Transfer Gundemi (Yaz 2006)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Damiano Tommasi

Image

Iyi bir adama benziyor ama sonradan ogrendim 2004-2005 sezonunu sakat olarak gecirmis, kulupten gondermek istemisler, ama o kalmak istemis yasal minimum para olan ayda 1410 euro ile sozlesme imzalamis.. GS ne kadar vermek istiyor acaba?
G.Saray’a sudan ucuz star

Sarı kırmızılı kulüp, Roma’dan ayda 1410 Euro’ya oynayan İtalyan milli futbolcu Damiano Tommasi’ye transfer teklifinde bulundu. Çizme’nin en dindar oyuncusu olan Tommasi, kulübüyle anlaşamazsa Cimbom’a gelecek.

İTALYAN Corriere dello Sport gazetesi, Roma’nın gözde futbolcusu Damiano Tommasi’nin Galatasaray ile prensipte anlaştığını öne sürdü. Tecrübeli orta saha oyuncusunun menajeri Andrea Pretti, gazeteye yaptığı açıklamada, "Damiano Roma’dan ayda 1410 Euro gibi çok düşük bir para alıyordu. Eğer Romalı yöneticiler kendisini 2 yıllık iyi bir anlaşmaya ikna edemezse, Damiano kariyerini yurt dışında sürdürecek. Gideceği takım da büyük olasılıkla, en iyi teklifi yapan Galatasaray olacak" diye konuştu.

9 yıldır Roma’da

İtalya’nın en dindar futbolcusu olarak bilinen Damiano Tommasi, 32 yaşında ve 1.80 metre boyunda. Bu sezon İtalya Birinci Ligi’nde 27, İtalya Kupası’nda 8 ve UEFA Kupası’nda 3 maçta forma giydi. Ligde 2 golü bulunan tecrübeli oyuncu, orta sahada savunma ağırlıklı olarak görev yapıyor. 1996-1997 sezonundan beri Roma Kulübü’nde forma giyen Tommasi, 22 defa İtalya Milli Takımı formasını giydi. En istikrarlı futbolcular arasında yer alan Tommasi, ünlü Francesco Totti’nin ardından Roma’nın ikinci kaptanı.

Orhan ve Volkan’la yine anlaşamadılar

GALATASARAY’da, sözleşmeleri sona eren futbolculardan Volkan Arslan ve Orhan Ak ile yapılan görüşmelerden sonuç alınamadı. Sarı kırmızılı oyuncuların menajeri Harun Aslan, yöneticilerle dün yaptıkları ikinci görüşmelerde de anlaşma sağlayamadıklarını belirterek, "Bir sonuca varamadık. Herkesin kendine göre hesabı var. Görüşmelerimiz sürecek" diye konuştu.

Almanya’nın Hannover, A.Bielefeld ve Bochum takımlarından teklif alan Volkan’ın yıllık 600 bin Euro’luk talebine yönetim olumsuz yanıt verdi. Volkan, bu rakamda ısrar ederse yollar ayrılacak. Yine Almanya’nın Borussia Mönchengladbach takımının talip olduğu Orhan ise yıllık 550 bin Euro istedi. Geçen sezon 250 bin Euro gibi düşük sayılacak bir paraya oynadığı için bu oyuncunun talebine sıcak bakan yöneticiler, 500 bin Euro civarında bir rakama anlaşmayı planlıyor.
Last edited by Tolga Girici on Mon May 22, 2006 4:43 am, edited 1 time in total.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Vassilis Zikos ile de ilgileniyormusuz. 32 yasinda , son 4 senedir Monaco'da oynayan bir orta saha oyuncusu.

Image

Aslan'a iki bomba

Benfica'da görev yapan Fransız Laurent Robert bugün İstanbul'a geliyor. Monaco'da forma giyen Yunanlı Zikos ile de iki gün içinde sözleşme yapılacak

HALİL ÖZER

Galatasaray, yabancı transferinde atağa kalkıp, Laurent Robert ve Yunanlı Vassilis Zikos ile imza aşamasına geldi. Benfica'da oynayan Robert'in bugün İstanbul'a geleceği, transfer pazarlıkları son aşamaya gelen Monacolu Zikos'un da yetişmesi halinde kendisine katılacağı bildirildi.
Robert, kesin anlaşma sağlanması halinde iki yıllık sözleşme imzalayacak. Bonservisi elinde bulunan Fransız oyuncunun, yıllık 1 milyon 300 bin Euro civarında bir ücret istediği belirtildi.

