Kimler başkan adayı?

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yucel F Genc wrote: ...
Cengiz Bey,

Eger uyeligi istiyorsaniz, $10,000 konusunda pek yardimci olamam ama 3 liseliden biri olarak size seve seve referans veririm.
Oldu. 2014'de gumbur gumbur geliyoruz o zaman. In$allah GS klubu o gune kadar o ya da bu $ekilde dayanacak. $irketle$ir onun bunun mali olursa diye lotto oynamaya devam. Megaball cikmasi gerekecek malasef.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz Akgun wrote:
Yucel F Genc wrote: ...
Cengiz Bey,

Eger uyeligi istiyorsaniz, $10,000 konusunda pek yardimci olamam ama 3 liseliden biri olarak size seve seve referans veririm.
Oldu. 2014'de gumbur gumbur geliyoruz o zaman. In$allah GS klubu o gune kadar o ya da bu $ekilde dayanacak. $irketle$ir onun bunun mali olursa diye lotto oynamaya devam. Megaball cikmasi gerekecek malasef.
Cengiz,

2014 yilinin kerametini bilmiyorum ama forumlardan 3 oy degil 30 oy rahat toplarsin. $10,000 gozunu korkutmasin aramizda toplariz. Senin bu tatli dilini dinlemek icin rakip takim forumlari bile paralari bastirirlar.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Semih haznedaroğlu 1 ay önce ne demiş.Bir bakınız. Bu adam şimdi Canaydın'ın listesinde..

Osman tamburacı röportajı:

Haznedaroğlu: "Ünal Aysal piyangodur"
Alp Yalman’ın başkanlığını açıkladığı saatlerde Semih Haznedaroğlu ile Levent Tenis Kulübü’nde yemek yiyoruz…
Konu;
N’olacak bu Galatasaray’ın haline bağlı olarak başkanlık konusunda bir uzun hava. Semih Haznedaroğlu başkan olur mu? Olursa ne zaman açıklar!.

İki dönem başkan adayı olup ilkinde Ali Uras’a karşı 4 oyla, daha sonra ise Alp Yalman’a karşı kaybeden, halen Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu Başkanı olan Semih Haznedaroğlu eski sporculardan… Ömrü Ada’da geçenlerden… Su sporları denince Semih Ağabey unutulmaz, voleybol ve diğer sporları da hiç ihmal etmez. Bu kez futbolla da yakından ilgili, kulüp başkanlığı hakkında adı geçenlerden.
Biraz konuşalım istedim…

Yalman da 25 milyon dolar borçla devretti
“Alp Yalman da başkanlığı Faruk Süren’e devrederken 25 milyon dolar borçla devretti. Galatasaray Spor Kulübü hiçbir zaman borçsuz olmadı ki… Söylenenler doğru değil. Yalman da borçsuz devretmedi.
Galatasaray son on yılında inişe geçti.
Para lazım olunca hep ileriye dönük gelirler verilerek yola devam edildi….
Hiç kaynak yaratılamadı…
Özhan Canaydın geldi o da başaramadı…
Durum kritik!
Bu durumda Ünal Aysal Galatasaray için bir piyangodur!
Hem okuldan, hem kulübü içine düştüğü durumdan kurtarmaya gönüllü, hem de bunu yapacak parası var. Üyelik süresi yetmediği için başkan olamıyor.
Ama onu da kötüleme kampanyası başladı. Yazık!

