Transfer Gundemi (Yaz 2006)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

BarisCakan

Post by BarisCakan »

Ismail Gezer wrote:Beşiktaşla ilişkilerimiz bozulmasın diye Sergeni almamak diye birşey varsa bu öküzlüğün daniskasıdır! Beşiktaşla ilişkilerimizin iyi olduğu safsatası nerden çıkıyor? Okan Emre Berkant ve Mondragon transferleri sözkonusu iken Demirörenle Polat komşu değilmiydi? Adamların sözleşmeli futbolcusuna talip olunsa kızmakta haklılar, kaldıki bunu o densizler defalarca yaptı!
Sergen alınır veya alınmaz! Ama alınmama nedeni bu kadar iğrenç birşey olamaz!
Mac basi paraya raziysa hem de inadina alinir :twisted:
Rekabet ediliyorsa ediliyordur, senin ¨git¨dedigin adam da istedigi yere gider, isteyen klup de faydalanir. Ne sacma sapan bakislari var hayret bisi :)
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Tamam Besiktas'la olan iyi iliskiler bozulmasin ama, akil var mantik var...BJK yöneticilerinin böyle birseyi istemesi cok yanlis. Ne de olsa adam kacirilarak gizlice transfer edilmiyor. Sergen'i gönderdiyseniz, o zaman baska bir takima gitmesine de razi olmalisiniz, hangi takim olursa olsun. Bu sizi ilgilendirmez. Etige uymaz.

Bence Besiktas'dan Okan'i da almali ve bence aslinda Sergen'den önce Tümer'i almali. Neyse, Tümer biraz hayali olacak ama Okan'in kesinlikle alinmasindan yanayim. Futbolunun sonbaharini yasiyor ve bence futbolu GS'da birakmasi lazim.

Ayrica Saidou'nun yerine kendi önerim Wolfsburg'da mukavelesi olan ama Wolfsburg'da istenmeyen Gine asilli oyuncu Pablo Thiam. 32 yasinda defansif orta sahada oynuyor, güclü bir fizige sahip, ayrica golcü yönü de var. Gerets'in Wolfsburg'dan tanidigi eski oyuncusu cok cok yerinde bir transfer olur. Sanirim bonservisini bedavaya verirler. Kendisine de yillik 1 milyon Euro verdin mi olur bu is. Ayrica sunu da söyleyeyim: Saidou'dan kat kat iyi. Macin kaderini tek basina degistirebilecek kabiliyeti var.
Gerets'e ulasabilsem kendim ikna etmeye calisacagim vallah :)
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Baris Tokat wrote:Neyse, Tümer biraz hayali olacak ama Okan'in kesinlikle alinmasindan yanayim. Futbolunun sonbaharini yasiyor ve bence futbolu GS'da birakmasi lazim.
Ne diyorsun be hocam..Umarım iyisindir :lol:

]

Macin kaderini tek basina degistirebilecek kabiliyeti var.
Gerets'e ulasabilsem kendim ikna etmeye calisacagim vallah :)
Umarım Gerets'in yerini sana söylemezler.
:lol: Eğer ona ulaşırsan ve ikna edersen yandık demektir.
:lol:
Thiam kötü oyuncu değil ama bizim de 32 yaşında bir oyuncu alacak lüksümüz pek yok. Almanya futbolunu da çok ykından takip eden hatta haftada enaz 3 maç seyretmeye çalışan biri olarak Thiam kesinlikle maç kaderini çevirecek oyuncu değil.Kendisi defansif orta saha.wolsburg'dan adam alacak olursam arjantinli mensequez veya klimowitz'den biri olabilir.

32 yaşında oyuncu alacaksak Juninho gibi bir adam olmalı.

