Bulent Tulun, Adnan Sezgin ve G.Saray'i bekleyen gerginlik

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

Bulent Tulun, Adnan Sezgin ve G.Saray'i bekleyen gerginlik

Post by Tolga Girici »

Son zamanlarda gazetelerde okudugum bazi haberler sampiyonluga ragmen kulupte sularin durulmayacagini, G.Saray'a zarar verebilecek cekismelerin, zitlasmalarin ortaya cikacagini gosteriyor.

Adnan Polat, islerinin cok yogun oldugunu, yoneticilige ayiracak zamani olmadigini soylerken bir anda baktik ki gorev dagiliminda neredeyse butun gorevleri o almis. Hem basin sozcusu, hem asbaskan.. Geldiginden beri medyada sesini siklikla duyuyoruz. Belki GS'in sahipsiz kalmadigini gostermek istiyor, o yuzden bazilarini onaylamadigim demecler verdi, gerginligi artirdi. Sonucta bugun gelinen noktada Adnan POlat GS'in baskani ve Ozhan Canaydin da sadece onun uzerinde bir simge, etkinligi fazla olmayan bir kisilik gibi algilanmaya basladi. Aslinda baskan yardimcisi olan, ama bugune kadar basinda hicbir etkinligine rastlamadigim Semih Haznedaroglu'nun Adnan POlat'a tepkili oldugunu bir gazetede okumustum.

Adnan Polat'in en son hamlesi Futbol A.S.'nin basina Adnan Sezgin'i getirmek oldu. Belli ki ileriye yonelik bazi hedefleri var. Ama bu arada o gorev alanina giren Bulent Tulun konusunu suruncemede birakti. IKisini beraber basin toplantisina cikardi. Tulun'un hosnutsuzlugu yuzunden okunuyordu. Adnan Sezgin bu islerde cok tecrubeli birisi, ama gorev dagilimini iyi yapmamak, ilerde soruna yol acacak. Hatta o sorunun isaretlerini gormeye basladik. Bulent Tulun aylardir takip ettigi Robert'i bugun herkesten habersiz Istanbul'a getirtti. Basindan okudugum kadariyla Polat'in da bundan sonradan haberi oldu. Isin sonu nereye varacak bilemiyoruz.

Bugun okudugum Gokmen Ozdemir'in kose yazisinda Bulent Tulun-Adnan Sezgin cephelesmesinin aslinda bir Adnan Polat-Ozhan Canaydin cephelesmesine dogru gidecegi soyleniyor. Adnan Polat'in bir anda ortaya cikip butun ipleri eline almaya niyetlenmesinin rahatsizlik yarattigindan bahsediliyor. Benim tanidigim Canaydin'in boyle bir rahatsizlik duymasina sasirmam cunku bugune kadar camia'da taraftarin sevgilisi olan, on plana cikanlarin bir sure sonra ortadan kayboldugunu gorduk. Sampiyonluk kutlamalari bittikten sonra bazi seyler daha net aciga cikabilir. Canaydin en cok ilgiyi kendisi gorsun istiyor, kendisine buyuk baskan diye tezahurat yapilsin istiyor, is yapmak isteyen yoneticileri engelliyor, her seyi kendisi yapmaya calisiyor, olmayinca Haim Fresco gibi alakasiz kisileri devreye sokuyor, cok becerikli olmadigi icin de 4 yildir hic bir proje yapilamadi. Adnan POlat'in bu projeleri gerceklestirebilecek kapasitesi var ama medyada gereksiz yere gundeme gelmemesi lazim. Sesinin fazla cikmasi ileride basina is acabilir.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Canaydin'in Polat'in varligindan hosnut olmadigi kesin, ama son Mali Kongre'de elitlerden dahi oyle bir darbe yedi ki, yonetim kadrosunu guclendirmek zorunda kaldi. Bu gunlerde Polat'a kim tarafindan ne vaadlerde bulunuldu bilmiyoruz cunku Polat ilk goreve geldiginde "Ben aslinda isyogunlugumdan bu gorevi istemiyordum ama bana REDDEMEYECEGİM BİR TEKLİF YAPİLDİ ve bunu zamani gelince soylecegim" gibilerinden birseyler demisti. Bu ileri vadeli teklifin arkasinda buyukler olabilir, kuluba uzlasma gelmesi icin hem Canaydin'i rahatlatacak, hem de secenek olacak birisi.

Diger yandan Canaydin da kontrolu asla birakmak istemeyen bir kisidir, daha once ham yapip yediklerine bakilirsa, cok iyi bir bizansli. Oyle siyasi kisilikler vardir ya, partisinin hayati kayar ama o delege yapisi nedeniyle hep baskan olur; onun gibi.