- Kim kötülüyor?
- Ada için söylenenler doğru değil. Aysal Galatasaray’a yardım için bu işe girdi
Ünal Aysal benim sınıf arkadaşım. Galatasaray için her şeyi yapmaya hazır ama Özhan Canaydın’la olmaz diyor!
Canaydın’ı “inatçı ve ben bilirimci” buluyor. Tutucu buluyor. Canaydın’la Galatasaray yola devam edemez diyor.
Aysal’ı yıpratmak isteyenler onu Ada yoluyla ve AIG hisseleri üzerinden hilaf-ı hakikat beyanlarda bulunarak eleştiriyor. Ada konusunda bugüne kadar verdiği paraları geri almadığı gibi bütün taahhütlerini de yerine getirdi. Hatta Ünal Bey mukaveleyi getirin derhal yırtayım dedi mani olduk. Tekrar ediyorum Ünal Aysal Galatasaray’ın bugününü kurtarmak için bir piyangodur.
Hayrettin Kozak Galatasaray’ı anlatırken bunları ne yazık ki söylemedi.
Oysa başkanlık konusunda Hayrettin Kozak, Ünal Aysal’a gitti konuştular, Kozak’ın başkanlığı söz konusuydu sonra olmadı...

Bir gün Canaydın Aysal’a telefon eder
1.5 sene önce bir gün Özhan Canaydın, Ünal Aysal’a telefon etmiş. “AIG hisselerini geri alıyorum, 45 gün müsaade etmişlerdi, vaktinde ödeme yapmazsak her geçen gün için 50.000 Suisse Franc ceza ödeyeceğiz. N’olur bana yardım et çok az zamanım kaldı” diyor.
Çırağan’da buluştuk. Aysal iki gün içinde 23.5 milyon doları Canaydın’a verdi ve AIG hisseleri iki sene zarfında Ünal Aysal’a ödenmek üzere Aysal’ın üzerine geçti. Geri ödeme hisselerin değeri artsa da o günkü değer üzerinden yapılacak, Ünal Aysal paranın sadece faizini alacak. Ama burada çok önemli bir durum var. Bugüne kadar hiç para ödenmedi. Ne ana para ne faizleri. Süre 18 Mart 2005’te doluyor. O tarihe kadar 23.5 milyon dolar Ünal Aysal’ın yeddi eminliğinde duruyor, yani geçici olarak hisseler Aysal’ın üzerinde, para ödenirse hisseler Galatasaray’a geçecek, ödenmezse Ünal Aysal’da kalacak. Ama kamuoyu bunu hisseler Aysal’ınmış gibi biliyor. Aysal iki senedir hissesine düşeni de almıyor. Kim yapar bunu?
Bitmedi...
Ünal Aysal, Canaydın’a bir Belçika bankasından düşük faizle para buldu. O parayla hisseler Aysal’dan alınacak ve temettü geliriyle banka borcu rahat rahat ödenecekti. İyi bir imkandı bu. 4 sene içinde faiz + anapara ödenecekti. Canaydın onu da kabul etmedi.

Ünal Aysal banka gibiydi
Bir keresinde de yine Canaydın sıkışmıştı Aysal, üç aylık çeki faizsiz bir şekilde kırdı 4 milyon doları derhal Canaydın’a gönderdi.

İliç sahaya çıkmazsa yanarız!
Semih Haznedaroğlu yana yakıla anlatıyordu....
İliç’in transferinde banka, teminat mektubu istiyor. Canaydın havaalanından bana telefon etti, “aman Semih Ağabey Ünal Aysal’a söyleyiver bize banka teminat mektubu versin, Iliç bu hafta oynayacak diye duyurduk gelmezse yanarız...” derhal Aysal’a ulaşıyorum veİliç sahaya çıkıyor...

Selahattin Beyazıt bu konuda çok güzel bir laf etti. Galatasaray’ın 100. Yıl münasebetiyle düzenlediği senfonik konserdeyiz, şöyle dedi Beyazıt; “Çaresizliğin çare olduğu noktaya doğru gidiyoruz.” Gerçekten de öyle...
Ünal Aysal, Canaydın’a bir çok kez; “bankaları bana bırak sen kenara çekil Özhan, ben halledeyim” dedi yine dinletemedi. Ondan sonra çileden çıktı...
Ünal Aysal benim okuldan arkadaşım, çok becerikli ve düzgün bir insandır, maddi durumu da çok iyi, adamcağız Galatasaray’a yardım etmek istiyor ama ah şu kıskançlık!...
Canaydın tek adam olmak istedi amacı Ünal’la işbirliği yapmaktı ama hiç esneklik göstermedi.
Aslında Ünal Aysal Mehmet Cansun’u destekliyordu ama Cansun seçimi kaybetti.