Yoksa defansif orta saha için yaşı daha genç adam alınmalı. 30 yaşındaki Real madrid de oynamış conceiaco bile tutunamadı.
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Mehmet Gorgen wrote: Thiam kötü oyuncu değil ama bizim de 32 yaşında bir oyuncu alacak lüksümüz pek yok. Almanya futbolunu da çok ykından takip eden hatta haftada enaz 3 maç seyretmeye çalışan biri olarak Thiam kesinlikle maç kaderini çevirecek oyuncu değil.Kendisi defansif orta saha.wolsburg'dan adam alacak olursam arjantinli mensequez veya klimowitz'den biri olabilir.
Iyi güzel de, ben Saidou'nun yerine defansif orta sahada Thiam'i önermistim. Klimowitz santrafor oynuyor. Santrafor ariyorsan sana baska isimler de verebilirim. Mesela Frankfurt'lu Amanatidis. Ama GS'in saniyorum öyle bir sorunu yok.
Ben Almanya'da yasiyorum ve dolayisiyla Alman futbolunu gayet iyi biliyorum.
Wolfsburg'un kac tane macini izledin bilemiyorum ama Thiam Wolfsburg'a cok mac kazandirdi. Yalniz bunlari söylerken bu sezonu kastetmiyorum, bundan önceki sezonu kastediyorum, yani Wolfsburg'un Gerets'li dönemini.
Yasi bence pek önemli degil cünkü adam tam profesyonel, kendine cok iyi bakiyor ve son derece disiplinli birisi. Gine asilli fakat Almanya'da büyümüs, yani Alman futbol mentalitesi mevcut, profesyonellik anlayisi da ona göre.

Umarim GS kücük bütcesini bu yil iyi kullanir. Ben Gerets'in futbol zekasina güveniyorum ve iyi futbolcular alacagini düsünüyorum. Önemli olan ün yapmis ama kasarlanmis futbolculari degil, yararli oyunculari takima güc katabilecek oyunculari alabilmek.
Bakiyorum FB Roberto Carlos'un pesindeymis. Umarim almakta basarili olurlar. Cünkü adam Real Madrid'den sonra emekli maasini almak icin bir yer ariyor. Parayi atacak cebe ondan sonra yan yatacak. Adam basarilara, san söhrete doymus bir kere. Neden kicini yirtsin ki?

Okan'a gelince. Bence Okan hala is yapar. GS onun yurdu, burada huzur bulabilir ve bu huzur onun icin büyük bir motivasyon kaynagi olabilir. Okan'a düsük bir sabit gelir, ek olarak da mac basina para verirsin, bak nasil oynar sen gör...
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Mehmet Gorgen wrote:
Thiam kötü oyuncu değil ama bizim de 32 yaşında bir oyuncu alacak lüksümüz pek yok.
...
32 yaşında oyuncu alacaksak Juninho gibi bir adam olmalı.
Sanki biraz celiski var gibi geldi bana 8)

Ya, aslinda benim tek istedigim gecen seneki gibi transfer fiyaskosu yasanmasin. Transferler zamaninda yapilsin.
Neydi o öyle, yok Pires oldu olacak, Gonzales yarin öbürsü gün Istanbul'da falan filan. Ingiltere liginde dördüncü haftaya girilmis, Pires banko oynuyor, bizim yöneticiler hala ha geldi gelecek diyorlar. Aglar misin, güler misin?
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

"Süper 1. Lig'deki ilk sezonunda başarılı bir performans sergileyen Vestel Manisaspor, 10 futbolcu ile yollarını ayıracak. Konyaspor maçı öncesi kaleci Göksel, Yunus, Yılmaz, Zafer Demiray, Sinan Kaloğlu ve Karel D'Haene ile yollarını ayıran siyah-beyazlı ekip, 4 oyuncunun daha biletini kesecek. Bu 4 futbolcunun Konyaspor maçında forma giyen oyuncular arasından olacağı açıklandı. Takımın iskeletini oluşturduklarını belirten Teknik Direktör Ersun Yanal, "İlk 11'de yar alacak 2'si yabancı, 5 tecrübeli oyuncu alacağız. Ayrıca istikbal vaad eden 5-6 futbolcu daha transfer edeceğiz. Kadroyu 24'e çıkartacağız. Zafer Şakar ve Arda için Galatasaray ile görüşmelerimiz sürüyor. Bu oyuncuları bonservisleriyle almak istiyoruz" diye konuştu."ALİ FİLİZKAN
kaynak:www.yeniasir.com.tr

