Transfer Gundemi (Yaz 2006)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Hasan Tezcan wrote:ah su an banttan oyuncu seyretmek olmaz olsun!!! Ilhan Cavcav for president!
Haklisin Hasan Abi ama video da video hani.

Zamaninda Besiktas Arjantin'den uzun kivircik sacli Nartallo diye bir oyuncu getirmisti. Bir videosu vardi onun. Uzun saclarini savurarak kafayla attigi tek bir gol. Butun gun haberlerde tekrar tekrar o videoyu gostermislerdi. Meger adamin o golden baska pek bir olayi yokmus. Fiyasko olmustu diye hatirliyorum.

Ama Laurent farkli. Adamin bir kamyon dolusu mukemmel golu var. Insan ister istemez etkileniyor.
Kisisel problemler konusunda Gerets'e guveniyorum. Yalniz tek bir problem var. Hasan, Ilic ve Robert ayni anda oynarsa savunma zaafi olabilir. Robert ne kadar kosan bir adamdir bilmiyorum. Yine de alinsin bence. Sirf bir kac bin kisi onu izlemek icin gelir ASY'ye
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu video olayına geçen sene Riberry içinde girilmişti! Onun videosuda yetenekleri konusunda bi hayli ipucu vermişti, hatta fazlasını gördük!
Tolga saolsun şimdi izledim videoyu, ağzım falan açık kaldı! Adam nerelerden frikik atmış, Alextende daha becerikli bu konuda! Yanlız görüntüler Newcastle'ın Newcastle olduğu zamanlardan! Robert'in Benfica macerası pek iç açıcı değil! Yanlız sırf şu frikikleri atsın yeter! Birde adam kaçırmasın kafi :)
Hayırlı olsun..
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Arkadaslar heyecanlanmadan once Benfica'yla 2 sene daha sozlesmesi oldugunu, aylik 190 bin Euro maasla Benfica'nin en fazla para kazanan oyuncusu oldugunu unutmayalim. Yani olsa olsa kiralik gelecek. Ayni paraya daha iyi bir oyuncu alinabilir mi onu da yorumlamak gerek.

Goruntuler iyi. Ama goruntuyle futbolcu alinmaz zaten Hasan soylemis. Goruntulere yorum yap denirse, benim Recoba derken anlatmak istedigimle hemen hemen ayni tablo cikiyor ortaya. Zaten Recoba'nin da 4-5 senedir attigi golleri bir araya koyarsan bundan iyisi olmaz. Robert Hem kanat oynayabilir hem forvet. Yeterince hizli, sol ayagi cok iyi, sag ayagiyla da goller atabiliyor. Frikikleri sutlari bazuka gibi. Kaleciyle karsi karsiya kaldiginda yerden koseye plase yapabiliyor yani kafayi kaldirip boslugu gorup gol yapabiliyor.

Cengiz abi kova Ingiliz kalecileri demis ama Turk milli takiminin daha kova ingiliz kalecilerine attigi bir gol bile yok tarihte. Kulupler bazinda da dudek, chech, de saar, lehmann, robinson, martyn, friedel gibi cok cok iyi kaleciler oynuyor o ligde. Turkiye'de bir Rustu bir Mondi, onlar da ehh iste gerisi palavra.

Gelse sanirim uzaktan sutlarla, frikiklerle 10-15 gol arasi gol bulur Turkiye'de. Bizim kaleciler tutamazlar bu sutlari, habire yumurtlarlar.

Ama Tolga'nin dedigi cok onemli bir nokta. Hasan - Ilic - Robert orta sahasinin yanina isterseniz Makalele'yi koyun dagilirsiniz. Ilic golge savunmacisi, Hasan her mac en az 3-4 kere gereksiz calim yapip topu kaptirir.

Robert icin de futbol bilgisine ve gozune cok guvendigim Gorgen "Sahada genelde kayıpları oynuyor. Yedek kalmayı asla kabüllenemeyen biri." demis.