- Başkanlığınızı açıklayacak mısınız?
- Galatasaray’da hassas dengeler vardır. Ben görevden kaçmam. Bu konuyla ilgili Selahattin Beyazıt ve İnan Kıraç bir konsensüs yaratmak istiyorlar. Birkaç isim üzerinde duruluyor ama henüz bir netlik yok. Beni şimdi senden sonra Özhan Canaydın görüşmeye davet etti. Akşama beraber olacağız. Bakalım ne diyecek? Başkanlık için Hayrettin Kozak’ın da adı geçti ama yorum getirilmedi. Ünal Aysal benimle çalışmak istiyor, ancak bu genel bir kabulle olur. Kim seçilirse seçilsin gelen başkana bir kuruş bile yok kasada! Eğer Aysal’la birlikte yönetimi kurarsak şimdiki yönetimden kimseyi almamaya kararlıyız. Bu işler artık perakende adamla olmaz! Hepsi plan program işi.

Aysal, Ali Sami Yen için de para bulmuştu
Ünal Aysal dört sene önce de Ali Sami Yen Stadı’nın yapılması için Canaydın’a öneri götürmüştü. Şartlar da çok cazipti. Ben Divan Başkanı olduğum için olayları yakından biliyorum. Stat teklifi şöyleydi;
Aysal 15 sene müddetle yap işlet devret prensibiyle stadı yapacak ve her yıl gelirin %55’i Galatasaray’a verilecek, %45’ini de bu süre içinde Aysal alacaktı. Stadı Unit Intem şirketi işletecekti.
Bu teklifi de Canaydın reddetti, çünkü o sıralar Sahip Som’dan 99 milyon dolar bulma hayaliyle yaşıyordu. 60 milyon dolarıyla stadı yapacak geri kalan parayla da borçları kapatacaktı, ama fena yanıldı...

Başkan olursanız neler yapacağınızı saptadınız mı?
Tabii, bu konu üzerinde benim bazı çalışmalarım var. Henüz adaylığım belli olmadığı için susuyorum. Kongreden sonrayı bekliyorum. Ancak spesifik konular üzerinde bilgi verebilirim.
1- Önce bankalarla konuşulacak.
2- Sıcak para akışı temin edilecek
3- Profesyonel futbola yıldız oyuncu takviyesi yapılacak
4- Amatör branşlar üvey evlat muamelesinden çıkacak,
5- Tesisler yeni yapıya kavuşturulacak,
6- Seyrantepe veya Ali Sami Yen iki yıllık dönemde mutlaka bitirilecek,
7- Riva için de çok önemli adımlarımız var. Riva kendi imkanlarımızla yapılacak.

Ünal Aysal yönetime girecek mi?
Tüzük gereği Ünal Bey Başkan olamıyor, daha beş senelik üye malum bizde başkan olmak için on yıllık üye olmak gerekir. Ancak ben başkan olursam Ünal Aysal yönetime girecek. Eminim çok da başarılı olacak çünkü Galatasaray için geleceğe dönük sağlam temeller atmak istiyor, eğer muvaffak olursak, Ünal Bey’in bir dahaki dönemde başkan olabilmesi için tüzük değişikliğine bile gider süreyi yedi yıla indirebiliriz.

http://www.superspor.com/detail.php?Typ ... 9&go=15241

LOVE CIMBOM :D :D :D , HATE CANAYDIN :twisted: :twisted: :twisted:
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote:
Cengiz,

2014 yilinin kerametini bilmiyorum ama forumlardan 3 oy degil 30 oy rahat toplarsin. $10,000 gozunu korkutmasin aramizda toplariz. Senin bu tatli dilini dinlemek icin rakip takim forumlari bile paralari bastirirlar.
Emekli olacam. Turkiyede treni kacirdim. Bari buradan gelecek para ile tekavutluk hayati ya$ayacagiz ya. Sag olun. Ama para i$i olunca GS yardim kampayasinda oldugu gibi oluyor.