Canaydin da Polat'in kadrolasmasini onlemek icin Bulent Tulun'u yedekliyor. Ama ben Adnan Sezgin'in cok kisa zamanda duruma hakim olacagini bekliyorum. Cunku Adnan Sezgin oyuncudan anlayan tecrubeli ve dengeli bir kisi. Adnan Polat da kurum ici siyasetten anlayan bir adamdir ve bence Bulent Tulun en gec 1-2 aya kadar tasfiye olur.
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Aslında belki şampiyon olamasak herşey çok daha hızlı gelişecekti. Hatta Canaydın'ın, "Polat ya üslubunu değiştirecek ya da ..." gibisinden bir beyanatı da gazetelerde yayınlanmıştı. Doğru mudur bilmiyoruz!

Ama şampiyonlukta 20:45'le oynadığı aktif rol sonrası Polat'ı kolay kolay yiyebileceğini zannetmiyorum.

Rober transferine gelince, futbol A.Ş.'nin yeni yöneticisinin haberinin olmaması hoş değil belki ama artık transferlerin 6 ay önceden yapılmaya başlandığını ve özellikle iç rakiplere yeni transferleri belli etmeme gerekliliğini de dikkate alırsak belki olayı biraz daha farklı yorumlayabiliriz.

Bu arada Sezgin'le ilgili İstanbulspor'daki yöneticilik döneminden çok tatsız şeyler duydum. İyi bir seçim olduğu konusunda şüpheliyim!
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Adnan Sezgin bence GS'in bu sene en buyuk transferi olacak...gerisi bos,
ortaligi fazla karistirmasinlar...
Cengiz Akgun
Moderator

Re: Bulent Tulun, Adnan Sezgin ve G.Saray'i bekleyen gerginl

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote:..

Sonucta bugun gelinen noktada Adnan POlat GS'in baskani ve Ozhan Canaydin da sadece onun uzerinde bir simge, etkinligi fazla olmayan bir kisilik gibi algilanmaya basladi. ....
Fenerbahceliler ayip olmasin diye "golge" ba$kanligi diye yum$atmi$lar kuklaligi. Canaydin son dort senedir ak ak yikayip mor mor serdigi icin adam yoklugundan seni yine sectirecegiz ama sen $oyle direksiyonu birakta arkaya gec altindaki gibi suzul hele dendi muhakkak agabeyleri tarafindan.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ribery'i elinden kacirip arkasindan dovmeye gitmenin bir bedeli olmali idi. Hala klupten iceri girmesine izin veriliyorsa bu bile bir lutuf demeli Tulun kendi kendine kusup alinacagina. Yine bir micirikliyi pazarlamakla me$gul. Umarim dikkat ederler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Osman Kiciman wrote:
Bu arada Sezgin'le ilgili İstanbulspor'daki yöneticilik döneminden çok tatsız şeyler duydum. İyi bir seçim olduğu konusunda şüpheliyim!
İstanbulspor olayı başlı başına ilginç bir vaka zaten..

Ama o işler tam açığa çıkmadı daha..Sezgin'le birlikte bugünün bazı eski yöneticilerinin! hala soruşturma kapsamında olması gerekir..

Sonuçları epey fırtına koparacak gibi..
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

MİLLİYETTEN

"Robert'te geri adım

Galatasaray'da Adnan Polat ağırlığını koydu, Başkan Özhan Canaydın'ın isteğiyle getirilen Fransız futbolcunun transfer görüşmeleri donduruldu. Bunun üzerine Bülent Tulun "Her geleni alacağız diye bir şey yok" açıklamasında bulundu."

Haber dogruysa, Canaydin-Tulun-Fresco versus Adnan Polat, ama vetoyu yiyen Canaydin ekibi. Sanki baskanlik rolleri degismis gibi bir goruntu var.

Haberin devaminda klasik Milliyet hezeyani ile yapilmis "Galatasaray'da isler cok ama cok karisik" uslubunda bazi haberler var...

http://www.milliyet.com.tr/2006/05/24/spor/aspo.html
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

TRUST GALATASARAY
MGC
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Zorunlu Açıklama

Bugün çeşitli medya organlarında Galatasaray Yönetim Kurulu'nda ''çatlak'' olduğuna ilişkin haberler yer almaktadır. Böyle bir durum kesinlikle asılsızdır ve asla sözkonusu değildir.

Kulübümüzün Sportif Direktörlük görevini sürdüren Bülent Tulun'un istifa edeceği şeklindeki haberler de asılsızdır.

Medya mensuplarının, haberlerini oluştururken araştırma yapmadan yazmamaları gerektiği konusunu bir kez daha önemle hatırlatıyor ve bu tür spekülasyonlara yol açılmasını şiddetle kınıyoruz.

Galatasaray Spor Kulübü
İletişim Koordinatörlüğü
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Osman Tamburaci'nin bugunku yazisindanbir bolum:
Adnan Sezgin
Kafaları karıştırmaya hiç gerek yok!

Adnan Sezgin; Futbol A.Ş. Genel Müdürü
Bülent Tulun ; Futbol A.Ş.’de Sportif Direktör
Adnan Polat; İkinci Başkan
Özhan Canaydın; Başkan.

Anlaşılmadıysa bir kez daha söyleyeyim;
Adnan Sezgin futbolun başında; alt yapı, bütün takımlar, araştırma, planlama, yazışmalar, alım, satım, gelir gider Sezgin’in görevi.
Bülent Tulun Futbol A.Ş. çatısı altında bulunan bir çok birimden bir veya birkaçının yöneticisi... Futbolcularla yönetim arasındaki köprü...
Futbol A.Ş. çatısı altında daha bir çok elemana ihtiyaç duyulacağı da öngörülenler arasında.
Galatasaray artık ciddi şekilde yapılanıyor.
Tulun’un ile Sezgin’in arasında da dostluktan başka bir şey olamaz!

Başkan Canaydın ile Adnan Polat arasında da bir geçimsizlik olacağı bekleniyor!
Olmaz!
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Tanburacı önce Hakan Şükürden özür diledi, şimdide medyadaki kriz tellallarına karşı savaşıyor :) Yürü Tanburacı, kim tutar seni ve pala bıyıklarını :)
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

http://www.internetspor.com/v3/futbol/h ... erID=26976

Galatasaray'da Bülent Tulun depremi
Galatasaray Kulubü Sportif Diretörü Bülen Tulun görevinden istifa etti. Galatasaray Kulübü'nde Fransız futbolcu Laurent Robert'in İstanbul'a gelişi ile 2. Başkan Adnan Polat arasında yaşanan soğuk savaş sonunda patlak verdi.

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, LİG TV'de ''Laurent Robert transferi nedeniyle yönetimde çatlak oluştuğu veya istifa söylentileri gerçek dışıdır. Robert'in gelişinin daha önceden organize edildi. İstanbul'a misafirimiz olarak davet ettik, ağırladık ve gitti. İlerde bu futbolcunun transferi ile ilgili koşullar ne olur, bilemem. Ancak bu transfer nedeniyle yönetimde çatlak oluştuğu veya istifa söylentileri gerçek dışıdır''

Şeklindeki açıklamalarının üzerinden kısa bir süre geçmesinden sonra Bülent Tulun'un görevinden istifa ettiği haberleri spor kamuoyunun gündemine bomba gibi düştü.

Şimdi herkes Galatasaray Kulübü Sportif Direktörlük görevinden istifa eden Bülent Tulun'un gerekçeli açıklamasını bekliyor...

Kaynak: CNN TÜRK

Yarın ortak açıklama yapacaklar...

Transfer çalışmaları sırasında aralarında sorun yaşandığı iddia edilen Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat ile sportif direktör Bülent Tulun, yarın ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Galatasaray Kulübü'nün resmi internet sitesinden yapılan duyuruda,
Polat ile Tulun'un, Mecidiyeköy'deki kulüp merkezinde saat 11.00'de
basın toplantısı yapacakları bildirildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ya olur boyle $eyler. Bu i$leri yuzune gozune bula$tirana bir nevi git diyeceklerdi. Son bir cirpini$ i$e yaramami$a benzer. Ben olsam Ribery olayinin akabinde kovardim. Sen yapilacak i$leri yapma boyle gazetler iki uc gun once haber verdigi olai atla ondan sonra Frnasada elinde beyzbal sopasi ile gez. $imdi de kalkmi$ benfica ile sozle$mesi olan adami buralara getir paranin yok oldugu zamanda. Ne olacakti ya. Polat i$ini biliyor gibi gozukuyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

''İSTİFA ÖNCEDEN PLANLANMIŞTI''

Galatasaray Sportif Direktörü Bülent Tulun, istifasını resmen açıkladı.. Adnan Polat ile birlikte medya mensuplarının karşısına çıkan Tulun, istifasının kulübü karmaşalardan kurtaracağını söylerken, Polat ise, istifanın daha önceden planlandığını belirtti..

27 Mayıs 2006, 13:12 (ajansspor.com'!dan alınmıştır)

Galatasaray camiası içinde 10 yaşından beri bulunduğunu dile getiren Tulun, ''25 Mart seçimlerinden sona seçilerek göreve gelen yönetim kurulu, istediği atanmış profesyonellerle çalışma hakkına sahip. Görevimi dün itibariyle dostça bırakmış bulunuyorum'' dedi.

Görevini başka bir sıfatla sürdürecek olan Adnan Sezgin'e de başarılar dileyen Tulun, ''Burada asıl olan Galatasaray'ın menfaatidir. Benim istifamın, kulübü bazı karmaşalardan kurtaracağını düşündük ve beraberce bu kararı aldık. Görevi sürdürecek olan Adnan Sezgin, bilgi, görgü ve tecrübesiyle futbol kamuoyunda gerekli övgüye sahiptir. Eminim ki takımı daha yukarılara çıkaracaktır. Her zaman yanlarında olduğumu ifade etmek istiyorum'' şeklinde konuştu.

Bülent Tulun, "Benim talep edilen istifam olmasaydı, belki yakın zamanda kulübe daha zarar verici ortamlar oluşabilirdi. Yöneticiler ve iş sahipleri kendi frekanslarındaki insanlarla çalışmayı isterler. Bundan daha doğal bir şey olamaz. Ben de görev yaptığım zamanda birçok insandan böyle taleplere bulundum.'' dedi.

Tulun ayrıca, teknik direktör Erik Gerets'e Belçika'ya gitmeden önce durum hakkında bilgi verdiğini sözlerine ekledi.

-POLAT: ''İSTİFASINI ÖNCEDEN PLANLAMIŞTIK''-
Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Adnan Polat, Bülent Tulun'un istifasının önceden planlandığını söyledi. Polat, Tulun'un, yeni yönetimin seçilmesinin ardından kendisine gelerek hemen istifa edebileceğini söylediğini kaydederek, ''O zaman, 'Önce şampiyon olacağız, sonra iç tranfseri bitireceğiz, daha sonra ise durumu konuşuruz' demiştik. Dışardan baktığım vakit sanki yönetim içinde meydan muharebesi yaşıyormuşuz gibi bir durum var. Ama öyle bir şey yok. Tüm yönetim tek vucut bir arada. Galatasaray camiası da aynı şekilde yönetimiye beraber'' dedi.

Adnan Polat, ''Bir şeye dikkatiniz çekmek isityorum. Görev yapan arkadaşlarımızın hepsi Galatasaraylıdır ve hiçbiri de bu örf ve adetlerin dışına çıkmayacaktır. Bülent Tulun da aynı şekilde 1,5 yıldır sportif direktör olarak görev yapmaktaydı. Fakat yeni sezonda yeni gelen yönetime imkan tanımak için meslek etiği anlamında istifa etmiştir. Bundan sonraki dönemde sevgili Bülent Tulun yine görev yapacaktır bizimle.'' diye konuştu.

Bülent Tulun'un istifasıyla sonuçlana durumun transfer görüşmeleri için İstanbul'a gelen Fransız oyuncu Laurent Robert'le ilgilendirildiğinin sorulması üzerine Adnan Polat, böyle bir durumun söz konusu olmadığını kaydetti.

Robert'in İstanbul'a gelişinin istifadan 1 ay önce planlandığını söyleyen Polat, ''Şampiyonluk yarışı içinde bana söylenmesi unutulmuş. Gelmeden 2 gün önce haberim oldu. Bildiğim kadarıyla da ilişkimiz sürüyor. Bir habersizlik oldu ama bir kavga gürültü olmadı." dedi.

Polat, "Göreceksiniz, bu masadan kalktıktan sonra da Galatasaray'ın birçok aktivitesinde Bülent Tulun'un görev yaptığını göreceksiniz'' derken, bu sözleri Tulun, esprili bir şekilde, ''Papermoon'da yemek de yeriz'' diyerek böldü.

Adnan Polat, ''Bu iş yorucu ve yıpratıcı bir iş. Taze kan ve bayrak değişimi bazen gerekiyor. Bülent Tulun'un iki sene sona yeniden görev almayacağını kim bilebilir ki. Muhtemelen de alacaktır. Buna bir bayrak yarışı olarak bakıyoruz. Tecrübelerinden, bilgi birikiminden yine yararlanacağız. Şampiyonlukta da büyük payı olduğunu daha önce ifade ettim'' şeklinde konuştu.

Medyaya da çatan Polat, ''İlla öküz altında buzağı arayacaksınız. Arayın ama böyle bir istifa gördünüz mü? Birlikte buradayız. Galatasaray yeni bir yapılanmaya gidiyor ve bunun içinde birçok kişi gidebilir ve yenileri görev alabilir. Arzu ettiğim, Adnan Sezgin ile Bülent Tulun'un beraber çalışmasıydı, ancak bunun fiili olarak mümkün olmadığını gördük. Görüştük ve kendi kararıyla ayrıldı. Zaten bir uyumsuzluk, bir çatışma, kavga olsa böyle bir toplantı yapıyor olmazdık'' dedi.
Post Reply