Iste sorunlar burada. Gelirse Ilic'in satilmasi icin duaci olmaliyiz.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Mon May 22, 2006 9:55 pm, edited 1 time in total.
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

ROBERT GALATASARAY'A FRANSIZ...
Günlerdir Galatasaraylıların gündemine oturan Benfica’nın Fransız yıldızı Laurent Robert transferinde şok bir gelişme yaşandı. Bugün akşam saatlerinde eşiyle İstanbul’a gelen Robert’in, kaldığı otelde Lig TV muhabirine yaptığı açıklamalar kafalarda soru işareti yarattı.

Galatasaray yönetiminin görüşmek üzere İstanbul’a getirdiğini söylediği Fransız futbolcu, muhabirin sorusu üzerine Türkiye’ye sadece tatil amaçlı geldiğini söyledi. Yine basında yer alan bonservisi elinde olduğu yönündeki haberlerin hatırlatılması üzerine yıldız oyuncu Benfica Kulübü ile iki yıllık daha sözleşmesinin olduğunu söyledi.

Benfica Kulübü’nün resmi internet sitesinde Laurent Robert’in 2009 yılına kadar Portekiz ekibi ile sözleşmesinin olduğu görülüyor.

yau birileri türk futbolseverleriyle kafa mı buluyor kaç gündür nedir.. :lol:
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: ...
Cengiz abi kova Ingiliz kalecileri demis ama Turk milli takiminin daha kova ingiliz kalecilerine attigi bir gol bile yok tarihte. Kulupler bazinda da dudek, chech, de saar, lehmann, robinson, martyn, friedel gibi cok cok iyi kaleciler oynuyor o ligde. Turkiye'de bir Rustu bir Mondi, onlar da ehh iste gerisi palavra.
...
Ozan Ersoy
Ben video'da gorduklerimi soyledim. Adamlari ayagini uzatsa kurtaracagi biraz donebilse tutacagi toplari yerlerken gordum. Boyle golleri Turkiyedekilerde yiyorlardir ama boylerini pek gormedim $u son zamanlarda. Frikikleri guzel atmi$ ama diger gollerin cogunu kaleciler yemi$ler. Bak Benfica'da 3 golu bir araya getirememi$ adam ve hadi yuru demi4ler. Turkiyede i$ yapar elbette.

Ha bir de formayi oyuncu satiriyor. Beckham'in formasini satar adamin masrafini cikarirsin. Kac tene Hasan $a$ kac tane Marek hainz formasi satacan; olay gelip burda bitiyor.
Last edited by Cengiz Akgun on Tue May 23, 2006 1:32 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Lig TV'de Levent Tuzemen, Alaattin Metin, ve Besiktasli yazarin programinda Levent Tuzemen "Robert yarin obur gun kesin imzaliyor" dedi.

BUnun uzerine Ercan Taner bir goruntu izletti. Robert Turkiye'ye gelmis, bir yerde yakalamislar, soruyorlar, "2 sene sozlesmem var, tatile geldim buraya" diyor.

Bunun uzerine Tuzemen hala israr ediyor, "Tatile Florya 'ya mi gitmis?" diyerek.

Ama goruntude arka planda bir adam var, Florya tesislerinin sorumlusu Okkes adinda birisi, soyadini hatirlamiyorum( ekleme: Okkes Polat), ama Gerets geldigi zaman da havaalanindan arabayla alip goturen adam oydu. Studyodakiler nedense farketmedi.

Yani bu olaylardan anlasilan, Robert tatile falan gelmemis, belli ki sozlesme icin gelmis. Ama 2 sene sozlesme nasil hallolacak gorecegiz.
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Ya Benfica bu adamdan öyle bir bezmis ki bonservisini cok cüzi bir miktara vermeye razilar, ya da kiralik olarak gelecek.