Bu i$i cikara tahvil etmeye kalsa idim bugun bende nemalaniyordum bu futbol i$inden (Bu nema Alpay'in terimi. Nema nedir bilmiyorum ama mama gibi geliyor. Ondan sevdim). Ornekleri gordunuz. WebKartallarindaki lastikci bugun haber-turk'de program yapimcisi. Zamaninda boynunda fotograf makinasi ve sahte basin karti ile dolanan bugun UA'nin ba$i. Altinda araba ve kat oldu diye haberleri geliyor. Sallamayim ama Hincal/Erman kari$imi bir rol kesip bugun kar$imda Uzun Ozhan beni programina al diye el etek opuyor olacakti belki. Bunlar yalan soyleyemem aklimdan bir $im$ek hizi ile gecti gecmedi degil vaktiyle. Ama duramam ki. Bulbulun cektigi sesi belasi kol yen i$ine giremeyecegim icin uzun surmezdi saltanatim. O yuzden bildigim i$i yapmaya devam ediyorum.

$aka degil. Bir gun buradan atip tutmasi degil donup bu i$e akil a$indiracagim. Burada cok defalar yazdim. Bir telefon karti icin Ka$'ta aileyi yarim gun beklettim. Bir dolar bile degildi. Bo$ karti satan PTT'den parayi geri aldim. Karde$im delisin sen dedi. Bir yerlerden ba$layacaksin. Burada altin gibi degerli hepsi akli ba$inda beni suya goturup susuz getirecek genc arkada$lar var. GS lisesi gibi yerden Turkiyenin bal kaymagi olarak yeti$tirilip dunyanin dort bir ucunda oradan aldiklari feyiz ile dosta du$mana parmak isirtanlar icinden cikanlar bunlar olamaz. Bunu kendileri de benden iyi biliyor. Bu i$ sadece para pul i$i degil. Organizasyon meselesi. Cok ince i$ ama.

Turkiyede ham madde bol. Onune du$up onlara yol gosterecek biri araniyor. Bir hayrim olursa ne mutlu bana. Bazilari kicimin kenari diye bu laflarima guluyorlardir. Kendimi dev aynasinda gorup fasulyeden bir nimet olarak gordugum yok. Ama bir yerde bir kivilcim gerekiyor. O yuzden ta$lari birbirine surtup elimdeki cekic ile belki bir kivilcin cikar diye yazip duruyorum.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Gorgen wrote:Semih haznedaroğlu 1 ay önce ne demiş.Bir bakınız. Bu adam şimdi Canaydın'ın listesinde..
Mehmet hocam... Yukarda yazdim. Sebebi bana gore cok acik. Haznedaroglu secimden cikti cunku Unal Aysal'in direk parasal destegini alamadi. Bu durum olunca UA haricten basinda orada burada Yigit Sardan'i destekledigini acikladi. Ama son anda Canaydin'in listesine giren isimler belli olunca, Adnan Polat Isin Celebi vs, bu duayenler grubunun kim destekledigi belli oldu, yani yarin Canaydin buyuk olasilik yeniden secilecek.

Simdi bu durumda senin adamin secimden cekilmis, destekledigini soyledigin genc aday secilemeyecek, iki gun sonra butun bu orta oyununun disinda kalma sansin buyuk. Unal Aysal buyuk bir olasilik Canaydin'la konustu veya SH'i ikna etti, "sen su adamin yonetim kuruluna gir eger Y$ secilemezse en azindan yeni yonetimde bir soz hakkimiz olur" dedi. Canaydin da dunden hazir cunku bu kadar bu adam parasiyla yardim etmis, belki "SH'u UA'dan daha fazla para yolmak icin kullanirim" dedi, listede bir anda beliriverdi.