Ergün-Hakan tamam
Sezon sonunda sözleşmesi sona eren Ergün ile bir yıllık nikah tazelendi. Hakan Şükür ile de bugün mukavele yenilenmesi bekleniyor. Yönetim Orhan Ak, Volkan ve Sabri'nin menajeriyle bir kez daha masaya oturup, anlaşma zemini arayacak.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Eurosport ana sayfadan ilk haber olarak gecmis Sol Campbell transferini.Kaynak olarak Fransiz medyasini gostermis.

http://www.eurosport.com

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu Campbell'lara cok dikkat etmek lazim. Boyle TS zamaninda hamuduyla para verip bir tane KampCingiragi da onlar getirtmi$ti. Sonra ba$kanlari o kadar para verdik bizim yamyam oynamiyor i$te dedi adam sinirinden. Gerci ASY'de Terim'in zamaninda TS GS'yi be$ledigi macta uc gol filan atmi$ti (mac 5-3 bitti idi ve Terim de yine ibigine kadar kizardi idi o macta) . Sonrada madem yamyam dediniz ben de oynamiyorum i$te uzatirsaniz size mahkemeye veririm diye kampanayi TS ba$kanin boynuna asip mooo mooo diye bogurte bogurte gitmi$ti. 12M Avro herifin bonservis parasi galiba.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Oltunc Özgür

Post by Oltunc Özgür »

Son günlerde taraftar şampiyonluğu gönlünce kutlayamadı, yine hasmın o çok değerli başkanının ayrılışı ve transfer haberleri gündeme oturdu yada GS'nin şampiyonluğunu hazmedemeyen basın bu haberleri temcit pilavı gibi önümüze sunuyor, açıkçası benim umrumda değil.. Seneye bizim şampiyonlar ligi ön elemesinde ne yapacağımız geçersek grupta ne kadar puan toplayacağımız çok daha önemli. Şu güne kadar tranfer adına atılmış önemli bir adım yok zaten bu ekonoik tablo ile eldekilerinde tutulması mucize gibi gözükürken, seneye bu seneki gibi korku filmi seyretmeye hazrı olalım derim. Orhan Ak ve Cihan Haspolatlı tabiki Hasan Şaş ve Necati'nin inişli çıkışlı grafikleri, Volkan ve Ümit Karan'ın belirli belirsiz performansları, Artık yaşlanmış ve yorulmuş Hakan'ın gücü ve geriye kalan yıpratılmış yabancıların motivasyonu ile ilginç bir yıl olacak. Bu sene her FB maçlarındaki hataları ile gündeme gelen Aykut, Ferhat ve Uğur yine bir oynatılıp bir oynatılmayan Aydın'ın gelecek sezon ne yapacakları birer soru işareti.

Tabi en büyük soru Eric Gerets, oyunu okumayı bilmeyen bir adamın bu yaştan sonra öğrenmesi mümkün değil, kötü giden ön eleme maçında 85. dakikaya kadar beklerse bu sene mucizeyle gelen şampiyonluğun hiçbir anlamı kalmaz, hiç avrupa takımıda türk ligindekiler gibi aptalca oynamaz.

Birde ismi geçen yabancı transferler var, acaba bu oyuncular ne kadar seyredildi haklarında ne biliniyor, orta sahamız hala boş hala serbest atış kullanacak bir oyuncumuz yok tabide iyi bir defanstan top dağıtacak ön libero yada yeni bir popescu..

bu soru işaretleri ile dolu kafalarla bayrağı sallıyalım ama onuda tadamadan AY'in istifası ve Sol Cambpell muhabbeti sardı ortalığı ve ne hikmetse bizlerde zenginin malı züğürtün çenesi misal konuşmaya devam ediyoruz....
Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Biraz once Lig Tv'de yayinlanan futbol gundemi programinda GS muhabiri canli yayina baglandi ve Lauren Robertin bir iki saat icinde Istanbul'a gelip tesisleri gezecegini sonrasinda da imza atacagini soyledi.
Hasan Tezcan'in verdigi linkte bu adamin baya sorunlu, yedek kalmayi hazmedemeyen, gittigi hicbir takimda uzun sure kalamamis oldugu anlasiliyor. En son Benfica'da bile cogu macta ya 90 dk oynamamis ya da kadroya bile girememis. Bunun yaninda etkili korner ve frikikleri ile taniniyor, 10 civarinda Fransiz A milli olmus, orta sahanin sol kanadinda oynuyor. Newcastle'dayken super oyuncuydu,attigi goller yilin en guzel gollerinde ilk 10a girmisti...bundan iki yil once.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