Bence kiralik daha iyi alternatif. Adam incompatible olarak cikarsa, rahat rahat Benfica'ya geri gönderebilirsin ve olmayan parani carcur etmemis olursun. 8)
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Umarim hanimi Istanbu'da cantasini falan caldirirda bu herifin basimiza musalat olmasindan kurtuluruz.

Robert'i bize karsi PSG kadrosunda 4-5 sene once seyrettik. Ben bir halt ettigini hatirlamiyorum. Hos o maclarda buyuk Analke bile yedekti. O zamanlar en iyi futbolunu oynuyorda zaten New Castle transferi o sene ki performansinda sonra gerceklesti. Souness ilk baslarda buna guvendi bakti her topa maydanoz olmakdan baska isi yaptigi yok yedege cekti. Yedekden maclara girdigi zaman yuzu bir karis sahada gezindi durdu. Son resmi macinda seneye geri gelmiyorum mesajini vermek icin formasini, sortunu, tozluklarini sahada cikarip seyircilere atip bir donla sahayi turlamisti.

Iyi serbest atis kullandigi dogruda vidyodan gorunen golleri acebe kac sene once atmis. Portsmouth'da bir macda ilk 11'e giremeyince cekmis gitmis. Takimi dusmemeye calisiyor pasa kendi derdinde. Heinze kalsin daha iyi hic olmazsa yedek kalinca olay cikarmiyor.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Bence yanlis dusunuyorsunuz...

Robert kendini ispatlamis bir oyuncu... Fransa milli takiminda forma giymis adama burun kivirmak yanlis... Ben ilkonbir de forma bulamayinca hirslanan adamlari seviyorum - kaldi ki Robert'in GS da ki rakibi kim? Ayhan'mi Cafercan'mi?

Robert'i videodan tanimaya gerek yok... taniyan taniyor zaten... Overmars ayarinda bir oyuncu arti frikik ozelligi var... videosu eglencelik ama ona bakip transferine karar verilecek ismi cismi belli olmayan bir oyuncu degil... bazilariniz bir futbol izleyicisi olarak Robert'i ilk defa videosundan gorduyse o sizin aybiniz :oops:

Ozan'in Hasan-Ilic-Robert yanyana oynarmi endisesini anliyorum... arkalarin da iki defansif orta saha (DOS) ve onlerin de tek golcu ile oynarlar... hatta kapanan Anadolu takimlarina karsi tek DOS ve iki golcu ile de oynanabilir - yanliz o tek DOS cok kosan Geremi, Suat Kaya tarzinda hamallik yapan biri olmali - az kosan ve geriden oyun kuran Veron, Tugay tarzi degil...
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Yanlis anlama var, Robert'i ilk defa seyretmiyorum. New Castle'da defalarca maclarini seyrettim. Donla saha turu atmasini bile seyrettim. Zamaninda iyi topcu oldugu dogru. Son zamanlarda bir basarisini bilmiyorum. Hele son iki senedir dokuluyor. Her gittigi yerde basarisiz oldu. Hakkinda duydugum son olumlu haber Benfica'da ligde cok basarisiz ama CL'de iyi oynadigi soylenmisti.

Tam Canaydin transferi ismi var cismi yok.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mert Tokman wrote:Bence yanlis dusunuyorsunuz...

Ozan'in Hasan-Ilic-Robert yanyana oynarmi endisesini anliyorum... arkalarin da iki defansif orta saha (DOS) ve onlerin de tek golcu ile oynarlar... hatta kapanan Anadolu takimlarina karsi tek DOS ve iki golcu ile de oynanabilir - yanliz o tek DOS cok kosan Geremi, Suat Kaya tarzinda hamallik yapan biri olmali - az kosan ve geriden oyun kuran Veron, Tugay tarzi degil...
Boyle bir sey benim de aklima geldi. Onde tek forvet (Necati veya Kabze, hatta Hakan Sukur) , arkada Robert Ilic Hasan uclusu, onlarin arkasinda Ayhan ve bir on libero daha (Zikos, Tommasi vs. ) olursa cok hos bir kadro olur. Tek forvet ama arkasinda 3 tane surpriz golcu. Forvetlerde huzursuzluk cikabilir , ama yine de iyi bir sistem. Bazen Ilic yedege cekilir 2 forvet olur.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sergen alınmalıııııııııı :)
-Sergenin almamak yılın hatasıdır- Ahanda buraya yazıyorum!