UA'nin yaptigi finans dunyasinda "hedging your bet" denir. Turkcesi arkani duvara cevir :) ya da essegini saglam kaziga bagla. Yani Y$ secilirse, sen onu destekledigini soylemissin sorun yok. Eger OC secilirse o zaman da orada sinif arkadasin var. Iki halde de kaybetmiyorsun.

Ozan Ersoy
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Yucel F Genc wrote:
Cengiz Bey,

Yücel Kardesim,

Cengiz agbim iyidir ama arada boyle kizar. Sevdigine daha cok kizar.
Ama cok sert cikma oglum ,ilerki yillarda GS Baskanligina oynuyor. :lol: Bana da soyle fiyakali bir gorev verecek. Her ne kadar $10.000 diyor ama onun kasttettigi 10.000 Grant, yani 10 milyon dolar cash. Bilgisayar aleminden dostu Bill Gates'i kandiriyor, o da onun Unal Aysan'i olacak.

Bu liseliler ve klupteki muhafazakar grup arasindaki farki ben burada defalarca anlattim , ama bir saplanti var. Tarihini anlattik, yapisini anlattik, mantigini anlattik . Kafasi kizan bir kere sovuyor. Artik bir noktada kiskanclik ve saplanti basliyor diyecegim,artik onada yapacak birsey yok. Ha Liseninde hammaddesi Türkiyedir , Türk insanidir. Bana daha iyi bir Türk topluluk gösterin o zaman. Yok. Bircok Turku biraraya getir, egit, iste ortaya cikacagi bu kadar. Sovulen lise bu klubu ortaya cikardi bu duruma getirdi. Su zamana kadar bircok deger cikardi. Surada sovenlerin hepside imkanlari olsa cocugunu, yegenini GS Lisesine verir. Bu da isin baska bir boyutu.

Sorun bu dernek yapisi ile yonetilemeyecek olan devasa butceli ve borclu
futbol subesi.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Sevgili Alpay Dedeoglu:

Burda kimsenin Lise'yi sovdugu yok, burda insanlarin kizdigi liseden mezun olmus FRATERNITY ve/veya SORORITY mantigi ile hareket eden 2500 - 3000 kisiden sikayet ediyoruz....... Sen simdi bunu defalarda bize anlattigini ve bizim saplatimiz oldugundan soz edeceksin. Eger sende bizim gibi dusunuyorsan, ve hak veriyorsan, soylem yapmam gereken kisilerin biz olmadigizi anlarsin....... Burda kimse kimsemin egitimini kiskandigi cekemedigi yok, hepimiz kendi capimizda biryerlere geldik kiminin 100 euro taraftar karti alicak, kiminin 10,000 $ uye olcak hatta 3 tane liseli imzasi bulacak durumda.

" DAHA IYI BIR TURK TOPLULUK " cok basit -->> seviye, basari Cimbom.org

Askla nefret arasindaki ince cizgiyi daha zorlamamak icin; Ben Boston'daki fenerli arkadasa verdigim sozu tutar, adama 2002'den evel 5 sene eziyet etmistim, gelecek iki sene icin YASASIN BARCELONA derim. Canaydin ve onun gibi dusunen kisilere inat zamani gelince 142 euro oder ve official BARCELONA taraftar olurum. 28/ 03 ESPN 2 karsisina biralarla (bass tek gecer) gecer zevkli bir mac izlerim....... Bak bugun mac var bende IPWORLDTV maci izleme imkani var ama istek yok. Umarim Ozgur Huseyinoglu' nun dedigi gibi G.S sampiyon olur herturlu engellemelere ragmen ( hakemler ve O. Canaydin ), umarim Hasan'in soyledigi gibi yine FENERLILER dalga gecilir, CL'de eger Barca ile oynarlasa elektrikleri keserler. Umarim ben hataliyimdir, Canaydincilar haklidir ama benim ona dayanacak gucum kalmadi.