Pek iyi bir fikir degil.Ozellikle Arda'yi tutmaliyiz;Hasan Sas da kalacagina gore sag tarafta bayagi etkili olurlar.(Dun Mehmet Topuz'u dikkatlice seyrettim,iyi bir oyuncu ama Arda dururken bir suru bonservis parasi odenip transfer edilmesini gereksiz buluyorum.Soylenti de olabilir tabii ki...)
Konsantrasyon, concentration, concentracion

nefvakfi.org
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Selçuk Samli wrote: Zafer Şakar ve Arda için Galatasaray ile görüşmelerimiz sürüyor. Bu oyuncuları bonservisleriyle almak istiyoruz" diye konuştu."ALİ FİLİZKAN
kaynak:www.yeniasir.com.tr

Pek iyi bir fikir degil.Ozellikle Arda'yi tutmaliyiz;Hasan Sas da kalacagina gore sag tarafta bayagi etkili olurlar.(Dun Mehmet Topuz'u dikkatlice seyrettim,iyi bir oyuncu ama Arda dururken bir suru bonservis parasi odenip transfer edilmesini gereksiz buluyorum.Soylenti de olabilir tabii ki...)
Selcuk Beye kesinlikle katiliyorum. Dunku maci izledikten sonra ben de kararimi verdim. Mehmet Topuz iyi topcu, yasi da genc ama bonservisi Kayseri'de. Kayseri'liler alinmasin hatta iltifat olarak alabilirler, oradan cuzdani kaybetmeden futbolcu almak mucize. Ayrica Mehmet Topuz'un Istanbul hayati gormedigini dusunuyorum. Bu da uyum sorunu nedeniyle riski arttirir.

Bizim Arda daha genc, mayasi daya iyi, buyuk takim havasini iyi biliyor ayrica Istanbul'da buyumus bir topcumuz.

Futbol olarak teknigi cok iyi. Vestel'de sag bek oynamasina ragmen bir acik gibi sag kanadi cok iyi kullanabiliyor, adrese ortalar yapabiliyor. Zaten GS PAF takiminda sag acik oynuyormus. Bu sene 4-5 kez izledim, gayet basarili maclar cikardi.

GS'in Arda'yi vermesi hatta takima geri cagirip kullanmamasi yani yedekte birakmasi buyuk bir hata olur. Hele arkasina bir de caki gibi Ugur'u koydun mu bence bomba gibi bir sag kanadimiz olur.

Hasan'a GS'da yer bulunur. Bu sene cok iyi bir basarim gosterdi ama transfer senesi oldugunu unutmayalim. Yasi 30, Avrupa'ya belinden ameliyat olmaya gidiyormus. Butun bunlarin dusunulmesi gerekiyor.

Ozan Ersoy
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Arda ve Zafer i GS kadrosuna degil, GS ın ilk 11 ine katamamak buyuk basarısızlık olur. En az Ugur Ucar kadar yetenekli bir diger sag bek oyuncumuz var PAF ta. Onunda adı Ugur. Onun onunde ise diger bir Ugur oynuyor. Arda ve uc Ugur dan olusan GS sag kanadı takımımızın bence en istikrarlı, verimli ve katma degerli gucunu olusturacak. Ne yabancı transferi ne yıldız transfer, ne Ribery, ne su ne bu. Bu cocukları kaybetmek gercekten vizyonsuzluktan ote her olumsuzluga tuy diker.

Sadece Ersun Yanal degil bu oyuncuları yurt dısından transfer etmek isteyecek bir cok TD olacak, teklifler gelecek. GS ın orta ve uzun vadede sag kanatta problemi olmayacak seklinde defalarca fikrimi yazarken butun tezi bu dort genc yetenek uzerine insa ettim. Hayal mahsulu bir tez degil, gercekten rasyonel ve gerceklesmesi cok muhtemel senaryolar.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ben de Ersun Hoca'ya soyle bir transfer teklifinde bulunayim: :)

Caner'i GS'a verin,Zafer'i alin, bir miktar da bonservis bedeli odeyelim. :idea:
Konsantrasyon, concentration, concentracion

nefvakfi.org
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Sivasspor Genel Menajeri Bülent Uygun, futbolcuları Hayrettin için Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor'dan resmi teklif aldıklarını belirterek, bu kulüplerle büyük ihtimalle hafta sonu görüşeceklerini söyledi.

Uygun, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında futbolcuları Hayrettin için Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor'un resmi teklif yaptığını söyledi.

Sivasspor ve Hayrettin'in menfaatleri doğrultusunda hareket edeceklerini belirten Uygun, "Hafta sonunda büyük bir ihtimalle görüşeceğiz. Ben şimdi İstanbul'a gideceğim. Futbolcumuzun önünü açmak için biraz kolaylık yapacağız" diye konuştu.

Kaynak: AA
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Şimşek gibi teklif

Bayram AYDIN

Galatasaray, Fenerbahçe’yi şampiyonluktan eden Yusuf ile prensipte anlaştı. Erik Gerets’in istediği tecrübeli oyuncu, teklife ’Onur duyarım’ dedi. Transferin cuma günü biteceği belirtildi.

UZUN yıllar unutulmayacak bir maraton sonrası Galatasaray büyük çekişme yaşadığı Fenerbahçe’yi geçerek mutlu sona ulaşırken, boş da durmadı. Sarı kırmızılı takım Gençlerbirliği’nin kaptanı Erkan Özbey’in işini bitirdikten sonra şimdi de Denizlispor’un orta sahadaki gözdesi Yusuf Şimsek’e transfer teklifinde bulundu.

Eksiğimizi kapatır

Teknik direktör Erik Gerets ile konuşan ikinci başkan Adnan Polat, Belçikalı çalıştırıcıdan ayrıntılı bir rapor istedi. Yerli futbolcular listesinin ilk başında Denizlisporlu Yusuf Şimşek vardı. Ancak yanlış anlaşılmasın diye Yusuf’a sezonun son haftalarında transfer teklifinde bulunulmadı. Ligin bitmesi beklendi.

Belçikalı teknik patron, yöneticilerle yaptığı görüşmede, "Yusuf çok yetenekli bir futbolcu. Orta sahada tam aradığımız niteliklere sahip. Mutlaka transfer edilmeli. Önemli bir eksiğimizi kapatacak. Eğer transfer edilirse orta sahada sıkıntı çekmeyiz. Transferi için ne gerekiyorsa yapalım" dediği öğrenildi. Bu görüşmeden sonra Galatasaray öncekigün şampiyonluğunu ilan etti, transfer için de düğmeye basıldı.

Neden olmasın

Şampiyonluk kutlamalarının yapıldığı gecenin bir hayli ilerleyen saatlerinde Yusuf Şimşek’in telefonu çaldı. Sarı kırmızılı bir yönetici, "Galatasaray’da oynamak ister misin?" dedi. Şimşek ise, "Neden olmasın. Büyük onur duyarım" dedi. Taraflar bir daha görüşmek için telefonda vedalaşarak ayrıldı. En geç cuma gününe kadar bu transferin gerçekleşeceği ve Yusuf’un üç yıllık imza atacağı iddia edildi.
HÜRRİYET

Buyrun burdan yakın :)
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote:
Şimşek gibi teklif
Neden olmasın

Şampiyonluk kutlamalarının yapıldığı gecenin bir hayli ilerleyen saatlerinde Yusuf Şimşek’in telefonu çaldı. Sarı kırmızılı bir yönetici, "Galatasaray’da oynamak ister misin?" dedi. Şimşek ise, "Neden olmasın. Büyük onur duyarım" dedi. Taraflar bir daha görüşmek için telefonda vedalaşarak ayrıldı. En geç cuma gününe kadar bu transferin gerçekleşeceği ve Yusuf’un üç yıllık imza atacağı iddia edildi.
HÜRRİYET

Buyrun burdan yakın :)
Insan biraz duzgun haber uydurur. :) BIraz daha dramatize etselerdi daha iyi olurdu.

"Sampiyonluk kutlamalarinin yapildigi gece ilerleyen saatlarde Denizlisporlu Yusuf Simsek'in telefonu aci aci caldi.
"Gecenin dordunde bu arayan kim" diye soylenerek acti telefonu Yusuf. Telefonun ucundaki kisi hickiriklara bogulmus, guclukle konusan Fatih Goksen'di. "Sen bize Allah'in bir lutfusun, 4 tane forvetimiz var, besincisi sen ol." dedi. Gozyaslarini tutamayan Yusuf, "benim icin bir onurdur Fatih Agabey, yarin Istanbul'a geliyorum'" dedi. YUsuf Simsek'e Besiktas'ta Tayfur'a verilen goreve benzer bir misyon verilecegi ogrenildi."

Bu arada Lig TV'deki Serbest Atis programinin birazini izledim. Ercan Saatci de katilmis programa. Aurelio'nun FB'den ayrilacagini ve GS'in almak istedigini soyledi. Bilmiyorum ne kadar dogrudur.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

yüksek atışlar başlamış....

bugün gazetesinden..

http://www.bugun.com.tr/bugunhaber/yazd ... asp?id=112

İŞTE 2 BOMBA
Avrupa’da yeni bir tarih yazmaya hazırlanan Cim-Bom’un gündeminde iki ünlü isim var. Arjantinli orta saha oyuncusu Veron ve Danimarkalı Gravesen...

Yönetim iki yıldızı da almakta çok kararlı G.Saray şampiyon oldu, kasa doldu, Şampiyonlar Ligi vizesi alındı ve yarınlara daha bir umutlu bakılmaya başlandı. Avrupa Fatihi’ni kükretmek için kolları sıvayan Sarı-Kırmızılılar’da yönetim dünyaca ünlü iki yıldızı listesine aldı. Cim- Bom’un yeni sezonda kadrosunda düşünmediği Saidou ve Heinz’in yerine Veron ile Gravesen’i almak için şimdiden çalışmalara başladı.

SES GETİRECEK

Kurulu kadrosunu fazla bozmak istemeyen ve bunlara çok önemli isimler katarak tekrar Avrupa’da şahlanmaya hazırlanan Sarı- Kırmızılılar’da yönetimin transferde geçen sezonlara oranla daha cömert davranıp camianın beklentilerine yanıt vereceği öğrenildi. Bu isimlerin olmaması halinde ise yine listede Zenden ve Sorin gibi isimlerin bulunduğu ve bunların bir an önce sonuçlandırılacağı ifade edildi.
Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

yalan; programın adından belli Serbert Atış
Serbest Traş olsaydı bari :)
Image
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mehmet Gorgen wrote:
.....Yönetim iki yıldızı da almakta çok kararlı G.Saray şampiyon oldu, kasa doldu, Şampiyonlar Ligi vizesi alındı ve yarınlara daha bir umutlu bakılmaya başlandı....
Kritik cümle bu! Şampiyon olunca hemen milyon dolarlar akıyor, o paralarda transfere harcanıyor, bizde bunu afiyetle yiyoruz :)
Dün akşam A. Polat açıkladı, süper transfer falan yok, elden geldiğince iyi oyuncular alınmaya çalışılacak, ama fazla beklenti içine girmek yok :)
Post Reply