ROBERT İSTANBUL'A GELDİ!..
22 Mayıs 2006 18:27

Code: Select all

Portekiz’in Benfica Kulübü’nde sezonu tamamlayan Fransız futbolcu Laurent Robert, Galatasaray Kulübü ile görüşmek için İstanbul’a geldi. 

Robert, eşi ve menajeri ile birlikte geldiği Atatürk Havalimanı’ndan Galatasaraylı yetkililerce basın mensuplarına gösterilmeden gizli bir şekilde Florya Metin Oktay Tesisleri’ne götürüldü. 

Alınan bilgiye göre, bugün tesisleri gezecek ve bilgi alacak olan Fransız oyuncuyla yarın görüşmelere başlanacağı, transfer kesinleşene kadar da basına herhangi bir görüntü ve bilgi verilmeyeceği öğrenildi. 

Soyle bir videosu var:

http://video.google.com/videoplay?docid ... ent+Robert
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Inter'li Pierre Wome Werder Bremen'de.
Christian Poulsen ise Milan'a gidiyor diye biliyorum.

Gravesen Saidou'nun yerine hayalimdeki oyuncu , ama gelecegini pek sanmiyorum. Haberlerin gercek olduguna dair bir ipucu var mi yoksa haberciler kiclarindan mi uyduruyor?

Robert Istanbul'a gelmis mukavele imzalamaya. Acaba bu sezon transferler zamaninda mi yapilacak? :D
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Robert olursa GS sonunda frikik atabilen birini almi$ olacaga benzer. Ingilterede bir suru kova kaleciye sepetle gol atmi$a benzer ama frikiklere oldukca guzel. Hasan $a$'$in frikik ve kornerleri ile bir yere gidilmedigi ortada.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Tolga Girici wrote:
Laurent Robert

Soyle bir videosu var:

http://video.google.com/videoplay?docid ... ent+Robert

Videoyu izledim ve mest oldum. Adam Hagi'yi andiriyor oyun ve sut stiliyle. Frikiklerden golleri mükemmel, hele yapilan bir ortayi havada topugunla atiyor. Agzim acik kaldi. Herhalde dünyanin en ilginc gollerinden biri olsa gerek...

Evet, bu adam mutlaka alinmasi lazim
Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

ben böyle birşey görmedim ya gençler inşallah gelir ve kendini tekrar bulur ki iliç le baya bi iş yapacağını zannediyorum mantık olarak....
pakalum hami ne diyecak pu işa
Image
Serdar Beyazyurek

Gerets'in Hasan Sas ve Umit Karan gibi kariyeri bitti denilen oyunculari yeniden dirilttigi gibi Robert'i de diriltebilecegini umuyorum. Kumas cok iyi, saha disi sorunlari olan bir oyuncu. Ozellikle Souness'in gelmesiyle buyuk problemler cikarmaya baslamis. Tek dusunduren de bu zaten...
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

ah su an banttan oyuncu seyretmek olmaz olsun!!! Ilhan Cavcav for president!
Serdar Beyazyurek

Hasan Tezcan wrote:ah su an banttan oyuncu seyretmek olmaz olsun!!! Ilhan Cavcav for president!
Hasan, sana katiliyorum. Ama bizim yonetimin oyuncuyu Istanbul'a kadar getirmesinde banttan seyretmek disinda baska on calismalarin da rol oynadigina inanmak istiyorum. Dun aksam cikan spor programinda soylendigine gore Bulent Tulun Lauren'i uzun suredir takip ediyormus. Umarim sadece banttan golleri seyrederek takip etmemistir. :lol:
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

http://uk.sports.yahoo.com/fo/profiles/2907.html

Laurent hakkinda bilgi...

Bazi seyleri bekleyip gormek gerekecek.Saha disinda problem yasarsa(TD/oyuncular ile) uzucu olur.
25-2025

nefvakfi.org
Post Reply