Unutmadan benim yegen Lise'den gecen secimlerde Canaydinciydi, simdi Alamanyada Allahtan oy kullanamiyor..... Bir rica, eger Faruk Suren ve Mehmet Cansun bu kadar hirsiz menfaatcilerse lutfen bunlarin pesini birakmayin. Canaydinin imali sozlerinden yola cikarak itham ediyorum kendilerini caldiklari paralari onlardan geri almaya calisinlar, geri odetsinler, mahkemeye versinler, ima li konusmalari biraksinlar. Fakat unutmasinlarki Canaydin, Faruk Suren zamaninda yonetici idi.........
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

13 Mayıs 2006 Hurriyet ten:

Böyle devam ederse yokum

Ali Naci KÜÇÜK

Galatasaray’ın 2. başkanı olmasına rağmen geri planda bırakıldığını ifade eden Semih Haznedaroğlu, istifa sinyali verdi.

GALATASARAY Kulübü 2. Başkanı Semih Haznedaroğlu, göreve seçildikleri 2 aylık süre içinde geri planda kalması ile ilgili olarak, kulüp başkanı Özhan Canaydın’a mesaj gönderdi. Canaydın’ın tutumu yüzünden geri planda kaldığını belirten Haznedaroğlu, "Demek ki, başkanımızın yönetim tarzı bu şekilde. Elbette bu durumu değerlendirmeye tabi tutacağım. Eğer bu ortam değişirse göreve devam ederim" diyerek, istifa sinyali verdi.

Haznedaroğlu, kulüp ikinci başkanı Adnan Polat’ın medyaya verdiği sivri demeçlerden rahatsız olduğunu da vurgulayarak, sözlerine şöyle devam etti: "Ben Fenerbahçe ve diğer camialarla karşı karşıya kalmamızı tavsiye etmem. Bu ağız dalaşı sporla bağdaşmıyor. Fenerbahçe ve Beşiktaş ile dost olmamız gerekir. Rekabeti çirkinleştirmek doğru değil. Herkes mücadelesini sahada vermeli. Şampiyon kim olursa olur... Sonunda ölüm yok ya. Bu tip konuşmalar ortamı gerginleştiriyor. Ondan sonra da taraftarlar ortalığı savaş meydanına çeviriyor. Adnan Polat’ın iyi niyetinden şüphem yok. Fakat çok konuşmak iyi değildir. Çok konuşan çok hata yapar."
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hay ağzına sağlık! Sokaktan tutup rastgele seçilecek bir ikinci başkan bile bu kadar komik hatalar yapmaz! Seçimden önce gönüllerdeki başkan adayıydı üstelik!!!
Murat Biricik wrote:"Adnan Polat’ın iyi niyetinden şüphem yok. Fakat çok konuşmak iyi değildir. Çok konuşan çok hata yapar."
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Adnan Sezgin futbol A.S.'nin basina gecmis. Daha once bu konumda kim calisiyordu bilen var mi? Ebru Koksal miydi?
Adnan Sezgin Futbol A.Ş.'nin Başkanı!
Yönetim, Futbol A.Ş'nin başkanlığına 10 yıl önce kulüpte görev alan Adnan Sezgin'i getirdi

Galatasaray yönetimi, Futbol A.Ş'nin başkanlığına Adnan Sezgin'i getirdi. Galatasaray Yönetim Kurulu'nun dün akşam yaptığı toplantıda, kulüpte daha önce genel menajerlik de yapan Adnan Sezgin'i, Galatasaray Futbol A.Ş'nin başkanlık görevine getirme kararı alındı. 10 yıl önce kulüpte görev alan Sezgin'in, başkan yardımcısı Adnan Polat ile yakınlığı da biliniyordu.

