinde ve simdilik bunun psikolojik ve maddi zemini hazirlaniyor.

FB nasilsa yonetilecektir, uygun aday bulunmasi kronik bir sorun degil, ama Aziz Yildirim'a baska kesimlerin duydugu ihtiyac, FB'nin ona duydugu ihtiyactan fazla olabilir.

Bu nedenle ben AY'nin asla FB'ye donecegini dusunmuyorum. Bu karar, bence futbol disi bir karar ve geri donulemez nitelikte. Bence karari veren de AY degil.

not : Ha, bir de Hincal Uluc AY'nin mutlaka geri donecegini soyluyor. Bir de bu nedenle AY'nin geri donmeyecegine kesinlikle inaniyorum.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Soner Özaltındere wrote:
Hafızam beni yanıltmıyorsa; Cem Uzan başkan olmayı istedi hatta klüp içinde baskıyla yönetmeliği değiştirtmeye bile çalıştı fakat muhafazakar kanat bunun önüne geçti ancak destek verenler oldu diye hatırlıyorum.Yanılıyor olabilirim hatam varsa lütfen düzeltin....

Fakat Saran yonetim aleyhine calismaya baslayinca AY yoentiminde tutunamadi tipki HBK gibi.
Acaba Saran, yönetim aleyhine mi çalışmaya başladı yoksa Aziz Yıldırım'ın her söyledğine amenna mı demedi?
Ben Fenerbahçeli olsam sırf bu yüzden bu adamı başkan yapardım. Yaklaşık 250 kulübün yayın haklarını elinde tutacaksın, bu işin kaymağını yiyeceksin, korkunç bir futbolcu izleme avantajın olacak, hangi ligde kim öksürse haberin olacak bir başkandan daha ne istenebilir ki? Aziz Yıldırımdan daha iyi Özhan Canydın daha hızlı cümleler kurabiliyor. Fenerbahçeye fazla bile...
Ilkine burada GS kongre ve secimlerini yakindan izleyen ve birileri cevap verir elbette.Basindan ve forumlardan okudugum kadarini biliyorum sadece.

Ikincisine gelince Saran Group diye bir search et Google'dan ve sirketinin islerine bir bakiver.Bu ise masumca talip degil benm ve bir cok FB'linin gorusune gore.Ammena deme dememe olayi degil bu, AY ozellikle transfer donemlerinde ve kulubun icisleri hakkinda basinda belli kalemlere bilgi sizdirilmasindan cok sikayetciydi, ve bu isi yoneticilerin gelecekleri ile ilgili yatirim yaptiklarini dusunurek yollarini ayridi.

Ucuncusu senin gorusun.Cok futbolcu izleme olanagi var diye, veya diger kuluplerin uzerinde ticari hakki var diye de baskan istemem ben.Kendi camiasinin gucunu ve potansiyelini az cok iyi kullanan her baskan basarili olur.

Selamlar
Savas
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Murat Birselin programında Yıldırımın istifası konuşuluyor. Pazartesi gelip yeniden başkanlığa oynayacağı, bunun taktik olduğu söyleniyor.. Kaynakta fenerli ama Birsel kim olduğunu söylemiyor.. :) Kim dost kim düşman anlamaya çalışıyor olmalı. Arkasından başkanlığa aday olacaklarında direk düşman yaftası yiyeceği bence kesin..
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ufuk Sezekkaplan wrote:
Savas Macun wrote: Alakasi yok Ismail.Bu isin icinde bir bit yenigi vardi zaten ama AY istifa etmesinin en buyuk 2 nedeni su olarak gozukuyor

1) FB'den rant saglamak ve baskanligin gucunu kendi menfaatleri icin kullanmak isteyenleri engellemek

2) Su andaki YK yipranmasi ve 100. Yil'da olasi zorluklara karsi daha guclu bir YK basa gelmesini saglamak ama onla ama onsuz.

Yarindan sonra-Saran'in basin toplantisindan sonra herseybiraz daha net konusulmaya baslanacak bence.

Selamlar
Savas
Ufuk,

Tespitlerin cok ilginc.Isin politik yanini bilemiyorum bununla yakindan uzaktan alakam yok acikcasi.Bir sey diyemeyecegim, ama AY olayi disinda ne yazik ki dediklerin dogru yurtdisindan bunu ibretle takip edebiliyoruz ve bir seylerin dondugu ortada.

Ortadogu ile ilgili yazacak cok sey var ama yeri burasi degil tabii.

Bunun TR'ye olan yansimalari kacinilmaz.Umarim hersey komplo teorisi duzeyinde kalir ama pollyanacilikla da yapmak ne derece dogru bilinmez.

Selamlar
Savas

Ay acisindan bu denli etkin ve hukumran bir gorevden ayrilma karari asla aniden ve fevri olarak ortaya cikacak birsey degildir. Hesaba katmadigimiz, belki de AY'nin, FB sampiyon olsa dahi bu gorevi birakacagiydi. Cunku AY siradan bir isadami degildir, askeri ihalelerde MAKTAS ile en etkili Turk isadamidir ve tum askeri ve sivil havaalanlarında elektronik donanimlar kuran ve revize eden neredeyse tekel konumunda bir sirkettir.

Aziz Yildirim'in FB'den ayrilmasinin zemini, dayisi tarafindan Hurriyet'e bundan 2-3 ay once hazirlanmisti.

Son 3-4 ay icinde Turkiye icinde agir bir manevra ile tum taslar yerlerinden oynatiliyor, Guneydogu'da bir kitapcinin bombalanmasi ile baslayan bir surec bu. Hemen ardindan buyuk pasalara Hukumet tarafindan yoneltilen ciddi suclamalarla yukarida bir ic savas patladi. Bunu askerin Genel Kurmay karargahini Sirnak'a tasimasi izledi. Dolarin sicramasi ve Danistay saldirisi ile bu savas suruyor.

Aziz Yildirim'in bu safhada, Turiye-Iran-Kuzey Irak iliskisinde daha etkili ve ciddi bir konumu olabilir. Cunku gidisat ciddi bir Ortadogu savasi uzerinde ve simdilik bunun psikolojik ve maddi zemini hazirlaniyor.

FB nasilsa yonetilecektir, uygun aday bulunmasi kronik bir sorun degil, ama Aziz Yildirim'a baska kesimlerin duydugu ihtiyac, FB'nin ona duydugu ihtiyactan fazla olabilir.

Bu nedenle ben AY'nin asla FB'ye donecegini dusunmuyorum. Bu karar, bence futbol disi bir karar ve geri donulemez nitelikte. Bence karari veren de AY degil.

not : Ha, bir de Hincal Uluc AY'nin mutlaka geri donecegini soyluyor. Bir de bu nedenle AY'nin geri donmeyecegine kesinlikle inaniyorum.
Soner Özaltındere

Ben de bugün Sabah gazetesinde böyle bir haber gördüm ama ne kadar inandırıcı olup olmadığı tartışılır. Bir de şu an ben Aziz Yıldırım'ın yerinde olsam ne kadar mutlu olurdum; Rakibim şampiyon olmuş hiçbir başarı kazanamamışım üstelik düşmanlarım savaş baltalarını topraktan çıkarmışlar, yine de hala herkes benden bahsediyor . Ne büyük adammışsın be Aziz Başkan.... Malzemeni yiye yiye bitiremedik...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

10 yıl kadar önce derin devlet pisliği ayyuka çıktığı zaman 'bir dakika karanlık' eylemi düzenleyenler bugün derin devletin bir numaralı yalakası oldular!
Burası Türkiye burda herşey olur :)
Ufuk Sezekkaplan wrote:

Can Baysan

Post by Can Baysan »

Fenerbahçe'nin internet sitesinde Türkiye Futbol Federasyonu ve kurullarına yönelik "sportmenliğe ve spor ahlakına aykırı" kişi ve kurumları küçük düşürücü açıklamalar nedeniyle, sarı lacivertli kulübe 50 bin YTL para cezası verildi.

Resmi sitelerinde yayınlanan "Federasyon kupamızı çaldı" konulu yazıya hitaben...

Federasyon'u ve Haluk Ulusoy'u yürekten kutluyorum. İnsanları karalayanlara papuç bırakmayacaksın!
Liseli vardı ya ah o liseli...
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Cifte standarttan baska bir sey degil yaptiklari...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yahu Denizlispor başkanı neler neler söyledi! Hani ceza?
Konuşma özgürlüğü kapsamında değerlendirildi heralde!
Post Reply