Sahaya girdiği zaman bu adam maçı kurtarır diyebileceğimiz bir tane adam yok! Gerçi son anlarda kurtulan çok maçımız oldu ama yine o futbolcuların büyük yetenek olduğunu kimse iddia edemez! Adam sırf fener maçlarıyla şampiyonlar ligi ön eleme maçlarında oynasa o bile yeter :) 2 defa geldi, gayatte başarılı oldu! Şmpiyonlar liginde tur atladığımız son senede ciddi katkısı vardı! Takımda fener kompleksi olmayan, aksine feneri görünce karşı kuduran bir topçu olurdu en azından! Gerets düşünmesin bakalım! Bir fener yenilgisi daha alırsa dökülen Sergenin fener maçlarını bi izlesin!

Oynadığı dakka başına para teklif edilmeli :) Galatasarayda huzursuzluk çıkarma ihtimalide yok bence! Daha önce çıkarmadıki şimdi çıkarsın! Neyse...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Laurent, İstanbul’u beğenirse Cim Bom’a imza atacak

Dış transfer çalışmalarına başlayan Galatasaray, Portekiz’in Benfica takımında top koşturan Fransız futbolcu Laurent Robert’i dün İstanbul’a getirdi.

Robert, eşi ve menajeri ile birlikte geldiği Atatürk Hava Llimanı’ndan Galatasaraylı yetkililerce basın mensuplarına gösterilmeden gizli bir şekilde Polat Rönesans Oteli’ne götürüldü. Fransız futbolcunun tesisleri gezdikten sonra Sarı-Kırmızılı yönetimle masaya oturacağı bekleniyor. G.Saraylı yöneticilerin, Laurent’in transferi kesinleşene kadar da basına herhangi bir bilgi vermeyeceği öğrenildi.

2005-06 sezonunu ezeli rakibi Fenerbahçe önünde bitirerek mutlu sona ulaşan Galatasaray’ın, iç transferde Orhan Ak’la da anlaştığı bildirilirken dış transferde Robert’in yanı sıra Monaco takımında top koşturan Zikos için temaslara başladığı vurgulandı. Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Gökşen, Fransa’nın Monaco takımında forma giyen orta saha oyuncusu Zikos’la görtüştüklerini açıkladı. Gökşen, yaptığı açıklamada, 32 yaşındaki tecrübeli orta saha oyuncusu Andreas Zikos’la görüştüklerini ancak henüz transferin kesinlik kazanmadığını kaydetti.
ZAMAN

Hasan 30 yaşında, Zikos 32, Robert 30! Eh İliçte çok genç görünmüyor! Böyle orta saha olmaz! Bunları alıyorsanız Sergenide alın :)
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Bulent Tulun Robert'i devre arasindan beri takip ediyormus, ama Adnan POlat'a haber vermeden girismis bu transfere. Istanbul'a geldiginde kimsenin haberi yokmus. Adnan POlat da guya kendisinden habersiz is yapilmasindan rahatsiz olmus diye haberler var.

Robert gerginliği
Ali Naci KÜÇÜK

Sportif direktör Bülent Tulun, 31 yaşındaki oyuncuyu havalanında, gazetecilerden gizlice kaçırdı. Florya’da sakladı. Robert’in geldiğini duyan Adnan Polat, Fransız futbolcuya Polat Otel’de fotoğraf çektirdi.

GALATASARAY’da hareketli bir transfer yaşandı... Günlerdir sarı kırmızılı takımla görüşen ve dün İstanbul’a gelen Laurent Robert’in transfer öyküsünde ilginç olaylar yaşandı. 31 yaşındaki futbolcunun görüşmelerinde G.Saray yönetiminden hiçbir yönetici yer almazken sadece sportif direktör Bülent Tulun’un bu transferi yürütüğü gözlendi.

Polat yalanlamıştı

Transferin ocak ayında dayandığı ve Tulun’un Robert’in menajeri Jean Lui ile görüşüp, "Sezon sonu bonservis sorunu olmayacağı için Robert’i alacağız" sözünü verdiği iddia edildi. Sezon bitiminde ise Tulun, Robert ismini yönetime sundu. Ancak başkan Özhan Canaydın ve Adnan Polat (Salı günü yaptığı toplantıda, "Menajerlerin her dediğine inanmayın. Böyle bir oyuncu ile alakamız yok" dedi) dahil birçok kişi ’problemli oyuncu’ diyerek Robert ismine sıcak bakmadı. Ancak Robert dün İstanbul’a getirildi.

Gizlice çıkarıldı

Bülent Tulun, sabahtan itibaren kendisine Robert’in kaçta geleceğini soran basın mensuplarına transferin kesinleşmediği için yanıt vermedi ve "Oyuncunun kaçta geleceği sizi ilgilendirmez. Size tek bir kare dahi görüntü vermeyeceğim" dedi. Ancak bazı yöneticiler, Laurent Robert’in 17.00’de İstanbul’da olacağını duyurdu. Bunun üzerine Tulun, İstanbul’a gelen Robert’i VIP kapısından gizlice çıkarıp Florya’da dikkat çekmeyecek bir arabanın arkasına soktu. Fransız oyuncunun eşi ile menajeri Jean Lui ise tesis müdürü Fahri Yılmaz ile birlikte çıktı.

Ribery maddesi

Yönetimde tartışmalara yol açan Fransız futbolcunun maddi teminatlar istemesi transferi de zora soktu. Ribery örneğini de gösterip sözleşmesine özel madde koydurmak istemesi üzerine G.Saray yönetiminin kafasında Robert transferi bir anda çıkmaza girdi. Robert’in basından kaçırıldığını duyan Adnan Polat ise bunun üzerine Tulun ile görüşüp Polat Otel’de medyaya görüntü verilmesini istedi. Ve Tulun bu isteği uygularken, Fransız futbolcu ile G.Saray yönetiminin bugün son kez görüşeceği öğrenildi.

Saatte 120 km’lik şut

MONTPELLİER, PSG, Newcastle, Portsmouth ve son olarak Benfica’da forma giyen sol kanat oyuncusu Laurent Robert, özellikle duran toplarda etkili vuruşlar yapıyor. Frikiklerdeki ustalığıyla dikkat çeken Robert, 2004-05

sezonunda duran toplardan 4 gol attı. İsabetli uzun ve çarpraz paslar atan Robert’in bir şutunda topun yaklaşık 120 km hıza ulaştığı belirtiliyor. Robert, Fransa Milli Takımı ile ilk golünü 2000 Kasım’ında Türkiye’ye atmıştı.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Mehmet Marsan wrote:Yanlis anlama var...
Mehmetcim - benim lafim Robert'i videodan seyredip begenmeyelim diyenlereydi.... Ama belli ki sen de karsisin bu transfere kendi gerekcelerinle... Robert Newcastle'a ilk geldigi sene Bobby Robson manager iken takimin Shearer ile beraber en onemli oyuncusu idi... Souness ile yildizi barismadi o baska...

Son iki yildir fazla bir basarisi yok diye transfer yapmasaydik o zaman Hagi'ye de burun kivirmak lazimdi... Barcelona'da forma bulamiyordu - Stoichkov'un arkasinda kaliyordu vesaire...

Adam kendini ispat etmis bir adam - makul bir fiyata gelicekse bence iyi transfer olur...
Last edited by Mert Tokman on Tue May 23, 2006 6:08 am, edited 1 time in total.
Post Reply