Kaynak: DHA
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote:Adnan Sezgin futbol A.S.'nin basina gecmis. Daha once bu konumda kim calisiyordu bilen var mi? Ebru Koksal miydi?
Yönetim, Futbol A.Ş'nin başkanlığına 10 yıl önce kulüpte görev alan Adnan Sezgin'i getirdi

Galatasaray yönetimi, Futbol A.Ş'nin başkanlığına Adnan Sezgin'i getirdi. Galatasaray Yönetim Kurulu'nun dün akşam yaptığı toplantıda, kulüpte daha önce genel menajerlik de yapan Adnan Sezgin'i, Galatasaray Futbol A.Ş'nin başkanlık görevine getirme kararı alındı. 10 yıl önce kulüpte görev alan Sezgin'in, başkan yardımcısı Adnan Polat ile yakınlığı da biliniyordu.

Koskoca Sinan beyi nasil unuttun be yahu? Ak ak yikayip mor mor serdi. Yoksa balik mi avliyorsun?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Cengiz Akgun wrote:
Tolga Girici wrote:Adnan Sezgin futbol A.S.'nin basina gecmis. Daha once bu konumda kim calisiyordu bilen var mi? Ebru Koksal miydi?

Koskoca Sinan beyi nasil unuttun be yahu? Ak ak yikayip mor mor serdi. Yoksa balik mi avliyorsun?
Cengiz Abi, Sinan Kalpakcioglu Genel Sekreter olarak geciyor.

http://www.galatasaray.org/kurumsal/gs_idari_kadro.asp

Ebru Koksal Sportif A.S. genel muduruydu iki hafta once istifa etmisti:

http://www.hurriyet.com.tr/spor/4373593.asp?gid=0

Sportif A.S. ile Futbol A.S. ayni sey mi bilmiyorum ama.

Bu arada Google'da "ak ak" "mor mor" diye arattirdim, ilk cikan yazilar yine senin Cimbom.org'da yazdigin yazilar :) Diger bazi sayfalardan da "ak ak yuyup mor mor sermek" seklinde Isparta-Burdur yoresine ait bir deyis oldugunu ogrendim. Yalniz anlamini soylemiyor. Olumsuz bir sey herhalde. Beceriksizlik yapmak anlaminda.

http://www.ispartaya.com/kutuphane/egir ... pedisi.pdf
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yogmak yikamak demek biliyorsun dur herhalde. Neden soylememi$ler anlamini da hayret. Ayni Sinan beyefendi ve Ebru hanimefendi'nin ba$arili yonetimine atfedilen bir deyimdir. Ayrica Konya'da da kullanilir. Bakalim Sezgin efendi neler yapacak.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Cengiz Akgun wrote:
Yogmak yikamak demek biliyorsun dur herhalde. Neden soylememi$ler anlamini da hayret. Ayni Sinan beyefendi ve Ebru hanimefendi'nin ba$arili yonetimine atfedilen bir deyimdir. Ayrica Konya'da da kullanilir. Bakalim Sezgin efendi neler yapacak.
Yumak, yikamak demek biliyorum Cengiz abi, renklilerle beyazlari karistirip ic camasirlarini mora boyayan beceriksiz ev hanimlarina hitaben turemis bir soz sanirim.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Yumak, yikamak demek biliyorum Cengiz abi, renklilerle beyazlari karistirip ic camasirlarini mora boyayan beceriksiz ev hanimlarina hitaben turemis bir soz sanirim.
Ben de yanli$ yazmi$im. u'dan sonra bir yum$ak g koymali. Yun yumagi ile kari$tirmamak icin. Yugmak tastamam bir Turkce fiildir (bu da Arapaca bak). "Yugup yugup taramak" diye bir deyim daha vardir.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply